• Szanowni Rodzice, Opiekunowie oraz Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku

      21.10.2021

      W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną oraz zgodnie z zarządzeniem dyrektora Zespołu Szkół Sportowych w Ełku przypominam, że w przestrzeniach wspólnych tj. na korytarzach, holach szkolnych obowiązuje noszenie maseczek ochronnych.

      Bardzo proszę o zwracanie na to uwagi dzieciom i wyposażenie ich w niezbędny w tej sytuacji środek ochrony.

      Proszę także o wsparcie szkoły w tym zakresie. Wspólne działania mogą przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa zarówno uczniów jak i nauczycieli.

      Wiemy jak trudna była dla wszystkich stron tj. uczniów, nauczycieli i rodziców/opiekunów nauka zdalna. Mamy możliwość, aby przynajmniej w ten prosty sposób ograniczyć transmisję wirusa.

      Dodam, że klasy są systematycznie odkażanie i zadymiane przy użyciu specjalnych płynów dezynfekujących.

      Bardzo ważne jest poczucie odpowiedzialności za zdrowie własnego dziecka oraz wszystkich innych osób przebywających w szkole. Dlatego nie posyłajmy chorych dzieci do szkoły a w przypadku stwierdzenia COVID-19 niezwłocznie informujmy wychowawcę klasy!

      Dziękuję i liczę na Państwa pomoc!!!

      Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Ełku

      Dorota Karpińska

     • MIKOŁAJKI w klasie IVb

      08.12.2021

      Mikołajki to szczególny dzień, na który z utęsknieniem czekają wszyscy uczniowie. Chociaż za oknem jeszcze mało śniegu, nastrój świąteczny podczas zajęć gości już od pierwszych dni grudnia. Na godzinie wychowawczej uczniowie klasy IVb dekorowali własnoręcznie upieczone pierniczki, a mikołajkowe czapki ozdabiały ich głowy. Przy dekorowaniu pierników uczniowie wykazali się pomysłowością, kreatywnością i bajkowymi pomysłami. To był fajny, ciekawy dzień... - Długo będę go pamiętać... - Lubię mikołajki... – to słowa uczniów, wspominających ten dzień. Wyczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym uczniom wiele radości.

      Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów naszej szkoły.

      Wszystkim życzymy zdrowych i słodkich MIKOŁAJEK.
       

      Marta Małkowska, Ewelina Surynt

     • Pomoc mieszkańcom Domu Samotnej Matki w Ełku

      08.12.2021

      Z okazji tegorocznych MIKOŁAJEK uczniowie klasy 3G, zamiast podarować sobie nawzajem prezenty, postanowili zorganizować zbiórkę pieniędzy w celu pomocy dla mieszkańców Domu Samotnej Matki im. bł. Marianny Biernackiej w Ełku. Licealustom udało się zebrać 195 złotych, za co kupili najpotrzebniejsze produkty, tj. pieluchy, smoczki, kosmetyki itp. Podarunki zostały dostarczone do sióstr zakonnych ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia zajmujących się prowadzeniem placówki. 

      Warto jest pomagać potrzebującym, szczególnie w zbliżającym się wielkimi krokami okresie świątecznym.

     • W poszukiwaniu Świętego Mikołaja

      08.12.2021

      4 grudnia 2021 roku uczniowie klasy VII a i VII d wraz z panią Beatą Florczyk wybrali się na spacer po Ełku w poszukiwaniu Świętego Mikołaja. Niestety Mikołaja nie spotkaliśmy, a naszą wędrówkę zakończyliśmy ogniskiem w Centrum Edukacji Ekologicznej. Pieczenie kiełbasek i wspólne zabawy w zimowej scenerii dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń.

