• Mistrzostwo i wicemistrzostwo w siatkówce plażowej

      15.06.2022

      13 czerwca chłopcy (Paweł Filipkowski, Dominik Kolęda) zdobyli wicemistrzostwo szkół podstawowych w siatkówce plażowej rocznik 2009 i młodsi, a dzień później nasze dziewczyny (Kornelia Juszkiewicz, Wiktoria Surażyńska) wywalczyły złoto w finale wojewódzkim szkół ponadpodstawowych, które odbyły się w Gołdapi. W turnieju męskim szkół ponadpodstawowych Maciej Hodun z Damianem Skrajnowskim zajęli piąte miejsce.  Najlepszą zawodniczką w turnieju damskim została wybrana Wiktoria Surażyńska. 

      Trener: Jarosław Andrzejewski

       

     • MATHS IS EASY!

      13.06.2022

      1 marca lekcje matematyki w klasach 1L i 2S odbyły się w języku angielskim. W ramach realizacji projektu Erasmus uczniowie mieli okazję zapoznać się ze słownictwem i zwrotami matematycznymi w języku angielskim. Podczas pracy w grupach powstały bardzo ciekawe, kolorowe prace z rozwiązanymi zadaniami. Prowadzące lekcje Anna Rutkowska i Grażyna Buksińska

     • Dzień Mamy i Taty w zerówce

      12.06.2022

      Dzień Mamy przypada 26 maja, a Dzień Taty 23 czerwca. Klasa 0a połączyła te dwa święta i przygotowała wspólne Święto dla Rodziców – Dzień Mamy i Taty. Jak powiedziały dzieci: „Żeby mama i tata byli szczęśliwi”.  Życzenie dzieci się spełniło. Uszczęśliwieni rodzice z radością i wzruszeniem słuchali piosenek i recytacji wierszy przygotowanych na tę piękną uroczystość. Niech Święto Mamy i Taty trwa wiecznie i niech będą szczęśliwi ku radości dzieci.

      G. Sacharzewska, A. Dytkowska

     • Turniej Siatkarski w Naszej Szkole

      12.06.2022

      W sobotę 11.06.2022 siatkarze z klasy 5a i 4a rozegrali Turniej dwójek i trójek siatkarskich w naszej szkole. W zawodach uczestniczyło 12 drużyn w kategorii dwójek i 8 w kategorii trójek. Rozgrywki w dwójkach były prowadzone z podziałem na grupy oraz graniem o wszystkie miejsca, dzięki czemu wszystkie drużyny rozegrały po 6 lub 7 meczów, a w trójkach systemem każdy z każdym gdzie każdy zagrał 7 meczy. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z Suwałk, Płociczna, Kętrzyna oraz z Ełku z SP4. Nasze drużyny z klasy 5a zajęły 4,6,7,8 miejsce. Natomiast drużyna z klasy 4a zajęła 5 miejsce. Gratulacje.

      Trener: Paweł Duba i Grzegorz Orzeł

     • KLASA Z NORDIC WALKING rekreacja w zgodzie z naturą

      12.06.2022

      Uczniowie klasy 2 „a” uczestniczyli w cyklu zajęć z Nordic Walking organizowanych przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

      I etap programu obejmował zajęcia teoretyczne. Uczniowie poznali historię i szerokie spektrum zalet tej dziedziny sportu, ze szczególnym uwzględnieniem

      zasad bezpieczeństwa. Na spotkaniu odbył się pokaz sprzętu – kijków Nordic Walking oraz instruktaż, w jaki sposób należy dopasować je do wzrostu. Spotkanie zakończyło się wyścigami na wesoło z wykorzystaniem kijków.

      II etap naszego programu polegał na zajęciach praktycznych z wykorzystaniem sprzętu sportowego. Uczniowie doskonalili umiejętność

      dopasowywania kijków do wzrostu, zakładania sprzętu, techniki chodzenia z kijkami- podstawowych kroków i prawidłowego prowadzenia kijków. Zajęcia te sprawiły uczniom radość oraz sprzyjały integracji.

      III etap KLASY Z NORDIC WALKING to było doskonalenie

      świadomego wbijania kijków z tyłu za linią nóg poprzedzone rozgrzewką. Dzieci uczyły się też puszczać i łapać rękojeść kijka, utrzymywać ciało w prawidłowej pozycji. Uczniowie bardzo dobrze radzili sobie z wprowadzaniem ramion w rytm rotacyjny razem z biodrami i prowadzeniu kijków blisko ciała.

