• Czwórbój Lekkoatletyczny

      11.05.2023

      W dniu 11 maja reprezentacja naszej szkoły wybrała się na  Stadion Miejski w Ełku,  by rywalizować  w czwórboju lekkoatletycznym. W zawodach brali udział uczniowie oraz uczennice klas 5 i 6 - Igrzyska Dzieci. 

      Na czwórbój wśród dziewcząt składały się konkurencje : bieg krótki - 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg długi - 600m.  

      Reprezentacja : Lidia Leszko, Gabriela Wierzbicka, Maria Nerkowska, Oliwia Szypulska, Aleksandra Suchocka, Lena Drewniak.

      Wśród chłopców : bieg krótki - 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową  oraz bieg długi - 1000m.  

      Reprezentacja : Bartosz Butyński, Olaf Gładkowski, Szymon Królczyk,  Maciej Markiewicz, Bartosz Szymczyk, Norbert Świerzbicki,  r.  Eryk Rowiński

      Zawodnicy musieli wziąć udział we wszystkich konkurencjach, a 5 najlepszych zdobywało punkty w klasyfikacji ogólnej. 

      Ciężka praca wkładana w codzienne treningu przyniosła nam świetne rezultaty !!! Zdobyliśmy I miejsce w kategorii dziewcząt 🏆🏆🏆oraz I miejsce w kategorii chłopców !! 🏆🏆🏆

      Marysia Nerkowska przegrała jednym punktem, by zostać najlepszą zawodniczką czwórboju i zajęła drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej, zaś Bartosz Butyński był  bezkonkurencyjny i z bardzo dużą przewagą punktową zajął I miejsce ! 🏆🏆

      Gratulujemy serdecznie i dziękujemy za zaangażowanie, walkę, poświęcenie :)

      Opiekunowie : Paulina Rynkowska, Grzegorz Orzeł 

     • MISTRZOSTWA LEKKOATLETYCZNE

      11.05.2023

      W dniu 10.05.2023 na Stadionie Miejskim MOSiR w Ełku odbyły się indywidualne zawody lekkoatletyczne. W zawodach brały udział uczniowie i uczennice klas siódmych i ósmych szkół podstawowych.

      Reprezentacja naszej Szkoły Sportowej godnie i z wielkim zaangażowaniem walczyła o jak najlepsze rezultaty w konkurencjach lekkoatletycznych: 100m, 300m, 600m, 1000m, skok wzwyż, skok w dal oraz sztafeta 4x100m.

      CHLOPCY:

      Górski Igor, Mikołajczyk Sebastian, Lach Oskar, Mościcki Michał, Szorc Borys, Korenkiewicz Kacper, Gulan Oliwier, Karbowski Dominik.

      DZIEWCZYNY:

      Małkowska Paulina, Ułanowicz Natalia, Mścichowska Amelia, Gulan Weronika (1miejsce na 300m, 1 miejsce sztafeta), Kanoza Nikołaj (1miejsce sztafeta), Bernart Iga, Urwan Natalia (1miejsce sztafeta), Jelska Julia (1 miejsce skok w dal, 1 miejsce sztafeta).

      Opiekunowie: Tomasz Kowalko, Michał Rutkowski.

     • Półfinał województwa w Nidzicy

      11.05.2023

      W dniu 10 maja 2023 roku uczniowie klasy 6b udali się do Nidzicy na Półfinał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w piłce nożnej chłopców – Igrzyska Dzieci.  W półfinale udział wzięli zawodnicy ze szkół w Ełku, Nidzicy i Szczytna. Naszą szkołę reprezentowali: Gładkowski, Gutowski, Królczyk, Markiewicz, Minda, Sobolewski, Suchocki, Szymaszko, Szymczyk, Świerzbicki. . Nasi zawodnicy po dwóch zwycięstwach 6-1 ze Szczytnem i 10-1 z gospodarzami z Nidzicy zajmują pierwsze miejsce i meldują się w finale rozgrywek o mistrzostwo województwa.

