• MEGAMISJA w świetlicy szkolnej

      14.11.2021

      Kolejne misje już za nami. Uczniowie zmagając się z kolejnymi zadaniami dowiedziały się co to są media, jakie są podstawowe funkcje komunikatów medialnych oraz co się kryje pod pojęciem „opinia i fakt”. Wiedzą jakie są środki przekazu informacji i za pomocą, jakich zmysłów są odbierane, czym charakteryzują sie programy rozrywkowe i informacyjne oraz jakich emocji dostarczają. Udział w zajęciach uświadomił uczniom, że każdy człowiek może mieć inny gust i nie wszystkim musi się podobać to samo. Ważne jest to, by umieć uszanować czyjeś zdanie i kulturalnie wyrazić własną opinię. Uczniowie naszej szkoły uczęszczjący do świetlicy szkolnej biorący udział w programie MegaMisja już pierwszą nagrodę otrzymali w postaci materiałów plastycznych, z których będą mogli korzystać przez cały rok szkolny. Kolejne zadania dostarczyły sporą dawkę zabawy i uśmiechu, a zarazem były źródłem cennych wiadomości. Z zaciekawieniem czekamy na kolejne misje.

      Marta Małkowska

     • Escape Room – zakodowany pokój tajemnic

      14.11.2021

      W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania na lekcji informatyki uczniowie klasy V uczestniczyli w zajęciach, których zadaniem było znaleźć ukryte wskazówki, otworzyć drzwi wprowadzając czterocyfrowy kod i wydostać się z zamku pełnym zakodowanych zagadek. Była to lekcja – gra, przygotowana na wzór tzw. pokoju zagadek (ang. Escape Room), wykorzystująca wiele różnych aktywności związanych z wykorzystywaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych w edukacji. Zadania były bardzo różnorodne. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, łamigłówki, quizy, a także posługiwali się szyfrem harcerskim. Wykazali się dociekliwością, wytrwałością potrzebną do osiągnięcia celu. Rozwijali kreatywne i logiczne myślenie, doskonalili pamięć i koncentrację. Lekcja ta była dla uczniów świetną zabawą i przygodą. Wiedza podana w niestandardowy sposób dała wspaniałe efekty w postaci zaangażowania uczniów oraz w myśl zasady „bawiąc – uczyć” pozwoliło uczniom zdobyć nowe umiejętności i osiągnąć sukces.

      Marta Małkowska

     • 11 LISTOPADA- WSPOMINAMY I NIE ZAPOMNIMY

      13.11.2021

      11 listopada to czas zadumy nad trudną historią naszego państwa, ale też i radości z faktu, że żyjemy w wolnym państwie. Co roku, w tym okresie organizuje się dużo wydarzeń upamiętniających odzyskanie niezależności.

      10 listopada uczniowie klas 0- III naszej szkoły również uroczyście uczcili  rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Wszyscy, odświętnie ubrani nosili przypięte biało-czerwone kotyliony lub serduszka. Podkreśliło to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania. 

      Część artystyczna wprowadziła nas w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Przypomnieliśmy minione, ciężkie czasy, aby wzbudzić refleksje. Przedstawienie w skrócie zobrazowało sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz  ukazało ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Wspominaliśmy tych, którzy walczyli o wolną Polskę poświęcając swoje życie. Wszyscy uczniowie wspólnie zaśpiewali hymn państwowy oraz śpiewali pieśni patriotyczne.

      Dzień ten  był dla nas lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc w obchodach Narodowego Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Nigdy nie zapomnimy o nich oraz o trudnej drodze naszej Ojczyzny do wolności.

      Serdecznie dziękujemy  za aktywny udział w obchodach  103 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości wszystkim uczniom z klas 0-III oraz zaangażowanym nauczycielom, a szczególnie  małym aktorom z klasy 3c, 2 a, 2b oraz zespołowi wokalnemu pod kierunkiem pani E. Awramik. Tym samym oświadczamy, że wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu”.

       

                                                                Mały Samorząd Uczniowski

     • I miejsce w Ełku

      11.11.2021

      W poniedziałek 9 listopada rozegrano Igrzyska dzieci Szkolnego Związku Sportowego w piłce nożnej. Był to pierwszy etap rozgrywek, czyli mistrzostwa Miasta Ełk. Nasz szkoła spisała się znakomicie wygrywając wszystkie spotkania i zajęła 1 miejsce. Igrzyska dzieci to rozgrywki dla rocznika 2009 i młodsi.

