• Wycieczka kolejką wąskotorową

            05.06.2023

            31.05.2023 klasy 0-3 wybrały się na wycieczkę kolejką wąskotorową na trasie Ełk-Sypitki. Dzieci mogły podziwiać nasze malownicze mazurskie tereny, między jeziorami ; Selment Wielki i Regielskie. Na miejscu czekało na nas rozpalone ognisko na którym każdy przygotował samodzielnie pyszne kiełbaski. Po posiłku przyszedł czas na świetną zabawę na świeżym powietrzu. Każdy znalazł coś dla siebie: plac zabaw, zabawa z piłką, gry grupowe, gry paletkami, skakanki i inne.

            Pomimo zmęczenia dzieci były zadowolone, pełne wrażeń i miło było patrzeć na ich uśmiechnięte twarze.

          • Szachowe Mistrzostwa Szkoły

            04.06.2023

             czerwca 2023 r. w naszej szkole odbyły  się Mistrzostwa Szkoły w Szachach pod patronatem Prezydenta Miasta oraz Kuratora Oświaty.

            Organizatorem Mistrzostw był lokalny klub szachowy "ELO EŁK", w którym trenuje blisko 100 zawodników, w tym ponad 40 posiadających licencje zawodników PZSzach. W klubie trenuje też aktualny mistrz Polski do lat 6.

            Mamy nadzieję, że ten turniej może być dobrym  początkiem przygody szachowej. Początkujący zawodnicy poznali  zasady turniejowe, i nawet jeśli nie miały oczekiwanego przez siebie wyniku, to im tak Organizator zapewnił wszystkim startującym  dyplom za udział i pamiątkę. Udział w Mistrzostwach Szkoły w Szachach przyniósł  naszym uczniom nie tylko radość i emocje, ale również korzyści rozwojowe.

            Serdecznie dziękujemy organizatorom Pani Marcie i Tomaszowi Tolsdorf za  przeprowadzenie profesjonalnej rywalizacji we wspaniałej atmosferze. dzi

            Podium:

            1. Tymon Tolsdorf, klasa 4c [MISTRZ SZKOŁY 2023] 

            2. Jakub Choromański, klasa 5a 

            3. Antoni Bagiński, klasa 2b 

            Startowało: 26 zawodników z klas 1-8

            BRAWO!!!!

            utor zdjęć: Klub Szachowy Elo Ełk

          • Wycieczka do Białegostoku klas 4

            02.06.2023

            Na dzień dziecka klasy 4 wybrały się na całodniową wycieczkę. Udało się odwiedzić kilka ważnych miejsc w stolicy Podlasia.

            Pierwszym miejscem, które zwiedzaliśmy był Pałac Branickich. Ma on certyfikat Tripadvisor (największy na świecie internetowy serwis turystyczny), jest naszą dumą i pierwszym miejscem, które w Białymstoku trzeba zobaczyć. Prawdziwa ikona miasta, perła baroku, legenda! Biorąc pod uwagę rozmiary zniszczeń wojennych cudem zachował się cały układ rezydencji od bramy przez dziedzińce, a na tyłach pałacu mamy iście bajeczne ogrody.  

            Początki Pałacu sięgają XVI wieku, kiedy pałac był murowanym zamkiem w stylu gotycko-renesansowym. Został zbudowany przez królewskiego architekta Hioba Bretfusa, na zamówienie ówczesnych właścicieli Białegostoku, rodzinę Wiesiołowskich. Posiadał on dwie kondygnacje, a walorów obronnych dodawała fosa oraz umocnienia ziemne.

