• Silni Rodziną

      12.06.2024

      "Nie pchaj się na afisz! Jeszcze zdążysz wygłosić te swoje poglądy! Co ci da ta sztuka przemawiania?" szeptał niejeden, a mimo to 27 uczniów z ZSS w Ełku nie zbagatelizowało zaproszenia do udziału w szkolnym konkursie retorycznym pod hasłem ,,Silni Rodziną". Pracowali w 9 zespołach nad mową, którą mieli przekonać zebranych do swoich racji.Dwoili się i troili, by w ciągu 30 minut zbudować argumenty, poprzeć je przykładami bohaterów literackich i sportowców. Efekty były zaskakujące! Młodzi mówcy zwrócili uwagę nie tylko na to, jak istotne wartości przekazuje RODZINA, jak wspiera, motywuje,  buduje pewność siebie nastolatka,ale i poucza! Bowiem pierwszych umiejętności retorycznych też nabywamy właśnie w RODZINIE! Jaką to sztuką jest przecież przekonanie rodziców do tego, by pozwolili na ... Mówczynie i Mówcy z Zielonego kompetencje retoryczne bez wątpienia trenowali i w domu, i podczas lekcji, i w trakcie treningów, spisali się na MEDAL!  Zrobili wszystko, by stać się niezapomnianymi RETORYKAMI! Zainspirowali, wzruszyli i zaciekawili nie tylko SZANOWNE JURY,

       które tworzyli doświadczeni prelegenci p. D.Karpińska, p.J.Ratuszny, p.T.G.Gorajewska! Do wysłuchania mów zwycięzców konkursu zapraszamy 14.06.2024 o godz.16.30 do sali nr 23 w ZSS w Ełku.

     • Finał Województwa

      12.06.2024

      W środę 12.06.2024 siatkarki z klasy 7a wspomagane jedną siatkarką z 8a rozegrały Finały Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Moje Boisko Orlik” w Piłce Siatkowej dziewcząt. Turniej był rozgrywany w naszej szkole. Dziewczyny, zajęły 3 miejsce, zaliczając dobry występ. Gratulacje.

      Skład:

      Oliwia Szypulska, Lidia Leszko, Amelia Kuczyńska, Aleksandra Suchocka, Lena Drewniak, Aleksandra Kłosek, Gabriela Wierzbicka, Wiktoria Karpienko

      Trener: Grzegorz Orzeł

     • Finał Województwa

      12.06.2024

      We wtorek 11.06.2024 siatkarki z klasy 6a rozegrały Finały Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Moje Boisko Orlik” w Piłce Siatkowej „4” dziewcząt. Turniej był rozgrywany w Kętrzynie. Nasze dziewczyny zajęły 4 miejsce, zaliczając dobry występ. Gratulacje.

      Skład:

      Gudawajtys Maja, Kowalska Estera, Nerkowska Maria, Sekuła Wiktoria, Szulińska Nela

      Trener: Grzegorz Orzeł

     • WYCIECZKA PIERWSZOKLASISTÓW DO BIAŁEGOSTOKU

      05.06.2024

      Uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Białegostoku.

      Jej pierwszym punktem była wizyta w Teatrze Lalek”. Obejrzały tam spektakl pt. „Karmelek”. Jest to ciepła, pełna humoru opowieść o poszukiwaniu czegoś, co czyni nas potrzebnymi, czegoś, co moglibyśmy ofiarować naszym Najbliższym, a co jest całkowicie niematerialne. Okraszone piękną muzyką i radosnymi piosenkami przedstawienie, pełne zabawy i interakcji z Widownią bardzo spodobało się dzieciom.

      Następnie uczniowie mieli okazję przenieść się w świat, w którym nuda nie istnieje. Miejscem tym było Epi- Centrum Nauki. Doświadczenia, eksperymenty, nowoczesne technologie – tutaj ciągle coś się działo! Wszystkiego można było dotknąć, wszystko przesunąć, przekręcić, uruchomić. Można było wsiąść na motor, sterować samolotem, prowadzić samochód wyścigowy, nadać wiadomość alfabetem Morse’a, postawić włosy na głowie.

      Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

      A jak było? Rewelacyjnie! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

      Wychowawczynie: B. Staniszewska, H. Borowa

       

     • Obóz sportowy

      05.06.2024

      Pierwszy dzień obozu Zespołu  Szkół Sportowych i UKS Maratończyk przebiegal

      w bardzo miłej atmosferze. Po przyjedzie i zakwaterowaniu udaliśmy się na obiad do stołówki. Następnie odbyły się zajęcia sportowe dla wszystkich grup treningowych klasy 4 z trener K. Konowalski, klasy 5 z trener P. Rynkowska,  klasy 6 i 7 dziewczęta trener G. Orzeł oraz klasy 6 chłopców trener M.Malewskim. Po wspólnej kolacji  nadszedł czas wolny i integrowanie się poprzez zabawy i gry na świeżym powietrzu.

     • Uczniowie klasy V b podczas lekcji geografii

      05.06.2024

      Uczniowie klasy V b podczas lekcji geografii uczestniczyli w zajęciach na temat  „Poznajemy zasoby wody na Ziemi”.  Rozwiązywali zagadki oraz rebusy dotyczące różnych zbiorników wodnych oraz przypomnieli jakie znaczenie w życiu człowieka oraz innych organizmów odgrywa woda. Własnoręcznie przygotowali preparaty mikroskopowe aby obserwować  życie w kropli wody w jeziorze. Własnoręczne  przygotowanie preparatów oraz  prowadzenie obserwacji mikroskopowych wywołało bardzo wiele emocji. 

      Podczas tych zajęć uczniowie uświadomili sobie jak wielkie znaczenie w życiu wszystkich organizmów  na Ziemi odgrywa woda.

      Beata Florczyk

     • WYCIECZKA DO PRAGI

      03.06.2024

      Wycieczka do Pragi, która odbyła się w dniach 22-25.05.2024 roku prowadziła nas przez zabytkowy Wrocław i uroczy Książ. We Wrocławiu odwiedziliśmy Afrykarium, w którym czekał na nas niezwykły świat „Czarnego Lądu”. Naszą afrykańską przygodę rozpoczęliśmy od Morza Czerwonego i mieszkańców jego plaż oraz rafy koralowej.  Podziwialiśmy jedne z największych żółwi lądowych świata – żółwie pustynne oraz bajecznie kolorowe ryby rafy koralowej. W części Afryki Wschodniej zobaczyliśmy podwodne harce hipopotamów nilowych i jedyne w swoim rodzaju, endemiczne ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki, które zachwycają kształtami i kolorami. Następnie przeszliśmy na Rynek Wrocławski, który jest miejscem bardzo popularnym wśród zwiedzających. Swoją osobliwością zainteresował nas bardzo Ostrów Tumski z Katedrą Wrocławską, gdzie z wieży roztacza się piękny widok na miasto. Ciekawym sposobem zwiedzania miasta było wspólne poszukiwanie wrocławskich krasnali. Natomiast stolica Czech-Praga jako jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie zachwyciła wszystkich swoimi malowniczymi uliczkami, gotyckimi katedrami, barokowymi pałacami i zabytkowymi mostami. To miasto ma magiczny charakter. Praga często nazywana jest najpiękniejszym miastem świata i ze względu na bogactwo atrakcji od lat znajduje się w czołówce najchętniej odwiedzanych stolic europejskich. Wspólnie z przewodnikiem zwiedziliśmy między innymi: Hradczany- „królewską” dzielnice na zachodnim, wysokim brzegu Wełtawy, Most Karola, Małą Stranę, Stare Miasto, Rynek Staromiejski i zegar astronomiczny na ratuszu-Orloj, Nowe Miasto oraz Plac Św.Wacława. Kolejną atrakcją naszej wycieczki był zabytkowy, przepiękny Zamek Książ. To niekwestionowana atrakcja turystyczna Dolnego Śląska, perła w koronie polskich zamków, obiekt monumentalny z burzliwą historią i  mnóstwem tajemnic. Sceneria Zamku Książ jest jak z bajki. To wspaniały zabytek, miejsce-instytucja ważne na mapie całego regionu. Palmiarnia położona nieopodal Zamku Książ okazała się przyrodniczym zjawiskiem. Podziwialiśmy tam wyjątkowe rośliny, które reprezentują florę różnych stref klimatycznych i prawie wszystkich kontynentów. Zobaczyliśmy m.in. bambusy, eukaliptusy, świerki i sosny z Australii, kaktusy i agawy z Ameryki Środkowej oraz rośliny cytrusowe z basenu Morza Śródziemnego. Niektóre rośliny w palmiarni są tak wiekowe jak sam obiekt.

