• SPOTKANIE Z RODZICAMI

      03.06.2024

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE INFORMACYJNE RODZICÓW DZIECI PRZYJĘTYCH DO KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2024/2025. SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ 20 CZERWCA 2024 R. O GODZINIE 16.00 W SALI GIMNASTYCZNEJ.

     • 🔵🔴 Drużyna Trampkarza C2 na turnieju międzynarodowym w Pradze zajmuje 6 miejsce na 16 drużyn⚽💪

      02.06.2024

      Ciekawe doświadczenie mają za sobą podopieczni Jakuba Lasoty. W turnieju brały udział drużyny z Austrii, Niemiec, Włoch, Słowacji, Czech i Polski. Turniej kończymy z bilansem 3 wygranych i dwóch porażek.Grupa UKS Rona 03 Ełk - GKS Stromiec 2:0UKS Rona 03 Ełk - FC Mlade Buky 5:1UKS Rona 03 Ełk - Enitracht Nordestadt 1:2Zajmując drugie miejsce w grupie za Niemcami graliśmy dzisiaj o miejsca 5-8 z drużynami z Francji i SłowacjiUKS Rona 03 Ełk - Entente Sportive Molsheim 2:1UKS Rona 03 Ełk - MSK Puchov 0:3

      Skład drużyny: Adam Kruszko, Dawid Minda, Bartek Szymczyk, Filip Suchocki, Norbert Świerzbicki, Mikołaj Gutowski, Maciek Markiewicz, Gaweł Sobolewski, Dawid Szymaszko, Olaf Gładkowski, Szymon Królczyk,  Kuba Pieńczykowski, Szymon Gajewski, Kuba Gabruś, Mateusz Mieńkowski, Kajtek Sobolewski, Olek Babiński, Kuczyński Kacper.

      Fajna przygoda za nami, cieszy że podczas rywalizacji mieliśmy okresy bardzo dobrej i kombinacyjnej gry i sprawdziliśmy się na tle innych drużyn.Podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli zorganizować ten wyjazd tj. Dyrekcji Zespół Szkół Sportowych w Ełku, Rodzicom zawodników, PASO Elk- ubezpieczenia.

      DziękujemyTrenerzy Jakub Lasota i Paweł Uszyński🏆🏆⚽⚽⚽

     • Jak oszczędzamy wodę?

      02.06.2024

      W dniu 31.05.2024r.  w naszej szkole przeprowadzono badania na temat: W jaki sposób oszczędzamy wodę? Podczas pogadanki na spotkaniu uczniowie przypomnieli sobie  rodzaje zbiorników wodnych na Ziemi. Uświadomili sobie, że tylko 3% stanowią wody słodkie, które człowiek może wykorzystać do bezpośredniego użytku. Sprawdzili  za pomocą stron internetowych miejsca na Ziemi z deficytem wody. To pokazało, iż wodę należy oszczędzać. Następnie przeprowadzono ankietę wśród uczniów i ich Rodziców, a także nauczycieli o oszczędzaniu wody. Kwestionariusz ankiety zawierał następujące pytania:

      1. Czy jest konieczność oszczędzania wody?
      2. Dlaczego należy oszczędzać wodę?
      3. W jaki sposób najczęściej  oszczędzacie Państwo   wodę w gospodarstwie domowym? (proszę wymienić)
      4. W jaki sposób można oszczędzać wodę  na działce / ogrodzie warzywnym? (proszę wymienić przykłady)

      Z przeprowadzonych badań wynika, że uczniowie i inni badani widzą konieczność oszczędzania wody. Potrafią podać konkretne przykłady oszczędzania wody w gospodarstwie domowym oraz jeśli posiadają działki, ogrody z warzywami. Sposoby te są praktykowane w życiu codziennym.
      Do najczęściej wymienianych przez respondentów należy:

      • korzystanie z ekologicznych programów (zmywarka, pralka),
      • korzystanie z kąpieli pod prysznicem zamiast kąpieli w wannie,
      • zakręcanie wody przy myciu zębów,
      • zbieranie deszczówki na działce /ogrodzie,
      • sprawdzanie szczelności przy kranach, (wymiana uszczelek w cieknących kranach)
      • racjonalnie korzystam z wody (bez potrzeby nie marnuję, używam odpowiedniej ilości).

