• Liga TOP SALS

      13.02.2024

      Kolejny mecz rozegrali nasi uczniowie występujący w  Suwałkach TOP SALS

      Wygrywając 2:0 zespołem Świeżaki

      Zespół wystąpił w składzie: M Hodun, P Ułanowicz, D Skrajnowski, M Kohlman, J Kamizelich, I Bratkowski, S Grabarczyk,O Milewski,A Śliż , B Kohlman , K Pieńkosz, A Chwiedor,

     • ¼ mistrzostw polski juniorów

      13.02.2024

      W dniach 8-11.02.2024 odbyły się w Rzeszowie ¼ mistrzostw polski juniorów, Udział w turniju wzięły zespoły AKS Rzeszów , UMKS Kęczanin Kęty, UKS SMS Police, SMS Gump Ostrowiec Św., UKS MKS MDK Warszawa, UKS Maratończyk Ełk.  Zespół Reprezentujący naszą szkołę musiał uznać wyższość swoich przeciwników AKS Rzeszów w Stosunku 3:0 oraz 0:3  z UMKS Kęczanin Kęty oba zespoły uzyskały awans do ½ mistrzostw Polski, Nasz zespół na koniec turniej przegrał z SMS GUMP Ostrowiec Św. 1:3 . Skład naszego zespołu. M Hodun ,M Kohlman P. Ułanowicz, A Śliż, J, Kamizelich. I Bratkowski. O Milewski, S Grabowski, D Skrajnowski,B Kohlman, A Chwiedor. K Pieńkosz.

     • Liga Wojewódzka Młodziczek

      12.02.2024

      W niedzielę 11.02.2024 siatkarki z klasy 7a, rozegrały Turniej Młodziczek 6 Ligii Wojewódzkiej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej. Zawody były rozgrywane w Olecku. Nasze dziewczyny zajęły 2 miejsce. Gratulacje.

      Skład:

      Aleksandra Suchocka, Amelia Kuczyńska, Lidia Leszko, Oliwia Szypulska, Aleksandra Kłosek, Lena Świderska, Lena Drewniak, Alicja Szejda.

      Trener: Grzegorz Orzeł

     • Zabawa karnawałowa

      11.02.2024

      Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. W środę (7 lutego) sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek. Nie sposób wymienić wszystkich. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, jak i wychowawcom. Były korowody, kółeczka i tańce w parach.

      Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń. Zobaczcie sami!

      Kolejny bal karnawałowy już za rok.

     • Apel na koniec I semestru i Kabareton Szkolny

      07.02.2024

      podsumowanie I semestru (PDF)

      Epikur twierdzil, że nie można żyć przyjemnie, jeśli nie żyje się mądrze,sprawiedliwie, pieknie, tak wiec nie da się też egzystować mądrze, jesli nie żyje się przyjemnie! Stad też MY-z Zielonego-nie odmawiamy sobie przyjemności i nagrody, dyplomy, pochwały wręczamy dwa razy w roku szkolnym! Hojność Rady Rodzicow nam na to pozwala! Podczas podsumowania wyników w nauce, zachowaniu,frekwencji, konkursów szkolnych i międzyszkolnych nasze licealne podium trzeszczało! Stanęli bowiem na nim Prymusi z wszystkich klas, zwycięzcy konkursu informatycznego, retorycznego, znajomości sentencji łacinskich, Wielkiego Maratonu Czytelniczego, Narodowego Czytania ,,Nad Niemnem", mitologicznego ,,Jeden z Dziesięciu", plastycznego, wiedzy o polskich olimpjczykach... Owacje na stojąco otrzymali NASI SPORTOWCY! To dzięki nim niejednokrotnie w ubieglym semestrze rozpierała nas duma! Dłonie ściskaliśmy też wszystkim tym, którzy niezwykle aktywnie działali w Samorządzie Uczniowskim, uprzyjemniali nam szkolne życie,rozweselali też pozaszkolne serducha działaniami charytatywnymi! Z entuzjazmem dziękowaliśmy miłosnikom języka angielskiego zaangażowanym w sobotnie wirtualne spotkania ze swoimi rowiesnikami z wielkiego świata.Ruszyli z posad świata kwestie dotyczące psychologicznych problemów młodych... Opłaca sìę działać, bo tylko tak żyje się i mądrze, i przyjemnie, i dobrze! 

      To była SUPERPRODUKCJA ROKU! Nie tylko z tego względu, że już po raz trzeci organizowana! Nie z tego też powodu, że miała miejsce w sali sportowej! Przyczyn nie należy też szukać w wyjątkowości członków Szacownego JURY! III MIĘDZYKLASOWY KABARETON w ZIELONYM był w tym roku szkolnym poświęcony SPORTOWI!

       Nie mogło być inaczej bowiem rok 2024 został ogłoszony ROKIEM POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW! W 2024 r. minie przecież 100 lat od zdobycia pierwszych medali olimpijskich przez polskich sportowców. W niedzielę 27 lipca 1924 r. na VIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu drużyna kolarzy torowych w składzie: Józef Lange, Jan Łazarski, Tomasz Stankiewicz i Franciszek Szymczyk zdobyła srebrny medal.

