• INTEGRACJA KLAS IV

      30.09.2021

      Dnia 24 września uczniowie klas 4a i 4b wybrały się do Parku Trampolin. Już od rana towarzyszył nam doskonały humor. Mimo dość znacznej odległości, dotarliśmy szybko na miejsce, ponieważ uczniowie nie mogli doczekać się zaplanowanej rozrywki. Na miejscu czekały na uczniów dwie godziny dobrej zabawy połączonej z wysiłkiem fizycznym. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczniowie korzystali z szeregu atrakcji – zjeżdżalni, basenów wypełnionych gąbkami, toru przeszkód na dwóch kondygnacjach, gry w siatkówkę na trampolinach. Celem naszej wycieczki była integracja grupy rówieśniczej i aktywne spędzenie czasu. Jest to dobra forma zajęć poza lekcyjnych, uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnej wycieczki.

      Marta Małkowska, Grzegorz Orzeł

      Opiekunowie: Ewelina Surynt, Daniel Potuszyński.

     • Dzień Chłopaka w Zespole Szkół Sportowych

      30.09.2021

      30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka.

      Dzień chłopaka nie jest powszechnie znanym świętem. Prawdopodobnie powstało ono analogicznie do dnia kobiet, by dziewczyny mogły, odwdzięczyć się panom za pamięć i podarunki. Obecnie dzień ten obchodzi niemal cały świat, a święto zyskuje coraz większą popularność. Historia święta jest krótka, gdyż sięga zaledwie 1999 roku, nie ma ustalonej jednolitej daty dla całego świata. W Rosji i na Ukrainie obchodzi się 23 lutego, w Trynidad i Tobago oraz w Indiach 19 listopada, w Wielkiej Brytanii zaś 5 kwietnia.

      W Polsce obchodzone jest 30 września. Tego dnia panowie dostają drobne prezenty i mogą troszeczkę pośwętować.     

      W Zespole Szkół Sportowych to świętowanie poszło pełną parą.

      Zaraz przy wejściu do szkoły na chłopaków czekały dziewczyny przy „Stoliku dobrych życzeń”. Chłopcy, młodzieńcy, panowie...mogli wylosować sobie życzenia na ten wyjątkowy dzień. Szczęśliwych intencji było tyle, że chyba każdy chłopak miał okazję do tego, aby czytając życzenia, uśmiech pojawił się na twarzy. 

      Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani dodatkowo w krawat, muszkę. Krawaty pięknie pasowały nawet do szkolnych mundurków:-) Dziewczyny, które miały na sobie krawat również świetnie wyglądały. Odbył się konkurs na najbardziej „krawatową klasę”.

      Zwyciężyła klasa 5a- gratulujemy męsko-damskiego zgrania!!!

      W Liceum odbyły się wybory: Chłopacy mieli do zdobycia aż 8 tytułów:

      • Najsympatyczniejszy Chłopak
      • Najmądrzejszy Chłopak
      • Najbardziej pomocny
      • Najbardziej atrakcyjny
      • Najweselszy
      • Najbardziej wysportowany
      • Z najładniejszym uśmiechem
      • Z najładniejszymi oczami

      Chłopakom, którzy odznaczyli się tymi tytułami serdecznie gratulujemy. Zwycięzcom wręczone zostały symboliczne pamiątkowe nagrody. Na chłopaków głosowały licealne koleżanki, które brały udział w przygotowanej ankiecie. Efekty, wyłaniające „8 wspaniałych”, okazały się zdumiewające :-)

      Podsumowując Dzień Chłopaka w Zespole Szkół Sportowych można go określić jako po prostu dobrą zabawę. W szkole nie musi być tylko nauka każdego dnia, warto troszeczkę się rozluźnić, mimo że wielu dorosłym mężczyznom krawat nie kojarzy się z rozluźnieniem :-)

                                                                                                    Pozdrawiamy

                                                                                  Samorząd Uczniowski SP i LO

     • Awans do półfinału wojewódzkiego!

