• „Boże Narodzenie dawniej i dziś”

      28.12.2022

      Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Klasa Vb mogła poczuć ich magię 14 grudnia 2022 r. W tym dniu odwiedziliśmy Muzeum Historyczne i uczestniczyliśmy w zajęciach etnograficznych „Boże Narodzenie dawniej i dziś”. Słuchając ciekawej opowieści pracownika MH wzbogaconej prezentacją eksponatów muzealnych „przenieśliśmy się w czasie” na Mazury sprzed wielu lat. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak wyglądał przed laty wigilijny stół, kim był Nikolaus i poznali wiele mazurskich tradycji związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia. Na koniec do pracy przystąpiły dzieci i własnoręcznie wykonały z udostępnionych materiałów plastycznych małe elfy, które staną się świąteczną ozdobą w domach, bo wyglądają naprawdę wspaniale i przypominają wszystkim, że Boże Narodzenie jest tuż, tuż!

      Marta Małkowska

     • SZKOLNY ŚWIĄTECZNY KONKURS JĘZYKOWO – MUZYCZNY „CHRISTMAS SINGING”

      28.12.2022

      Dnia 15 grudnia 2022 roku, w Zespole Szkół Sportowych odbył się szkolny świąteczny konkurs językowo – muzyczny „CHRISTMAS SINGING”,  podczas którego uczniowie klas 4-8 prezentowali kolędy i piosenki świąteczne w języku angielskim. Celem konkursu było m.in. prezentacja umiejętności wokalnych i językowych uczniów, propagowanie nauki języków obcych poprzez piosenkę, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego w ciekawy i przyjemny sposób, promocja nowych talentów, przezwyciężenie tremy i stresu, realizacja marzeń i ambicji, budzenie wiary we własne siły i talent. Po wysłuchaniu  wszystkich uczestników konkursu Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

      w kategorii soliści klas 4-6:

      I miejsce Lena Urbańczyk klasa 4a

      II miejsce Lena Mieczkowska klasa 5b

      III miejsce Oskar Jegumieńczyk klasa 4b

      wyróżnienia:

      Maja Miezio klasa 5b

      Natalia Kowalska klasa 5b

      Kinga Klimczuk klasa 5b

      Dawid Zarzecki klasa 5b

      w kategorii soliści klas 7-8:

      I miejsce Julia Jelska klasa 8a

      w kategorii duet klas 4-6:

      I miejsce Hanna Perkowska i Marcelina Tyszkiewicz klasa 4a

      wyróżnienie:

      Pola Tomkiewicz i Klaudia Pahl klasa 4a

      Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa za muzykalność, pracę włożoną w przygotowanie repertuaru i opanowanie tekstu oraz odwagę, której niewątpliwie potrzeba, aby pokonać tremę przed kamerą.

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję za rok.

      Organizatorzy konkursu: Marta Małkowska, Małgorzata Klimach, Kamila Kęsicka

     • ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „NAJŁADNIEJSZA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA”

      28.12.2022

      Boże Narodzenie to czas radości, spokoju i spotkań w gronie bliskich. Niepowtarzalna atmosfera obejmuje też wnętrza. Zapach pierników, pomarańczy i goździków, rodzinne ubieranie choinki czy domu w piękne ozdoby- to znak, że już niedługo święta! Bożonarodzeniowe dekoracje to niezbędny element, który wprowadza nas w wyjątkowy nastrój i pozwoli poczuć magię świąt.

      Dlatego też w naszej szkole nie mogłoby obyć się bez konkursu z tej okazji.
      Z przyjemnością informujemy, że w dniu 22 grudnia 2022 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny na „NAJŁADNIEJSZĄOZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ”. 

      Celem  konkursu było przede wszystkim   przybliżenie i zainteresowanie dzieci  tradycjami Świąt Bożego Narodzenia,  rozwijanie i kształtowanie wyobraźni artystycznej oraz prezentacja talentów plastycznych. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas 0 – VIII SP i I – IV LO. Wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością wykonując ozdoby świąteczne. Prace konkursowe, po wyłonieniu laureatów, wzięły udział w kiermaszu bożonarodzeniowym.

