• Szanowni Rodzice, Opiekunowie oraz Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku

      21.10.2021

      W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną oraz zgodnie z zarządzeniem dyrektora Zespołu Szkół Sportowych w Ełku przypominam, że w przestrzeniach wspólnych tj. na korytarzach, holach szkolnych obowiązuje noszenie maseczek ochronnych.

      Bardzo proszę o zwracanie na to uwagi dzieciom i wyposażenie ich w niezbędny w tej sytuacji środek ochrony.

      Proszę także o wsparcie szkoły w tym zakresie. Wspólne działania mogą przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa zarówno uczniów jak i nauczycieli.

      Wiemy jak trudna była dla wszystkich stron tj. uczniów, nauczycieli i rodziców/opiekunów nauka zdalna. Mamy możliwość, aby przynajmniej w ten prosty sposób ograniczyć transmisję wirusa.

      Dodam, że klasy są systematycznie odkażanie i zadymiane przy użyciu specjalnych płynów dezynfekujących.

      Bardzo ważne jest poczucie odpowiedzialności za zdrowie własnego dziecka oraz wszystkich innych osób przebywających w szkole. Dlatego nie posyłajmy chorych dzieci do szkoły a w przypadku stwierdzenia COVID-19 niezwłocznie informujmy wychowawcę klasy!

      Dziękuję i liczę na Państwa pomoc!!!

      Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Ełku

      Dorota Karpińska

     • Wybory Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII oraz Liceum Ogólnokształcącego

      21.10.2021

      20 października w Zespole Szkół Sportowych w Ełku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII oraz Liceum Ogólnokształcącego.

      Samorząd Uczniowski spełnia bardzo ważną rolę w procesie wychowania. Celem jego działania jest współdecydowanie o sprawach szkoły, identyfikowanie się z nią oraz integracja społeczności szkolnej. Zrealizować te cele można poprzez podejmowanie następujących form aktywności:

      • wpływanie na życie szkoły – poprzez częste kontakty i rozmowy

      z Dyrektorem, Nauczycielami, Opiekunem Samorządu, Pedagogiem Szkolnym;

      • opiniowanie pracy szkoły;
      • wpływanie na kształtowanie środowiska wychowawczego: integrowanie młodzieży poprzez współorganizowanie uroczystości szkolnych, spotkań, dyskotek;
      • pomoc pierwszoklasistom w adaptacji w nowej szkole;
      • rozwijanie zdolności, zainteresowań, poprzez pracę w sekcjach powołanych przez samorząd pod nadzorem opiekuna – nauczyciela;
      • wyrabianie poczucia własnej wartości i dumy z powodu reprezentowania szkoły podczas olimpiad, konkursów, zawodów sportowych i innych szkolnych imprez;
      • umiejętność pracy w grupie;
      • radzenie sobie w sytuacjach konfliktowych i poszukiwanie możliwości ich rozwiązania;
      • dbanie o estetykę szkoły;
      • planowanie planu pracy samorządu, samodzielne formułowanie priorytetów;
      • odpowiedzialność za podejmowanie decyzji na rzecz organizowania życia w szkole.

      Z racji tego, jak ważny jest Samorząd Uczniowski, wybory miały również bardzo poważny charakter. Uczniowie przygotowali się do tego wydarzenia organizując kampanię wyborczą, która poprzedziła wybory. Do Samorządu zgłosiło się kilku kandydatów, którzy przygotowali plakaty wyborcze, na których zamieścili swoje propozycje i działania jakie podejmą na rzecz reprezentowanych kolegów i koleżanek. Zwieńczeniem kampanii był dzień wyborów. Na korytarzu I piętra zasiadła komisja wyborcza, która skrupulatnie przeprowadziła wybory. Każdy uczeń, w sposób tajny mógł oddać tylko jeden głos na swojego faworyta, wrzucając kartę do głosowania do specjalnie przygotowanej urny. Komisja wyborcza zliczyła głosy, zostały dodane również głosy oddane w sposób on-line. Mamy już naszych Przedstawicieli.

      Skład Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII:

      • Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego: Kamil Rymarowicz, klasa 8a
      • Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego: Paulina Brzezińska, klasa 8c
      • Rzecznik Praw Ucznia: Małgorzata Dawidowska. klasa 8a
      • Sekretarz: Daniela Zalewska, klasa 8a

       

      Skład Samorządu Uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego

      • Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego: Julia Skomin, klasa 3L
      • Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego: Michał Minkiewicz, klasa 1L
      • Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego: Zuzanna Klekotko, klasa 2L
      • Rzecznik Praw Ucznia: Martyna Jaśkiewicz, klasa 3G
      • Sekretarz: Weronika Kiempisty, klasa 3G

       

      Gratulujemy wyników wyborów. Mamy nadzieję, że nie zabraknie zapału do działania i pomysłów, które będą służyły całej społeczności szkolnej.

       

                                                                                         Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

     • Wycieczka do Warszawy

      21.10.2021

      15 października 2021 roku uczniowie klas 5b, 5d oraz 5c uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik. Jest to największa w Polsce i najnowocześniejsza tego typu placówka w Europie. Uczniowie mogli nie tylko oglądać eksponaty i wystawy, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Była to świetna okazja do pokazania dzieciom, jak w sposób ciekawy i przyjemny można poznawać tajniki nauk ścisłych oraz przyrodniczych. Kolejnym etapem wycieczki był Park Trampolin Stacja Grawitacja. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, dzieci korzystały z szeregu atrakcji, m.in. koszów do wsadów, trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami, toru przeszkód czy parku linowego. Pobyt w tym niezwykłym miejscu, okazał się wspaniałą lekcją wychowania fizycznego. Wycieczka była dobrą okazją do wspólnego spędzenia czasu i radości z powrotu do szkoły. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.

     • Bal Jesieni

      20.10.2021

      Jesień to piękna pora roku. Pełna kolorów i zapachu mokrego lasu. Za sprawą jesieni 15 października w naszej szkole zrobiło się równie barwnie. Wtedy to uczniowie klas 1 - 3 zaprosili do naszej szkoły Panią Jesień i  odbył się  kolorowy Bal Jesieni. Można było tu spotkać muchomorki, leśne wróżki,  kasztanowe ludziki i wiele innych postaci leśnych.  Aby godnie powitać Panią Jesień, dzieci z klas 1- 3 przygotowały wierszyki lub piosenki o tematyce jesiennej, wykonały piękne prace plastyczne i  rozwiązały jesienne zagadki. Były też wspólne tańce i jesienny pokaz mody. Jak przystało na bal nie zabrakło również wyborów Miss i Mistera balu. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Zapraszamy do fotogalerii.

      Organizatorki - wychowawczynie klas 1 - 3

     • Europejski Dzień  Przywracania Czynności Serca

      20.10.2021

      Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzimy już od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji.

      Uczniowie klas I – III uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez Panią Agnieszkę Cwalinę - pielęgniarkę szkolną, na których uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy w przypadku wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach.  Podczas spotkania również przypomniały o numerze alarmowym 112 oraz jak ważne jest zachowanie własnego bezpieczeństwa podczas udzielania pomocy.

      W imieniu  uczniów i nauczycieli klas I - III dziękujemy Pani Agnieszce Cwalinie za interesujące i profesjonalne zajęcia.

     • SZKOŁA PODSTAWOWA SPORTOWA NR 6 MISTRZEM WOJEWÓDZTWA

      20.10.2021

      Zakończył się cykl turnieju "Igrzyska Dzieci, Moje boisko orlik, piłka nożna" organizowany przez W-M Szkolny Związek Sportowy, W zawodach brało udział około 20 SP. Nasi uczniowie z rocznika 2009/10 zostali Mistrzem Województwa Szkół Podstawowych.  To wielki sukces podopiecznych Tomasza Kowalko.  Serdeczne gratulacje dla całej  drużyny.

      Klasyfikacja końcowa Finału Igrzysk Dzieci:

      I Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 w Ełku

      II Szkoła Podstawowa nr 4 Iława

      III Szkoła Podstawowa nr 1 Pisz

      IV Szkoła Podstawowa nr 3 Ostróda

      Skład Mistrzów: Wenda Dawid, Danielczyk Paweł, Korenkiewicz Kacper, Lach Oskar, Tymoszczuk Krystian, Wojtkowski Fabian, Mościcki Michał, Górski Igor, Stankiewicz Igor, Zastocki Bartek, Szorc Borys, Grabowski Tymek, Nowicki Filip, Kućmierz Maciej, Stypułkowski Mateusz, Szymaszko Dawid, Nagolski Patryk

      Trener: Tomasz Kowalko

      BYĆ LEPSZYM KAŻDEGO DNIA

     • Mistrzostwa szkół średnich w piłce siatkowej dziewcząt

      20.10.2021

      Dzisiaj w naszej szkole odbyły się mistrzostwa szkół średnich w piłce siatkowej dziewcząt. Nasza drużyna ze szkoły sportowej rozgrywki rozpoczęła od niespodziewanej porażki z "Chemiakiem" 1:2. Z nożem na gardle dziewczyny przystąpiły do meczu o być, albo nie być w turnieju z "Czerwonym" Ogólniakiem.  Dziewczyny pokazały charakter i wygrały 2:0, tym samym zajęły pierwsze miejsce w grupie. W półfinale zmierzyły się z Rolniczówką, z którą w miarę łatwo wygrały 2:0. Dziewczyny w finale zmierzyły się z "Białym". Po gładko przegranym pierwszym secie, dziewczyny nie odpuszczały i wygrały 29:27. Tie-break był niezwykle zacięty i nasze dziewczęta miały piłki meczowe w górze, jednak ostatecznie nie udało się postawić kropki nad i, a tym samym tie-break'a wygrały dziewczyny z białego ogólniaka 19:17 i zdobyły mistrzostwo Powiatu Ełckiego. Nasze dziewczęta były bardzo osłabione, ponieważ trzy podstawowe zawodniczki z klasy maturalnej przebywają od wczoraj na kwarantannie. Tym bardziej ostateczny wynik bardzo cieszy, bo graliśmy głównie młodszymi zawodniczkami. 

      Trzecie miejsce zajęły dziewczyny z "Rolniczówki"

      Skład zespołu:

      Wiktoria Surażyńska, Kornelia Juszkiewicz, Wiktoria Karwowska, Beata Adameczek, Oliwia Galińska, Wiktoria Pogorzelska, Klaudia Sokołowska, Aleksandra Jędrzejczak, Martyna Dzienis, Martyna Brodowska.

      Trener:

      Jarosław Andrzejewski

     • Finał Wojewódzki W – MSZS

      19.10.2021

      Licealiada koszykówka 3X3 chłopców

       18.10.2021, ZESPÓŁ SZKÓŁ SPORTOWYCH W EŁKU

      KLASYFIKACJA KOŃCOWA:                                      

                                                   I miejsce         ZSO Nidzica

                                                   II miejsce        I LO Pisz

                                                   III Miejsce       ZSZiO Nidzica

                                                   IV Miejsce       ZSL Morąg

                                                   V Miejsce        ZSS Ełk

                                                   VI Miejsce       XIII LO Olsztyn

                                                   VII Miejsce      XI LO OLsztyn   

                                                  

      Skład zespołu ZSS: Kamil Kalinowski, Eric Jarząbek, Bartłomiej Ert, Arkadiusz Fornal, Michał Nitkowski

       Trener: Paweł Duba

      Organizator: Zespół Szkół Sportowych, Paweł Duba

       

      Serdecznie gratulujemy!

     • Wicemistrzostwo województwa

      19.10.2021

      Dziś 19 października reprezentacja szkoły w piłce nożnej zdobyła wicemistrzostwo województwa w turnieju "Moje boisko orlik 2012" w piłce nożnej. Drużyna "pod wodzą" trenera Dariusza Ryszkiewicza przeszła zwycięsko turniej powiatowy potem rejonowy by w finale zająć drugie miejsce i zdobyć srebro. 

      Finał wojewódzki:

      ZSS 3:0 ZS Ostróda

      ZSS 0:0 ZS Nidzica

      ZSS 4:5 ZS Biała Piska

      Tabela:

      1.Nidzica

      2. ZSS Ełk

      3. Ostróda

      4. Biała Piska

      Skład srebrnej drużyny:

      Rapita Igor, Wielgat Jakub, Rudnicki Marcin, Paczyński Patryk, Orzechowski Jakub, Sobolewski Szymon, Kalwajtys Krystian, Zagórski Jakub, Przyborowski Michał.

      Gratulacje dla Wszystkich !👋😁

     • Uwaga! Uwaga!

      19.10.2021

      Nasza szkoła kolejny raz włącza się w projekt Szkoła z misją w związku z tym rozpoczynamy zbiórkę baterii i klocków LEGO, która potrwa do 29 października 2021 roku. Wolontariusze na holu I piętra mają swoje stanowisko do którego można przynieść zużyte baterie i niekompletne, niepotrzebne klocki LEGO. Potrzebujemy minimum 50 kg baterii i minimum 5 kg klocków LEGO.

      Ogromnie się cieszymy ponieważ podwójnie pomagamy: chronimy środowisko i pomagamy potrzebującymJ Szczegóły w linku poniżej!

      Szkoła z misją by fewelina3 on Genially

      Z góry bardzo dziękujemy za włączenie się w akcję!

      plakat Aplakat B

     • Jest nam bardzo miło poinformować, iż na liście laureatów

      19.10.2021

      Konkursu Recytatorskiego i Wokalnego w ramach obchodów
      XXI Dnia Papieskiego „Nie lękajcie się” znaleźli się uczniowie naszej szkoły Antonina Chodkiewicz z kl. IIB, która zajęła II miejsce oraz Bartłomiej Szumski z kl. IIIA, który został wyróżniony.

      Jury w składzie: Alicja Wysocka, Ks. Piotr Paliwoda oraz Marcin Pyciak – wyłoniło zwycięzców, którzy wystąpili 18 października 2021 r. o godz. 17.00 w Ełckim Centrum Kultury na sali widowiskowej w czasie finału Konkursu.

      Konkurs miał na celu:

      • Zgłębianie znajomości utworów Papieża Polaka oraz twórczości z Nim związanej;
      • Uczczenie pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II;
      • Utrwalenie wspomnień związanych z osobą Jana Pawła II;
      • Szerzenie kultury;
      • Doskonalenie umiejętności wokalnych i recytatorskich dzieci i młodzieży.

      Wszystkim laureatom a w szczególności uczniom naszej szkoły serdecznie gratulujemy!

     • Filmowe sekrety

      19.10.2021

      12 października 2021 r. uczniowie klasy II „a”  rozpoczęli udział w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej z cyklu: Filmowe sekrety. Projekt prowadzony z przekonaniem o potrzebie kontaktu z dziełem filmowym poprzez refleksyjny odbiór sztuki filmowej ma na celu rozwijanie wrażliwości dzieci, zdobywanie wiedzy i lepsze rozumienie otaczającego ich świata. 

      To wyjątkowe, nagradzane, bezpieczne, rozwijające kino dla dzieci.

      Wyjątkowe filmy są dopełnione o prelekcje oraz omówienia, w których uczniowie biorą aktywny udział.

      Na pierwszym spotkaniu uczniowie obejrzeli szwedzki film pt.: „Biuro detektywistyczne Lassego          i Mai” mówiący o narodzinach przyjaźni. Ukazał on przykłady wielu pozytywnych działań takich jak: umiejętne rozwiązywanie sporów oraz wspieranie drugiej osoby w chwili próby.

      * W szkole w miasteczku Valleby odbywa się konkurs, w którym główną nagrodą ma być księga sióstr Hammarabi. Tuż przed rozpoczęciem konkursu księga znika. O kradzież oskarżona zostaje nowa uczennica w szkole- Maja. Dziewczynka i jej nowy przyjaciel Lasse próbują rozwikłać zagadkę zaginionej księgi, a tym samym wyjaśnić tajemnicę sprzed lat, skrywaną przez dyrektorkę szkoły.*

      Film stworzył okazję do omówienia tematów:

      • Jak mądrze się różnić?
      • Przyjaźń
      • Skąd się bierze bezradność?
      • Pozory mylą

      Ponadto dzieci w czasie prelekcji miały okazję do rozmowy o zawodzie aktora, predyspozycjach, umiejętnościach i stylu pracy.

      Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z filmem.

      wychowawca Beata Staniszewska

     • Sonieczkowo

      19.10.2021

      16 października 2021 roku uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowej wraz z opiekunem p. Beata Florczyk odwiedzili schronisko dla zwierząt Sonieczkowo w Żarnowie koło Augustowa.

      Uczestnicy wyjazdu przekazali bezdomnym pieskom karmę, którą sami zakupili oraz tę zebraną w szkole. W związku z tym, że dni są coraz zimniejsze – zbliża się zima, zawieźliśmy do schroniska również koce.

      W Sonieczkowie przebywa obecnie 460 piesków, które potrzebują opieki każdego dnia. Pracownik schroniska przybliżył nam, na czym polega codzienna praca wśród tych zwierząt, ile serca i troski trzeba włożyć, aby zapewnić godne warunki życia.

      Cieszymy się bardzo, że mogliśmy chociaż w niewielkim stopniu wesprzeć schronisko, a nasz wyjazd uważamy za bardzo udany.

                                                                                                              Beata Florczyk

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „EKO KARTKA – DZIEŃ NAUCZYCIELA”

      18.10.2021

      W dniu 12 października 2021 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „EKO KARTKA – DZIEŃ NAUCZYCIELA”. Celem konkursu było zwiększenie świadomości ekologicznej poprzez wykorzystanie surowców wtórnych w plastyce oraz rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej. Uczniowie naszej szkoły wykazali się wielką kreatywnością i zangażowaniem. Spośród 50 prac komisja w składzie Pani Dyrektor Dorota Karpińska, Marta Małkowska i Iwona Jastrzębska wyłoniła następujących zwycięzców:

      I miejsce – Maja Gudawajtys klasa IVa

      II miejsce – Wiktoria Karpienko klasa VIa

      III miejsce – Aleks Lenczewski klasa Va

      Wyróżnienia zdobyli:

      Amelia Kuczyńska klasa Va

      Mariusz Maciorowski klasa IVb

      Aleksander Miodowski klasa IVb

      Adam Dąbrowski klasa Va

      Michał Sójka klasa Va

      Albert Sołtys klasa IVb

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy pomysłowości i życzymy dalszych sukcesów.

      Organizatorzy konkursu: Marta Małkowska, Iwona Jastrzębska.

     • „TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH”

      18.10.2021

       

      Nikt nie wie kto wymyślił pierwszą bajkę. Bajki są bowiem przekazywane ustnie z pokolenia na pokolenie. W bajkach są zarówno postacie złe olbrzymy, elfy, jak i dobre, np. wróżki spełniające życzenia grzecznych dzieci. Bohaterowie odbywają pełne przygód podróże, jeżdżą na smokach i odkrywają skarby.

      W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się „Tydzień bajek polskich”, w czasie tym udało nam się zaprezentować w ramach zajęć świetlicy najbardziej znane bajki i baśnie polskie: „Legenda o smoku wawelskim”, „ Plastusiowy pamiętnik”, „Bolek i Lolek”, „Reksio”, „Zaczarowany Ołówek”, „Legenda o dwunastu miesiącach”, „Miś Uszatek” i inne. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością przynajmniej części z tych bajek, co wywołało ogromna radość organizatorów. W dzisiejszym świecie, natłoku kolorów i dźwięków zatrzymaliśmy się na chwilę i obejrzeliśmy bajki, często bez dialogów a pobudzających domysły. Taka gimnastyka jest dobra, żebyśmy potrafili odczytywać emocje i intencje osób z naszego otoczenia. Kolejnym aspektem projektu było połączenie pokoleń, bajki rodziców stały się także bajkami dzieci. Zapraszamy do fotorelacji z przebiegu projektu.

     • Dzień Impro w ruchu

      18.10.2021

      16 października 2021 roku w sali widowiskowej Ełckiego Centrum Kultury odbyło się podsumowanie międzynarodowego projektu Young Theatre on the move. Wystąpiły grupy uczniów z Ełku, Węgorzewa i Augustowa, w tym także grupa Furiatki, która reprezentowała naszą szkołę. Uczennice pokazały na scenie 4 gry – impuls, czyli TYJA, rysowanie w przestrzeni, niewidzialne przeszkody oraz maszyna. Na zakończenie opiekunka grupy, pani Teresa G. Gorajewska, także otrzymała zadanie do wykonania – miała zagrać scenkę jako siatkarka, z czym świetnie sobie poradziła

     • Matematyczna Liga Zadaniowa

      17.10.2021

      Rusza „Szkolna liga zadaniowa” !

      „Szkolna liga zadaniowa” to konkurs matematyczny skierowany do uczniów klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych i ósmych szkoły podstawowej zainteresowanych matematyką.

      Uczniowie rywalizują na poziomach klas.

      Raz w miesiącu poczynając od października do kwietnia uczestnicy otrzymują zastaw zadań konkursowych do rozwiązania w domu. Zestawy zadań będą publikowane na stronie www szkoły.

      Na rozwiązanie zadań konkursowicze mają dwa tygodnie.

      Rozwiązane zadania uczniowie przynoszą do szkoły i przekazują nauczycielowi matematyki.

      Zadania powinny być rozwiązywane samodzielnie. Jeżeli nauczyciel będzie miał wątpliwości co do samodzielności rozwiązania, zadanie zostanie zdyskwalifikowane i uczeń otrzyma za nie 0 punktów.

      Wyniki poszczególnych zestawów podawane będą w procentach.

      Uczniowie za rozwiązanie zastawów konkursowych otrzymują oceny cząstkowe z matematyki za prace dodatkową:

      100% - 76% ocena 6;

      75% - 60% ocena 5 .

      Na koniec roku szkolnego zostanie przeprowadzona klasyfikacja ogólna i wyłonieni będą zwycięzcy na poziomach klas. O miejscu w rankingu zadecyduje średnia arytmetyczna zdobytych „procentów”.

      Na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody.