      Cały cykl spotkań zakończyliśmy ogniskiem połączonym z pieczeniem kiełbasek oraz zabawami na świeżym powietrzu w ogródku CEE.

      Serdecznie dziękujemy Pani instruktor Alicji Tracichleb Salik za wspaniałe zajęcia, podczas których zadbała o odpowiedni dobór ćwiczeń rozwijających harmonijną pracę ciała i integrujących grupę.

      Podczas wszystkich zajęć dzieci ćwiczyły w parach, szeregach, chętnie angażowały się we wspólne gry i zabawy wykazując się właściwym podejściem do rywalizacji. Z ochotą i radością angażowały się w ćwiczenia prezentując nowo nabyte umiejętności.

      Pani instruktor podkreśliła wyraźne postępy u wszystkich uczestników. Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Wysoko też oceniła pracę z naszymi uczniami. Czujemy z tego powodu satysfakcję.

      Uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnych zajęć, które odbędą się jesienią.

      Uczniowie klasy 2 „a” z wychowawczynią Beatą Staniszewską

     • Sukces Siatkarzy z klasy 4a

      12.06.2022

      W piątek 10.06.2022 siatkarze z klasy 4a rozegrali Finały Województwa W-M SZS Dwójek Siatkarskich chłopców. Turniej odbył się w Gołdapi. Chłopcy po wyrównanej i zaciętej walce zdobyli drugie miejsce i zostali Wicemistrzami Województwa. W meczu o pierwsze miejsce przegraliśmy 2-1 z silną Gołdapią, a w ostatnim secie biliśmy się na przewagi i przegraliśmy 19-17. Ogromne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

      Skład drużyny: Paweł Orzeł, Igor Ludwanowski, Kacper Danielczyk i Kamil Bujnowski.

      Trener: Grzegorz Orzeł

     • MATHS IN ENGLISH

      12.06.2022

      10 czerwca w ramach realizacji projektu Erasmus uczniowie klas 4a i 7a wzięli udział w konkursie matematycznym w języku angielskim MATHS IN ENGLISH.  Trzyosobowe zespoły rywalizowały rozwiązując zadania.

      Oto lista zwycięzców:

      Klasa 4a:

      I miejsce:  Jakub Choromański, Adam Głębocki, Oliwier Marszałek, Piotr Szparło

      II miejsce:  Aurelia Popowska, Wiktoria Sekuła,  Hanna Buksa

      Klasa 7a:

      I miejsce:  Lidia Łaniewska, Katarzyna Safiejko, Kinga Miedzianowska

                       oraz Maja Sobańska, Samuel Gajewski, Paweł Filipkowski

      II miejsce: Eliza Furman, Wiktoria Rydzewska, Julia Jelska

                      Oraz Kacper Pawlukowski, Iga Osiecka, Nikodem Dawidowski

       Realizatorka konkursu: Anna Rutkowska

     • „Odkrywamy Różaniec ze św. Janem Pawłem II i bł. Pauliną Jaricot”

      10.06.2022

      Kolejne sukcesy uczniów naszej szkoły. Na tle ważnych wydarzeń rozstrzygały się
      indywidualne osiągnięcia. W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, 4 czerwca
      2022 r., odbyło się doroczne spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Ponad
      3000 najmłodszych czcicieli Matki Bożej z terenu diecezji ełckiej i spoza diecezji,
      zgromadziło się przy Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. W tym roku to
      spotkanie było połączone ze Stacją Dziecięcą, trwającego I Kongresu Różańcowego
      Diecezji Ełckiej oraz Ogólnopolskim Dniem Dziecka organizowanym przez Caritas
      Diecezji Ełckiej. Spotkaniu towarzyszyło hasło kongresowe i hymn „Odmawiajcie
      Różaniec”.
      To wydarzenie wpisuje się w świętowanie jubileuszu 30-lecia istnienia Diecezji
      Ełckiej, a także jest wyrazem wdzięczności za dar beatyfikacji Pauliny Jaricot.
      Stacja Dziecięca zakończyła się wręczeniem nagród za udział w Konkursie
      Diecezjalnym „Odkrywamy Różaniec ze św. Janem Pawłem II i bł. Pauliną Jaricot”,
      którego organizatorami była SP nr 2 im. Danuty Siedzikówny w Ełku, WMODN w
      Olsztynie, filia w Olecku oraz MODN w Ełku, a także Wydział Katechetyczny Ełckiej
      Kurii Biskupiej. Spośród ponad 200 nadesłanych prac nagrodzono 70.
      Jedną z nagrodzonych osób okazał się uczeń naszej szkoły Aleksander Olchowski z klasy
      6a. Aleksander otrzymał wyróżnienie w kategorii muzycznej, za wykonanie piosenki
      „Matka pod krzyżem stała”. Jego interpretacja tej piosenki zwróciła uwagę jury konkursu.
      Jesteśmy dumni z odwagi i talentu Aleksandra. Gratulujemy i życzymy dalszych
      sukcesów.

