• „TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH”

      11.10.2021

      Świetlica szkolna w ZSS serdecznie zaprasza

      od poniedziałku (11.10) do piątku (15.10)

      na

      W ramach zajęć świetlicy, każdego dnia:

      • Wyświetlane będą o godz. 11:30 bajki i baśnie polskie m.in. „Legenda o smoku wawelskim”, „Bolek i Lolek”, „Plastusiowy pamiętnik” i wiele innych.
      • Prowadzone zajęcia i warsztaty plastyczne z wykorzystaniem różnych technik.
      • Na holu uczniowie będą mogli zmierzyć się z zadaniami dotyczącymi znajomości bajek, zwycięzcy zostaną słodko nagrodzeni.
      • Za sprawą Foto-budki, będzie można zmienić się w postać bajkową.
      • Na terenie szkoły znajdziemy informacje i ciekawostki dotyczące konkretnych bajek.

      Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie edukacyjnej.

       

      E.Potapczyk, D.Nawrocka, E.Surynt, M.Łaszcz

     • Tydzień z Lenzem organizowany przez Muzeum Historyczne w Ełku  licealistów z Zielonego nie rozczarował!

      08.10.2021

      Uczniowie klas 1L, 2L, 3L / pod opieką p. K. Zastockiej, p. D. Wyłudy, p. B. Makarewicz/mieli okazję 05.10 i 06.10.2021r. posłuchać prelekcji o Siegfiedzie Lenzu wygłoszonej przez p. Jakuba Knyżewdkiego. Z zainteresowaniem słuchali ciekawostek dotyczących życia i twórczości Honorowego Obywatela Ełku. Obejrzeli też wystawę poświęconą pisarzowi-,, Siegfried Lenz. Spojrzenia'' i gościli w pokoju twórcy zaaranżowanym w jednym z pomieszczeń muzealnych. Podziwiali tam rękopisy pisarza, jego zdjęcia i kolekcję fajek. Licealistów zaskoczyły nie tylko fotografie twórcy łowiącego ryby nad Jeziorem Ełckim, bawiącego się z kotem, ale i piękne pismo na pożółkłych kartkach czy  tabakiera obok fajek. Wszystkie te eksponaty  zostały podarowane placówce przez żonę pisarza- autora powieści ,, Muzeum Ziemi Ojczystej'', zbioru opowiadań pt.,, Słodkie Sulejki''. Jedno z nich na scenę przeniósł ełcki teatr  Delikates.  Licealiści mieli okazję obejrzeć ten spektakl.  Wystawiono go w lokomotywowni, co pomogło zbudować odpowiedni nastrój i przeniosło w czasie. Przedstawienie pt.,, Szeleszcząca trawa'' na podstawie opowiadania Siegrfrieda Lenza,, Wąskotorowa kolejka imienia Paula Poppa" ze zbioru opowiadań,, Słodkie Sulejki" rozśmieszyło, ale i skłoniło do refleksji nad przemijaniem. Na pewno też utwierdziło w przekonaniu, że Lenz ukochał okolice Ełku, Prusy Wschodnie. Mazury inspirowały twórcę, rozczulały... I choć w marcu br. przypadała 95. różnica urodzin pisarza /dlatego m. in. z tej okazji muzeum przygotowało szczególną wystawę poświęconą Lenzowi/, to nikt spośród uczestników Tygodnia Lenza nie twierdzi, że teksty tego twórcy ,,trącą myszką''... 

     • Żeby zdrowo żyć trzeba BEACTIV na co dzień być

      08.10.2021

      Za nami kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Sportu, w której klasy 0-III brały aktywny udział. Jak co roku wrzesień minął nam pod hasłem BEACTIV – czyli aktywności ruchowej. Naukę łączymy z różnymi formami ruchu. Nie zabrakło biegów, zabaw na świeżym powietrzu, zawodów sportowych, ćwiczeń gimnastycznych z przyrządami czy zumby. Wiemy, że aktywność fizyczna sprzyja dobremu samopoczuciu i naszemu zdrowiu. Dlatego bądźmy BEACTIV na co dzień, nie zapomnijmy, że aktywnie znaczy zdrowo!

      Wychowawczynie klas 0-III, nauczyciele wspomagający

     • Spotkania z muzyką

      08.10.2021

      W tym roku szkolnym klasy 0-III SPS biorą udział w projekcie „Spotkania z muzyką”. Zajęcia będą się odbywały cyklicznie co miesiąc. Pierwsze spotkanie pt.: „Murzyńskie rytmy małego Bambo” już za nami. Dzieci poznały budowę  oraz brzmienie instrumentów perkusyjnych, a także klarnetu i saksofonu. Z  zaciekawieniem słuchały muzyki na żywo oraz opowieści prowadzącego i  już wiedzą skąd wzięła się muzyka jazzowa.