      Zapraszam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

      Nauczyciele matematyki ZSS

      klasa 4klasa 5-6, cz. 1klasa 5-6, cz.2klasa 7klasa 8

     • Konkurs historyczno-plastyczny z okazji Dnia Niepodległości „Z miłości do Polski”

      16.10.2021

      Do wzięcia udziału w szkolnym konkursie historyczno-plastycznym pt.,, Z miłości do Polski” zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły. Temat pracy ma nawiązywać do rocznicy Odzyskania Niepodległości 11 listopada 1918 roku. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie pracy plastycznej, techniką dowolną,  związaną ze Świętem Dnia Niepodległości. Prace zostaną wystawione w szkole podczas obchodów Święta Niepodległości -11 listopada 2021r.

      Cele konkursu:

      • zainteresowanie uczniów historią niepodległości Polski

      • kształtowanie postaw patriotycznych

      • zachęcenie do poznawania trudnych dziejów naszej Ojczyzny

      • kształtowanie szacunku wobec dokonań bohaterów-twórców Polski niepodległej

      • ochrona przed zapomnieniem wydarzeń, ludzi i tradycji niepodległościowych

      • doskonalenie umiejętności plastycznych

      • rozwijanie talentów plastycznych

      REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO:

      · Konkurs przeznaczony dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół Sportowych w Ełku

      • Każdy uczestnik może złożyć jedną pracę plastyczną

      • Konkurs polega na wykonaniu pracy w formacie A3 (technika i sposób wykonania prac dowolna)

      • Prace należy składać w terminie do 5 listopada 2021 roku u organizatora.

      · Spośród wszystkich prac jury wybierze najlepsze, które zostaną wystawione podczas obchodów Święta Niepodległości 11 listopada 2021r.

       · Wykonana praca musi nawiązywać do tematyki Święta Odzyskania Niepodległości

      • Uczniowie najlepszych prac otrzymają nagrody

      • Organizator nie zwraca prac

      ORGANIZATORZY: Katarzyna Klimach – nauczyciel plastyki

                                    Jolanta Ratuszny – nauczyciel historii

                                       Elżbieta Kalinowska – nauczyciel historii

      WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ŻYCZYMY RADOŚCI Z TWORZENIA!

     • MISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA

      14.10.2021

      13 października 2021 r. rozegraliśmy w naszej szkole Finał Wojewódzki W -M SZS w Piłce Siatkowej Dziewcząt Licealiada „Moje Boisko Orlik 2012 r.  Reprezentacja dziewcząt liceum ogólnokształcącego zajęła I miejsce i zasłużenie sięgnęła po tytuł MISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

      Skład zespołu: Adameczek Beata, Dzienis Martyna, Filonowicz Wiktoria, Galińska Oliwia, Gulan Anna Jaśkiewicz Martyna Jaśkiewicz, Juszkiewicz Kornelia, Karwowska Wiktoria, Kozłowska Klaudia, Pogorzelska Wiktoria Paulina, Sokołowska Karina, Surażyńska Wiktoria

      Trener: Marcin Kohlman 

      Sędzia główny: Grzegorz Orzeł 

     • Licealiada „Moje Boisko Orlik 2012 r.”

      14.10.2021

      12 października 2021 r. reprezentacja naszej szkoły brała udział w Finale Wojewódzkim        W – M  w Piłce Siatkowej Chłopców Licealiada „Moje Boisko Orlik 2012 r.”, który odbył się w Gołdapi. W klasyfikacji końcowej zajmujemy III miejsce w województwie! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju sportowego!

       

      KOMUNIKAT KOŃCOWY

      WYNIKI:
      ZSS Ełk – ZSL Ruciane-Nida 2:1 (23:25,25:22,15:6)
      ZS nr 1 Działdowo – ZSZ Gołdap 0:2 (21:25,22:25)
      ZSL Ruciane-Nida – ZSZ Gołdap 2:1 (25:21,10:25,15:12)
      ZSS Ełk – ZS nr 1 Działdowo 2:1 (25:19,19:25,15:13)
      ZSS Ełk – ZSZ Gołdap 1:2 (25:19,14:25,13:15)
      ZSL Ruciane-Nida – ZS nr 1 Działdowo 2:0 (25:15,25:18)

      KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
      1 miejsce ZSZ Gołdap 5 pkt 5:3 ratio 1.15
      2 miejsce ZSL Ruciane-Nida 5 pkt 5:3 ratio 0.99
      3 miejsce ZSS Ełk 5 pkt 5:4
      4 miejsce ZS nr 1 Działdowo 3 pkt 1:6      Skład ZSS Ełk: Maciej Hodun, Kacper Rymarowicz, Michał Bielioski, Oliwier Januszewski,
      Damian Skrajnowski, Patryk Ułanowicz, Jakub Maciejewski, Kamil Kalinowski,

       Trener Paweł Duba.
       

     • „SŁÓW KILKA O HISTORII PIENIĄDZA”

      14.10.2021

      Dnia 13.10.2021r uczniowie klasy 5d uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Solą, krową czy złotem, czym zapłacić ci panie?”. Muzeum Historyczne w Ełku w bardzo ciekawy sposób zaprezentowało nam drogę pieniądza od czasów starożytnych do dnia dzisiejszego. Dowiedzieliśmy się, jak wraz z rozwojem cywilizacyjnym zmieniały się formy i cechy pieniądza. W ramach prowadzonych zajęć zwiedziliśmy również wystawę „Bizancjum i jego monety”. Podziwialiśmy monety wykonane ze złota, srebra i brązu reprezentujące wszystkich cesarzy bizantyńskich. Atrakcją okazała się możliwość wybicia własnej monety za pomocą stempla menniczego. Dla wszystkich uczniów będzie to bardzo cenna pamiątka.

      Katarzyna Klimach-wychowawca klasy 5d

     • Słodki Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Sportowych w Ełku

      13.10.2021

      14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów i pracowników szkoły. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

      Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych pamiętali o wszystkich nauczycielach i innych osobach pracujących w „Zielonej Szósteczce”. Nie zabrakło słodkich upominków i życzeń. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili Dyrekcję, pracowników szkoły, nauczycieli składając życzenia i częstując słodkościami. Uczennica Liceum śpiewała refren bardzo wzruszającej piosenki, a nie jednej osobie zakręciła się łezka w oku:

      To, co mam, to, co mam,
      To radość najpiękniejszych lat.
      To, co mam, to, co mam,
      To serce, które jeszcze na wszystko stać.
      To, co mam, to, co mam,
      To młodość, której nie potrafię kryć,
      To wiara, że naprawdę umiem żyć,
      Umiem żyć”

      Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień w roku szkolnym, w którym szczególnie doceniamy i zauważamy ogrom pracy nauczycieli i pracowników szkół włożony w wychowanie i naukę swoich wychowanków. Wdzięczni składamy serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud przynosił satysfakcję i dawał poczucie spełnienia. Życzymy by nigdy nie kończyły się pomysły i nie wyczerpała się cierpliwość, które są bardzo ważne w pracy w szkole.

      Wierzymy, ze Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych.
      Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz.
      Zdajemy sobie sprawę, że na efekty naszej pracy trzeba będzie czekać długo i cierpliwie, ale przyjdzie czas, kiedy stanie się ona widoczna. Dlatego jeszcze raz za wszystko dziękujemy i składamy najserdeczniejsze życzenia!
      Serdecznie dziękujemy!

      Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych
      w Ełku

     • Moje Boisko Orlik

      12.10.2021

      W dniu 07.10.2021 odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Młodzieży w Piłce Nożnej chłopców "Moje Boisko Orlik. Nasi uczniowie w składzie: Gutowski, Ryszkiewicz, Odolecki, Karbowski, Strugulewski, Gulan, Kraszewski, Kowalczyk, Dorsh awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 13.10.2021 w Olsztynie.

      Wyniki i klasyfikacja

      ZSS Ełk 1-4 SP 5 Olsztyn

      ZSS Ełk 7-3 SP 4 Kętrzyn

      ZSS Ełk 1-0 SP 2 Giżycko

      SP 2 Giżycko 0-0 SP 5 Olsztyn

      SP 2 Giżycko 1-3 SP 4 Kętrzyn

      SP 5 Olsztyn 4-0 SP 4 Kętrzyn

      1. SP 5 Olsztyn 7 pkt

      2. ZSS Ełk 6 pkt

      3. SP 4 Kętrzyn 3 pkt

      4. SP 2 Giżycko 1 pkt

     • Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego

      11.10.2021

      Dnia 8 października 2021r. w naszej szkole odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedziła kampania wyborcza. Uczniowie, którzy chcieli zostać członkami samorządu przygotowali przemówienia i plakaty wyborcze. Zgłosiło się 5 kandydatek, które w dniu wyborów w obecności wszystkich uczniów klas I-III zaprezentowały swoje programy i pomysły.

      Były obietnice wyborcze, hasła, deklaracje. Głosowanie miało charakter tajny. Każdy z uczniów mógł oddać tylko jeden głos.

      Kandydatki z wielkim przejęciem oczekiwały na wyniki głosowania, które przedstawiają się następująco:

      • Przewodnicząca Małego Samorządu Uczniowskiego: Antonina Chodkiewicz kl.2b
      • Zastępca Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego: Alicja Rydzewska kl. 2a
      • Rzecznik Praw Ucznia: Maja Smoleńska kl. 2a 
      • Rzecznik Kultury Osobistej Ucznia: Zuzanna Łukaszewicz kl. 2b 
      • Rzecznik Akcji Charytatywnych oraz koordynator sportu: Hanna Głowacka kl. 2a

      Gratulujemy wspaniałych wyników w wyborach!

      Życzymy ciekawych, kreatywnych pomysłów, zapału do pracy oraz sukcesów w reprezentowaniu naszej szkoły i pełnieniu funkcji jej gospodarzy!

      Opiekunowie MSU: B. Staniszewska, I. Grygo

     • Moje boisko Orlik 2012

      11.10.2021

      8 października 2021 r. reprezentacja naszej szkoły brała udział w Finale Wojewódzkim W-MSZS „Moje boisko Orlik 2012” Licealiada w koszykówce  3x3 dziewcząt. W klasyfikacji końcowej zajmujemy IV miejsce w województwie. Serdecznie gratulujemy!

      Skład zespołu: Martyna Brodowska, Julia Kędzierska, Martyna Oleksińska, Kinga Bielecka 

      Trener Paweł Duba 

     • Moje boisko orlik 2012

      11.10.2021

      W poniedziałek 11 października rozegrano półfinał turnieju "Moje boisko orlik 2012" szkół ponadpodstawowych (licealiada). Rywalizację zakończyliśmy II miejscem i awansem do turnieju finałowego. Turniej finałowy województwa warmińsko- mazurskiego zostanie rozegrany w następnym semestrze.Wyniki naszych spotkań:ZSS Ełk 3:4 ZS Biała PiskaZSS Ełk 7:2 LO Biskupiec

      ZSS Ełk 1:1 LO Gołdap

      Klasyfikacja:

      1. ZS Biała Piska

      2. ZSS Ełk

      3. LO Gołdap

      4. ZS Biskupiec

      Skład zespołu: Kuczyński Jakub, Szuchnicki Cyprian, Lipiński Piotr, Paczyński Patryk, Lipiński Piotr, Sobolewski Szymon, Rafało Adam, Kalwajtys Krystian, Rudnicki Marcin, Przyborowski Michał.

      Trener: Dariusz Ryszkiewicz

      Gratulacje !

     • Moje Boisko Orlik 2012

      11.10.2021

      7 października 2021 r. nasza szkoła była gospodarzem Turnieju Półfinałowego W - MSZS „Moje Boisko Orlik 2012” Licealiada w koszykówce 3x3 chłopców. Rywalizowaliśmy z dwoma zespołami: LO Gołdap i I LO Pisz. 

      Zajęliśmy II miejsce i tym samym awansowaliśmy do finału wojewódzkiego. Serdecznie gratulujemy!

      Skład zespołu: Arkadiusz Fornal, Eryk Jarząbek, Kamil Kalinowski, Bartłomiej Ert

      Trener: Paweł Duba 

     • Do Warszawy-Krakowa-Energylandii

      11.10.2021

      5 października 2021 wyjechaliśmy na wycieczkę szkolną do Warszawy-Krakowa-Energylandii. Celem naszejwyprawy było zwiedzanie zakątków naszego kraju.Podczas pierwszego dnia odbyliśmy spacer wWarszawie po Starówce. Po udanym zwiedzaniuotrzymaliśmy czas wolny w galerii. Drugiego dniapogoda nam nie dopisywała, ale z uśmiechem na twarzywybraliśmy się na Wawel-Kościół Mariacki-DzwonZygmunta-Stary Rynek kończąc Sukiennicami. Dziękiprzewodnikowi dowiedzieliśmy się historycznychciekawostek o Krakowie. Na poprawę humoru naszewspaniałe panie wraz z kierowcą zabrali nas natrzygodzinny seans. Nadszedł najsmutniejszy dzień-wyjazd, lecz czekała nas niezapomniana zabawa wEnergylandii. Większość pokonywała swoje bariery.Panie opiekunki oraz pani pilot spisały się na złotymedal. Bardzo się starały, aby zapewnić nam rozrywkę,bezpieczeństwo oraz fajne wspomnienia. Jesteśmyzadowoleni z wycieczki i nie możemy doczekać sięnastępnej. Dziękujemy: pani Magdalenie, pani pilotce-Izie i biurowi podróży Eventus za bezpieczeństwo wczasie podróży autokarem pani Marcie, paniMałgorzacie oraz panu kierowcy z firmy Masuria Bus.Życzymy każdemu takiej przygody! :)

     • „TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH”

      11.10.2021

      Świetlica szkolna w ZSS serdecznie zaprasza

      od poniedziałku (11.10) do piątku (15.10)

      na

      W ramach zajęć świetlicy, każdego dnia:

      • Wyświetlane będą o godz. 11:30 bajki i baśnie polskie m.in. „Legenda o smoku wawelskim”, „Bolek i Lolek”, „Plastusiowy pamiętnik” i wiele innych.
      • Prowadzone zajęcia i warsztaty plastyczne z wykorzystaniem różnych technik.
      • Na holu uczniowie będą mogli zmierzyć się z zadaniami dotyczącymi znajomości bajek, zwycięzcy zostaną słodko nagrodzeni.
      • Za sprawą Foto-budki, będzie można zmienić się w postać bajkową.
      • Na terenie szkoły znajdziemy informacje i ciekawostki dotyczące konkretnych bajek.

      Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie edukacyjnej.

       

      E.Potapczyk, D.Nawrocka, E.Surynt, M.Łaszcz

     • Tydzień z Lenzem organizowany przez Muzeum Historyczne w Ełku  licealistów z Zielonego nie rozczarował!

      08.10.2021

      Uczniowie klas 1L, 2L, 3L / pod opieką p. K. Zastockiej, p. D. Wyłudy, p. B. Makarewicz/mieli okazję 05.10 i 06.10.2021r. posłuchać prelekcji o Siegfiedzie Lenzu wygłoszonej przez p. Jakuba Knyżewdkiego. Z zainteresowaniem słuchali ciekawostek dotyczących życia i twórczości Honorowego Obywatela Ełku. Obejrzeli też wystawę poświęconą pisarzowi-,, Siegfried Lenz. Spojrzenia'' i gościli w pokoju twórcy zaaranżowanym w jednym z pomieszczeń muzealnych. Podziwiali tam rękopisy pisarza, jego zdjęcia i kolekcję fajek. Licealistów zaskoczyły nie tylko fotografie twórcy łowiącego ryby nad Jeziorem Ełckim, bawiącego się z kotem, ale i piękne pismo na pożółkłych kartkach czy  tabakiera obok fajek. Wszystkie te eksponaty  zostały podarowane placówce przez żonę pisarza- autora powieści ,, Muzeum Ziemi Ojczystej'', zbioru opowiadań pt.,, Słodkie Sulejki''. Jedno z nich na scenę przeniósł ełcki teatr  Delikates.  Licealiści mieli okazję obejrzeć ten spektakl.  Wystawiono go w lokomotywowni, co pomogło zbudować odpowiedni nastrój i przeniosło w czasie. Przedstawienie pt.,, Szeleszcząca trawa'' na podstawie opowiadania Siegrfrieda Lenza,, Wąskotorowa kolejka imienia Paula Poppa" ze zbioru opowiadań,, Słodkie Sulejki" rozśmieszyło, ale i skłoniło do refleksji nad przemijaniem. Na pewno też utwierdziło w przekonaniu, że Lenz ukochał okolice Ełku, Prusy Wschodnie. Mazury inspirowały twórcę, rozczulały... I choć w marcu br. przypadała 95. różnica urodzin pisarza /dlatego m. in. z tej okazji muzeum przygotowało szczególną wystawę poświęconą Lenzowi/, to nikt spośród uczestników Tygodnia Lenza nie twierdzi, że teksty tego twórcy ,,trącą myszką''... 

     • Żeby zdrowo żyć trzeba BEACTIV na co dzień być

      08.10.2021

      Za nami kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Sportu, w której klasy 0-III brały aktywny udział. Jak co roku wrzesień minął nam pod hasłem BEACTIV – czyli aktywności ruchowej. Naukę łączymy z różnymi formami ruchu. Nie zabrakło biegów, zabaw na świeżym powietrzu, zawodów sportowych, ćwiczeń gimnastycznych z przyrządami czy zumby. Wiemy, że aktywność fizyczna sprzyja dobremu samopoczuciu i naszemu zdrowiu. Dlatego bądźmy BEACTIV na co dzień, nie zapomnijmy, że aktywnie znaczy zdrowo!

      Wychowawczynie klas 0-III, nauczyciele wspomagający

     • Spotkania z muzyką

      08.10.2021

      W tym roku szkolnym klasy 0-III SPS biorą udział w projekcie „Spotkania z muzyką”. Zajęcia będą się odbywały cyklicznie co miesiąc. Pierwsze spotkanie pt.: „Murzyńskie rytmy małego Bambo” już za nami. Dzieci poznały budowę  oraz brzmienie instrumentów perkusyjnych, a także klarnetu i saksofonu. Z  zaciekawieniem słuchały muzyki na żywo oraz opowieści prowadzącego i  już wiedzą skąd wzięła się muzyka jazzowa.

      Podczas spotkania odbyły się również eliminacje do Turnieju Wiedzy o Muzyce.

      Wych. kl. 0-III SPS

     • Lekcja przyrody w CEE w Ełku

      07.10.2021

       4 października 2021 r. klasa 0a wybrała się na lekcję przyrody do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Wizyta w CEE  miała na celu rozbudzenie w dzieciach ciekawości poznawczej, zwrócenie uwagi na coś, czego jeszcze same na tym poziomie nie dostrzegają, prowokowanie i zachęcanie do stawiania pytań, rozwijanie zainteresowań ekologicznych i przyrodniczych oraz wrażliwości na piękno przyrody w jesiennej szacie. Wszystkie cele udało się osiągnąć, ponieważ dzieci najlepiej uczą się w działaniu. Dzięki tej wyprawie ujrzały piękno ogrodu botanicznego w jesiennej szacie. Poznały wiele roślin i drzew, a także niektóre zwierzęta, również ryby naszych jezior. Szczególną atrakcją było obserwowanie w dużym akwarium polującego szczupaka. Dzieci na spacerze nazbierały jesiennych skarbów do kącika przyrodniczego. Wizytę w CEE zakończyły pełne wrażeń, bogatsze o wiedzę i doświadczenia.

      Grażyna Sacharzewska

     • „DZIECI SIECI – PLIK I FOLDER NA TROPIE INTERNETOWYCH KŁOPOTÓW”

      05.10.2021

      Dnia 05.10.2021r uczniowie klasy 5d wzięli udział wraz z wychowawcą w wydarzeniu: „Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”. Misją spektaklu szkoleniowego była pomoc młodym widzom w bezpiecznym odkrywaniu internetu. W pierwszej części wydarzenia uczniowie zapoznali się online z nagranym spektaklem, a w ramach drugiej części – interaktywnej, brali udział w wirtualnym spotkaniu z bohaterami – Plikiem i Folderem. Dzieci dowiedziały się o cyberzagrożeniach, a bohaterowie spektaklu krok po kroku wyjaśniali im, jak mogą sobie radzić z niebezpiecznymi sytuacjami w sieci.

      Organizatorem wydarzenia był NASK PIB, w ramach Polskiego Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”

      Joanna Kupidłowska, Katarzyna Klimach

     • Międzynarodowy projekt eTwinning: 'Tell The Tale'

      05.10.2021

      Z ogromną przyjemnością informujemy, iż 24.09.2021 r. został zatwierdzony przez National Support Service Poland and National Support Service Turkey kolejny 

      międzynarodowy projekt eTwinning:
      'Tell The Tale'

      Naszym głównym partnerem w projekcie jest szkoła turecka i uczniowie pozostający pod opieką pana Burhana Toptas. Projekt ma na celu udoskonalanie umiejętności językowych uczniów, nawiązanie kontaktów międzynarodowych, udoskonalanie umiejętności pisania w języku angielskim i rozwijanie wyobraźni. W 'Tell The Tale' biorą udział nauczyciele i uczniowie z Polski, Turcji, Alabanii, Francji, Jordanii, Grecji, Italii, Portugalii, Hiszpanii i Rumunii. 

      Zajęcia w naszej szkole są prowadzone w ramach koła zainteresowań z języka angielskiego i biorą w nich udział uczniowie z klasy 7c - pod opieką pani Marleny Milewskiej oraz uczniowie z klasy 5a - pod opieką pani Edyty Ostrowskiej. 

      O kolejnych etapach i aktywnościach projektu będziemy informować na stronie internetowej SPS 6, platformie twinSpace oraz grupie na portalu społecznościowym Facebook.

      Marlena Milewska & Edyta Ostrowska

      Certyfikat

     • O tym, jak i dlaczego należy segregować odpady

      04.10.2021

      We wrześniu klasy 3a, 3b i 3c wzięły udział w zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Zajęcia dotyczyły segregacji odpadów.

      Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną o tym, jak i dlaczego należy segregować odpady. Uczniowie dowiedzieli się, że produkowane przez całą populację śmieci mogłyby zapełnić 74 tysiące koszy wielkości Stadionu Narodowego w Warszawie. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę praktyczną podczas gry edukacyjnej. Byli bardzo zaangażowani i przekonali się, że nauka może być interesująca. 