     • III miejsce w Mistrzostwach Województwa

      08.06.2022

      Dnia 07.06.2022r chłopcy z rocznika 2010 UKS "Maratończyk" przy Zespole Szkół Sportowych wyjechali na Mistrzostwa województwa "trójek" siatkarskich do Olsztynka. Po zaciętej rywalizacji ze szkołami z Gołdapi, Olsztynka i Nowego Miasta Lubawskiego nasi podopieczni uplasowali się na III miejscu. W turnieju nie zabrakło emocji podczas walki o pierwsze miejsce w naszym województwie, które było na wyciągnięcie ręki. Doświadczenie zebrane podczas tego turnieju na pewno zaowocuje w przyszłym roku szkolnym. Chłopcom również nie można odebrać zaangażowania w treningi, w które wkładają swoją pracę i serce.

      Skład zespołu: Butyński Bartosz, Budziński Ignacy, Cieśla Gabriel, Kuberski Franciszek, Sójka Michał, Utykański Mikołaj, Dąbrowski Adam. Trener: Paweł Duba. 

     • Złota Nutka

      08.06.2022

      Nasi uczniowie w obecnym roku szkolnym 2021/2022  chętnie szkolą swoje umiejętności wokalne pod bacznym , wrażliwym i uśmiechniętym okiem p. Ewy Awramik -nauczyciela muzyki w naszej szkole. W maju odbył się coroczny wielki  XXVI Festiwal Piosenki Dziecięcej ZŁOTA NUTKA 2022 w Ełckim Centrum Kultury, gdzie z całego Powiatu Ełckiego prezentowały się dzieci i młodzież w różnym repertuarze i kategoriach wiekowych (71 uczestników). Oceniało Ich wymagające jury w składzie: Joanna Orzeł – Filipkowska, Pamela Sinicka – Krupa oraz Marcin Pyciak i wyłoniło zwycięzców, którzy wystąpili na Wielkim Finale . 

      Miło nam poinformować, że mamy wielkie sukcesy w tym konkursie! Zespół YHY w składzie: Zosia Sawicka kl. 3c, Oliwia Chudzińska kl. 3c, Julia Kruszko kl. 3c, Iza Milewska kl. 3c, Maja Miezio kl. 4b, Lena Mieczkowska kl.4b otrzymał 3 miejsce, solistka Martyna Jankowska kl.8d orzymała wyróżnienie , duet  Natalia  Maciorowska kl.6a i Mariusz Maciorowski kl. 4b wyśpiewali ZŁOTĄ NUTKĘ  !!!  - najwyższą nagrodę konkursu . Gratulujemy ROZŚPIEWANYM ZWYCIĘZCOM oraz Rodzicom, Państwu Denisie i Januszowi Maciorowskiemu, którzy wspierają zawsze nasze działania, niezawodnie pomagając i dokarmiając naszych cudnych wokalistów. 

     • Wizyta w Olsztyńskim Planetarium

      06.06.2022

      W poniedziałek 6 czerwca, klasa 5a i 7c wybrały się na wycieczkę zorganizowaną przez wychowawczynie: Marlenę Milewską i Edytę Ostrowską do Planetarium w Olsztynie. Po ciekawym, godzinnym seansie w Planetarium udaliśmy się na spacer po pięknej olsztyńskiej Starówce. W drodze powrotnej nie mogło oczywiście zabraknąć czasu na obiad w ulubionej restauracji wszystkich Uczniów 😉

      Organizacja wyjazdu: Marlena Milewska & Edyta Ostrowska.

      Opiekunowie: Aneta Dobkowska & Agnieszka Łabanowska

     • Gratulacje, Amelko! 

