• Ogłoszenie o pracy

      30.09.2022

      Praca dla 2 osób Sprzątanie w szkole Ełk, Warmińsko-Mazurskie

      Zakres obowiązków::

      Zgodnie z harmonogramem godziny pracy szkoły,  sprzątanie i zamiatanie oraz mycie podłóg klas lekcyjnych, ciągów komunikacyjnych, toalet, pomieszczeń socjalnych / szatni, hali sportowej, oraz  umiejętność właściwej organizacji pracy i wykorzystania czasu pracy. Godziny pracy na zasadzie grafiku  6-14 i 12-20 od poniedziałku do piątku.

      Wymagania:

      Poszukujemy 2 osób zdrowych, dyspozycyjnych, lubiących pracę, z dobrym kontaktem z dziećmi i młodzieżą.

      By móc ubiegać się o staż z urzędu pracy, konieczne jest zarejestrowanie się jako osoba bezrobotna w PUP. Uprawnionymi do odbywania stażu z urzędu pracy są osoby bezrobotne  do 30. roku życia,  do powyżej 50. roku życia.

      Staż jest w pełni finansowany przez PUP. Czas jego trwania wynosi zazwyczaj od 3 do 12 miesięcy.

       

      Inne wymagania:

      doświadczenie mile widziane.

      Wykształcenie:

      • podstawowe

      Miejsce pracy: Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15,

      19-300 Ełk, Ełk Gmina Miasto: m. Ełk, woj: warmińsko-mazurskie

      Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny, staż

      Ważne dokumenty zwiększające szanse pracy: - ważne badania lekarskie z medycyny pracy na st. sprzątaczka

      Wynagrodzenie : zgodnie ze stawką zaszeregowania, najniższe krajowe lub staż unijny

      Sposób aplikowania: bezpośrednio u pracodawcy, urząd pracy

      chętne osoby zapraszamy do kontaktu telefonicznego  87-732-63-70/66 

      w godzinach 8.00-14.00

     • Czytamy, a jakże czytamy... I to nie tylko z okazji Dnia Głośnego Czytania!

      30.09.2022

      #LaboratoriaPrzyszłości

      Już w tym roku organizowaliśmy akcję z cyklu Narodowe Czytanie. Z biblioteki szkolnej na pierwsze dwa tygodnie wrześniowe znikły wszystkie egzemplarze,, Ballad i romansów''Adama Mickiewicza. A było ich tyle, ilu uczestników szkolnego konkursu... DUUUUŻO! Przyczyniły się do tego nie tylko ogłoszenia o zmaganiach, ale i fakt,  że salę lekcyjną do konkursu przygotują uczniowie klasy humanistycznej 3L. Licealisci zamienili ją  na salę teatralną. Ustawiono światła, projektor, scenę i... Wyczarowano... szuwary... Szumiało, wiało i... Świteź czuć było! Do zmagań o tytuł Recytatora ZSS w Ełku stanęli śmiałkowie z klas 3-8 szkoly podstawowej i licealiści z klas 1-4. Choć teksty ballad do krótkich nie należą, widzowie się nie nudzili. Artyści bowiem zadbali o podkład muzyczny, wideoprojekcje czy kostium... Konferansjerzy-Cezary Grabarczyk, Sandra Brzezińska i Zuzanna Klekotko-byli oczarowani kreatywnością każdego z nich. Jury natomiast-p. DOROTA KARPIŃSKA, p. ANNA DYTKOWSKA, p. IWONA JASTRZĘBSKA- zaskoczone talentami deklamujących.

      Polonistów ZSS duma rozpiera! A fotoreporterom ogrom pracy jeszcze dzisiaj dech zapiera! Brawo, Lidko i Szymonie! 

      W czasie akcji do fotografowania jej przebiegu wykorzystano aparat fotagraficzny zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Zdjęcia dołączono do prezentacji (link poniżej)

     • Integracyjny spacer ulicami miasta

      30.09.2022

      24 września uczniowie klasy IV b – członkowie koła krajoznawczego- uczestniczyli w integracyjnym spacerze ulicami naszego miasta.

      Byliśmy w Muzeum Historycznym  gdzie oglądaliśmy bardzo ciekawą wystawę pt. „Ełczanie w PRL-u” obejrzeliśmy zasoby kolei wąskotorowej a na zakończenie zjedliśmy pyszne lody.  Piękna, słoneczna pogoda tego dnia umożliwiła nam realizację naszych planów.

                                                                                                                  Opiekun koła

                                                                                                                  Beata Florczyk

     • Integracja klas pierwszych

      29.09.2022

      W czwartek nasi pierwszoklasiści wraz z wychowawczyniami wybrali się na zajęcia do Edukacyjnej Sali Zabaw  „Kolej na klocki”

      Nasi milusińscy mogli stworzyć z klocków przeróżne  budowle, skorzystali z zajęć robotyki.

      Budowanie z klocków to początek dla przyszłych inżynierów, architektów.

      Klasy pierwsze serdecznie dziękują Państwu Tolsdorf za zaproszenie i wspaniałą zabawę.