      Po zebraniu wyników okazało się, że nasza świadomość oszczędzania wody jest na bardzo wysokim poziomie, potrafimy oszczędzać wodę w naszym codziennym życiu, znamy wiele sposobów, które nie tylko są teorią, ale są elementem naszego bieżącego funkcjonowania.

       

      M. Grońska, A. Wojewódzka, B. Florczyk

     • DZIECIĘCO - MŁODZIEŻOWA RADA MIASTA EŁKU

      31.05.2024

      29 maja 2024 roku uczennice klasy 7a- Lidia Leszko i Aleksandra Suchocka reprezentowały nasza szkołę na DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWEJ RADZIE MIASTA EŁKU.

      Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz i jego zastępcy gościli 16 radnych – przedstawicieli miejskich szkół podstawowych. W sesji uczestniczyli również: wiceprzewodniczącyRady Miasta Ełku Michał Tyszkiewicz, przewodnicząca Komisji Edukacji i KulturyEwa Awramik, sekretarz miasta Marcin Radziłowicz, a także naczelnicy poszczególnych wydziałów Urzędu Miasta i zaproszeni goście.

      Młodzi radni obradowali m.in. w sprawach: utworzenia oddziału chirurgii dziecięcej, stworzenia skrzynki pomysłów przed EŁCKIM CENTRUM KULTURY, zmiany częstotliwości przejazdów autobusów MZK, stworzenia oficjalnych młodzieżowych social mediów w Ełku, organizacji spotkań integracyjnych dla ósmoklasistów czy budowy Bike Parku.

      Lidia i Aleksandra na sesji przedstawiły argumenty przemawiające za utworzeniem w Ełku oddziału chirurgii dziecięcej.

      Opiekun: Aldona Wojewódzka

     • „Bukiet dla mamy”

      28.05.2024

             24 maj 2024r. po raz kolejny odbył się w naszej szkole konkurs florystyczny dla uczniów klas IV- VIII „Bukiet dla mamy”. Oryginalne aranżacje polnych i ogrodowych kwiatów, artystyczne bukiety w wykonaniu uczniów, to wyraz wielkiej miłości, której towarzyszą wielkie emocje. Każdy z uczestników włożył wiele serca i energii w przygotowanie swojego dzieła.  W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 50 uczniów. Komisja miała trudny wybór. Wszystkie bukiety były piękne i oryginalne.

                   I m-ce -  Maciorowska Natalia kl. VIII a

                   II m-ce - Dobrowolska Anna kl.VI b

                  III m-ce – Urbańczyk Lena kl. V a

         Wyróżnienia zdobyli : Mieczkowska Lena(kl.VI b), Jelska Oliwia (kl. IV b), Rydzewska Alicja (kl. IV b), Sznajder Dominik (kl. IV a), Pahl Klaudia (kl.V a), Perkowska Hanna (kl. V a), Królczyk Bartłomiej (kl. VI a)

       Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

      Beata Florczyk i Iwona Jastrzębska

     • Pierwsza pomoc ratuje życie

      24.05.2024

      Pierwsza pomoc to czynności, które podtrzymują życie poszkodowanego albo pomagają zmniejszyć skutki wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby. O tym, w jaki sposób pomagać, tym razem uczniów kl. 1-3 uczyli polscy żołnierze i żołnierze NATO. Po części pokazowej i praktycznej dzieci miały okazję obejrzeć wyposażenie karetki wojskowej, przeprowadzić indywidualne rozmowy, a także zapoznać się z podstawowym sprzętem wojskowym. To były niezapomniane wrażenia. Dziękujemy za odwiedziny.