      04.06.2022

      Mamy to! Piątoklasistka, siatkarka, miłośniczka pizzy i coli, dyskotekowych rytmów - Amelia Kuczyńska wydeklamowała nam wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie recytatorskim poezji M. Konopnickiej! Na etapie szkolnym pokonała siedmioro konkursowiczów, a wśród czternaściorga recytatorów z różnych szkół i grup wiekowych wyróżniła się zaskakującą interpretacją dylematów sześciolatki z laleczką! O tej  naszej aktoreczce pewnie jeszcze nieraz peany pisać będziemy! Gratulacje, Amelko! 

     • Dyskoteka

      04.06.2022

      Muzyka lat 80.i 90. ma w naszej szkole fanów! Choć dla wielu do bardzo odległe czasy, to każdy z nich bez problemu potrafi zanucić ówczesne przeboje. Dowodem tego była organizowana przez SU dyskoteka, podczas której młodzież bawiła się doskonale! Rytmy muzyki rozkołysały każdego. Przeboje zespołów Perfect, Lady Pank, Oddział Zamknięty, Kombi doskonale oddawały klimat początków polskiego rocka. Młodzież wzięła też udział w organizowanych konkursach: szkicowanie koleżanki/kolegi, najciekawsze przebranie z lat 80., Król i Królowa Dyskoteki 2022, taniec z misiem... Zabawa była przednia! Talenty taneczne nagradzane były cukierkami! Dziękujemy nauczycielom za opiekę, Radzie Rodziców za  sponsorowanie słodkości, a SU organizacji imprezy! 

     • Wyniki konkursu Fox

      03.06.2022

      W tegorocznym Ogólnopolskim konkursie Fox  wzięło udział 23 uczniów naszej szkoły.Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że wyniki pierwszej dziesiątki w Zespole Szkół Sportowych w Ełku przedstawiają się następująco. Tytuł Laureata otrzymał uczeń klasy 7a Samuel Gajewski, wyniki Bardzo dobre otrzymały uczennice Paulina Słowikowska klasa 8c oraz Lena Rutkowska klasa 8a serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom i nauczycielom. O terminie i miejscu odbioru nagród poinformujemy w kolejnym artykule.

      1, laureat, SAMUEL GAJEWSKI, 7 SP, Ducks

      2, bdb, PAULINA SLOWIKOWSKA, 8 SP, Ducks

      3, bdb, LENA RUTKOWSKA, 8 SP, Ducks

      4, ANTONINA KOWALEWSKA, 7 SP, Ducks

      5, MALWINA ZYSKOWSKA, 5 SP, Bunnies

      6, KATARZYNA SAFIEJKO, 7 SP, Ducks

      7, TOLA JASTRZEBSKA, 8 SP, Ducks

      8, PATRYCJA LUTOW, 7 SP, Ducks

      9, ZUZANNA KLEKOTKO2 LO/technikum po SP, Lions

      10, MARIA MROWCZYNSKA2 LO/technikum po SP, Lions

      11, JULIA DYLNICKA, 1 LO/technikum po SP, Lions

      koordynator konkursu Edyta Ostrowska

     • Obrady Dziecięco-Młodzieżowej Rady Miasta Ełku

      01.06.2022

      „Ełk – Miasto Młodych” – to hasło tegorocznych obrad Dziecięco-Młodzieżowej Rady Miasta Ełku. To już piąta edycja tego wydarzenia. W ratuszu obradowało dziewiętnastu przedstawicieli szkół z terenu miasta. Zespół Szkół Sportowych reprezentowały uczennice Zuzanna Klekotko oraz Maja Sobańska. Na obradach przyjęto pięć postanowień, które przedstawiono licząc na to, że zostaną przeanalizowane przez władze miasta. Oto one:

      1. Organizacja corocznych „Festynów Szkół Podstawowych”- jako działania integracyjne między uczniami szkół podstawowych w Ełku.
      2. Organizowanie większej liczby festiwali, koncertów w sezonie letnim z ukierunkowaniem na młodych.
      3. Poszerzenie repertuaru „Kina pod Gwiazdami” o seanse dla młodzieży.
      4. Zwiększenie ilości ścieżek rowerowych łączących ełckie osiedla.
      5. Całoroczne lodowisko czyli łyżwy po sezonie.

      Przy każdym przedstawionym  postanowieniu głos zabierał Pan Prezydent Miasta Tomasz Andrukiewicz. Nadawało to wyjątkowego charakteru spotkania. Młodzi mogli poczuć się jak „prawdziwi” radni, którzy mają coś do powiedzenia o swoim mieście.