      Trenerzy: Adrian Wojciechowski i Jakub Lasota

     • Super piłkarze z rocznika 2016

      08.05.2023

      Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z kl. 0a Dawid Brózio i Oliwier Nawrocki – na zdjęciu z trenerem Michałem Rutkowskim, w roku szkolnym 2022/23 brali udział z sukcesami, aż  w 12 turniejach piłkarskich w Ełku oraz na wyjeździe, między innymi w Ostrołęce, Białymstoku, Mikołajkach. A przed nimi jeszcze wiosenne spotkania w Ełku  i wyjazdy do Mińska Mazowieckiego i Giżycka. Każdy z chłopców posiada po kilkanaście medali, puchary i statuetki najlepszych piłkarzy, a to wszystko dzięki żmudnym treningom.
      Trzymamy kciuki i gratulujemy chłopcom zapału i talentu piłkarskiego, a trenerowi p. Michałowi Rutkowskiemu dziękujemy za wytrwałą pracę trenerską oraz niewątpliwy dar wyszukiwania talentów, życzymy dużo sukcesów sportowych i oczywiście wielu takich wspaniałych zawodników.

     • Zajęcia z wychowawcą - Lasery i nocka w szkole

      05.05.2023

      Dnia 4 maja 2023 roku uczniowie klasy 6a wraz z wychowawczynią Edytą Ostrowską-Miękus i panią pedagog Martą Łaszcz spędzili miło czas w Lasery- Tag. Zajęcia integrujące grupę minęły nam zaskakująco szybko, graliśmy w pingponga, PlayStation, bilarda i oczywiście lasery. Miesiąc kwiecień minął również pod hasłem integracji, ponieważ spędziliśmy nockę w szkole, grając w siatkówkę, szukając króliczka wielkanocnego i słodyczy, jedząc pizzę oraz grając w grę Activity.

      Tekst i zdjęcia Edyta Ostrowska-Miękus 

     • Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku Mistrzem Województwa!

      04.05.2023

      27 kwietnia 2023roku uczniowie naszej szkoły udali się do Gołdapi na Finał Województwa W-M Szkolnego Związku Sportowego w piłce nożnej chłopców - Licealiada. W finale udział wzięli zawodnicy ze szkół w Ełku, Gołdapi i Białej Piskiej. Naszą szkołę reprezentowali: Rapita, Kozicki, Przyborowski, Chalecki, Dunaj, Sturgulewski, Zagórski, Ryszkiewicz, Sobolewski, Bednarek. Warto wspomnieć o wyróżnieniach indywidualnych dla naszych piłkarzy. Najlepszym zawodnikiem zespołu został wybrany Kacper Chalecki, natomiast MVP całych zawodów został Oskar Ryszkiewicz. Gratulujemy!
       

      Wyniki

      LO Gołdap 2:1 ZS 1 Biała Piska
      ZSS Ełk 5:0 ZS 1 Biała Piska
      ZSS Ełk 5:2 LO Gołdap


      Klasyfikacja końcowa: 
      1. ZSS Ełk                  6 pkt
      2. LO Gołdap              3 pkt
      3. ZS 1 Biała Piska      0 pkt

     • Zakończenie roku szkolnego klas czwartych LO

      29.04.2023

      Kwiaty, dyplomy, podarunki, grosze na szczęście i parafrazy znanych piosenek towarzyszyły dzisiaj naszym absolwentom! Ukradkiem ocieraliśmy łzy wzruszenia podczas wyśpiewanych przez Julię Samełko szlagierów! Uśmiechaliśmy się, słuchając specjalnie dedykowanych czwartoklasistom fraszek budowanych przez jakże uzdolnione wychowawczynie! Pękaliśmy  z dumy, obdarowując medalami SPORTOWCA Z PASJĄ czy dyplomami i nagrodami za wysokie wyniki w nauce i działalność w Samorządzie Uczniowskim Przy tym wciąż  podziwialiśmy przepiękną dekorację wykonaną przez p. K. Bienasz i I. Grygo, B. Staniszewską, wiedzieliśmy bowiem, że prawda zawarta w słowach przesłania części artystycznej będzie nam towarzyszyć. Takie chwile jak te na pewno zapamiętamy! Dziękujemy trzecioklasistom za podarunki, drugoklasistom i pierwszoklasistom za wyśpiewane wspomnienia szkolne, Mariuszowi Maciorowskiemu za mistrzowską grę na akordeonie, a wszystkim pracującym nad naszym nie tylko sportowym  charakterem obiecujemy, że nie zawiedziemy! Plony na pewno będą obfite!

