• Akcja charytatywna - kiermasz

      27.03.2024

      DZIĘKUJEMY" to pierwsze słowo jakie usłyszeliśmy od rodziców Tymka Szmurło. Tymonek jest dzieckiem z wieloma chorobami które są konsekwencją  torbieli ( mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe , padaczka ). Pomimo tego, że chłopiec nie jest uczniem naszej szkoły, cała społeczność szkolna zaangażowała się w akcję charytatywną SU 4-8 i Lo. Tak, to dzięki Wam dołożyliśmy tę cegiełkę i zebraliśmy w parę godzin 2200 zł! 😍

      Dziękujemy bardzo Pani Dyrektor Dorocie Karpińskiej za umożliwienie przeprowadzenia tej akcji 🤗

      Wielkie ukłony i podziękowania Rodzicom oraz Uczniom naszej szkoły!!! Jak zawsze państwo byliście niezawodni 🥰 To dzięki państwa wypiekom i wspólnie robionym dekoracjom świątecznym udało nam się zebrać taką kwotę na rzecz cierpiącego dziecka.  

      Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do naszej szkoły bo tu jest wszystko, nauka, sport, zabawa i wiele chwytających za serce gestów! 💚💚💚

      Opiekunki SU 4-8 i Lo 

     • Świętujemy Dzień Teatru

      27.03.2024

      ,,Jak można się nudzić,

      Jak można marudzić,

      Że świat jest smutny, że jest źle,

      Nie rozumiem, nie!" Bowiem na świecie szczególnie w Dzień Teatru jest cudnie! Zaczęliśmy poszukiwaniem jajek z niespodzianką-pytaniami dotyczącymi tajników pracy dramaturga, reżysera, suflera, aktora, inspicjenta. Szukając odpowiedzi, już rozmyślaliśmy o rozmieszczeniu elementów graficznych na afiszach teatralnych. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy plakaty filmowe, a potem sprawdziliśmy, siedząc w sali kinowej podczas seansu, czy ich autorzy trafnie oddali przesłanie filmu za pomocą grafiki. Szybko się okazało, że projektowanie plakatów, afiszy to trudna,ale jakże twórcza praca! Dumni z efektów współpracy w grupach ruszyliśmy do ECK-u. Tu otworem stanęły przed nami garderoby, magazyn kostiumów, reżyserka światła...Mieliśmy szansę jednym przyciskiem odsłonić kurtynę, zobaczyć rampę, wyciemnić i rozświetlić scenę. Z zapartym tchem i drżącymi nogami wchodziliśmy na deski ełckiego teatru, by zaprezentować fragmenty dramatów romantycznych-obserwował nas sam Piotr Witaszczyk! Reżyser opowiedział nam o pracy aktora, tancerza, choreografa...Było czego słuchać! Ten dzień zakończyliśmy wizytą w galerii ,,Ślad".To tutaj posłuchaliśmy o życiu i twórczości Tymoteusza Muśki, nazywanym SUWALSKIM NIKIFOREM. Nie nudziliśmy się, nie marudziliśmy, bo cały dzień ze sztuką obcowaliśmy-filmem, malarstwem, teatrem...My, licealiści z 2S i 3L, twórcy jeszcze nie impresji, prymitywizmu, ale ...wszystko przed nami!

     • KOLEJNY AWANS DO FINAŁU KLASY 7B

      26.03.2024

      Nasi piłkarze z klasy 7b rozegrali kolejny półfinał województwa turnieju organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy w kategori Igrzyska Młodzieży. Zawody były rozgrywane na orliku w Białej Piskiej.

      Po zaciętej i ciężkiej rywalizacji ostatecznie Szkoła Sportowa zajmuje 1 miejsce i awansuje do Finału tych rozgrywek.

      Gratulacje dla całej drużyny i trenerów !

      Trenerzy:

      Tomek Kowalko

      Kuba Lasota

     • Charytatywny kiermasz

      25.03.2024

      26 marca odbędzie się wielkanocny kiermasz. W tym czasie będzie możliwość kupienia przepysznych ciast, ręcznie robionych ozdób wielkanocnych oraz kartek. Dochód z tego przedsięwzięcia zostanie przeznaczony na małego ełczanina Tymoteusza Szmurło.

