• Lekcja przyrody w CEE w Ełku

      07.10.2021

       4 października 2021 r. klasa 0a wybrała się na lekcję przyrody do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Wizyta w CEE  miała na celu rozbudzenie w dzieciach ciekawości poznawczej, zwrócenie uwagi na coś, czego jeszcze same na tym poziomie nie dostrzegają, prowokowanie i zachęcanie do stawiania pytań, rozwijanie zainteresowań ekologicznych i przyrodniczych oraz wrażliwości na piękno przyrody w jesiennej szacie. Wszystkie cele udało się osiągnąć, ponieważ dzieci najlepiej uczą się w działaniu. Dzięki tej wyprawie ujrzały piękno ogrodu botanicznego w jesiennej szacie. Poznały wiele roślin i drzew, a także niektóre zwierzęta, również ryby naszych jezior. Szczególną atrakcją było obserwowanie w dużym akwarium polującego szczupaka. Dzieci na spacerze nazbierały jesiennych skarbów do kącika przyrodniczego. Wizytę w CEE zakończyły pełne wrażeń, bogatsze o wiedzę i doświadczenia.

      Grażyna Sacharzewska

     • „DZIECI SIECI – PLIK I FOLDER NA TROPIE INTERNETOWYCH KŁOPOTÓW”

      05.10.2021

      Dnia 05.10.2021r uczniowie klasy 5d wzięli udział wraz z wychowawcą w wydarzeniu: „Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”. Misją spektaklu szkoleniowego była pomoc młodym widzom w bezpiecznym odkrywaniu internetu. W pierwszej części wydarzenia uczniowie zapoznali się online z nagranym spektaklem, a w ramach drugiej części – interaktywnej, brali udział w wirtualnym spotkaniu z bohaterami – Plikiem i Folderem. Dzieci dowiedziały się o cyberzagrożeniach, a bohaterowie spektaklu krok po kroku wyjaśniali im, jak mogą sobie radzić z niebezpiecznymi sytuacjami w sieci.

      Organizatorem wydarzenia był NASK PIB, w ramach Polskiego Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”

      Joanna Kupidłowska, Katarzyna Klimach

     • Międzynarodowy projekt eTwinning: 'Tell The Tale'

      05.10.2021

      Z ogromną przyjemnością informujemy, iż 24.09.2021 r. został zatwierdzony przez National Support Service Poland and National Support Service Turkey kolejny 

      międzynarodowy projekt eTwinning:
      'Tell The Tale'

      Naszym głównym partnerem w projekcie jest szkoła turecka i uczniowie pozostający pod opieką pana Burhana Toptas. Projekt ma na celu udoskonalanie umiejętności językowych uczniów, nawiązanie kontaktów międzynarodowych, udoskonalanie umiejętności pisania w języku angielskim i rozwijanie wyobraźni. W 'Tell The Tale' biorą udział nauczyciele i uczniowie z Polski, Turcji, Alabanii, Francji, Jordanii, Grecji, Italii, Portugalii, Hiszpanii i Rumunii. 

      Zajęcia w naszej szkole są prowadzone w ramach koła zainteresowań z języka angielskiego i biorą w nich udział uczniowie z klasy 7c - pod opieką pani Marleny Milewskiej oraz uczniowie z klasy 5a - pod opieką pani Edyty Ostrowskiej. 

      O kolejnych etapach i aktywnościach projektu będziemy informować na stronie internetowej SPS 6, platformie twinSpace oraz grupie na portalu społecznościowym Facebook.

      Marlena Milewska & Edyta Ostrowska

      Certyfikat

     • O tym, jak i dlaczego należy segregować odpady

      04.10.2021

      We wrześniu klasy 3a, 3b i 3c wzięły udział w zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Zajęcia dotyczyły segregacji odpadów.

      Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną o tym, jak i dlaczego należy segregować odpady. Uczniowie dowiedzieli się, że produkowane przez całą populację śmieci mogłyby zapełnić 74 tysiące koszy wielkości Stadionu Narodowego w Warszawie. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę praktyczną podczas gry edukacyjnej. Byli bardzo zaangażowani i przekonali się, że nauka może być interesująca. 

     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

      03.10.2021

      1 października 2021 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay)!!!