      29.09.2021

      Kolejny dzień sportowych emocji  za nami! 29 września 2021r w Zespole Szkół Sportowych odbyły się zawody rejonowe W-M SZS"Moje Boisko Orlik 2012" Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Reprezentacje SPS6 Ełk, SP4 Ełk , SP4 Giżycko spotkały się tego dnia, aby uzyskać awans do półfinału wojewódzkiego. Przy dopingu  społeczności szkolnej reprezentacja nasz zespół zajął II miejsce i tym samym zapewnił sobie awans do kolejnego etapu rozgrywek! Serdecznie gratulujemy, kibicujemy i trzymamy kciuki!

      Skład zespołu: Patrycja Żytyniec, Tola Jastrzębska, Weronika Koniecko, Zuzanna Banachowska, Michalina Potoczna, Karolina Suchocka, Gabriela Urynowicz, Amelia Mścichowska.

      Trener: Krzysztof Konowalski

      Organizator: Zespół Szkół Sportowych, Krzysztof Konowalski, Marcin Kohlman.

     • „Jesteśmy Mistrzami Powiatu”

      29.09.2021

      28 września w naszej szkole rozegrany został Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców-  Licealiada   w ramach rozgrywek Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego

      Reprezentacja Zespołu Szkół Sportowych zajęła I miejsce i tym samym uzyskała awans do rozgrywek rejonowych. Serdecznie gratulujemy sukcesu sportowego. Kibicujemy i trzymamy kciuki!

      Skład reprezentacji: Maciej Hodun , Kamil Kalinowski, Jakub Maciejewski, Kacper Rymarowicz , Skrajnowski Damian, Patryk Ułanowicz

      Trener: Marcin Kohlman

      Koordynator turnieju Sebastian Kosiorem MOS Ełk

      Organizator turnieju: Zespół Szkół Sportowych w Ełku

     • 29.09.2021 to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania!

      29.09.2021

      A najgłośniej czyta się w Zielonym i z Zielonym!

      Tak, tak… To tu -w Zespole Szkół Sportowych- uczniowie szkoły podstawowej i liceum czytali dziś bardzo głośno i wyjątkowo starannie  na fizyce, biologii, geografii, języku polskim i innych przedmiotach!

      Takie czytanie warto promować! Czyni cuda- ośmiela, rozśmiesza, wzrusza, poprawia samopoczucie, pogłębia wiedzę! Co więcej chroni mózg! Rzekomo uaktywnia trzy różne ośrodki w mózgu. Wymaga to kombinacji kilku procesów, takich jak „wyobrażanie sobie” słów, zarejestrowanie ich brzmienia i tonacji, a także kontroli wymowy. Czytając książkę na głos, po prostu wymagamy od swojego mózgu więcej, niż kiedy czytamy ją po cichu.

      Licealiści z 3G doskonale o tym wiedzą i wiadomości tych nie zatrzymali dla siebie! Ruszyli w Ełk z lekturami, by zarażać głośnym czytaniem! Pochylali się nad dramatami, komediami, powieściami na przystanku MZK, na dworcu PKP, przy kinie, galerii czy w muzeum. Zapraszali przechodniów do tego, by ruszyli ich śladem!

      Niech czytanie będzie z Wami!

      Poloniści z ZSS w Ełku

     • Budowle z klocków

      27.09.2021

      Projektowanie oraz konstruowanie budowli z klocków rozwija potencjał dziecka, który należy pielęgnować od najmłodszych lat. Klasa 0a miała możliwość zabawy w projektowanie i konstruowanie korzystając z bogato wyposażonej sali zabaw „Kolej Na Klocki”w Ełku. Zapału i pomysłów konstruktorskich nie brakowało. Budowle były wspaniałe. Podczas zajęć dzieci uczyły się wzajemnej korelacji, zaufania i współpracy, co tak bardzo przyda się w życiu dorosłym. Dziękujemy zespołowi „Kolej Na Klocki” .

      Klasa 0a oraz wych. G. Sacharzewska

     • Pierwszy etap świętowania Europejskiego Dnia Języków w Zespole Szkół Sportowych odbył się w piątek 24.09.2021.

