• Dzień Praw Zwierząt

      23.05.2023

      Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta. 

      Immanuel Kant

       

      22 maja obchodzony jest w Polsce Dzień Praw Zwierząt. Data ta nawiązuje do uchwalenia 22 maja 1997 roku przez Sejm ustawy o ochronie zwierząt. Jej pierwszy artykuł podkreśla, że zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

      Przedstawiciele społeczności Zespołu Szkół Sportowych, którym leży na sercu los zwierząt, szczególnie tych pokrzywdzonych, zorganizowali 22 maja Kiermasz różnorodności pod hasłem Razem możemy więcej, a zebrane fundusze pozwoliły na zakup 20 kg karmy suchej i 36 puszek (po 400 g) karmy mokrej, które trafią do Domu Tymczasowego Niedźwiedziczka dla kotów prowadzonego przez osobę prywatną. Obecnie pod opieką przebywa tam ponad 90 kotów – często nieadopcyjnych, schorowanych, skrzywdzonych przez człowieka, wyrzuconych na ulicę czy porzuconych w lesie.

      Podziękowania należą się uczennicom z klasy 8a (Lidii Łaniewskiej i Kindze Miedzianowskiej) i 8d (Mai Tomaszewicz i Julii Żurawskiej) za przekazanie ciasta na kiermasz (było pyszne!) oraz prowadzącym: Alicji Aleszczyk i Alicji Gibniewskiej (klasa 1L) oraz Piotrowi Kozickiemu i Arkadiuszowi Fornalowi (klasa 2S).

      Jeśli ktoś chciałby jeszcze wesprzeć Dom Tymczasowy Niedźwiedziczka, zachęcamy do kontaktu z osobą prowadzącą https://www.facebook.com/niedzwiedziczka - potrzeby są duże, a każda pomoc bezcenna.

      Dziękujemy. Razem możemy więcej!

     • Wojewódzkie konsultacje szkoleniowe

      23.05.2023

      Sześciu naszych uczniów z klasy 6a, zawodników UKS Maratończyk, otrzymało powołania na wojewódzką konsultację szkoleniową rocznika 2010 Siatkarskich Ośrodków Szkolnych PZPS, która odbyła się w dniu 13 maja 2023 r. w Olsztynie. Serdecznie gratulujemy 👏🏐

      Powołani:

      1. Butyński Bartosz

      2. Budziński Ignacy

      3. Cieśla Gabrie

      l4. Russo Michael

      5. Dąbrowski Adam

      6. Pawlukowski Bartosz

      Na konsultacje regionalne w dniach 19-21.05.2023 r. w Puławach  zaproszenie otrzymał Russo Michael. BRAWO!!!

      Trener Paweł Duba, Grzegorz Orzeł

     • Miodowa Loteria w ZSS

      22.05.2023

      19 maja w Zespole Szkół Sportowych zrobiło się żółto-czarno, a wszystko za sprawą obchodów Światowego Dnia Pszczół. 20 maja jest świętem pszczół na skalę światową- został ustanowiony w 2017 r. rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w rocznicę urodzin Antona Janša (ur. 20 maja 1734) słoweńskiego pszczelarza, a zarazem prekursora nowoczesnego pszczelarstwa.

      Pszczoła miodna oraz inne owady zapylające są bardzo ważnym elementem ekosystemu oraz jednym z głównych czynników plonotwórczych w produkcji roślinnej. Pszczoły wytwarzają wiele cennych produktów tj. miód, wosk, pierzgę, propolis, mleczko oraz jad pszczeli.

      Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję przypominającą, że mała pszczoła jest kluczowa w naszym życiu. Na pszczoły najczęściej patrzymy z dużą ciekawością i sympatią. Nie bez powodu, ceniono już je w starożytności, a ich profesjonalną hodowlą zajmowali się m. in. Egipcjanie, Sumerowie czy Babilończycy. Choć głównie kojarzą się z produkcją miodu, to należy pamiętać że, ponad 87% gatunków roślin na świecie zapylana jest przez pszczoły. To dzięki nim możemy cieszyć się smakiem warzyw i owoców.