      Pojawiły się również wolne wnioski. Wyłoniono kilka dodatkowych zagadnień. Jednym z istotnych była sprawa utworzenia nowych kierunków nauczania w szkołach średnich- młodzi chcą w Ełku kosmetologi, pedagogiki, psychologii. Po drugie postulowali również o opiekę psychologiczną w szkołach. Ich zdaniem potrzebują w szkole profesjonalnej psychologicznej opieki i liczą na wsparcie miasta w tej kwestii. Nie obyło się także bez wniosków na rozrywkę. Młodzi postulowali o możliwość organizacji potańcówek przy Rusałce z muzyką młodzieżową.

      Wszystkim młodym obradującym na koniec wręczono symboliczne upominki i zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

      Więcej o tym wydarzeniu na stronie Urzędu Miasta

      https://www.elk.pl/aktualnosci-wpis/6071/elcka-mlodziez-po-raz-kolejny-zasiadla-w-miejskiej-radzie?fbclid=IwAR34aVI6vWzfZP7s1elbr2Kgoo5DxTsxW2I9elfxEoHd-kiZxYhXoZ1OZa8

      oraz radia 5

      https://radio5.com.pl/2022/06/obradowala-dziecieco-mlodziezowa-rady-miasta/

     • Piknik integracyjny

      01.06.2022

      Ten Dzień Dziecka był wyjątkowy... Oranżada lała się strumieniami, wata cukrowa oklejała poliki, a język ukraiński mieszał się z językiem polskim... Korzystając z gościnności MHE, wybraliśmy  się ze zdobytymi już tydzień temu biletami na wąskotorówkę. Pociągiem retro w towarzystwie uczniów z kl. 7e i 2L ruszyliśmy w stronę Sypitek. Jak przystało na humanistów podczas podróży zmagaliśmy się nad zadaniami z karty pracy,, Polski Hamlet w świecie PRL-u''... Przecież w tak deszczowy poranek każdy z nas już od 6.00 hamletyzował-,, Jechać czy nie jechać?"

      Nasi rówieśnicy z Ukrainy czytali legendy o powstaniu Ełku, rozmawiali o zamku krzyżackim i szukali odpowiedzi na pytanie:,, Kim byli Jaćwingowie?" Czas wszystkim umilała muzyka wybrana przez Gosię i przegryzanie ciasteczek zakupionych przez Julę... Nie wiadomo kiedy znaleźliśmy się w Sypitkach... Tu przywitał nas błysk fleszy, ogień buchający w kominku i... WODZIREJ!

      Nikogo z nie musiał zachęcać do zabawy! Szybko utworzyliśmy grupy polsko-ukraińskie rywalizujące w przeciąganiu liny,  w sekundę zebraliśmy siły do skakankowych zmagań, by zaraz potem wyrównać rytm serca podczas pracy przy kanwach i malowaniu obrazów... A pomiędzy atrakcjami znaleźliśmy czas na kiełbaskowanie, towarzyski flirt, grę w karty i raczenie się oranżadą... Eh, dobrze, że ominęły nas czasy PRL-u: wiece, indoktrynacja, inwigilacja... Hasła propagandowe znamy z filmów, podróżujemy, kiedy chcemy  i gdzie chemy, cukier mamy niereglamentowany, a o naszych poglądach możecie czytać bez cenzury... FaajnieByłoo! Podziękowania złożyć wypada MHE i naszemu uczniowskiemu samorządowi! 

     • Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu „Kapliczka Maryjna”

      01.06.2022

      W naszej szkole, w maju odbył się szkolny konkurs „Kapliczka Maryjna” Wybór zwycięzców nie był łatwy, ponieważ wpłynęło bardzo dużo, bardzo starannie i przepięknie wykonanych prac. Po długich naradach Jury postanowiło nagrodzić następujące prace:

      I miejsce: Karolina Chmielewska kl. 0, Zuzanna Butkiewicz kl. 3b

      II miejsce: Anita Zdankowska kl. 1a, Kuba Jurewicz kl. 2a

      III miejsce: Michał Bienasz kl. 1a, Maja Gudawajtys kl. 4a

      Na zwycięzców czekały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

      Wszystkim uczestnikom  dziękujemy za zaangażowanie! Zwycięzcom gratulujemy!

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15

    19-300 Ełk
    Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 100630