Strona główna
Uwaga: Stara strona szkoły dostepna jest pod adresem: Strona archiwalna
„Dodała skrzydeł naszej szkolnej polis.… pożegnanie pani Dyrektor Doroty Karpińskiej.
22.06.2026Dnia 19.06.2026r. wspominaliśmy dokonania naszej Pani Dyrektor Doroty Karpińskiej wśród zacnych gości, rady pedagogicznej, rodziców i uczniów.
Tradycja, muzyka, wspólne świętowanie na Zielonym Olimpie! Ten dzień na długo zapadnie w pamięci naszej społeczności szkolnej. Wzruszaliśmy się, opowiadając o jej latach pracy w Zespole Szkół Sportowych w Ełku. Inspirowała nie tylko jako pedagog, nauczyciel, ale przede wszystkim jako CZŁOWIEK! Z optymizmem i wiarą inicjowała kolejne edukacyjne i sportowe przedsięwzięcia. Integrowała całą naszą społeczność! I choć podjęła decyzję o odejściu na emeryturę, nie uda się jej opuścić naszych serc! Bowiem jej i nasza pamięć na to nie pozwoli!
Pani Dorota Karpińska pracowała jako pedagog szkolny i piastowała stanowisko dyrektora przez 7 lat, łącznie spędziła w tej szkole 35 lat. Jesteśmy przekonani, że był to czas intensywnego rozwoju szkoły i jej unowocześniania. Dzięki jej staraniom i zaangażowaniu szkoła nosi imię: Polskich Olimpijczyków. Swoimi dokonaniami Pani Dyrektor zapisała się na trwałe w historii tej placówki oraz w pamięci i w sercach nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców.
Jesteśmy wdzięczni Pani Dyrektor za wszystkie lata pracy, za wyrozumiałość i życzliwość. Dziękujemy za wspólnie przeżyte chwile, a na nowym etapie życia życzymy zdrowia i pogody ducha. Na zawsze zostanie Pani w naszej pamięci.
11
Sukces uczennicy klasy Va w konkursach matematycznych
22.06.2026Z ogromną przyjemnością informujemy o sukcesach Emily Perkowsky, uczennicy klasy Va. Emily w bieżącym roku szkolnym osiągnęła bardzo dobre wyniki w konkursach matematycznych.
Uczennica otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, wykazując się dużą wiedzą, logicznym myśleniem oraz umiejętnością rozwiązywania niestandardowych zadań.
Kolejnym osiągnięciem było zdobycie wyróżnienia w Szkolnej Lidze Matematycznej dla uczniów klas piątych. Konkurs trwał przez cały rok szkolny i składał się z sześciu etapów, podczas których uczestnicy regularnie rozwiązywali zadania wymagające systematyczności, wytrwałości i matematycznej pomysłowości.
W Szkolnej Lidze Matematycznej udział rozpoczęło ośmioro uczniów klas piątych. Na szczególne uznanie zasługują jednak najbardziej wytrwali uczestnicy, którzy przez cały rok konsekwentnie podejmowali kolejne wyzwania i dzięki swojej systematycznej pracy zostali wyróżnieni. Są to: Antek Bagiński, Borys Basiewicz oraz Igor Żabiński.
Serdecznie wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych sukcesów oraz życzymy dalszego rozwijania matematycznych pasji i kolejnych powodów do dumy.
Joanna Kupidłowska
Bal Ósmoklasisty
21.06.2026W piątek, 12 czerwca 2026 roku, uczniowie dwóch klas ósmych uczestniczyli w długo wyczekiwanym Balu Ósmoklasisty. Było to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło uczniów, nauczycieli, wychowawców klas oraz dyrekcję szkoły.
Bal został zorganizowany przez rodziców, którzy zadbali o każdy szczegół uroczystości. Na uczestników czekała piękna ścianka do zdjęć, przy której można było uwiecznić wspólne chwile, a także fotobudka dostarczająca mnóstwo radości i pamiątkowych fotografii.
O doskonałą atmosferę podczas zabawy zadbał DJ, który przygotował muzykę zachęcającą wszystkich do tańca. Uczniowie bawili się znakomicie, spędzając czas w gronie koleżanek, kolegów oraz nauczycieli. Nie zabrakło wspólnych rozmów, śmiechu i niezapomnianych momentów.
