• Szanowni Rodzice, Opiekunowie oraz Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku

      21.10.2021

      W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną oraz zgodnie z zarządzeniem dyrektora Zespołu Szkół Sportowych w Ełku przypominam, że w przestrzeniach wspólnych tj. na korytarzach, holach szkolnych obowiązuje noszenie maseczek ochronnych.

      Bardzo proszę o zwracanie na to uwagi dzieciom i wyposażenie ich w niezbędny w tej sytuacji środek ochrony.

      Proszę także o wsparcie szkoły w tym zakresie. Wspólne działania mogą przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa zarówno uczniów jak i nauczycieli.

      Wiemy jak trudna była dla wszystkich stron tj. uczniów, nauczycieli i rodziców/opiekunów nauka zdalna. Mamy możliwość, aby przynajmniej w ten prosty sposób ograniczyć transmisję wirusa.

      Dodam, że klasy są systematycznie odkażanie i zadymiane przy użyciu specjalnych płynów dezynfekujących.

      Bardzo ważne jest poczucie odpowiedzialności za zdrowie własnego dziecka oraz wszystkich innych osób przebywających w szkole. Dlatego nie posyłajmy chorych dzieci do szkoły a w przypadku stwierdzenia COVID-19 niezwłocznie informujmy wychowawcę klasy!

      Dziękuję i liczę na Państwa pomoc!!!

      Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Ełku

      Dorota Karpińska

     • Wyjście do Muzeum Historycznego w Ełku

      27.10.2021

                  27 października 2021 r. intensywnie działający uczniowie Samorządu Uczniowskiego SP i LO oraz sekcje zadaniowe działające przy SU wybrali się do Muzeum Historycznego w Ełku na wystawę „Jak to w dawnej szkole bywało” przygotowaną przez Pana Jacka Rutkowskiego. Mogliśmy usłyszeć ciekawą prelekcję o tym, jak wyglądało szkolnictwo w poszczególnych zaborach. Każdy z zaborców inaczej podchodził do sprawy wykształcenia młodych ludzi. Trudnym okresem była również okupacja oraz czasy PRL-u. Przekonaliśmy się, że dawna szkoła nie była taką, jaką mamy dzisiaj- otwartą na ucznia i jego potrzeby. Z zaciekawieniem przyglądaliśmy się oryginalnym dokumentom, świadectwom, zaświadczeniom, regulaminom z lat 1820-1989 r.

                  Wystawa nastroiła nas bardzo naukowo, ale i o ciało też trzeba zadbać, więc wybraliśmy się na wspólny posiłek do Bramy Mazur. Ten naukowy nastrój utrzymywał się dalej, ponieważ poszczególne sekcje intensywnie pracowały nad pomysłami realizacji planu pracy Samorządu Uczniowskiego. Powstało mnóstwo pomysłów na akcje, które będą organizowane w szkole. Myślimy, że zaskoczymy wszystkich swoimi pomysłami. Nie będziemy za wiele na razie zdradzać. Dzisiejszy czas został bardzo miło i pożytecznie wykorzystany.

                                                                                                     Samorząd Uczniowski SP i LO

     • Nasza reprezentacja chłopców wygrała zawody

      27.10.2021

      Dziś, 27.10.2021 odbyły się mistrzostwa Miasta Ełk w piłce nożnej szkół ponadpodstawowych. Nasza reprezentacja chłopców wygrała zawody pewnie nie tracąc w całym turnieju bramki. W turnieju udział wzięło 8 szkół średnich

      Wyniki Zespołu Szkół Sportowych:

      ZDZ 0:3 ZSS

      I LO 0:2 ZSS

      ZS nr 1 0:3 ZSS

      Finał: ZSS 2:0 ZSME ("Mechaniak")

      Skład zespołu: Kuczyński Jakub, Rapita Igor- Szuchnicki Cyprian, Orzechowski Jakub, Paczyński Patryk, Rudnicki Marcin, Przyborowski Michał, Zagórski Jakub, Wielgat Jakub, Sobolewski Szymon, Kalwajtys Krystian, Lipiński Piotr.

