• Muzeum Historyczne w Ełku

      19.02.2023

      Klasa IVc wybrała się na wspaniałą wystawę dotyczącą Leonarda da Vinci. Mieliśmy okazję posłuchać ciekawej opowieści o życiu „człowieka renesansu”. Poznaliśmy wiele ciekawostek z życia sławnego mistrza jak i trudów, z którymi musiał się zmierzyć pnąc się na szczyty dzisiejszego uznania. Zdecydowanie ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wierne repliki modeli machin i wynalazków Leonarda da Vinci wykonanych przez wykwalifikowanych włoskich rzemieślników. Robiły wrażenie! Niejeden z nas zastanawiał się czy jego czołg można uruchomić?  A przejażdżka rowerem Leonarda z pewnością byłaby tylko z górki:-) dlaczego? Sami musicie to sprawdzić, bo już wiemy!

      Nie tylko machiny Leonarda, przykuły naszą uwagę, ale też sposób jego pisania! U nas w szkole taka umiejętność byłaby na wagę złota! Potrafił pisać obiema rękoma naraz! Jedną pisał, a drugą szkicował. Wyobrażacie sobie! W tym samym czasie odrabiać matematykę i rysować pracę z plastyki! Ale takie rzeczy tylko Leonardo!

      Rzeźbił, tworzył, malował, a my podziwialiśmy z zapartym tchem.

      Malarstwo mistrza nas bardzo zainteresowało i to na tyle, że sami postanowiliśmy spróbować swoich sił. Mona Lisa w naszym wydaniu może kiedyś też będzie sławna. Choć nie zajmie miejsca w Luwrze, ale w pokojowej wystawie na pewno znajdzie zaszczytne miejsce.

      Dziękujemy bardzo Muzeum Historycznemu za tak wspaniałą lekcję. Każdy z nas wyszedł z niedosytem wiedzy, wrażeń i twórczych inspiracji.

     • Szkolna Ławka Przyjaciółek w ZSS! 

      16.02.2023

       

      Kolejna akcja SU w trakcie realizacji! Szkolna Ławka Przyjaciółek to miejsce, gdzie nastolatki mogą porozmawiać ze sobą, z nauczycielem, ze szkolnym psychologiem, z rodzicem. To miejsce, które ma zbliżyć, pomóc rozwiązać problem związany z okresem dojrzewania, problem z relacją, samooceną i każdy inny. To miejsce wyrażania swoich uczuć, myśli, wypowiedzenia problemu! „Szkolną Ławkę Przyjaciółek”zawdzięczamy Alicji Aleszczyk i Oliwce Kamińskiej. Bowiem to one podjęły się realizacji projektu! Dziewczyny wiedziały, że takie symboliczne miejsce wsparcia, mówiące, że nastolatka w szkole nie pozostaje sama, powinno się ZMATERIALIZOWAĆ! Bowiem po długiej izolacji w czasie pandemii, pomoże  zwalczyć poczucie wykluczenia i samotności. Ta nasza już działa! Pomogła dziewczynom zarazić ideą współdziałania kolejne osoby! TO DOBRZE! 

      Bowiem przedmiotem ogólnopolskiego konkursu jest stworzenie na terenie szkoły nie tylko „Szkolnej Ławki Przyjaciółek”, ale i realizacja przynajmniej dwóch z trzech zadań edukacyjnych polegających na opracowaniu w dowolnej formie plastycznej np.: instalacji, gazetki, plakatu czy haseł rozwijających temat zadania konkursowego i wywieszenie ich nieopodal ławeczki! BĘDZIE SIĘ DZIAŁO! 

     • Prawie jak da Vinci, Leonardo da Vinci...

