Codzienne informacje
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025 w klasach 4 - 7
27.06.202585
Jak szybko mija czas w sportowej?
27.06.2025
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025 w liceum
27.06.202541
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025 klas ósmych
26.06.2025133Ósmoklasiści po olimpijsku dzisiaj żegnali szkołę! Były medale, OLIMPUSY za zaskakujące wszystkich dyscypliny uczniowskie, nagrody i dyplomy! Łzy wzruszenia towarzyszyły wszystkim zebranym w sali gimnastycznej- uczniom, sportowcom, rodzicom, pracownikom szkoły! Wspominaliśmy pierwsze bloki siatkareczek i zagrywki siatkarzy z 8a, osiągnięcia międzynarodowe chłopców z 8b, cieszyliśmy się z olompijskich osiągnięć w nauce Ignacego Chrzanowskiego z 8c, oklaskiwaliśmy laureatów międzyszkolnych konkursów z 8d... Każdy z naszych ÓSMAKÓW to WYJĄTKOWY MŁODY CZŁOWIEK! Udowodniali to przez 8 lat, a dzisiaj swoimi wystąpieniami, przemówieniami, grą sceniczną i śpiewem- po raz pierwszy na forum -to przypieczętowali! Każdy z nich- jak powiedział nasz gość -zastępca prezydenta Ełku P.Mirosław Hołubowicz - jest AMBASADOREM Szkoły Podstawowej nr 6 im.Polskich Olimpijczyków w wielkim świecie! Kochani, niech ten świat Was cieszy, docenia i od czasu do czasu kieruje Was w nasze progi!
Mistrzostwa Polski w Mini Piłce Nożnej Chłopców w Głuchołazach za Nami 🙂
25.06.2025Chłopcy z klasy VIa i Va mają za sobą wyczerpujący długi weekend
Nasi uczniowie w nagrodę za wygranie Mistrzostw Województwa udali się do Głuchołaz gdzie mieli okazję zmierzyć się z Mistrzami innych województw
Jako że ranga poważna więc poziom jeszcze wyższy
Tanio skóry nie sprzedaliśmy, walcząc w każdym meczu
11 miejsce w POLSCE robi wrażenie
Oprócz rywalizacji sportowej, mieliśmy możliwość integracji dzięki atrakcjom zapewnionym przez organizatora między innymi strzelaniem z łuku, szukaniem złota czy wyjazdem do Czech Było super
Największe podziękowania kierujemy do Naszej Kochanej Dyrekcji za umożliwienie wyjazdu
Dziękujemy również rodzicom za zaufanie i wsparcie oraz pozostałym osobom zaangażowanym w rozwój piłkarski chłopców
Trenerzy Michał Rutkowski i Tomasz Kowalko
Wracamy tam za rok po więcej!
Pożegnanie klas trzecich
24.06.2025Czas płynie nieubłaganie, a my dziś stajemy przed chwilą wyjątkowo - pożegnanie uczniów klas trzecich. Trzy lata wspólnej nauki, zabawy, pierwszych sukcesów i trudnych chwil dobiega końca. Dziękujemy Wam drodzy uczniowie, za wspólnie spędzony czas, za uśmiechy, za Waszą ciekawość i za to, że każdy dzień w szkole był dzięki Wam pełen energii🥰
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH
24.06.2025I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POETĄ
„Moja przygoda ze sportem”
Już po raz dwunasty odbył się konkurs literacki, którego celem było: pobudzenie wrażliwości poetyckiej uczniów, łowienie talentów, motywowanie do aktywności twórczej, promowanie utalentowanych młodych literatów.
Na konkurs wpłynęło 20 prac z ełckich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Młodzi poeci nadesłali piękne, dojrzałe utwory i komisja, w składzie: J. Rynkowska, R. Misarko, B. Makarewicz i T. Gorajewska – nauczyciele języka polskiego, miała trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Ocenie podlegały: oryginalność w przedstawieniu swojej przygody ze sportem, zastosowane środki poetyckie oraz ogólny walor artystyczny.