      Trener Adrian Wojciechowski

     • Wizyta w Przedszkolu

      27.10.2021

      "Królewna Śnieżka" to jedna z najpiękniejszych klasycznych baśni, spisana i wydana po raz pierwszy przez braci Grimm ponad 200 lat temu. Z tą piękną bajką wybrali się uczniowie III L ZSS do Miejskiego Przedszkola Nr 1 ‘Ekoludki’ w Ełku grupy 6 latków w ramach przyłączenia się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Spotkanie poprzedzone było zabawami integracyjnymi o tematyce bajkowej. Zarówno przedszkolaki jak i licealiści zaangażowali się w zabawę. Realizując jeden cel, udało się uzyskać inne: nawiązaliśmy współpracę z placówką, licząc na odwiedziny w naszej szkole i możliwość wyboru klasy sportowej po ukończeniu przedszkola. Licealiści zaś, zapoznali się z zawodem nauczyciela przedszkola w ramach doradztwa zawodowego. A ponad to wszystko mieliśmy świetną okazję do budowania relacji poprzez zabawę i łączenie pokoleń.

     • EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA 2021

      24.10.2021

      W dniach od 9 do 24 października w Zespole Szkół Sportowych w Ełku na lekcjach informatyki obchodziliśmy Europejski Tydzień Kodowania. #CodeWeek to wspaniała inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. To świetna okazja, by rozpocząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową czy robotyką, pokazując, że programować można w każdym wieku. Programowanie pozwala także rozwijać kompetencje takie jak myślenie obliczeniowe, rozwiązywanie problemów, kreatywność oraz umiejętność pracy w zespole. Podczas zeszłorocznej edycji #CodeWeek Polska zajęła I miejsce, organizując aż 20505 wydarzeń. Uczniowie naszej szkoły podczas zajęć aktywnie włączyli się w realizację tej europejskiej inicjatywy. Brali udział w ciekawych zajęciach z Ozobotami – małymi, zwinnymi i inteligentnymi robotami utrwalając tabliczkę mnożenia. Wszystkim uczniom dziekuję za zaangażowanie na lekcji, kreatywność i umiejetność współpracy w grupie.

      Marta Małkowska

     • UCZNIOWIE KLASY IVB Z WIZYTĄ W EDUKACYJNEJ SALI ZABAW „KOLEJ NA KLOCKI”

      24.10.2021

      22 października 2021 roku uczniowie klasy 4b wybrali się do Edukacyjnej Sali Zabaw „Kolej na Klocki”. Zajęcia w sali edukacyjnej to była świetna zabawa i wspaniale spędzony czas uczniów, konstruujących pod okiem instruktorów roboty, które potem stoczyły między sobą walki na spacjalnym ringu. Uczniowie mieli również możliwość zabawy w projektowanie i konstruowanie budowli z klocków korzystając z bogato wyposażonej sali zabaw. Podczas zajęć uczniowie wykazali się kreatywnością, logicznym myśleniem i umiejętnością współdziałania w zespole. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z niecodziennej formy nauki.

      Dziękujemy zespołowi „Kolej na Kolocki” za miłą atmosferę podczas zajęć.

      Marta Małkowska, Ewelina Surynt

     • Zajmujemy dwa razy III miejsce

      22.10.2021

      21 i 22 października 2021 r. kolejny raz byliśmy gospodarzami rozgrywek Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Tym razem nasi uczniowie rywalizowali z reprezentacjami ełckich szkół w koszykówce 3x3 i 5x5 chłopców. W ostatecznej klasyfikacji zajmujemy dwa razy III miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym walecznym uczniom i życzymy dalszego rozwoju sportowego. 

      Skład zespołu:  Eric Jarząbek, Bartłomiej Ert, Arkadiusz Fornal, Michał Nitkowski. Maciej Hodun, Damian Skrajnowski 

      Trener: Paweł Duba

      Organizator: Zespół Szkół Sportowych, Paweł Duba

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „PORTRET NAUCZYCIELA”

      22.10.2021

      W dniu 19 października 2021 roku rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny „Portret Nauczyciela”, który zorganizowany był z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Celami konkursu były:

      - popularyzacja portretu- plastycznego przedstawienie człowieka, zawierającego indywidualne cechy modela

      - umożliwienie uczniom wyrażenia uczuć i refleksji związanych z obserwacją różnorodnych ludzi

      - rozwijanie wyobraźni i umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi

      - doskonalenie warsztatu plastycznego

      Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas 0-3. Wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością stosując szeroki wachlarz technik plastycznych. Po długich naradach wyłoniono zwycięzców i przyznano trzy wyróżnienia.