      Jest to międzynarodowa akcja, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.

      Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Wydarzenie jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

      „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych.

      Oto krótka fotorelacja z tegorocznej akcji.

     • KONCERT PIOSENEK LAT 80

      03.10.2021

      Uczennice klasy 5d należące do koła artystycznego były obecne na koncercie piosenek lat 80 w wykonaniu Mileny Święcickiej. Koncert zorganizowano w ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Ełku. Usłyszeliśmy utwory takich wykonawców jak: Anna Jantar, Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Czesław Niemen, Seweryn Krajewski, Zbigniew Wodecki. Koncert był artystyczną podróżą do najbardziej kolorowej dekady w historii muzyki pop.

      Katarzyna Klimach

     • MegaMisja – cyfrowa edukacja w świetlicy szkolnej

      03.10.2021

      W połowie września w naszej szkole ruszyła kolejna edycja programu edukacyjnego MegaMisja realizowanego przy współpracy z Fundacją Orange. MegaMisja to program edukacji cyfrowej, w którym najmłodsi podczas pobytu w świetlicy szkolnej poznają zasady bezpiecznego internetu oraz przygotowuje je do korzystania z komputera i wykorzystywania nowych mediów w pożyteczny sposób poprzez gre edukacyjną. MegaMisja oparta jest na fabularyzowanej grze, która przenosi dzieci do cyfrowego labolatorium pełnej przygód. Wykonując kolejne zadania, dzieci pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wraz z nauczycielem przy realizacji wyzwań tworzyli plakat dotyczący źródeł informacji, uświadomili sobie, gdzie można wyszukiwać informacji oraz jak ważne jest weryfikowanie informacji i zwracanie uwagi na wiarygodność źródła. Pracując w grupach i wykonując kolejne zadania, uczniowie zdobywają punkty, które zamieniają na nagrody dla swojej świetlicy. Przy wykonywaniu zadań dobrze się bawimy jednocześnie odkrywając dobre i bezpieczne strony nowoczesnej technologii.

      Marta Małkowska

     • Moje boisko orlik 2012

      01.10.2021

      Dnia 1 października na naszym orliku odbyły się mistrzostwa rejonu w piłce nożnej w turnieju "Moje boisko orlik 2012" dla szkół ponadpodstawowych. Tego dnia nie byliśmy zbyt gościnni i wygraliśmy wszystkie spotkania. 

      Wynik turnieju:

      LO Gołdap 8:0 ZSZ Gołdap

      ZSS Ełk 12:0 ZSZ Gołdap

      ZSS Ełk 5:2 LO Ełk

      Dwa zespoły awansowały do turnieju półfinałowego. Oto klasyfikacja turnieju:

      1. ZSS Ełk

      2. LO Gołdap

      3. ZSZ Gołdap

      Skład zwycięskiej drużyny:

      Kuczyński Jakub, Szuchnicki Cyprian, Paczyński Patryk, Kalwajtys Krystian, Rafało Adam, Sobolewski Szymon, Lipiński Piotr, Przyborowski Michał, Rudnicki Marcin, Orzechowski Jakub.

     • Biegi przełajowe sztafetowe

      01.10.2021

      W czwartek 1 października odbyły się biegi przełajowe szkół średnich. W zawodach wzięło udział 6 szkół z Ełku i każda wystawiła 10 uczniów do rywalizacji. Zawody odbyły się na starej plaży miejskiej. Tego dnia mimo osłabienia i braku wielu uczniów udało się nam wystawić drużynę męską. Wynik to 5 miejsce może nie jest najlepsze ale wszyscy tego dnia dali z siebie 100 procent. Uczniowie a zarazem uczestnicy zawodów, trener Dariusz Ryszkiewicz zostali uwiecznieni na zdjęciu.

     • Druga część obchodów Europejskiego Dnia Języków za nami !!!

      01.10.2021

      Cała szkoła podjęła się tego dnia wielu wyzwań, uczniowie wzięli udział w wielu konkursach i zabawach językowych, dzięki czemu mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności komunikowania się w różnych sytuacjach życiowych.

      1. W rywalizacji międzyklasowej w „Potyczkach językowych”

       - w kategorii klas 4-6 SP wygrały klasy 4a i 5b.