            Od XVII wieku zamek stał się siedzibą rodu Branickich herbu Gryf. Pod panowaniem nowych właścicieli zamek transformował. Stefan Mikołaj Branicki polecił przekształcić zamek Wiesiołowskich w barokową rezydencję. To wtedy budowla przeżywała największy rozkwit. Jak wiadomo, takie inwestycje bywają dość czasochłonne, dlatego nie dziwi fakt, że przebudowę kontynuował jeszcze jego syn, Jan Klemens Branicki i to przez półwiecze. Pałac całkowicie zmienił swoje oblicze. Ale warto było czekać, ponieważ zarówno pałac, jak i otaczające go ogrody tak zachwycały, że bardzo szybko okrzyknięto je Wersalem Podlasia, Polski, jak również i Północy. Po śmierci Jana Klemensa Branickiego i upadku Rzeczpospolitej, zamek trafił w ręce cara Rosji Aleksandra I. Miał stać się letnią rezydencją carów. Niestety, w czasach zaboru rosyjskiego, pałac został doszczętnie rozgrabiony z wyposażenia. Drzewa i krzewy wywieziono do innych carskich rezydencji, natomiast ponad dwie setki rzeźb z ogrodu trafiło do Petersburga. Również mocno ucierpiał sam budynek. I tak, ukazem carskim, po adaptacji rezydencji, założono tu Instytut Dobrze Urodzonych Panien. Jednak to, co najgorsze, dopiero przybyło w 1944, gdy pałac został w 70 procentach zburzony przez wycofujących się Niemców.

            Pałac odbudowano w latach 1946-60. Prace miały na celu przywrócenie stanu z XVIII wieku. Niestety pośpieszne działania nie pozwoliły należycie przygotować się do rekonstrukcji pałacu, dlatego też otworzone wnętrza nie są szczególnie wierne. Od końca II wojny światowej w Pałacu mieściła się Akademia Medyczna, a obecnie Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

            W prawym skrzydle pałacu znajduje się Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Tam zatrzymaliśmy się najdłużej. Muzeum przedstawia eksponaty związane z aptekarstwem i medycyną na Podlasiu. W poszczególnych pokojach mogliśmy pod opieką przewodnika obejrzeć jak wyglądały narzędzia i gabinety lekarzy specjalistów z dawnych lat XVIII-XX w.  (laryngologa, chirurga, stomatologa, itp.).
            Udało nam się wykonać własnoręcznie mydła, które zabraliśmy na pamiątkę. Pod okiem specjalistów farmacji powstały ciekawe, pod względem zapachów jak i wyglądu środki czystości. Zabawa była wspaniała. Nie obyło się bez zakupu ciekawych pamiątek.

            Drugim miejscem, które udało nam się odwiedzić- szczególnie ciekawym dla klasy piłkarskiej, był Miejski Stadion Jagiellonii. Mogliśmy zwiedzić niesamowite miejsca, do których zwykły kibic nie ma wstępu. Mogliśmy zobaczyć galerię zdjęć z budowy Stadionu Miejskiego w Białymstoku, galerię zdjęć i medali z najważniejszych wydarzeń ostatnich lat Jagiellonii Białystok. Ciekawa była galeria sław prezentująca wystawę koszulek oraz pamiątek Tomasza Frankowskiego. Zwiedziliśmy szatnię zawodniczą Reprezentacji Polski w strefie gości. Miło było rozsiąść się w fotelach szatni zawodniczej gospodarzy przygotowaną przez klub Jagiellonia Białystok. Mieliśmy możliwość wejścia na boisko tunelem, którym piłkarze wychodzą na mecz czy krótkiego relaksu na ławkach rezerwowych. Szczególnym zainteresowaniem wśród nas cieszyła się sala konferencyjna. Nie jeden z nas zasiadł za mikrofonem i był gotowy na udzielanie wywiadu jak zawodnicy Jagiellonii. Bardzo ciekawe doświadczenie.

            Następnie udaliśmy się na naukowe szaleństwa w Epicentrum. Znaleźliśmy się w niesamowitym miejscu. Wystawa Główna, która była do naszej dyspozycji obejmuje powierzchnię 2 670 m2, czyli tyle, ile 50 klas szkolnych. Na jej terenie znajduje się niemal 100 stanowisk doświadczalnych. Nie ma tam ustalonych tras zwiedzania, dzięki czemu każdy mógł samodzielnie decydować, jaką ścieżką i w jakim tempie będzie się poruszał. Wystawa obejmuje kilkanaście obszarów tematycznych i 3 laboratoria. Znajdują się tam stanowiska z dziedzin takich jak: optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, automatyka, robotyka, mechanika oraz wiele innych. Każdy z nas znalazł coś wyjątkowego dla siebie. Niektórzy nawet wracali w najciekawsze stanowiska po kilka razy. Udało się nawet wysłać wiadomość alfabetem Morsa do mamy: „Jest super”.

