• Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie historyczno – plastycznym pt. „Dziedzictwo kulturowe, historyczne  i przyrodnicze miast na Warmii i Mazurach”

      24.02.2023

      Celem konkursu jest upowszechnianie wśród mieszkańców naszego regionu wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur

      Regulamin konkursu:

      TEMATYKA KONKURSU:

      Tematyka konkursu powinna koncentrować się wokół haseł:

      Z czego słynie Warmia?

      Z czego znane są Mazury?

      Dobra o szczególnym znaczeniu dla kultury, przyrody i historii.

       

      Obraz największych miast Warmii i Mazur w aspekcie historycznym, kulturowym i przyrodniczym – aktualnie oraz/lub przeszłości. Prace w formie plastyczno- opisowej mogą ukazywać m.in. historię miasta, najpiękniejsze zakątki, miejsca przyrodnicze, zabytki kultury.

      CELE KONKURSU:

      • wykształcenie poczucia tożsamości z regionem,
      • popularyzowanie kulturowego, historycznego i przyrodniczego dziedzictwa Warmii i Mazur,
      • rozbudzenie zainteresowania uczestników historią, kulturą i przyrodą Warmii i Mazur,
      • rozwijanie zainteresowań artystycznych,
      • pobudzenie i rozwój inwencji twórczej uczestników,
      • popularyzacja działań plastycznych oraz możliwości wymiany doświadczeń artystycznych przez dzieci,
      • możliwość zaprezentowania własnej twórczości.

      WARUNKI UCZESTNICTWA:

      1. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastyczno - opisowej przedstawiającej elementy dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego lub historycznego wybranych miast z terenu Warmii i Mazur.

      2. Konkurs skierowany jest do wszystkich grup wiekowych.

      3. Warunkiem udziału jest wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice, np. malarstwo, rysunek, wydzieranka, wycinanka w formacie A3.

      4. Na odwrocie pracy należy umieścić mapkę Warmii i Mazur oraz oznaczyć na niej, w której części regionu znajdują się prezentowane miasta wraz z przedstawianym dziedzictwem.

      5. Podczas konkursu oceniane będą: nawiązania do dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur, zgodność z tematem, ilość uwzględnionych miast, poziom artystyczny prac, jakość wykonania, oryginalność pracy oraz stopień trudności wykonania.

      Zwycięzcy otrzymają nagrody, ocenę bardzo dobrą z historii oraz punkty dodatnie.

      Na prace czekamy do 25.03.2023 r.

       Organizatorzy: Ewa Gorlewska, Katarzyna Bienasz

     • Ćwierćfinał mistrzostw Polski juniorów.

      21.02.2023

      Od piątku do soboty uczniowie naszej szkoły brali udział w ćwierćfinale mistrzostw Polski juniorów organizowanych przez SUKSS Suwałki. W pierwszym meczu spotkali się z zespołem UKS Błyskawica Szczecin, po bardzo dobrej grze przegraliśmy 3:0. W drugim meczu ulegliśmy ZAKSIE Kędzierzyn Koźle 0:3. Ostatni mecz rozegraliśmy z zespołem Krasnym Stawem, również ulegając 3:0. Turniej dostarczył bardzo dużo emocji i był bardzo dobrym poligonem doświadczalnym gdzie zawodnicy zdobyli bardzo duże doświadczenie, które w przyszłym roku zaprocentuje.

      Zespół grał w składzie:

      Kapitan Maciej Hodun

      Maciej Kohlman

      Ulanowicz Patryk

      Skrajnowski Damian

      Śluż Arek

      Rymarowicz Kacper

      Bartłomiej Kohlman

      Chwiedor Adam

      Pienkosz Kacper

      Tesluk Gabriel

      Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSS

      21.02.2023

      Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org. 

      Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. 

      DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

      Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypada na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023.

      Z tej okazji uczniowie klas 8a i 8c wzięli udział w szkoleniu e- learningowym „Nie dla hejtu”.