                                                                                                                                          Beata Florczyk

     • Mikołajkowe zajęcia edukacyjne w Sali Zabaw Kolej na Klocki i Laser Tag klasy IVb

      07.12.2021

      W piątek 3 grudnia uczniowie klasy IV b wybrali się  na  mikołajkowe zajęcia edukacyjne do Sali Zabaw „Kolej na Klocki”. Atrakcji tego dnia mieliśmy dużo, ponieważ mogliśmy skorzystać z dwóch atrakcji, które zapewnili nam organizatorzy- „Kolej na Klocki ” oraz „Laser Tag C4 ”

      Gdy część klasy uczestniczyła w zajęciach, odkrywając tajniki i realizując zadania w grze  Minecraft, druga grupa oddawała się zdrowej rywalizacji podczas zabawy na laserowym paintballu w Laser Tag Ełk. Gra ta odbywała się na specjalnie przygotowanej, bardzo dużej i co najważniejsze bezpiecznej arenie, tworzącej system labiryntowych przejść, gdzie w tajemniczym półmroku, uczniowie uczestniczyli we wspaniałej zabawie. Tego dnia nie było wygranych i przegranych - liczyła się tylko dobra zabawa i radość ze wspólnie spędzanego czasu.

      Ten dzień spędzony nieco inaczej zdecydowanie zbliżył i zintegrował zespół klasowy, a czas spędzony wspólnie w miłej i luźnej atmosferze bez wątpienia przybliżył nam nadchodzący czas świątecznej beztroski.

      Marta Małkowska, Ewelina Surynt

     • Wyniki Międzynarodowego konkursu BÓBR INFORMATYCZNY – poziom szkolny:

      05.12.2021

      POZIOM BENIAMIN

      I miejsce – Ignacy Budziński – Klasa 5a

      II miejsce – Maja Walczuk – Klasa 5c

      III miejsce – Damian Łajewski – Klasa 5b

      POZIOM JUNIOR

      I miejsce – Patrycja Lutow – Klasa 7c

      II miejsce –  Rafał Gutowski – Klasa 8d

      III miejsce – Bartłomiej Trocki – Klasa 8b

      POZIOM SENIOR

      I miejsce – Rufin Fiedoruk – klasa 2S

      II miejsce –  Kamil Kalinowski – Klasa 3G  i Patryk Ułanowicz – Klasa 2S

      III miejsce – Przemysław Sturgulewski – Klasa 1S

      W tym roku szkolnym poziom konkursu okazał się  bardzo wysoki. Zadania były nie lada wyzwaniem zwłaszcza na poziomie Junior i Senior. Każdy uczestnik może sprawdzić liczbę uzyskanych przez siebie punktów po zalogowaniu się na swoje konto na platformie www.dzwonek.pl. Gratulujemy wszystkim laureatom!

     • Turniej Suwałki

      05.12.2021

      W sobotę 4.12.2021 siatkarze z klasy 5a i 4a wyjechali na Turniej dwójek i trójek siatkarskich do Suwałk. W zawodach uczestniczyło 16 drużyn w kategorii dwójek i 14 w kategorii trójek. Turniej był rozgrywany na nowej hali Ślepska Malow Suwałki – „Suwałki Arena”. Rozgrywki były prowadzone z podzialem na grupy oraz graniem o wszystkie miejsca, dzięki czemu wszystkie drużyny rozegrały po 5 lub 6 meczów. Nasze drużyny z rocznika 2010 zajęły 7,9,12 i 13 miejsce. Natomiast drużyna z rocznika 2011 zajęła 6 miejsce.

      Zawodnicy rocznik 2010:

      Paweł Borawski, Ignacy Budziński, Bartosz Butyński, Gabriel Cieśla, Adam Dąbrowski, Igor Kowalczyk, Franek Kuberski, Aleks Lenczewski, Bartosz Pawlikowski, Filip Pietrzykowski, Michał Sójka, Mikołaj Utykański, Michał Duba

      Zawodnicy rocznik 2011:

      Paweł Orzeł, Igor Ludwanowski, Kajetan Szumski

      Trener: Paweł Duba i Grzegorz Orzeł

     • Mistrzostwa Ełku

      05.12.2021

      W piątek 3.12.2021 siatkarze i siatkarki z klasy 4arozegrali Mistrzostwa Ełku Dwójek Siatkarskich. Turniej odbył się u nas w szkole, był rozgrywany systemem każdy z każdym. Chłopcy po wyrównanej i zaciętej walce zdobyli Mistrzostwo Ełku zajmując pierwsze miejsce, a dziewczyny zostali Wicemistrzyniami Ełku zajmując drugie miejsce.