     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

      03.10.2021

      1 października 2021 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay)!!!

      Jest to międzynarodowa akcja, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.

      Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Wydarzenie jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

      „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych.

      Oto krótka fotorelacja z tegorocznej akcji.

     • KONCERT PIOSENEK LAT 80

      03.10.2021

      Uczennice klasy 5d należące do koła artystycznego były obecne na koncercie piosenek lat 80 w wykonaniu Mileny Święcickiej. Koncert zorganizowano w ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Ełku. Usłyszeliśmy utwory takich wykonawców jak: Anna Jantar, Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Czesław Niemen, Seweryn Krajewski, Zbigniew Wodecki. Koncert był artystyczną podróżą do najbardziej kolorowej dekady w historii muzyki pop.

      Katarzyna Klimach

     • MegaMisja – cyfrowa edukacja w świetlicy szkolnej

      03.10.2021

      W połowie września w naszej szkole ruszyła kolejna edycja programu edukacyjnego MegaMisja realizowanego przy współpracy z Fundacją Orange. MegaMisja to program edukacji cyfrowej, w którym najmłodsi podczas pobytu w świetlicy szkolnej poznają zasady bezpiecznego internetu oraz przygotowuje je do korzystania z komputera i wykorzystywania nowych mediów w pożyteczny sposób poprzez gre edukacyjną. MegaMisja oparta jest na fabularyzowanej grze, która przenosi dzieci do cyfrowego labolatorium pełnej przygód. Wykonując kolejne zadania, dzieci pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wraz z nauczycielem przy realizacji wyzwań tworzyli plakat dotyczący źródeł informacji, uświadomili sobie, gdzie można wyszukiwać informacji oraz jak ważne jest weryfikowanie informacji i zwracanie uwagi na wiarygodność źródła. Pracując w grupach i wykonując kolejne zadania, uczniowie zdobywają punkty, które zamieniają na nagrody dla swojej świetlicy. Przy wykonywaniu zadań dobrze się bawimy jednocześnie odkrywając dobre i bezpieczne strony nowoczesnej technologii.

      Marta Małkowska

     • Moje boisko orlik 2012

      01.10.2021

      Dnia 1 października na naszym orliku odbyły się mistrzostwa rejonu w piłce nożnej w turnieju "Moje boisko orlik 2012" dla szkół ponadpodstawowych. Tego dnia nie byliśmy zbyt gościnni i wygraliśmy wszystkie spotkania. 

      Wynik turnieju:

      LO Gołdap 8:0 ZSZ Gołdap

      ZSS Ełk 12:0 ZSZ Gołdap

      ZSS Ełk 5:2 LO Ełk

      Dwa zespoły awansowały do turnieju półfinałowego. Oto klasyfikacja turnieju:

      1. ZSS Ełk

      2. LO Gołdap

      3. ZSZ Gołdap

      Skład zwycięskiej drużyny:

      Kuczyński Jakub, Szuchnicki Cyprian, Paczyński Patryk, Kalwajtys Krystian, Rafało Adam, Sobolewski Szymon, Lipiński Piotr, Przyborowski Michał, Rudnicki Marcin, Orzechowski Jakub.

     • Biegi przełajowe sztafetowe

      01.10.2021

      W czwartek 1 października odbyły się biegi przełajowe szkół średnich. W zawodach wzięło udział 6 szkół z Ełku i każda wystawiła 10 uczniów do rywalizacji. Zawody odbyły się na starej plaży miejskiej. Tego dnia mimo osłabienia i braku wielu uczniów udało się nam wystawić drużynę męską. Wynik to 5 miejsce może nie jest najlepsze ale wszyscy tego dnia dali z siebie 100 procent. Uczniowie a zarazem uczestnicy zawodów, trener Dariusz Ryszkiewicz zostali uwiecznieni na zdjęciu.

     • Druga część obchodów Europejskiego Dnia Języków za nami !!!

      01.10.2021

      Cała szkoła podjęła się tego dnia wielu wyzwań, uczniowie wzięli udział w wielu konkursach i zabawach językowych, dzięki czemu mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności komunikowania się w różnych sytuacjach życiowych.

      1. W rywalizacji międzyklasowej w „Potyczkach językowych”

       - w kategorii klas 4-6 SP wygrały klasy 4a i 5b.

       - w kategorii klas 7-8 wygrały klasy 7c, 8a i 8d.

       - w klasach LO bezkonkurencyjna okazała się klasa 3S.

      1. Konkurs kierowany do klas 4-6 SP na najładniejszy plakat na temat „Kuchnia w krajach europejskich” wygrała klasa 4b, wykonując piękny plakat dotyczący kuchni Grecji.
      2. Konkurs dedykowany klasom 7-8 na najciekawszy plakat dotyczący wiedzy na temat wybranego kraju europejskiego wygrała klasa 7c.

      1. miejsce – klasa 7c (Austria)

      2. miejsce – klasa 8a (Wielka Brytania)

      3. miejsce – klasa 7a (Niemcy)

      1. Konkurs na plakat zachęcający do nauki języków obcych w klasach SP wygrała uczennica klasy 8a: Oliwia Kaczyńska.

      W klasach LO wygrała uczennica klasy 3G Weronika Kiempisty.

      Ponadto uczniowie wykonali zwroty oraz wyrażenia w języku angielskim i niemieckim, które zostały rozwieszone w całej szkole. Teraz uczniowie mają tydzień czasu na ich opanowanie.

      Najmłodsi prezentowali siebie w języku angielskim swojemu wychowawcy, a chętni przebrali się w barwy wyznaczonego wcześniej kraju. 

      W klasyfikacji ogólnej, biorąc pod uwagę wszystkie przedsięwzięcia, najbardziej aktywnymi okazały się klasy 7c, 8a oraz 8d, tym samym zwyciężyły w rywalizacji klasowej. Klasy wygrały dzień wolny od pytania i kartkówek oraz słodką niespodziankę.

      Wszyscy reprezentanci klas, którzy wykonali poszczególne zadania otrzymują oceny z języków obcych oraz punkty dodatnie.

      Gratulacje !!!

      Dziękujemy za wspólną zabawę :)

      Wszystkim wychowawcom oraz nauczycielom dziękujemy również za motywowanie uczniów do wzięcia udziału w konkursach.

      Organizatorzy: Ewa Gorlewska, Dorota Wyłuda, Iwona Kacprzyk, Katarzyna Cybulska

     • Konkurs plastyczny dla uczniów klas 0 – VIII SP

      01.10.2021

      ,,Tajemnice różańca w obrazkach”

      Celem konkursu jest pogłębienie znajomości Tajemnic Różańca Świętego. Inspiracja do aktywnego udziału w nabożeństwach różańcowych. Rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej uczestników konkursu.

      Regulamin konkursu: Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów kl.  0 – VIII SP. 

      Klasy 0-IV SP

      • Uczniowie wybierają jedną tajemnicę różańca i wykonują do niej ilustrację.                    
      • Format pracy: A4

      Klasy V-VIII SP

      • Uczniowie wybierają jedną część różańca i wykonują do niej plakat lub ilustrowaną książeczkę.
      • Format pracy: Książeczka - A5; Plakat – A3

      Technika wykonania: dowolna.

      Prace należy składać do 22.10.2021r., do Wychowawców klas lub Pań od religii.

      Każda praca powinna być na odwrocie czytelnie opisana: imię i nazwisko ucznia, klasa.

      Termin ogłoszenia wyników: 29.10.2021r.

     • Emocji sportowych w Zespole Szkół Sportowych ciąg dalszy

      01.10.2021

      1 października 2021r. po raz kolejny byliśmy gospodarzami rozgrywek Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego „Moje Boisko Orlik”  Licealiada.  Na naszych obiektach sportowych rozegraliśmy zawody rejonowe w piłce nożnej  i piłce siatkowej chłopców.  W obu turniejach zajęliśmy        I MIEJSCE  i uzyskaliśmy awans do półfinałów wojewódzkich! Brawo Zawodnicy! Brawo Trenerzy!

      Skład Zespołu piłki nożnej:  Krystian Kalwajtys, Jakub Kuczyński, Piotr Lipiński ,Jakub Orzechowski, Patryk Paczyński, Michał Przyborowski, Adam, Rafało,  Marcin Rudnick, Szymon Sobolewski, Cyprian Szuchnicki

      Trener: Dariusz Ryszkierwicz

      Sędzia Głowny: Michał Rutkowski

      Skład Zespołu piłki siatkowej: Maciej Hodun, Oliwier Januszewski, Kamil Kalinowski, Jakub Maciejewski, Kacper, Rymarowicz, Damian Skrajnowsk, Patryk Ułanowicz

      Trener: Marcin Kohlman

      Sędzia główny: Krzysztof Konowalski

      Tekst i zdjęcia: Katrzyna Cholewińska

     • INTEGRACJA KLAS IV

      30.09.2021

      Dnia 24 września uczniowie klas 4a i 4b wybrały się do Parku Trampolin. Już od rana towarzyszył nam doskonały humor. Mimo dość znacznej odległości, dotarliśmy szybko na miejsce, ponieważ uczniowie nie mogli doczekać się zaplanowanej rozrywki. Na miejscu czekały na uczniów dwie godziny dobrej zabawy połączonej z wysiłkiem fizycznym. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczniowie korzystali z szeregu atrakcji – zjeżdżalni, basenów wypełnionych gąbkami, toru przeszkód na dwóch kondygnacjach, gry w siatkówkę na trampolinach. Celem naszej wycieczki była integracja grupy rówieśniczej i aktywne spędzenie czasu. Jest to dobra forma zajęć poza lekcyjnych, uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnej wycieczki.

      Marta Małkowska, Grzegorz Orzeł

      Opiekunowie: Ewelina Surynt, Daniel Potuszyński.

     • Dzień Chłopaka w Zespole Szkół Sportowych

      30.09.2021

      30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka.

      Dzień chłopaka nie jest powszechnie znanym świętem. Prawdopodobnie powstało ono analogicznie do dnia kobiet, by dziewczyny mogły, odwdzięczyć się panom za pamięć i podarunki. Obecnie dzień ten obchodzi niemal cały świat, a święto zyskuje coraz większą popularność. Historia święta jest krótka, gdyż sięga zaledwie 1999 roku, nie ma ustalonej jednolitej daty dla całego świata. W Rosji i na Ukrainie obchodzi się 23 lutego, w Trynidad i Tobago oraz w Indiach 19 listopada, w Wielkiej Brytanii zaś 5 kwietnia.

      W Polsce obchodzone jest 30 września. Tego dnia panowie dostają drobne prezenty i mogą troszeczkę pośwętować.     

      W Zespole Szkół Sportowych to świętowanie poszło pełną parą.

      Zaraz przy wejściu do szkoły na chłopaków czekały dziewczyny przy „Stoliku dobrych życzeń”. Chłopcy, młodzieńcy, panowie...mogli wylosować sobie życzenia na ten wyjątkowy dzień. Szczęśliwych intencji było tyle, że chyba każdy chłopak miał okazję do tego, aby czytając życzenia, uśmiech pojawił się na twarzy. 

      Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani dodatkowo w krawat, muszkę. Krawaty pięknie pasowały nawet do szkolnych mundurków:-) Dziewczyny, które miały na sobie krawat również świetnie wyglądały. Odbył się konkurs na najbardziej „krawatową klasę”.

      Zwyciężyła klasa 5a- gratulujemy męsko-damskiego zgrania!!!

      W Liceum odbyły się wybory: Chłopacy mieli do zdobycia aż 8 tytułów:

      • Najsympatyczniejszy Chłopak
      • Najmądrzejszy Chłopak
      • Najbardziej pomocny
      • Najbardziej atrakcyjny
      • Najweselszy
      • Najbardziej wysportowany
      • Z najładniejszym uśmiechem
      • Z najładniejszymi oczami

      Chłopakom, którzy odznaczyli się tymi tytułami serdecznie gratulujemy. Zwycięzcom wręczone zostały symboliczne pamiątkowe nagrody. Na chłopaków głosowały licealne koleżanki, które brały udział w przygotowanej ankiecie. Efekty, wyłaniające „8 wspaniałych”, okazały się zdumiewające :-)

      Podsumowując Dzień Chłopaka w Zespole Szkół Sportowych można go określić jako po prostu dobrą zabawę. W szkole nie musi być tylko nauka każdego dnia, warto troszeczkę się rozluźnić, mimo że wielu dorosłym mężczyznom krawat nie kojarzy się z rozluźnieniem :-)

                                                                                                    Pozdrawiamy

                                                                                  Samorząd Uczniowski SP i LO

     • Awans do półfinału wojewódzkiego!

      29.09.2021

      Kolejny dzień sportowych emocji  za nami! 29 września 2021r w Zespole Szkół Sportowych odbyły się zawody rejonowe W-M SZS"Moje Boisko Orlik 2012" Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Reprezentacje SPS6 Ełk, SP4 Ełk , SP4 Giżycko spotkały się tego dnia, aby uzyskać awans do półfinału wojewódzkiego. Przy dopingu  społeczności szkolnej reprezentacja nasz zespół zajął II miejsce i tym samym zapewnił sobie awans do kolejnego etapu rozgrywek! Serdecznie gratulujemy, kibicujemy i trzymamy kciuki!

      Skład zespołu: Patrycja Żytyniec, Tola Jastrzębska, Weronika Koniecko, Zuzanna Banachowska, Michalina Potoczna, Karolina Suchocka, Gabriela Urynowicz, Amelia Mścichowska.

      Trener: Krzysztof Konowalski

      Organizator: Zespół Szkół Sportowych, Krzysztof Konowalski, Marcin Kohlman.

     • „Jesteśmy Mistrzami Powiatu”

      29.09.2021

      28 września w naszej szkole rozegrany został Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców-  Licealiada   w ramach rozgrywek Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego

      Reprezentacja Zespołu Szkół Sportowych zajęła I miejsce i tym samym uzyskała awans do rozgrywek rejonowych. Serdecznie gratulujemy sukcesu sportowego. Kibicujemy i trzymamy kciuki!

      Skład reprezentacji: Maciej Hodun , Kamil Kalinowski, Jakub Maciejewski, Kacper Rymarowicz , Skrajnowski Damian, Patryk Ułanowicz

      Trener: Marcin Kohlman

      Koordynator turnieju Sebastian Kosiorem MOS Ełk

      Organizator turnieju: Zespół Szkół Sportowych w Ełku

     • 29.09.2021 to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania!

      29.09.2021

      A najgłośniej czyta się w Zielonym i z Zielonym!

      Tak, tak… To tu -w Zespole Szkół Sportowych- uczniowie szkoły podstawowej i liceum czytali dziś bardzo głośno i wyjątkowo starannie  na fizyce, biologii, geografii, języku polskim i innych przedmiotach!

      Takie czytanie warto promować! Czyni cuda- ośmiela, rozśmiesza, wzrusza, poprawia samopoczucie, pogłębia wiedzę! Co więcej chroni mózg! Rzekomo uaktywnia trzy różne ośrodki w mózgu. Wymaga to kombinacji kilku procesów, takich jak „wyobrażanie sobie” słów, zarejestrowanie ich brzmienia i tonacji, a także kontroli wymowy. Czytając książkę na głos, po prostu wymagamy od swojego mózgu więcej, niż kiedy czytamy ją po cichu.

      Licealiści z 3G doskonale o tym wiedzą i wiadomości tych nie zatrzymali dla siebie! Ruszyli w Ełk z lekturami, by zarażać głośnym czytaniem! Pochylali się nad dramatami, komediami, powieściami na przystanku MZK, na dworcu PKP, przy kinie, galerii czy w muzeum. Zapraszali przechodniów do tego, by ruszyli ich śladem!

      Niech czytanie będzie z Wami!

      Poloniści z ZSS w Ełku

     • Budowle z klocków

      27.09.2021

      Projektowanie oraz konstruowanie budowli z klocków rozwija potencjał dziecka, który należy pielęgnować od najmłodszych lat. Klasa 0a miała możliwość zabawy w projektowanie i konstruowanie korzystając z bogato wyposażonej sali zabaw „Kolej Na Klocki”w Ełku. Zapału i pomysłów konstruktorskich nie brakowało. Budowle były wspaniałe. Podczas zajęć dzieci uczyły się wzajemnej korelacji, zaufania i współpracy, co tak bardzo przyda się w życiu dorosłym. Dziękujemy zespołowi „Kolej Na Klocki” .

      Klasa 0a oraz wych. G. Sacharzewska

     • Pierwszy etap świętowania Europejskiego Dnia Języków w Zespole Szkół Sportowych odbył się w piątek 24.09.2021.

      26.09.2021


      W szkole pojawiło się stoisko z quizami dotyczącymi języków obcych, które uczniowie z klas 4-8 Szkoły Podstawowej oraz wszyscy uczniowie Liceum Ogólnokształcącego mogli losować i rozwiązywać podczas kolejnych przerw. Najlepsze prace zostały nagrodzone ocenami.

      Kolejną atrakcją przygotowaną dla Uczniów z okazji EDL był ‘Konkurs Koszulkowy’, którego finał miał miejsce właśnie w piątek. W konkursie udział wzięły klasy 5a, 7a, 7c, 8c oraz 1L. Wszystkie projekty umieszczone na koszulkach spotkały się z uznaniem komisji konkursowej, ale do dalszego etapu mogły przejść tylko 3 z nich. Komisja konkursowa w składzie: pani Dyrektor Dorota Karpińska, pani Katarzyna Klimach oraz organizatorki szkolnego etapu konkursu: Marlena Milewska, Edyta Ostrowska i Katarzyna Zastocka wybrały logo zaprojektowane przez:

      Drużynę: Michał Sójka, Michael Russo, Aleksandra Kłosek, Mikołaj Utykański, Filip Pietrzykowski klasy 5a.
      Lenę Kędzierską z klasy 7c.
      Drużynę: Patrycja Lutow, Julia Jaśkiewicz i Oliwia Zawistowska z klasy 7c.

      Obie klasy, których reprezentanci wykonali najciekawsze logo, w nagrodę dostały ‘Dzień z Wychowawcą’ do spędzenia wspólnego czasu poza szkołą

      Trzy najlepsze prace zostały wysłane do EDL T-shirt contest’ i mają szansę stać się wzorem na oficjalnej koszulce EDJ 2022!
      FINGERS CROSSED!!!


      Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę!! 

      Marlena Milewska, Edyta Ostrowska, Katarzyna Zastocka

     • Europejski Dzień Języków Obcych

      21.09.2021

      W Zespole Szkół Sportowych ten dzień będziemy obchodzić 27 września 2021 r. (poniedziałek).

      Tego dnia cała szkoła podejmuje się wyzwania, staramy się rozmawiać wyłącznie w języku angielskim, nie tylko na lekcjach, ale również podczas przerw. Take up this challenge with us!!!

      Oprócz tego proponujemy udział w następujących konkursach i przedsięwzięciach:

      • Potyczki językowe – sprawdzenie umiejętności komunikowania się w różnych sytuacjach życiowych:

      - klasy 4-8 – do opanowania lista wyrażeń, reakcji językowych.  – odpowiedzialna: Iwona Kacprzyk.

      - klasy LO – do opanowania idiomy, przysłowia i sentencje, które z pewnością będzie można wykorzystać niebawem na egzaminie dojrzałości, odpowiedzialni: Dorota Wyłuda.

      - nauczyciele i rodzice– reakcje językowe w sytuacjach dnia codziennego, odpowiedzialni: Dorota Wyłuda, Ewa Gorlewska.

      • Klasy 1-3 SP krótko prezentują siebie w języku angielskim swojemu wychowawcy oraz dekorują swoje klasy słówkami i zwrotami w tym języku – odpowiedzialna p. Katarzyna Cybulska.
      • Klasy 4-6 SP – konkurs na najładniejszy plakat na temat „Kuchnia”. Uczniowie przedstawiają tradycyjne dania Europejczyków- odpowiedzialni: Ewa Gorlewska, Dorota Wyłuda, Iwona Kacprzyk.

      Kl. 4a – Hiszpania             kl.5a – Włochy               kl. 5c – Wielka Brytania

      Kl. 4b – Grecja                  kl. 5b – Francja               kl. 6a - Niemcy

      • Klasy 7- 8 SP - konkurs na najciekawszy plakat dotyczący wiedzy na temat wyznaczonego kraju. Myślą przewodnią plakatów jest podstawowa wiedza, którą powinien posiadać każdy Europejczyk np. stolica, państwa graniczące, język urzędowy, największe miasta, góry, morza, rzeki, znaczące osobistości itp.- odpowiedzialni: Ewa Gorlewska

      Kl. 7a – Niemcy                   Kl. 7b – Włochy                   kl. 7c – Austria      kl. 7d. – Węgry

      Kl. 8a – Wielka Brytania     kl. 8b – Francja                   kl. 8c – Grecja       kl. 8d. -  Hiszpania

      • Konkurs koszulkowy – szczegóły na stronie szkoły, odpowiedzialni: Marlena Milewska, Edyta Ostrowska, Katarzyna Zastocka.
      • Możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat kultury Wielkiej Brytanii i krajów niemieckojęzycznych- wyznaczone stanowiska na terenie szkoły, odpowiedzialni: Edyta Ostrowska, Katarzyna Zastocka.
      • Konkurs na najciekawsze/najśmieszniejsze przebranie w barwach wyznaczonego dla klasy kraju, odpowiedzialna: Ewa Gorlewska
      • Konkurs na plakat zachęcający do nauki języków obcych, odpowiedzialna Ewa Gorlewska.
      • Konkurs pt. „Języki obce wokół nas – sprawdź swoje umiejętności językowe”. W całej szkole będą rozwieszone słówka, wyrażenia i zwroty w języku angielskim i niemieckim. Przez półtora tygodnia staramy się opanować jak najwięcej zwrotów. Chętni, którzy opanują minimum 30 zwrotów zgłaszają się do osób odpowiedzialnych: Ewa Gorlewska (sala 105) i Dorota Wyłuda (sala 204).

      Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych działań i konkursów zostaną przekazane za pomocą e-dziennika. Prosimy wychowawców o zmotywowanie uczniów do podjęcia wyzwania.