      Podczas spotkania odbyły się również eliminacje do Turnieju Wiedzy o Muzyce.

      Wych. kl. 0-III SPS

     • Lekcja przyrody w CEE w Ełku

      07.10.2021

       4 października 2021 r. klasa 0a wybrała się na lekcję przyrody do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Wizyta w CEE  miała na celu rozbudzenie w dzieciach ciekawości poznawczej, zwrócenie uwagi na coś, czego jeszcze same na tym poziomie nie dostrzegają, prowokowanie i zachęcanie do stawiania pytań, rozwijanie zainteresowań ekologicznych i przyrodniczych oraz wrażliwości na piękno przyrody w jesiennej szacie. Wszystkie cele udało się osiągnąć, ponieważ dzieci najlepiej uczą się w działaniu. Dzięki tej wyprawie ujrzały piękno ogrodu botanicznego w jesiennej szacie. Poznały wiele roślin i drzew, a także niektóre zwierzęta, również ryby naszych jezior. Szczególną atrakcją było obserwowanie w dużym akwarium polującego szczupaka. Dzieci na spacerze nazbierały jesiennych skarbów do kącika przyrodniczego. Wizytę w CEE zakończyły pełne wrażeń, bogatsze o wiedzę i doświadczenia.

      Grażyna Sacharzewska

     • „DZIECI SIECI – PLIK I FOLDER NA TROPIE INTERNETOWYCH KŁOPOTÓW”

      05.10.2021

      Dnia 05.10.2021r uczniowie klasy 5d wzięli udział wraz z wychowawcą w wydarzeniu: „Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”. Misją spektaklu szkoleniowego była pomoc młodym widzom w bezpiecznym odkrywaniu internetu. W pierwszej części wydarzenia uczniowie zapoznali się online z nagranym spektaklem, a w ramach drugiej części – interaktywnej, brali udział w wirtualnym spotkaniu z bohaterami – Plikiem i Folderem. Dzieci dowiedziały się o cyberzagrożeniach, a bohaterowie spektaklu krok po kroku wyjaśniali im, jak mogą sobie radzić z niebezpiecznymi sytuacjami w sieci.

      Organizatorem wydarzenia był NASK PIB, w ramach Polskiego Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”

      Joanna Kupidłowska, Katarzyna Klimach

     • Międzynarodowy projekt eTwinning: 'Tell The Tale'

      05.10.2021

      Z ogromną przyjemnością informujemy, iż 24.09.2021 r. został zatwierdzony przez National Support Service Poland and National Support Service Turkey kolejny 

      międzynarodowy projekt eTwinning:
      'Tell The Tale'

      Naszym głównym partnerem w projekcie jest szkoła turecka i uczniowie pozostający pod opieką pana Burhana Toptas. Projekt ma na celu udoskonalanie umiejętności językowych uczniów, nawiązanie kontaktów międzynarodowych, udoskonalanie umiejętności pisania w języku angielskim i rozwijanie wyobraźni. W 'Tell The Tale' biorą udział nauczyciele i uczniowie z Polski, Turcji, Alabanii, Francji, Jordanii, Grecji, Italii, Portugalii, Hiszpanii i Rumunii. 

      Zajęcia w naszej szkole są prowadzone w ramach koła zainteresowań z języka angielskiego i biorą w nich udział uczniowie z klasy 7c - pod opieką pani Marleny Milewskiej oraz uczniowie z klasy 5a - pod opieką pani Edyty Ostrowskiej. 

      O kolejnych etapach i aktywnościach projektu będziemy informować na stronie internetowej SPS 6, platformie twinSpace oraz grupie na portalu społecznościowym Facebook.

      Marlena Milewska & Edyta Ostrowska

      Certyfikat

     • O tym, jak i dlaczego należy segregować odpady

      04.10.2021

      We wrześniu klasy 3a, 3b i 3c wzięły udział w zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Zajęcia dotyczyły segregacji odpadów.

      Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną o tym, jak i dlaczego należy segregować odpady. Uczniowie dowiedzieli się, że produkowane przez całą populację śmieci mogłyby zapełnić 74 tysiące koszy wielkości Stadionu Narodowego w Warszawie. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę praktyczną podczas gry edukacyjnej. Byli bardzo zaangażowani i przekonali się, że nauka może być interesująca. 