      26.09.2021


      W szkole pojawiło się stoisko z quizami dotyczącymi języków obcych, które uczniowie z klas 4-8 Szkoły Podstawowej oraz wszyscy uczniowie Liceum Ogólnokształcącego mogli losować i rozwiązywać podczas kolejnych przerw. Najlepsze prace zostały nagrodzone ocenami.

      Kolejną atrakcją przygotowaną dla Uczniów z okazji EDL był ‘Konkurs Koszulkowy’, którego finał miał miejsce właśnie w piątek. W konkursie udział wzięły klasy 5a, 7a, 7c, 8c oraz 1L. Wszystkie projekty umieszczone na koszulkach spotkały się z uznaniem komisji konkursowej, ale do dalszego etapu mogły przejść tylko 3 z nich. Komisja konkursowa w składzie: pani Dyrektor Dorota Karpińska, pani Katarzyna Klimach oraz organizatorki szkolnego etapu konkursu: Marlena Milewska, Edyta Ostrowska i Katarzyna Zastocka wybrały logo zaprojektowane przez:

      Drużynę: Michał Sójka, Michael Russo, Aleksandra Kłosek, Mikołaj Utykański, Filip Pietrzykowski klasy 5a.
      Lenę Kędzierską z klasy 7c.
      Drużynę: Patrycja Lutow, Julia Jaśkiewicz i Oliwia Zawistowska z klasy 7c.

      Obie klasy, których reprezentanci wykonali najciekawsze logo, w nagrodę dostały ‘Dzień z Wychowawcą’ do spędzenia wspólnego czasu poza szkołą

      Trzy najlepsze prace zostały wysłane do EDL T-shirt contest’ i mają szansę stać się wzorem na oficjalnej koszulce EDJ 2022!
      FINGERS CROSSED!!!


      Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę!! 

      Marlena Milewska, Edyta Ostrowska, Katarzyna Zastocka

     • Europejski Dzień Języków Obcych

      21.09.2021

      W Zespole Szkół Sportowych ten dzień będziemy obchodzić 27 września 2021 r. (poniedziałek).

      Tego dnia cała szkoła podejmuje się wyzwania, staramy się rozmawiać wyłącznie w języku angielskim, nie tylko na lekcjach, ale również podczas przerw. Take up this challenge with us!!!

      Oprócz tego proponujemy udział w następujących konkursach i przedsięwzięciach:

      • Potyczki językowe – sprawdzenie umiejętności komunikowania się w różnych sytuacjach życiowych:

      - klasy 4-8 – do opanowania lista wyrażeń, reakcji językowych.  – odpowiedzialna: Iwona Kacprzyk.

      - klasy LO – do opanowania idiomy, przysłowia i sentencje, które z pewnością będzie można wykorzystać niebawem na egzaminie dojrzałości, odpowiedzialni: Dorota Wyłuda.

      - nauczyciele i rodzice– reakcje językowe w sytuacjach dnia codziennego, odpowiedzialni: Dorota Wyłuda, Ewa Gorlewska.

      • Klasy 1-3 SP krótko prezentują siebie w języku angielskim swojemu wychowawcy oraz dekorują swoje klasy słówkami i zwrotami w tym języku – odpowiedzialna p. Katarzyna Cybulska.
      • Klasy 4-6 SP – konkurs na najładniejszy plakat na temat „Kuchnia”. Uczniowie przedstawiają tradycyjne dania Europejczyków- odpowiedzialni: Ewa Gorlewska, Dorota Wyłuda, Iwona Kacprzyk.

      Kl. 4a – Hiszpania             kl.5a – Włochy               kl. 5c – Wielka Brytania

      Kl. 4b – Grecja                  kl. 5b – Francja               kl. 6a - Niemcy

      • Klasy 7- 8 SP - konkurs na najciekawszy plakat dotyczący wiedzy na temat wyznaczonego kraju. Myślą przewodnią plakatów jest podstawowa wiedza, którą powinien posiadać każdy Europejczyk np. stolica, państwa graniczące, język urzędowy, największe miasta, góry, morza, rzeki, znaczące osobistości itp.- odpowiedzialni: Ewa Gorlewska

      Kl. 7a – Niemcy                   Kl. 7b – Włochy                   kl. 7c – Austria      kl. 7d. – Węgry