      Wyniki:

      SPS 5:0 SP 9

      SPS 3:1 SP 3

      Gratulacje dla trenerów i chłopców Szkoły Podstawowej Sportowej. Gratulacje za awans do następnego etapu.

     • Meldujemy wykonanie zadania!

      11.11.2021

      Meldujemy wykonanie zadania! A właściwie wykonanie zadań! Świętowaliśmy kolejną rocznicę  odzyskania  przez Polskę niepodległości. Wypisaliśmy 103 kartki z życzeniami dla Ojczyzny, napisaliśmy Patriotyczne Dyktando w trzech różnych grupach wiekowych 3x103, wykonaliśmy kokardy narodowe i... odśpiewaliśmy hymn Polski, biorąc tym samym udział w akcji,, Szkoła do hymnu''. Tak więc...,, Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy...''

     • Narodowe Święto Niepodległości

      10.11.2021

      W ramach obchodów 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę historyczną dotyczącą okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości do rozwiązania quizu „Droga do wolności”. Każdy uczeń, który podejmie wyzwanie, rozwiąże poszczególne zadania i prześle swojemu nauczycielowi historii rozwiązanie w postaci zdjęcia etapu końcowego quizu na e-dzienniku, otrzyma dodatkową ocenę z historii. Zachęcamy do podjęcia patriotycznego wyzwania i życzymy powodzenia! Link do quizu zamieszczamy poniżej.

      https://liblink.pl/fkytTHJyg8

      Jolanta Ratuszny, Elżbieta Kalinowska, Ewelina Jackiewicz

     • XXII Edycja Góry Grosza

      08.11.2021

      Wielka akcja zbierania monet pod nazwą Góra Grosza organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom w tym roku również ruszyła!!

      Cel Góry Grosza

      Naszym zdaniem, najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. Około 70 tysięcy dzieci przebywających w pieczy zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

      Komu Udzielamy Wsparcia?

      Z Waszą pomocą udzieliliśmy wsparcia dzieciom z różnych form pieczy zastępczej. Z każdym rokiem wzrasta liczba dzieci, które skorzystały z naszej pomocy. Szczegółowe informacje o tym, komu przyznano dotacje znajdziecie na stronie internetowej www.towarzystwonaszdom.pl

       Jak będzie wyglądała akcja w Zespole Szkół Sportowych?

      Uczniowie wszystkich klas zbierają monety 1gr, 2gr, 5gr, w swoich salach, zbiórką koordynuje Skarbnik klasy z pomocą wychowawcy. Zbieranie monet potrwa do 17 grudnia 2021r. Klasa, która zbierze najwięcej monet otrzyma +25pkt, za 2 i 3 miejsce +20pkt, pozostałe klasy +15pkt. Zbiórkę zaczynamy od zaraz :-)

      Mamy nadzieje, że największą motywacją do gromadzenie monet będzie fakt, że zgromadzone pieniądze posłużą dzieciom, które nie mają własnych rodzin. Każde dziecko zasługuje na godne warunki życia w otoczeniu ludzi zastępujących tych najbliższych.

       

                                                                                 Samorząd Uczniowski SP i LO

     • BAJKOWE  SPOTKANIE

      06.11.2021

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek  MSU   zaprosił uczniów z klas 0-III naszej szkoły do wspólnej zabawy. Mieli oni okazję do wykazania się znajomością bajek, tych znanych i mniej znanych. Dzieci między innymi rozwiązywały zagadki oraz rozpoznawały bajkę na podstawie jej fragmentu oraz kolorowanki. Była  również zabawa taneczna oraz prezentacja dziecięcych, bajkowych, pięknych przebrań w wykonaniu uczniów.

      Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

      Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

      W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom  za zaangażowanie się oraz wspólną zabawę, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu pięknych bajkowych strojów.

                                                                                           Mały Samorząd Uczniowski z opiekunami

      Opiekunowie MSU: Iwona Grygo, Beata Staniszewska

     • Rozstrzygnięcie konkursu o Św. Stanisławie Kostce

      03.11.2021

      27 października 2021r. Odbył się drugi etap konkursu pt. „ Święty Stanisław Kostka – patron dzieci i młodzieży.”