      15.02.2023

      Cztery godziny w ciągu dnia na parkiecie super wyposażonej sali gimnastycznej, siedem godzin w klasopracowniach:polonistycznej, matematycznej, biologicznej, fizycznej, geograficznej i innych, dwa języki obce, które stają się coraz bliższe, obsługiwanie TikToka, Facebooka... CZŁOWIEK RENESANSU? Nie, u nas w ZIELONYM to pasjonat sportu! I choć to do siatki, kosza i nogi pałamy miłością, to znaleźliśmy czas na zajęcia w MUZEUM HISTORYCZNYM, by poszerzyć swoją wiedzę o CZŁOWIEKU RENESANSU! Leonardo da Vinci nas zachwycił! Co za wyobraźnia, co za pracowitość! Aż trudno nam było się skupić, notując wiadomości o wszystkich jego wynalazkach! Niesamowita OSOBOWOŚĆ! Dziękujemy kustoszowi za oprowadzenie po wystawie i niezwykle ciekawy-obfitujący w ciekawostki o artyście i renesansie-wykład! Kto wie, może kiedyś i o nas-1S- ktoś będzie tak opowiadał! 

     • Od rysunku do formy przestrzennej

      13.02.2023

      Uczniowie klasy 2a, podczas zajęć Koła plastycznego, mieli możliwość rozwijania swoich artystycznych pasji z wykorzystaniem sprzętu dostępnego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

      Dzieci mogły tworzyć przestrzenne formy plastyczne dzięki długopisom 3D. To nowoczesna technologia sprzętu, który zamienia rysunki w przestrzenne obiekty. Praca z takim długopisem zapewnia nie tylko dobrą zabawę, ale również pozwala na rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych.  

      Ta technika pracy bardzo spodobała się dzieciom i otworzyła przed nimi nowe możliwości wyrażania dziecięcej twórczości plastycznej.

      Anna Kuczyńska 

     • Kinder + Sport

      13.02.2023

      W sobotę i niedzielę 11 i 12 lutego siatkarze i siatkarki z klasy 4a, 5a i 6a uczestniczyli w zawodach Kinder + Sport. Turniej odbył się w Bartoszycach – sobota dziewczyny, niedziela chłopcy. Wszyscy zawodnicy wykazali się walecznością i każda drużyna dała z siebie wszystko. Warto wyróżnić drużyny:

      - dziewczyny 4a – po raz pierwszy udało im się wyjść z grupy i awansować do fazy pucharowej,

      - dziewczyny 5a – obie drużyny zostały sklasyfikowane na 9 miejscu,

      - chłopcy 5a – zajęli 5 miejsce,

      - dziewczyny 6a zajęły 7 miejsce,

      - chłopcy 6a zajęli 6 i 8 miejcse.

      Gratulujemy.

     • Siatkarki Green Volley Ełk wicemistrzem Warmii i Mazur

      13.02.2023

      Dziewczęta z UKS Green Volley zakończyły tegoroczne mistrzostwa Warmii i Mazur na drugim miejscu z awansem do ćwierćfinału mistrzostw Polski. W trzydniowym turnieju finałowym nasze siatkarki pokonały Elbląg 3:1 oraz Braniewo 3:1. W ostatnim pojedynku finałowym dziewczyny musiały uznać wyższość UKS Chemik SMS Olsztyn , który pokonał nas 3:1. Może dzisiaj jeszcze czujemy złość z porażki, bo po wygranym trzecim secie liczyliśmy na więcej, jednak się nie udało, a srebrny 🏅 dla Ełku i naszej szkoły jest pierwszym medalem w historii ełckiej siatkówki. W zeszłym roku wywalczyliśmy brązowy medal. Teraz czekamy na losowanie w PZPS, które rozstrzygnie z jakimi drużynami zmierzymy się w ćwierćfinale i gdzie. Olsztyn dzięki zwycięstwu zapewnił sobie organizację turnieju u siebie, za co gratulujemy.

      Trzymajcie za nas kciuki, będziemy się bić o półfinał mistrzostw Polski, niezależnie z kim i gdzie.

      Niech moc będzie z nami 💪

      Udział w finale był współfinansowany ze środków budżetu Miasta Ełk, dziękujemy również pani dyrektor Zespołu Szkół Sportowych.