Bal ósmoklasisty był pięknym zwieńczeniem ośmiu lat nauki w szkole podstawowej i z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie, trud oraz wspaniałą organizację tego wyjątkowego wydarzenia. Dzięki Państwa pracy uczniowie mogli przeżyć niezapomniany wieczór pełen radości, wzruszeń i wspólnych wspomnień.
22
Szkoła otrzymała Certyfikat za udział w programie edukacji cyfrowej „MegaMisja”
21.06.2026W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej rozpoczęli cyfrową edukację z Fundacją Orange biorąc udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „MegaMisja”.
Program MegaMisja to cykl zajęć trwający 10 miesięcy, podczas których dzieci poznały bohaterów programu – Julkę, Kubę i Psotnika oraz cyfrowe laboratorium, w którym rozgrywały się różne cyfrowe misje. Wcielając się w rolę detektywów, rozwiązywały zagadki oraz odkrywały dobre i bezpieczne strony technologii komputerowej. Zajęcia odbywały się w formie przyjaznej zabawy. Podczas realizacji wyzwań dzieci nauczyły się, jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w Internecie.
W realizowanym programie duży nacisk położony był na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję i zabawę, która przyspiesza nabywanie cyfrowych kompetencji, a także doskonali umiejętność współpracy i osiąganie kompromisów. Wykonując zadania uczniowie zdobywali punkty. Realizację projektu zakończyliśmy w czerwcu, otrzymując certyfikat udziału w programie edukacji cyfrowej MegaMisja. Uczniowie za swoje ogromne zaangażowanie i ciężką pracę otrzymali dyplomy potwierdzające ich udział w projekcie oraz drobne upominki.
Dziękujemy Fundacji Orange za wiele interesujących zajęć, które uczą zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, rozwijając przy tym umiejętność pracy zespołowej. MegaMisja to wartościowa inicjatywa, która pomaga dzieciom stać się bardziej świadomymi i odpowiedzialnymi użytkownikami technologii cyfrowej.
Gratuluję wszystkim uczniom biorącym udział i dziękuję za zaangażowanie.
Marta Małkowska
Kodowanie na dywanie
21.06.2026Od września uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej uczestniczyli w cyklicznych zajęciach w ramach Międzynarodowego Programu „Kodowanie na dywanie”, którego głównym założeniem było wprowadzenie do świata kodowania i programowania poprzez zabawę. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w zabawach opartych na elementach kodowania bez użycia komputera. Pracowały na specjalnej macie do kodowania, wykonując zadania polegające na poruszaniu się w określonych kierunkach, układaniu tras, poznali sposób działania robotów oraz zasady kodowania kolorami. Uczniowie na zajęciach rozwijali umiejętności logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, wyobraźnię, doskonaliły pamięć i koncentrację. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Chętnie podejmowały wyzwania, aktywnie pracowały zarówno indywidualnie jak i zespołowo. Uczniowie za udział w programie otrzymali dyplomy i drobne upominki. Zajęcia były nie tylko źródłem wiedzy technicznej, ale także rozwojem zdolności, które przyczynią się do sprawniejszego programowania komputerowego w przyszłości.
Marta Małkowska
Międzyszkolne Rozgrywki Sportowe „Mózg na siłowni”
21.06.202611 czerwca odbyły się Międzyszkolne Rozgrywki Sportowe „Mózg na siłowni”, które połączyły aktywność fizyczną z intelektualnymi wyzwaniami. W wydarzeniu wzięło udział sześć drużyn reprezentujących szkoły podstawowe: SP 2, SP 3, SP 4, SP 5, SP 6 oraz SP 7.
Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko sprawnością i szybkością, ale również umiejętnością logicznego myślenia. Na zawodników czekały różnorodne konkurencje sportowe oraz zagadki wymagające sprytu, koncentracji i współpracy w zespole. Połączenie ruchu z zadaniami umysłowymi sprawiło, że rywalizacja była niezwykle emocjonująca i dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń.
Po zaciętej walce klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
🥇 I miejsce – SP 2
🥈 II miejsce – SP 4
🥉 III miejsce – SP 3Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, sportową postawę i przestrzeganie zasad fair play. Dziękujemy również opiekunom drużyn za przygotowanie uczniów i sprawne przeprowadzenie zawodów.
Mamy nadzieję, że „Mózg na siłowni” na stałe wpisze się w kalendarz międzyszkolnych wydarzeń i już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!
