• „TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH”

      18.10.2021

       

      Nikt nie wie kto wymyślił pierwszą bajkę. Bajki są bowiem przekazywane ustnie z pokolenia na pokolenie. W bajkach są zarówno postacie złe olbrzymy, elfy, jak i dobre, np. wróżki spełniające życzenia grzecznych dzieci. Bohaterowie odbywają pełne przygód podróże, jeżdżą na smokach i odkrywają skarby.

      W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się „Tydzień bajek polskich”, w czasie tym udało nam się zaprezentować w ramach zajęć świetlicy najbardziej znane bajki i baśnie polskie: „Legenda o smoku wawelskim”, „ Plastusiowy pamiętnik”, „Bolek i Lolek”, „Reksio”, „Zaczarowany Ołówek”, „Legenda o dwunastu miesiącach”, „Miś Uszatek” i inne. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością przynajmniej części z tych bajek, co wywołało ogromna radość organizatorów. W dzisiejszym świecie, natłoku kolorów i dźwięków zatrzymaliśmy się na chwilę i obejrzeliśmy bajki, często bez dialogów a pobudzających domysły. Taka gimnastyka jest dobra, żebyśmy potrafili odczytywać emocje i intencje osób z naszego otoczenia. Kolejnym aspektem projektu było połączenie pokoleń, bajki rodziców stały się także bajkami dzieci. Zapraszamy do fotorelacji z przebiegu projektu.

     • Dzień Impro w ruchu

      18.10.2021

      16 października 2021 roku w sali widowiskowej Ełckiego Centrum Kultury odbyło się podsumowanie międzynarodowego projektu Young Theatre on the move. Wystąpiły grupy uczniów z Ełku, Węgorzewa i Augustowa, w tym także grupa Furiatki, która reprezentowała naszą szkołę. Uczennice pokazały na scenie 4 gry – impuls, czyli TYJA, rysowanie w przestrzeni, niewidzialne przeszkody oraz maszyna. Na zakończenie opiekunka grupy, pani Teresa G. Gorajewska, także otrzymała zadanie do wykonania – miała zagrać scenkę jako siatkarka, z czym świetnie sobie poradziła

     • Matematyczna Liga Zadaniowa

      17.10.2021

      Rusza „Szkolna liga zadaniowa” !

      „Szkolna liga zadaniowa” to konkurs matematyczny skierowany do uczniów klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych i ósmych szkoły podstawowej zainteresowanych matematyką.

      Uczniowie rywalizują na poziomach klas.

      Raz w miesiącu poczynając od października do kwietnia uczestnicy otrzymują zastaw zadań konkursowych do rozwiązania w domu. Zestawy zadań będą publikowane na stronie www szkoły.

      Na rozwiązanie zadań konkursowicze mają dwa tygodnie.

      Rozwiązane zadania uczniowie przynoszą do szkoły i przekazują nauczycielowi matematyki.

      Zadania powinny być rozwiązywane samodzielnie. Jeżeli nauczyciel będzie miał wątpliwości co do samodzielności rozwiązania, zadanie zostanie zdyskwalifikowane i uczeń otrzyma za nie 0 punktów.

      Wyniki poszczególnych zestawów podawane będą w procentach.

      Uczniowie za rozwiązanie zastawów konkursowych otrzymują oceny cząstkowe z matematyki za prace dodatkową:

      100% - 76% ocena 6;

      75% - 60% ocena 5 .

      Na koniec roku szkolnego zostanie przeprowadzona klasyfikacja ogólna i wyłonieni będą zwycięzcy na poziomach klas. O miejscu w rankingu zadecyduje średnia arytmetyczna zdobytych „procentów”.

      Na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody.

      Zapraszam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

      Nauczyciele matematyki ZSS

      klasa 4klasa 5-6, cz. 1klasa 5-6, cz.2klasa 7klasa 8

     • Konkurs historyczno-plastyczny z okazji Dnia Niepodległości „Z miłości do Polski”

      16.10.2021

      Do wzięcia udziału w szkolnym konkursie historyczno-plastycznym pt.,, Z miłości do Polski” zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły. Temat pracy ma nawiązywać do rocznicy Odzyskania Niepodległości 11 listopada 1918 roku. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie pracy plastycznej, techniką dowolną,  związaną ze Świętem Dnia Niepodległości. Prace zostaną wystawione w szkole podczas obchodów Święta Niepodległości -11 listopada 2021r.