            Na koniec, po takich wrażeniach intelektualnych, naukowych koniecznie było dodać coś dla ciała. Obiad kończący naszą wizytę w Białymstoku zjedliśmy w restauracji Pieprz i Wanilia. Z pełnymi żołądkami, pełną głową wiedzy i wspaniałymi doświadczeniami wróciliśmy do Ełku. Pozostaje tylko czekać na kolejny wyjazd. W naszym regionie jest jeszcze wiele ciekawych do odkrywania miejsc, które na nas czekają.

          • Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych do 31 sierpnia 2023

            02.06.2023

            31.05.2023

            Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia, które przedłużają do 31 sierpnia 2023 roku obowiązywanie stopni alarmowych: 3. stopnia CHARLIE-CRP, 2. stopnia BRAVO na terenie całego kraju oraz 2. stopnia BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej, mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

            W przypadku stopnia BRAVO do zadań służb należy m.in. wzmożona kontrola dużych skupisk ludzi, obiektów użyteczności publicznej i innych obiektów mogących stać się celem ataków terrorystycznych. Umundurowani funkcjonariusze i żołnierze zabezpieczający miejsca, które mogą stać się celem, mają obowiązek noszenia broni długiej oraz kamizelek kuloodpornych. Wśród zadań administracji jest m.in. wprowadzenie zakazów wstępu do przedszkoli, szkół i uczelni osobom postronnym.

            W stopniu alarmowym CHARLIE-CRP trzeba natomiast zapewnić całodobowe dyżury administratorów systemów kluczowych dla funkcjonowania poszczególnych instytucji.

            Podczas obowiązywania stopnia alarmowego należy zwracać szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład: nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń"

            "Nie lekceważ żadnej informacji o zagrożeniu! Natychmiast powiadom służby dzwoniąc na numer tel. 112"

             

          • Historia Misia „Nie bij mnie, kochaj mnie”

            30.05.2023

            Po raz kolejny ruszyła akcja społeczna „Nie bij mnie, kochaj mnie”. Dziś na ulicach Ełku można przygarnąć „poturbowane” misie w ramach inicjatywy, której celem jest zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec dzieci. Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych przyłączyli się do tego działania. Nasze misie też czekają na nowych właścicieli.

            Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje akcję „Historia Misia. Nie bij mnie - kochaj mnie”. Celem jest zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec dzieci. Niestety wciąż co jakiś czas słychać w mediach o przypadkach dzieci z obrażeniami spowodowanymi agresywnym zachowaniem osoby dorosłej. Akcję zainicjowano jako protest przeciwko takim zachowaniom. Uczniowie w szkole zgromadzili misie, a następnie każdy z nich został obandażowany, naklejone zostały plasterki, a wszystko po to, by pokazać, że nie zgadzamy się z krzywdzeniem dzieci.
            Miasto Ełk - jak co roku - dołączyło się do akcji. Dzisiaj 30 maja w wielu miejscach Ełku pojawiły się misie z symbolicznie zabandażowaną łapką lub zaklejoną plastrem głową.

            Spotkanego misia prosimy przygarnąć. Nasi uczniowie pozostawili je na przystankach, schodach, placach zabaw, przed sklepami blisko szkoły. Niech miś stanie się okazją do zastanowienia, czy nie dzieje się krzywda dzieciom wokół nas. Warto to zauważyć. Może zareagować?

            Dziękujemy za zaangażowanie się w tak szczytną akcję.

            Samorząd Uczniowski ZSS

          • Laboratorium

            30.05.2023

            29 maja w ramach lekcji biologii i rehabilitacji klasy 2S i 3S udały się do Szpitala Wojskowego w Ełku.Chcieliśmy zobaczyć jak wygląda i na czym polega praca laboratorium.

            Pani dr Luiza Koda oraz Pan dr Mariusz Koda w bardzo ciekawy sposób przedstawili nam pracę patomorfologa. Patomorfologia to dziedzina medycyny zajmująca się rozpoznawaniem, klasyfikacją oraz prognozowaniem chorób na podstawie zmian morfologicznych w komórkach, tkankach, narządach.Widzieliśmy co może zawierać oprócz żółci pobrany wcześniej od pacjenta woreczek żółciowy. NIESAMOWITE WRAŻENIE. Po raz kolejny okazuje się jak ważna jest PROFILAKTYKA.PAMIĘTAJCIE O TYM!