     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

      03.10.2021

      1 października 2021 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay)!!!

      Jest to międzynarodowa akcja, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.

      Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Wydarzenie jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

      „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych.

      Oto krótka fotorelacja z tegorocznej akcji.

     • KONCERT PIOSENEK LAT 80

      03.10.2021

      Uczennice klasy 5d należące do koła artystycznego były obecne na koncercie piosenek lat 80 w wykonaniu Mileny Święcickiej. Koncert zorganizowano w ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Ełku. Usłyszeliśmy utwory takich wykonawców jak: Anna Jantar, Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Czesław Niemen, Seweryn Krajewski, Zbigniew Wodecki. Koncert był artystyczną podróżą do najbardziej kolorowej dekady w historii muzyki pop.

      Katarzyna Klimach

     • MegaMisja – cyfrowa edukacja w świetlicy szkolnej

      03.10.2021

      W połowie września w naszej szkole ruszyła kolejna edycja programu edukacyjnego MegaMisja realizowanego przy współpracy z Fundacją Orange. MegaMisja to program edukacji cyfrowej, w którym najmłodsi podczas pobytu w świetlicy szkolnej poznają zasady bezpiecznego internetu oraz przygotowuje je do korzystania z komputera i wykorzystywania nowych mediów w pożyteczny sposób poprzez gre edukacyjną. MegaMisja oparta jest na fabularyzowanej grze, która przenosi dzieci do cyfrowego labolatorium pełnej przygód. Wykonując kolejne zadania, dzieci pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wraz z nauczycielem przy realizacji wyzwań tworzyli plakat dotyczący źródeł informacji, uświadomili sobie, gdzie można wyszukiwać informacji oraz jak ważne jest weryfikowanie informacji i zwracanie uwagi na wiarygodność źródła. Pracując w grupach i wykonując kolejne zadania, uczniowie zdobywają punkty, które zamieniają na nagrody dla swojej świetlicy. Przy wykonywaniu zadań dobrze się bawimy jednocześnie odkrywając dobre i bezpieczne strony nowoczesnej technologii.

      Marta Małkowska

     • Moje boisko orlik 2012

      01.10.2021

      Dnia 1 października na naszym orliku odbyły się mistrzostwa rejonu w piłce nożnej w turnieju "Moje boisko orlik 2012" dla szkół ponadpodstawowych. Tego dnia nie byliśmy zbyt gościnni i wygraliśmy wszystkie spotkania. 

      Wynik turnieju:

      LO Gołdap 8:0 ZSZ Gołdap

      ZSS Ełk 12:0 ZSZ Gołdap

      ZSS Ełk 5:2 LO Ełk

      Dwa zespoły awansowały do turnieju półfinałowego. Oto klasyfikacja turnieju:

      1. ZSS Ełk

      2. LO Gołdap

      3. ZSZ Gołdap

      Skład zwycięskiej drużyny:

      Kuczyński Jakub, Szuchnicki Cyprian, Paczyński Patryk, Kalwajtys Krystian, Rafało Adam, Sobolewski Szymon, Lipiński Piotr, Przyborowski Michał, Rudnicki Marcin, Orzechowski Jakub.

     • Biegi przełajowe sztafetowe

      01.10.2021

      W czwartek 1 października odbyły się biegi przełajowe szkół średnich. W zawodach wzięło udział 6 szkół z Ełku i każda wystawiła 10 uczniów do rywalizacji. Zawody odbyły się na starej plaży miejskiej. Tego dnia mimo osłabienia i braku wielu uczniów udało się nam wystawić drużynę męską. Wynik to 5 miejsce może nie jest najlepsze ale wszyscy tego dnia dali z siebie 100 procent. Uczniowie a zarazem uczestnicy zawodów, trener Dariusz Ryszkiewicz zostali uwiecznieni na zdjęciu.

     • Druga część obchodów Europejskiego Dnia Języków za nami !!!

      01.10.2021

      Cała szkoła podjęła się tego dnia wielu wyzwań, uczniowie wzięli udział w wielu konkursach i zabawach językowych, dzięki czemu mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności komunikowania się w różnych sytuacjach życiowych.

      1. W rywalizacji międzyklasowej w „Potyczkach językowych”

       - w kategorii klas 4-6 SP wygrały klasy 4a i 5b.

       - w kategorii klas 7-8 wygrały klasy 7c, 8a i 8d.

       - w klasach LO bezkonkurencyjna okazała się klasa 3S.

