• ​​​​​​OLIMPIADA GIMNASTYCZNA EłCKICH SZKÓŁ!

      23.04.2023

      20.04.2023r dziewczynki z klas 1-3  miały możliwość reprezentowania naszej szkoły na Olimpiadzie Gimnastycznej, która odbyła się w Hali Sportowo - Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku. 

      Dziewczynki jako drużyna zdobyły II miejsce. 

      W skład zespołu wchodziły:

      1. Weronika, Nina Sadowska

      2. Hanna Głowacka 

      3. Antonina Chodkiewicz

      4. Antonina Herbszt

      5. Alicja Rydzewska

      6. Anastazja Yaworska

      W rywalizacji indywidualnej I miejsce zdobyła nasza uczennica Weronika Nina Sadowska. 

      Po zawodach odbyły się warsztaty gimnastyczne z mistrzyniami Polski w akrobatyce, co było niesamowitym doświadczeniem i przeżyciem dla naszych początkujących gimnastyczek.

      21.04.2023 nasza uczennica Weronika, Nina Sadowska uczestniczyła w pokazowym "SHOW" przygotowanym przez Proton Szkoła Tańca i Akrobatyk - Ełk.

      Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy!

     • Spotkanie z adwokatem

      23.04.2023

      Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach akcji "Bajeczni Adwokaci". 

      Jest to akcja edukacyjna upowszechniająca wiedzę o zawodzie adwokata.

      Nasi uczniowie spotkali się z panią  adwokat Ewą Perkowską, która przybliżyła uczniom wiedzę o swoim zawodzie.  Przeczytała też  dzieciom bajkę, której bohaterem był Miś Adwokat. Dzieci wykonały pracę plastyczną i otrzymały piękne zakładki do książek.

      W imieniu uczniów i wychowawców jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania za piękne zajęcia pani adwokat.

      Katarzyna Pietruszewska

      Iwona Grygo

     • Szanowni Rodzice, Opiekunowie prawni,

      01.03.2023

      na podstawie art. 154 ust. 4 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe  (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082)

      Dyrektor Zespołu  Szkół Sportowych w Ełku  informuje o rozpoczęciu postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2023/2024 do klasy czwartej sportowej o profilu piłka nożna i piłka siatkowa.

      Postępowanie rekrutacyjne będzie prowadzone zgodnie z zamieszczonym ogłoszeniem, regulaminem rekrutacji i harmonogramem,  które dostępne są na stronie szkoły w zakładce REKRUTACJA

      Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych

       Dorota Karpińska

     • Konkurs wiedzy z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

      22.04.2023

      Dnia 22.04.2023 r. w ramach Dni Otwartych Szkoły nauczyciele przedmiotów przyrodniczych przygotowali gazetkę oraz zorganizowali konkurs wiedzy z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.
      W konkursie wzięli udział uczniowie z klas VII i VIII. Za udział uczestnicy otrzymali nagrody.
      Przy współpracy z Nadleśnictwem Ełk przygotowano również wystawę dotyczącą ochrony środowiska.

      Małgorzata Grońska
      Aldona Wojewódzka
      Elżbieta Obuchowicz-Godzieba
      Agata Choruży

     • Apel podsumowujący osiągnięcia

      19.04.2023

      Dnia 18.04.2023 r. odbył się apel, na którym dokonano podsumowania osiągnięć uczniów i uczennic z klas IV – VIII Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w zakresie konkursów przedmiotowych, tematycznych, językowych,  recytatorskich i zawodów sportowych na różnych szczeblach.

      Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

      Szczegółowe informacje są na bieżąco umieszczane na stronie szkoły.

     • #AkcjaŻonkile #ŁączyNasPamięć

      19.04.2023

      Wisława Szymborska pisała, że

      Po każ­dej wojnie

      ktoś musi posprzątać. 

      Jaki taki po­rzą­dek

      sam się prze­cież nie zro­bi. (…)

      Fo­to­ge­nicz­ne to nie jest

      i wy­ma­ga lat.

      Wszyst­kie ka­me­ry wy­je­cha­ły już

      na inną woj­nę.(…)

      Ktoś z miotłą w rękach

      wspo­mi­na jesz­cze jak było.

      Ktoś słucha (...) 