      Skład drużyny dziewcząt:

      Maria Nerkowska, Lena Żyluk, Hania Poturzyńska, Wiktoria Kruczyńska, Maja Gudawajtys, Bożena Szałaj

      Skład drużyny chłopców:

      Paweł Orzeł, Igor Ludwanowski, Kajetan Szumski, Kacper Danielczyk, Oskar Harajda, Igor Zubrzycki

      Trener: Grzegorz Orzeł

     • Dobra współpraca

      05.12.2021

      W roku szkolnym 2021/22 wychowawczyni kl. IVb pani Marta Małkowska wraz ze swoimi wychowankami nawiązały współpracę z oddziałem przedszkolnym w naszej szkole.

      Celem współpracy są przede wszystkim wartości wychowawcze i społeczne: budowanie atmosfery sprzyjającej zaufaniu i akceptacji uczniów starszych i młodszych, wdrażanie do współpracy poprzez realizację wspólnych zadań, radzenie sobie w sytuacjach porażki i sukcesu, budowanie pozytywnego obrazu własnej osoby i poczucia własnej wartości, dostrzeganie potrzeb i problemów młodszych dzieci, budowanie atmosfery sprzyjającej dobrej komunikacji w grupie.

      W trakcie zajęć dzieci z oddziału przedszkolnego doskonalą manualną sprawność rąk, koordynację wzrokowo – ruchową podczas  wykonywania prac plastyczno – technicznych oraz poznają tajniki informatyki podczas zajęć z robotyki.

      Współpraca składa się z kilku etapów:

      1. Listopad - grudzień: zajęcia plastyczno – techniczne: wykonanie ozdoby bożonarodzeniowej- bombka w cekinach – 3 godz.
      2. Grudzień: zajęcia z robotyki: obsługa robotów – 1 godz.
      3. Styczeń: zajęcia kulinarno – techniczne – babeczka dla babci i dziadka – 1 godz.
      4. Luty: zajęcia plastyczno – techniczne: piernikowe serduszko – 1 godz.
      5. Marzec: zajęcia z robotyki: nauka kodowania – 1 godz.
      6. Kwiecień: zajęcia plastyczno – techniczne: jajko wielkanocne – 2 godz.

      Pierwsze zajęcia już za nami. Wykonanie ozdoby świątecznej: bombki ozdobionej cekinami, to żmudna i wymagająca cierpliwości praca.

      Uczniowie z klasy IVb wykazali się wielkim zaangażowaniem oraz godną podziwu cierpliwością podczas nauki najmłodszych. Wzór godny naśladowania. Brawo dla jednych i drugich.

      Dzieci z oddziału przedszkolnego bardzo dziękują za miłą współpracę i pomoc w wykonaniu pięknych bombek, które będą ozdobą świątecznych choinek.

      Wych. kl. 0a G. Sacharzewska oraz wych. kl. IVb M. Małkowska

       

     • „Wyspa Demonów” – Białostocki Teatr Lalek

      05.12.2021

      Uczennice klasy 5d należące do koła artystycznego były obecne na spektaklu „Wyspa Demonów” w wykonaniu Białostockiego Teatru Lalek. Przedstawienie odbyło się w ramach IV Ełckich Spotkań Teatralnych "Czwarta Ściana" oraz Dnia Japońskiego. Poznaliśmy polską wersję japońskiego teatru Bunraku, który jest unikalną formą precyzji animacji. Od ponad 300 lat zachwyca niezmiennie wszystkich koneserów i miłośników teatru na całym świecie. Atmosferę podziwu tworzyły przepiękne lalki, wzorowane na japońskich lalkach Bunraku, zabawne piosenki i znakomita gra aktorska. To wszystko sprawiło, że przenieśliśmy się do dalekiego Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie na maleńkiej wysepce rozpanoszył się demon zatruwający swą obecnością życie mieszkańców. Zachwyt małej i dużej publiczności wspaniałym spektaklem wybrzmiał na zakończenie w długich oklaskach.

      Organizator: Katarzyna Klimach

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • sekretariat@zss.elk.pl
   • sekretariat@zss.elk.pl
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 8283