      I miejsce- Ines Lenczewska klasa III c

      II miejsce- Alina Jastrzębska klasa III a

      III miejsce- Antonina Chodkiewicz klasa II b

      Wyróżnienia:

      Malwina Nowacka klasa I b

      Gabriela Wożniak klasa 0 a

      Liliana Has klasa I a

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy pomysłowości i życzymy dalszych sukcesów!

     • Wybory Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII oraz Liceum Ogólnokształcącego

      21.10.2021

      20 października w Zespole Szkół Sportowych w Ełku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII oraz Liceum Ogólnokształcącego.

      Samorząd Uczniowski spełnia bardzo ważną rolę w procesie wychowania. Celem jego działania jest współdecydowanie o sprawach szkoły, identyfikowanie się z nią oraz integracja społeczności szkolnej. Zrealizować te cele można poprzez podejmowanie następujących form aktywności:

      • wpływanie na życie szkoły – poprzez częste kontakty i rozmowy

      z Dyrektorem, Nauczycielami, Opiekunem Samorządu, Pedagogiem Szkolnym;

      • opiniowanie pracy szkoły;
      • wpływanie na kształtowanie środowiska wychowawczego: integrowanie młodzieży poprzez współorganizowanie uroczystości szkolnych, spotkań, dyskotek;
      • pomoc pierwszoklasistom w adaptacji w nowej szkole;
      • rozwijanie zdolności, zainteresowań, poprzez pracę w sekcjach powołanych przez samorząd pod nadzorem opiekuna – nauczyciela;
      • wyrabianie poczucia własnej wartości i dumy z powodu reprezentowania szkoły podczas olimpiad, konkursów, zawodów sportowych i innych szkolnych imprez;
      • umiejętność pracy w grupie;
      • radzenie sobie w sytuacjach konfliktowych i poszukiwanie możliwości ich rozwiązania;
      • dbanie o estetykę szkoły;
      • planowanie planu pracy samorządu, samodzielne formułowanie priorytetów;
      • odpowiedzialność za podejmowanie decyzji na rzecz organizowania życia w szkole.

      Z racji tego, jak ważny jest Samorząd Uczniowski, wybory miały również bardzo poważny charakter. Uczniowie przygotowali się do tego wydarzenia organizując kampanię wyborczą, która poprzedziła wybory. Do Samorządu zgłosiło się kilku kandydatów, którzy przygotowali plakaty wyborcze, na których zamieścili swoje propozycje i działania jakie podejmą na rzecz reprezentowanych kolegów i koleżanek. Zwieńczeniem kampanii był dzień wyborów. Na korytarzu I piętra zasiadła komisja wyborcza, która skrupulatnie przeprowadziła wybory. Każdy uczeń, w sposób tajny mógł oddać tylko jeden głos na swojego faworyta, wrzucając kartę do głosowania do specjalnie przygotowanej urny. Komisja wyborcza zliczyła głosy, zostały dodane również głosy oddane w sposób on-line. Mamy już naszych Przedstawicieli.

      Skład Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII:

      • Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego: Kamil Rymarowicz, klasa 8a
      • Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego: Paulina Brzezińska, klasa 8c
      • Rzecznik Praw Ucznia: Małgorzata Dawidowska. klasa 8a
      • Sekretarz: Daniela Zalewska, klasa 8a

       

      Skład Samorządu Uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego

      • Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego: Julia Skomin, klasa 3L
      • Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego: Michał Minkiewicz, klasa 1L
      • Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego: Zuzanna Klekotko, klasa 2L
      • Rzecznik Praw Ucznia: Martyna Jaśkiewicz, klasa 3G
      • Sekretarz: Weronika Kiempisty, klasa 3G

       

      Gratulujemy wyników wyborów. Mamy nadzieję, że nie zabraknie zapału do działania i pomysłów, które będą służyły całej społeczności szkolnej.

