• SUKCES

      03.04.2023

      Uczennica klasy 5B - Amelia Bołmańska  została Finalistą na szczeblu ogólnopolskim - Trzeci wynik w województwie warmińsko-mazurskim w konkursie informatycznym InstaLogik 

      GRATULUJEMY

     • Kinder + Sport

      02.04.2023

      W sobotę i niedzielę 1 i 2 kwietnia siatkarze i siatkarki z klasy 4a, 5a i 6a uczestniczyli w zawodach Kinder + Sport. Tym razem Turniej dziewcząt odbył się w Olecku a chłopców u nas w szkole.

      Wszyscy zawodnicy wykazali się walecznością i każda drużyna dała z siebie wszystko. Warto wyróżnić drużyny:

      - dziewczyny z klasy piątej które zajęły 6 miejsce,

      - chłopców z klasy piątej którzy zajęli 4 miejsce,

      - chłopców z klasy szóstej które uplasowały się na 6 i 7 miejscu.

      Gratulujemy.

     • Laboratorium diagnostyczne w Szpitalu Wojskowym w Ełku uczy i inspiruje...

      02.04.2023

      Co było przyczyną śmierci Orszuli Kochanowskiej? Epilepsja, infekcja, zaksztuszenie, białaczka... Nad tym tematem głowią się interpretatorzy cyklu trenów, doszukując się odpowiedzi w metaforach... Naukowcy trudzą się nad badaniami genetycznymi materiału pobranego ze zbiorowego grobu Kochanowskich w Zwoleniu... My natomiast-1S, rzecz jasna- ruszyliśmy rozwiać te hipotezy do laboratorium mieszczącego się w ełckim szpitalu wojskowym! Chłonęliśmy wiedzę niczym współpracownicy doktora Hause'a. Zebraliśmy materiał dotyczący nowotworów-ich rodzajów, profilaktyki, sposobów diagnozowania. Zanotowaliśmy wiadomości na temat sepsy,  mikrobiologii, markerów nowotworowych... Zobaczyliśmy na własne oczy nowoczesny sprzęt diagnostyczny wiodących światowych firm. Wykonywane w ełckim laboratorium badania posiadają najwyższą jakość – podlegają bardzo ścisłej kontroli wewnątrzlaboratoryjnej i zewnątrzlaboratoryjnej! Jednak my nie posiadaliśmy materiału genetycznego ukochanej córki Kochanowskiego... Wyposażeni w wiedzę i w nagrody za poprawne odpowiedzi na pytania dotyczące laboratoryjnych zajęć postanowiliśmy zadbać o swój indeks glikemiczny. Na przekór dietetykom podczas uzupełniania kalorii czytaliśmy i budowaliśmy mapy myśli dot. m. in. zdrowia Kochanowskiego. Gdy przybyliśmy na V Forum Onkologiczne do Ełckiego Centrum Kultury, już byliśmy prawie pewni, że infekcje męczyły, dręczyły ród poety z Czarnolasu-3 z 6 córek zmarły w dzieciństwie, syn przeżył rzekomo tylko 7 lat... Podczas prelekcji usłyszeliśmy o siejącym spustoszenie w XXI w. wirusie brodawczaka... Zadrżeliśmy... Kto wie, jak to było w renesansie... Druk wówczas odkryto, ale o szczepionkach nikt jeszcze nie słyszał! Tak więc SZCZEPMY się! 

     • "Europa da się lubić"

      31.03.2023

      Część II- „Włoskie ABC Zielonego- Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu."

      Kolejnymi krajami na naszej liście miejsc wartych zobaczenia w Europie zostały Włochy oraz Watykan. Nie zdziwił nas fakt, że to jedne z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Rzym jest nie tylko cudownym miastem, gdzie na każdym kroku widzimy dowody jego wspaniałej przeszłości, ale przede wszystkim kolebką europejskiej cywilizacji. Cieszyliśmy się, że na żywo mogliśmy zobaczyć arcydzieła sztuki włoskiej i poznać historię współczesnej Europy.