      Z przyjemnością informujemy, że komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

      klasy 0-III SP:
      I miejsce: Weronika Sadowska - klasa IIIb
      II miejsce ex aequo Klara Klepacka - klasa Ia oraz Diana Sudnik - klasa Ia
      III miejsce: Karolina Chmielewska - klasa Ia

      Wyróżnienie:
      Lidia Łaszcz – kl. Ia

      klasy IV-VIII SP:

      I miejsce: Wiktoria Borysow - klasa IVa
      II miejsce: Nela Szulińskaklasa Va
      III miejsce: Kinga Klimczuk - klasa Vb

      Wyróżnienie:
      Lena Mieczkowska – kl. Vb

      Oliwia Chudzińska – kl. IVc

      Amelia Stachyra – kl. Vb

      Tymon Ławniczuk – kl. IVa

      Ignacy Lengiewicz – kl. Vb

      klasy I-IV LO:

      I miejsce: Kataryna Bondarenko - klasa IVL LO
      II miejsce: Wiktoria Jankowskaklasa IL LO

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy pomysłowości i życzymy dalszych sukcesów!

      Organizatorzy konkursu: Marta Małkowska, Magdalena Dołęga

     • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

      28.12.2022

      Jak co roku w dniach 14-15.12.2022r. w Zespole Szkół Sportowych odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Sprzedawane były ozdoby świąteczne, wykonane przez nauczycieli, zdolne ręce naszych uczniów oraz ich rodziców. Na kiermaszu nie zabrakło również słodkich wypieków - ciast, babeczek, pierniczków, szyszek. Zajście cieszyło się wielką popularnością. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie lub na prezent dla najbliższych. W ciągu dwóch dni kiermaszu uzbieraliśmy 952 zł, które przeznaczyliśmy na cele charytatywne.

      Organizatorzy kiermaszu: Marta Małkowska, Magdalena Dołęga

     • Akcja charytatywna „Paczuszka dla Maluszka”

      28.12.2022

      Od 28.11.22 roku w naszej szkole rozpoczęliśmy po raz kolejny akcję charytatywną "Paczuszka dla Maluszka". Uczniowie przynosili prezenty dla najmłodszych, które składali pod szkolną choinką oznaczoną logo Fundacji Małych Stópek. Dzieci przynosiły kosmetyki dla najmłodszych, artykuły papiernicze i plastyczne oraz zabawki. Podarki przekazaliśmy do Tęczowego Domu - Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Ełku prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek. Mamy nadzieje, że te drobne prezenty wywołały uśmiech na twarzach dzieci.

      Szkolni koordynatorzy akcji charytatywnej

      Magdalena Dołęga, Marta Małkowska

     • Ćwierćfinał rejonu w piłce siatkowej

      21.12.2022
      21 grudnia nasze dziewczęta z klasy 8a wzięły udział w ćwierćfinale rejonu w piłce siatkowej. Zmierzyły się z 3 drużynami: SP7 Giżycko, SP4 Giżycko oraz SP4 Ełk. Po zaciętej walce udało nam się wywalczyć 2 miejsce i awans do półfinału województwa ☺️

      Gratulacje i podziękowania zawodniczkom za walkę do ostatniej piłki 😉🏐🏐

      Trener : Paulina Rynkowska

     • Młodzieżowy Sędzia Sportowy

      20.12.2022

      W dniach 10-11.12.2022 r. w Olecku  odbyło się zakończenie projektu realizowanego przez Warmińsko- Mazurski Szkolny Związek Sportowy- Młodzieżowy Sędzia Sportowy. Uczennice  zdawały egzamin teoretyczny i praktyczny z sędziowania na młodzieżowego sędziego sportowego z piłki siatkowej. Po zakończeniu szkolenia uczennice  otrzymały legitymacje oraz otrzymają również koszulki sędziego młodzieżowego. Uczestnikom gratulujemy zdania egzaminu oraz życzymy powodzenia w dalszej pracy sędziego. Projekt dofinansowany był  ze środków budżetowych przekazanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

      Uczennice: Eliza Furman, Weronika Gulan, Paulina Małkowska, Amelia Mścichowska, Wiktoria Rydzewska, Sabina Szałaj, Natalia Ułanowicz, Julia Żurawska