       - w kategorii klas 7-8 wygrały klasy 7c, 8a i 8d.

       - w klasach LO bezkonkurencyjna okazała się klasa 3S.

      1. Konkurs kierowany do klas 4-6 SP na najładniejszy plakat na temat „Kuchnia w krajach europejskich” wygrała klasa 4b, wykonując piękny plakat dotyczący kuchni Grecji.
      2. Konkurs dedykowany klasom 7-8 na najciekawszy plakat dotyczący wiedzy na temat wybranego kraju europejskiego wygrała klasa 7c.

      1. miejsce – klasa 7c (Austria)

      2. miejsce – klasa 8a (Wielka Brytania)

      3. miejsce – klasa 7a (Niemcy)

      1. Konkurs na plakat zachęcający do nauki języków obcych w klasach SP wygrała uczennica klasy 8a: Oliwia Kaczyńska.

      W klasach LO wygrała uczennica klasy 3G Weronika Kiempisty.

      Ponadto uczniowie wykonali zwroty oraz wyrażenia w języku angielskim i niemieckim, które zostały rozwieszone w całej szkole. Teraz uczniowie mają tydzień czasu na ich opanowanie.

      Najmłodsi prezentowali siebie w języku angielskim swojemu wychowawcy, a chętni przebrali się w barwy wyznaczonego wcześniej kraju. 

      W klasyfikacji ogólnej, biorąc pod uwagę wszystkie przedsięwzięcia, najbardziej aktywnymi okazały się klasy 7c, 8a oraz 8d, tym samym zwyciężyły w rywalizacji klasowej. Klasy wygrały dzień wolny od pytania i kartkówek oraz słodką niespodziankę.

      Wszyscy reprezentanci klas, którzy wykonali poszczególne zadania otrzymują oceny z języków obcych oraz punkty dodatnie.

      Gratulacje !!!

      Dziękujemy za wspólną zabawę :)

      Wszystkim wychowawcom oraz nauczycielom dziękujemy również za motywowanie uczniów do wzięcia udziału w konkursach.

      Organizatorzy: Ewa Gorlewska, Dorota Wyłuda, Iwona Kacprzyk, Katarzyna Cybulska

     • Konkurs plastyczny dla uczniów klas 0 – VIII SP

      01.10.2021

      ,,Tajemnice różańca w obrazkach”

      Celem konkursu jest pogłębienie znajomości Tajemnic Różańca Świętego. Inspiracja do aktywnego udziału w nabożeństwach różańcowych. Rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej uczestników konkursu.

      Regulamin konkursu: Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów kl.  0 – VIII SP. 

      Klasy 0-IV SP

      • Uczniowie wybierają jedną tajemnicę różańca i wykonują do niej ilustrację.                    
      • Format pracy: A4

      Klasy V-VIII SP

      • Uczniowie wybierają jedną część różańca i wykonują do niej plakat lub ilustrowaną książeczkę.
      • Format pracy: Książeczka - A5; Plakat – A3

      Technika wykonania: dowolna.

      Prace należy składać do 22.10.2021r., do Wychowawców klas lub Pań od religii.

      Każda praca powinna być na odwrocie czytelnie opisana: imię i nazwisko ucznia, klasa.

      Termin ogłoszenia wyników: 29.10.2021r.

     • Emocji sportowych w Zespole Szkół Sportowych ciąg dalszy

      01.10.2021

      1 października 2021r. po raz kolejny byliśmy gospodarzami rozgrywek Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego „Moje Boisko Orlik”  Licealiada.  Na naszych obiektach sportowych rozegraliśmy zawody rejonowe w piłce nożnej  i piłce siatkowej chłopców.  W obu turniejach zajęliśmy        I MIEJSCE  i uzyskaliśmy awans do półfinałów wojewódzkich! Brawo Zawodnicy! Brawo Trenerzy!