      Konferansjerzy – uczniowie klasy humanistycznej - Tymon Giewiel, Julia Krasińska i Jakub Szociński - w swoich wypowiedziach wspominali nie tylko o trofeach w sporcie! Wzmiankowali też o złotych, srebrnych i brązowych maskach wręczanych kabareciarzom z ZSS w Ełku przed trzema laty! Widzów uraczyli również ciekawostkami dotyczącymi m.in. Haliny Konopackiej, Franciszka Gąsienicy- Gronia, Wojciecha Fortuny! Wyliczyli, że do tej pory w 23 letnich i 24 zimowych igrzyskach olimpijskich wystąpiło łącznie 3012 polskich sportowców. Polscy zawodnicy zdobyli 321 medali: 79 złotych, 96 srebrnych i 146 brązowych. Natomiast w naszych trzech już KABARETONACH wystąpiło 124 uczniów: 74 ze szkoły podstawowej i 50 z liceum. Było wśród nich aż 28 sportowców! ZŁOTO wręczyliśmy 15 kabareciarzom, srebro 12, a brąz 23!

      W tym roku szkolnym podczas III Międzyklasowego Kabaretonu na scenie zobaczyliśmy cztery zespoły ze szkoły podstawowej- w tym aż dwa z klas piątych- oraz 3 zespoły licealistów. Oklaskiwaliśmy uczniów, którzy wcielali się w role trenerów, niezbyt zdolnych piłkarzy, dbających o wygląd siatkarzy! Zaskoczyli nas kabareciarze rozprawiający o sportach ekstremalnych, rozbawili do łez ci dźwigający siatki i mocujący się z wekami…Publiczność bardzo szybko wskazała swoich faworytów- uczniów klas sportowych: 7a SP i 2s LO! Jury w składzie: p. K.Cholewińska, p. A.Rutkowska, p. R. Misarko, p. G.Orzeł, skrupulatnie oceniając dykcję, scenografię, pomysłowość młodych adeptów sceny, również wskazała NAJLEPSZE ZESPOŁY! Werdykt nie zaskoczył publiczności!

       

     • TOP SALS w Suwałkach

      06.02.2024

      Dzisiaj UKS Maratończyk Ełk przygotowujący się do ćwierć finałów mistrzostw polski rozegrał dwa mecze w lidze TOP SALS w Suwałkach wygrywając oba spotkania. W pierwszym meczu graliśmy z Tane Forte 2:1 ( 23:25 25:23 15:13) w drugim spotkaniu nasza drużyna wygrała  z APR Ares S.A 2:1 (25:22 28:30 15:7).

      Drużyna grała w składzie: P. Ułanowicz, M Hodun, A Śliż, I Bratkowski, J Kamizelich, M Kohlman, B Kohlman, K Pieńkosz, O Milewski, A Chwiedor.

     • 🔵🔴 UWAGA, UWAGA!🧐

      05.02.2024

      Zostajemy Mistrzami Województwa WMZPN Trampkarza C2 w piłkę nożną halową💣🏆🔥klasa 7B

      Finał rozgrywek, do którego dostały się dwie nasze ekipy został rozegrany w Korszach. Podopieczni trenera Kuby Lasoty wygrali wszystkie mecze i w efektownym stylu, drugi rok z rzędu zostali Mistrzami Województwa WMZPN w piłkę nożną halową. Druga nasza ekipa zajęła V miejsce.

      🎙️"Jestem bardzo zadowolony z poziomu jaki zaprezentowali nasi zawodnicy z drużyny Mistrzowskiej. Duża kreatywność i intensywność jaką narzuciliśmy w każdym meczu była nie do zatrzymania przez przeciwników. Naszej drugie ekipie niewykorzystane sytuacje będą się śnić po nocach 🙂 Gratulacje dla całego zespołu. Brawo".W lidze halowe reprezentowali nas:Szymi, Maciek, Olaf, Królik, Gawlinho, Minda, Barti, Kapi, Kruszkin, Miki, Pienio, Gajeś, Kajtuani, Suchy, Olek, Mokry, Dziku, Norbi, Łajeś, Mieńkoś, Loczek.

      Klasyfikacja końcowa:1. UKS Rona 03 Ełk I2. UKS Frendo Dywity3. MKS Korsze4. SP Młode Lwy Mszanowo5. UKS Rona 03 Ełk II6. ŁKS Błekitni Pasym

      Brawo👏👏👏👏

      Wysłano z aplikacji mobilnej WP Poczty

     • Sukces w Lidze Wojewódzkiej

      28.01.2024

      W niedzielę 21.01.2024 siatkarki z klasy 7a, wspomagane siatkarką z klasy 6a, rozegrały Turniej Młodziczek 7 Ligii Wojewódzkiej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej. Zawody były rozgrywane w Szczytni i wzięły w nim udział trzy zespoły. Nasze dziewczyny, po bardzo dobrej grze, wywalczyły 1 miejsce i awansowały do Ligi 6. Ogromne gratulacje.

      Wyniki meczów:

      ZSS UKS Maratończyk Ełk – GLKS Jurand Barciany 2;0

      ZSS UKS Maratończyk Ełk - UKS Olimpik Szczytno 2:0

      Skład:

      Oliwia Szypulska, Lidia Leszko, Amelia Kuczyńska, Aleksandra Kłosek, Aleksandra Suchocka, Lena Świderska, Marysia Nerkowska

      Trener: Paweł Duba

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15

    19-300 Ełk
    Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 100430