     • Wicemistrzowie Województwa w Mini Piłce Nożnej Chłopców - Igrzyska Dzieci 

      22.05.2024

      Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku (Va i VIa) kolejny raz udowodnili, ze potrafią grać w piłkę na wysokim poziomie, zostali wicemistrzem województwa  Nasza reprezentacja w całym turnieju od początku tych rozgrywek  (4 etapy) ponieśli tylko jedna porażkę na około 20 meczy. W turnieju finałowym uznajemy wyższość drużyny z Braniewa

      Turniej Finałowy

      Mecze grupowe:

      ZSS Ełk vs SP4 Bartoszyce 5-1

      ZSS Ełk vs SP4 Szczytno 4-1

      Półfinał:

      ZSS Ełk vs SP7 Bartoszyce 7-2

      Finał:

      ZSS Ełk vs SP3 Braniewo 1-4

      Reprezentacja Finałowa:

      Danielczyk Kacper 6a

      Zubrzycki Igor 6a

      Bujnowski Kamil 6a

      Kalwajtys Dawid 5a

      Kalwajtys Patryk 5a

      Wojtkowski Marcel 5a

      Krawcewicz Filip 5a

      Kozłowski Wiktor 5a

      Dziękujemy Dyrekcji za wsparcie

     • Sprawdzian kompetencji trzecioklasistów

      21.05.2024

      Maj to okres, w którym uczniowie na poszczególnych etapach edukacyjnych podsumowują swoje osiągnięcia przedmiotowe. Maturzyści i ósmoklasiści są już po swoich egzaminach, zatem przyszła kolej na uczniów kl. 3. Przystąpili oni do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami z j. polskiego, matematyki i przyrody.

      Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

      Małgorzata Zdankowska, Anna Kuczyńska

     • OGÓLNOPOLSKIE PRESTIŻOWE NAGRODY DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

      19.05.2024

      Z ogromną radością odebraliśmy wiadomość o wielkim plastycznym sukcesie uczniów naszej szkoły, biorących udział w VIII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM DLA DZIECI I MŁODZIEŻY "PEJZAŻE". Dnia 9 maja 2024r w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach odbyło się posiedzenie komisji, która dokonała oceny nadesłanych prac. Spośród 389 prac, komisja konkursowa dostrzegła wyjątkowość i oryginalność tematu również w pracach plastycznych uczniów naszej szkoły.

      OTO LISTA NAGRODZONYCH UCZNIÓW:

      1. NIKOLA TRUSZKOWSKA KL.6b – I MIEJSCE

      2. AMELIA AUGUSTYNOWICZ KL.7d – III MIEJSCE

      3. MARTA ŁOCHOWSKA KL.7d – WYRÓŻNIENIE

      4. ROKSANA BAŁDYGA KL.IS – III MIEJSCE

      Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym uczniom. Szkoła jest z Was dumna!

      Katarzyna Klimach - nauczyciel plastyki

     • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY „Dobre rady na odpady”

      16.05.2024

      Uczennica klasy Ia Julia Milewska, zajęła III miejsce w międzyszkolnym konkursie ekologicznym „Dobre rady na odpady”.

      Konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 adresowany był do uczniów ełckich szkół uczęszczających do świetlic szkolnych.

      Zadaniem dzieci biorących udział w konkursie było wykonanie postaci zwierzątka domowego przy wykorzystaniu materiałów wtórnych.

      Nasza uczennica wykazała się niezwykłą wyobraźnią i pomysłowością.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

      Świetlica szkolna

      Marta Małkowska, Elżbieta Potapczyk, Danuta Nawrocka

     • Szkolenie  z zakresu udzielania pierwszej pomocy

      13.05.2024

      23 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie  z zakresu udzielania pierwszej pomocy.  Spotkania uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich z ratownikami  medycznymi p. Natalią Kalinowską i p. Ernestem Doliwą z 44 Batalionu Lekkiej Piechoty w Ełku, obejmowały zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. 