       Wycieczka była ucztą historyczną i kulturalną.

      Uczestnicy wycieczki: uczniowie klas IV-VII SP                              

      Organizatorzy i opiekunowie wycieczki: Katarzyna Klimach, Anna Dytkowska

     • SPOTKANIE Z RODZICAMI

      03.06.2024

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE INFORMACYJNE RODZICÓW DZIECI PRZYJĘTYCH DO KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2024/2025. SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ 20 CZERWCA 2024 R. O GODZINIE 16.00 W SALI GIMNASTYCZNEJ.

     • 🔵🔴 Drużyna Trampkarza C2 na turnieju międzynarodowym w Pradze zajmuje 6 miejsce na 16 drużyn⚽💪

      02.06.2024

      Ciekawe doświadczenie mają za sobą podopieczni Jakuba Lasoty. W turnieju brały udział drużyny z Austrii, Niemiec, Włoch, Słowacji, Czech i Polski. Turniej kończymy z bilansem 3 wygranych i dwóch porażek.Grupa UKS Rona 03 Ełk - GKS Stromiec 2:0UKS Rona 03 Ełk - FC Mlade Buky 5:1UKS Rona 03 Ełk - Enitracht Nordestadt 1:2Zajmując drugie miejsce w grupie za Niemcami graliśmy dzisiaj o miejsca 5-8 z drużynami z Francji i SłowacjiUKS Rona 03 Ełk - Entente Sportive Molsheim 2:1UKS Rona 03 Ełk - MSK Puchov 0:3

      Skład drużyny: Adam Kruszko, Dawid Minda, Bartek Szymczyk, Filip Suchocki, Norbert Świerzbicki, Mikołaj Gutowski, Maciek Markiewicz, Gaweł Sobolewski, Dawid Szymaszko, Olaf Gładkowski, Szymon Królczyk,  Kuba Pieńczykowski, Szymon Gajewski, Kuba Gabruś, Mateusz Mieńkowski, Kajtek Sobolewski, Olek Babiński, Kuczyński Kacper.

      Fajna przygoda za nami, cieszy że podczas rywalizacji mieliśmy okresy bardzo dobrej i kombinacyjnej gry i sprawdziliśmy się na tle innych drużyn.Podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli zorganizować ten wyjazd tj. Dyrekcji Zespół Szkół Sportowych w Ełku, Rodzicom zawodników, PASO Elk- ubezpieczenia.

      DziękujemyTrenerzy Jakub Lasota i Paweł Uszyński🏆🏆⚽⚽⚽

     • Jak oszczędzamy wodę?

      02.06.2024

      W dniu 31.05.2024r.  w naszej szkole przeprowadzono badania na temat: W jaki sposób oszczędzamy wodę? Podczas pogadanki na spotkaniu uczniowie przypomnieli sobie  rodzaje zbiorników wodnych na Ziemi. Uświadomili sobie, że tylko 3% stanowią wody słodkie, które człowiek może wykorzystać do bezpośredniego użytku. Sprawdzili  za pomocą stron internetowych miejsca na Ziemi z deficytem wody. To pokazało, iż wodę należy oszczędzać. Następnie przeprowadzono ankietę wśród uczniów i ich Rodziców, a także nauczycieli o oszczędzaniu wody. Kwestionariusz ankiety zawierał następujące pytania:

      1. Czy jest konieczność oszczędzania wody?
      2. Dlaczego należy oszczędzać wodę?
      3. W jaki sposób najczęściej  oszczędzacie Państwo   wodę w gospodarstwie domowym? (proszę wymienić)
      4. W jaki sposób można oszczędzać wodę  na działce / ogrodzie warzywnym? (proszę wymienić przykłady)