      Skład Zespołu piłki nożnej:  Krystian Kalwajtys, Jakub Kuczyński, Piotr Lipiński ,Jakub Orzechowski, Patryk Paczyński, Michał Przyborowski, Adam, Rafało,  Marcin Rudnick, Szymon Sobolewski, Cyprian Szuchnicki

      Trener: Dariusz Ryszkierwicz

      Sędzia Głowny: Michał Rutkowski

      Skład Zespołu piłki siatkowej: Maciej Hodun, Oliwier Januszewski, Kamil Kalinowski, Jakub Maciejewski, Kacper, Rymarowicz, Damian Skrajnowsk, Patryk Ułanowicz

      Trener: Marcin Kohlman

      Sędzia główny: Krzysztof Konowalski

      Tekst i zdjęcia: Katrzyna Cholewińska

     • INTEGRACJA KLAS IV

      30.09.2021

      Dnia 24 września uczniowie klas 4a i 4b wybrały się do Parku Trampolin. Już od rana towarzyszył nam doskonały humor. Mimo dość znacznej odległości, dotarliśmy szybko na miejsce, ponieważ uczniowie nie mogli doczekać się zaplanowanej rozrywki. Na miejscu czekały na uczniów dwie godziny dobrej zabawy połączonej z wysiłkiem fizycznym. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczniowie korzystali z szeregu atrakcji – zjeżdżalni, basenów wypełnionych gąbkami, toru przeszkód na dwóch kondygnacjach, gry w siatkówkę na trampolinach. Celem naszej wycieczki była integracja grupy rówieśniczej i aktywne spędzenie czasu. Jest to dobra forma zajęć poza lekcyjnych, uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnej wycieczki.

      Marta Małkowska, Grzegorz Orzeł

      Opiekunowie: Ewelina Surynt, Daniel Potuszyński.

     • Dzień Chłopaka w Zespole Szkół Sportowych

      30.09.2021

      30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka.

      Dzień chłopaka nie jest powszechnie znanym świętem. Prawdopodobnie powstało ono analogicznie do dnia kobiet, by dziewczyny mogły, odwdzięczyć się panom za pamięć i podarunki. Obecnie dzień ten obchodzi niemal cały świat, a święto zyskuje coraz większą popularność. Historia święta jest krótka, gdyż sięga zaledwie 1999 roku, nie ma ustalonej jednolitej daty dla całego świata. W Rosji i na Ukrainie obchodzi się 23 lutego, w Trynidad i Tobago oraz w Indiach 19 listopada, w Wielkiej Brytanii zaś 5 kwietnia.

      W Polsce obchodzone jest 30 września. Tego dnia panowie dostają drobne prezenty i mogą troszeczkę pośwętować.     

      W Zespole Szkół Sportowych to świętowanie poszło pełną parą.

      Zaraz przy wejściu do szkoły na chłopaków czekały dziewczyny przy „Stoliku dobrych życzeń”. Chłopcy, młodzieńcy, panowie...mogli wylosować sobie życzenia na ten wyjątkowy dzień. Szczęśliwych intencji było tyle, że chyba każdy chłopak miał okazję do tego, aby czytając życzenia, uśmiech pojawił się na twarzy. 

      Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani dodatkowo w krawat, muszkę. Krawaty pięknie pasowały nawet do szkolnych mundurków:-) Dziewczyny, które miały na sobie krawat również świetnie wyglądały. Odbył się konkurs na najbardziej „krawatową klasę”.

      Zwyciężyła klasa 5a- gratulujemy męsko-damskiego zgrania!!!

      W Liceum odbyły się wybory: Chłopacy mieli do zdobycia aż 8 tytułów:

      • Najsympatyczniejszy Chłopak
      • Najmądrzejszy Chłopak
      • Najbardziej pomocny
      • Najbardziej atrakcyjny
      • Najweselszy
      • Najbardziej wysportowany
      • Z najładniejszym uśmiechem
      • Z najładniejszymi oczami

      Chłopakom, którzy odznaczyli się tymi tytułami serdecznie gratulujemy. Zwycięzcom wręczone zostały symboliczne pamiątkowe nagrody. Na chłopaków głosowały licealne koleżanki, które brały udział w przygotowanej ankiecie. Efekty, wyłaniające „8 wspaniałych”, okazały się zdumiewające :-)

      Podsumowując Dzień Chłopaka w Zespole Szkół Sportowych można go określić jako po prostu dobrą zabawę. W szkole nie musi być tylko nauka każdego dnia, warto troszeczkę się rozluźnić, mimo że wielu dorosłym mężczyznom krawat nie kojarzy się z rozluźnieniem :-)

                                                                                                    Pozdrawiamy

                                                                                  Samorząd Uczniowski SP i LO

     • Awans do półfinału wojewódzkiego!