       

                                                                                         Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

     • Wycieczka do Warszawy

      21.10.2021

      15 października 2021 roku uczniowie klas 5b, 5d oraz 5c uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik. Jest to największa w Polsce i najnowocześniejsza tego typu placówka w Europie. Uczniowie mogli nie tylko oglądać eksponaty i wystawy, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Była to świetna okazja do pokazania dzieciom, jak w sposób ciekawy i przyjemny można poznawać tajniki nauk ścisłych oraz przyrodniczych. Kolejnym etapem wycieczki był Park Trampolin Stacja Grawitacja. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, dzieci korzystały z szeregu atrakcji, m.in. koszów do wsadów, trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami, toru przeszkód czy parku linowego. Pobyt w tym niezwykłym miejscu, okazał się wspaniałą lekcją wychowania fizycznego. Wycieczka była dobrą okazją do wspólnego spędzenia czasu i radości z powrotu do szkoły. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.

     • Bal Jesieni

      20.10.2021

      Jesień to piękna pora roku. Pełna kolorów i zapachu mokrego lasu. Za sprawą jesieni 15 października w naszej szkole zrobiło się równie barwnie. Wtedy to uczniowie klas 1 - 3 zaprosili do naszej szkoły Panią Jesień i  odbył się  kolorowy Bal Jesieni. Można było tu spotkać muchomorki, leśne wróżki,  kasztanowe ludziki i wiele innych postaci leśnych.  Aby godnie powitać Panią Jesień, dzieci z klas 1- 3 przygotowały wierszyki lub piosenki o tematyce jesiennej, wykonały piękne prace plastyczne i  rozwiązały jesienne zagadki. Były też wspólne tańce i jesienny pokaz mody. Jak przystało na bal nie zabrakło również wyborów Miss i Mistera balu. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Zapraszamy do fotogalerii.

      Organizatorki - wychowawczynie klas 1 - 3

     • Europejski Dzień  Przywracania Czynności Serca

      20.10.2021

      Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzimy już od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji.

      Uczniowie klas I – III uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez Panią Agnieszkę Cwalinę - pielęgniarkę szkolną, na których uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy w przypadku wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach.  Podczas spotkania również przypomniały o numerze alarmowym 112 oraz jak ważne jest zachowanie własnego bezpieczeństwa podczas udzielania pomocy.

      W imieniu  uczniów i nauczycieli klas I - III dziękujemy Pani Agnieszce Cwalinie za interesujące i profesjonalne zajęcia.

     • SZKOŁA PODSTAWOWA SPORTOWA NR 6 MISTRZEM WOJEWÓDZTWA

      20.10.2021

      Zakończył się cykl turnieju "Igrzyska Dzieci, Moje boisko orlik, piłka nożna" organizowany przez W-M Szkolny Związek Sportowy, W zawodach brało udział około 20 SP. Nasi uczniowie z rocznika 2009/10 zostali Mistrzem Województwa Szkół Podstawowych.  To wielki sukces podopiecznych Tomasza Kowalko.  Serdeczne gratulacje dla całej  drużyny.

      Klasyfikacja końcowa Finału Igrzysk Dzieci:

      I Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 w Ełku

      II Szkoła Podstawowa nr 4 Iława

      III Szkoła Podstawowa nr 1 Pisz

      IV Szkoła Podstawowa nr 3 Ostróda

      Skład Mistrzów: Wenda Dawid, Danielczyk Paweł, Korenkiewicz Kacper, Lach Oskar, Tymoszczuk Krystian, Wojtkowski Fabian, Mościcki Michał, Górski Igor, Stankiewicz Igor, Zastocki Bartek, Szorc Borys, Grabowski Tymek, Nowicki Filip, Kućmierz Maciej, Stypułkowski Mateusz, Szymaszko Dawid, Nagolski Patryk