      Anna Rutkowska

     • Machiny Leonarda da Vinci

      21.02.2023

      18 lutego 2023 roku uczniowie klasy 4b w ramach zajęć koła wybrali się do Muzeum Historycznego, gdzie obejrzeli wystawę pt. „Machiny Leonarda da Vinci”.

      Leonardo da Vinci był wybitnym malarzem, rzeźbiarzem, wynalazcą, architektem, mechanikiem i filozofem. Nieustannie dążył do poszerzania swojej wiedzy. Uczniowie mogli zapoznać się z efektami jego pracy, którymi były: drewniany rower, łożyska, czołg, helikopter, wysuwana drabina, dźwignie, korby, wsporniki. Na wystawie były również kopie obrazów „ Mona Lisa”, „ Dama z łasiczką” czy też „Ostatnia wieczerza”. Wystawa bardzo zainteresowała uczniów, tym bardziej że można było dotykać eksponatów oraz sprawdzać ich sposób działania.

      Beata Florczyk

     • Valentine's Day in ZSS

      19.02.2023

      'Valentine's Day in ZSS' to konkurs walentynkowy skierowany do całej społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Sportowych. Ponadczasowe cytaty o miłości zostały przeniesione na plakaty przez Uczniów o niesamowitej wyobraźni. Jury konkursu miało niełatwe zadanie oceniając prace. Przyznano więc aż 2 pierwsze, 3 drugie, 3 trzecie miejsca oraz 8 wyróżnień.

      LO

      1 Alicja Zambrowska

      2 Oliwia Przyborowska

      3 Ella Bronina&Paulina Kolendo

      Wyróżnione

      Julia Szymanowska

      Wiktoria Jankowska

      Irena Cooper

      Laura Cwalina& Wiktoria Iwanczewska

      SP

      1 Kinga Stelmach

      2 Sebastian Mikołajczyk

      2 Lena Urbańczyk

      3 Adam Raczkowski

      3 lgor Górski

      Wyróżnione

      Julia Wróblewska

      Dawid Wejtman

      Igor Kowalczyk

      Tymon Tolsdorf

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wszystkie piękne prace konkursowe.

      Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców ZSS za pomoc w ufundowaniu nagród,

      Kina Planet Cinema Ełk za nagrody w postaci dwóch podwójnych biletów na wybrany seans,

      Panu Zygmuntowi Sikorskiemu za wykonanie jednej z nagród za pomocą drukarki 3D.

      Serdeczne podziękowania pani Dyrektor Dorocie Karpińskiej za wybranie najlepszych prac.

      Organizatorki konkursu:

      Marlena Milewska & Edyta Ostrowska - Miękus

     • Marching Out Mental Misery

      19.02.2023

      Nasz międzynarodowy projekt eTwinning 'Marching Out Mental Misery' skupia się na sposobach walki z depresją i obniżonym nastrojem. Kolejne zadania, które wykonujemy pokazują jak radzić sobie z gorszymi emocjami.

      'Mood Box' to nasza najnowsza aktywność zaproponowana przez szkołę partnerską z Turcji.

      Zapraszamy całą społeczność ZSS do udziału w tej pozytywnej (anonimowej) akcji :) Szczegóły znajdziecie na naszej grupie FB (Marching Out Mental Misery) oraz na platformie etwinning'owej TwinSpace.

      Marlena Milewska (koordynator projektu).

     • Muzeum Historyczne w Ełku

      19.02.2023

      Klasa IVc wybrała się na wspaniałą wystawę dotyczącą Leonarda da Vinci. Mieliśmy okazję posłuchać ciekawej opowieści o życiu „człowieka renesansu”. Poznaliśmy wiele ciekawostek z życia sławnego mistrza jak i trudów, z którymi musiał się zmierzyć pnąc się na szczyty dzisiejszego uznania. Zdecydowanie ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wierne repliki modeli machin i wynalazków Leonarda da Vinci wykonanych przez wykwalifikowanych włoskich rzemieślników. Robiły wrażenie! Niejeden z nas zastanawiał się czy jego czołg można uruchomić?  A przejażdżka rowerem Leonarda z pewnością byłaby tylko z górki:-) dlaczego? Sami musicie to sprawdzić, bo już wiemy!