      Poprzez ciekawe formy  i metody pracy wszyscy mogli nauczyć się udzielania i wzywania pomocy. W czasie szkolenia każdy uczeń miał okazję poćwiczyć na fantomie ustalony schemat udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie objęci szkoleniem już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania  w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki takim zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych. Im więcej uczniów znających zasady udzielania pierwszej pomocy, tym bezpieczniej wśród polskiego społeczeństwa. 

      Organzator|: Dorota Karpińska, Katarzyna Cholewińska 

     • FOX 2024

      13.05.2024

      Z dumą i radością ogłaszamy, iż w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX 2024 najlepsze wyniki uzyskały następujące osoby:

      Łochowska Marta, klasa 7d - wynik bardzo dobry

      Zacharewicz Olaf, klasa 4b - wynik bardzo dobry 

      Chodkiewicz Antonina, klasa 4b - wynik bardzo dobry

      Smoleńska Maja, klasa 4b - wynik bardzo dobry

      Lengiewicz Ignacy, klasa 6b - wynik dobry

      Rowiński Eryk, klasa 7a - wynik dobry

      Kalinowska Magdalena, klasa 7d - wynik dobry

      Jesteśmy z Was dumni. GRATULUJEMY!!!

      Zapraszamy do udziału za rok.

      Szkolni koordynatorzy konkursu: Małgorzata Klimach, Kamila Kęsicka

     • Wicemistrz Województwa jest z ul. Suwalskiej 15 🔝🏆

      13.05.2024

      Niezmiernie miło jest Nam poinformować iż uczniowie Klasy Va Zespołu Szkół Sportowych w Ełku zajęli wysokie drugie miejsce w rozgrywkach na szczeblu województwa Warmińsko Mazurskiego Największego turnieju w Polsce o Puchar Tymbarku z Podwórka na Stadion jest to prestiżowy, a zarazem największy turniej tego typu dla dzieci w Europie 

      Chłopcy w piątkowy poranek wybrali się w bardzo daleką podróż do Iławy 

      Do finału Nasi zawodnicy szli jak burza Wygrywając dwa mecze w grupie, ćwierćfinał i półfinał, strzelając przy tym 34 bramki nie tracąc żadnej 

      W Finale trafiamy na Mistrza z roku 2022, który nie dość że wygrał województwo to na szczeblu ogólnopolskim zajął również pierwsze miejsce. Wynik 0-2 dla Szkoły z Olsztyna nie odzwierciedla przebiegu meczu. Chłopcy z Zielonego  mieli swoje sytuacje i również mogli wygrać

      Brawa należą się wszystkim uczestnikom za walkę i zaangażowaniem ale Naszym chłopcom najbardziej - dla Nas to Wy jesteście zwycięzcami 

      Warto odnotować iż Królem Strzelców z 18 bramkami został Marcel Wojtkowski 

      Kasa 5a:

      Marcel Paciorek

      Jakub Leyk

      Wiktor Kozłowski

      Patryk Kalwajtys

      Marcel Wojtkowski

      Aleksander Gąsiewski

      Tymoteusz Ławniczuk

      Filip Daniluk

      Filip Krawcewicz

     • Kindery

      12.05.2024

      W sobotę 11.05.2024 siatkarki z klas 4,5 i 6 rozegrały ostatnie w tym sezonie zawody Kinder. Turniej został rozegrany w Kętrzynie i w Barcianych. Nasi zawodnicy rozegrali dużo pojedynków w których doznali zarówno zwycięstw i porażek. Dzieci grały w różnych Ligach w zależności od swoich umiejętności. Gratulacje.

