• Zdjęcia szkolne

      10.01.2023

      Reprezentacyjna klasa IVa na zdjęciu wykonanym w szkole. Pięknie się prezentują w strojach szkolnych. Gratuluję rodzicom i dzieciom. Mam nadzieję, że z takimi samymi uśmiechami dotrwają do końca szkoły podstawowej.

      Dyrektor Szkoły

     • Amelia Bołmańska zakwalifikowana do III etapu IV edycji konkursu InstaLogik

      03.01.2023

      Gratulacje! Amelia Bołmańska, uczennica klasy 5d Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6, została zakwalifikowana do III etapu IV edycji konkursu InstaLogik

      InstaLogik to ogólnopolski konkurs matematyczno - informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP, adresowany do wszystkich zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką; do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

      Wyrazy uznania należą się Amelce za dotarcia do II etapu, a zakwalifikowanie się do III etapu jest naprawdę ogromnym sukcesem, zwłaszcza, że Amelka samodzielnie rozwija swoje umiejętności z zakresu umiejętności objętych tym konkursem.

      III finałowy etap odbędzie się w marcu, a wcześniej zakwalifikowani uczestnicy, biorą udział w Kursie przyszłego laureata.

     • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „TEN MAGICZNY CZAS”

      01.01.2023

      Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Ten magiczny czas”. Komisja konkursowa nagrodziła najciekawsze prace przyznając następujące miejsca:


      I miejsce: Karolina Chmielewska– kl. Ia
      I miejsce: Lena Urbańczyk– kl. IVa
      I miejsce: Lena Wojsław – kl. IVc
      I miejsce: Filip Galicki – kl. IVa
      I miejsce: Adam Głębocki – kl. Va
       

      II miejsce: Nela Szulińska – kl. Va
      II miejsce: Lidia Leszko – kl. VIa
      II miejsce: Gabriela Drobiszewska– klasa IVc


      III miejsce: Filip Suchocki – kl. VIb
      III miejsce: Wiktoria Karpienko – kl. VIIa
      III miejsce: Zuzanna Banachowska  – kl. IS

      Uczniowie naszej szkoły jako autorzy przygotowanych prac wykazali się oryginalnością tematu, pomysłowością i ekspresją twórczą. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac GRATULUJEMY!

      Nagrody do odebrania w szkole od 02.01.2023r

      Organizator konkursu: Katarzyna Klimach

     • „Boże Narodzenie dawniej i dziś”

      28.12.2022

      Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Klasa Vb mogła poczuć ich magię 14 grudnia 2022 r. W tym dniu odwiedziliśmy Muzeum Historyczne i uczestniczyliśmy w zajęciach etnograficznych „Boże Narodzenie dawniej i dziś”. Słuchając ciekawej opowieści pracownika MH wzbogaconej prezentacją eksponatów muzealnych „przenieśliśmy się w czasie” na Mazury sprzed wielu lat. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak wyglądał przed laty wigilijny stół, kim był Nikolaus i poznali wiele mazurskich tradycji związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia. Na koniec do pracy przystąpiły dzieci i własnoręcznie wykonały z udostępnionych materiałów plastycznych małe elfy, które staną się świąteczną ozdobą w domach, bo wyglądają naprawdę wspaniale i przypominają wszystkim, że Boże Narodzenie jest tuż, tuż!

