• Uwaga, konkurs!!!

      17.04.2023

      Zapraszamy chętnych uczniów klas I – V do udziału w konkursie plastycznym : ”Superbohater SBX” organizowanym przez firmę Sebex – dostawcę warzyw, owoców i mleka dla uczniów kl. I -V w ramach „Programu dla szkół”

      Konkurs ten poprzedzony będzie etapem szkolnym, w którym wybrane zostaną trzy najlepsze prace, a następnie wysłane do firmy Sebex.

      Prace należy dostarczyć do świetlicy szkolnej do dnia 5 maja 2023r.

      Prace zgłoszone na konkurs muszą spełniać  warunki przedstawione w poniższym regulaminie.

      Konkurs na etapie szkolnym zostanie rozstrzygnięty przez jury w składzie:

      Dorota Karpińska

      Danuta Nawrocka

      Dagmara Awruk

      Elżbieta Potapczyk

      Nagrody fundowane przez Sebex:

      I miejsce: rower,

      II miejsce: smartwatch,

      III miejsce: słuchawki bezprzewodowe.

      REGULAMIN KONKURSU SUPERBOHATER SBX

     • Konkurs frazeologiczny

      17.04.2023

      Zdobyć laury olimpijskie to trudne zadanie! Jednak nasi szóstoklasiści podołali wyzwaniu! Zespół w składzie: Ignacy Budziński i Eryk Rowiński zajął II miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie Frazeologicznym. GRATULUJEMY! 

     • XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski

      16.04.2023

      ,,Pan Newton nie ma jeszcze nic do tego.Niech sobie patrzy z nieba i wymachuje rękami. Ta próba dokonana być musi i będzie!'' - przekonywała  dzisiaj Amelia ze sceny XIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem ,, Kolor w czerwieni, kolor w bieli''. Deklamując na forum wiersz W. Szymborskiej pt. ,,Mała dziewczynka ściąga obrus'', zdawała sobie sprawę, że zdobyć laury nie będzie łatwo. Uczestnicy konkursu byli doskonale przygotowani. Każdy z nich skrupulatnie przemyślał dobór repertuaru. Wiersz noblistki nie tylko znał na pamięć, ale i rozumiał! Mimo to uczennicy klasy 6a udało się oczarować konkursowe  jury  i zdobyć wyróżnienie! Gratulujemy! 

     • Kadra Wojewódzka Młodziczek

      15.04.2023

      Miło nam poinformować, że nasze zawodniczki z klasy 8a: Weronika Gulan, Natalia Urwan oraz Amelia Mścichowska, dostały powołania na Konsultację Szkoleniową Kadry Wojewódzkiej Młodziczek WMZPS, która odbędzie się w dniach 14.04 - 16.04.2023 r. 

      Życzymy powodzenia dziewczęta 💪🏐🏐🏐

     • TURNIEJ "Z PODWÓRKA NA STADION"

      15.04.2023

      W dniu 14.04.2023 na Stadionie Miejskim MOSiR odbył się turniej " Z PODWÓRKA NA STADION",  który organizowany jest przez Polski Związek Piłki Nożnej. Jest to największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie oraz objęty jest honorowym patronatem Prezydenta RP.

      W najmłodszej kategori wiekowej, czyli chłopcy do lat 8 startowała reprezentacja naszej Szkoły Sportowej. 

      Niezmiernie miło jest nam ogłosić iż nasi uczniowie klas I i 0 zostali Mistrzem Powiatu Ełckiego i awansowali do dalszej fazy tego wspaniałego Turnieju.

      Skład Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku:

      Oliwier Nawrocki, Przemysław Tomkiewicz, Gustaw Tolsdorf, Marcel Duba, Antoni Lipiński, Antoni Przybyła.

      Wielki brawa i ogromne gratulacje. Trzymamy mocno kciuki na dalszej drodze piłkarskiej przygody.

      Trener: Tomasz Kowalko

     • Wojewódzkie sukcesy sportowe liceum i szkoły podstawowej

      13.04.2023

      Wojewódzkie sukcesy sportowe liceum i szkoły podstawowej

      5 kwietnia 2023 r. w Olsztynie reprezentacja naszej  szkoły uczestniczyła w wielkim święcie wojewódzkiego sportu szkolnego. Warmińsko - Mazurski Szkolny Związek Sportowy  dokonał podsumowania sportowej rywalizacji szkół w roku szkolnym 2021/2022 i w auli Olsztyńskiej Szkoły Wyższej zorganizował Galę Sportu Szkolnego. Na Galę przybyli zaproszeni goście, samorządowcy, dyrektorzy szkół, nauczyciele, trenerzy i zawodnicy - dzieci i młodzież z całego regionu. Kolejny raz zostaliśmy sklasyfikowani w dziesiątce najlepszych szkół w różnych kategoriach współzawodnictwa sportowego.