      29.09.2021

      Kolejny dzień sportowych emocji  za nami! 29 września 2021r w Zespole Szkół Sportowych odbyły się zawody rejonowe W-M SZS"Moje Boisko Orlik 2012" Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Reprezentacje SPS6 Ełk, SP4 Ełk , SP4 Giżycko spotkały się tego dnia, aby uzyskać awans do półfinału wojewódzkiego. Przy dopingu  społeczności szkolnej reprezentacja nasz zespół zajął II miejsce i tym samym zapewnił sobie awans do kolejnego etapu rozgrywek! Serdecznie gratulujemy, kibicujemy i trzymamy kciuki!

      Skład zespołu: Patrycja Żytyniec, Tola Jastrzębska, Weronika Koniecko, Zuzanna Banachowska, Michalina Potoczna, Karolina Suchocka, Gabriela Urynowicz, Amelia Mścichowska.

      Trener: Krzysztof Konowalski

      Organizator: Zespół Szkół Sportowych, Krzysztof Konowalski, Marcin Kohlman.

     • „Jesteśmy Mistrzami Powiatu”

      29.09.2021

      28 września w naszej szkole rozegrany został Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców-  Licealiada   w ramach rozgrywek Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego

      Reprezentacja Zespołu Szkół Sportowych zajęła I miejsce i tym samym uzyskała awans do rozgrywek rejonowych. Serdecznie gratulujemy sukcesu sportowego. Kibicujemy i trzymamy kciuki!

      Skład reprezentacji: Maciej Hodun , Kamil Kalinowski, Jakub Maciejewski, Kacper Rymarowicz , Skrajnowski Damian, Patryk Ułanowicz

      Trener: Marcin Kohlman

      Koordynator turnieju Sebastian Kosiorem MOS Ełk

      Organizator turnieju: Zespół Szkół Sportowych w Ełku

     • 29.09.2021 to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania!

      29.09.2021

      A najgłośniej czyta się w Zielonym i z Zielonym!

      Tak, tak… To tu -w Zespole Szkół Sportowych- uczniowie szkoły podstawowej i liceum czytali dziś bardzo głośno i wyjątkowo starannie  na fizyce, biologii, geografii, języku polskim i innych przedmiotach!

      Takie czytanie warto promować! Czyni cuda- ośmiela, rozśmiesza, wzrusza, poprawia samopoczucie, pogłębia wiedzę! Co więcej chroni mózg! Rzekomo uaktywnia trzy różne ośrodki w mózgu. Wymaga to kombinacji kilku procesów, takich jak „wyobrażanie sobie” słów, zarejestrowanie ich brzmienia i tonacji, a także kontroli wymowy. Czytając książkę na głos, po prostu wymagamy od swojego mózgu więcej, niż kiedy czytamy ją po cichu.

      Licealiści z 3G doskonale o tym wiedzą i wiadomości tych nie zatrzymali dla siebie! Ruszyli w Ełk z lekturami, by zarażać głośnym czytaniem! Pochylali się nad dramatami, komediami, powieściami na przystanku MZK, na dworcu PKP, przy kinie, galerii czy w muzeum. Zapraszali przechodniów do tego, by ruszyli ich śladem!

      Niech czytanie będzie z Wami!

      Poloniści z ZSS w Ełku

     • Budowle z klocków

      27.09.2021

      Projektowanie oraz konstruowanie budowli z klocków rozwija potencjał dziecka, który należy pielęgnować od najmłodszych lat. Klasa 0a miała możliwość zabawy w projektowanie i konstruowanie korzystając z bogato wyposażonej sali zabaw „Kolej Na Klocki”w Ełku. Zapału i pomysłów konstruktorskich nie brakowało. Budowle były wspaniałe. Podczas zajęć dzieci uczyły się wzajemnej korelacji, zaufania i współpracy, co tak bardzo przyda się w życiu dorosłym. Dziękujemy zespołowi „Kolej Na Klocki” .

      Klasa 0a oraz wych. G. Sacharzewska

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • sekretariat@zss.elk.pl
   • sekretariat@zss.elk.pl
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 8282