Wyłoniono następujących laureatów:
szkoły podstawowe:
I miejsce- Jakub Głowacki, kl. V b, Szkoła Podstawowa nr 9 w Ełku
im. Jana Pawła II
II miejsce- Iżbicki Filip, kl. V a, Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6
im. Polskich Olimpijczyków
III- miejsce- Nadia Lipińska, kl. VIII, Szkoła Podstawowa nr 3 w Ełku
im. H. Sienkiewicza
wyróżnienie- Amelia Kuczyńska, kl. VIII a, Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6
im. Polskich Olimpijczyków
Oliwia Szypulska, kl. VIII a, Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6
im. Polskich Olimpijczyków
szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce- Amelia Cieplińska, kl. II OT, Zespół Szkół nr 1
im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku
II miejsce- Weronika Gulan, kl. 2S, VI Liceum Ogólnokształcące
im. Polskich Olimpijczyków
III miejsce- Laura Ciechomska, kl. I W, Zespół Szkół nr 1
im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku
wyróżnienie- Dawid Opacki, kl. I P, Zespół Szkół nr 1
im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, podzielenie się swoją twórczością, natomiast laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich zdolności literackich i zdobywaniu laurów.
Organizatorki: Jolanta Rynkowska, Renata Misarko
Warszawskie przygody klasy IIb – edukacja i zabawa w Mini City i ZOO
24.06.2025Dzieci z klasy 2b przeżyły niezwykłą przygodę podczas wycieczki do Warszawy, która odbyła się w atmosferze radości, odkrywania i nauki przez zabawę.
Pierwszym punktem programu było Mini City – innowacyjne mini-miasto edukacyjne, w którym dzieci mogły wcielić się w różne zawody i przekonać się, jak wygląda codzienna praca m.in. policjantki, strażaka, lekarza czy dziennikarza. Uczniowie z zaangażowaniem podejmowali wyzwania, ucząc się jednocześnie współpracy, odpowiedzialności i znaczenia różnych ról społecznych. Dla wielu była to pierwsza okazja, by „na własnej skórze” sprawdzić, jak wygląda świat dorosłych – oczywiście w formie bezpiecznej i pełnej radości zabawy.
Po emocjach w Mini City przyszedł czas na relaks i kontakt z przyrodą. Klasa 2b udała się do warszawskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć dziesiątki gatunków zwierząt z całego świata. Słonie, lwy, pingwiny i egzotyczne ptaki wzbudziły zachwyt i mnóstwo pytań. Spacer alejkami ZOO był nie tylko okazją do odpoczynku, ale również lekcją przyrody w terenie.
Wycieczka była nie tylko świetną zabawą, ale też wartościowym doświadczeniem edukacyjnym. Dzieci wróciły pełne wrażeń, z głowami pełnymi nowych pomysłów i sercami pełnymi wspomnień.
7
Promocyjne egzaminy poprawkowe
23.06.2025
Zajęcia z terenoznawstwa i sposobach przetrwania w trudnych sytuacjach
18.06.2025W dniach 16-17.06.2025r. w naszej szkole odbyły się zajęcia z terenoznawstwa i sposobach przetrwania w trudnych sytuacjach. Swoją wiedzą i niesamowitym doświadczeniem podzielili się z uczniami i nauczycielami st. sierż. Grzegorz Kalisz i mł. chor. Marcin Calak, żołnierze 44 Batalionu Piechoty Lekkiej w Ełku. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas: 8a, 8b, 8c, 8d, 7a, 7b, 6a, 6c.
To były dwa dni zdobywania wiedzy teoretycznej , ale przede wszystkim praktycznej. Uczniowie utrwalili wiedzę z zakresu umiejętności związanych z orientacją w terenie, poruszaniem się w różnych warunkach i wykorzystaniem map oraz innych narzędzi nawigacyjnych, w tym kompasów.
Podstawy survivalu , które poznaliśmy, to umiejętności i wiedza, które pomagają przetrwać w trudnych warunkach – np. w dziczy, podczas katastrof naturalnych, awarii cywilizacyjnych czy zgubienia się w terenie.
Oto kluczowe elementy, które warto znać:
🔥 1. Ogień
Dlaczego ważny? Ciepło, gotowanie, sygnał ratunkowy, ochrona przed dzikimi zwierzętami.
Umiejętności:
- Rozpalanie ognia za pomocą krzesiwa, zapalniczki, zapałek (i zabezpieczenie ich przed wilgocią).
- Rozpalanie ognia przy pomocy suchego drewna i podpałki (np. kory brzozy, waty z wazeliną).
🛖 2. Schronienie
Dlaczego ważne? Ochrona przed zimnem, deszczem, wiatrem i słońcem.