      Zapraszamy całą społeczność szkolną, zarówno uczniów jak i nauczycieli do wspólnej zabawy

      Organizatorzy: Ewa Gorlewska i Dorota Wyłuda

     • Poznajemy historię naszego miasta. Wizyta w MH w Ełku.

      21.09.2021

      Już we wrześniu grupa przedszkolna, czyli kl. 0a udała się na wycieczkę do Muzeum Historycznego w Ełku aby poznać historię naszego miasta. Dzieci dowiedziały się o odnalezieniu skarbu w Ełku na ul. Wojska Polskiego – 680 historycznych monet, które teraz można oglądać w MH. Obejrzały również stare lokomotywy i wagony kolei wąskotorowej. Wrażeń było dużo, a zdobytej wiedzy jeszcze więcej. Taką wycieczkę polecamy wszystkim. Pójdziemy tam jeszcze wiele razy. Na pewno po 12 października na wystawę starych, złotych dukatów, na którą MH serdecznie zaprasza wszystkich.

      To była bardzo pouczająca wycieczka.

      Wych. G. Sacharzewska

    • REGULAMIN KONKURSU
     • REGULAMIN KONKURSU

      20.09.2021

      „Św. Stanisław Kostka – parton dzieci

      i młodzieży”– konkurs wiedzy.

       

                              I. Organizator konkursu : Magdalena Dołęga

       II. Cele konkursu:

       1. Rozwój duchowości eklezjalnej wśród dzieci i młodzieży.

      2. Uświadomienie „owoców” niezwykłej miłości i mądrości przychodzącej do nas przez słowa, myśli i świadectwo życia Św. Stanisława Kostki.

      3. Utrwalenie pamięci wśród młodzieży o Św. Stanisławie Kostce.

      4. Kształtowanie uczuć religijnych.

      5. Zainteresowanie uczniów osobą Św. Stanisława Kostki

      III. Założenia organizacyjne:

      1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas  I-III LO Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.

      2. Konkurs będzie przebiegał na dwóch etapach:

      etap I: Uczniowie klas Licealnych wezmą udział w konkursie wiedzy na temat Św. Stanisława Kostki. Najlepsi uczniowie z poszczególnych klas przejdą do kolejnego etapu.

      etap II: Laureaci z etapu I zmierzą się między sobą w kolejnym konkursie wiedzy na temat patrona dzieci i młodzieży.

      IV. Warunki uczestnictwa:

      • uczestnicy zapoznają się z materiałami na temat Św. Stanisława Kostki.
      • uczestnicy uczestniczą w lekcji o Św. Stanisławie Kostce.
      • Konkurs odbędzie przy pomocy telefonów, które uczestnicy powinni przynieść na konkurs.

      V. Kryteria oceny:

      • system komputerowy oceni, który z uczestników odpowiadał najlepiej i najszybciej oraz wyłoni zwycięzcę.

      VI. Nagrody i terminy konkursowe:

      1. Przyznane zostaną nagrody za zajęcie I, II i III miejsce.

      2. Konkurs odbędzie się w ostatnim tygodniu września.

      Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie!

     • KO N K U R S    K O S Z U L K O W Y!!! 

      19.09.2021

      Europejski Dzień Języków Obcych
      jest obchodzony 26 września każdego roku od 2001 r.
      z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.
      Tradycją stało się celebrowanie tego dnia
      również w Zespole Szkół Sportowych, z tej okazji ogłaszamy:
                                                  
                 KO N K U R S    K O S Z U L K O W Y!!! 

      1. Do udziału w konkursie zapraszamy klasy 4-8 Szkoły Podstawowej oraz
       1-3 Liceum Ogólnokształcącego.
      2. Każda klasa tworzy logo na koszulce według podanych kryteriów, a gotową koszulkę przekazuje organizatorom konkursu lub wychowawcy do 26.09.2021.
      3. Ilość koszulek z każdej klasy jest NIEOGRANICZONA – im więcej, tym lepiej! J
      4. Projekt powinien dotyczyć języków, NIE KRAJÓW. NIE MOŻNA UŻYWAĆ FLAG.
      5. Można użyć maksymalnie 3 kolory.
      6. Projekt ma być prosty, nieskomplikowany i nie posiadać małych detali.
      7. Wzór nie może wychodzić poza szwy koszulki, musi być umieszczony z przodu. Maksymalna wielkość 30cm x 30cm.
      8. Projekt nie może zwierać logo lub materiałów należących do osób trzecich i chronionych prawami autorskimi.
      9. Komisja konkursowa wybierze 3 najlepsze prace, które będą reprezentowały SPS6 w konkursie na wzór na oficjalnej koszulce EDJ 2022!
      10. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymają punkty dodatnie z zachowania, a najlepsze prace zostaną dodatkowo nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i nagrodami niespodziankami.

                 SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW
                I WYCHOWAWCÓW SPS 6 DO UDZIAŁU W ZABAWIE!!! 
      J


                                     organizatorki konkursu:
      Marlena Milewska, Edyta Ostrowska & Katarzyna Zastocka.

     • SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO

      17.09.2021

      Wychodząc na przeciw współczesnym problemom przystąpiliśmy do innowacyjnego projektu edukacyjnego SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO, który wspiera szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji. 

      SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Mamy nadzieję, że udział w projekcie przyniesie korzyści całej społeczności szkolnej, np. w postaci dostępu do bezpłatnych materiałów edukacyjnych z zakresu e-uzależnień, higieny cyfrowej i ważności relacji osobistych; możliwości udziału w dedykowanych webinariach i konferencjach tematycznych realizowanych dla sieci Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo oraz wsparcia w zakresie zarządzania mediami cyfrowymi w społeczności szkolnej.

      szkolny koordynator Joanna Kupidłowska

     • Międzynarodowy Dzień Kropki w Zespole Szkół Sportowych

      15.09.2021

      15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Nasza szkoła tego dnia nabrała „kropkowego” charakteru. Pojawiły się motywujące kropki (cytaty motywujące, zachęcające do działania, odwagi, kreatywności). Na niektórych lekcjach odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Obejrzany film i pogadanka uaktywniły nas wszystkich, skłoniły do refleksji nad tym, jak ważne jest poczucie własnej wartości.

      Uczniowie mogli także zostawić swoją kropkę na wspólnym „drzewie motywacyjnym”. Uczniów zaangażowały, również „kropkowe prace” przygotowane przez naszych Licealistów. Odbył się także zabawny konkurs na najbardziej „wykropkowaną” klasę.

      Oto wyniki:
      I miejsce klasa 7a- 96% uczniów ubranych w kropki
      II miejsce klasa 5a- 87,5%
      III miejsce klasa 4b- 86%
      IV miejsce klasa 7c- 82%
      V miejsce klasa 5b- 80%

      w LO zwyciężyła klasa 2S

      Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie, nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do odkrywania swoich talentów oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu.

      Bądźmy kreatywni!
      Samorząd Uczniowski

     • Regulamin konkursu plastycznego „EKO kartka – Dzień Nauczyciela”

      15.09.2021

       

      Organizatorem konkursu są panie: Marta Małkowska i Iwona Jastrzębska

      Cele konkursu:

      • rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej.
      • zwiększenie świadomości ekologicznej.
      • rozwijanie wrażliwości estetycznej.
      • zwiększanie zdolności manualnych wśród uczniów.
      • wykorzystanie surowców wtórnych w plastyce. 

      Kategorie wiekowe:

      • Uczniowie klas 4-8 Zespołu Szkół Sportowych 

      Zasady uczestnictwa:

      • Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8 
      • Uczestnicy konkursu wykonują kartkę w formacie A5, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi,  z użyciem surowców naturalnego pochodzenia.(np.: drewniane guziki lub korale, suszone owoce i kwiaty, sznurki bawełniane, bawełniana koronka, szare płótno, wstążki, kolorowa tektura, bibuła, przyprawy kuchenne i obrzynki z kolorowych kredek) 
      • Prace należy dostarczyć do p. Marty Małkowskiej
      • Do  wykonanej pracy należy dołączyć kartkę z informacją: imię i nazwisko ucznia, klasa. 
      • Termin składania prac – do 8 października 2021r.

      Komisja konkursowa będzie oceniać:

      • samodzielność i staranność wykonania,
      • nawiązanie do tematu,
      • wrażenie artystyczne,
      • pomysłowość,
      • wykorzystanie surowców wtórnych,
      • dla zwycięzców przewidziano pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

       SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

     • SZKOLNE KOŁO ARTYSTYCZNE „SZTUKA NIE ZNA GRANIC”

      12.09.2021

      W ramach działającego w szkole koła artystycznego „Sztuka nie zna granic” uczennice klasy 5d biorą udział w kulturalnych wydarzeniach naszego miasta.

      Dnia 9.09.2021r w Galerii "Ślad" oglądaliśmy wystawę fotografii "Wspomnienia o dawnym Ełku" oraz wystawę malarstwa p. Olgi Tarasiewicz, która inspiracje do tworzenia czerpie z natury i emocji.  W jej abstrakcyjnym  malarstwie nadrzędną rolę odgrywa forma i kolor.  Artystka ma na koncie kilka wystaw indywidualnych a jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach, m.in. w Polsce, Niemczech i Austrii. W swojej malarskiej twórczości kieruje się mottem, które brzmi:

      „Obudzić w sobie pasję, stworzyć świat, do którego wstęp masz tylko Ty, malować go swoimi barwami”.

      W tym samym dniu na scenie ECK podziwialiśmy spektakl taneczny: „Fearless”,  w którym wystąpiła Małgorzata Mielech. Tancerka sama stworzyła choreografię i koncepcję dzieła. Był to pobudzający zmysły i wyobraźnię nowoczesny taniec z przesłaniem.

      Dnia 11.09.2021r byliśmy na koncercie: „Wrześniowe divertimento” w wykonaniu Cappelli Gedanesis pod batutą ełczanina Jacka Brzoznowskiego. Działalność zespołu nawiązuje do bogatej twórczości muzycznej dawnego Gdańska. Muzycy wykonują również wielkie dzieła oratoryjno-kantatowe: G.F. Händla, J.S. Bacha, A. Vivaldiego, G.B. Pergolesiego, W.A. Mozarta, F. Schuberta, J. Hydna. 

      Dnia 13.09.2021r jesteśmy zaproszeni na spektakl taneczny „ 7. Pieczęć” Sopockiego Teatru Tańca, który oparty jest na filmie Ingmara Bergmana z 1957 r. pt. ”Siódma Pieczęć”.

      Z wielką przyjemnością bierzemy udział w bogatej ofercie wydarzeń kulturalnych w naszym mieście.

      Organizator: Katarzyna Klimach

     • Praca Zespół Szkół Sportowych w Ełku

      08.09.2021

      Zespół Szkół Sportowych w Ełku poszukuje

      Pracownik obsługi kotłowni/palacz

      ·   Wymiar pracy           Pełny etat

      ·    Typ umowy              Umowa o pracę / praca sezonowa /

      ·    Miejsce pracy           Ełk , Zespół Szkół Sportowych w Ełku

      • Wymagane doświadczenie: tak
      • Praca zmianowa, nocna :  tak

      Opis stanowiska pracy

      Zakres obowiązków:

      • obsługa kotłowni na paliwo stałe,
      • pomoc przy wyładunku peletu  z Big Bagów z transportu dostawcy peletu
      • prace porządkowe na posesji szkoły i w kotłowni, odśnieżanie
      • drobne prace konserwatorskie w szkole
      • nadzór nad posesją i mieniem szkoły

      Wymagania:

      • niezbędne uprawnienia energetyczne do obsługi kotłów
      • samodzielność, odpowiedzialność
      • praca w systemie zmianowym
      • dobry stan zdrowia
     • Informacja

      08.09.2021

      Z przyjemnością informujemy, iż ubiegłoroczni absolwenci Liceum Ogólnokształcącego w 100% zdali egzamin maturalny. Gratuluję maturzystom i nauczycielom. 

      Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Ełku 

      Dorota Karińska 

     • Obóz sportowy siatkarski

      08.09.2021

      Obóz sportowy siatkarski

      W dniach 31.08 – 05.09.2021 r. uczniowie Zespołu Szkół Sportowych i zawodnicy UKS Maratończyk przebywali na obozie sportowym w Olecku. Odbyło się 10 treningów, w czasie których młodzież rozwijała swoje umiejętności i przygotowywała się do nowego sezonu rozgrywek, a najmłodsze zawodniczki rozegrały sparing z Perłą Olecko. Ponadto uczniowie korzystali z basenu czy ścianki wspinaczkowej, grupa śmiałków natomiast przejechała na rowerach 12 km wokół Jeziora Olecko.

      Więcej zdjęć na Facebooku UKS Maratończyk Ełk Volleyball Team

      Trenerzy: Krzysztof Konowalski, Marcin Kohlman, Paweł Duba

      Kierownik obozu: Teresa G. Gorajewska

     • Ogłoszenie

      03.09.2021

      Szanowni Rodzice/ Opiekunowie

       

      Przypominam, że w szkole podstawowej obowiązuje strój w postaci koszulki polo w kolorze niebieskim z logo szkoły.

      Koszulki są dostępne w firmie PIXEL ul. Magazynowa 7. 

      Większe rozmiary są dostępne na bieżąco, mniejsze będą za około tydzień.

      Bardzo proszę o zakupienie mundurków swoim dzieciom. 

       

      Drodzy rodzice/ opiekunowie zwracam się także z ogromną prośbą o wsparcie szkoły w ograniczaniu korzystania przez uczniów z telefonów komórkowych. 

      Od kilku lat funkcjonujemy jako Szkoła Wolna od Telefonów Komórkowych. 

      Myślę, że po zdalnym nauczaniu szczególną wagę musimy położyć na odbudowanie relacji społecznych. 

      Dlatego proszę, jeżeli nie jest to konieczne, o niezabieranie przez dzieci telefonów z domu. 

      liczę tu na współpracę dla zdrowia Państwa dzieci a naszych uczniów. 

       

      Życzę wspaniałego roku szkolnego i samych radości sprawianych przez dzieci. 

      Dorota Karpińska 

      Dyrektor Zespołu Szkół sportowych w Ełku 

       

     • Organizacja szczepień – informacja dla rodziców i uczniów

      02.09.2021

      Organizacja szczepień 

      Pakiet informacji dotyczący organizacji procesu szczepień określa obowiązki i zadania dyrektora szkoły. Są wśród nich m.in.: zorganizowanie zajęć z wychowawcą dla uczniów oraz spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym, zebranie od rodziców deklaracji dotyczących udziału dziecka w szczepieniu, współpraca z punktem szczepień, zorganizowanie miejsca na przeprowadzenie procesu szczepień (w zależności od możliwości lokalowo-organizacyjnych szkoły). 

      W materiałach znalazły się również informacje dotyczące zakresu zadań realizowanych przez punkty szczepień. Punkty zapewnią m.in. obecność lekarza podczas kwalifikacji do szczepienia dziecka, przygotowanie kadry zespołu szczepiącego oraz utylizację odpadów medycznych, jeśli szczepienie będzie realizowane na terenie szkoły.

      Podczas akcji szczepień w szkołach zaszczepieni będą mogli być także rodzice ucznia oraz pracownicy szkoły. 

      Obecność rodzica podczas szczepienia dziecka

      Ważnym elementem materiałów przygotowanych przez MEiN są rekomendacje dotyczące obecności rodzica podczas szczepienia dzieci. Do szczepienia przeciwko COVID-19, podobnie jak w populacyjnych punktach szczepień, wymagana jest zgoda przedstawiciela ustawowego dziecka/rodzica na świadczenie profilaktyczne (przeprowadzenie szczepienia), złożona na kwestionariuszu wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem. Rodzic nie musi być obecny podczas szczepienia

      Źródło: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacja-szczepien--informacja-dla-dyrektorow-szkol-i-placowek.

        Deklaracja na szczepiene - Deklaracja na szczepienia

      Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej - Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw

     • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022

      27.08.2021

      Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

      8:00 - Msza Świeta w kościele parafii pw. Opatrzności Bożej 

      9:00 - Klasy 0- III SP 

      10:00 -  Klasy IV-VIII SP

      11:00 - Klasy I-III LO 

      Zapraszamy uczniów do klas (przydział klas) na spotkanie z wychowawcami, a w klasach sportowych także z trenerami. 

      Rodzice proszeni są o pożegnanie sie z dziećmi przed szkołą. Wyjątek stanowią rodzice uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej oraz grupy "0"

      Zapraszamy 

      Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Ełku 

      Dorota Karpińska 

     • Informacja dla rodziców

      27.08.2021

               Zgłoszenia na obiady będą przyjmowane przez intendentkę stołówki od 03 sierpnia 2021 r. do 6 września 2021-  Karta przyjęcia dziecka na obiady.


       Informacja dla rodziców ubiegających się o przyjęcie dziecka do świetlicy w roku szkolnym 2021/2022

      I. KARTY ZGŁOSZEŃ

      1. Od 03 do 30 sierpnia 2021 r. rodzice lub prawni opiekunowie mogą składać karty zgłoszeń o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2021/2022 - karta zgłoszenia dziecka do swietlicy.

      2. Poprawnie wypełnioną kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy należy złożyć w sekretariacie szkoły w godz. 8.00–14.00.

      3.Karty zgłoszenia należy wydrukować ze strony internetowej szkoły, bądź odebrać w sekretariacie szkoły.

      II. KRYTERIA PRZYJMOWANIA DZIECI

      1. Poprawnie wypełniona karta zgłoszenia wraz z pieczątkami miejsca zatrudnienia.

      2. Pierwszeństwo w przyjęciu do świetlicy szkolnej mają dzieci z klas 1-3 z rodzin niepełnych, w których samotny rodzic, matka albo ojciec, pracuje zawodowo oraz  dzieci z rodzin, w których oboje rodzice pracują zawodowo.

      3. Liczba miejsc w świetlicy szkolnej jest ograniczona.

      III. KWALIFIKACJA UCZNIÓW

      1. Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Ełku  powoła Komisję kwalifikacyjną do rozpatrzenia  wniosków o przyjęcie dzieci do świetlicy szkolnej.

      2. Komisja rozpatrzy złożone wnioski do 31 sierpień 2021

      3. Wykaz osób zakwalifikowanych do świetlicy zostanie podany do publicznej wiadomości na tablicy ogłoszeń w szkole po zakończeniu prac Komisji.

      4. Decyzja Komisji jest ostateczna.

     • Moja przygoda z Erasmus+

      18.08.2021

      Moja przygoda na kursie metodologicznym dla nauczycieli w ramach programu Erasmus + dobiegła  końca. Zajęcia proponowane na kursie były bardzo inspirujące. Poznaliśmy różne sposoby zastosowania znanych już technik uczenia się jak również zaprezentowano nam szeroki wachlarz narzędzi TIK pomocnych w przygotowywaniu zajęć lekcyjnych. Jestem przekonana, że wiele z nich wzbogaci i urozmaici mój dotychczasowy warsztat pracy. Jestem również bogatsza we wrażenia turystyczne. Najpiękniejsze wspomnienia to rejs na wyspę Comino i kąpiel w turkusowej wodzie Blue Lagune oraz wizyta w National Aquarium, gdzie mogłam podziwiać rafy koralowe nie zanurzając się w morskich głębinach. 

      Dorota Wyłuda

     • Kolejne szkolenie na Malcie

      16.08.2021

      Minął pierwszy tydzień kursu na Malcie. Spotykaliśmy się w sześcioosobowej grupie nauczycieli z Polski i Czech. Wszyscy uczestnicy są bardzo otwarci i chętni do pracy. Dla mnie był to czas nowego spojrzenia na planowanie pracy z uczniami, na techniki uczenia się i metody jakie ja stosuję w nauczaniu. Podczas zajęć na których wielokrotnie wcielaliśmy się w rolę uczniów, na nowo odkryłam jak ważne jest dawać uczniom swobodę w sposobie i tempie przyswajania informacji jak również możliwość współpracy w różnych grupach. Malta jest gorącym ale bardzo pięknym miejscem do rekreacji po zajęciach. Można tu zobaczyć wiele niespotykanych gdzie indziej krajobrazów czy zabytków.

      Dorota Wyłuda

     • Harmonogram badań przez lekarza sportowego

      10.08.2021

      Informujemy, że w gabinecie pielęgniarki szkolnej, zgodnie z poniższym harmonogramem (harmonogram_badan_lekarza_sportowego.docx​​​​​​​)  będzie przyjmował lekarz sportowy dr Mikołaj Cywoniuk.
      Podczas wizyty uczeń powinien posiadać aktualne badania: morfologia, glukoza na czczo, EKG.

      16-20.08.2021r. w godz. 10.00-12.00 lub w dniu badania w godz.  12.00-13.30 (przed wizytą u lekarza) pomiary wzrostu i wagi w gabinecie pielęgniarki szkolnej

      Uwagi dodatkowe

      1. W uzasadnionych przypadkach możliwe  jest zgłoszenie się w innym terminie badań niż wskazanym w harmonogramie.  Prosimy o  przekazanie  informacji pielęgniarce szkolnej p. Agnieszce Cwalina w dniu 16 sierpnia pod nr tel. 87 732 63 76
     • Erasmus+

      16.07.2021

      Niestety to co dobre szybko się kończy, 19 lipca 2021 roku minęły dwa tygodnie od rozpoczęcia mojego kursu na Malcie. Zajęcia były niezmiernie interesujące i pozwoliły nam na wymianę doświadczeń oraz poznanie nowych ciekawych ludzi z całego świata. Po pierwszym tygodniu nasza grupa zwiększyła się i mieliśmy możliwość spędzania więcej czasu w swoim towarzystwie również po szkole. Wolontariusze ze szkoły AM zorganizowali spotkania zapoznawcze oraz krótkie wycieczki po wyspie, aby pokazać nam piękno malowniczej Malty. Nasza znajomość nie kończy się tutaj mamy nadzieję na wspólną współpracę w dalszych latach. Cieszę się, że mogłam poznać tylu wspaniałych ludzi Kasię, Gosię, Justynę i Sebastiana z Polski, Alessandrę i Fabio z Włoch, Marketę i Kate z Czech, Judie z Wielkiej Brytanii, Louisa z Kolumbii oraz Barisa z Francji. Wszyscy zdaliśmy nasz certyfikat na poziomie C1 czyli Advanced (poziom zaawansowany) i otrzymaliśmy potwierdzenie naszej wiedzy ze szkoły. Niektórzy nasi przyjaciele jak Marketa, Fabio czy Baris przyjechali tu na naukę języka i otrzymali certyfikaty na poziomie B1, ponieważ uczyli się języka angielskiego tylko rok, ale dzięki swojej sumiennej pracy zrobili ogromne postępy. Od nauczycieli po filologii angielskiej oczekuje się większej wiedzy i umiejętności, co świetnie widać na naszej grupie, która była bardzo zmotywowana i osiągnęła rewelacyjne rezultaty na poziomie C1. Podnoszenie kwalifikacji jest dla każdego nauczyciela sprawą kluczową, ponieważ wpływa nie tylko na jego rozwój, ale również na efektywniejsze przekazywanie wiedzy dzieciom i młodzieży.
       