      Z przeprowadzonych badań wynika, że uczniowie i inni badani widzą konieczność oszczędzania wody. Potrafią podać konkretne przykłady oszczędzania wody w gospodarstwie domowym oraz jeśli posiadają działki, ogrody z warzywami. Sposoby te są praktykowane w życiu codziennym.
      Do najczęściej wymienianych przez respondentów należy:

      • korzystanie z ekologicznych programów (zmywarka, pralka),
      • korzystanie z kąpieli pod prysznicem zamiast kąpieli w wannie,
      • zakręcanie wody przy myciu zębów,
      • zbieranie deszczówki na działce /ogrodzie,
      • sprawdzanie szczelności przy kranach, (wymiana uszczelek w cieknących kranach)
      • racjonalnie korzystam z wody (bez potrzeby nie marnuję, używam odpowiedniej ilości).

      Po zebraniu wyników okazało się, że nasza świadomość oszczędzania wody jest na bardzo wysokim poziomie, potrafimy oszczędzać wodę w naszym codziennym życiu, znamy wiele sposobów, które nie tylko są teorią, ale są elementem naszego bieżącego funkcjonowania.

       

      M. Grońska, A. Wojewódzka, B. Florczyk

     • DZIECIĘCO - MŁODZIEŻOWA RADA MIASTA EŁKU

      31.05.2024

      29 maja 2024 roku uczennice klasy 7a- Lidia Leszko i Aleksandra Suchocka reprezentowały nasza szkołę na DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWEJ RADZIE MIASTA EŁKU.

      Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz i jego zastępcy gościli 16 radnych – przedstawicieli miejskich szkół podstawowych. W sesji uczestniczyli również: wiceprzewodniczącyRady Miasta Ełku Michał Tyszkiewicz, przewodnicząca Komisji Edukacji i KulturyEwa Awramik, sekretarz miasta Marcin Radziłowicz, a także naczelnicy poszczególnych wydziałów Urzędu Miasta i zaproszeni goście.

      Młodzi radni obradowali m.in. w sprawach: utworzenia oddziału chirurgii dziecięcej, stworzenia skrzynki pomysłów przed EŁCKIM CENTRUM KULTURY, zmiany częstotliwości przejazdów autobusów MZK, stworzenia oficjalnych młodzieżowych social mediów w Ełku, organizacji spotkań integracyjnych dla ósmoklasistów czy budowy Bike Parku.

      Lidia i Aleksandra na sesji przedstawiły argumenty przemawiające za utworzeniem w Ełku oddziału chirurgii dziecięcej.

      Opiekun: Aldona Wojewódzka

     • „Bukiet dla mamy”

      28.05.2024

             24 maj 2024r. po raz kolejny odbył się w naszej szkole konkurs florystyczny dla uczniów klas IV- VIII „Bukiet dla mamy”. Oryginalne aranżacje polnych i ogrodowych kwiatów, artystyczne bukiety w wykonaniu uczniów, to wyraz wielkiej miłości, której towarzyszą wielkie emocje. Każdy z uczestników włożył wiele serca i energii w przygotowanie swojego dzieła.  W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 50 uczniów. Komisja miała trudny wybór. Wszystkie bukiety były piękne i oryginalne.

                   I m-ce -  Maciorowska Natalia kl. VIII a

                   II m-ce - Dobrowolska Anna kl.VI b

                  III m-ce – Urbańczyk Lena kl. V a

         Wyróżnienia zdobyli : Mieczkowska Lena(kl.VI b), Jelska Oliwia (kl. IV b), Rydzewska Alicja (kl. IV b), Sznajder Dominik (kl. IV a), Pahl Klaudia (kl.V a), Perkowska Hanna (kl. V a), Królczyk Bartłomiej (kl. VI a)

       Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

      Beata Florczyk i Iwona Jastrzębska

     • Pierwsza pomoc ratuje życie

      24.05.2024

      Pierwsza pomoc to czynności, które podtrzymują życie poszkodowanego albo pomagają zmniejszyć skutki wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby. O tym, w jaki sposób pomagać, tym razem uczniów kl. 1-3 uczyli polscy żołnierze i żołnierze NATO. Po części pokazowej i praktycznej dzieci miały okazję obejrzeć wyposażenie karetki wojskowej, przeprowadzić indywidualne rozmowy, a także zapoznać się z podstawowym sprzętem wojskowym. To były niezapomniane wrażenia. Dziękujemy za odwiedziny.