      Trener: Tomasz Kowalko

      BYĆ LEPSZYM KAŻDEGO DNIA

     • Mistrzostwa szkół średnich w piłce siatkowej dziewcząt

      20.10.2021

      Dzisiaj w naszej szkole odbyły się mistrzostwa szkół średnich w piłce siatkowej dziewcząt. Nasza drużyna ze szkoły sportowej rozgrywki rozpoczęła od niespodziewanej porażki z "Chemiakiem" 1:2. Z nożem na gardle dziewczyny przystąpiły do meczu o być, albo nie być w turnieju z "Czerwonym" Ogólniakiem.  Dziewczyny pokazały charakter i wygrały 2:0, tym samym zajęły pierwsze miejsce w grupie. W półfinale zmierzyły się z Rolniczówką, z którą w miarę łatwo wygrały 2:0. Dziewczyny w finale zmierzyły się z "Białym". Po gładko przegranym pierwszym secie, dziewczyny nie odpuszczały i wygrały 29:27. Tie-break był niezwykle zacięty i nasze dziewczęta miały piłki meczowe w górze, jednak ostatecznie nie udało się postawić kropki nad i, a tym samym tie-break'a wygrały dziewczyny z białego ogólniaka 19:17 i zdobyły mistrzostwo Powiatu Ełckiego. Nasze dziewczęta były bardzo osłabione, ponieważ trzy podstawowe zawodniczki z klasy maturalnej przebywają od wczoraj na kwarantannie. Tym bardziej ostateczny wynik bardzo cieszy, bo graliśmy głównie młodszymi zawodniczkami. 

      Trzecie miejsce zajęły dziewczyny z "Rolniczówki"

      Skład zespołu:

      Wiktoria Surażyńska, Kornelia Juszkiewicz, Wiktoria Karwowska, Beata Adameczek, Oliwia Galińska, Wiktoria Pogorzelska, Klaudia Sokołowska, Aleksandra Jędrzejczak, Martyna Dzienis, Martyna Brodowska.

      Trener:

      Jarosław Andrzejewski

     • Finał Wojewódzki W – MSZS

      19.10.2021

      Licealiada koszykówka 3X3 chłopców

       18.10.2021, ZESPÓŁ SZKÓŁ SPORTOWYCH W EŁKU

      KLASYFIKACJA KOŃCOWA:                                      

                                                   I miejsce         ZSO Nidzica

                                                   II miejsce        I LO Pisz

                                                   III Miejsce       ZSZiO Nidzica

                                                   IV Miejsce       ZSL Morąg

                                                   V Miejsce        ZSS Ełk

                                                   VI Miejsce       XIII LO Olsztyn

                                                   VII Miejsce      XI LO OLsztyn   

                                                  

      Skład zespołu ZSS: Kamil Kalinowski, Eric Jarząbek, Bartłomiej Ert, Arkadiusz Fornal, Michał Nitkowski

       Trener: Paweł Duba

      Organizator: Zespół Szkół Sportowych, Paweł Duba

       

      Serdecznie gratulujemy!

     • Wicemistrzostwo województwa

      19.10.2021

      Dziś 19 października reprezentacja szkoły w piłce nożnej zdobyła wicemistrzostwo województwa w turnieju "Moje boisko orlik 2012" w piłce nożnej. Drużyna "pod wodzą" trenera Dariusza Ryszkiewicza przeszła zwycięsko turniej powiatowy potem rejonowy by w finale zająć drugie miejsce i zdobyć srebro. 

      Finał wojewódzki:

      ZSS 3:0 ZS Ostróda

      ZSS 0:0 ZS Nidzica

      ZSS 4:5 ZS Biała Piska

      Tabela:

      1.Nidzica

      2. ZSS Ełk

      3. Ostróda

      4. Biała Piska

      Skład srebrnej drużyny:

      Rapita Igor, Wielgat Jakub, Rudnicki Marcin, Paczyński Patryk, Orzechowski Jakub, Sobolewski Szymon, Kalwajtys Krystian, Zagórski Jakub, Przyborowski Michał.

      Gratulacje dla Wszystkich !👋😁

     • Uwaga! Uwaga!

      19.10.2021

      Nasza szkoła kolejny raz włącza się w projekt Szkoła z misją w związku z tym rozpoczynamy zbiórkę baterii i klocków LEGO, która potrwa do 29 października 2021 roku. Wolontariusze na holu I piętra mają swoje stanowisko do którego można przynieść zużyte baterie i niekompletne, niepotrzebne klocki LEGO. Potrzebujemy minimum 50 kg baterii i minimum 5 kg klocków LEGO.

      Ogromnie się cieszymy ponieważ podwójnie pomagamy: chronimy środowisko i pomagamy potrzebującymJ Szczegóły w linku poniżej!

      Szkoła z misją by fewelina3 on Genially

      Z góry bardzo dziękujemy za włączenie się w akcję!

      plakat Aplakat B

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15

    19-300 Ełk
    Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 100638