     • Udział w projekcie „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”

      29.04.2023

      Już kolejny rok w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
      od października w Ełckim Centrum Kultury wyświetlane były seanse filmowe dla dzieci. Klasy drugie i trzecie z naszej szkoły również dołączyły do projektu, który został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. Ciekawe, wartościowe filmy, przemyślany układ treści edukacyjnych, odpowiednio do wieku i możliwości odbiorców dobrane metody pracy, atrakcyjne materiały dydaktyczne – to znaki rozpoznawcze programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Cały program NHEF pozostawał w zgodzie  z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. Udział
      w tym przedsięwzięciu to nie tylko przygoda intelektualna i edukacyjna, ale również obcowanie uczniów z magią i tajemnicą kina, sztuki wielkiej.

      Wychowawcy klas 2-3

     • Dziewczyny lubią brąz

      29.04.2023

      27 kwietnia w naszej szkole odbył się finał Województwa Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Szkolnego Związku Sportowego. Nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce. W finale udział wzięło pięć najlepszych drużyn ze swoich regionów. Mistrzem zostały dziewczyny z Ostródy, wicemistrzem Elbląg. Tuż za podium uplasowały się dziewczęta z Bartoszyc oraz Giżycka. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym. Nasze dziewczęta zagrały w następującym składzie:Patrycja Żytyniec, Kornelia Juszkiewicz, Wiktoria Surażyńska, Ola Jędrzejczak, Paulina Brzezińska, Weronika Stypułkowska, Zuzia Banachowska, Danusia Sieńkowska, Wiktoria Karwowska.Trener

      Jarosław Andrzejewski 

     • Przełajowe Biegi Sztafetowe

      29.04.2023

      W dniu 27.04 nasze reprezentacje z poszczególnych klas i roczników udały się na Stadion miejski, by rywalizować z kolegami i koleżankami z innych szkół. 

      Startowaliśmy w 5 kategoriach i biegach na różnych dystansach

      Klasy 7 i 8 pokonywały dystans  400 m ( po 3 dziewczęta oraz 3 chłopców). 

      Klasa 4, 5, 6 -  200m ( po 3 dziewczęta oraz 3 chłopców )

      Zarówno klasa 8 ( zajęła II miejsce w swoim biegu ) jak i 7 ( I miejsce) dały z siebie wszystko i zwyciężyły w sztafecie kategorii Igrzyska Młodzieży !!  🏆🏆

      Klasy 4, 5 i 6 nie pozostały w tyle i zwyciężyły wszystkie biegi  w swoich rocznikach, tym samym wygrywając biegi sztafetowe w kategorii Igrzyska Dzieci !! 🏆🏆

      Cudowny dzień pełen wrażeń i radości dla naszej szkoły ! :) 

      Dziękujemy wszystkim zawodnikom za walkę do ostatniej setnej sekundy :) 

      Opiekunowie : 

      Paulina Rynkowska

      Grzegorz Orzeł

     • Dzień otwarty kl. 0-III

      26.04.2023

      22 kwietnia był dniem otwartym naszej szkoły. W klasach 0-III tego dnia przenieśliśmy się w pełną atrakcji i niespodzianek podróż po salach lekcyjnych. W każdej sali czekały propozycje ciekawych zajęć i zabaw. Tego dnia nikt się nie nudził. Można było „wyplatać” wiosenne koszyczki, poznać zdobienie metodą decoupage, eksperymentować i doświadczać, rozwijać się muzycznie dzięki rurkom Bum Bum, ale także sprawdzić swoje siły w Kole Fortuny i grach ruchowych, jak również wprawiać się w kodowanie dzięki Ozobotom, klockom Lego Education i długopisom 3d pozyskanym w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.

      Mamy nadzieję, że w sobotni poranek rozbudziliśmy ciekawość i zachęciliśmy do działania. Zachęcamy również do wstąpienia na stałe w nasze szkolne progi. Zapraszamy do zabawy i nauki w kl. 0-III.

     • Oimpiada Gimnastyczna

      25.04.2023

      W miniony czwartek 20.04 nasza szkoła wzięła udział w olimpiadzie gimnastycznej organizowanej na hali MOSiR w Ełku.  Była to impreza poprzedzająca Mistrzostwa Polski Juniora Młodszego w akrobatyce sportowej, które odbyły się w weekend. 