      Kl. 8a – Wielka Brytania     kl. 8b – Francja                   kl. 8c – Grecja       kl. 8d. -  Hiszpania

      • Konkurs koszulkowy – szczegóły na stronie szkoły, odpowiedzialni: Marlena Milewska, Edyta Ostrowska, Katarzyna Zastocka.
      • Możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat kultury Wielkiej Brytanii i krajów niemieckojęzycznych- wyznaczone stanowiska na terenie szkoły, odpowiedzialni: Edyta Ostrowska, Katarzyna Zastocka.
      • Konkurs na najciekawsze/najśmieszniejsze przebranie w barwach wyznaczonego dla klasy kraju, odpowiedzialna: Ewa Gorlewska
      • Konkurs na plakat zachęcający do nauki języków obcych, odpowiedzialna Ewa Gorlewska.
      • Konkurs pt. „Języki obce wokół nas – sprawdź swoje umiejętności językowe”. W całej szkole będą rozwieszone słówka, wyrażenia i zwroty w języku angielskim i niemieckim. Przez półtora tygodnia staramy się opanować jak najwięcej zwrotów. Chętni, którzy opanują minimum 30 zwrotów zgłaszają się do osób odpowiedzialnych: Ewa Gorlewska (sala 105) i Dorota Wyłuda (sala 204).

      Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych działań i konkursów zostaną przekazane za pomocą e-dziennika. Prosimy wychowawców o zmotywowanie uczniów do podjęcia wyzwania.

      Zapraszamy całą społeczność szkolną, zarówno uczniów jak i nauczycieli do wspólnej zabawy

      Organizatorzy: Ewa Gorlewska i Dorota Wyłuda

     • Poznajemy historię naszego miasta. Wizyta w MH w Ełku.

      21.09.2021

      Już we wrześniu grupa przedszkolna, czyli kl. 0a udała się na wycieczkę do Muzeum Historycznego w Ełku aby poznać historię naszego miasta. Dzieci dowiedziały się o odnalezieniu skarbu w Ełku na ul. Wojska Polskiego – 680 historycznych monet, które teraz można oglądać w MH. Obejrzały również stare lokomotywy i wagony kolei wąskotorowej. Wrażeń było dużo, a zdobytej wiedzy jeszcze więcej. Taką wycieczkę polecamy wszystkim. Pójdziemy tam jeszcze wiele razy. Na pewno po 12 października na wystawę starych, złotych dukatów, na którą MH serdecznie zaprasza wszystkich.

      To była bardzo pouczająca wycieczka.

      Wych. G. Sacharzewska

    • REGULAMIN KONKURSU
     • REGULAMIN KONKURSU

      20.09.2021

      „Św. Stanisław Kostka – parton dzieci

      i młodzieży”– konkurs wiedzy.

       

                              I. Organizator konkursu : Magdalena Dołęga

       II. Cele konkursu:

       1. Rozwój duchowości eklezjalnej wśród dzieci i młodzieży.

      2. Uświadomienie „owoców” niezwykłej miłości i mądrości przychodzącej do nas przez słowa, myśli i świadectwo życia Św. Stanisława Kostki.

      3. Utrwalenie pamięci wśród młodzieży o Św. Stanisławie Kostce.

      4. Kształtowanie uczuć religijnych.

      5. Zainteresowanie uczniów osobą Św. Stanisława Kostki

      III. Założenia organizacyjne:

      1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas  I-III LO Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.

      2. Konkurs będzie przebiegał na dwóch etapach:

      etap I: Uczniowie klas Licealnych wezmą udział w konkursie wiedzy na temat Św. Stanisława Kostki. Najlepsi uczniowie z poszczególnych klas przejdą do kolejnego etapu.

      etap II: Laureaci z etapu I zmierzą się między sobą w kolejnym konkursie wiedzy na temat patrona dzieci i młodzieży.

      IV. Warunki uczestnictwa:

      • uczestnicy zapoznają się z materiałami na temat Św. Stanisława Kostki.
      • uczestnicy uczestniczą w lekcji o Św. Stanisławie Kostce.
      • Konkurs odbędzie przy pomocy telefonów, które uczestnicy powinni przynieść na konkurs.