      W naszej szkole odbyła się zabawna loteria nazwana „Miodową Loterią”. Miodowa, ponieważ opatrzona w słodkie miody do degustacji, będące również nagrodą dla „dociekliwych”. Uczniowie zaangażowali się w zabawę polegającą na wyszukaniu błędów w wiadomości od SU oraz podaniu argumentów na to, że pszczoły są pożyteczne. Okazało się, że nasi uczniowie mają ogromną wiedzę na ten temat i są świadomi tego, że należy podejmować działania, które uchronią pszczoły przed wyginięciem.
      Mnóstwo radości było przy stoisku z fantami. Niestety kto pierwszy ten... Zainteresowanie było ogromne. Nie martwcie się to z pewnością nie ostatnia taka inicjatywa!

      Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję, bez WAS nic by się nie udało! Cieszymy się, że zawsze jest pozytywny odzew na inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.

     • TURNIEJ "Z PODWÓRKA NA STADION"

      22.05.2023

      W dniu 18.05.2023 w Iławie odbył się Finał Wojewódzki Szkół Podstawowych, chłopcy do lat 8, turnieju " Z Podwórka Na Stadion" organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej. Jest to największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie oraz objęty jest honorowym patronatem Prezydenta RP.

      Niezmiernie miło jest nam poinformować iż reprezentacja naszej Szkoły Sportowej zajęła IV miejsce i udowodniła, że już w najmłodszych kategoriach wiekowych jest w ścisłej czołówce województwa Szkół Podstawowych.

      Nasi uczniowie klas 0-I z wielkim zaangażowaniem i dobrym wyszkoleniem piłkarskim godnie reprezentowali miasto Ełk w tych prestiżowych zawodach. Wysokie miejsce gwarantowało super nagrody w postaci medali, 2 kompletów strojów pilkarskich oraz licznych gadżetów sportowych. To była niesamowita przygoda dla naszych Skrzatów. Wielkie brawa dla zawodników i trenera.

      SKŁAD: Romański Hubert, Przybyła Antoni, Tolsdorf Gustaw, Tomkiewicz Przemysław, Brózio Dawid, Nawrocki Oliwier.

      TRENER: Tomasz Kowalko

     • Wyniki Kangura Matematycznego

      22.05.2023

      Dnia 16 marca 2023, uzdolnieni matematycznie uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY.

      Wyróżnione zostały następujące osoby:

      Kategoria Żaczek

        Bagiński Antoni kl.2b

      Kategoria Maluch

        Lengiewicz Jan kl.3a

        Juchnik Magda kl.3a

        Rydzewska Alicja kl.3a

        Wiczołek Pola kl.4a

        Szumski Bartłomiej kl.4b

      Kategoria Beniamin

        Maciorowski Mariusz kl.5b

       

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

     • Jesteśmy Mistrzami Miasta🏆

      21.05.2023

      19.05.2023r. (piątek), na Stadionie MOSiR, odbyło się uroczyste Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2022/2023. Miło nam poinformować, że w generalnej klasyfikacji zajmiemy I miejsce🏆💪 Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom wychowania fizycznego.❤️Doceniamy również ogrom pracy pozostałych nauczycieli, którzy dostosowują plany pracy do kalendarza rozgrywek sportowych👏💪❤️. W tym dniu rozegrano również  turnieje w piłce nożnej dziewcząt⚽️, piłce nożnej chłopców ⚽️oraz sztafety🏆 Reprezentacja dziewcząt w piłce nożnej zajęła I miejsce! Bezkonkurencyjna była również nasza sztafeta , która zwyciężyła w rywalizacji. Brawo👏Prezydent Miasta Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz i Zastępca Prezydenta Pan Artur Urbański wręczyli okolicznościowe puchary oraz symboliczne czeki w dowód uznania za całoroczną rywalizację sportową. Dziękujemy 😊

     • „Światłem zapisane. Fotograficzna historia Ełku”

      18.05.2023

                Historię fotografii podczas dzisiejszych warsztatów poznali uczniowie kl. IVc w Muzeum Historycznym w Ełku, w ramach wystawy„Światłem zapisane. Fotograficzna historia Ełku”.