            Pani doktor, Panie doktorze serdecznie dziękujemy za wspaniałe zajęcia.

            Pani Beacie Cieśluk - Olchowskiej dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu zajęć i przybliżenie pracy laboratorium.

          • Finały Województwa Kinder + Sport

            29.05.2023

            W sobotę 27.05.2023 siatkarki z klasy 6a oraz siatkarz z klasy 5a razem ze swoją klubową drużyną rozegrali Finały Województwa Warmińsko-Mazurskiego Kinder + Sport w Piłce Siatkowej „4” dziewcząt i „3” chłopców. Turniej był rozgrywany w Kętrzynie. W zawodach uczestniczyło 7 czołowych drużyn z naszego województwa. Obie drużyny zajęły 5 miejsce, zaliczając bardzo dobry występ. Gratulacje.

            Skład:

            Oliwia Szypulska, Lidia Leszko, Amelia Kuczyńska, Aleksandra Suchocka, Lena Drewniak, Paweł Orzeł.

            Trener: Grzegorz Orzeł

          • Sowy – mądre głowy

            29.05.2023

            Maj to miesiąc intensywnych zmagań edukacyjnych naszych uczniów. Wraz z maturzystami, ósmoklasistami i trzecioklasistami cieszymy się, że ich egzaminy i sprawdziany dobiegły końca. Miały one na celu sprawdzenie wiadomości i umiejętności, które zdobyli na poszczególnych etapach edukacyjnych i otworzenie drzwi do wymarzonej uczelni i szkoły. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki i mamy nadzieję, że nasze Sowy – mądre głowy, wydrukowane na drukarce 3d pozyskanej w ramach programu Laboratoria Przyszłości, przyniosą im szczęście i poprowadzą mądrze na dalszej drodze życiowej i szkolnej.

          • Ełcka Liga Koszykówki Chłopców Szkół Ponadpodstawowych 2023

            26.05.2023

            W czwartek 18 maja 2023 r. w Zespole Szkół Sportowych w Ełku zostały rozegrane ostatnie mecze w ramach pierwszej edycji  Ełckiej  Ligii  Koszykówki Chłopców Szkół Ponadpodstawowych 2023. Trzy miesiące zmagań na parkiecie pomiędzy zespołami sześciu ełckich szkół przyniosły wiele pozytywnych emocji sportowych i  wyłoniły zwycięzcę. Już w czerwcu nastąpi uroczyste podsumowanie rywalizacji i wręczenie nagród. Organizatorem ligi był Zespół Szkół Sportowych. A w planach mamy już kolejną edycję, również z udziałem zespołów dziewcząt.

            Organizacja rozgrywek: Paweł Duba, Katarzyna Cholewińska

            Sędziowie: zespół Młodzieżowych Sędziów Koszykówki.

            Wkrótce relacja z tego wydarzenia ! A tymczasem przedstawiamy zespoły biorące udział w lidze. Autor zdjęć Paweł Duba.

             

             