      Trener Paweł Duba

      Tekst Katarzyna Cholewińska

      Zdjęcia  Paweł Duba

     • Kinder + Sport

      19.12.2022

      W sobotę i niedzielę 17 i 18 grudnia siatkarze i siatkarki z klasy 4a, 5a i 6a uczestniczyli w pierwszych w tym roku zawodach Kinder + Sport. Turniej odbył się w Kętrzynie – sobota dziewczyny oraz w Olsztynku – niedziela chłopcy. Wszyscy zawodnicy wykazali się walecznością i każda drużyna dała z siebie wszystko. Warto wyróżnić drużynę dziewcząt z klasy szóstej która zajęła 6 miejsce oraz drużynę chłopców również z klasy szóstej która uplasowała się na 7 miejscu. Gratulujemy.

     • Mistrzostwa Rejonu VI SZS

      18.12.2022
      W czwartek nasi uczniowie Liceum Sportowego uczestniczyli w mistrzostwach Rejonu VI Szkolnego Związku Sportowego. Wygrywając wszystkie swoje mecze zapewnili sobie awans do półfinału wojewódzkiego.
       

      I miejsce Zespół Szkół Sportowych Ełk

      II ZSZ Gołdap

      III miejsce I LO Ełk

      IV  miejsce I LO Giżycko

      Trener Marcin Kohlman 

      Skład naszego zespołu:

      Maciej Hodun, Patryk Ułanowicz, Damian Skrajnowski, Maciej Kohlman, Arkadiusz Sliż, Gabriel Tesluk, Jakub Maciejewski, Kacper Rymarowicz.

     • Wyniki Międzynarodowego konkursu BÓBR INFORMATYCZNY – poziom szkolny:

      18.12.2022

      POZIOM BENIAMIN

      I miejsce – Ignacy Chrzanowski – Klasa 6c

      II miejsce – Damian Łajewski – Klasa 6b

      III miejsce –  Mariusz Maciorowski – Klasa 5b

      POZIOM JUNIOR

      I miejsce – Patrycja Lutow – Klasa 8c

      II miejsce –  Maja Sobańska – Klasa 8a

      III miejsce – Maciej Zawadzki – Klasa 8a i Samuel Gajewski – klas 8a

      POZIOM SENIOR

      I miejsce – Michał Szydlik – klasa 3S

      II miejsce –  Rufin Fiedoruk – Klasa 3S 

      III miejsce – Wiktoria Surażyńska – Klasa 2S

      Poziom konkursu okazał się  bardzo wysoki. Zadania były nie lada wyzwaniem zwłaszcza na poziomie Junior i Senior. Każdy uczestnik może sprawdzić liczbę uzyskanych przez siebie punktów po zalogowaniu się na swoje konto na platformie www.dzwonek.pl. Gratulujemy wszystkim laureatom!

                                   Szkolni koordynatorzy konkursu:

      Anna Rutkowska, Marta Małkowska, Zygmunt Sikorski,

     • UCZNIOWIE ZSS VICE MISTRZAMI MIASTA W PIŁCE RĘCZNEJ

      13.12.2022

      Dnia 09 grudnia zostały rozegrane mistrzostwa miasta Ełku w piłkę ręczną. Zawody przeznaczone były dla uczniów szkół podstawowych z rocznika 2008/2009.

      Uczniowie Naszej Szkoły z klasy 8b trenujący piłkę nożną tym razem rywalizowali w piłkę ręczną. Ostatecznie zajmujemy 2 miejsce.

      Wyniki:

      ZSS - SP 3 Ełk — 6:2, SP 5 Ełk - ZSS Ełk —- 3:1, ZSS - SP 7 Ełk 2:0, SP 5 Ełk - SP 9 Ełk 2:2 karne 2:1

      Klasyfikacja końcowa:

      1. SP 5 Ełk

      2. ZSS Ełk

      3. SP 9 Ełk

      4. SP 7 Ełk

      5. SP 3 Ełk

      Skład:

      Paweł Danielczyk, Gabriel Nerkowski, Tymek Grabowski, Jakub Wenda, Oliwier Gulan, Bartek Zastocki, Sebastian Mikołajczyk, Kacper Koronkiewicz, Dominik Karbowski, Igor Górski

      Trener: Dariusz Ryszkiewicz

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15 19-300 Ełk Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 93818