      Wzięli w nim udział przedstawiciele klas licealnych, wyłowieni w pierwszym etapie konkursu. Całość przeprowadzona została na platformie internetowej Kahoot, gdzie uczniowie musieli wykazać się szybkością i wiedzą na temat Św. Stanisława Kostki.

      A oto zwycięzcy:

      I miejsce – Martyna Sosnowska kl. IIIL

      II miejsce – Jakub Kaszkiel kl. IS

      III miejsce – Martyna Jaśkiewicz kl. IIIG

      Wyróżnione osoby:

      Martyna Chodorowska kl. IIIL

      Jowita Kondracka kl. IIIG

      Zwycięzcom GRATULUJEMY i zapraszamy po odbiór nagród!!!

     • Szkoła pamięta

      03.11.2021

      Kolejny raz przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta” poprzez zaangażowanie się w sprzątanie zaniedbanych grobów na Cmentarzu Komunalnym nr 1 w Ełku.

      Akcja sprzątania zaniedbanych grobów, na którą wyraziło zgodę Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Ełku, odbyła się 26 października 2021 r. Rozpoczęliśmy wspólną modlitwą przy głównej bramie cmentarza. Ełcka Caritas zapewniła podstawowe rzeczy potrzebne przy sprzątaniu: rękawiczki, worki itp. Po zakończeniu akcji gościliśmy w Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie była możliwość napicia się gorącej herbaty i upieczenia kiełbasek na ognisku.

      Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności jak również kształtowanie postaw prospołecznych oraz uwrażliwienie młodego pokolenia na szacunek dla zmarłych i cmentarza jako miejsca ich spoczynku.

     • Lekki plecak mam

      02.11.2021

      W październiku MSU przeprowadził w szkole akcję ważenia plecaków pod znanym wszystkim uczniom hasłem ,, Lekki plecak mam”.

      Celem jej było uświadomienie uczniom szkodliwości noszenia ciężkich plecaków. Członkowie MSU na korytarzu szkolnym ważyli uczniów oraz ich plecaki. Niestety nie wszystkie tornistry okazały się lekkie, niektóre ważyły nawet ponad 5kg.

      Mały Samorząd Uczniowski apeluje o przejrzenie plecaków i usunięcie niepotrzebnych rzeczy.

      Mały Samorząd Uczniowski

     • WYCIECZKA DO BIAŁEGOSTOKU

      01.11.2021

      26 października 2021 uczniowie klas 4a, 4b, 5a, 5c oraz 6a w ramach koła informatycznego prowadzonego pod patronatem Centrum Mistrzostwa Informatycznego uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku zorganizowanej przez Panią Joannę Kupidłowską i Panią Edytę Ostrowską. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie Epi – Centrum Nauki. To wyjątkowe i pasjonujące miejsce skierowane do wszystkich uczniów zainteresowanych światem nauki i techniki. Uczniowie mogli nie tylko oglądać wystawy, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach z dziedzin takich jak: optyka, telekomunikacja, medycyna, automatyka, robotyka i mechanika. Epi – Centrum Nauki zachęca do zgłębiania wiedzy o rządzących światem prawach fizyki, rozbudza zainteresowanie naukami ścisłymi, technicznymi i przyrodniczymi. Kolejnym etapem wycieczki był Park Trampolin Strefa Wysokich Lotów. Na miejscu czekały na uczniów dwie godziny dobrej zabawy połączonej z wysiłkiem fizycznym. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczniowie korzystali z szeregu atrakcji – trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami, ścianek wspinaczkowych z autoasekuracją, ścieżek akrobatycznych i stref dmuchanych atrakcji. Wycieczka do Białegostoku była dobrą okazją do integracji grupy i wspólnego spędzenia czasu połączonego z aktywnością fizyczną. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.