                Fotografia (inaczej rysowanie za pomocą światła) towarzyszy człowiekowi od pierwszej połowy XIX wieku. Dzięki niej, zyskaliśmy unikalną możliwość sięgnięcia w przeszłość i zobaczenia jak przez okno wycinków rzeczywistości. Dziś każdy z nas może mieć aparat fotograficzny zawsze przy sobie, a jego użycie nie wymaga praktycznie żadnego zastanowienia. A jak to się zaczęło? Pierwszą trwałą fotografią był wyprodukowany w 1826 lub 1827 roku przez Josepha-Nicéphore'a Niépce'a, francuskiego wynalazcę obraz, który powstał na wypolerowanej cynkowej płytce pokrytej asfaltem syryjskim. Produkcja tego zdjęcia wymagała przynajmniej ośmiogodzinnej ekspozycji w słoneczny dzień (przy próbach odtworzenia eksperymentu uzyskiwano zwykle czasy rzędu kilkunastu godzin, a w ekstremalnych przypadkach nawet 40–60 godzin). Dzisiaj zrobienie zdjęcia trwa sekundę, może być wykonane w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Wykonując fotografię stajemy się autorami historii zapisanej w zdjęciach.

                Z ogromną ciekawością podziwialiśmy wyświetlane zdjęcia Ełku sprzed wielu lat. Z ogromnym zaangażowaniem próbowaliśmy odgadywać gdzie zostało zrobione dane zdjęcie. Charakterystyczne miejsca naszego miasta rozpoznawaliśmy bez problemu, ale większe od radości było nasze zdziwienie, jak bardzo zmienił się Ełk. Naprawdę mieszkamy w pięknym zakątku.

                Miejmy nadzieję, że dzisiejsze zajęcia przyczyniły się do rozwinięcia kolejnych pasji wśród naszych uczniów.

     • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

      15.05.2023

      Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty (OSKT) to test przygotowany przez wydawnictwo Operon, mający na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji.

      Składa się z trzech części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej, a tematem przewodnim sprawdzianu była w tym roku „Wycieczka na ekranie”.

      1 i 12 maja 2023 r. z testem zmierzyli się uczniowie klas trzecich. Po napisaniu testów uczniowie w większości stwierdzili , że nie był trudny.

      Z opracowanymi wynikami zapoznamy się w czerwcu.

     • Czwórbój Lekkoatletyczny

      11.05.2023

      W dniu 11 maja reprezentacja naszej szkoły wybrała się na  Stadion Miejski w Ełku,  by rywalizować  w czwórboju lekkoatletycznym. W zawodach brali udział uczniowie oraz uczennice klas 5 i 6 - Igrzyska Dzieci. 

      Na czwórbój wśród dziewcząt składały się konkurencje : bieg krótki - 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg długi - 600m.  

      Reprezentacja : Lidia Leszko, Gabriela Wierzbicka, Maria Nerkowska, Oliwia Szypulska, Aleksandra Suchocka, Lena Drewniak.

      Wśród chłopców : bieg krótki - 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową  oraz bieg długi - 1000m.  

      Reprezentacja : Bartosz Butyński, Olaf Gładkowski, Szymon Królczyk,  Maciej Markiewicz, Bartosz Szymczyk, Norbert Świerzbicki,  r.  Eryk Rowiński

      Zawodnicy musieli wziąć udział we wszystkich konkurencjach, a 5 najlepszych zdobywało punkty w klasyfikacji ogólnej. 