      Cele konkursu:

      • zainteresowanie uczniów historią niepodległości Polski

      • kształtowanie postaw patriotycznych

      • zachęcenie do poznawania trudnych dziejów naszej Ojczyzny

      • kształtowanie szacunku wobec dokonań bohaterów-twórców Polski niepodległej

      • ochrona przed zapomnieniem wydarzeń, ludzi i tradycji niepodległościowych

      • doskonalenie umiejętności plastycznych

      • rozwijanie talentów plastycznych

      REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO:

      · Konkurs przeznaczony dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół Sportowych w Ełku

      • Każdy uczestnik może złożyć jedną pracę plastyczną

      • Konkurs polega na wykonaniu pracy w formacie A3 (technika i sposób wykonania prac dowolna)

      • Prace należy składać w terminie do 5 listopada 2021 roku u organizatora.

      · Spośród wszystkich prac jury wybierze najlepsze, które zostaną wystawione podczas obchodów Święta Niepodległości 11 listopada 2021r.

       · Wykonana praca musi nawiązywać do tematyki Święta Odzyskania Niepodległości

      • Uczniowie najlepszych prac otrzymają nagrody

      • Organizator nie zwraca prac

      ORGANIZATORZY: Katarzyna Klimach – nauczyciel plastyki

                                    Jolanta Ratuszny – nauczyciel historii

                                       Elżbieta Kalinowska – nauczyciel historii

      WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ŻYCZYMY RADOŚCI Z TWORZENIA!

     • MISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA

      14.10.2021

      13 października 2021 r. rozegraliśmy w naszej szkole Finał Wojewódzki W -M SZS w Piłce Siatkowej Dziewcząt Licealiada „Moje Boisko Orlik 2012 r.  Reprezentacja dziewcząt liceum ogólnokształcącego zajęła I miejsce i zasłużenie sięgnęła po tytuł MISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

      Skład zespołu: Adameczek Beata, Dzienis Martyna, Filonowicz Wiktoria, Galińska Oliwia, Gulan Anna Jaśkiewicz Martyna Jaśkiewicz, Juszkiewicz Kornelia, Karwowska Wiktoria, Kozłowska Klaudia, Pogorzelska Wiktoria Paulina, Sokołowska Karina, Surażyńska Wiktoria

      Trener: Marcin Kohlman 

      Sędzia główny: Grzegorz Orzeł 

     • Licealiada „Moje Boisko Orlik 2012 r.”

      14.10.2021

      12 października 2021 r. reprezentacja naszej szkoły brała udział w Finale Wojewódzkim        W – M  w Piłce Siatkowej Chłopców Licealiada „Moje Boisko Orlik 2012 r.”, który odbył się w Gołdapi. W klasyfikacji końcowej zajmujemy III miejsce w województwie! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju sportowego!

       

      KOMUNIKAT KOŃCOWY

      WYNIKI:
      ZSS Ełk – ZSL Ruciane-Nida 2:1 (23:25,25:22,15:6)
      ZS nr 1 Działdowo – ZSZ Gołdap 0:2 (21:25,22:25)
      ZSL Ruciane-Nida – ZSZ Gołdap 2:1 (25:21,10:25,15:12)
      ZSS Ełk – ZS nr 1 Działdowo 2:1 (25:19,19:25,15:13)
      ZSS Ełk – ZSZ Gołdap 1:2 (25:19,14:25,13:15)
      ZSL Ruciane-Nida – ZS nr 1 Działdowo 2:0 (25:15,25:18)

      KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
      1 miejsce ZSZ Gołdap 5 pkt 5:3 ratio 1.15
      2 miejsce ZSL Ruciane-Nida 5 pkt 5:3 ratio 0.99
      3 miejsce ZSS Ełk 5 pkt 5:4
      4 miejsce ZS nr 1 Działdowo 3 pkt 1:6      Skład ZSS Ełk: Maciej Hodun, Kacper Rymarowicz, Michał Bielioski, Oliwier Januszewski,
      Damian Skrajnowski, Patryk Ułanowicz, Jakub Maciejewski, Kamil Kalinowski,

       Trener Paweł Duba.
       

     • „SŁÓW KILKA O HISTORII PIENIĄDZA”

      14.10.2021

      Dnia 13.10.2021r uczniowie klasy 5d uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Solą, krową czy złotem, czym zapłacić ci panie?”. Muzeum Historyczne w Ełku w bardzo ciekawy sposób zaprezentowało nam drogę pieniądza od czasów starożytnych do dnia dzisiejszego. Dowiedzieliśmy się, jak wraz z rozwojem cywilizacyjnym zmieniały się formy i cechy pieniądza. W ramach prowadzonych zajęć zwiedziliśmy również wystawę „Bizancjum i jego monety”. Podziwialiśmy monety wykonane ze złota, srebra i brązu reprezentujące wszystkich cesarzy bizantyńskich. Atrakcją okazała się możliwość wybicia własnej monety za pomocą stempla menniczego. Dla wszystkich uczniów będzie to bardzo cenna pamiątka.