     • Moje boisko Orlik 2012

      29.09.2022

      W czwartek uczniowie naszej szkoły wystąpiłem w rozgrywkach "Moje boisko Orlik 2012" Turniej został rozegrany w Gołdapi w pierwszym meczu przegraliśmy 0:2 ZSZ ( 23:25, 22:25) w drugim meczu przegraliśmy 0:2 (24:26, 22:25)

      Zespół wystąpił w składzie: Patryk Ułanowicza, Kacper Rymarowicz, Arkadiusz Śliż, Maciej Hodun, Damian Skrajnowski, Maciej Kohlman

     • Farewell Queen Elizabeth II

      28.09.2022

      8 września 2022 roku w wieku 96 lat zmarła najdłużej panująca królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej- Królowa Elżbieta II. Chcąc pożegnać królową oraz pochylić się nad jej długim i ciekawym życiem, uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku pod opieką nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego Edyty Ostrowskiej-Miękus  przygotowali wystawę prac pokazujących życie i hegemonię królowej.          

      Wystawa  przedstawia wybrane aspekty z życia i panowania monarchini. Zdjęcia pokazują rodzinę Windsorów, królewskie rezydencje jak również zamiłowanie Elżbiety II do natury i jej ukochanych koni oraz psów corgi.  Nasi uczniowie podczas lekcji angielskiego oraz konwersacji językowych rozmawiali o ciekawych aspektach życia rodziny królewskiej, linii sukcesji do brytyjskiego tronu jak również o historii panowania rodziny królewskiej. W ten sposób uczniowie naszej szkoły oddali hołd brytyjskiej monarchini.

      Zdjęcia i tekst Edyta Ostrowska- Miękus

     • Tribute to Queen Elizabeth II

      28.09.2022

      70 lat i 214 dni panowania Królowej Elżbiety II skończyło się 8 września 2022r. Zjednoczone Królestwo pożegnało swoją Królową, ale pamięć o tej wybitnej osobowości pozostanie w nas na zawsze. 

      Smutne wydarzenie stało się jednocześnie inspiracją do zgłębienia wiedzy na temat Elżbiety II. W ramach projektu z języka angielskiego, Uczniowie klasy 3S Liceum Ogólnokształcącego przygotowali prezentacje dotyczące Królowej Angielskiej. 'Psy Królowej', 'Auta Elżbiety II', 'Osiągnięcia Królowej' to główne tematy umieszczone na plakatach licealistów.

      Galerię najciekawszych prac można obejrzeć w sali 106. 

      RIP MA'AM...

      nauczyciel jęz. angielskiego: Marlena Milewska

     • Rada Rodziców 

      27.09.2022

      Zachęcamy wszystkich Rodziców do wpłat na rzecz Rady Rodziców.
      Pozyskane fundusze przeznaczone są przede wszystkim na nagrody za udział
      w konkursach, dofinansowanie imprez szkolnych, itp.

      Serdecznie dziękuję Rodzicom uczniów klasy I „a”, III „a” oraz IV „c”
      za stuprocentowe wpłaty na Radę Rodziców w tak krótkim czasie od rozpoczęcia roku szkolnego.
      W podziękowaniu za tak szybką reakcję uczniowie tych klas  otrzymali słodkie upominki.

      Z wyrazami szacunku dyrektor ZSS w Ełku Dorota Karpińska

     • Bezpieczeństwo w drodze

      25.09.2022

      W piątek 23.09.2022 uczniów klas 0 -3 odwiedził policjant. Podczas spotkania dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą, przypomniały sobie podstawowe zasady w czasie przechodzenia przez jezdnię. 

      Uczniowie klas pierwszych wyruszyli na najbliższe skrzyżowanie przy szkole, opowiedziały jak należy prawidłowo przez nie przejść oraz po co właściwie  są znaki drogowe. Na koniec sami zrobiliśmy znak, który informuje o tym, że zbliżamy się do przejścia.

      Spotkanie z policjantem to dla dzieci duża atrakcja, co zachęca uczniów do poznawania zasad ruchu drogowego. 

      Dziękujemy za interesującą lekcję, bo bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze!

      Wychowawcy klas 0-3

       

     • Turniej Salos

      25.09.2022

      W sobotę 24.09.2022 siatkarki z klasy 6a, 8a oraz Liceum rozpoczęły zmagania w tym sezonie Turniejem czwórek i szóstek siatkarskich w zaprzyjaźnionym Salosie. W zawodach uczestniczyło 10 drużyn. Turniej był rozgrywany na nowej hali Salosu, przy kościele. Rozgrywki były prowadzone systemem każdy z każdym. Dziewczyny z klasy 6a zajęły II miejsce, z 8a I miejsce oraz Liceum również I miejsce w swoich kategoriach. Gratulacje.