      Nasza tygodniowa przygoda na Półwyspie Apenińskim wyglądała następująco:

      W dniach 11-16 marca 2023 roku uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku przebywali na wycieczce kulturoznawczej we Włoszech pod opieką wychowawczyni pani Edyty Ostrowskiej-Miękus, trenerów pana Grzegorza Orła i pana Adriana Wojciechowskiego oraz pani Agnieszki Łabanowskiej.  Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku pierwszy dzień swojej włoskiej przygody rozpoczęli w słonecznej Florencji. Pogoda nas rozpieszczała było 19 stopni, a miasto zachwyciło nas swoją urodą. Widzieliśmy Baptysterium San Giovanni, katedrę Santa Maria del Fiore, wieżę Giotta, Palazzo Vecchio, Galerię Uffizi oraz słynny Most Złotników. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek od pani przewodnik, która interesująco opowiadała o historii miasta.

      Kolejny dzień naszej wycieczki spędziliśmy w Watykanie, gdzie zwiedzaliśmy kaplicę Sykstyńską, muzea watykańskie oraz Bazylikę sw. Piotra. Zobaczyliśmy na własne oczy cudowne dzieła Michała Anioła oraz wielu wybitnych rzeźbiarzy i malarzy włoskich. Watykan pozostawił po sobie niezapomniane wrażenia. 

      Następnym punktem na naszej liście było "Wieczne miasto" Rzym. Zwiedzaliśmy je w towarzystwie pani przewodnik, która opowiadała nam ciekawostki z historii tego pięknego miasta. Spacerowaliśmy po Forum Romanum, obok Łuku Konstantyna i Koloseum. Zwiedziliśmy Panteon- majestatyczna świątynię, która jest jedynym całkowicie niezmienionym obiektem starożytnym. Zobaczyliśmy Fontannę di Trevi, Schody Hiszpańskie oraz Kapitol. Rzym jest niesamowitym miejscem pod względem kulturowym i historycznym. Ostatnim etapem naszej włoskiej przygody była  przepiękna Wenecja. Najpierw popłynęliśmy statkiem na wyspę, gdzie mieliśmy możliwość zobaczyć jak wytwarza się znane na całym świecie włoskie szkło i biżuterię Murrano. Natępnie zwiedziliśmy przepiękną Bazylikę Sw. Marka, widzieliśmy Pałac Dożów, Loggette orawieżę zegarową. Italia pod względem pogody nas rozpieszczała każdy kolejny dzień był piękny i słoneczny. Wszystkie miasta zrobiły na nas ogromne wrażenie i na długo pozostaną w naszej pamięci.

      Podsumowując Włochy oraz Watykan to przepiękne kraje mające wiele niesamowitych miejsc do odwiedzenia. Kuchnia włoska jest przepyszna, a mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego są przyjaźni i gościnni. W kolejnym roku będziemy kontynuować naszą przygodę z Europą. Następna na naszej liście jest Hiszpania.

      Organizator wycieczki Edyta Ostrowska-Miękus

     • "Europa da się lubić"

      30.03.2023

      Część I- „Spacer po Paryżu dostarczy lekcji historii, piękna i sensu życia." Thomas Jefferson

      Podróżowanie to nie tylko okazja do zwiedzania nowych miejsc i poznawania innych kultur, ale także doskonała okazja do rozwijania wszelakich umiejętności językowych. Dzieci są bardziej skłonne do nauki, kiedy jest ona połączona z przyjemnością, a podróżowanie daje im możliwość doświadczenia nowych rzeczy, poznania nowych ludzi i odkrywania nowych miejsc, co jest dla nich źródłem radości i inspiracji. Aby zachęcić dzieci z ZSS do codziennego stosowania języka w różnych sytuacjach życiowych pani Edyta Ostrowska- Miękus nauczycielka  języka angielskiego zaproponowała dzieciom oraz ich rodzicom wyjazdy zagraniczne po Europie. Na początek pojechaliśmy do Paryża. Oczywiście ciężko streścić cały tydzień wrażeń i ogrom wiedzy jaką przyswoiliśmy, ale pokrótce nasz wyjazd wyglądał następująco:

      W dniach 28.11 do 3.12.2022 uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku przebywali pod opieką wychowawców i trenerów: Pani Edyty Ostrowskiej- Miękus, pani Pauliny Rynkowskiej, pana Grzegorza Orła oraz pana Adriana Wojciechowskiego w Paryżu. Pierwszy dzień spędziliśmy w Disneylandzie, który zapewnił nam rozrywkę przez całe dziesięć godzin i pozostawił po sobie niesamowite wrażenia. Kolejny dzień w Paryżu rozpoczęliśmy od zwiedzania najsłynniejszego francuskiego cmentarza Pere-Lachaise z grobem Fryderyka Chopina, następnie udaliśmy się na Wieżę Eiffla z której podziwialiśmy panoramę Paryża. Ostatnim punktem programu był rejs po Sekwanie skąd mogliśmy zobaczyć wyspę La Cite z Katedrą Notre-Dame. Grudniowy poranek w Paryżu spędziliśmy w przepięknym pałacu króla Słońce Wersalu. Po zwiedzaniu obiektu oraz otaczających go ogrodów wróciliśmy do dzielnicy Paryża Montmartre, gdzie zobaczyliśmy Bazylikę Sacre-Cour, Plac Pigalle i Płac du Tertre. Na podsumowanie dnia udaliśmy się najpierw metrem do centrum Paryża, a następnie pieszo przemierzaliśmy Dzielnicę Łacińską, zobaczyliśmy Sorbone, wyspę La Cite z Katedrą Notre-Dame oraz Panteon. Ostatni dzień w Paryżu spędziliśmy zwiedzając stadion PSG, muzeum perfum, jarmark bożonarodzeniowy oraz muzeum w Luwrze.

      Podsumowując podobno nienawidzi się lub kocha się Paryż. My na pewno zapamiętamy to miejsce jako cudowne miasto, które dało nam możliwości codziennego stosowania języka angielskiego w różnych sytuacjach, takich jak rozmowy z miejscowymi, zamawianie jedzenia czy zakupy. Taki bezpośredni kontakt z językiem pozwalał nam na szybkie przyswajanie nowych słów i zwrotów, a także na rozwijanie wszystkich kompetencji językowych.

      Tekst i zdjęcia organizator wycieczki - nauczycielka języka angielskiego i niemieckiego Edyta Ostrowska-Miękus

     • Awans do półfinału wojewódzkiego

      30.03.2023

      29 marca 2023 r. nasza szkoła była gospodarzem turnieju półfinałowego Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego.
      Wygrywamy 2:0 💪🏐z Zespół Szkół Leśnych w Rucianej Nidzie i Liceum Ogólnokształcącym w Gołdapi. Przegrywamy 0:2 z Liceum Ogólnokształcące w Szczytnie. Ostatecznie zajmujemy II miejsce i awansujemy do finału wojewódzkiego. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zespołom za wspaniałe widowisko sportowe. Brawo 👏🏆💪🏐
      Skład zespołu : Maciej Hodun,  Damian Skrajnowski, Patryk Ułanowicz, Maciej Kohlman,  Arkadiusz Sliż, Jakub Maciejewski, Kacper Rymarowicz, Gabriel Tesluk.

      Trener: Marcin Kohlman

     • Drukarka 3D

      29.03.2023

      Nowoczesna technologia pozwala nam nie tylko miło i przyjemnie spędzać czas, ale także umożliwia tworzenie przedmiotów użytkowych. Z takiej możliwości skorzystaliśmy dzięki posiadaniu drukarki 3d pozyskanej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Dzieci z klas 0-III otrzymały breloki wydrukowane naszą drukarką. Wiosenne zawieszki – motylki, kotki, rowery wywołały uśmiech naszych uczniów i uświadomiły, że nowa technologia jest bardzo blisko nas.

     • Woda źródłem życia

      29.03.2023

      23 marca 2023 roku z okazji Światowego Dnia Wody odbył się w naszej szkole konkurs "Woda źródłem życia". Został on przeprowadzony w szkole podstawowej w dwóch grupach wiekowych 4-6 i 7-8. Poszczególne klasy reprezentowane były przez 2 uczniów. Wyniki zamieszczamy obok. Podziękowania należą się również uczniom klasy 3S LO, którzy zorganizowali i przeprowadzili konkurs. 

      Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych.

     • Mistrzostwa Ełku

      29.03.2023

      We wtorek 28.03.2023 uczniowie z klasy 6a rozegrali Mistrzostwa Ełku w Koszykówce chłopców SP. Turniej był rozgrywany w SP 5 systemem każdy z każdym. Nasi chłopcy, po bardzo dobrej grze, zajęli 3 miejsce. Gratulacje.

      Skład:

      Butyński Bartek, Pawlikowski Bartek, Dąbrowski Adam, Russo Michael, Borawski Paweł, Kowalczyk Igor, Cieśla Gabryś, Rowiński Eryk, Lenczewski Aleks, Pietrzykowski Filip

      Trener: Grzegorz Orzeł

     • Konkurs Ogólnopolski Fox

      27.03.2023

      Wtorek 28 marca 2023 w Zespole Szkół Sportowych w Ełku odbędzie się Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego FOX. 

      Wszyscy uczniowie biorcy udział w konkursie proszeni są o zgłoszenie się o godz. 8:00.

      Klasy młodsze 4-6 SP do sali 106- opieka pani Małgorzata Klimach

      Klasy starsze 7-8 SP oraz LO do sali 114- opieka pani Edyta Ostrowska- Miękus

      Serdecznie zapraszamy, trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia :)

     • Wiosna jest już!

      26.03.2023

      Każdy z nas wie, że wiosna to wyjątkowa i magiczna pora roku. Z jej początkiem wiąże się wiele zwyczajów i przesądów, a pierwsze, ciepłe, wiosenne dni chętnie wykorzystujemy na różne aktywności. Aktywnie pierwszy wiosenny dzień spędzili też uczniowie kl. 0-III. Pod hasłem „Wiosna już tuż, tuż! Nie leniuchuj, głową rusz!” nasi uczniowie kodowali na macie, rozwiązywali zagadki i łamigłówki o tematyce wiosennej, a także utrwalali zasady ortograficzne w dyktandzie bieganym o tematyce oczywiście wiosennej. W wiosenny klimat wprowadziły nas również dekoracje, które pojawiły się w każdej klasie, na oknach sal i korytarzy i w wejściu do szkoły. Witają nas również portrety Pani Wiosny w różnych jej odsłonach wykonanie przez każdą z klas.

      Cieszymy się, że wiosna już nadeszła i wniosła powiew nowej energii i do nas!

      Wychowaczynie kl. 0-III

     • MOJA  KARTKA ŚWIĄTECZNA-WIELKANOC 2023 SZKOLNY KONKURS KREATYWNOŚCI PLASTYCZNEJ

      26.03.2023

      Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie kartki świątecznej związanej z symboliką wielkanocną oraz dawnymi obrzędami i tradycjami towarzyszącymi Świętom Wielkiej Nocy w Polsce.

      CELE KONKURSU:
      • propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi
      • pogłębienie wiedzy na temat symboli związanych z Wielkanocą
      • popularyzacja działań plastycznych i poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych

      ZASADY UCZESTNICTWA:
      • konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-VIII SP i LO
      • technika wykonania pracy: dowolna
      • format pracy: nie większy od A4 (po złożeniu).
      • do pracy należy dołączyć metryczkę zawierającą dane: imię i nazwisko autora, klasa.
      • każdy uczestnik wykonuje jedną pracę.
      • prace uczestników oceniane będą przez komisję, która będzie uwzględniać:
      - nawiązanie do tradycji Świąt Wielkanocnych
      - pomysłowość i oryginalność
      - estetykę wykonania

      -wrażenie artystyczne
      • wykonane prac należy złożyć do 05 kwietnia 2023r.
      • komisja wybierze najciekawsze prace, które zostaną nagrodzone.

      ORGANIZATOR: Katarzyna Klimach - nauczyciel plastyki.

      Mam nadzieję, że projektowanie kart wielkanocnych przez uczniów sprawi  wiele radości, pobudzi wyobraźnię, zachęci do plastycznych działań oraz przyczyni się do rozwoju artystycznych uzdolnień.

      WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ŻYCZĘ TWÓRCZYCH POMYSŁÓW
      ORAZ RADOŚCI Z TWORZENIA!

     • Święto liczby Pi

      26.03.2023

      Dzień Liczby Pi to święto obchodzone corocznie od 1988 roku, głównie w amerykańskich kręgach akademickich i szkolnych. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, jako że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”.

      Od kilku lat obchodzimy to święto również w naszej szkole. Głównym celem świętowania jest promocja nauk matematyczno-przyrodniczych oraz ścisłych i technicznych.

      Była to okazja do zapoznania się z tą niezwykłą liczbą, która fascynuje nie tylko matematyków. Nasza polska noblistka Wisława Szymborska poświęciła jej jeden ze swoich wierszy:

      Liczba Pi

      Podziwu godna liczba Pi

      trzy koma jeden cztery jeden.

      Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe

      pięć dziewięć dwa, ponieważ nigdy się nie kończy.

      Nie pozwala się objąć sześć pięć trzy pięć spojrzeniem,

      osiem dziewięć obliczeniem,

      siedem dziewięć wyobraźnią,

      a nawet trzy dwa trzy osiem żartem, czyli porównaniem

      cztery sześć do czegokolwiek

      dwa sześć cztery trzy na świecie.

      Najdłuższy ziemski wąż po kilkunastu metrach się urywa.

      Podobnie, choć trochę później, czynią węże bajeczne.

      Korowód cyfr składających się na liczbę Pi

      nie zatrzymuje się na brzegu kartki,

      potrafi ciągnąć się po stole, przez powietrze,

      przez mur, liść, gniazdo ptasie, chmury, prosto w niebo,

      przez całą nieba wzdętość i bezdenność.

      O, jak krótki, wprost mysi, jest warkocz komety!

      Jak wątły promień gwiazdy, że zakrzywia się w lada przestrzeni!

      A tu dwa trzy piętnaście trzysta dziewiętnaście

      mój numer telefonu twój numer koszuli

      rok tysiąc dziewięćset siedemdziesiąty trzeci szóste piętro

      ilość mieszkańców sześćdziesiąt pięć groszy

      obwód w biodrach dwa palce szarada i szyfr,

      w którym słowiczku mój a leć, a piej

      oraz uprasza się zachować spokój,

      a także ziemia i niebo przeminą,

      ale nie liczba Pi, co to to nie,

      ona wciąż swoje niezłe jeszcze pięć,

      nie byle jakie osiem,

      nie ostatnie siedem,

      przynaglając, ach przynaglając gnuśną wieczność

      do trwania.

      W tym dniu uczniowie starszych klas zmagali się z rebusami z liczbą Pi zaś czwartaki ćwiczyły umiejętność posługiwania się cyrklem wykonując piękne prace plastyczne z kół.

      Wszyscy mieli okazję dowiedzieć się nieco o tej fascynującej wielu liczbie zapoznając się z ciekawostkami rozwieszonymi w korytarzu II piętra.

     • Mistrzostwa Rejonu

      24.03.2023

      23 marca 2023r. na orliku przy Zespole Szkół Sportowych w Ełku odbyły się Mistrzostwa Rejonu VI-go Szkół Ponadpodstawowych w piłce nożnej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Rapita, Kozicki, Wielgat Chalecki, Dunaj, Sturgulewski, Zagórski, Ryszkiewicz, Kuberski, Bednarek. Nasi zawodnicy po dwóch zwycięstwach zajmują pierwsze miejsce i uzyskują awans do półfinału rozgrywek o mistrzostwo województwa.
       

      Wyniki:

      ZS 1 Ełk 0:1 LO Gołdap
      ZSS Ełk 2:1 ZS 1 Ełk
      ZSS Ełk 3:0 LO Gołdap      Klasyfikacja: 
      1. ZSS Ełk       6 pkt
      2. LO Gołdap   3 pkt
      3. ZS 1 Ełk      0 pkt
       

      Trener Adrian Wojciechowski

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15 19-300 Ełk Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 67108