     • Światowy Dzień Wody

      22.03.2024

      22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku, podczas „Szczytu Ziemi” w Rio de Janeiro. Jego celem jest zwrócenie uwagi na kwestię zanieczyszczenia i marnowania zasób wody na Ziemi. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Woda dla pokoju” 

      Uczennice z klasy 1L przygotowały prezentację i uświadomiły młodszym koleżankom i kolegom z klas 1-3 jak bardzo ważny jest dostęp do wody i jej oszczędzanie.Woda może być czynnikiem pokoju lub przyczyną konfliktów. Kiedy jest jej mało lub jest zanieczyszczona, a ludzie nie mają do niej równego dostępu, narastają napięcia między społecznościami i państwami. Musimy działać w oparciu o świadomość, że woda nie jest tylko zasobem, który można wykorzystać i o który można konkurować, ale jest to prawo człowieka, które jest nieodłączne od każdego aspektu życia.

      Podczas przerw uczniowie brali udział z quizach o tematyce związanej z wodą. 

      Przygotowanie: Katarzyna Cholewińska, zespół przyrodniczy 

      Uczennice: Julia Danewicz, Julia Wlodkowski, Dorota Halicka 

     • FINAŁ JEST NASZ!

      21.03.2024

      W dniu 20.03.2024 piłkarze z klasy 7b rozegrali półfinał województwa w piłce nożnej halowej, organizowany przez Szkolny Związek Sportowy.

      Uczniowie Szkoły Sportowej wygrali wszystkie mecze i uzyskali awans do Finału tych rozgrywek.

      Wielkie gratulacje i trzymamy kciuki w turnieju finałowym, gdzie walka toczyć się będzie o tytuł Mistrza Województwa Szkół Podstawowych.

      Trenerzy:

      Tomasz Kowalko

      Jakub Lasota

     • Święto Liczby Pi

      19.03.2024

      3,14 to pierwsze trzy cyfry liczby π, która corocznie 14 marca obchodzi swoje święto na całym świecie, w tym także w naszej szkole. Termin ten nie jest przypadkowy – nawiązuje do amerykańskiego zapisu daty 14 marca: 3.14. W tym roku święto to obchodziliśmy na słodko organizując kiermasz matematycznych wypieków.

      Dlaczego piecze się ciasto z okazji Dnia Liczby Pi?

      W języku angielskim słowa "pi" oraz "pie" mają taką samą wymowę. Właśnie dlatego z okazji Dnia Liczby Pi wiele osób decyduje się na to, by upiec ciasto (koniecznie okrągłe!), które będzie nawiązywało do tego święta.

      Nasi uczniowie nie zawiedli. Przygotowali mnóstwo przepysznych wypieków pięknie przyozdobionych w matematyczne wzory. Wielkie podziękowania dla wszystkich cukierników! Oto niewielka próbka ich kulinarnych talentów:

     • Podróże Baltazara Gąbki...

      15.03.2024

      14 marca gościliśmy w naszej szkole teatr "Blaszany Bębenek" z Warszawy. Uczniowie klas 0-3 obejrzeli spektakl "Podróże Baltazara Gąbki". Jest to historia Smoka Wawelskiego, który na polecenie króla Kraka wyrusza do krainy deszczowców, aby odszukać porwanego, wybitnego naukowca Baltazara Gąbkę. W podróż wraz ze smokiem wyrusza kucharz Bartłomiej Bartolini. Nie spodziewają się, że ktoś chce im przeszkodzić w wędrówce- przez co następuje szereg zabawnych oraz pouczających wydarzeń. Uczniowie wraz z aktorami tańczyli i  śpiewali piosenki. Dobry humor, jaki towarzyszył im podczas przedstawienia oraz ich roześmiane buzie świadczą o tym, że spektakl im się podobał.

     • Finał rejonu

      15.03.2024

      Dzisiaj nasza drużyna rozegrała w Gołdapi finał rejonu 6 w piłce siatkowej licealiada,  wygrywając dwa mecze. Zapewniła sobie tym samym pierwsze miejsce i awans do półfinału województwa.Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Hodun.

      ZSS Ełk- ZSZ Gołdap 2:1

      ZSS- Olecko 2:1

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15

    19-300 Ełk
    Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 100655