      Nie tylko machiny Leonarda, przykuły naszą uwagę, ale też sposób jego pisania! U nas w szkole taka umiejętność byłaby na wagę złota! Potrafił pisać obiema rękoma naraz! Jedną pisał, a drugą szkicował. Wyobrażacie sobie! W tym samym czasie odrabiać matematykę i rysować pracę z plastyki! Ale takie rzeczy tylko Leonardo!

      Rzeźbił, tworzył, malował, a my podziwialiśmy z zapartym tchem.

      Malarstwo mistrza nas bardzo zainteresowało i to na tyle, że sami postanowiliśmy spróbować swoich sił. Mona Lisa w naszym wydaniu może kiedyś też będzie sławna. Choć nie zajmie miejsca w Luwrze, ale w pokojowej wystawie na pewno znajdzie zaszczytne miejsce.

      Dziękujemy bardzo Muzeum Historycznemu za tak wspaniałą lekcję. Każdy z nas wyszedł z niedosytem wiedzy, wrażeń i twórczych inspiracji.

     • Szkolna Ławka Przyjaciółek w ZSS! 

      16.02.2023

       

      Kolejna akcja SU w trakcie realizacji! Szkolna Ławka Przyjaciółek to miejsce, gdzie nastolatki mogą porozmawiać ze sobą, z nauczycielem, ze szkolnym psychologiem, z rodzicem. To miejsce, które ma zbliżyć, pomóc rozwiązać problem związany z okresem dojrzewania, problem z relacją, samooceną i każdy inny. To miejsce wyrażania swoich uczuć, myśli, wypowiedzenia problemu! „Szkolną Ławkę Przyjaciółek”zawdzięczamy Alicji Aleszczyk i Oliwce Kamińskiej. Bowiem to one podjęły się realizacji projektu! Dziewczyny wiedziały, że takie symboliczne miejsce wsparcia, mówiące, że nastolatka w szkole nie pozostaje sama, powinno się ZMATERIALIZOWAĆ! Bowiem po długiej izolacji w czasie pandemii, pomoże  zwalczyć poczucie wykluczenia i samotności. Ta nasza już działa! Pomogła dziewczynom zarazić ideą współdziałania kolejne osoby! TO DOBRZE! 

      Bowiem przedmiotem ogólnopolskiego konkursu jest stworzenie na terenie szkoły nie tylko „Szkolnej Ławki Przyjaciółek”, ale i realizacja przynajmniej dwóch z trzech zadań edukacyjnych polegających na opracowaniu w dowolnej formie plastycznej np.: instalacji, gazetki, plakatu czy haseł rozwijających temat zadania konkursowego i wywieszenie ich nieopodal ławeczki! BĘDZIE SIĘ DZIAŁO! 

     • Prawie jak da Vinci, Leonardo da Vinci...

      15.02.2023

      Cztery godziny w ciągu dnia na parkiecie super wyposażonej sali gimnastycznej, siedem godzin w klasopracowniach:polonistycznej, matematycznej, biologicznej, fizycznej, geograficznej i innych, dwa języki obce, które stają się coraz bliższe, obsługiwanie TikToka, Facebooka... CZŁOWIEK RENESANSU? Nie, u nas w ZIELONYM to pasjonat sportu! I choć to do siatki, kosza i nogi pałamy miłością, to znaleźliśmy czas na zajęcia w MUZEUM HISTORYCZNYM, by poszerzyć swoją wiedzę o CZŁOWIEKU RENESANSU! Leonardo da Vinci nas zachwycił! Co za wyobraźnia, co za pracowitość! Aż trudno nam było się skupić, notując wiadomości o wszystkich jego wynalazkach! Niesamowita OSOBOWOŚĆ! Dziękujemy kustoszowi za oprowadzenie po wystawie i niezwykle ciekawy-obfitujący w ciekawostki o artyście i renesansie-wykład! Kto wie, może kiedyś i o nas-1S- ktoś będzie tak opowiadał! 