      Trener: Grzegorz Orzeł, Paulina Rynkowska

     • TURNIEJ "Z PODWÓRKA NA STADION" O PUCHAR TYMBARKU

      10.05.2024

      26.04.2024 na Stadionie Miejskim w Ełku odbył się turniej " Z PODWÓRKA NA STADION"
      organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej. Jest to największy turniej piłkarski dla dzieci w
      Europie objęty honorowym patronatem Prezydenta RP.
      W najmłodszej kategorii wiekowej, czyli chłopcy do lat 8 startowała reprezentacja Szkoły
      Podstawowej nr 6 w Ełku. Niezmiernie miło jest nam ogłosić iż nasi uczniowie klas I zostali
      Mistrzem Powiatu Ełckiego i awansowali do dalszej fazy turnieju.
      Naszą szkołę reprezentowali:
      Brózio Dawid
      Budziński Marcel
      Budziński Mikołaj
      Drewnowski Piotr
      Galicki Eryk
      Konopko Piotr
      Kowalski Nikodem
      Markowski Maksymilian
      Nawrocki Oliwier
      Wojciechowski Marcel
      Wielki brawa i ogromne gratulacje. Trzymamy mocno kciuki na dalszej drodze piłkarskiej
      przygody.
      Trener: Adrian Wojciechowski

     • Licealiści zagrali na piątkę!

      10.05.2024

      Za nami dwa finały wojewódzkie Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku
      Sportowego w piłce nożnej chłopców oraz piłce nożnej halowej chłopców, które odbyły się w
      Ostródzie oraz Bartoszycach. Niestety nie zaprezentowaliśmy się na miarę naszych
      oczekiwań i w obu przypadkach zajmujemy 5 miejsce. Zespół Szkół Sportowych w Ełk
      reprezentowali: Bednarek Łukasz, Dunaj Miłosz, Fiedoruk Rufin, Kłubowicz Wiktor, Kozicki
      Piotr, Rapita Igor, Ryszkiewicz Oskar, Sturgulewski Przemysław, Wielgat Jakub, Zagórski
      Jakub.
      Trener: Adrian Wojciechowski

     • Igrzyska Dzieci

      30.04.2024

      czwartek 25 kwietnia reprezentacja naszej szkoły w kategorii Igrzyska Dzieci - klasy 4-6 oraz Igrzyska Młodzieży-  klasy 7-8 udała się na stadion miejski by rywalizować z pozostałymi ełckimi szkołami. W każdym roczniku biegły 3 dziewczęta oraz 3 chłopców. Klasy 4- 6 dokonywały zmian i przekazania pałeczki sztafetowej po 300 m , zaś klasy 7- 8 - 400m. Dzięki walce do końca i ogromnemu wysiłkowi naszych uczniów 💪💪 ostatecznie zajęliśmy I miejsce - Igrzyska Młodzieży oraz  II miejsce Igrzyska Dzieci !!🏆🏆 

      Dziękujemy za udział i reprezentowanie szkoły ☺️ jesteśmy z Was dumni !  👏☺️

     • LAUREACI KONKURSÓW: PLASTYCZNEGO I TECHNICZNEGO

      30.04.2024

      Z wielką radością informujemy, że uczennica klasy IS Liceum Ogólnokształcącego Patrycja Kukier zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „ Stop nienawiści” organizowanym przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie Filia w Olecku.

      W Międzyszkolnym Konkursie Technicznym „Ozdoba wielkanocna” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. D. Siedzikówny „Inki” w Ełku , uczennica klasy VIa Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 Estera Kowalska zajęła I miejsce, a uczeń klasy Va Franciszek Janczewski zajął II miejsce.

      Walory artystyczne prac naszych uczniów zostały bardzo wysoko ocenione przez Komisje Konkursowe, które przyznały tak wysokie lokaty. Zgłoszone prace zasłużyły na wysokie uznanie pod względem oryginalności przedstawienia tematu i kompozycji plastycznej.

      Podziękowania i gratulacje kierujemy również do wszystkich uczniów biorących udział w konkursach i godne reprezentowanie szkoły.

      Opiekun:
      Katarzyna Klimach

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15

    19-300 Ełk
    Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 100426