          • Wycieczka do Wilna

            24.05.2023

            W roku szkolnym 2022/2023 Zespół Szkół Sportowych w Ełku przystąpił do projektu mającego na celu uzyskanie Certyfikatu "Szkoła Wierna Dziedzictwu" przyznawanego przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Głównym celem projektu jest upowszechnienie wiedzy na temat polskiej historii i kultury. Jednym z elementów projektu był wyjazd do Wilna w celu poznania historii tego miasta, a przede wszystkim jego związków z Polską i Polakami. Z Litwą, która przez wieki tworzyła jeden organizm państwowy łączą nas bowiem tradycje kulturowe i wspólna historia. To właśnie w Wilnie na każdym kroku zobaczymy polskie ślady i na nowo odkryjemy zapomniane dziedzictwo przeszłości.Nasza wycieczka odbyła się 12 maja 2023r. Uczestnikami byli uczniowie klas 8a, 8c, 8d i 7a. Uczniowie wraz z opiekunami: Jolantą Ratuszny, Elżbietą Kalinowską, Katarzyną Cholewińską i Katarzyną Klimach wyruszyli z Ełku o godz. 5.30. W Augustowie dołączyła do naszej grupy Pani Przewodnik - skarbnica wiedzy o Litwie. Po około dwóch godzinach jazdy dotarliśmy do Trok, drugiej historycznie stolicy Litwy. Miejsce zachwyciło nas przepięknym krajobrazem i niebywałą historią zamku położonego na wyspie na Jeziorze Galwe. Budowla została wzniesiona w XIVw. za panowania Witolda - Wielkiego Księcia Litewskiego. Po zwiedzeniu zamku uczniowie mogli kupić regionalne pamiątki. Jedną z atrakcji była też degustacja lokalnego przysmaku, czyli Karaimskich kibinów. Są to zapiekane pierogi z różnymi farszami. Dzięki uprzejmości gospodarzy restauracji dane nam było popróbować różnorodnych smaków tego litewskiego specjału kulinarnego.Posileni, udaliśmy się w dalszą podróż. Po przebyciu około 30 km. dotarliśmy do celu naszej wycieczki. Stolica Litwy powitała nas piękną pogodą zachęcającą do odkrywania uroków tego miasta.Niezwykle ciekawym miejscem, gdzie dało się bardzo mocno odczuć ducha polskości był Cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa matka Józefa Piłsudskiego oraz jego serce, a także wielu wybitnych ludzi związanych z Polską i naszą kulturą. Zapaliliśmy znicz na płycie pomnika oddając hołd Wielkiemu Polakowi. Odwiedziliśmy również groby wielu znanych Polaków żyjących i tworzących w Wilnie.Uczniowie mieli okazję zobaczyć najważniejsze obiekty litewskiej stolicy: Uniwersytet Wileński, Katedrę Św. Stanisława, Ostrą Bramę, Cerkiew Św. Ducha, Bramę Bazyliańską – cerkiew i miejsce więzienia A. Mickiewicza, Pomnik i Muzeum Adama Mickiewicza, dziedziniec jednego z mieszkań, gdzie powstała "Grażyna" Kościół Św. Anny i Bernardynów w Zaułku Gotyckim, mieszkanie Juliusza Słowackiego i wiele innych ciekawych miejsc.Spacer uliczkami i przepięknymi zaułkami Wileńskiej Starówki zachwycił nas wszystkich. Pełni wrażeń, ale już trochę zmęczeni odpoczęliśmy w restauracji "Sakvia" jedząc pyszny, sycący obiad. Apetyt dopisywał wszystkim. Po posiłku zwiedziliśmy jeszcze najpiękniejszy Kościół Wilna, a mianowicie Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, który jest niezwykłą świątynią. Z pozoru klasyczna bryła skrywa przepiękne białe sztukaterie wnętrza.Po dniu pełnym emocji, wzruszeń i różnorodnych przeżyć trochę zmęczeni, ale usatysfakcjonowani wyruszyliśmy w drogę powrotną. Oczywiście zatrzymaliśmy się jeszcze w jednym z litewskich supermarketów, aby przywieźć drobne upominki, a przede wszystkim litewski chlebek, kwas chlebowy i oczywiście słodycze, które polecała nam Pani Przewodnik.Bardzo zadowoleni przybyliśmy około godz.22 do Ełku. Zasmakowaliśmy w urokach Litwy, dlatego też planujemy odwiedzić kolejne zakątki tego kraju tak ściśle związanego historycznie i kulturowo z naszą Ojczyzną.

          • Dzień Praw Zwierząt

            23.05.2023

            Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta. 

            Immanuel Kant

             

            22 maja obchodzony jest w Polsce Dzień Praw Zwierząt. Data ta nawiązuje do uchwalenia 22 maja 1997 roku przez Sejm ustawy o ochronie zwierząt. Jej pierwszy artykuł podkreśla, że zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

            Przedstawiciele społeczności Zespołu Szkół Sportowych, którym leży na sercu los zwierząt, szczególnie tych pokrzywdzonych, zorganizowali 22 maja Kiermasz różnorodności pod hasłem Razem możemy więcej, a zebrane fundusze pozwoliły na zakup 20 kg karmy suchej i 36 puszek (po 400 g) karmy mokrej, które trafią do Domu Tymczasowego Niedźwiedziczka dla kotów prowadzonego przez osobę prywatną. Obecnie pod opieką przebywa tam ponad 90 kotów – często nieadopcyjnych, schorowanych, skrzywdzonych przez człowieka, wyrzuconych na ulicę czy porzuconych w lesie.