      Nasze sukcesy:

      1 miejsce  - Moje Boisko  Orlik Szkół  Ponadpodstawowych

      3 miejsce Klasyfikacja Generalna Szkół Ponadpodstawowych

      6 miejsce Klasyfikacja Generalna Szkół Podstawowych

      3 miejsce - Igrzyska Dzieci ( klasy IV- VI)

      Niezmiernie jesteśmy dumni , że nasza Gmina Miasto zajęła w klasyfikacji generalnej I  miejsce.

      Gratulujemy wszystkim uczennicom i uczniom, którzy przyczynili się do tego ogromnego sukcesu naszej szkoły. Gratulujemy również nauczycielom wychowania fizycznego. Wszystkim autorom sukcesu życzymy  wytrwałości i nieustającego rozwoju. PASJA>PRACA>POŚWIĘCENIE.

      Delegacja Zespołu Szkół Sportowych w Ełku

      Katarzyna Cholewińska

      Dariusz Ryszkiewicz

      Wiktoria Surażyńska

      Jakub Wielgat

      Lena Drewniak

     • SUKCES

      03.04.2023

      Uczennica klasy 5B - Amelia Bołmańska  została Finalistą na szczeblu ogólnopolskim - Trzeci wynik w województwie warmińsko-mazurskim w konkursie informatycznym InstaLogik 

      GRATULUJEMY

     • Kinder + Sport

      02.04.2023

      W sobotę i niedzielę 1 i 2 kwietnia siatkarze i siatkarki z klasy 4a, 5a i 6a uczestniczyli w zawodach Kinder + Sport. Tym razem Turniej dziewcząt odbył się w Olecku a chłopców u nas w szkole.

      Wszyscy zawodnicy wykazali się walecznością i każda drużyna dała z siebie wszystko. Warto wyróżnić drużyny:

      - dziewczyny z klasy piątej które zajęły 6 miejsce,

      - chłopców z klasy piątej którzy zajęli 4 miejsce,

      - chłopców z klasy szóstej które uplasowały się na 6 i 7 miejscu.

      Gratulujemy.

     • Laboratorium diagnostyczne w Szpitalu Wojskowym w Ełku uczy i inspiruje...

      02.04.2023

      Co było przyczyną śmierci Orszuli Kochanowskiej? Epilepsja, infekcja, zaksztuszenie, białaczka... Nad tym tematem głowią się interpretatorzy cyklu trenów, doszukując się odpowiedzi w metaforach... Naukowcy trudzą się nad badaniami genetycznymi materiału pobranego ze zbiorowego grobu Kochanowskich w Zwoleniu... My natomiast-1S, rzecz jasna- ruszyliśmy rozwiać te hipotezy do laboratorium mieszczącego się w ełckim szpitalu wojskowym! Chłonęliśmy wiedzę niczym współpracownicy doktora Hause'a. Zebraliśmy materiał dotyczący nowotworów-ich rodzajów, profilaktyki, sposobów diagnozowania. Zanotowaliśmy wiadomości na temat sepsy,  mikrobiologii, markerów nowotworowych... Zobaczyliśmy na własne oczy nowoczesny sprzęt diagnostyczny wiodących światowych firm. Wykonywane w ełckim laboratorium badania posiadają najwyższą jakość – podlegają bardzo ścisłej kontroli wewnątrzlaboratoryjnej i zewnątrzlaboratoryjnej! Jednak my nie posiadaliśmy materiału genetycznego ukochanej córki Kochanowskiego... Wyposażeni w wiedzę i w nagrody za poprawne odpowiedzi na pytania dotyczące laboratoryjnych zajęć postanowiliśmy zadbać o swój indeks glikemiczny. Na przekór dietetykom podczas uzupełniania kalorii czytaliśmy i budowaliśmy mapy myśli dot. m. in. zdrowia Kochanowskiego. Gdy przybyliśmy na V Forum Onkologiczne do Ełckiego Centrum Kultury, już byliśmy prawie pewni, że infekcje męczyły, dręczyły ród poety z Czarnolasu-3 z 6 córek zmarły w dzieciństwie, syn przeżył rzekomo tylko 7 lat... Podczas prelekcji usłyszeliśmy o siejącym spustoszenie w XXI w. wirusie brodawczaka... Zadrżeliśmy... Kto wie, jak to było w renesansie... Druk wówczas odkryto, ale o szczepionkach nikt jeszcze nie słyszał! Tak więc SZCZEPMY się! 

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15

    19-300 Ełk
    Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 100635