      Skład:

      Aleksandra Jędrzejczak, Patrycja Żytyniec, Weronika Koniecko, Gaja Jastrzębska, Wiktoria Surażyńska, Sandra Kowalewska, Tola Jastrzębska, Maja Skupień, Kornelia Juszkiewicz, Natalia Krysiak, Basia Andrzejewska, Kasia Merska

      Trener

      Jarosław Andrzejewski 

     • Wygrywamy

      08.02.2023

      W wtorek 07.02 swój ostatni mecz rundy zasadniczej rozegrali siatkarze ZSS UKS Maratończyk wygrywając z  zespołem Livion Vita 2:0.

     • Przygotowanie do finału wojewódzkiego

      31.01.2023

      Siatkarki UKS Green Volley Ełk w ramach przygotowań do finału wojewódzkiego wybrały się na turniej do Białej Podlaskiej. Dziewczęta przez dwa dni rozegrały łącznie siedem pojedynków, z czego wygrały pięć i tylko w dwóch meczach musiały uznać wyższość rywalek. Wszystkie założenia taktyczne zostały zrealizowane w 100 %.  Trzymajcie kciuki, będziemy walczyć o mistrzostwo województwa już 10 lutego. 

     • II Międzyklasowy Turniej Kabaretowy

      27.01.2023

      W piątek 20.01.2023 r. odbył się II Międzyklasowy Turniej Kabaretowy. Uczniowie klas 4 – 8 szkoły podstawowej i 1 – 3 liceum pokazali swoje aktorsko – kabaretowe, a nawet i wokalne, talenty na scenie. Było głośno i wesoło, a jury miało trudne zadanie.

      Gratulujemy wszystkim zespołom, które wzięły udział w zmaganiach, a szczególnie zwycięzcom.

      W kategorii klas 4 – 7 szkoły podstawowej:

      I miejsce – klasa 6a

      II miejsce – klasa 5a

      III miejsce – klasa 7a

      W kategorii klas 8 szkoły podstawowej – 3 liceum:

      I miejsce – klasa 8a

      II miejsce – klas 8d

      III miejsce – klasa 1S

      Wkrótce dłuższa relacja…

     • MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ W PRADZE

      27.01.2023

      W dniach 26.12 – 29.12.2022 r. uczennice Zespołu Szkół Sportowych i jednocześnie zawodniczki UKS Maratończyk Ełk wzięły udział w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej w Pradze w Czechach.

      Dziewczyny wykazały się ogromnym zaangażowaniem, ofiarnością w grze i poświęceniem i ostatecznie nasz zespół zajął 8 miejsce na 19 drużyn zgłoszonych w kategorii U 18 czyli rocznik 2006 i młodsze. Należy dodać, iż jest to najlepszy wynik polskiej drużyny w tej kategorii wiekowej gdyż rywalizowały również zespoły z innych miast Polski. Na uwagę zasługuje fakt, iż nasza drużyna składała się w większości z młodszych zawodniczek. Nie można przecenić wagi doświadczenia jakie zdobył nasz zespół, wartości, które wyniosły poszczególne zawodniczki z rywalizacji z drużynami z innych krajów.

      Był tez czas na edukacyjne zwiedzanie Pragi, spacery po starym mieście, czy kosztowanie czeskich specjałów.

      Turniej Prague  Volleyball Games jest jednym z największych turniejów organizowanych w Europie. Ta edycja turnieju zebrała łącznie ponad 1200 zawodniczek z 87 drużyn z 12 krajów. Dzięki naszej współpracy z Volleyball Academy uzyskaliśmy zaproszenie a następnie prawo do reprezentowania naszego miasta i kraju na tym elitarnym turnieju. Składamy serdeczne podziękowania Urzędowi Miasta Ełk za wsparcie w postaci przekazania materiałów promocyjnych które kolejno przekazaliśmy przedstawicielom drużyn z którymi mieliśmy przyjemność rywalizowania.

       

      Zarząd klub składa szczególne podziękowania Dyrekcji Zespołu Szkół Sportowych za pomoc i wsparcie w realizacji wyjazdu.

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15

    19-300 Ełk
    Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 100624