      Marta Małkowska

     • SZKOLNY ŚWIĄTECZNY KONKURS JĘZYKOWO – MUZYCZNY „CHRISTMAS SINGING”

      28.12.2022

      Dnia 15 grudnia 2022 roku, w Zespole Szkół Sportowych odbył się szkolny świąteczny konkurs językowo – muzyczny „CHRISTMAS SINGING”,  podczas którego uczniowie klas 4-8 prezentowali kolędy i piosenki świąteczne w języku angielskim. Celem konkursu było m.in. prezentacja umiejętności wokalnych i językowych uczniów, propagowanie nauki języków obcych poprzez piosenkę, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego w ciekawy i przyjemny sposób, promocja nowych talentów, przezwyciężenie tremy i stresu, realizacja marzeń i ambicji, budzenie wiary we własne siły i talent. Po wysłuchaniu  wszystkich uczestników konkursu Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

      w kategorii soliści klas 4-6:

      I miejsce Lena Urbańczyk klasa 4a

      II miejsce Lena Mieczkowska klasa 5b

      III miejsce Oskar Jegumieńczyk klasa 4b

      wyróżnienia:

      Maja Miezio klasa 5b

      Natalia Kowalska klasa 5b

      Kinga Klimczuk klasa 5b

      Dawid Zarzecki klasa 5b

      w kategorii soliści klas 7-8:

      I miejsce Julia Jelska klasa 8a

      w kategorii duet klas 4-6:

      I miejsce Hanna Perkowska i Marcelina Tyszkiewicz klasa 4a

      wyróżnienie:

      Pola Tomkiewicz i Klaudia Pahl klasa 4a

      Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa za muzykalność, pracę włożoną w przygotowanie repertuaru i opanowanie tekstu oraz odwagę, której niewątpliwie potrzeba, aby pokonać tremę przed kamerą.

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję za rok.

      Organizatorzy konkursu: Marta Małkowska, Małgorzata Klimach, Kamila Kęsicka

     • ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „NAJŁADNIEJSZA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA”

      28.12.2022

      Boże Narodzenie to czas radości, spokoju i spotkań w gronie bliskich. Niepowtarzalna atmosfera obejmuje też wnętrza. Zapach pierników, pomarańczy i goździków, rodzinne ubieranie choinki czy domu w piękne ozdoby- to znak, że już niedługo święta! Bożonarodzeniowe dekoracje to niezbędny element, który wprowadza nas w wyjątkowy nastrój i pozwoli poczuć magię świąt.

      Dlatego też w naszej szkole nie mogłoby obyć się bez konkursu z tej okazji.
      Z przyjemnością informujemy, że w dniu 22 grudnia 2022 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny na „NAJŁADNIEJSZĄOZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ”. 

      Celem  konkursu było przede wszystkim   przybliżenie i zainteresowanie dzieci  tradycjami Świąt Bożego Narodzenia,  rozwijanie i kształtowanie wyobraźni artystycznej oraz prezentacja talentów plastycznych. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas 0 – VIII SP i I – IV LO. Wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością wykonując ozdoby świąteczne. Prace konkursowe, po wyłonieniu laureatów, wzięły udział w kiermaszu bożonarodzeniowym.

      Z przyjemnością informujemy, że komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

      klasy 0-III SP:
      I miejsce: Weronika Sadowska - klasa IIIb
      II miejsce ex aequo Klara Klepacka - klasa Ia oraz Diana Sudnik - klasa Ia
      III miejsce: Karolina Chmielewska - klasa Ia

      Wyróżnienie:
      Lidia Łaszcz – kl. Ia

      klasy IV-VIII SP:

      I miejsce: Wiktoria Borysow - klasa IVa
      II miejsce: Nela Szulińskaklasa Va
      III miejsce: Kinga Klimczuk - klasa Vb

      Wyróżnienie:
      Lena Mieczkowska – kl. Vb

      Oliwia Chudzińska – kl. IVc

      Amelia Stachyra – kl. Vb

      Tymon Ławniczuk – kl. IVa

      Ignacy Lengiewicz – kl. Vb

      klasy I-IV LO:

      I miejsce: Kataryna Bondarenko - klasa IVL LO
      II miejsce: Wiktoria Jankowskaklasa IL LO

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy pomysłowości i życzymy dalszych sukcesów!