      Ale już w ich po­bli­żu

      za­czną krę­cić się tacy,

      któ­rych to bę­dzie nu­dzić (... )

      Nas nie nudzi historia... Dzisiaj 19.04.2023 r.  wspominaliśmy tych, którzy w getcie warszawskim 80 lat temu walczyli o godną śmierć i wolność. Włączyliśmy się w akcję MUZEUM POLIN #ŁączyNasPamięć #AkcjaŻonkile. Uczniowie i uczennice przygotowali papierowe żonkile, brali udział w lekcjach poświęconych upamiętnieniu wydarzeń związanych z powstaniem. Zajęcia prowadzone były w oparciu o film „Zdążyć przed Panem Bogiem” zrealizowany na motywach książki Hanny Krall. Narracja filmu toczy się w trzech płaszczyznach czasowych – w czasie II wojny światowej, gdzie poznajemy losy młodego Marka Edelmana: gońca szpitalnego, członka komendy ŻOB, ostatniego przywódcy powstania w getcie warszawskim; w latach 60. XX wieku, kiedy to rozwija się jego kariera lekarska w Łodzi, i wreszcie w latach 70. XX wieku – w czasie rozmów pomiędzy bohaterem a Hanną Krall opisanych w reportażu. Poszukiwanie odpowiedzi na najważniejsze pytania stawiane nam zarówno przez reporterkę, jak i samego Edelmana, jest osią przewodnią spajającą poszczególne wątki opowieści. Podobnie jak czerwona nić…

      Koordynator szkolny akcji: pani Beata Makarewicz

     • Kolejny finał naszych uczniów

      19.04.2023

      We wtorek 18 kwietnia podopieczni Jarosława Andrzejewskiego udali się na półfinał mistrzostw województwa w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego  do Mrągowa i uzyskali awans do finału. W finale zagra sześć najlepszych drużyn ze swoich regionów, a finał prawdopodobnie odbędzie się również w Mrągowie. Trzymajcie kciuki.

      Skład drużyny:

      Paweł Filipkowski, Jakub Kalinowski, Maciej Zawadzki, Filip Chyliński, Maciej Pietruszewski, Eryk Skrocki, Grzegorz Żurawski, Dominik Kolęda.

     • Międzyszkolny Konkurs pt. : "Bądź jak Mikołaj Kopernik"

      14.04.2023

      W dniu 12 kwietnia 2023r w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku odbył się międzyszkolny konkurs pt. "Bądź jak Mikołaj Kopernik".

      Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania uczniów postacią i działalnością Mikołaja Kopernika - wielkiego polskiego astronoma; korelacja wiedzy z różnych dziedzin nauki oraz doskonalenie umiejętności pracy w zespole. Do udziału w konkursie zaproszone zostały szkoły podstawowe z miasta i gminy Ełk. Trzyosobowe drużyny z ełckich i okolicznych szkół musiały wykazać się znajomością życia i osiągnięć Mikołaja Kopernika, miejsc związanych z działalnością sławnego polskiego uczonego astronoma, znajomością przyrządów astronomicznych z czasów Kopernika, cyfr rzymskich i budowy Układu Słonecznego.

      Konkurs składał się z różnych zadań- konkurencji; między innymi- zadania matematycznego, krzyżówki, zagadek związanych z umiejętnością rozpoznania przyrządów astronomicznych, zadania z mapą- rozpoznawanie miejsc związanych z Mikołajem Kopernikiem, koło fortuny - pytania , zredagowanie zaproszenia na prezentację dzieła „O obrotach sfer niebieskich”. O wyniku konkursu decydowały także umiejętności plastyczne. Każda drużyna przyniosła pracowicie przygotowany lapbook, a następnie, podczas jednej z konkurencji musiała wykonać plakat przedstawiający Układ Słoneczny.

      Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 7 A w składzie:

      1. Łucja Kacprzyk,

      2. Gabriela Maślanka,

      3. Julia Mroczkowska.

      Zespół godnie reprezentował naszą szkołę. Dziewczęta dzielnie pokonywały kolejne zadania konkursowe. Reprezentantki wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami podczas konkursu. Za udział w konkursie otrzymały dyplom oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy

      J. Ratuszny, E. Kalinowska, M. Grońska

     • Uwaga, konkurs!!!

      17.04.2023

      Zapraszamy chętnych uczniów klas I – V do udziału w konkursie plastycznym : ”Superbohater SBX” organizowanym przez firmę Sebex – dostawcę warzyw, owoców i mleka dla uczniów kl. I -V w ramach „Programu dla szkół”

      Konkurs ten poprzedzony będzie etapem szkolnym, w którym wybrane zostaną trzy najlepsze prace, a następnie wysłane do firmy Sebex.

      Prace należy dostarczyć do świetlicy szkolnej do dnia 5 maja 2023r.

      Prace zgłoszone na konkurs muszą spełniać  warunki przedstawione w poniższym regulaminie.

      Konkurs na etapie szkolnym zostanie rozstrzygnięty przez jury w składzie:

      Dorota Karpińska

      Danuta Nawrocka

      Dagmara Awruk

      Elżbieta Potapczyk

      Nagrody fundowane przez Sebex:

      I miejsce: rower,

      II miejsce: smartwatch,

      III miejsce: słuchawki bezprzewodowe.