Typy schronień:
- Naturalne (jaskinie, zagłębienia, drzewa).
- Proste konstrukcje z gałęzi i liści (np. szałas, lean-to).
- Użycie plandeki lub poncza jako osłony.
💧 3. Woda
Dlaczego ważna? Bez wody człowiek przetrwa tylko 2–3 dni.
Źródła:
- Rzeki, strumienie, rosy, deszczówka.
- Korzenie, liście, zbieranie kondensatu.
Oczyszczanie wody:
- Gotowanie (min. 1–2 min).
- Filtry przenośne.
- Tabletki do uzdatniania.
🍃 4. Jedzenie
Mniej priorytetowe na krótką metę, ale ważne przy dłuższym przetrwaniu.
Źródła:
- Dziko rosnące rośliny (należy dobrze znać – wiele jest trujących!).
- Owoce, grzyby (ostrożnie!).
- Owady, ryby, małe zwierzęta.
🧭 5. Orientacja w terenie
Bezpieczny powrót do cywilizacji lub utrzymanie pozycji.
Podstawy:
- Korzystanie z mapy i kompasu.
- Orientowanie się względem słońca i gwiazd.
- Sygnały ratunkowe (3 ogniska, lusterko, gwizdek, SOS – … --- …).
Dziękujemy prowadzącym za dużą dawkę wiedzy. Dziękujemy również ppłk. Pawłowi Supińskiemu Dowódcy 44 Batalionu Piechoty Lekkiej w Ełku oraz ppor. Agnieszce Pasko za pomoc w organizacji warsztatów
Organizator warsztatów Katarzyna Cholewińska
1
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025 - 27 czerwca 2025r.
18.06.2025- Klasy ósme 26 czerwca 2025r. (czwartek) o godz. 9:00 (bez świadectw) – hala sportowa, świadectwa - 27.06 o godz. 9:00 w klasie na spotkaniu z wychowawcą,
- Klasy 0 – 3 SP, godz. 9:30 sala gimnastyczna,
- Klasy 4 – 7 SP, godz. 11:00 hala sportowa,
- Klasy 1-3 LO, godz. 9:00 hala sportowa,
Dziewczyny lubią brąz
18.06.202516 czerwca na plaży miejskiej w Olsztynie odbył się finał wojewódzki w ramach SZS w siatkówce plażowej dziewcząt - Licealista.
Reprezentantki naszej szkoły zdobyły brązowe medale. Dziewczęta wystąpiły w składzie Kornelia Juszkiewicz, Karolina Własiuk oraz Patrycja Żytyniec z trenerem Jarosławem Andrzejewskim.
„Przyjaciel to skarb” – sukcesy naszych uczennic na V Międzyszkolnym Święcie Przyjaźni
17.06.2025Uczennice klas IIa i IIb z dumą reprezentowały naszą szkołę podczas V Międzyszkolnego Święta Przyjaźni, które odbyło się pod hasłem „Przyjaciel to skarb”. W ramach wydarzenia dziewczynki wzięły udział w konkursie plastycznym oraz konkursie recytatorskim, prezentując swoje talenty i kreatywność.
W konkursie recytatorskim pięknie zaprezentowały się Zofia Florczyk oraz Wiktoria Rowek. Obie dziewczynki z zaangażowaniem i wrażliwością recytowały wybrane wiersze o przyjaźni, wzbudzając uznanie wśród jury i publiczności. Wiktoria Rowek została doceniona za swoją interpretację i zdobyła III miejsce, z czego jesteśmy niezwykle dumni!
W konkursie plastycznym naszą szkołę reprezentowała Katarzyna Leszko, która stworzyła poruszający obraz ukazujący siłę i wartość przyjaźni. Jej praca również została wysoko oceniona – Kasia zdobyła III miejsce, prezentując nie tylko talent, ale i głęboką wrażliwość artystyczną.
Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. Wasz talent i zaangażowanie są dla nas prawdziwym powodem do dumy!
5
Szkoła otrzymała Certyfikat za udział w programie edukacji cyfrowej „MegaMisja”
17.06.2025W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej rozpoczęli cyfrową edukację z Fundacją Orange biorąc udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „MegaMisja”.