      Ciężka praca wkładana w codzienne treningu przyniosła nam świetne rezultaty !!! Zdobyliśmy I miejsce w kategorii dziewcząt 🏆🏆🏆oraz I miejsce w kategorii chłopców !! 🏆🏆🏆

      Marysia Nerkowska przegrała jednym punktem, by zostać najlepszą zawodniczką czwórboju i zajęła drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej, zaś Bartosz Butyński był  bezkonkurencyjny i z bardzo dużą przewagą punktową zajął I miejsce ! 🏆🏆

      Gratulujemy serdecznie i dziękujemy za zaangażowanie, walkę, poświęcenie :)

      Opiekunowie : Paulina Rynkowska, Grzegorz Orzeł 

     • MISTRZOSTWA LEKKOATLETYCZNE

      11.05.2023

      W dniu 10.05.2023 na Stadionie Miejskim MOSiR w Ełku odbyły się indywidualne zawody lekkoatletyczne. W zawodach brały udział uczniowie i uczennice klas siódmych i ósmych szkół podstawowych.

      Reprezentacja naszej Szkoły Sportowej godnie i z wielkim zaangażowaniem walczyła o jak najlepsze rezultaty w konkurencjach lekkoatletycznych: 100m, 300m, 600m, 1000m, skok wzwyż, skok w dal oraz sztafeta 4x100m.

      CHLOPCY:

      Górski Igor, Mikołajczyk Sebastian, Lach Oskar, Mościcki Michał, Szorc Borys, Korenkiewicz Kacper, Gulan Oliwier, Karbowski Dominik.

      DZIEWCZYNY:

      Małkowska Paulina, Ułanowicz Natalia, Mścichowska Amelia, Gulan Weronika (1miejsce na 300m, 1 miejsce sztafeta), Kanoza Nikołaj (1miejsce sztafeta), Bernart Iga, Urwan Natalia (1miejsce sztafeta), Jelska Julia (1 miejsce skok w dal, 1 miejsce sztafeta).

      Opiekunowie: Tomasz Kowalko, Michał Rutkowski.

     • Półfinał województwa w Nidzicy

      11.05.2023

      W dniu 10 maja 2023 roku uczniowie klasy 6b udali się do Nidzicy na Półfinał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w piłce nożnej chłopców – Igrzyska Dzieci.  W półfinale udział wzięli zawodnicy ze szkół w Ełku, Nidzicy i Szczytna. Naszą szkołę reprezentowali: Gładkowski, Gutowski, Królczyk, Markiewicz, Minda, Sobolewski, Suchocki, Szymaszko, Szymczyk, Świerzbicki. . Nasi zawodnicy po dwóch zwycięstwach 6-1 ze Szczytnem i 10-1 z gospodarzami z Nidzicy zajmują pierwsze miejsce i meldują się w finale rozgrywek o mistrzostwo województwa.

      Trenerzy: Adrian Wojciechowski i Jakub Lasota

     • Super piłkarze z rocznika 2016

      08.05.2023

      Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z kl. 0a Dawid Brózio i Oliwier Nawrocki – na zdjęciu z trenerem Michałem Rutkowskim, w roku szkolnym 2022/23 brali udział z sukcesami, aż  w 12 turniejach piłkarskich w Ełku oraz na wyjeździe, między innymi w Ostrołęce, Białymstoku, Mikołajkach. A przed nimi jeszcze wiosenne spotkania w Ełku  i wyjazdy do Mińska Mazowieckiego i Giżycka. Każdy z chłopców posiada po kilkanaście medali, puchary i statuetki najlepszych piłkarzy, a to wszystko dzięki żmudnym treningom.
      Trzymamy kciuki i gratulujemy chłopcom zapału i talentu piłkarskiego, a trenerowi p. Michałowi Rutkowskiemu dziękujemy za wytrwałą pracę trenerską oraz niewątpliwy dar wyszukiwania talentów, życzymy dużo sukcesów sportowych i oczywiście wielu takich wspaniałych zawodników.

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15

    19-300 Ełk
    Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 100633