      Tekst i zdjęcia Edyta Ostrowska

     • Program Ministerstwa Edukacji i Nauki i AWF „WF z AWF - Aktywny powrót do szkoły”!

      15.07.2021

       

      Nasza szkoła bierze udział w programie Ministerstwa Edukacji i Nauki i AWF „WF z AWF - Aktywny powrót do szkoły”! Celem projektu jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych – walka ze skutkami pandemii koronawirusa.

      Jednym z elementów programu jest udział  nauczycieli wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej w szkoleniu organizowanym przez uczelnie.

      W dniach 1 lipca 2021 r. i 10 lipca 2021 r. mieliśmy okazję szkolić się pod kierunkiem specjalistów z AWF Warszawa i otrzymaliśmy certyfikaty

      Od września rozpocznie się II etap Programu - „Sport Kluby”- poprawa kondycji fizycznej uczniów poprzez ich udział w dodatkowych nieodpłatnych zajęciach sportowych 2 razy w tygodniu po 60 minut w 20 osobowych grupach.

      Katarzyna Cholewińska, Małgorzata Zdankowska, Beata Staniszewska,Iwona Grygo, Anna Kuczyńska, Katarzyna Pietruszewska, Helena Borowa, Tomasz Kowalko, Grzegorz Orzeł.

       

     • Relacja z obozu sportowego

      15.07.2021

      Wtorek to drugi dzień obozu sportowego na obiektach MOS "Agrykola" Warszawa w ośrodku Sportowo-Szkoleniowym "Omega" w Stręgielku.️Wszystkie grupy odbyły treningi piłkarskie.Wszystkie grupy pływały na rowerach wodnych🤽Wszystkie grupy skorzystały z kąpieliska.Kolejny dzień będzie bardzo podobny, gdzie znajdziemy czas na trening, wypoczynek i integrację trenerów z zawodnikami.

     • Reprezentacja Polski w koszykówce

      12.07.2021

      Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 odwiedziła Ełk w drodze na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Okazją był rozgrywany w dniach 10-11 lipca turniej Ełk LITE QUEST 3x3.Oczywiście w tym wydarzeniu uczestniczyli również  uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku trenujący na co dzień  koszykówkę: Martyna Brodowska, Agata Okonowicz, Kamil Kalinowski.Reprezentacji Polski życzymy powodzenia.Katarzyna Cholewińska

     • OGŁOSZENIE

      06.07.2021

      9 lipca 2021 r. o godz. 9.00 w Zespole Szkół Sportowych odbędą się próby sprawności fizycznej z piłki nożnej ( miejsce: Orlik) i piłki siatkowej ( miejsce: hala sportowa) kandydatów do klasy sportowej, którzy nie przystąpili do prób we wcześniejszych terminach.

      Informacje dodatkowe

      1. Przed przystąpieniem do prób sprawności fizycznej należy złożyć: Oświadczenie rodziców/opiekunów prawnych do udziału w próbach sprawności fizycznej syna/córki/podopiecznej/podopiecznego
      2. Przed przystąpieniem do próby sprawności fizycznej kandydat do oddziału sportowego powinien dostarczyć:

       

      • orzeczenie lekarskie wydane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej potwierdzające bardzo dobry stan zdrowia
      • lub, jeżeli posiada to tylko aktualną kartę sportowca potwierdzającą bardzo dobry stan zdrowia
     • Obóz siatkarski klasy 4a

      25.06.2021

      W dniach 14 - 18 czerwca uczniowie klasy 4a Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku przebywali na obozie siatkarskim pod opieka wychowawczyni Edyty Ostrowskiej oraz trenerów Grzegorza Orła i Pawła Duby. Pięciodniowe zmagania z siatkówką przeprowadzone zostały w przyjaznym ośrodku „Knieja” w Rajgrodzie. Plan dnia był podporządkowany kilkugodzinnym treningom jednak wieczorem znaleźliśmy czas na rozrywkę i relaks. Wieczorem po kolacji dzieci bawiły się w podchody, bitwy o flagi i in. Ostatniego wieczoru zorganizowaliśmy ognisko, było to świetne podsumowanie naszej ciężkiej pracy.

      Tekst i zdjęcia Edyta Ostrowska

     • Wyjazd na narty wodne

      25.06.2021

      23 czerwca 2021 r. uczniowie klasy 7a i 7d wzięli udział w wyjeździe  do WOSiR Szelment w Jeleniewie (pod Suwałkami) na narty wodne w ramach projektu „Lato z Motorowodniakami”. Pogoda dopisała, woda była orzeźwiająca i ci, którzy początkowo byli sceptycznie nastawieni, w końcu spróbowali swoich sił na nartach lub desce.

      Dziękujemy Urzędowi Miasta Ełk i MOSiR w Ełku za zaproszenie.

      Opiekunowie: Elżbieta Kalinowska, Teresa G. Gorajewska, Daniel Potuszyński, Krzysztof Konowalski

     • I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POETĄ MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI  „Wirtualna szkoła, ale czat/czad!”

      24.06.2021

      Po raz ósmy w naszej szkole zorganizowany został międzyszkolny konkurs literacki skierowany do uczniów klas IV- VIII szkół podstawowych.

      Celem konkursu było pobudzenie wrażliwości poetyckiej, stworzenie literackiej przygody dla dzieci i młodzieży oraz promocja utalentowanych młodych literatów. Organizatorami konkursu były nauczycielki  Zespołu Szkół Sportowych w Ełku, panie: Hanna Tyszko i Jolanta Rynkowska.

      Do rozstrzygnięcia konkursu została powołana komisja, w skład której wchodziły panie:

      Hanna Tyszko, Jolanta Rynkowska, M. Kosieradzka i R. Misarko.

      Stworzone przez uczniów prace były na wysokim poziomie i dlatego komisja miała trudny wybór. Po długotrwałych naradach ustalono listę nagrodzonych prac.

      Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce:  Wiktor Danowski, klasa VI, SP im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich,

      II miejsce:  Maja Aleksandra Grygo, klasa VI, SP nr1 w Ełku,

      III miejsce:  Wiktoria Lipińska, klasa VIII, ZSS w Ełku,

      Wyróżnienia: 

          Liliana Szczygieł, klasa V, SP nr3 im. H. Sienkiewicza w Ełku,

          Szymon Lutecki, klasa VI, SP im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich,

          Nikola Zduńczyk, klasa V, SP im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich.

          Wszystkim uczestnikom i opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

     • BEZPIECZNE WAKACJE

      23.06.2021

      Nie długo rozpoczynają sie wakacje. To czas wypełniony licznymi podróżami, spotkaniami z rodziną i przyjaciółmi, a także dużą aktywnością na świeżym powietrzu. Z pewnością będą udane, jeśli tylko zadbasz o swoje bezpieczeństwo. Od ciebie zależy, czy wyprawa nad wodę, do lasu lub w góry będzie miłym wspomnieniem. Dlatego - zanim wyruszysz nawet w krótką podróż - musisz nauczyć się planować i przewidywać różne sytuacje. Uczniowie klasy VIa i VIId na lekcji informatyki przygotowali w formie prezentacji zasady dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

      Zapraszamy do zapoznania się.

      Marta Małkowska

     • Dnia 17 czerwca klasa 4b udała się do Parku Trampolin

      22.06.2021

      Dnia 17 czerwca klasa 4b udała się do Parku Trampolin. Na miejscu czekały na chłopców dwie godziny dobrej zabawy połączonej z ruchem. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczniowie korzystali z szeregu atrakcji, m.in. zjeżdżalnie, baseny wypełnione gąbkami, kosze do wsadów, gra w siatkówkę na trampolinie. Zabawa była na tyle dobra, że niektórzy musieli przebierać lub suszyć mokre ubrania! Po wysiłku fizycznym, wszyscy udaliśmy się na pyszne lody. 

      Joanna Butwiłowska i Marta Małkowska

     • WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO  KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA KL. 1 - 3

      21.06.2021

      „Kubuś Puchatek i przyjaciele”

          Międzyszkolny konkurs „Kubuś Puchatek i przyjaciele” realizowany był przez Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Ełku oraz Sieć Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy w ramach Pikniku czytelniczego 2021 r.

      Do udziału w konkursie przystąpiły szkoły podstawowe oraz ZSME w Ełku.

          Prace plastyczne naszych uczniów klas 1-3 nagrodzone w konkursie szkolnym, przeszły do etapu międzyszkolnego.

      Z ogromną radością informuję że na poziomie klas pierwszych:

      I miejsce  zajęła  Antonina Chodkiewicz   kl.1 b

       

      Na poziomie klas drugich:

      I miejsce zajęła Wiktoria Borysow   kl. 2 b

      II miejsce zajęła Zosia Sawicka   kl.2 c

       

      Serdecznie wszystkim gratuluję. Życzę dalszych sukcesów.

       

       

     • II miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Siatkówce Chłopców

      17.06.2021

      W środę 9.06.2021 odbyły się Półfinały Województwa w Siatkówce Chłopców w rywalizacji Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Zawody odbyły się w Gołdapi. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 8a oraz jeden uczeń z klasy 7a.

      Składy drużyny:

      1. Maciej Hodun
      2. Maciej Kohlman
      3. Kacper Rymarowicz
      4. Kamil Rymarowicz
      5. Jakub Jóźwiak
      6. Szymon Żabiński
      7. Mikołaj Jastrzębski
      8. Kacper Tyszko

      Chłopcy dzięki bardzo dobrej grze zajęli 2 miejsce, przegrywając po zaciętej walce w finale z zespołem Gołdapi 2:1. Drużyna odnotowała ogromny sukces i wywalczyła sobie awans do Finałów Wojewódzkich. Życzymy sukcesu w tym turnieju.

      Trener: Grzegorz Orzeł

     • Zespół Szkół Sportowych MISTRZEM WOJEWÓDZTWA W KOSZYKÓWCE 3X3!

      17.06.2021

      W końcu powróciły rozgrywki Szkolnego Związku Sportowego! 

      Dnia dzisiejszego odbył się finał wojewódzki, w którym kadeci Nenufara (uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku) zmierzyli się ze szkołami SP 3 Ełk oraz SP 1 w Piszu. Mecz z zaprzyjaźnioną Trójką był formalnością. Wielki finał natomiast wyglądał już zupełnie inaczej. W szkole z Pisza wystąpił jeden z najbardziej uzdolnionych młodych koszykarzy w województwie, który na co dzień trenuje i gra  z powodzeniem w drużynie seniorów 3 ligi TSK Roś Pisz. Po zaciętej rywalizacji ostatecznie wygrywamy różnicą 4 oczek i to na naszych szyjach zawisły złote medale! 

      Wyniki:
      ZSS Ełk - SP 3 Ełk —- 21 : 4
      ZSS Ełk - SP 1 Pisz —- 14 : 10

      Mistrzowie województwa w składzie:Michał DyroSebastian LisiewiczBartłomiej ErtBartosz Gąsiorek

      Trener: Łukasz Romatowski

      Tym samym Zespół Szkół Sportowych w Ełku został jedną z 16 najlepszych szkół w Polsce w koszykówce 3x3. Czy finał ogólnopolski się odbędzie? Na dzień dzisiejszy nie wiemy...

     • Zespol Szkół Sportowych TRZECIĄ SZKOŁĄ W WOJEWÓDZTWIE W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW!

      17.06.2021

      Dnia 16 czerwca w Nidzicy odbyły się finały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży SZS (rocznik 2006 / 2007) w koszykówce chłopców.

      Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych z Ełku pierwszy mecz w grupie wygrali pewnie z SP 3 Nidzica.

      Drugie spotkanie, jak się okazało graliśmy z mistrzem SP 1 Pisz. Trzeba przyznać, że zagraliśmy ten mecz fatalnie. Mimo, że nie wyglądaliśmy dobrze na boisku, to prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. W końcówce to drużyna z Pisza wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca.

      Mecz o 3 miejsce w którym spotkaliśmy się ze szkołą z Działdowa był już formalnością. Pewnie wygrywamy i to na naszych szyjach zawisły brązowe medale.

      Wyniki w grupie

      ZSS Ełk - SP 3 Nidzica —- 57 : 6
      ZSS Ełk - SP 1 Pisz —- 22 : 31

      Mecz o III miejsce:

      ZSS Ełk - SP 2 Działdowo —- 73 : 7

      Klasyfikacja końcowa:

      1. SP 1 Pisz
      2. SP 11 Elbląg
      3. ZSS Ełk
      4. SP 2 Dzialdowo
      5. SP 1 Mrągowo
      6. SP 3 Nidzica

      Skład:

      Bartosz Gąsiorek - 16 pkt
      Michał Dyro - 13 pkt
      Bartosz Ert - 19 pkt
      Sebastian Lisiewicz - 30 pkt
      Oskar Chrzanowski - 3 pkt
      Eric Jarząbek - 39 pkt
      Szymon Kopko - 28 pkt
      Kamil Chrzanowski - 6 pkt
      Trener: Łukasz Romatowski

      Był jeszcze z nami kontuzjowany Arkadiusz Fornal (wspierał nas mentalnie)

      Eric Jarząbek został wybrany do najlepszej piątki turnieju

      Gratulujemy chłopcom i trzymamy kciuki za dalszy rozwój.

     • Pierwsze zakończenie roku 1968/1969

      17.06.2021

      Irena Michalik (Radziwiłko)

      Ósmoklasiści rocznik 1968/1969 klasa A,B i C - wychowawczynie p. Węgrowska p. Dołęga i p. Otrębska. Gościliśmy w nowej szkole tylko przez jeden rok. Zdjęcie na schodach szkoły. Zdjęcie wykonał p. F. Osada

      Komentarze (4)

      Ala

      wspaniałe zdjęcie ja też tam gdzieś jestem ,byłem w klasie 4a ,był to pierwszy rok w nowej pięknej szkole jeszcze bez sali gimnastycznej . Jak dziś pamiętam liczbę uczniów 1432.

      Janka

      Ja w tym roku rozpoczynałam naukę w tej szkole , byłam wtedy w 4 d. Pozdrawiam Zbyszka Możejewskiego i wszystkich uczniów tej szkoły.

      Józef

      Jestem na tym zdjęciu gdzieś ukryty, lub nie wiem gdzie się znależć. Kilka osób rozpoznałem ale tylko kilka.(M.in. Zdzisiu Topolski, Fredzia Majewska)Pozdrawiam jednak wszystkich i myślę że w którymś momencie przypomnimy się na wzajem. Narka odzywajcie się.

      Konto anonimowe

      Piknie To nie mój rocznik ale lubię ta szkole Pracować ,przebywać pozdrawiam wszystkich pracowników i cala załogę pedagogiczna pozdrawia Asia miłych WAKACJI

     • Mistrz Województwa jest z Ełku

      16.06.2021

      🏆Mistrz Województwa jest  z Ełku💚

       

      W daleką podróż do Rybna po Mistrzostwo Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Nożnej, wczesnym rankiem w środę (16.06.2021) udali się uczniowie klasy VI B i VII B🔝

       

      Zawodnicy po dwóch pewnych zwycięstwach z SP 1 Nidzica i SP Rybno, sięgnęli po upragnione trofeum 💪

       

      Grali⚽

      Mikołajczyk Sebastian

      Kłubowicz Wiktor

      Tymoszczuk Krystian

      Wojtkowski Fabian

      Szymański Błażej

      Gulan Oliwier

      Kowalczyk Gracjan

      Bekulard Aleksander

      Klepacki Filip

       

      Udział brali również👏

      Karbowski Dominik

      Nadolny Igor

      Trocki Bartłomiej

       

      Wielkie Gratulacje 🎊

       

      Być Lepszym Każdego Dnia 💙♥️💚

     • Historyczny sukces naszych siatkarek

      14.06.2021

      W dniach 11-13 czerwca w Olsztynie odbył się Ćwierćfinał Mistrzostw Polski młodziczek. Nasze zawodniczki UKS Green Volley  dzięki zajęciu trzeciego miejsca w mistrzostwach województwa spośród siedemnastu drużyn w Giżycku uzyskały awans do ćwierćfinałów.   W ćwierćfinale Mistrzostw Polski udział wzięło 48 drużyn, podzielonych na osiem ćwierćfinałów po sześć drużyn, podzielonych na dwie grupy.  W naszej grupie znalazł się Mistrz Podlasia - Sejny oraz wice-mistrz Lubelskiego - Biała Podlaska. W piątek w pierwszym meczu zmierzyliśmy się z Białą Podlaską. W pierwszym secie prowadziliśmy 24:19, ale ostatecznie przegraliśmy 28:30, w drugim przegrywamy 24:26 i cały mecz 0:2. W naszym drugim meczu pokonaliśmy Sejny w tiebreaku 2:1 i dzięki późniejszemu zwycięstwu Białej Podlaskiej z Sejnami znaleźliśmy się w najlepszej czwórce turnieju. Niestety kolejni przeciwnicy Olsztyn oraz Nadarzyn pokonali nas po 2:0 i to te dwie drużyny uzyskały awans do najlepszej szesnastki Mistrzostw Polski. Nasze dziewczyny zajęły ostatecznie miejsca 25-32 w Polsce i to jest najlepsze miejsce w historii naszego miasta i oczywiście naszej szkoły.  

      Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w tym sezonie w odniesieniu tak dużego sukcesu Zespół Szkół Sportowych w Ełku , Urząd Miasta Ełku , firma Elite Shipyard.
      Dziękujemy przede wszystkim naszym młodym siatkarkom za piękną walkę i ciężko przepracowany sezon, dziękujemy również rodzicom za pomoc i dopingowanie. Teraz pora poćwiczyć siatkówkę plażową i pomału budować drużynę do ligi kadetek i zapraszamy oczywiście do naszej drużyny i do szkoły sportowej, rekrutacja będzie otwarta o 25 czerwca.

      Szczegółowe informacje na naszym  Facebooku - https://pl-pl.facebook.com/574804889301974/photos/pcb.4073021562813605/4073018719480556/?type=3&theater
      Skład naszych wspaniałych wojowniczek:
      Wiktoria Surażyńska, Amelia Korzeń, Kornelia Juszkiewicz, Wiktoria Lipińska, Sandra Kowalewska, Wiktoria Wojtaś, Weronika Koniecko, Ola Jędrzejczak.

      Trenerzy:

      Piotr Korzeń, Jarosław Andrzejewski
      Start w lidze był współfinansowany z budżetu Miasta Ełku

     • Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Sporcie i Kulturze Fizycznej

      14.06.2021

            W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Sporcie i Kulturze Fizycznej, której celem była popularyzacja wiedzy o sporcie w zakresie jej historii, znajomości podstawowych przepisów i zasad poszczególnych dyscyplin oraz upowszechnianie idei i kultury Olimpijskiej wśród młodzieży szkół podstawowych i średnich, jak również promowanie aktywnych form wypoczynku i zdrowego trybu życia.

      Test wiedzy przeprowadzony był  na trzech poziomach zaawansowania:

      • Poziom 1 - klasy IV-VI szkoły podstawowej,
      • Poziom 2 - klasy VII-VIII szkoły podstawowej,
      • Poziom 3 - klasy I-III liceum ogólnokształcącego. 

      Miło nam poinformować, że  uczennica klasy 6a Nikola Kanoza oraz uczeń klasy 6b Igor Stankiewicz otrzymali dyplom Laureata. Natomiast pozostali uczniowie dyplomy uznania.

      Sport - Poziom 1

      Nikola Kanoza     dyplom laureata

      Igor Stankiewicz  Dyplom laureata

      Natalia Ułanowicz  dyplom uznania

      Amelia Mścichowska dyplom uznania

      Sabina Szałaj  dyplom uznania

      Weronika Gulan dyplom uznania

       

      Sport - Poziom 2

      Kamil Rymarowicz  dyplom uznania

      Maciej Kohlman  dyplom uznania

      Małgorzata Dawidowska dyplom uznania

      Patrycja Żytyniec  dyplom uznania

      Weronika Koniecko dyplom uznania

      Aleksandra Cholewińska  dyplom uznania

      Sport - Poziom 3

      Klaudia Sokołowska dyplom uznania

      Jakub Maciejewski dyplom uznania

      Rufin Fiedoruk  dyplom uznania

       

      Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników.

      Rozdanie dyplomów odbędzie się podczas zakończenia roku szkolnego.

       Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w Olimpiadzie w przyszłym roku szkolnym.

       

      Koordynator olimpiady: Katarzyna Cholewińska

      Przygotowanie do Olimpiady i pomoc organizacyjna: Krzysztof Konowalski, Marcin Kohlman, Tomasz Kowalko, Teresa Gorajewska, Małgorzata Klimach.

     • Organizacja zakończenia roku szkolnego  

      14.06.2021

           

      Godzina 8.00- 9.00 klasy I-II liceum ogólnokształcącego hala sportowa- odpowiedzialna za prowadzenie uroczystości M. Dołęga, rozdanie nagród. Świadectwa w salach lekcyjnych lub na świeżym powietrzu.

      Godzina 8.00- 9.30 klasy VII-VIII  sala gimnastyczna, odpowiedzialna za prowadzenie uroczystości K.Bienasz- poczet flagowy, rozdanie nagród. Świadectwa w salach lekcyjnych lub na świeżym powietrzu.