      1. Konkurs kierowany do klas 4-6 SP na najładniejszy plakat na temat „Kuchnia w krajach europejskich” wygrała klasa 4b, wykonując piękny plakat dotyczący kuchni Grecji.
      2. Konkurs dedykowany klasom 7-8 na najciekawszy plakat dotyczący wiedzy na temat wybranego kraju europejskiego wygrała klasa 7c.

      1. miejsce – klasa 7c (Austria)

      2. miejsce – klasa 8a (Wielka Brytania)

      3. miejsce – klasa 7a (Niemcy)

      1. Konkurs na plakat zachęcający do nauki języków obcych w klasach SP wygrała uczennica klasy 8a: Oliwia Kaczyńska.

      W klasach LO wygrała uczennica klasy 3G Weronika Kiempisty.

      Ponadto uczniowie wykonali zwroty oraz wyrażenia w języku angielskim i niemieckim, które zostały rozwieszone w całej szkole. Teraz uczniowie mają tydzień czasu na ich opanowanie.

      Najmłodsi prezentowali siebie w języku angielskim swojemu wychowawcy, a chętni przebrali się w barwy wyznaczonego wcześniej kraju. 

      W klasyfikacji ogólnej, biorąc pod uwagę wszystkie przedsięwzięcia, najbardziej aktywnymi okazały się klasy 7c, 8a oraz 8d, tym samym zwyciężyły w rywalizacji klasowej. Klasy wygrały dzień wolny od pytania i kartkówek oraz słodką niespodziankę.

      Wszyscy reprezentanci klas, którzy wykonali poszczególne zadania otrzymują oceny z języków obcych oraz punkty dodatnie.

      Gratulacje !!!

      Dziękujemy za wspólną zabawę :)

      Wszystkim wychowawcom oraz nauczycielom dziękujemy również za motywowanie uczniów do wzięcia udziału w konkursach.

      Organizatorzy: Ewa Gorlewska, Dorota Wyłuda, Iwona Kacprzyk, Katarzyna Cybulska

     • Konkurs plastyczny dla uczniów klas 0 – VIII SP

      01.10.2021

      ,,Tajemnice różańca w obrazkach”

      Celem konkursu jest pogłębienie znajomości Tajemnic Różańca Świętego. Inspiracja do aktywnego udziału w nabożeństwach różańcowych. Rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej uczestników konkursu.

      Regulamin konkursu: Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów kl.  0 – VIII SP. 

      Klasy 0-IV SP

      • Uczniowie wybierają jedną tajemnicę różańca i wykonują do niej ilustrację.                    
      • Format pracy: A4

      Klasy V-VIII SP

      • Uczniowie wybierają jedną część różańca i wykonują do niej plakat lub ilustrowaną książeczkę.
      • Format pracy: Książeczka - A5; Plakat – A3

      Technika wykonania: dowolna.

      Prace należy składać do 22.10.2021r., do Wychowawców klas lub Pań od religii.

      Każda praca powinna być na odwrocie czytelnie opisana: imię i nazwisko ucznia, klasa.

      Termin ogłoszenia wyników: 29.10.2021r.

     • Emocji sportowych w Zespole Szkół Sportowych ciąg dalszy

      01.10.2021

      1 października 2021r. po raz kolejny byliśmy gospodarzami rozgrywek Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego „Moje Boisko Orlik”  Licealiada.  Na naszych obiektach sportowych rozegraliśmy zawody rejonowe w piłce nożnej  i piłce siatkowej chłopców.  W obu turniejach zajęliśmy        I MIEJSCE  i uzyskaliśmy awans do półfinałów wojewódzkich! Brawo Zawodnicy! Brawo Trenerzy!

      Skład Zespołu piłki nożnej:  Krystian Kalwajtys, Jakub Kuczyński, Piotr Lipiński ,Jakub Orzechowski, Patryk Paczyński, Michał Przyborowski, Adam, Rafało,  Marcin Rudnick, Szymon Sobolewski, Cyprian Szuchnicki

      Trener: Dariusz Ryszkierwicz

      Sędzia Głowny: Michał Rutkowski

      Skład Zespołu piłki siatkowej: Maciej Hodun, Oliwier Januszewski, Kamil Kalinowski, Jakub Maciejewski, Kacper, Rymarowicz, Damian Skrajnowsk, Patryk Ułanowicz

      Trener: Marcin Kohlman

      Sędzia główny: Krzysztof Konowalski

      Tekst i zdjęcia: Katrzyna Cholewińska

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15

    19-300 Ełk
    Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 100654