     • Od rysunku do formy przestrzennej

      13.02.2023

      Uczniowie klasy 2a, podczas zajęć Koła plastycznego, mieli możliwość rozwijania swoich artystycznych pasji z wykorzystaniem sprzętu dostępnego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

      Dzieci mogły tworzyć przestrzenne formy plastyczne dzięki długopisom 3D. To nowoczesna technologia sprzętu, który zamienia rysunki w przestrzenne obiekty. Praca z takim długopisem zapewnia nie tylko dobrą zabawę, ale również pozwala na rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych.  

      Ta technika pracy bardzo spodobała się dzieciom i otworzyła przed nimi nowe możliwości wyrażania dziecięcej twórczości plastycznej.

      Anna Kuczyńska 

     • Kinder + Sport

      13.02.2023

      W sobotę i niedzielę 11 i 12 lutego siatkarze i siatkarki z klasy 4a, 5a i 6a uczestniczyli w zawodach Kinder + Sport. Turniej odbył się w Bartoszycach – sobota dziewczyny, niedziela chłopcy. Wszyscy zawodnicy wykazali się walecznością i każda drużyna dała z siebie wszystko. Warto wyróżnić drużyny:

      - dziewczyny 4a – po raz pierwszy udało im się wyjść z grupy i awansować do fazy pucharowej,

      - dziewczyny 5a – obie drużyny zostały sklasyfikowane na 9 miejscu,

      - chłopcy 5a – zajęli 5 miejsce,

      - dziewczyny 6a zajęły 7 miejsce,

      - chłopcy 6a zajęli 6 i 8 miejcse.

      Gratulujemy.

     • Siatkarki Green Volley Ełk wicemistrzem Warmii i Mazur

      13.02.2023

      Dziewczęta z UKS Green Volley zakończyły tegoroczne mistrzostwa Warmii i Mazur na drugim miejscu z awansem do ćwierćfinału mistrzostw Polski. W trzydniowym turnieju finałowym nasze siatkarki pokonały Elbląg 3:1 oraz Braniewo 3:1. W ostatnim pojedynku finałowym dziewczyny musiały uznać wyższość UKS Chemik SMS Olsztyn , który pokonał nas 3:1. Może dzisiaj jeszcze czujemy złość z porażki, bo po wygranym trzecim secie liczyliśmy na więcej, jednak się nie udało, a srebrny 🏅 dla Ełku i naszej szkoły jest pierwszym medalem w historii ełckiej siatkówki. W zeszłym roku wywalczyliśmy brązowy medal. Teraz czekamy na losowanie w PZPS, które rozstrzygnie z jakimi drużynami zmierzymy się w ćwierćfinale i gdzie. Olsztyn dzięki zwycięstwu zapewnił sobie organizację turnieju u siebie, za co gratulujemy.

      Trzymajcie za nas kciuki, będziemy się bić o półfinał mistrzostw Polski, niezależnie z kim i gdzie.

      Niech moc będzie z nami 💪

      Udział w finale był współfinansowany ze środków budżetu Miasta Ełk, dziękujemy również pani dyrektor Zespołu Szkół Sportowych.

      Skład:

      Aleksandra Jędrzejczak, Patrycja Żytyniec, Weronika Koniecko, Gaja Jastrzębska, Wiktoria Surażyńska, Sandra Kowalewska, Tola Jastrzębska, Maja Skupień, Kornelia Juszkiewicz, Natalia Krysiak, Basia Andrzejewska, Kasia Merska

      Trener

      Jarosław Andrzejewski 

     • Wygrywamy

      08.02.2023

      W wtorek 07.02 swój ostatni mecz rundy zasadniczej rozegrali siatkarze ZSS UKS Maratończyk wygrywając z  zespołem Livion Vita 2:0.

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15 19-300 Ełk Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 67072