      V. Kryteria oceny:

      • system komputerowy oceni, który z uczestników odpowiadał najlepiej i najszybciej oraz wyłoni zwycięzcę.

      VI. Nagrody i terminy konkursowe:

      1. Przyznane zostaną nagrody za zajęcie I, II i III miejsce.

      2. Konkurs odbędzie się w ostatnim tygodniu września.

      Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie!

     • KO N K U R S    K O S Z U L K O W Y!!! 

      19.09.2021

      Europejski Dzień Języków Obcych
      jest obchodzony 26 września każdego roku od 2001 r.
      z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.
      Tradycją stało się celebrowanie tego dnia
      również w Zespole Szkół Sportowych, z tej okazji ogłaszamy:
                                                  
                 KO N K U R S    K O S Z U L K O W Y!!! 

      1. Do udziału w konkursie zapraszamy klasy 4-8 Szkoły Podstawowej oraz
       1-3 Liceum Ogólnokształcącego.
      2. Każda klasa tworzy logo na koszulce według podanych kryteriów, a gotową koszulkę przekazuje organizatorom konkursu lub wychowawcy do 26.09.2021.
      3. Ilość koszulek z każdej klasy jest NIEOGRANICZONA – im więcej, tym lepiej! J
      4. Projekt powinien dotyczyć języków, NIE KRAJÓW. NIE MOŻNA UŻYWAĆ FLAG.
      5. Można użyć maksymalnie 3 kolory.
      6. Projekt ma być prosty, nieskomplikowany i nie posiadać małych detali.
      7. Wzór nie może wychodzić poza szwy koszulki, musi być umieszczony z przodu. Maksymalna wielkość 30cm x 30cm.
      8. Projekt nie może zwierać logo lub materiałów należących do osób trzecich i chronionych prawami autorskimi.
      9. Komisja konkursowa wybierze 3 najlepsze prace, które będą reprezentowały SPS6 w konkursie na wzór na oficjalnej koszulce EDJ 2022!
      10. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymają punkty dodatnie z zachowania, a najlepsze prace zostaną dodatkowo nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i nagrodami niespodziankami.

                 SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW
                I WYCHOWAWCÓW SPS 6 DO UDZIAŁU W ZABAWIE!!! 
      J


                                     organizatorki konkursu:
      Marlena Milewska, Edyta Ostrowska & Katarzyna Zastocka.

     • SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO

      17.09.2021

      Wychodząc na przeciw współczesnym problemom przystąpiliśmy do innowacyjnego projektu edukacyjnego SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO, który wspiera szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji. 

      SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Mamy nadzieję, że udział w projekcie przyniesie korzyści całej społeczności szkolnej, np. w postaci dostępu do bezpłatnych materiałów edukacyjnych z zakresu e-uzależnień, higieny cyfrowej i ważności relacji osobistych; możliwości udziału w dedykowanych webinariach i konferencjach tematycznych realizowanych dla sieci Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo oraz wsparcia w zakresie zarządzania mediami cyfrowymi w społeczności szkolnej.

      szkolny koordynator Joanna Kupidłowska

     • Międzynarodowy Dzień Kropki w Zespole Szkół Sportowych

      15.09.2021

      15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Nasza szkoła tego dnia nabrała „kropkowego” charakteru. Pojawiły się motywujące kropki (cytaty motywujące, zachęcające do działania, odwagi, kreatywności). Na niektórych lekcjach odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Obejrzany film i pogadanka uaktywniły nas wszystkich, skłoniły do refleksji nad tym, jak ważne jest poczucie własnej wartości.

      Uczniowie mogli także zostawić swoją kropkę na wspólnym „drzewie motywacyjnym”. Uczniów zaangażowały, również „kropkowe prace” przygotowane przez naszych Licealistów. Odbył się także zabawny konkurs na najbardziej „wykropkowaną” klasę.

      Oto wyniki:
      I miejsce klasa 7a- 96% uczniów ubranych w kropki
      II miejsce klasa 5a- 87,5%
      III miejsce klasa 4b- 86%
      IV miejsce klasa 7c- 82%
      V miejsce klasa 5b- 80%

      w LO zwyciężyła klasa 2S

      Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie, nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do odkrywania swoich talentów oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu.