      Katarzyna Klimach-wychowawca klasy 5d

     • Słodki Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Sportowych w Ełku

      13.10.2021

      14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów i pracowników szkoły. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

      Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych pamiętali o wszystkich nauczycielach i innych osobach pracujących w „Zielonej Szósteczce”. Nie zabrakło słodkich upominków i życzeń. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili Dyrekcję, pracowników szkoły, nauczycieli składając życzenia i częstując słodkościami. Uczennica Liceum śpiewała refren bardzo wzruszającej piosenki, a nie jednej osobie zakręciła się łezka w oku:

      To, co mam, to, co mam,
      To radość najpiękniejszych lat.
      To, co mam, to, co mam,
      To serce, które jeszcze na wszystko stać.
      To, co mam, to, co mam,
      To młodość, której nie potrafię kryć,
      To wiara, że naprawdę umiem żyć,
      Umiem żyć”

      Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień w roku szkolnym, w którym szczególnie doceniamy i zauważamy ogrom pracy nauczycieli i pracowników szkół włożony w wychowanie i naukę swoich wychowanków. Wdzięczni składamy serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud przynosił satysfakcję i dawał poczucie spełnienia. Życzymy by nigdy nie kończyły się pomysły i nie wyczerpała się cierpliwość, które są bardzo ważne w pracy w szkole.

      Wierzymy, ze Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych.
      Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz.
      Zdajemy sobie sprawę, że na efekty naszej pracy trzeba będzie czekać długo i cierpliwie, ale przyjdzie czas, kiedy stanie się ona widoczna. Dlatego jeszcze raz za wszystko dziękujemy i składamy najserdeczniejsze życzenia!
      Serdecznie dziękujemy!

      Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych
      w Ełku

     • Moje Boisko Orlik

      12.10.2021

      W dniu 07.10.2021 odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Młodzieży w Piłce Nożnej chłopców "Moje Boisko Orlik. Nasi uczniowie w składzie: Gutowski, Ryszkiewicz, Odolecki, Karbowski, Strugulewski, Gulan, Kraszewski, Kowalczyk, Dorsh awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 13.10.2021 w Olsztynie.

      Wyniki i klasyfikacja

      ZSS Ełk 1-4 SP 5 Olsztyn

      ZSS Ełk 7-3 SP 4 Kętrzyn

      ZSS Ełk 1-0 SP 2 Giżycko

      SP 2 Giżycko 0-0 SP 5 Olsztyn

      SP 2 Giżycko 1-3 SP 4 Kętrzyn

      SP 5 Olsztyn 4-0 SP 4 Kętrzyn

      1. SP 5 Olsztyn 7 pkt

      2. ZSS Ełk 6 pkt

      3. SP 4 Kętrzyn 3 pkt

      4. SP 2 Giżycko 1 pkt

     • Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego

      11.10.2021

      Dnia 8 października 2021r. w naszej szkole odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedziła kampania wyborcza. Uczniowie, którzy chcieli zostać członkami samorządu przygotowali przemówienia i plakaty wyborcze. Zgłosiło się 5 kandydatek, które w dniu wyborów w obecności wszystkich uczniów klas I-III zaprezentowały swoje programy i pomysły.

      Były obietnice wyborcze, hasła, deklaracje. Głosowanie miało charakter tajny. Każdy z uczniów mógł oddać tylko jeden głos.

      Kandydatki z wielkim przejęciem oczekiwały na wyniki głosowania, które przedstawiają się następująco:

      • Przewodnicząca Małego Samorządu Uczniowskiego: Antonina Chodkiewicz kl.2b
      • Zastępca Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego: Alicja Rydzewska kl. 2a
      • Rzecznik Praw Ucznia: Maja Smoleńska kl. 2a 
      • Rzecznik Kultury Osobistej Ucznia: Zuzanna Łukaszewicz kl. 2b 
      • Rzecznik Akcji Charytatywnych oraz koordynator sportu: Hanna Głowacka kl. 2a

      Gratulujemy wspaniałych wyników w wyborach!

      Życzymy ciekawych, kreatywnych pomysłów, zapału do pracy oraz sukcesów w reprezentowaniu naszej szkoły i pełnieniu funkcji jej gospodarzy!