      Organizatorzy konkursu: Marta Małkowska, Magdalena Dołęga

     • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

      28.12.2022

      Jak co roku w dniach 14-15.12.2022r. w Zespole Szkół Sportowych odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Sprzedawane były ozdoby świąteczne, wykonane przez nauczycieli, zdolne ręce naszych uczniów oraz ich rodziców. Na kiermaszu nie zabrakło również słodkich wypieków - ciast, babeczek, pierniczków, szyszek. Zajście cieszyło się wielką popularnością. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie lub na prezent dla najbliższych. W ciągu dwóch dni kiermaszu uzbieraliśmy 952 zł, które przeznaczyliśmy na cele charytatywne.

      Organizatorzy kiermaszu: Marta Małkowska, Magdalena Dołęga

     • Akcja charytatywna „Paczuszka dla Maluszka”

      28.12.2022

      Od 28.11.22 roku w naszej szkole rozpoczęliśmy po raz kolejny akcję charytatywną "Paczuszka dla Maluszka". Uczniowie przynosili prezenty dla najmłodszych, które składali pod szkolną choinką oznaczoną logo Fundacji Małych Stópek. Dzieci przynosiły kosmetyki dla najmłodszych, artykuły papiernicze i plastyczne oraz zabawki. Podarki przekazaliśmy do Tęczowego Domu - Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Ełku prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek. Mamy nadzieje, że te drobne prezenty wywołały uśmiech na twarzach dzieci.

      Szkolni koordynatorzy akcji charytatywnej

      Magdalena Dołęga, Marta Małkowska

     • Ćwierćfinał rejonu w piłce siatkowej

      21.12.2022
      21 grudnia nasze dziewczęta z klasy 8a wzięły udział w ćwierćfinale rejonu w piłce siatkowej. Zmierzyły się z 3 drużynami: SP7 Giżycko, SP4 Giżycko oraz SP4 Ełk. Po zaciętej walce udało nam się wywalczyć 2 miejsce i awans do półfinału województwa ☺️

      Gratulacje i podziękowania zawodniczkom za walkę do ostatniej piłki 😉🏐🏐

      Trener : Paulina Rynkowska

     • Młodzieżowy Sędzia Sportowy

      20.12.2022

      W dniach 10-11.12.2022 r. w Olecku  odbyło się zakończenie projektu realizowanego przez Warmińsko- Mazurski Szkolny Związek Sportowy- Młodzieżowy Sędzia Sportowy. Uczennice  zdawały egzamin teoretyczny i praktyczny z sędziowania na młodzieżowego sędziego sportowego z piłki siatkowej. Po zakończeniu szkolenia uczennice  otrzymały legitymacje oraz otrzymają również koszulki sędziego młodzieżowego. Uczestnikom gratulujemy zdania egzaminu oraz życzymy powodzenia w dalszej pracy sędziego. Projekt dofinansowany był  ze środków budżetowych przekazanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

      Uczennice: Eliza Furman, Weronika Gulan, Paulina Małkowska, Amelia Mścichowska, Wiktoria Rydzewska, Sabina Szałaj, Natalia Ułanowicz, Julia Żurawska

      Trener Paweł Duba

      Tekst Katarzyna Cholewińska

      Zdjęcia  Paweł Duba

     • Kinder + Sport

      19.12.2022

      W sobotę i niedzielę 17 i 18 grudnia siatkarze i siatkarki z klasy 4a, 5a i 6a uczestniczyli w pierwszych w tym roku zawodach Kinder + Sport. Turniej odbył się w Kętrzynie – sobota dziewczyny oraz w Olsztynku – niedziela chłopcy. Wszyscy zawodnicy wykazali się walecznością i każda drużyna dała z siebie wszystko. Warto wyróżnić drużynę dziewcząt z klasy szóstej która zajęła 6 miejsce oraz drużynę chłopców również z klasy szóstej która uplasowała się na 7 miejscu. Gratulujemy.

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15

    19-300 Ełk
    Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 100663