      Joanna Kupidłowska, Marta Małkowska, Agnieszka Łabanowska, Edyta Ostrowska, Grzegorz Orzeł

     • MEGAMISJA

      01.11.2021

      Kolejne misje za nami. Podczas ich realizowania uczniowie poznali zasady skutecznej i grzecznej komunikacji. Wiedzą jakich zwrotów należy używać rozmawiając z kolegą bądź koleżanką, a jakich komunikując się z osobą dorosłą. Radość sprawiło im wymyślanie swoich nicków. Uświadomiły sobie, że należy chronić swoje dane w sieci, że nigdy nie mamy pewności, kto kryje się pod pseudonimem. Nickiem może posługiwać się, ktoś zupełnie inny, niż sobie wyobrażamy. Dzieci w większości doskonale zdawały sobie sprawę z tego, że tak naprawdę nie jesteśmy w sieci anonimowi. Uczniowie jak zawsze fajnie się bawili i mocno angażowali w zajęcia wychodząc z nich z kolejną dawką wiedzy i doświadczenia. Z zaciekawieniem czekamy na następną misję.

      Marta Małkowska

     • Obcowanie ze sztuką od najmłodszych lat

      01.11.2021

      Jedną z form wartościowej, a przy tym ciekawej i rozwijającej rozrywki dla dzieci jest wizyta w teatrze. Dnia 22 października uczniowie z klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Teatru Lalek w Białymstoku. Obejrzeli przedstawienie pt." ANDERSEN KOSMICZNY AGENT". Spektakl to hołd oddany bajkopisarzom. Na scenie zobaczyliśmy postacie znane z klasycznych baśni Andersena, ale osadzone w kosmicznej scenerii. Sztuka opowiadała o tym, co może się wydarzyć, jeśli zapomnimy o takich wartościach jak miłość, przyjaźń, szacunek do drugiego człowieka. Widowisko podobało się uczniom, ponieważ ważny temat zaprezentowano w nowoczesny sposób uwzględniając potrzeby najmłodszego widza.

      Wychowawczynie kl. 1-3

     • Wyjście do Muzeum Historycznego w Ełku

      27.10.2021

                  27 października 2021 r. intensywnie działający uczniowie Samorządu Uczniowskiego SP i LO oraz sekcje zadaniowe działające przy SU wybrali się do Muzeum Historycznego w Ełku na wystawę „Jak to w dawnej szkole bywało” przygotowaną przez Pana Jacka Rutkowskiego. Mogliśmy usłyszeć ciekawą prelekcję o tym, jak wyglądało szkolnictwo w poszczególnych zaborach. Każdy z zaborców inaczej podchodził do sprawy wykształcenia młodych ludzi. Trudnym okresem była również okupacja oraz czasy PRL-u. Przekonaliśmy się, że dawna szkoła nie była taką, jaką mamy dzisiaj- otwartą na ucznia i jego potrzeby. Z zaciekawieniem przyglądaliśmy się oryginalnym dokumentom, świadectwom, zaświadczeniom, regulaminom z lat 1820-1989 r.

                  Wystawa nastroiła nas bardzo naukowo, ale i o ciało też trzeba zadbać, więc wybraliśmy się na wspólny posiłek do Bramy Mazur. Ten naukowy nastrój utrzymywał się dalej, ponieważ poszczególne sekcje intensywnie pracowały nad pomysłami realizacji planu pracy Samorządu Uczniowskiego. Powstało mnóstwo pomysłów na akcje, które będą organizowane w szkole. Myślimy, że zaskoczymy wszystkich swoimi pomysłami. Nie będziemy za wiele na razie zdradzać. Dzisiejszy czas został bardzo miło i pożytecznie wykorzystany.

                                                                                                     Samorząd Uczniowski SP i LO

     • Nasza reprezentacja chłopców wygrała zawody

      27.10.2021

      Dziś, 27.10.2021 odbyły się mistrzostwa Miasta Ełk w piłce nożnej szkół ponadpodstawowych. Nasza reprezentacja chłopców wygrała zawody pewnie nie tracąc w całym turnieju bramki. W turnieju udział wzięło 8 szkół średnich

      Wyniki Zespołu Szkół Sportowych:

      ZDZ 0:3 ZSS

      I LO 0:2 ZSS

      ZS nr 1 0:3 ZSS

      Finał: ZSS 2:0 ZSME ("Mechaniak")

      Skład zespołu: Kuczyński Jakub, Rapita Igor- Szuchnicki Cyprian, Orzechowski Jakub, Paczyński Patryk, Rudnicki Marcin, Przyborowski Michał, Zagórski Jakub, Wielgat Jakub, Sobolewski Szymon, Kalwajtys Krystian, Lipiński Piotr.

      Trener Adrian Wojciechowski

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • sekretariat@zss.elk.pl
   • sekretariat@zss.elk.pl
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 8295