      Opiekunowie MSU: B. Staniszewska, I. Grygo

     • Moje boisko Orlik 2012

      11.10.2021

      8 października 2021 r. reprezentacja naszej szkoły brała udział w Finale Wojewódzkim W-MSZS „Moje boisko Orlik 2012” Licealiada w koszykówce  3x3 dziewcząt. W klasyfikacji końcowej zajmujemy IV miejsce w województwie. Serdecznie gratulujemy!

      Skład zespołu: Martyna Brodowska, Julia Kędzierska, Martyna Oleksińska, Kinga Bielecka 

      Trener Paweł Duba 

     • Moje boisko orlik 2012

      11.10.2021

      W poniedziałek 11 października rozegrano półfinał turnieju "Moje boisko orlik 2012" szkół ponadpodstawowych (licealiada). Rywalizację zakończyliśmy II miejscem i awansem do turnieju finałowego. Turniej finałowy województwa warmińsko- mazurskiego zostanie rozegrany w następnym semestrze.Wyniki naszych spotkań:ZSS Ełk 3:4 ZS Biała PiskaZSS Ełk 7:2 LO Biskupiec

      ZSS Ełk 1:1 LO Gołdap

      Klasyfikacja:

      1. ZS Biała Piska

      2. ZSS Ełk

      3. LO Gołdap

      4. ZS Biskupiec

      Skład zespołu: Kuczyński Jakub, Szuchnicki Cyprian, Lipiński Piotr, Paczyński Patryk, Lipiński Piotr, Sobolewski Szymon, Rafało Adam, Kalwajtys Krystian, Rudnicki Marcin, Przyborowski Michał.

      Trener: Dariusz Ryszkiewicz

      Gratulacje !

     • Moje Boisko Orlik 2012

      11.10.2021

      7 października 2021 r. nasza szkoła była gospodarzem Turnieju Półfinałowego W - MSZS „Moje Boisko Orlik 2012” Licealiada w koszykówce 3x3 chłopców. Rywalizowaliśmy z dwoma zespołami: LO Gołdap i I LO Pisz. 

      Zajęliśmy II miejsce i tym samym awansowaliśmy do finału wojewódzkiego. Serdecznie gratulujemy!

      Skład zespołu: Arkadiusz Fornal, Eryk Jarząbek, Kamil Kalinowski, Bartłomiej Ert

      Trener: Paweł Duba 

     • Do Warszawy-Krakowa-Energylandii

      11.10.2021

      5 października 2021 wyjechaliśmy na wycieczkę szkolną do Warszawy-Krakowa-Energylandii. Celem naszejwyprawy było zwiedzanie zakątków naszego kraju.Podczas pierwszego dnia odbyliśmy spacer wWarszawie po Starówce. Po udanym zwiedzaniuotrzymaliśmy czas wolny w galerii. Drugiego dniapogoda nam nie dopisywała, ale z uśmiechem na twarzywybraliśmy się na Wawel-Kościół Mariacki-DzwonZygmunta-Stary Rynek kończąc Sukiennicami. Dziękiprzewodnikowi dowiedzieliśmy się historycznychciekawostek o Krakowie. Na poprawę humoru naszewspaniałe panie wraz z kierowcą zabrali nas natrzygodzinny seans. Nadszedł najsmutniejszy dzień-wyjazd, lecz czekała nas niezapomniana zabawa wEnergylandii. Większość pokonywała swoje bariery.Panie opiekunki oraz pani pilot spisały się na złotymedal. Bardzo się starały, aby zapewnić nam rozrywkę,bezpieczeństwo oraz fajne wspomnienia. Jesteśmyzadowoleni z wycieczki i nie możemy doczekać sięnastępnej. Dziękujemy: pani Magdalenie, pani pilotce-Izie i biurowi podróży Eventus za bezpieczeństwo wczasie podróży autokarem pani Marcie, paniMałgorzacie oraz panu kierowcy z firmy Masuria Bus.Życzymy każdemu takiej przygody! :)

     • „TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH”

      11.10.2021

      Świetlica szkolna w ZSS serdecznie zaprasza

      od poniedziałku (11.10) do piątku (15.10)

      na

      W ramach zajęć świetlicy, każdego dnia:

      • Wyświetlane będą o godz. 11:30 bajki i baśnie polskie m.in. „Legenda o smoku wawelskim”, „Bolek i Lolek”, „Plastusiowy pamiętnik” i wiele innych.
      • Prowadzone zajęcia i warsztaty plastyczne z wykorzystaniem różnych technik.
      • Na holu uczniowie będą mogli zmierzyć się z zadaniami dotyczącymi znajomości bajek, zwycięzcy zostaną słodko nagrodzeni.
      • Za sprawą Foto-budki, będzie można zmienić się w postać bajkową.
      • Na terenie szkoły znajdziemy informacje i ciekawostki dotyczące konkretnych bajek.

      Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie edukacyjnej.

       

      E.Potapczyk, D.Nawrocka, E.Surynt, M.Łaszcz

     • Tydzień z Lenzem organizowany przez Muzeum Historyczne w Ełku  licealistów z Zielonego nie rozczarował!

      08.10.2021

      Uczniowie klas 1L, 2L, 3L / pod opieką p. K. Zastockiej, p. D. Wyłudy, p. B. Makarewicz/mieli okazję 05.10 i 06.10.2021r. posłuchać prelekcji o Siegfiedzie Lenzu wygłoszonej przez p. Jakuba Knyżewdkiego. Z zainteresowaniem słuchali ciekawostek dotyczących życia i twórczości Honorowego Obywatela Ełku. Obejrzeli też wystawę poświęconą pisarzowi-,, Siegfried Lenz. Spojrzenia'' i gościli w pokoju twórcy zaaranżowanym w jednym z pomieszczeń muzealnych. Podziwiali tam rękopisy pisarza, jego zdjęcia i kolekcję fajek. Licealistów zaskoczyły nie tylko fotografie twórcy łowiącego ryby nad Jeziorem Ełckim, bawiącego się z kotem, ale i piękne pismo na pożółkłych kartkach czy  tabakiera obok fajek. Wszystkie te eksponaty  zostały podarowane placówce przez żonę pisarza- autora powieści ,, Muzeum Ziemi Ojczystej'', zbioru opowiadań pt.,, Słodkie Sulejki''. Jedno z nich na scenę przeniósł ełcki teatr  Delikates.  Licealiści mieli okazję obejrzeć ten spektakl.  Wystawiono go w lokomotywowni, co pomogło zbudować odpowiedni nastrój i przeniosło w czasie. Przedstawienie pt.,, Szeleszcząca trawa'' na podstawie opowiadania Siegrfrieda Lenza,, Wąskotorowa kolejka imienia Paula Poppa" ze zbioru opowiadań,, Słodkie Sulejki" rozśmieszyło, ale i skłoniło do refleksji nad przemijaniem. Na pewno też utwierdziło w przekonaniu, że Lenz ukochał okolice Ełku, Prusy Wschodnie. Mazury inspirowały twórcę, rozczulały... I choć w marcu br. przypadała 95. różnica urodzin pisarza /dlatego m. in. z tej okazji muzeum przygotowało szczególną wystawę poświęconą Lenzowi/, to nikt spośród uczestników Tygodnia Lenza nie twierdzi, że teksty tego twórcy ,,trącą myszką''... 

     • Żeby zdrowo żyć trzeba BEACTIV na co dzień być

      08.10.2021

      Za nami kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Sportu, w której klasy 0-III brały aktywny udział. Jak co roku wrzesień minął nam pod hasłem BEACTIV – czyli aktywności ruchowej. Naukę łączymy z różnymi formami ruchu. Nie zabrakło biegów, zabaw na świeżym powietrzu, zawodów sportowych, ćwiczeń gimnastycznych z przyrządami czy zumby. Wiemy, że aktywność fizyczna sprzyja dobremu samopoczuciu i naszemu zdrowiu. Dlatego bądźmy BEACTIV na co dzień, nie zapomnijmy, że aktywnie znaczy zdrowo!

      Wychowawczynie klas 0-III, nauczyciele wspomagający

     • Spotkania z muzyką

      08.10.2021

      W tym roku szkolnym klasy 0-III SPS biorą udział w projekcie „Spotkania z muzyką”. Zajęcia będą się odbywały cyklicznie co miesiąc. Pierwsze spotkanie pt.: „Murzyńskie rytmy małego Bambo” już za nami. Dzieci poznały budowę  oraz brzmienie instrumentów perkusyjnych, a także klarnetu i saksofonu. Z  zaciekawieniem słuchały muzyki na żywo oraz opowieści prowadzącego i  już wiedzą skąd wzięła się muzyka jazzowa.

      Podczas spotkania odbyły się również eliminacje do Turnieju Wiedzy o Muzyce.

      Wych. kl. 0-III SPS

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • sekretariat@zss.elk.pl
   • sekretariat@zss.elk.pl
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 8298