            Podziękowania należą się uczennicom z klasy 8a (Lidii Łaniewskiej i Kindze Miedzianowskiej) i 8d (Mai Tomaszewicz i Julii Żurawskiej) za przekazanie ciasta na kiermasz (było pyszne!) oraz prowadzącym: Alicji Aleszczyk i Alicji Gibniewskiej (klasa 1L) oraz Piotrowi Kozickiemu i Arkadiuszowi Fornalowi (klasa 2S).

            Jeśli ktoś chciałby jeszcze wesprzeć Dom Tymczasowy Niedźwiedziczka, zachęcamy do kontaktu z osobą prowadzącą https://www.facebook.com/niedzwiedziczka - potrzeby są duże, a każda pomoc bezcenna.

            Dziękujemy. Razem możemy więcej!

          • Wojewódzkie konsultacje szkoleniowe

            23.05.2023

            Sześciu naszych uczniów z klasy 6a, zawodników UKS Maratończyk, otrzymało powołania na wojewódzką konsultację szkoleniową rocznika 2010 Siatkarskich Ośrodków Szkolnych PZPS, która odbyła się w dniu 13 maja 2023 r. w Olsztynie. Serdecznie gratulujemy 👏🏐

            Powołani:

            1. Butyński Bartosz

            2. Budziński Ignacy

            3. Cieśla Gabrie

            l4. Russo Michael

            5. Dąbrowski Adam

            6. Pawlukowski Bartosz

            Na konsultacje regionalne w dniach 19-21.05.2023 r. w Puławach  zaproszenie otrzymał Russo Michael. BRAWO!!!

            Trener Paweł Duba, Grzegorz Orzeł

          • Miodowa Loteria w ZSS

            22.05.2023

            19 maja w Zespole Szkół Sportowych zrobiło się żółto-czarno, a wszystko za sprawą obchodów Światowego Dnia Pszczół. 20 maja jest świętem pszczół na skalę światową- został ustanowiony w 2017 r. rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w rocznicę urodzin Antona Janša (ur. 20 maja 1734) słoweńskiego pszczelarza, a zarazem prekursora nowoczesnego pszczelarstwa.

            Pszczoła miodna oraz inne owady zapylające są bardzo ważnym elementem ekosystemu oraz jednym z głównych czynników plonotwórczych w produkcji roślinnej. Pszczoły wytwarzają wiele cennych produktów tj. miód, wosk, pierzgę, propolis, mleczko oraz jad pszczeli.

            Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję przypominającą, że mała pszczoła jest kluczowa w naszym życiu. Na pszczoły najczęściej patrzymy z dużą ciekawością i sympatią. Nie bez powodu, ceniono już je w starożytności, a ich profesjonalną hodowlą zajmowali się m. in. Egipcjanie, Sumerowie czy Babilończycy. Choć głównie kojarzą się z produkcją miodu, to należy pamiętać że, ponad 87% gatunków roślin na świecie zapylana jest przez pszczoły. To dzięki nim możemy cieszyć się smakiem warzyw i owoców.

            W naszej szkole odbyła się zabawna loteria nazwana „Miodową Loterią”. Miodowa, ponieważ opatrzona w słodkie miody do degustacji, będące również nagrodą dla „dociekliwych”. Uczniowie zaangażowali się w zabawę polegającą na wyszukaniu błędów w wiadomości od SU oraz podaniu argumentów na to, że pszczoły są pożyteczne. Okazało się, że nasi uczniowie mają ogromną wiedzę na ten temat i są świadomi tego, że należy podejmować działania, które uchronią pszczoły przed wyginięciem.
            Mnóstwo radości było przy stoisku z fantami. Niestety kto pierwszy ten... Zainteresowanie było ogromne. Nie martwcie się to z pewnością nie ostatnia taka inicjatywa!

            Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję, bez WAS nic by się nie udało! Cieszymy się, że zawsze jest pozytywny odzew na inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.

    • Kontakt

      • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
      • 87 732 63 70
      • Suwalska 15 19-300 Ełk Poland
      • Godziny pracy szkoły 7-20
      • NIP: 8481553112
      • REGON: 790371285
      • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • liczba odwiedzin: 87149