      Bądźmy kreatywni!
      Samorząd Uczniowski

     • Regulamin konkursu plastycznego „EKO kartka – Dzień Nauczyciela”

      15.09.2021

       

      Organizatorem konkursu są panie: Marta Małkowska i Iwona Jastrzębska

      Cele konkursu:

      • rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej.
      • zwiększenie świadomości ekologicznej.
      • rozwijanie wrażliwości estetycznej.
      • zwiększanie zdolności manualnych wśród uczniów.
      • wykorzystanie surowców wtórnych w plastyce. 

      Kategorie wiekowe:

      • Uczniowie klas 4-8 Zespołu Szkół Sportowych 

      Zasady uczestnictwa:

      • Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8 
      • Uczestnicy konkursu wykonują kartkę w formacie A5, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi,  z użyciem surowców naturalnego pochodzenia.(np.: drewniane guziki lub korale, suszone owoce i kwiaty, sznurki bawełniane, bawełniana koronka, szare płótno, wstążki, kolorowa tektura, bibuła, przyprawy kuchenne i obrzynki z kolorowych kredek) 
      • Prace należy dostarczyć do p. Marty Małkowskiej
      • Do  wykonanej pracy należy dołączyć kartkę z informacją: imię i nazwisko ucznia, klasa. 
      • Termin składania prac – do 8 października 2021r.

      Komisja konkursowa będzie oceniać:

      • samodzielność i staranność wykonania,
      • nawiązanie do tematu,
      • wrażenie artystyczne,
      • pomysłowość,
      • wykorzystanie surowców wtórnych,
      • dla zwycięzców przewidziano pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

       SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

     • SZKOLNE KOŁO ARTYSTYCZNE „SZTUKA NIE ZNA GRANIC”

      12.09.2021

      W ramach działającego w szkole koła artystycznego „Sztuka nie zna granic” uczennice klasy 5d biorą udział w kulturalnych wydarzeniach naszego miasta.

      Dnia 9.09.2021r w Galerii "Ślad" oglądaliśmy wystawę fotografii "Wspomnienia o dawnym Ełku" oraz wystawę malarstwa p. Olgi Tarasiewicz, która inspiracje do tworzenia czerpie z natury i emocji.  W jej abstrakcyjnym  malarstwie nadrzędną rolę odgrywa forma i kolor.  Artystka ma na koncie kilka wystaw indywidualnych a jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach, m.in. w Polsce, Niemczech i Austrii. W swojej malarskiej twórczości kieruje się mottem, które brzmi:

      „Obudzić w sobie pasję, stworzyć świat, do którego wstęp masz tylko Ty, malować go swoimi barwami”.

      W tym samym dniu na scenie ECK podziwialiśmy spektakl taneczny: „Fearless”,  w którym wystąpiła Małgorzata Mielech. Tancerka sama stworzyła choreografię i koncepcję dzieła. Był to pobudzający zmysły i wyobraźnię nowoczesny taniec z przesłaniem.

      Dnia 11.09.2021r byliśmy na koncercie: „Wrześniowe divertimento” w wykonaniu Cappelli Gedanesis pod batutą ełczanina Jacka Brzoznowskiego. Działalność zespołu nawiązuje do bogatej twórczości muzycznej dawnego Gdańska. Muzycy wykonują również wielkie dzieła oratoryjno-kantatowe: G.F. Händla, J.S. Bacha, A. Vivaldiego, G.B. Pergolesiego, W.A. Mozarta, F. Schuberta, J. Hydna. 

      Dnia 13.09.2021r jesteśmy zaproszeni na spektakl taneczny „ 7. Pieczęć” Sopockiego Teatru Tańca, który oparty jest na filmie Ingmara Bergmana z 1957 r. pt. ”Siódma Pieczęć”.

      Z wielką przyjemnością bierzemy udział w bogatej ofercie wydarzeń kulturalnych w naszym mieście.

      Organizator: Katarzyna Klimach

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15 19-300 Ełk Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 88571