• Uczniowie klas sportowych

      13.06.2023

      W dniach 12-16.06.2023 roku uczniowie klas sportowych 4a, 5a & 6a Zespołu Szkół Sportowych w Ełku przebywają na obozie sportowym w ośrodku Skarpa w Olecku. Pierwszy dzień upłynął nam szybko na zakwaterowaniu i pierwszym treningu na hali MOSiR.

     • Bukiet dla mamy

      13.06.2023

      26 maj 2023r. odbył się w naszej szkole konkurs florystyczny dla uczniów klas IV- VIII „Bukiet dla mamy”. Oryginalne aranżacje polnych i ogrodowych kwiatów, artystyczne bukiety w wykonaniu uczniów , to wyraz wielkiej miłości, której towarzyszą wielkie emocje. Każdy z uczestników włożył wiele energii w przygotowanie swojego dzieła. W tym roku konkurs cieszył się szczególną popularnością, wzięło w nim udział ponad 120 uczniów. Komisja miała trudny wybór. Wszystkie bukiety były piękne i oryginalne.

      I m-ce - Chorążyczewska Dominika kl. IV c

      II m-ce - Nerkowska Maria kl.V a

      III m-ce – Gajewski Samuel – kl.VIII a

      Wyróżnienia zdobyli : Kłosek Aleksandra (VI a), Chorążyczeska Oliwia (VI d), Kędzierska Lena (VIII c), Lenczewska Ines (IV c), Stepnowski Michał (IV b).

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

      Beata Florczyk i Iwona Jastrzębska

     • Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej

      12.06.2023

      Znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zaangażowanie w naukę i ambicję.

      Tegorocznymi laureatami zostali:

      Marcel Duba kl. 1a

      Szymon Grabowski kl. 1a

      Alan Miezio kl. 1a

      Iga Kuźma kl. 1b

      Bartosz Kuć kl. 1b

      Hanna Wiśniewska kl. 1b

      Róża Dołęga kl. 1b

      Gabriela Woźniak kl. 1b

      Przemysław Tomkiewicz kl. 1b

      Zuzanna Sienkiewicz kl. 2a

      Julian Dudek kl. 2a

      Anita Zdankowska kl. 2a

      Michalina Mulewska kl. 2a

      Aleksander Rutkowski kl. 2b

      Antonina Herbszt kl. 3a

      Alicja Rydzewska kl. 3a

      Maja Smoleńska kl.3a

      Jan Lengiewicz kl. 3a

      Karol Galiński kl. 3a

      Oliwia Jelska kl. 3a

      Kuba Jurewicz kl. 3a

      Lena Koszykowska kl. 3a

      Filip Rydzewski kl. 3b

      Antonina Chodkiewicz kl. 3b

      Olaf Zacharewicz kl. 3b

     • Piłka górą! Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej

      12.06.2023

      W roku szkolnym 2022/2023 w ramach innowacji pedagogicznej dzieci z klasy 0a brały udział w zajęciach ogólnorozwojowych z elementami piłki nożnej prowadzonych przez trenera piłki nożnej p. Michała Rutkowskiego. Zbliża się koniec roku szkolnego i nadszedł czas podsumowania. Dlaczego warto grać w piłkę? Aktywność fizyczna jest ważna w każdym wieku, ale szczególnie u najmłodszych. Dzieci uprawiające sport mniej chorują, mają za to więcej energii do nauki i zabawy. Lekarze alarmują, że coraz więcej dzieci cierpi na choroby dorosłych (nadciśnienie, cukrzyca), a także ma nadwagę. Bardzo trudno oderwać je od komputera i zachęcić do wyjścia z domu. Tymczasem ruch przynosi wiele korzyści, szczególnie dzieciom. Rozwija i kształtuje dojrzewające organizmy, sprawia, że stają się silniejsze, mniej podatne na wady postawy. Przygotowuje również do trudnych zadań społecznych i zawodowych. Mądre uprawianie sportu ułatwia mobilizację organizmu w trudnych sytuacjach. Dzięki regularnym ćwiczeniom dzieci stają się bardziej zwinne. Uczą się lepszej koordynacji, planowania i organizacji ruchu, który staje się coraz bardziej płynny, elegancki, efektywny, a przede wszystkim bezpieczny. Idealną formą aktywności jest piłka nożna. To sport ogólnorozwojowy, a więc nakierowany na kompleksowy rozwój dziecka. Znakomity, ze względu na wszechstronność i łatwość uprawiania, zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Dzięki piłce nożnej dzieci pokonują swoje dotychczasowe fizyczne ograniczenia oraz rozwijają sprawność ruchową. Warto zachęcić dziecko do przemyślanego treningu, bo tylko taki przyniesie określone korzyści. W nasze szkole, dzieci z zerówki, w tym roku szkolnym miały taką możliwość. Zdobyte na zajęciach umiejętności będą zasobem, kapitałem, z którego będą później korzystać w codziennych sytuacjach życiowych. Podczas całego roku szkolnego dzieci bardzo się starały, ich wysiłki zostały nagrodzone piłkarskimi medalami.

      Trener piłki nożnej - Michał Rutkowski

      Wychowawczyni kl. 0a – G. Sacharzewska

     • Wycieczka kolejką wąskotorową

      05.06.2023

      31.05.2023 klasy 0-3 wybrały się na wycieczkę kolejką wąskotorową na trasie Ełk-Sypitki. Dzieci mogły podziwiać nasze malownicze mazurskie tereny, między jeziorami ; Selment Wielki i Regielskie. Na miejscu czekało na nas rozpalone ognisko na którym każdy przygotował samodzielnie pyszne kiełbaski. Po posiłku przyszedł czas na świetną zabawę na świeżym powietrzu. Każdy znalazł coś dla siebie: plac zabaw, zabawa z piłką, gry grupowe, gry paletkami, skakanki i inne.