Program MegaMisja to cykl zajęć trwający 10 miesięcy, podczas których dzieci poznały bohaterów programu – Julkę, Kubę i Psotnika oraz cyfrowe laboratorium, w którym rozgrywały się różne cyfrowe misje. Wcielając się w rolę detektywów, rozwiązywały zagadki oraz odkrywały dobre i bezpieczne strony technologii komputerowej. Zajęcia odbywały się w formie przyjaznej zabawy. Podczas realizacji wyzwań dzieci nauczyły się, jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w Internecie.
W realizowanym programie duży nacisk położony był na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję i zabawę, która przyspiesza nabywanie cyfrowych kompetencji, a także doskonali umiejętność współpracy i osiąganie kompromisów. Wykonując zadania uczniowie zdobywali punkty. Realizację projektu zakończyliśmy w czerwcu, otrzymując certyfikat udziału w programie edukacji cyfrowej MegaMisja. Uczniowie za swoje ogromne zaangażowanie i ciężką pracę otrzymali dyplomy potwierdzające ich udział w projekcie oraz drobne upominki.
Dziękujemy Fundacji Orange za wiele interesujących zajęć, które uczą zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, rozwijając przy tym umiejętność pracy zespołowej. MegaMisja to wartościowa inicjatywa, która pomaga dzieciom stać się bardziej świadomymi i odpowiedzialnymi użytkownikami technologii cyfrowej.
Gratuluję wszystkim uczniom biorącym udział i dziękuję za zaangażowanie.
Marta Małkowska
KODOWANIE NA DYWANIE
17.06.2025Od września uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej uczestniczyli w cyklicznych zajęciach w ramach Międzynarodowego Programu „Kodowanie na dywanie”, którego głównym założeniem było wprowadzenie do świata kodowania i programowania poprzez zabawę. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w zabawach opartych na elementach kodowania bez użycia komputera. Pracowały na specjalnej macie do kodowania, wykonując zadania polegające na poruszaniu się w określonych kierunkach, układaniu tras, poznali sposób działania robotów oraz zasady kodowania kolorami. Uczniowie na zajęciach rozwijali umiejętności logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, wyobraźnię, doskonaliły pamięć i koncentrację. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Chętnie podejmowały wyzwania, aktywnie pracowały zarówno indywidualnie jak i zespołowo. Uczniowie za udział w programie otrzymali dyplomy i drobne upominki. Zajęcia były nie tylko źródłem wiedzy technicznej, ale także rozwojem zdolności, które przyczynią się do sprawniejszego programowania komputerowego w przyszłości.
Marta Małkowska
Okrągły Stół Uczniowski
16.06.2025Od dzisiaj wiemy, że Okrągły Stół to nie tylko ten legendarny stół - przy którym zasiadali król Artur i jego najwierniejsi rycerze - symbolizujący równość wszystkich!
Ani też symboliczne określenie rozmów między władzami komunistycznymi PRL a przedstawicielami opozycji demokratycznej, rozmów będących początkiem upadku komunizmu w Polsce i zmian w całym bloku wschodnim!
Dzisiaj bowiem to MY - Alicja Aleszczyk, Natalia Ułanowicz i Aleksander Jarosz - przedstawiciele uczniów Zespołu Szkół Sportowych w Ełku - współtworzyliśmy OKRĄGŁY STÓŁ UCZNIOWSKI. Zasiedliśmy przy nim na zaproszenie p. Jolanty Weroniki Skrzypczyńskiej Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz p. Jolanty Agaty Oplaluch dyrektora Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego. Mieliśmy okazję dyskutować z uczniami innych szkół ponadpodstawowych o rozumieniu, uniwersalności, sprawiedliwości naszych praw i obowiązków wpisanych w dokument zwany STATUTEM SZKOŁY. Zastanawialiśmy się, czy potrzebne jest ich ujednolicenie w obrębie kraju, czy wśród zapisów nie ma takich, które dzisiaj są już zbyt archaiczne. Moderatorami dyskusji byli nasi rówieśnicy-Aleksandra Kołakowska i Kacper Zastocki- uczniowie ZS nr 1 im.J.Śniadeckiego. Naszym wypowiedziom przysłuchiwali się z uwagą pracownicy Delegatury Kuratorium Oświaty w Ełku , Zespołu ds.Praw i Obowiązków Ucznia działającego przy MEN, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Dziękujemy za możliwość wyrażenia swoich poglądów! Uważamy, że takie obrady Uczniowskiego Okrągłego Stołu są niezwykle potrzebne!