42
Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2025/2026
16.06.202615 czerwca odbyła się uroczysta gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, podczas której uhonorowano uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki. W naszej szkole tytuł podwójnego laureata otrzymał Mateusz Truszkowski (matematyka i język angielski), tytuł laureata z języka angielskiego otrzymał Ignacy Lengiewicz, a po laur z matematyki sięgnął Mariusz Maciorowski. Cała trójka nagrodzonych uczniów to wychowankowie pani Marty Małkowskiej z 8b. Dumni nauczyciele, którzy pomogli w osiągnięciu tak wysokich wyników, to pani Małgorzata Klimach oraz Ewa Piórkowska.
Wyróżnionym uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom gratulujemy.
2
Ogłoszenie Komisji Socjalnej
15.06.2026Szanowni Państwo,
Informujemy wszystkich Państwa uprawnionych do korzystania ze środków ZFŚS o rozpoczęciu zbierania dokumentu -"Wniosek o przyznanie świadczenia socjalnego – dofinansowanie do wczasów pod gruszą". Niezłożenie w/w dokumentu wyklucza z możliwości przyznawania świadczenia w 2026. Druk oświadczenia, można pobrać w wersji papierowej, w Dziale Gospodarczym szkoły.
Wniosek można również pobrać w wersji elektronicznej
Wniosek_na_wczasy_pod_grusza_26(1).pdf
Osoby uprawnione do składania oświadczenia prosimy o jego wypełnienie oraz podpisanie i przesłanie na adres mailowy szkoły sekretariat@zss.elk.pl w wersji elektronicznej lub dostarczenie go, do Działu Gospodarczego w szkole.
Komisja socjalna
Niespodzianka prosto z serca
12.06.2026Z okazji urodzin Pani Dyrektor dzieci ze świetlicy przygotowały wyjątkową niespodziankę. Z dużym zaangażowaniem wykonały kolorowe laurki, pełne serdecznych życzeń i ciepłych słów. Po zakończeniu prac plastycznych wspólnie udaliśmy się do Pani Dyrektor, aby osobiście wręczyć przygotowane kartki i przekazać najpiękniejsze życzenia urodzinowe:
"Dzisiaj na świetlicy klocków nie budujemy,
bo dla Pani Dyrektor życzenia szykujemy!
Niech się Pani życie tak pięknie układa,
jak z klocków LEGO najlepsza osada.
Zdrowia, uśmiechu i samych radości,
niech w Pani sercu zawsze szczęście gości!
Na świetlicy wielkie poruszenie,
klocki LEGO poszły w odstawienie!
Bo Pani Dyrektor święto swoje ma,
każdy Świetliczak życzenia dziś da.
Życzymy Pani zdrowia, mnóstwa radości,
niech w Pani życiu bez przerwy szczęście gości.
Niech wszystko układa się gładko i wspaniale,
tak jak klocki LEGO, gdy budujemy wytrwale!
Sto lat!"
Świetlica szkolna - JŁ.
6
Sukcesy

Sekretariat szkoły jest czynny
Poniedziałek, Wtorek - Czwartek, Piątek
w godz. 7:00 - 15:00ŚRODY SĄ DNIEM PRACY WŁASNEJ SEKRETARIATU
telefon - 87 732 63 70
Godziny dzwonków
Poniedziałek 22.06.2026ESA - Edukacyjna Sieć Antysmogowa program cyfrowej edukacji ekologicznej
Nasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu cyfrowej edukacji ekologicznej, realizowanego przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy. To ten czas aby zastanowić się nad tym, co zrobić, aby jakość powietrza była coraz lepsza oraz przypomnieć, co możemy zrobić na rzecz czystego powietrza. Na budynku naszej szkoły zastał zamontowany czujnik monitorujący stan powietrza atmosferycznego. Dane z czujnika znajdują się pod poniższym linkiem:
Sprawdź - zanim wyjdziesz z domu jakość powietrza na naszej stronie.
Obiekty sportowe
KalendarzK
- cze
- 01
- Światowy Dzień Dziecka i Rodziców
- 01.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 03
- Dzień Dobrej Oceny
- 03.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 08
- Dzień Informatyka
- 08.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 14
- Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady
- 14.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 19
- Wystawienie ocen rocznych i końcowych
- 19.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 26
- Zakończenie rocznych zajęć dydaktycznowychowawczych.
- 26.06.
- Inne wydarzenie
Zapraszamy
- liczba odwiedzin: 2903083