      Godzina 9.45-10.30  klasy O-III  sala gimnastyczna, odpowiedzialna za prowadzenie uroczystości K.Pietruszewska- poczet flagowy. Świadectwa i nagrody w salach lekcyjnych lub na świeżym powietrzu.

      Godzina 10.45-12.00 klasy IV-VI  sala gimnastyczna, odpowiedzialna za prowadzenie uroczystości K.Klimach- poczet flagowy, rozdanie nagród. Świadectwa w salach lekcyjnych lub na świeżym powietrzu.

       

      Odpowiedzialny za nagłośnienie na sali gimnastycznej: T. Kowalko/A. Wojciechowski

      Odpowiedzialny za nagłośnienie w hali sportowej: J. Andrzejewski

       

      Z uwagi na bezpieczeństwo uczniów, na zakończenie roku szkolnego bardzo proszę nie zapraszać rodziców. W klasach młodszych , czyli O-III możliwe spotkania na świeżym powietrzu, na terenie szkoły.

       

                                                                                           Zapraszam serdecznie

      Dyrektor Zespołu szkół Sportowych w Ełku

                                                                                                                               Dorota Karpińska

     • "Stoi na stacji lokomotywa... o historii wynalazku i odkrycia"

      12.06.2021

       

      W maju i czerwcu uczniowie klas 0-III pod opieką wychowawców oraz nauczycieli odwiedzili Muzeum Historyczne  w Ełku. 

      Zajęcia edukacyjne prowadzone były w odrestaurowanym wagonie mieszkalnym. Uczniowie podczas warsztatów poznali różnice między odkryciem a wynalazkiem. Zapoznali się z pojęciem " postępu technicznego".  Dzieci dowiedziały się, jakie wynalazki ułatwiły rozwój kolei żelaznej, kto i kiedy wynalazł czy tez odkrył koło, stal, druk, telefon. 

      Największym zaciekawieniem cieszyła się prezentacja eksponatów muzealnych związanych z historią kolei w Ełku.

      Bardzo dziękujemy pracownikom Muzeum Historycznego w Ełku za wspaniałą prezentacje i zajęcia. 

     • Bawimy się rodzinnie

      11.06.2021

      W ramach Ełckich Dni Rodziny w naszej szkole zorganizowano zabawy sportowe z elementami współzawodnictwa. W zajęciach, które odbywały się na hali sportowej oraz na boisku szkolnym uczestniczyli uczniowie klas 0-3. Zabawy sportowe miały na celu popularyzację zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów, rozwijanie umiejętności bezpiecznego poruszania się podczas zabaw ruchowych oraz rozwijanie aktywności i umiejętności współpracy z rówieśnikami.

      Tego dnia dobry humor i energia towarzyszyły wszystkim , a nasi uczniowie doskonale wiedzieli, że najważniejsza jest dobra zabawa i zaangażowanie. Ćwiczenia poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego- Grzegorz Orzeł i Andrian Wojciechowski. Serdecznie dziękujemy!

      Wychowawcy klas 0-3

     • Chwilo trwaj ...

      11.06.2021

       

      01 czerwca z okazji Dnia Dziecka klasy 1b, 2a i 2b uczestniczyły w wycieczce do Drozdowa i Nowogrodu. Nowogród – skansen kurpiowski a w nim: chaty, spichlerz, wiatraki, ule, kieraty. Nastepnie zwiedziliśmy Drozdowo, a tam dworek Lutosławskich i przepiękne muzeum przyrodnicze. To była wspaniała  lekcja muzealna!!!

      Helena Borowa, Katarzyna Pietruszewska,Jolanta Gutowska,                                                                                                                    

     • Wycieczka z okazji Dnia Dziecka

      08.06.2021

      Po powrocie w końcu do szkoły klasy 4 w Dzień Dziecka wybrały się na wycieczkę. Brali w niej udział uczniowie i uczennice z klas 4a, 4b i 4c oraz 5a. Wyjazd zaczął się wcześnie- o 6.20 ruszyliśmy w kierunku Kętrzyna do fabryki bombek- tam obok zwiedzania fabryki była zabawa oraz praca nad zrobieniem własnych bombek.  Następnie udaliśmy się do Mazurolandii i Parku Miniatur Warmii i Mazur- tam z kolei po przejściu ścieżki edukacyjnej był czas na zabawę w Małpim Gaju. A do tego było także wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku. Po południu zmęczeni, ale i zadowoleni uczniowie wrócili do domów. Mogli ten dzień spędzić ze sobą, niektórzy po naprawdę długim niewidzeniu się w czasie zdalnego nauczania. Wychowawcy: Edyta Ostrowska, Marzena Tyborska, pomocą służyli także Marta Małkowska oraz Paweł Duba.

      Tekst: Marzena Tyborska       zdjęcia: Edyta Ostrowska

     • Wyjście do Muzeum Historycznego na wystawę Skarb z ulicy Głównej

      05.06.2021

      21 maja 2021 roku uczniowie klasy 4a pod opieką wychowawczyni Edyty Ostrowskiej oraz pani Marty Małkowskiej odwiedzili Muzeum Historyczne w Ełku, gdzie podczas zajęć z wychowawcą mieli możliwość obejrzenia wystawy pokazującej zawiłe dzieje naszego miasta. Skarb z Ulicy Głównej to ponad pół tysiąca XVII-wiecznych monet pochodzących z wielu krajów Europy, które zostały odnalezione przez członków Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego „Jaćwież”. Uczniowie obejrzeli film pokazujący jak członkowie stowarzyszenia dokonali tego odkrycia, przeszukując wykrywaczami metalu hałdy ziemi, którą zdjęto i wywieziono z placu budowy przy wymianie nawierzchni ulicy Wojska Polskiego.

      Wystawa liczy około 507 srebrnych monet z pierwszej połowy XVII wieku, są tam m.in. monety polskie, szwedzkie, duńskie, niderlandzkie i szkockie o różnych nominałach, w tym półtoraki, szelągi, orty, trojaki, grosze i pensy. Serdecznie dziękujemy pracownikom Muzeum Historycznego w Ełku, którzy w ciekawy i przystępny sposób opowiedzieli dzieciom historię naszego miasta.

      Tekst i zdjęcia E. Ostrowska

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „ŻYJĘ BEZ UZALEŻNIEŃ”

      04.06.2021

      31 maja 2021 roku został rozstrzygnięty konkurs na prezentację multimedialną „ŻYJĘ BEZ UZALEŻNIEŃ”. Konkurs był adresowany do uczniów klas V-VIII Szkoły Podstawowej. Zadaniem uczniów było wykonanie prezentacji multimedialnej na temat profilaktyki uzależnień. Prace konkursowe przybliżyły temat dotyczący szkodliwości używek, szczególnie dla młodych ludzi oraz promowały zdrowy styl życia, bez stosowania alkoholu, papierosów, narkotyków, środków psychoaktywych tzw. dopalaczy. Komisja konkursowa oceniła prace pod względem profilaktycznego przekazu treści, oryginalności, pomysłowości oraz czytelności wykonanej prezentacji.

      Uczniowie, których prace zostały nagrodzone:

      I miejsce PATRYCJA LUTOW klasa VIC

      II miejsce LENA RUTKOWSKA klasa VIIA

      III miejsce ŁUCJA KACPRZYK klasa VA

      Wyróżnienia:

      JULIA JELSKA klasa VIA

      WIKTORIA RYDZEWSKA klasa VIA

      WIKTORIA PIEŚNIKOWSKA klasa VIID

      DANIELA ZALEWSKA klasa VIIA

      KAMIL RYMAROWICZ klasa VIIA

      FILIP DETKIEWICZ klasa VIID

      MIKOŁAJ JASTRZĘBSKI klasa VIIIA

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy autorom nagrodzonych prac.

      Organizatorzy konkursu: Marta Małkowska, Małgorzata Klimach, Magdalena Dołęga

     • Liga zadaniowa – wyniki konkursu!

      04.06.2021

      Uczniowie klas 4-8 SP przez cały rok szkolny rozwiązywali zestawy zadań konkursowych w swoich poziomach wiekowych. W konkursie wzięło udział trzydziestu dwóch uczniów Szkoły Podstawowej  Oto wyniki konkursu:

      Klasy 4-5 SP

      I miejsce – Szymon Królczyk, klasa 4b

      II miejsce – Bruno Kruszewski, klasa 4a

      III miejsce – Maksymilian Has, klasa 4d

      Klasy 6 SP

      I miejsce – Julia Jelska, klasa 6a

      II miejsce – Kacper Korenkiewicz, klasa 6b

      III miejsce – Jakub Wenda, klasa 6b

      Klasy 7 SP

      I miejsce – Lena Rutkowska, klasa 7a

      II miejsce – Maja Guzek, klasa 7a

      III miejsce – Małgorzata Dawidowska, klasa 7a

      Wyróżnienia:

      Aleksandra Cholewińska, klasa 7a

      Maya Holcman-Mocarska, klasa 7a

      Kamil Rymarowicz, klasa 7a

      Klasy 8 SP

      I miejsce – Mikołaj Jastrzębski, klasa 8a

      II miejsce – Iga Rutkowska, klasa 8b

      Gratulujemy laureatom! Wręczenie dyplomów i drobnych nagród nastąpi podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

                                                                         Zespół matematyków w ZSS

     • Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2021

      01.06.2021

      W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział aż sześćdziesięciu pięciu uczniów naszej szkoły.  Wyróżnienia uzyskali:

      Kategoria Żaczek:

      Adam Wasilewski – klasa 2b

      Franciszek Janczewski– klasa 2c

      Zuzanna Butkiewicz – klasa 2b

      Kategoria Maluch:

      Maja Miezio – klasa 3a

      Kategoria Beniamin:

      Kacper Korenkiewicz – klasa 6b

      Kategoria Kadet:

      Iga Rutkowska - klasa 8b

      Lena Rutkowska – klasa 7a

      Weronika Koniecko – klasa 7a

      Gratulujemy  naszym finalistom, nauczycielom i rodzicom!

      Dyplomy i nagrody za konkurs zostaną wręczone podczas zakończenia roku szkolnego.

     • Ogólnopolski Konkurs FOX

      30.05.2021

      Uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 po raz kolejny mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności językowe w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "FOX", który pomyślany jest jako forma intelektualnej zabawy językowej. Wszystkim uczniom pragnę serdecznie pogratulować wysokich wyników, które uplasowały się w 7-11 staninach. Na szczególne wyróżnienie zasługują nasi finaliści.

      Wyniki nagradzane dyplomem oraz nagrodą uzyskali:

      Lena Rutkowska, wynik bardzo dobry

      Szymon Głowacki, wynik dobry

      Lana Rutkowska otrzymuje nagrodę I stopnia, natomiast uczeń Szymon Głowacki otrzymuje nagrodę II stopnia.

      Nagrody i dyplomy dla uczniów oraz podziękowania dla nauczycieli-opiekunów zostaną wręczone na koniec roku szkolnego.

      Serdecznie chciałabym pogratulować wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie a szczególnie dzieciom, którym zabrakło niewiele, aby móc cieszyć się tytułem finalisty. Idze Rutkowskiej, Patrycji Lutow, Fabianowi Iliaszuk, Natalii Klimach, Małgorzacie Dawidowskiej, Mayi Mocarskiej, Samuelowi Gajewskiemu oraz Kasi Safiejko. Mamy nadzieję, że w następny roku również oni zostaną laureatami, ze względu na fakt, iż w tym roku zabrakło im od 1 do 3 dobrych odpowiedzi. Wszyscy uczniowie wymienieni powyżej mieli powyżej 100 punktów na 150 możliwych do uzyskania.

      Opiekun konkursu: Edyta Ostrowska

     • Przedstawienie Królewna Gburka w ZSS Ełk

      23.05.2021

      Dnia 20 maja 2021 roku w Zespole Szkół Sportowych uczniowie klasy 4a pod opieką wychowawczyni i nauczycielki angielskiego Pani Edyty Ostrowskiej wystawili przedstawienie pod tytułem Królewna Gburka.

      Uczniowie klasy 4a Ignacy B. oraz Aleks L.- Książę, Ola S. i Gabriela W. jako damy dworu, Lidia L. jako królewna, Michał S. jako król, Malwina Z. jako wróżka oraz uczennica klasy 5a Natalia M. jako królowa mieli utrudnione zadanie, ponieważ uczyli się ról podczas pracy zdalnej i mieli możliwość spotkania się na żywo i przećwiczenia przedstawienia dopiero w tym tygodniu. Przedstawienie zostało pokazane klasom I-III SP 6 w ramach realizacji projektu międzynarodowego E-Twinning Beyond Borders Buddies not Bullies, w którym uczniowie uczestniczą od września 2020 roku. Dzieci oglądały przedstawienie w wersji angielskiej, a następnie w wersji polskiej. W ramach podsumowania uczniowie odpowiadali na pytania prowadzącej o czym była sztuka i jaki morał wynika z przedstawionej bajki. Uczniowie zauważyli, iż mowa grzeczna, uśmiech na ustach, pozwala porozumieć się szybciej. Królewna zachowując się niegrzecznie zraziła do siebie księcia. Celem bajki było uświadomienie dzieciom, iż nawyki używania słów: dzień dobry, do widzenia, dziękuję, proszę, przepraszam, kształtują się już od najmłodszych lat, dlatego każdy powinien wiedzieć jak należy zachować się w różnych sytuacjach. Wszyscy chcemy być kulturalni i być z godnością oraz życzliwością traktowani przez innych.

      Tekst i zdjęcia E. Ostrowska

      Zapraszamy na II część przedstawienia https://www.youtube.com/watch?v=1R1Jyjhl3cM

     • 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      21.05.2021

      3 maja 2021 roku minęła 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która jest drugą konstytucją na świecie, po amerykańskiej z 1787 roku. Dzień ten został uznany świętem już w 1791 roku, ponownie po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Od 1946 roku aż do 1990 roku świętowanie 3 Maja było zakazane przez władze komunistyczne.

      Autorami Konstytucji 3 Maja byli król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i ks. Hugo Kołłątaj. Nie obeszło się bez przeszkód podczas obrad, w trakcie których uchwalono Konstytucję. W czasie obrad Sejmu Czteroletniego (1788–1792) wielu posłów, pracujących na zlecenie państw ościennych (Rosji, Prus czy Austrii), sprzeciwiało się powołaniu ustawy zasadniczej, gdyż pobierali jurgielt (niem. Jahrgeld – roczna pensja), czyli stałe łapówki. Jurgielt płaciła przede wszystkim caryca Katarzyna II zdrajcom w Polsce. Okazja do uchwalenia konstytucji nadarzyła się 3 maja 1791 roku, gdyż wielu jej przeciwników nie powróciło jeszcze z wielkanocnego urlopu. Sejm zatwierdził konstytucję, a król Stanisław August Poniatowski ją podpisał. Wprowadziła ona następujące zmiany w prawie:

      • konstytucja wprowadzała trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą
      • ograniczała immunitety prawne oraz przywileje szlachty zagrodowej, tak zwanej gołoty. Celem ograniczeń względem szlachty było zapobieżenie możliwości przekupstwa, biednego szlachcica przez agentów obcego państwa
      • konstytucja potwierdzała też przywileje mieszczańskie nadane w akcie prawnym z 18 kwietnia 1791 roku. Według tego aktu, mieszczanie mieli prawo do bezpieczeństwa osobistego, posiadania majątków ziemskich, prawo zajmowania stanowisk oficerskich i stanowisk w administracji publicznej a także prawo nabywania szlachectwa. Miasta miały prawo do wysłania na Sejm 24 plenipotentów jako swoich przedstawicieli, którzy mieli głos w sprawach dotyczących miast. Akt ten obejmował pospólstwo opieką prawą i administracji rządowej
      • konstytucja znosiła takie „narzędzia władzy szlacheckiej” jak liberum veto, konfederacje, sejm skonfederowany oraz ograniczała prawa sejmików ziemskich 
      •  w dniu ustanowienia Konstytucji 3 Maja przestaje istnieć Rzeczpospolita Obojga Narodów a w jej miejsce zostaje powołana Rzeczpospolita Polska 
      •  zniesiona zostaje też wolna elekcja, która w wieku XVIII w ogóle się nie sprawdziła, jej miejsce zastępuje władza dziedziczna, którą po śmierci Stanisława Augusta Poniatowskiego miał przejąć władca z dynastii Wettynów
      •  aby czuwać nad bezpieczeństwem wprowadzono stałą armię, której liczebność miała sięgać 100 tysięcy żołnierzy, oraz ustanowiono podatki w wysokości 10% dla szlachty i 20% dla duchowieństwa – gołota, mieszczanie i chłopi byli zwolnieni z płacenia podatku
      • katolicyzm został uznany za religię panującą, jednocześnie zapewniono swobodę wyznań, choć apostazja wciąż była uznawana za przestępstwo
      •  aby konstytucja była zawsze aktualna co 25 lat miał się zbierać Sejm Konstytucyjny, który miałby prawo zmienić zapisy w konstytucji.

      Konstytucja 3 Maja przetrwała czternaście miesięcy. Magnateria często na zlecenie agentów pruskich czy rosyjskich nie mogła już kupczyć ustawami, czy zgłaszać liberum veto ustami przekupionych posłów. W związku z tym 27 kwietnia 1792 roku w Petersburgu zawiązała się konfederacja później nazwana targowicką (jest ona synonimem zdrady oraz zdrajców Polski). Należeli do niej Szczęsny Potocki, Ksawery Branicki i Seweryn Rzewuski. Na ich „prośbę” połączone siły targowiczan 20 tysięcy i armii rosyjskiej w liczbie 97 tysięcy wkroczyły do Polski. Rzeczpospolita wystawiła łącznie 55–56 tysięcy żołnierzy. Mimo kilku wygranych bitew, kiedy wojska rosyjskie dotarły pod Warszawę, król zdecydował się na kapitulację i przyłączenie do targowiczan. W chwili kapitulacji wojska polskie nie były ani pobite, ani rozproszone, dysponowały pełnym uzbrojeniem i znacznymi zapasami amunicji. Jednak sen o wolności umarł na kolejny wiek, gdyż w 1793 roku Rosja i Prusy dokonały drugiego rozbioru Polski, a w 1795 roku trzeciego rozbioru, do którego przystąpiła także Austria.

      Witaj Majowa Jutrzenko, znana też jako: Mazurek 3 Maja, Trzeci Maj, Trzeci maj Litwina – pieśń związana z Konstytucją 3 Maja. Zarówno autor słów jak i melodii nie jest znany. Wiadomo, że pieśń ta inspirowana była wierszem Rajnolda Suchodolskigo. Niektóre źródła podają, że melodię do tej pieśni patriotycznej skomponował sam Fryderyk Chopin. Również konkretna data powstania tej pieśni nie jest pewna, najprawdopodobniej był to rok 1831. Pieśń Witaj Majowa Jutrzenko to jedna z najpiękniejszych i zarazem najbardziej żwawych i wesołych patriotycznych pieśni.

      „Witaj Majowa Jutrzenko”

      Witaj majowa jutrzenko
      Świeć naszej polskiej krainie,
      Uczcimy ciebie piosenką,
      Która w całej Polsce słynie.

      Witaj maj, trzeci maj,
      U Polaków błogi raj.

      Nierząd braci naszych cisnął,
      Gnuśność w ręku króla spała,
      A wtem trzeci maj zabłysnął -
      I nasza Polska powstała.

      Witaj maj, trzeci maj,
      Wiwat wielki Kołłątaj!

      Witaj dniu trzeciego maja,
      który wolność nam zwiastujesz.
      Pierzchła już ciemiężców zgraja.
      Polsko, dzisiaj tryumfujesz!

      Witaj maj, trzeci maj,
      U Polaków błogi raj.

      Ale chytrości gadzina
      Młot swój na nas gotowała,
      Z piekła rodem Katarzyna
      Moskalami nas zalała.

      Chociaż kwitł trzeci maj,
      Rozszarpano biedny kraj.

      Wtenczas Polak z łzą na oku
      Smutkiem powlókł blade lice
      Trzeciego maja co roku
      Wspominał lubą rocznicę.

      I wzdychał: Boże daj,
      By zabłysnął trzeci maj!

      Na ustroniu jest ruina,
      W której Polak pamięć chował,
      Tam za czasów Konstantyna
      Szpieg na nasze łzy czatował.

      I gdy wszedł trzeci maj
      Kajdanami brzęczał kraj.

      W piersiach rozpacz uwięziona
      W listopadzie wstrząsła serce,
      Wstaje Polska z grobów łona,
      Pierzchają dumni morderce.

      Błysnął znów trzeci maj
      I już wolny błogi kraj!

      Próżno, próżno, Mikołaju
      Z paszcz ognistych w piersi godzisz,
      Próżno rząd wolnego kraju
      Nową przysięgą uwodzisz.

      To nasz śpiew: wiwat maj!
      Niech przepadnie Mikołaj!

      O zorzo trzeciego maja!
      My z twoimi promieniami
      Przez armaty Mikołaja
      Idziem w Litwę z bagnetami.

      Wrogu, precz! Witaj maj
      Polski i litewski kraj!


      Zachęcam do wysłuchania tej patriotycznej pieśni: https://www.youtube.com/watch?v=SDO6h439wR8

      Prezydencki minister prof. Krzysztof Szczerski poinformował, że ponad 30 przywódców z różnych państw złożyło na ręce Prezydenta RPAndrzeja Dudy gratulacje z okazji Święta Narodowego w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. „W imieniu mieszkańców Stanów Zjednoczonych serdecznie pozdrawiam i gratuluję z okazji obchodzonego przez Polskę Święta Konstytucji” – napisał w depeszy gratulacyjnej Prezydent USA Joe Biden. Podkreślił, że od uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Polacy stawali przed wieloma wyzwaniami, ale „wytrwali, by stać się silniejszymi i bardziej odpornymi, dając nadzieję i inspirację ludziom na całym świecie”.