     • Wicemistrzowie Województwa w Mini Piłce Nożnej Chłopców - Igrzyska Dzieci 

      22.05.2024

      Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku (Va i VIa) kolejny raz udowodnili, ze potrafią grać w piłkę na wysokim poziomie, zostali wicemistrzem województwa  Nasza reprezentacja w całym turnieju od początku tych rozgrywek  (4 etapy) ponieśli tylko jedna porażkę na około 20 meczy. W turnieju finałowym uznajemy wyższość drużyny z Braniewa

      Turniej Finałowy

      Mecze grupowe:

      ZSS Ełk vs SP4 Bartoszyce 5-1

      ZSS Ełk vs SP4 Szczytno 4-1

      Półfinał:

      ZSS Ełk vs SP7 Bartoszyce 7-2

      Finał:

      ZSS Ełk vs SP3 Braniewo 1-4

      Reprezentacja Finałowa:

      Danielczyk Kacper 6a

      Zubrzycki Igor 6a

      Bujnowski Kamil 6a

      Kalwajtys Dawid 5a

      Kalwajtys Patryk 5a

      Wojtkowski Marcel 5a

      Krawcewicz Filip 5a

      Kozłowski Wiktor 5a

      Dziękujemy Dyrekcji za wsparcie

     • Sprawdzian kompetencji trzecioklasistów

      21.05.2024

      Maj to okres, w którym uczniowie na poszczególnych etapach edukacyjnych podsumowują swoje osiągnięcia przedmiotowe. Maturzyści i ósmoklasiści są już po swoich egzaminach, zatem przyszła kolej na uczniów kl. 3. Przystąpili oni do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami z j. polskiego, matematyki i przyrody.

      Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

      Małgorzata Zdankowska, Anna Kuczyńska

     • OGÓLNOPOLSKIE PRESTIŻOWE NAGRODY DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

      19.05.2024

      Z ogromną radością odebraliśmy wiadomość o wielkim plastycznym sukcesie uczniów naszej szkoły, biorących udział w VIII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM DLA DZIECI I MŁODZIEŻY "PEJZAŻE". Dnia 9 maja 2024r w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach odbyło się posiedzenie komisji, która dokonała oceny nadesłanych prac. Spośród 389 prac, komisja konkursowa dostrzegła wyjątkowość i oryginalność tematu również w pracach plastycznych uczniów naszej szkoły.

      OTO LISTA NAGRODZONYCH UCZNIÓW:

      1. NIKOLA TRUSZKOWSKA KL.6b – I MIEJSCE

      2. AMELIA AUGUSTYNOWICZ KL.7d – III MIEJSCE

      3. MARTA ŁOCHOWSKA KL.7d – WYRÓŻNIENIE

      4. ROKSANA BAŁDYGA KL.IS – III MIEJSCE

      Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym uczniom. Szkoła jest z Was dumna!

      Katarzyna Klimach - nauczyciel plastyki

     • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY „Dobre rady na odpady”

      16.05.2024

      Uczennica klasy Ia Julia Milewska, zajęła III miejsce w międzyszkolnym konkursie ekologicznym „Dobre rady na odpady”.

      Konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 adresowany był do uczniów ełckich szkół uczęszczających do świetlic szkolnych.

      Zadaniem dzieci biorących udział w konkursie było wykonanie postaci zwierzątka domowego przy wykorzystaniu materiałów wtórnych.

      Nasza uczennica wykazała się niezwykłą wyobraźnią i pomysłowością.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

      Świetlica szkolna

      Marta Małkowska, Elżbieta Potapczyk, Danuta Nawrocka

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15

    19-300 Ełk
    Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 96195