• Igrzyska Dzieci

      30.04.2024

      czwartek 25 kwietnia reprezentacja naszej szkoły w kategorii Igrzyska Dzieci - klasy 4-6 oraz Igrzyska Młodzieży-  klasy 7-8 udała się na stadion miejski by rywalizować z pozostałymi ełckimi szkołami. W każdym roczniku biegły 3 dziewczęta oraz 3 chłopców. Klasy 4- 6 dokonywały zmian i przekazania pałeczki sztafetowej po 300 m , zaś klasy 7- 8 - 400m. Dzięki walce do końca i ogromnemu wysiłkowi naszych uczniów 💪💪 ostatecznie zajęliśmy I miejsce - Igrzyska Młodzieży oraz  II miejsce Igrzyska Dzieci !!🏆🏆 

      Dziękujemy za udział i reprezentowanie szkoły ☺️ jesteśmy z Was dumni !  👏☺️

     • LAUREACI KONKURSÓW: PLASTYCZNEGO I TECHNICZNEGO

      30.04.2024

      Z wielką radością informujemy, że uczennica klasy IS Liceum Ogólnokształcącego Patrycja Kukier zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „ Stop nienawiści” organizowanym przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie Filia w Olecku.

      W Międzyszkolnym Konkursie Technicznym „Ozdoba wielkanocna” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. D. Siedzikówny „Inki” w Ełku , uczennica klasy VIa Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 Estera Kowalska zajęła I miejsce, a uczeń klasy Va Franciszek Janczewski zajął II miejsce.

      Walory artystyczne prac naszych uczniów zostały bardzo wysoko ocenione przez Komisje Konkursowe, które przyznały tak wysokie lokaty. Zgłoszone prace zasłużyły na wysokie uznanie pod względem oryginalności przedstawienia tematu i kompozycji plastycznej.

      Podziękowania i gratulacje kierujemy również do wszystkich uczniów biorących udział w konkursach i godne reprezentowanie szkoły.

      Opiekun:
      Katarzyna Klimach

     • Rozdanie Oscarów

      26.04.2024

      Było, minęło ... śpiewa ,,Kwiat Jabłoni"... Zapewne łatwiej zanucić niż doświadczyć...My dzisiaj doświadczaliśmy! Żegnaliśmy LICEALISTÓW KLAS MATURALNYCH! Przedstawiciele klas trzecich opiewali ich przymioty, życząc powodzenia na kolejnym etapie życia. Pani Dyrektor D.Karpińska wspominała czas przyjęcia ich w nasze zielone progi, kształtowania charakteru i zapisywania się tego pokolenia na mapie serca jej życia.  Wychowawcy: p.M.Grońska i p.J.Sowulewski wygłosili odę do swoich wychowanków, czym zaskoczyli całą szkolną społeczność!  Nikt jednak nie wyzwolił w nas tylu pozytywnych uczuć, co odbierający dzisiaj świadectwa ukończenia szkoly LICEALIŚCI! Odświętnie ubrani- przez trzecioklasistów obdarzeni biretami i długopisami- dumnie wkraczali na ,,czerwony dywan" po odbiór szkolnego oskara, medalu ,,Sportowiec z pasją", dyplomów i nagród za udział w konkursach, projektach, aktywność społeczną! Jakże byliśmy z nich dumni! Rozwijali skrzydła TU wśród nas i dzisiaj pokazali, że do niejednego lotu są przygotowani! Zapewne umieją okazać wdzięczność, zauważyć wśrod swoich belfrów urodzonych w czepku, uduchowionych, społeczników...Cieszy tym bardziej, że bezinteresownie zafundowali nam wszystkim iście hollywoodzką atmosferę! Wraz z Panią Dyrektor zadbali też o zaproszenie wyjątkowych  gości! Byli wśród nas Rodzice,  zastępca Prezydenta Miasta p.Artur Urbański, starszy wizytator delegatury KO w Ełku p.Anna Cieśluk. Ich obecność, życzliwość i dobre słowo uświetniły uroczystość i utwierdziły w przekonaniu, że na rozdanie Oscarów nie trzeba czekać aż do marca przyszłego roku!

     • Dzień w pidżamie

      21.04.2024

      Czy wypada przyjść do szkoły w piżamie?
      W piątek 19 kwietnia 2024 r. w naszej szkole było to wręcz mile widziane. Wszyscy bez wyjątku mogli chodzić w piżamie, szlafroku, kapciach…. Były kolorowe, z uszami, rogami i ogonkami, w paski, cętki i kropki. Pojawiły się motywy kwiatowe, bajkowe, a nawet konstelacje gwiazd. Ten drobny gest, który wszystkim uczniom i nauczycielom dał powody do uśmiechu, to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim symboliczny gest solidarności
      z dziećmi chorymi, przebywającymi na oddziałach onkologicznych oraz ich wspieranie. Dla tych dzieci piżama jest ubiorem codziennym. Dzień piżamy to także dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię oraz pokazanie, że mały gest może mieć ogromne znaczenie.