      REGULAMIN KONKURSU SUPERBOHATER SBX

     • Konkurs frazeologiczny

      17.04.2023

      Zdobyć laury olimpijskie to trudne zadanie! Jednak nasi szóstoklasiści podołali wyzwaniu! Zespół w składzie: Ignacy Budziński i Eryk Rowiński zajął II miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie Frazeologicznym. GRATULUJEMY! 

     • XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski

      16.04.2023

      ,,Pan Newton nie ma jeszcze nic do tego.Niech sobie patrzy z nieba i wymachuje rękami. Ta próba dokonana być musi i będzie!'' - przekonywała  dzisiaj Amelia ze sceny XIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem ,, Kolor w czerwieni, kolor w bieli''. Deklamując na forum wiersz W. Szymborskiej pt. ,,Mała dziewczynka ściąga obrus'', zdawała sobie sprawę, że zdobyć laury nie będzie łatwo. Uczestnicy konkursu byli doskonale przygotowani. Każdy z nich skrupulatnie przemyślał dobór repertuaru. Wiersz noblistki nie tylko znał na pamięć, ale i rozumiał! Mimo to uczennicy klasy 6a udało się oczarować konkursowe  jury  i zdobyć wyróżnienie! Gratulujemy! 

     • Kadra Wojewódzka Młodziczek

      15.04.2023

      Miło nam poinformować, że nasze zawodniczki z klasy 8a: Weronika Gulan, Natalia Urwan oraz Amelia Mścichowska, dostały powołania na Konsultację Szkoleniową Kadry Wojewódzkiej Młodziczek WMZPS, która odbędzie się w dniach 14.04 - 16.04.2023 r. 

      Życzymy powodzenia dziewczęta 💪🏐🏐🏐

     • TURNIEJ "Z PODWÓRKA NA STADION"

      15.04.2023

      W dniu 14.04.2023 na Stadionie Miejskim MOSiR odbył się turniej " Z PODWÓRKA NA STADION",  który organizowany jest przez Polski Związek Piłki Nożnej. Jest to największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie oraz objęty jest honorowym patronatem Prezydenta RP.

      W najmłodszej kategori wiekowej, czyli chłopcy do lat 8 startowała reprezentacja naszej Szkoły Sportowej. 

      Niezmiernie miło jest nam ogłosić iż nasi uczniowie klas I i 0 zostali Mistrzem Powiatu Ełckiego i awansowali do dalszej fazy tego wspaniałego Turnieju.

      Skład Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku:

      Oliwier Nawrocki, Przemysław Tomkiewicz, Gustaw Tolsdorf, Marcel Duba, Antoni Lipiński, Antoni Przybyła.

      Wielki brawa i ogromne gratulacje. Trzymamy mocno kciuki na dalszej drodze piłkarskiej przygody.

      Trener: Tomasz Kowalko

     • Wojewódzkie sukcesy sportowe liceum i szkoły podstawowej

      13.04.2023

      Wojewódzkie sukcesy sportowe liceum i szkoły podstawowej

      5 kwietnia 2023 r. w Olsztynie reprezentacja naszej  szkoły uczestniczyła w wielkim święcie wojewódzkiego sportu szkolnego. Warmińsko - Mazurski Szkolny Związek Sportowy  dokonał podsumowania sportowej rywalizacji szkół w roku szkolnym 2021/2022 i w auli Olsztyńskiej Szkoły Wyższej zorganizował Galę Sportu Szkolnego. Na Galę przybyli zaproszeni goście, samorządowcy, dyrektorzy szkół, nauczyciele, trenerzy i zawodnicy - dzieci i młodzież z całego regionu. Kolejny raz zostaliśmy sklasyfikowani w dziesiątce najlepszych szkół w różnych kategoriach współzawodnictwa sportowego.

      Nasze sukcesy:

      1 miejsce  - Moje Boisko  Orlik Szkół  Ponadpodstawowych

      3 miejsce Klasyfikacja Generalna Szkół Ponadpodstawowych

      6 miejsce Klasyfikacja Generalna Szkół Podstawowych

      3 miejsce - Igrzyska Dzieci ( klasy IV- VI)

      Niezmiernie jesteśmy dumni , że nasza Gmina Miasto zajęła w klasyfikacji generalnej I  miejsce.

      Gratulujemy wszystkim uczennicom i uczniom, którzy przyczynili się do tego ogromnego sukcesu naszej szkoły. Gratulujemy również nauczycielom wychowania fizycznego. Wszystkim autorom sukcesu życzymy  wytrwałości i nieustającego rozwoju. PASJA>PRACA>POŚWIĘCENIE.

      Delegacja Zespołu Szkół Sportowych w Ełku

      Katarzyna Cholewińska

      Dariusz Ryszkiewicz

      Wiktoria Surażyńska

      Jakub Wielgat

      Lena Drewniak

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15

    19-300 Ełk
    Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 96189