      Z kolei Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier zaznaczył, że uchwalona przez polski Sejm na Zamku Królewskim w Warszawie Konstytucja 3 Maja jest „kamieniem milowym w dziejach Europy”. Jak zauważył, „była ona pierwszą nowoczesną konstytucją na kontynencie europejskim i wyrazem przemian społeczno-politycznych dokonujących się w dobie oświecenia”, a także „utorowała drogę systemowi wartości liberalno-demokratycznych Europy, które stanowią podstawę naszej dzisiejszej Unii Europejskiej”.

      Gratulacje nadesłał także Prezydent Rosji. „Proszę przyjąć życzenia z okazji Święta Narodowego Polski – dnia Konstytucji 3 maja. Życzę Panu zdrowia i sukcesów, a wszystkim obywatelom Polski – pomyślności i rozkwitu” – napisał w depeszy gratulacyjnej Władimir Putin.

      Natomiast przywódca Chin Xi Jinping wskazał w depeszy gratulacyjnej, że „od ubiegłego roku, kiedy Chiny i Polska pomagają sobie wzajemnie, ramię w ramię walczą z epidemią, nasze relacje dwustronne nieustannie się rozwijają, a nasza współpraca pragmatyczna dostała nowe życie”.

      Andrzej Mocarski

      Bibiografia:

      Łojek J., „Geneza i obalenie Konstytucji 3 Maja”, Lublin 1986.

      „Konfederacja targowicka”, w: „Encyklopedia szkolna – Historia”, Warszawa 1995.

      http://libr.sejm.gov.pl/tek01/txt/kpol/1791.html

      https://www.youtube.com/watch?v=SDO6h439wR8

      https://www.polskatradycja.pl/historia-polski/wydarzenia/konstytucja-3-maja.html

      https://projektblonie.pl/swieto-narodowe-trzeciego-maja-postaci-historyczne-na-obrazie-jana-matejki/

      http://libr.sejm.gov.pl/tek01/txt/kpol/1791.html (pełny tekst Konstytucji 3 Maja)

      https://www.prezydent.pl/kancelaria/bpm/aktualnosci/wydarzenia-/art,18,przywodcy-usa-chin-niemiec-i-rosji-przyslali-gratulacje-z-okazji-swieta-konstytucji-3-maja.html

     • Projekt Drużyna Energii

      21.05.2021

      Nowa galeria Projekt Drużyna Energii została dodana do albumu fotograficznego

      Drużyna Energii to akcja, która ma na celu zachęcić młodzież do aktywności fizycznej poprzez wspólną zabawę i rywalizację z rówieśnikami ze szkół z całej Polski. W tym roku odbywa się już czwarta edycja, do której spośród ponad czterystu zgłoszeń zakwalifikowany został Zespół Szkół Sportowych.

      Zadaniem każdej ze szkół w cyklicznej rywalizacji jest nagrywanie filmów, dokumentujących jak uczniowie wykonują ćwiczenia przygotowane przez ambasadorów akcji. W tej edycji zadania podzielone zostały na cztery grupy: Drużyna Mocy, Drużyna Koszykarzy, Drużyna Piłkarzy Nożnych, Drużyna Energetyczna.

      20 maja uczniowie różnych klas Zespołu Szkół Sportowych wykonywali ćwiczenia zaproponowane przez ambasadorów akcji. Każdy zestaw składał się z czterech ćwiczeń (np. spacer farmera, wykroki w bok, wykroki z obciążeniem czy płotki przeskoki), celem było, aby jak najwięcej osób powtórzyło trening mistrza.

      Więcej o projekcie: Drużyna Energii: projekt sportowy dla uczniów klas 5-8. Sportowcy i Energa z Grupy ORLEN zapraszają! (druzynaenergii.pl)

      Koordynator akcji: Katarzyna Cholewińska

      Odpowiedzialni za próby: Paweł Duba, Grzegorz Orzeł, Krzysztof Konowalski, Adrian Wojciechowski

      Tekst i zdjęcia: Teresa G. Gorajewska

     • OGÓLNOPOLSKIE PLASTYCZNE SUKCESY NASZYCH UZDOLNIONYCH UCZNIÓW

      21.05.2021

      Z ogromną radością odebraliśmy wiadomość o wielkim plastycznym sukcesie uczniów naszej szkoły, biorących udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM "PEJZAŻE". Na ten prestiżowy konkurs wpłynęło 483 prace, z aż 69 miejscowości w Polsce. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów w różnych kategoriach wiekowych. Szanowna konkursowa komisja dostrzegła wyjątkowość i oryginalność tematu aż w 5 pracach naszych uczniów. Niebywałe!

      OTO LISTA NAGRODZONYCH UCZNIÓW:

      1. NATALIA KLIMACH KL.8a- I MIEJSCE

      2. MAJA TOMASZEWICZ KL.6d- III MIEJSCE

      3. ALEKSANDRA PROCHOWSKA KL.4c- WYRÓŻNIENIE

      4. IGNACY CHRZANOWSKI KL.4c- WYRÓŻNIENIE

      5. KATARZYNA SAFIEJKO KL. 6a- WYRÓŻNIENIE

      Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym młodym artystom. Szkoła jest z Was dumna!

      Katarzyna Klimach

     • Egzamin ósmoklasisty - wytyczne

      20.05.2021

      Przypominamy, że egzamin ósmoklasisty jest powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że musi do niego przystąpić każdy uczeń kończący szkołę. Przystąpienie do egzaminu jest jednym z warunków jej ukończenia.

      Jeżeli uczeń nie przystąpi do egzaminu w danym roku szkolnym, musi powtórzyć ostatnią klasę i przystąpić do niego w roku następnym.

      • Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły ), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną, nie może przyjść na egzamin osoba, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
      • Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
      • Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających.  
      • Przy wejściu do szkoły umieszczony będzie płyn do dezynfekcji rąk (środek na bazie alkoholu, min. 60%) oraz informacja o obligatoryjnym korzystaniu z niego przez wszystkie osoby wchodzące na teren szkoły.  
      • Płyny do dezynfekcji rąk będą znajdować się w wszystkich salach egzaminacyjnych, w toaletach, na korytarzach.  
      • Zespół nadzorujący podczas wykonywania swoich czynności będzie wyposażony również w rękawiczki.   

       

      Przebieg egzaminu

      Proszę zgłaszać się do szkoły od godziny 8:10 do 8:40:

      • uczniowie klasy 8a  - wejście od strony parkingu,
      • uczniowie klasy 8b –  wejście od strony małego placu zabaw (ul. Łukasiewicza).
      • Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).
      • Losowanie numerów stolików na każdy egzamin, przeprowadza przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego w obecności zdającego.  
      • Po identyfikacji, wylosowaniu numeru stolika zdający podpisują własnym długopisem „Wykaz zdających w danej sali egzaminacyjnej”- sprawdzając poprawność danych oraz odbiera naklejki z peselem i kodem, które nakleja na arkusz egzaminacyjny.
      • Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy: podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie, wychodzi do toalety, kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.

       

      Uczeń powinien mieć przy sobie aktualną,  podstemplowaną legitymację szkolną oraz długopis z czarnym atramentem na matematykę - linijkę.

      Zdający nie może wnosić do sali egzaminacyjnej  – żadnych urządzeń telekomunikacyjnych lub korzystać z nich w tej sali. 

      • Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
      • Zdający ma obowiązek pracować samodzielnie, nie zakłócać pracy innym zdającym.

       

       

      PAMIĘTAJCIE O ZAŁOŻENIU MASECZEK i ZACHOWANIU DYSTANSU SPOLECZNEGO!!!

      Można posiadać również małą butelkę z wodą, która w czasie egzaminu powinna być  stawiana na podłodze, przy nodze stolika, aby nie zniszczyć materiałów egzaminacyjnych.

      Obowiązuje bezwzględne stosowanie się do poleceń przewodniczącego lub członka zespołu nadzorującego oraz zakaz wnoszenia do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych lub korzystania z takich urządzeń w tej sali.

      Po egzaminie nie grupujemy się pod szkołą, rozchodzimy się do domu

      POWODZENIA

                                                      Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Ełku Dorota Karpińska

       

     • Wyniki szkolnego konkursu czytelniczego „Kubuś Puchatek i przyjaciele”

      20.05.2021

         19 maja 2021r w bibliotece szkolnej został rozstrzygnięty konkurs  dla klas 1-3. Celem konkursu była popularyzacja twórczości A. A. Milne’a, zachęcanie dzieci do czytania książek, rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności artystycznej wśród dzieci.

         Laureaci konkursu:

      I miejsce   Antonina Chodkiewicz kl. 1 b

      II miejsce   Wiktoria Borysow  kl. 2 b

      III miejsce   Zofia Sawicka   kl. 2 c

      Wyróżniena:                                                                                             

      Martyna Augustynowicz   kl. 1 a

      Julia Dobrzycka  kl.2 a

      Gabriela Drobiszewska  kl.2 c

       

       Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

      (Prace laureatów wezmą udział w międzyszkolnym konkursie, zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Ełku).

      Hanna Tyszko

     • Rozliczenia uczniów klas IV – VIII z Biblioteką

      19.05.2021

      Drodzy Uczniowie!

      Zbliża się zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Pora przygotować się do rozliczenia z biblioteką. Wypożyczone lektury i inne książki uczeń zdaje sam (do 18 czerwca 2021r.) Podręczniki zaś (cały komplet) we wskazanym klasie terminie 9-18 czerwca 2021r. Wypożyczenia książek na wakacje tylko dla osób, które wcześniej rozliczyły się z biblioteką.

      Prosimy o stosowne przygotowanie do rozliczenia. Przypominamy kilka ważnych informacji:

      - przed zwrotem podręczników i materiałów edukacyjnych uczeń powinien je uporządkować (powycierać wpisy ołówkiem, podkleić książki) a następnie oddać do biblioteki szkolnej wszystkie wypożyczone podręczniki oraz z ich dodatkowym wyposażeniem (płyty, mapy, plansze itp.) w wyznaczonym terminie zwrotu.

      -uczeń, który ma wątpliwości, czy jego podręcznik zostanie przyjęty w aktualnym stanie powinien skontaktować się z nauczycielem bibliotekarzem.

      -podręczników, książek i innych materiałów nie przetrzymujemy do następnego roku szkolnego- rozliczenie ostateczne w czerwcu.

      -w przypadku uszkodzenia zniszczenia lub zagubienia książki, czytelnik musi zwrócić taką samą pozycję, albo inna wskazaną przez bibliotekarza o co najmniej równej wartości. Rodzaj rozliczenia powinien być dokonany po rozmowie z pracownikiem biblioteki i zgodnie z przyjętymi zarządzeniami dyrektora szkoły.

      -nauczyciele bibliotekarze nie przyjmują pieniędzy za zniszczone lub zagubione książki.

      -uzyskanie kolejnego podręcznika wymaga zwrotu wcześniej wypożyczonego (informacja ta nie dotyczy klas 8).

      -wszystkie książki/podręczniki muszą być zdane w bibliotece i odznaczone, nie pozostawiamy ich np. w sekretariacie szkoły, klasie, przekazujemy wyłącznie nauczycielom bibliotekarzom.

      -uczniowie opuszczający szkołę zobowiązani są do zwrotu wypożyczonych przez siebie książek lub innych materiałów.

      -we wrześniu, w pierwszej kolejności podręczniki zostaną wydane uczniom, którzy wzorowo rozliczyli się z biblioteką w czerwcu.

       

      Harmonogram zwrotu podręczników Klas 4-8 

      9 czerwca 2021r. (środa) – klasa 8a (godz. 9.00 – 10.30),  8b (godz. 12.00 – 13.30)

      10 czerwca 2021r. (czwartek) – klasa 4a (9.00 -10.30)

      11 czerwca 2021r. (piątek) – klasa 7a (9.00 – 10.30),  7b (12.00 – 13.30)

      14 czerwca 2021r. (poniedziałek) – klasa  7c (godz. 9.00- 10.30),  7d (godz.12.00- 13.30)

      15 czerwca 2021r. (wtorek) – klasa  4b ( 9.00 – 10.30),  4c (12.00 – 13.30)

      16 czerwca 2021r. (środa) – klasa 4d (9.00 – 10.30),  5a (12.00 -13.30)

      17 czerwca 2021r. (czwartek) – klasa 6a (9.00 – 10.30),   6b (12.00 – 13.30)

      18 czerwca 2021r. (piątek) – klasa 6c (9.00 – 10.30),  6d (12.00 – 13.30)

     • Turniej O Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych w Ełku

      18.05.2021

      W dniu 15,05.2021 został zorganizowany Turniej O Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych w Ełku. Impreza współfinansowana ze środków Urzędu  Miasta  Ełk. W turnieju wzięły udział zespołu SMS Ostróda, SUKS Suwałki, UKS Centrum Augustów oraz gospodarz UKS  Maratończyk Ełk. Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych  młodzik oraz kadet.

      Kategoria młodzik:

      1 miejsce:   SUKS Suwałki                            najlepszy zawodnik drużyny  Kacper Zackiewicz

      2 miejsce:   SMS Ostróda                             najlepszy zawodnik drużyny : Damian Dudek

      3  miejsce : UKS Maratończyk Ełk                najlepszy zawodnik drużyny : Maciej Kohlman

      4 miejsce : UKS Centrum Augustów             najlepszy zawodnik drużyny :Wiktor Marińcz

      Kategoria Kadet

      1 miejsce : SMS Ostróda                              najlepszy zawodnik drużyny: Natan Węgier

      2 miejsce SUKS Suwałki                              najlepszy zawodnik drużyny: Adam Cherubin

      3 miejsce: UKS Centrum Augustów             najlepszy zawodnik drużyny: Szymon Łukowski

      4 miejsce: UKS maratończyk Ełk                 najlepszy zawodnik drużyny :Patryk Ułanowicz

      Turniej zorganizowali i przeprowadzili:

      Grzegorz Orzeł, Marcin Kohlman, Katarzyna Cholewińska, Krzysztof konowalski.

     • Kinder + Sport

      16.05.2021

      W sobotę 15.05.2021 siatkarki z klasy 4a wystąpiły w kolejnych zawodach Kinder + Sport, które tym razem odbyły się w Giżycku. Dziewczyny grały w kategorii dwójek siatkarskich, reprezentowały Uczniowski Klub Sportowy "Maratończyk" i Zespół Szkół Sportowych w Ełku.

      Składy drużyn:

      1. Aleksandra Suchocka, Malwina Zyskowska, Oliwia Szypulska

      2. Gabriela Wierzbicka, Aleksandra Kłosek, Lidia Leszko

      Trener: Paweł Duba

     • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „MOJA RODZINA W CZASIE PANDEMII‘’

      12.05.2021

      SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „MOJA RODZINA W CZASIE PANDEMII‘

      Dla grupy „0” oraz klas 1-3 Szkoły Podstawowej w ZSS w Ełku


           Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na wykonanie pracy plastycznej pt. „MOJA RODZINA W CZASIE PANDEMII‘’


      Regulamin konkursu:


      1.Organizatorem konkursu są, nauczycielki świetlicy szkolnej w Zespole Szkół Sportowych w Ełku

      2. Konkurs adresowany jest do uczniów klas  0 - 3 szkoły podstawowej.

      Formuła konkursu przewiduje wykonanie prac konkursowych przy udziale członków rodziny ucznia.

      3. Cele konkursu:

      - propagowanie wartości rodzinnych,  a także aktywne spędzanie czasu wolnego w gronie rodziny, integracja rodziny;

      - rozwijanie aktywności twórczej i artystycznej dzieci;

      - rozwijanie wspólnych zainteresowań rodziców i dzieci jako jednej z form spędzania czasu wolnego rodzica z dzieckiem;

      - prezentacja twórczości plastycznej dzieci.

      4. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej funkcjonowanie  rodziny podczas pandemii (np. praca w domu, zdalna nauka, kreatywne spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym).

      5.Prace należy wykonać dowolną techniką plastyczną, format  A3 lub A4.

      6. Uczestnik może zgłosić jedną pracę wykonaną przez całą rodzinę.

      5. Na odwrocie każdej pracy należy umieścić metryczkę zawierającą imię i nazwisko dziecka, klasę oraz numer telefonu do kontaktu.

      6.  Powołane przez organizatora konkursu Jury dokona oceny prac plastycznych. Oceniana będzie realizacja tematu, pomysłowość w wykorzystaniu różnych materiałów i technik plastycznych, walory artystyczne i estetyczne wykonanych prac.

      7. Prace konkursowe należy dostarczyć do świetlicy szkolnej ZSS do dnia 25 maja 2021 r.

      8. Do pracy konkursowej należy dołączyć zgodę rodziców lub opiekunów na przetwarzanie danych osobowych przez organizatora konkursu.

      8. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 01 czerwca 2021 r.

      9. Prace konkursowe nie będą zwracane autorom.

      Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

     • WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „ŁĄCZY NAS KAZIMIERZ GÓRSKI”

      10.05.2021

      Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Łączy nas Kazimierz Górski”, który organizowany był z okazji 100 rocznicy urodzin legendarnego polskiego trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej. Komisja konkursowa zmierzyła się z wyjątkowo trudnym zadaniem-wybraniem najciekawszych prac.

      Twórcami nagrodzonych prac są:

      I miejsce: Oliwia Kaczyńska – kl. VIIa i Maya Holcman-Mocarska – kl. VIIa
      II miejsce: Mateusz Stypułkowski – kl. Va i Rozalia Łangowska – kl. VIa
      III miejsce: Natalia Maciorowska – kl. Va i Dorota Halicka – kl. VId SP nr 3

      WyróżnienieMichael Russo – kl. IVa i Bartosz Szymczyk – kl. IVb

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, a zwycięzcom GRATULUJEMY!

      Nagrody do odebrania w szkole od 17.05.2021r

      Organizator konkursu: Katarzyna Klimach

     • Fundusz Socjalny pracowników i emerytów

      10.05.2021

      Szanowni Państwo,

      W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego i początkiem sezonu urlopowego,  informujemy wszystkich Państwa uprawnionych do korzystania ze środków ZFŚS, że podjęto decyzję o wypłacie  świadczenia  socjalnego tzw. „wczasów pod gruszą „

      Informujemy, również o rozpoczęciu od dnia 10.05.2021 zbierania dokumentu -"Wniosek o przyznanie świadczenia socjalnego". Niezłożenie w/w dokumentu wyklucza z możliwości przyznawania świadczenia. Druk wniosku, można pobrać w wersji papierowej, w strefie ogólnej na stoliku podawczym, przy wyjściu bocznym szkoły. Dokument można również pobrać w wersji elektronicznej tu  Wniosek_o_przyznanie_swiadczeniia2021.docx​​​​​​​.

      Osoby uprawnione do składania wniosku prosimy o jego wypełnienie oraz podpisanie i przesłanie na adres mailowy szkoły sekretariat@zss.elk.pl w wersji elektronicznej lub dostarczenie go, do skrzynki lub do stolika podawczego w szkole.
      (ograniczenia działalności szkoły w związku z COVID-19).

      Komisja socjalna

     • Rekrutacja do Szkół Ponadpodstawowych 

      07.05.2021

      Szanowni Państwo!

      Zapraszamy Państwa na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentujemy proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowowych w oparciu o system firmy VULCAN. Podczas prezentacji opowiemy kandydatom, jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie dokumenty dostarczają kandydaci do szkół. Przejdziemy również przez proces wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku.

      Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00,  będzie trwać maksymalnie 90 minut.

      Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń. Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja, która przekieruje kandydatów na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.

      Prosimy Państwa o rozpowszechnianie zaproszenia na wydarzenie do możliwie szerokiej grupy odbiorców, np. poprzez umieszczenie zaproszenia na szkolnych witrynach internetowych lub poprzez wiadomość rozesłaną do uczniów za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

       

      Adres strony rozprowadzającej:

      https://www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja

      Adres grafiki z zaproszeniem: (grafika poniżej)

      https://www.vulcan.edu.pl/vulcang_files/user/baner-wydarzenie-naborowe-system0421.jpg

     • Szanowni Rodzice/Opiekunowie i Uczniowie 

      29.04.2021

       

      Zgodnie z terminami wprowadzania łagodzenia obostrzeń związanych z pandemią Covid-19,

      klasy I-III od 04.05.2021r. wracają do szkoły na nauczanie stacjonarne.

      Dzień 06.05.2021 r. dla uczniów klas IV-VIII SPS oraz I-II LO jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

      Klasy IV – VIII SPS oraz I-II LO pozostają na nauczaniu zdalnym do 15.05.2021. Od 17 maja planowane jest uruchomienie nauczania hybrydowego w tych klasach.

      Szczegóły zostaną podane w przyszłym tygodniu.

      Od 31 maja planowany jest powrót stacjonarnego nauczania we wszystkich klasach.

      Uczniowie klas I-III zgłaszają się do szkoły zgodnie z planem lekcji.

      Mogą korzystać ze świetlicy szkolnej oraz obiadów w stołówce szkolnej. Zgodnie z uprzednimi zgłoszeniami.

      Będzie kontynuowana opieka nad uczniami klas IV-VIII, którzy korzystali z nauczania zdalnego na terenie szkoły.

      Bardzo proszę o zwrot komputerów i laptopów wypożyczonych ze szkoły na czas zdalnego nauczania. (zgodnie z terminami powrotu do szkoły ze zdalnego nauczania np. klasy 0-III we wtorek 4 maja 2021 r.).

      Przypominam, że wszystkie zasady bezpiecznego pobytu dzieci w szkole pozostają bez zmian.