      Naszą szkołę dzielnie reprezentowali uczniowie w poszczególnych kategoriach, wystawiając po 6 zawodników : 

      Kategoria  I -III  - dziewczynki pod opieką Pani Dagmary Awruk z naszych najmłodszych klas 

      Kategoria IV - VI -  dziewczęta z klasy 4 : Aleksandra Kaczyńska, Lena Urbańczyk (zawodniczka Proton Ełk), klasy 5 : Nerkowska Maria, Potuszyńska Hanna oraz Nela Szulińska oraz klasy 6 : Aleksandra Suchocka (zawodniczka Proton Ełk)

      chłopcy z klasy 5 : Igor Zubrzycki, Jakub Choromański, Paweł Orzeł, Kacper Danielczyk oraz Kajetan Szumski. 

      Kategoria VII- VIII - dziewczęta z klasy 8 : Weronika Gulan, Nikola Kanoza, Paulina Małkowska, Amelia Mścichowska, Natalia Ułanowicz, Natalia Urwan 

      Dziewczynki z klas I -III drużynowo zajęły 2 miejsce, a Weronika ( zawodniczka Proton Ełk ) 1 miejsce indywidualnie 

      Dziewczęta i chłopcy z klas IV - VI walczyli dzielnie i grupowo nie zdobyli medalu, ale indywidualnie bezkonkurencyjna była Aleksandra Suchocka zajmując 1 miejsce. 

      Dziewczęta z klasy 8 zajęły jak drużyna 2 miejsce !! 

      Opiekunowie : Dagmara Awruk, Paulina Rynkowska, Grzegorz Orzeł

      Gratulujemy serdecznie ! :) 

     • ​​​​​​OLIMPIADA GIMNASTYCZNA EłCKICH SZKÓŁ!

      23.04.2023

      20.04.2023r dziewczynki z klas 1-3  miały możliwość reprezentowania naszej szkoły na Olimpiadzie Gimnastycznej, która odbyła się w Hali Sportowo - Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku. 

      Dziewczynki jako drużyna zdobyły II miejsce. 

      W skład zespołu wchodziły:

      1. Weronika, Nina Sadowska

      2. Hanna Głowacka 

      3. Antonina Chodkiewicz

      4. Antonina Herbszt

      5. Alicja Rydzewska

      6. Anastazja Yaworska

      W rywalizacji indywidualnej I miejsce zdobyła nasza uczennica Weronika Nina Sadowska. 

      Po zawodach odbyły się warsztaty gimnastyczne z mistrzyniami Polski w akrobatyce, co było niesamowitym doświadczeniem i przeżyciem dla naszych początkujących gimnastyczek.

      21.04.2023 nasza uczennica Weronika, Nina Sadowska uczestniczyła w pokazowym "SHOW" przygotowanym przez Proton Szkoła Tańca i Akrobatyk - Ełk.

      Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy!

     • Spotkanie z adwokatem

      23.04.2023

      Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach akcji "Bajeczni Adwokaci". 

      Jest to akcja edukacyjna upowszechniająca wiedzę o zawodzie adwokata.

      Nasi uczniowie spotkali się z panią  adwokat Ewą Perkowską, która przybliżyła uczniom wiedzę o swoim zawodzie.  Przeczytała też  dzieciom bajkę, której bohaterem był Miś Adwokat. Dzieci wykonały pracę plastyczną i otrzymały piękne zakładki do książek.

      W imieniu uczniów i wychowawców jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania za piękne zajęcia pani adwokat.

      Katarzyna Pietruszewska

      Iwona Grygo

     • Szanowni Rodzice, Opiekunowie prawni,

      01.03.2023

      na podstawie art. 154 ust. 4 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe  (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082)

      Dyrektor Zespołu  Szkół Sportowych w Ełku  informuje o rozpoczęciu postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2023/2024 do klasy czwartej sportowej o profilu piłka nożna i piłka siatkowa.

      Postępowanie rekrutacyjne będzie prowadzone zgodnie z zamieszczonym ogłoszeniem, regulaminem rekrutacji i harmonogramem,  które dostępne są na stronie szkoły w zakładce REKRUTACJA

      Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych

       Dorota Karpińska

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15 19-300 Ełk Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 67102