      Trenerzy: Paulina Rynkowska, Grzegorz Orzeł, Piotr Korzeń

     • Suwalska Amatorska Liga Siatkówki

      22.09.2022

      W wtorek 20.09 uczniowie naszej szkoły rozpoczęli swój pierwszy sezon w Elektromil Suwalskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki. Rozgrywki rozpoczeli od zwycięstwa w III lidze z zespołem Szypliszki 2:0. zespół reprezentują:

      Maciej Hodun, Damian Skarajnowski, Patryk Ułanowicz,Kacper Rymarowicz, Maciej Kohlman, Śliż Arkadiusz, Bartek Kohlman, Kamil Rymarowicz, Adam Chwiedor, Kacper Pieńkosz,  Dawid Podbielski, Oliwer Jaworowski, Paweł Bartosiewicz

      Gratulujemy!

     • Zawodnicy UKS Maratończyk na obozie sportowym

      15.09.2022

      Dzień 1 Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych z klasy 5a, 6a oraz 8a ( zawodnicy UKS Maratończyk ) rozpoczęli obóz siatkarski w dniach 4.09 - 9.09 od przyjazdu w niedzielę do ośrodka wypoczynkowego "Skarpa" w Olecku, położonego nad samym brzegiem jeziora. Po zakwaterowaniu i obiedzie udaliśmy się na spacer po okolicy. Po południu odbyliśmy trening, a wieczorem integrowaliśmy się w swoim gronie m.in oglądając wspólnie mecz piłki siatkowej mężczyzn Polska- Tunezja 😉

      Dzień 2 Kolejny dzień grupa z klasy 8a rozpoczęła od porannego rozbiegania. Po pierwszym treningu, cześć grupy udała się na zakupy do pobliskiego sklepu. Następnie po powrocie i obiedzie odbyliśmy 2 trening , a po nim nasz czas wolny spędzaliśmy czas grając w karty, tenisa stołowego czy bilard.

      Dzień 3 Kontynuując dobrą tradycje, jak co rano, dzień rozpoczęliśmy od rozbiegania. Po śniadaniu grupa dziewcząt z 8a udała się na trening z piłki plażowej, a dzieci z klasy 5a oraz 6a na pływalnię miejską. Po obiedzie odbył trening na hali sportowej dla wszystkich grup. W czasie wolnym wybraliśmy się na spacer oraz poznanie miasteczka. Po powrocie graliśmy w gry integracyjne jak: czółko, uno, dobble.

      Dzień 4 Po porannym rozruchu oraz śniadaniu część grupy wybrała się na wycieczkę rowerową 🚲 . Pozostali, w tym czasie zwiedzali okolice oraz atrakcje turystyczne Olecka. Następnie udaliśmy się na trening na hali MOSiR, położonej w bliskiej odległości od naszego ośrodka. Po obiedzie i drugim treningu wymieniliśmy się aktywnościami. Kolejna tura dzieci udała się na na wycieczkę rowerem dookoła jeziora 🚲 .

      Dzień 5 Przedostatniego dnia naszego obozu na jednym z treningów zorganizowaliśmy turniej "trójeczek" mieszanych. Wszyscy, mimo zaciętej walki, doskonale bawili się w swoich drużynach. Zwieńczeniem tego dnia było ognisko, które odbyło się na terenie ośrodka 🔥. W tej miłej atmosferze, przy blasku księżyca, spędziliśmy nasza ostatni wieczór.

      Trenerzy: Paulina Rynkowska, Grzegorz Orzeł, Paweł Duba

      Kierownik obozu: Edyta Ostrowska – Miękus

      Tekst i zdjęcia :Paulina Rynkowska

     • Dzień integracji w 8b

      13.09.2022

      W dniu 12 września uczniowie klasy 8b uczestniczyli w dniu integracji klasy.Ten dzień ósmoklasiści spędzili z wychowawcą i trenerem na zabawie w paintball.Chłopcy podczas ekscytujących rozgrywek mieli okazję uczyć się polegania na sobie wzajemnie, bronić się i osłaniać w sytuacjach zagrożenia i współpracować tak, aby pokonać przeciwnika

      Uwolnienie podczas zabawy energia i wiążąca się z tym potężną dawka adrenaliny na pewno dostarczyły chłopakom niepowtarzalnych wspomnień.

      Zabawę zakończyło wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

     • Rocznica wybuchu II wojny światowej

      06.09.2022

      1 września mieszkańcy Ełku upamiętnili 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej, która trwała 6 lat i pochłonęła 72 miliony istnień ludzkich. Wzięło w niej udział 61 państw wówczas istniejących. Wojna ta odcisnęła straszliwe piętno na społeczności całego świata. Dlatego dziś powinniśmy tak bardzo doceniać wartość wolnej Ojczyzny.Uroczystości upamiętniające bohaterów września 1939 roku odbyły się w Elku pod pomnikiem Bohaterskim Żołnierzom Września.Uczestniczyli w nich parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz ełckich szkół i instytucji. Odczytano apel poległych i oddano salwę honorową.Nasza szkoła również oddała cześć bohaterom tamtych tragicznych dni. W imieniu społeczności Zespołu Szkół Sportowych w Ełku wiązankę kwiatów złożyli nauczyciele historii; Jolanta Ratuszny i Elżbieta Kalinowska oraz delegacja uczniów z klasy VIII a; Nikola Kanoza i Jakub Kalinowski.

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15

    19-300 Ełk
    Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 100641