     • Wspomnienia z czasów wojennych i pierwszych lat po wojnie

      19.04.2024

      Mieliśmy dzisiaj wyjątkową okazję posłuchać wspomnień z czasów wojennych i pierwszych lat po wojnie. Na zaproszenie Pani Dyrektor Doroty Karpińskiej w szkole gościliśmy Pana Jana Hawrusa wraz  z żoną Mieczysławą oraz  Panie: Janinę Jasionowską i  Zuzannę Obrycką. Ze skupieniem przysłuchiwaliśmy się tym  ŚWIADKOM HISTORII. Snuli  oni takie opowieści, które wzruszały do łez i skłaniały do refleksji. Niejednego z nas utwierdziły w przekonaniu, że mimo iż czasy wojny i okupacji były niezwykle trudne, to ludzie potrafili być dla siebie dobrzy, dzielili sie nawet kromką chleba. Zaproszeni świadkowie historii wskazali róznice między okupacją niemiecką i sowiecką, zaciekawili  losami ludzi deportowanych przez NKWD na Syberię i do Kazachstanu, wyjaśnili, czym była  repatriacja.  Wielu z nas zrozumiało, że największy kapitał dają człowiekowi DOBRO i MĄDROŚĆ. To dzięki nawet w obliczu wojny udaje się ocalić CZŁOWIECZEŃSTWO. 

      Wielkim zainteresowaniem  uczestników spotkania cieszyły się rodzinne pamiątki, które udostępniła p.Zuzanna Obrycka. Znajdowały się  wśród nich ksiażeczka wojskowa żolnierza gen.Andersa i medal, który otrzymywali walczący pod Monte Cassino noszony na ręku.

      Podczas spotkania  mieliśmy okazję wziąć udział w dyskusji prowadzonej przez p.Danutę Turek  organizatorkę spotkania. Wysłuchaliśmy też wypowiedzi ucz.kl.3S LO Gabriela Tesluka, który przybliżyl nam losy swojej prababci dawnej nauczycielki naszej szkoły. Zaproszonym gościom wręczyliśmy kwiaty, słodycze i zapewniliśmy, że ocalimy od zapomnienia niejedno ich słowo, by kiedyś dać świadectwo...

     • Ogłoszenie Komisji Socjalnej

      18.04.2024

      Szanowni Państwo,

      Informujemy wszystkich Państwa uprawnionych do korzystania ze środków ZFŚS  o rozpoczęciu zbierania dokumentu -"Oświadczenie o sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej za 2023 rok". Niezłożenie w/w dokumentu wyklucza z możliwości przyznawania innych świadczeń w 2024. Druk oświadczenia, można pobrać w wersji papierowej, w Dziale Gospodarczym szkoły.

      Oświadczenie można również pobrać w wersji elektronicznej Oswiadczenie_o_dochodach_za_23.pdf

      Osoby uprawnione do składania oświadczenia prosimy o jego wypełnienie oraz podpisanie  i przesłanie na adres mailowy szkoły sekretariat@zss.elk.pl w wersji elektronicznej lub dostarczenie go, do Działu Gospodarczego w szkole.


      Komisja socjalna

     • KOLEJNY TYTUŁ MISTRZA KLASY 7B🏆

      16.04.2024

      Uczniowie klasy 7b Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku zdominowali rozgrywki piłki nożnej Szkolnego Związku Sportowego. W dniu 16.04.2024 w Jezioranach zdobyli tytuł Mistrza Województwa piłki nożnej na orliku, kategoria Igrzyska Młodzieży. Tym samym wywalczyli awans na Finały Ogólnopolskie💪 To olbrzymi kolejny sukces naszych piłkarzy. Jesteśmy z Was bardzo dumni❤️

      Królem strzelców⚽️ rozgrywek został Dawid Szymaszko a najlepszym zawodnikiem👌Gutowski Mikolaj.

      Trenerzy: Tomasz Kowalko i Jakub Lasota

     • SuperKoderzy

      15.04.2024

      #SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Uczniowie klasy 6b w bieżącym roku szkolnym wybrali jedną z piętnastu ścieżek tematycznych, MISTRZOWIE INTERNETU. Podczas spotkań przyszli #SuperKoderzy oraz przyszłe #SuperKoderki będą się uczyć programowania w praktyce. Rozwijamy także kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Być może w młodych programistkach i programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe.

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15

    19-300 Ełk
    Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 100660