Wyjazd na Litwę
16.06.202513.06.2025r. uczniowie klasy VI b byli na wycieczce na Litwie, w miejscowości Vistytis. Wyjazd miał na celu wzmocnienie współpracy partnerskiej między Polską a Litwą na rzecz rozwoju zrównoważonej turystyki i edukacji ekologicznej na obszarze trans granicznym.
Młodzież polska i litewska uczestniczyła we wspólnej lekcji przyrody „Dzikie zwierzęta pod przykrywką”. W ramach zajęć uczniowie obejrzeli wystawę interaktywną, która była wprowadzeniem do historii, przyrody i bioróżnorodności regionu. Następnie odbyła się wizyta w wiatraku Vistytis, oraz wędrówka szlakiem przyrodniczym Silesis. Podczas spaceru uczestnicy byli przy Świętym Źródle Wisztynickim i mieli możliwość posmakowania wody z tego ujęcia.
Bardzo dziękujemy Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku za wspólny, bardzo ciekawy i interesujący wyjazd do Parku Regionalnego na Litwie.
Wychowawca klasy VI b
Beata Florczyk
8
Konkurs fotograficzny „Rodzina w obiektywie” z okazji Dni Rodziny
14.06.2025Z okazji Dni Rodziny w naszej Świetlicy Szkolnej zorganizowano wyjątkowy konkurs pt. „Rodzina w obiektywie”. Tym razem uczniowie mieli za zadanie stworzyć kolaż fotograficzny, który opowiada historię ich rodziny – tej najbliższej, najważniejszej, pełnej ciepła, miłości i codziennych wzruszeń.
Powstały prace, które urzekały nie tylko estetyką, ale przede wszystkim emocjami. W każdym kolażu było widać radość ze wspólnie spędzanego czasu, siłę rodzinnych więzi i piękno prostych chwil – wspólny spacer, śniadanie, przytulenie, uśmiech. To był prawdziwy festiwal miłości zamkniętej w obrazach.
Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzinom za wrażliwość, zaangażowanie i serce włożone w tworzenie tych wyjątkowych prac. Gratulujemy laureatom i zachęcamy do obejrzenia wystawy, która stała się nie tylko artystyczną galerią, ale i wzruszającym świadectwem tego, co w życiu najważniejsze – rodziny.
I miejsce
-Natalia Sadowska - klasa Ia
-Milena Bienasz - klasa Ia
II miejsce
-Gabriela Kalinowska - klasa Ia
-Kornela Szpila - Ia
III miejsce
-Julia Milewska - klasa IIa
Organizatorzy:
Świetlica Szkolna: Joanna Łochowska, Marta Małkowska, Danuta Nawrocka, Elżbieta Potapczyk.
Festyn Rodzinny
14.06.2025W naszej szkole odbył się Rodzinny Festyn, pełen radości, uśmiechów i wspólnej zabawy. Jedną z atrakcji dla dzieci było malowanie twarzy oraz kolorowe tatuaże wykonane za „Piękny Uśmiech” – wystarczyło się uśmiechnąć, by wyjść z festynu z bajkowym wzorem na całej twarzy, policzku lub ramieniu i jeszcze z większą radością w sercu.
Joanna Łochowska
7
Ogólnopolska Akcja "Odjazdowy Bibliotekarz"
13.06.202511 czerwca uczniowie klasy 7b, pod opieką pani Marty Małkowskiej, wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji "Odjazdowy Bibliotekarz", zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Centrum Edukacji Ekologicznej.
Program wydarzenia był niezwykle bogaty – uczestnicy wzięli udział w mini grze terenowej, spotkali się z panią Pauliną Polcyn-Nowacką, ilustratorką książek dla dzieci, oraz wspólnie piekli kiełbaski przy ognisku. Jednym z ważnych punktów programu było również uzupełnianie biblioteczek plenerowych, co miało na celu promowanie czytelnictwa w przestrzeni publicznej.
Na zakończenie pełnego atrakcji dnia cała grupa udała się do lodziarni Lody z Sercem, gdzie każdy mógł ochłodzić się pysznymi lodami i podzielić się wrażeniami z wydarzenia.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i już teraz nie możemy się doczekać kolejnej edycji tej inspirującej akcji!
Marta Małkowska
Archiwum Aktualności