       

      Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Ełku

      Dorota Karpińska

     • ABSOLWENT W TRAKCIE EGZAMINU MATURALNEGO 2021

      26.04.2021
      1. Zdający ma obowiązek zgłosić się na każdy egzamin  pisemnej punktualnie, zgodnie z ogłoszonym harmonogramem.  
       Na egzaminy odbywające się w sali gimnastycznej zgłaszamy się od 8:15 do 8.30. Absolwenci klasy III S wchodzą wejściem od strony hali sportowej, natomiast klasy III L wejściem bocznym od strony parkingu.
      2. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły ), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną, nie może przyjść na egzamin osoba, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
      3. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
      4. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających.  
      5. Przy wejściu do szkoły umieszczony będzie płyn do dezynfekcji rąk (środek na bazie alkoholu, min. 60%) oraz informacja o obligatoryjnym korzystaniu z niego przez wszystkie osoby wchodzące na teren szkoły.  
      6. Płyny do dezynfekcji rąk będą znajdować się w wszystkich salach egzaminacyjnych, w toaletach, na korytarzach.  
      7. Zespół nadzorujący podczas wykonywania swoich czynności będzie wyposażony również w rękawiczki.   
      8. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).
      9. Losowanie numerów stolików na każdy egzamin, przeprowadza przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego w obecności zdającego.  
      10. Po identyfikacji, wylosowaniu numeru stolika zdający podpisują własnym długopisem „Wykaz zdających w danej sali egzaminacyjnej”- sprawdzając poprawność danych oraz odbiera naklejki z peselem i kodem, które nakleja na arkusz egzaminacyjny.
      11. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy: podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie, wychodzi do toalety, kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
      12. Na egzamin należy zgłosić się z dokumentem stwierdzającym tożsamość (z aktualnym zdjęciem), z czarnym długopisem. (szkoła nie może zapewnić długopisów, kalkulatorów, linijek, lup ze względów bezpieczeństwa). Materiały pomocnicze wymienione w komunikacie dyrektora CKE: słownik ortograficzny, słownik poprawnej polszczyzny, wybrane wzory matematyczne oraz  wybrane wzory i stałe fizykochemiczne na egzamin maturalny z biologii, chemii i fizyki – zapewnia szkoła ( będą one przygotowane z uwzględnieniem norm bezpieczeństwa). Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
      13. Zdający nie może wnosić do sali egzaminacyjnej  – żadnych urządzeń telekomunikacyjnych lub korzystać z nich w tej sali.  
      14. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
      15. Zdający będą korzystać z szatni, w których będą powieszone przezroczyste torebki na rzeczy osobiste. Klasa III S- szatnia dziewcząt, klasa III Li szatnia chłopców. Szatnia będzie otwierana i zamykana przez pracownika szkoły tylko na czas pozostawienia tam rzeczy osobistych zdających. Po pozostawieniu tam swoich rzeczy należy udać się  pod drzwi od strony właściwej dla danej klasy i oczekiwać wpuszczenia do sali zachowując właściwe odstępy.
      16. Zdający w trakcie części pisemnej egzaminu może korzystać wyłącznie z materiałów i przyborów pomocniczych, wymienionych w komunikacie dyrektora CKE o przyborach. Zdający nie może wnosić do sali innych materiałów i przyborów (w tym zegarków z dostępem do sieci internetowej).  
      17. Zdający może wnieść do sali egzaminacyjnej małą butelkę (do 1l) wody. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą. Butelka powinna stać na podłodze przy nodze stolika, aby przypadkowo nie zalać materiałów egzaminacyjnych.  
      18. Osoby, które przystępują do dwóch egzaminów jednego dnia, mogą w czasie przerwy opuścić budynek szkoły .Osoby przystępujące do więcej niż jednego egzaminu w ciągu dnia będą mogły zjeść przyniesione przez siebie produkty w przerwie między egzaminami w wyznaczonych miejscach.
      19. Zdający ma obowiązek: zakodować swój arkusz egzaminacyjny zgodnie z informacją przekazaną przez przewodniczącego zespołu nadzorującego, sprawdzić poprawność wpisanych przez siebie danych oraz danych na naklejkach przygotowanych przez OKE, zapoznać się z instrukcją na stronie tytułowej arkusza oraz sprawdzić kompletność arkusza.  
      20. Zdający ma obowiązek pracować samodzielnie, nie zakłócać pracy innym zdającym.
      21. Zdający może zostać poproszony o obecność podczas odbierania materiałów egzaminacyjnych przez przewodniczącego zespołu nadzorującego od dyrektora szkoły i podpisanie stosownego protokołu lub o pozostanie w sali podczas pakowania materiałów egzaminacyjnych po zakończeniu części pisemnej egzaminu.  
      22. Egzamin zdającego z danego przedmiotu części pisemnej może zostać unieważniony, jeżeli zespół nadzorujący stwierdzi:  
       1. niesamodzielne rozwiązywanie zadań egzaminacyjnych przez zdającego,  
       2. wniesienie przez zdającego do sali egzaminacyjnej urządzenia telekomunikacyjnego lub materiałów i przyborów niewymienionych w wykazie ogłoszonym przez dyrektora CKE, lub korzystanie przez zdającego w sali egzaminacyjnej z urządzenia telekomunikacyjnego, lub niedozwolonych materiałów i przyborów,
       3. zakłócanie przez zdającego prawidłowego przebiegu części ustnej lub części pisemnej egzaminu maturalnego w sposób utrudniający pracę pozostałym zdającym.  
      23. Unieważnienie egzaminu z danego przedmiotu obowiązkowego oznacza niezdanie egzaminu z tego przedmiotu w danym roku.  
      24. Nieprzystąpienie do egzaminu maturalnego z przedmiotu lub przedmiotów w części pisemnej nie stanowi przeszkody w zdawaniu egzaminu maturalnego z pozostałych przedmiotów.  

      PO EGZAMINIE MATURALNYM:     

      1. Prośba do zdających, aby wrażeniami po egzaminie dzielili się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, a unikali spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.
      2. Jeżeli egzaminator stwierdzi podczas sprawdzania pracy niesamodzielne rozwiązywanie zadań przez absolwenta, otrzyma on od dyrektora OKE – za pośrednictwem dyrektora szkoły – informację o zamiarze unieważnienia egzaminu z danego przedmiotu.  
      3. Data ogłoszenia wyników będzie podana na stronie CKE i OKE- do 5 lipca 2021 r.. Odbiór świadectw maturalnych, nastąpi w dzień ogłoszenia, po godz. 10.00 w szkole.
      4. Zdający ma prawo wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej oraz złożenia wniosku o weryfikację sumy przyznanych punktów (procedura OKE).

       

      POWODZENIA

                                                      Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Ełku Dorota Karpińska

     • I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POETĄ „Wirtualna szkoła, ale czat/czad!” MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI KLAS IV- VIII

      28.04.2021

       

        I    Organizator:  Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15

       II    Cele konkursu:

      Pobudzenie wrażliwości poetyckie; łowienie talentów; promocja dobrej twórczości;

      literacka przygoda dla dzieci, młodzieży oraz opiekunów; pobudzanie aktywności

      twórczej w dziedzinie literatury; konfrontacje twórczości literackiej dzieci; promocja

      utalentowanych młodych literatów.   

      III   Zasady uczestnictwa

      1. Udział w konkursie ma charakter międzyszkolny i skierowany jest dla uczniów klas IV- VIII szkoły podstawowej.

      2. Uczestnicy nadsyłają wiersz (czcionka nie mniejsza niż 12 pkt.) dotąd niepublikowany.

      3. Prace należy podpisać czytelnie podając imię, nazwisko, klasę, miejscowość oraz nazwę szkoły.

      4. Do prac należy dołączyć kartę uczestnictwa (załącznik nr 1), którą powinien podpisać rodzic lub osoba uprawniona do reprezentowania dziecka.

      5. Umieszczony pod tekstem podpis autora jest potwierdzeniem, że nadesłany utwór został napisany samodzielnie.

      6. Prace konkursowe należy przesłać w terminie do 8.06.2021 r.

      7. Organizatorzy nie odsyłają nadesłanych tekstów.

      8. Laureaci konkursu otrzymają nagrody i wyróżnienia ufundowane przez organizatorów.

      9. Laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie odbioru nagród.

      10. Teksty nagrodzone zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

      IV  Kontakt

      Osoby do kontaktu w przypadku pytań i nadsyłania prac: Jolanta Rynkowska, e-mail: jolarynka12@wp.pl, Hanna Tyszko, e-mail: annatyszko@wp.pl

       

      Serdecznie zapraszamy!

                                                                                               Organizatorzy:

                                                                                        Jolanta Rynkowska, Hanna Tyszko

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

      27.04.2021

      W kwietniu uczniowie naszej szkoły obchodzili ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym w 192 krajach. Światowy Dzień Ziemi ma uświadamiać obywatelom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Jego nadrzędnym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety. Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi  i powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Podczas obchodów Światowego Dnia Ziemi uczniowie na zajęciach online wykonali plakaty oraz prezentacje multimedialne promujące DZIEŃ ZIEMI. Zapraszam do obejrzenia prac uczniów.

      Marta Małkowska

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „BEZPIECZNI W SIECI”

      27.04.2021

      Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku w Międzypowiatowym konkursie informatycznym „BEZPIECZNI W SIECI” na projekt plakatu w programie graficznym przyznał Patrycji Pieśnikowskiej, uczennicy klasy VIId zaszczytne I miejsce.

      Konkurs był realizowany w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Celem konkursu była edukacja w zakresie problematyki zagrożeń wynikających z korzystania z sieci oraz zwrócenie uwagi na zjawisko cyberprzemocy. Wszystkie prace naszych uczniów biorące udział w tym konkursie były na niezwykle wysokim poziomie.

      Patrycji Pieśnikowskiej w imieniu dyrekcji szkoły gratuluję zdobycia tak wysokiego miejsca.

      Opiekun: Marta Małkowska – nauczyciel techniki i informatyki

     • Diecezjalny konkurs plastyczny

      18.04.2021

      1.Organizator konkursu

      Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej,

      Warmińsko- Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie,

      Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku,

      2. Patronat honorowy: J. E. Ksiądz Biskup Jerzy Mazur

      3. Cele konkursu:

      -przybliżenie treści Listu Apostolskiego Ojca Świętego Franciszka „Patris corde”;

      -upamiętnienie 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła Świętego;

      -pogłębienie wiedzy na temat św. Józefa;

      -inspirowanie dzieci i młodzieży do poznania i czerpania z bogatego dziedzictwa duchowego Św. Józefa;

      -kształtowanie postaw i promowanie wartości, którym wierny był św. Józef;

      - pokazanie oczami dziecka najpiękniejszych skojarzeń, doświadczeń ciepła i pokoju, jakie budzą się na słowo „tata” ;

      - to powierzone dzieciom zadanie jest zaproszeniem do refleksji nad wartością rodziny, a także podkreśleniem znaczenia rodziny - Ojca, w kształtowaniu osobowości każdego człowieka;

      -wyrażenie własnych przeżyć i refleksji środkami plastycznymi;

      -rozwijanie talentu plastycznego, umiejętności poznawczych;

      -kształtowanie wiary we własne siły, rozbudzenie dociekliwości i samodzielności;

      4. ZASADY UCZESTNICTWA:

      - jedna osoba może przedstawić tylko jedną pracę wykonaną indywidualnie i samodzielnie;

      - forma prezentacji: prace powinny być wykonane w technikach: malarstwo, rysunek, grafika, techniki mieszane płaskie, w tym kolaż;

      - format prac: A4, A3

      -prace powinny być opatrzone na odwrocie metryczką zawierającą następujące dane:

      -Imię i nazwisko autora,-wiek autora,-tytuł/temat pracy,

      -imię i nazwisko nauczyciela, pod którego kierunkiem praca została wykonana-nazwa i adres placówki wraz z telefonem kontaktowymi adresem poczty elektronicznej,

      5. Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:

      1. 0 – II – format A4

      2. III – V –format A4

      3. VI – VIII – format A3

      5. Kryteria oceny

      - zgodność pracy z tematem i treścią listu „Patris corde”;

      - ogólny wyraz artystyczny:

      - estetyka pracy, oryginalność, pomysłowość

      6. Nadsyłanie prac

      1. Termin nadsyłania prac: do 20 maja 2021 roku.

      2. Opis prac: Każda praca powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem. Należy również podać nr kontaktowy. Do każdej pracy powinna być dołączona uzupełniona karta uczestnika a także wypełniona zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

      3. Organizator nie zwraca nadesłanych prac.

      4. Prace wraz z opisem należy nadesłać na adres: Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej

      Pl. Katedralny 1, 19-300 EŁK

      tel. 87-621-68-06

      w ważnych sprawach: 600-768-253

      e-mail: wk@diecezja.elk.pl, wkotarski@o2.pl

      Telefon kontaktowy do organizatorów konkursu:

      Osoby odpowiedzialne:

      Agnieszka Jolanta Opaluch 504134439 - doradca metodyczny MODN

      Marta Rózio 501622273 – nauczyciel konsultant W – MODN Olsztyn filia Olecko

      Rozstrzygnięcie konkursu: 8 czerwca 2021 roku. O formie wręczania nagród, dacie oraz godzinie laureaci zostaną poinformowani telefonicznie

      7. Nadesłane prace przechodzą na własność organizatora konkursu, który nabywa do nich praw autorskich.

      Przystąpienie do konkursu i przesłanie pracy konkursowej wraz z kartą zgłoszeniową na adres organizatora jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez uczestnika konkursu (dotyczy pełnoletnich) lub opiekunów prawnych uczestnika niepełnoletniego na przetwarzanie danych osobowych uczestników zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.) Wyrażenie zgody przez uczestnika konkursu (dotyczy pełnoletnich) lub opiekunów prawnych uczestnika niepełnoletniego dotyczy danych

      3umieszczonych w zgłoszeniu, związanych z organizacją, przeprowadzeniem konkursu i doręczeniem nagrody, w celu zamieszczenia listy laureatów na stronach organizatorów (imię, nazwisko, wiek, miejscowość, państwo) oraz w celu sprawozdawczości. Przesłanie pracy do organizatorów wraz z kartą zgłoszeniową jest jednoznaczne z dobrowolnością podania danych oraz wiedzą o prawie dostępu do danych i ich poprawiania oraz żądaniaInformacja o diecezjalnym konkursie plastycznym dla klas 0-VIII SP  „Mój tata jest jak św. Józef ponieważ…– przybliżenie postaci św. Józefa” na podstawie treści Listu Apostolskiego Ojca Świętego Franciszka „Patris corde”. 

     • Klub kumpli

      14.04.2021

      Klasa 4b wzięła udział w realizacji projektu Cartoon NetworkBądź kumplem! Nie dokuczaj!”, którego ambasadorem w tej edycji jest Kamil Stoch, mistrz olimpijski w skokach narciarskich. Uczniowie zastanawiali się czym jest życzliwość i w jaki sposób najlepiej okazać ją innym. Obejrzeli też film z Kamilem Stochem, który wyjaśnił, dlaczego dokuczanie jest złe i co można zrobić by mu przeciwdziałać. Dzięki udziałowi w akcji, klasa 4b otrzymała certyfikat Klubu Kumpli.

      Joanna Butwiłowska

     • Regulamin szkolnego konkursu historycznego „Moja Ulica”

      14.04.2021

      1. Organizatorzy: Jolanta Ratuszny, Elżbieta B. Kalinowska

      2. Cele konkursu:

      • Pogłębianie wiedzy i kształtowanie zainteresowań historią Małej Ojczyzny;
      • Kształtowanie postaw regionalnego patriotyzmu;
      • Rozwijanie umiejętności wyszukiwania i korzystania z informacji zawartych w różnych źródłach;
      • Zwrócenie uwagi młodzieży na konieczność zachowania pamięci o przeszłości rodziny i regionu;
      • Podkreślenie roli więzi społecznych i relacji międzyludzkich „ Nikt nie jest samotną wyspą”.

      3. Adresaci: uczniowie klas VI i VII Szkoły Podstawowej.

      4. Zakres tematyczny:

      • Historia regionalna:
      • Moja miejscowość, moja dzielnica, moja ulica, mój dom;
      • Relacje międzyludzkie:
      • Moje miejsce w najbliższym otoczeniu;
      • Relacje rodzinne, sąsiedzkie, rówieśnicze;
      • Atmosfera na mojej ulicy, ciekawi ludzie, interesujące wydarzenia na mojej ulicy;
      • Co lubisz, a co byś zmienił na swojej ulicy.

       5. Formy pracy:

      • Film;
      • Prezentacja multimedialna;
      • Album;
      • Plakat;
      • Wywiad ze znaną/ciekawą osobą z Twojej ulicy.

      6. Terminarz:

      • Termin nadsyłania prac:  do 14 maja 2021r. Prace należy dostarczyć osobiście do sekretariatu szkoły lub przesłać na adres: Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 w Ełku, ul. Suwalska 15, 19-300 Ełk.
      • Ogłoszenie wyników konkursu: 20 maja 2021r.
      • Najciekawsze prace zostaną nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

       

      Zapraszamy serdecznie

     • Życie codzienne w PRL

      13.04.2021

      Nowa galeria Życie codzienne w PRL została dodana do albumu fotograficznego

      Dlaczego orzeł w godle nie miał korony? Na czym polegała propaganda? Jakie stroje i fryzury były modne? Na te i wiele innych pytań związanych z życiem w czasach PRL uzyskali odpowiedzi uczniowie klasy 7a Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6, którzy 13 kwietnia 2021 roku gościli na lekcji wychowawczej pana Jacka Rutkowskiego, historyka, nauczyciela - konsultanta W-M ODN w Olsztynie Filia w Olecku. Zaprezentowane przez gościa różnorodne zdjęcia z czasów PRL dotyczyły nie tylko pierwszomajowych pochodów czy kolejek przed sklepem mięsnym, ukazały także popularne bajki, których bohaterów, jak się okazało, współczesna młodzież doskonale zna.

      Organizator spotkania: Teresa G. Gorajewska

     • Zawody siatkarskie Kinder + Sport

      27.02.2021

      Nowa galeria Zawody siatkarskie Kinder + Sport została dodana do albumu fotograficznego

      W sobotę 27.02.2021 siatkarki z klasy 4a wystąpiły w kolejnych zawodach Kinder + Sport, które tym razem odbyły się u nas w szkole. Dziewczyny grały w kategorii dwójek siatkarskich, reprezentowały Uczniowski Klub Sportowy "Maratończyk" i Zespół Szkół Sportowych w Ełku.

      Składy drużyn:

      1. Aleksandra Suchocka, Malwina Zyskowska
      2. Amelia Kuczyńska, Lena Drewniak
      3. Gabriela Wierzbicka, Aleksandra Kłosek

      Naszym głównym celem jest zbieranie doświadczenia od najmłodszych lat i rywalizowanie z rówieśnikami. Ćwiczymy i poznajemy nowe elementy techniczne i staramy się przekładać je na grę w turniejach. Dziewczyny zaprezentowały ambitną postawę na zawodach i każda drużyna odnotowała zwycięstwa. Życzymy im wytrwałości w przyszłych turniejach.

      Trener: Grzegorz Orzeł

     • Gry matematyczne

      27.02.2021

      Nowa galeria Gry matematyczne została dodana do albumu fotograficznego

      Matematyki się nie obawiamy, gry i zabawy w 3a uruchamiamy „Ja mam, kto ma”, „Bingo”, „Przesuwanki”, kodowanie, kostki do gry – to niektóre z zabaw i gier, jakie uczniowie kl. 3a wykorzystują na lekcji. Matematyka w takim wydaniu angażuje wszystkich i powoduje, że bezstresowo wprowadzamy nowy temat lub utrwalamy zdobyte wiadomości. Takim sposobem łączymy przyjemne z pożytecznym. Matematyka to naprawdę fajna zabawa! Małgorzata Zdankowska

    • Zmiana w kalendarzu pracy szkoły
     • Zmiana w kalendarzu pracy szkoły

      30.11.2020

      Szanowni rodzice, drodzy uczniowie, w tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Minister Edukacji i Nauki podpisał stosowne rozporządzenie w tej sprawie 27 listopada br.

      W związku ze zmianą terminu ferii zimowych, ulega zmianie termin wystawiania propozycji ocen za I semestr klasyfikacyjny.

      Nauczyciele zobowiązani są wystawić propozycje ocen semestralnych ze wszystkich przedmiotów ujętych planem nauczania, a wychowawcy klas propozycje oceny zachowania do 7 grudnia 2020, tj. tydzień wcześniej niż w terminie ustalonym kalendarzem pracy szkoły.

      W czasie ustalonych spotkań ogólnych – 15 grudnia od godziny 17:00 do 18:00, nauczyciele będą udzielać informacji rodzicom przez komunikatory w aplikacji Teams.

      Nie ulega zmianie termin rozpoczęcia II okresu klasyfikacyjnego.

      Z poważaniem

      Dyrektor Szkoły Dorota Karpińska

     • Nauczanie hybrydowe LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

      21.10.2020

      Szanowni Państwo, DRODZY UCZNIOWIE LICEUM w związku z wprowadzonymi przez Rząd obostrzeniami wprowadzam z dniem 19.10.20 r. do odwołania nauczanie hybrydowe w klasach liceum ogólnokształcącego.Od soboty, 17 października 2020 r. w całym kraju wprowadzone zostają nowe narzędzia do walki z koronawirusem. W związku z tym, że nasze miasto znajduje się w strefie żółtej w szkołach ponadpodstawowych wprowadzane zostaje nauczanie hybrydowe.Zasady nauczania hybrydowego w Liceum Ogólnokształcącym Zespołu Szkół Sportowych w Ełku:1. Klasy IL, IS, IIL, IIG, IIIL zostają podzielone na wszystkie zajęcia na dwie grupy: A1, A2.2. W pierwszym tygodniu nauczania hybrydowego zajęcia, zgodnie z obowiązującym planem lekcji, ma grupa A1, a grupa A2 korzysta ze zdalnego nauczania (samodzielna praca zgodnie ze wskazówkami zawartymi w zakładce zadania domowe). W kolejnym tygodniu następuje zmiana grup.3. Klasa IIS uczęszcza do szkoły zgodnie z planem. Klasa IIIS wszystkie zajęcia w formie zdalnej do odwołania. 4. Nauczyciele przebywają w szkole i prowadzą lekcje zgodnie ze swoim tygodniowym planem lekcji.5. Nie dotyczy to organizacji pracy uczniów objętych wspomaganiem, nauczaniem indywidualnym i innymi zajęciami specjalistycznymi.6. Uczniowie LO korzystający z obiadów proszeni są o kontakt telefoniczny z P. intendentką w sprawie ustalenia terminów uczęszczania na posiłki.7. Na treningi uczniowie uczęszczają zgodnie z planem lub ustalają zasady uczestnictwa z trenerem.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • sekretariat@zss.elk.pl
   • sekretariat@zss.elk.pl
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 5831