      Pomimo zmęczenia dzieci były zadowolone, pełne wrażeń i miło było patrzeć na ich uśmiechnięte twarze.

     • Szachowe Mistrzostwa Szkoły

      04.06.2023

       czerwca 2023 r. w naszej szkole odbyły  się Mistrzostwa Szkoły w Szachach pod patronatem Prezydenta Miasta oraz Kuratora Oświaty.

      Organizatorem Mistrzostw był lokalny klub szachowy "ELO EŁK", w którym trenuje blisko 100 zawodników, w tym ponad 40 posiadających licencje zawodników PZSzach. W klubie trenuje też aktualny mistrz Polski do lat 6.

      Mamy nadzieję, że ten turniej może być dobrym  początkiem przygody szachowej. Początkujący zawodnicy poznali  zasady turniejowe, i nawet jeśli nie miały oczekiwanego przez siebie wyniku, to im tak Organizator zapewnił wszystkim startującym  dyplom za udział i pamiątkę. Udział w Mistrzostwach Szkoły w Szachach przyniósł  naszym uczniom nie tylko radość i emocje, ale również korzyści rozwojowe.

      Serdecznie dziękujemy organizatorom Pani Marcie i Tomaszowi Tolsdorf za  przeprowadzenie profesjonalnej rywalizacji we wspaniałej atmosferze. dzi

      Podium:

      1. Tymon Tolsdorf, klasa 4c [MISTRZ SZKOŁY 2023] 

      2. Jakub Choromański, klasa 5a 

      3. Antoni Bagiński, klasa 2b 

      Startowało: 26 zawodników z klas 1-8

      BRAWO!!!!

      utor zdjęć: Klub Szachowy Elo Ełk

     • Wycieczka do Białegostoku klas 4

      02.06.2023

      Na dzień dziecka klasy 4 wybrały się na całodniową wycieczkę. Udało się odwiedzić kilka ważnych miejsc w stolicy Podlasia.

      Pierwszym miejscem, które zwiedzaliśmy był Pałac Branickich. Ma on certyfikat Tripadvisor (największy na świecie internetowy serwis turystyczny), jest naszą dumą i pierwszym miejscem, które w Białymstoku trzeba zobaczyć. Prawdziwa ikona miasta, perła baroku, legenda! Biorąc pod uwagę rozmiary zniszczeń wojennych cudem zachował się cały układ rezydencji od bramy przez dziedzińce, a na tyłach pałacu mamy iście bajeczne ogrody.  

      Początki Pałacu sięgają XVI wieku, kiedy pałac był murowanym zamkiem w stylu gotycko-renesansowym. Został zbudowany przez królewskiego architekta Hioba Bretfusa, na zamówienie ówczesnych właścicieli Białegostoku, rodzinę Wiesiołowskich. Posiadał on dwie kondygnacje, a walorów obronnych dodawała fosa oraz umocnienia ziemne.

      Od XVII wieku zamek stał się siedzibą rodu Branickich herbu Gryf. Pod panowaniem nowych właścicieli zamek transformował. Stefan Mikołaj Branicki polecił przekształcić zamek Wiesiołowskich w barokową rezydencję. To wtedy budowla przeżywała największy rozkwit. Jak wiadomo, takie inwestycje bywają dość czasochłonne, dlatego nie dziwi fakt, że przebudowę kontynuował jeszcze jego syn, Jan Klemens Branicki i to przez półwiecze. Pałac całkowicie zmienił swoje oblicze. Ale warto było czekać, ponieważ zarówno pałac, jak i otaczające go ogrody tak zachwycały, że bardzo szybko okrzyknięto je Wersalem Podlasia, Polski, jak również i Północy. Po śmierci Jana Klemensa Branickiego i upadku Rzeczpospolitej, zamek trafił w ręce cara Rosji Aleksandra I. Miał stać się letnią rezydencją carów. Niestety, w czasach zaboru rosyjskiego, pałac został doszczętnie rozgrabiony z wyposażenia. Drzewa i krzewy wywieziono do innych carskich rezydencji, natomiast ponad dwie setki rzeźb z ogrodu trafiło do Petersburga. Również mocno ucierpiał sam budynek. I tak, ukazem carskim, po adaptacji rezydencji, założono tu Instytut Dobrze Urodzonych Panien. Jednak to, co najgorsze, dopiero przybyło w 1944, gdy pałac został w 70 procentach zburzony przez wycofujących się Niemców.

      Pałac odbudowano w latach 1946-60. Prace miały na celu przywrócenie stanu z XVIII wieku. Niestety pośpieszne działania nie pozwoliły należycie przygotować się do rekonstrukcji pałacu, dlatego też otworzone wnętrza nie są szczególnie wierne. Od końca II wojny światowej w Pałacu mieściła się Akademia Medyczna, a obecnie Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

      W prawym skrzydle pałacu znajduje się Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Tam zatrzymaliśmy się najdłużej. Muzeum przedstawia eksponaty związane z aptekarstwem i medycyną na Podlasiu. W poszczególnych pokojach mogliśmy pod opieką przewodnika obejrzeć jak wyglądały narzędzia i gabinety lekarzy specjalistów z dawnych lat XVIII-XX w.  (laryngologa, chirurga, stomatologa, itp.).
      Udało nam się wykonać własnoręcznie mydła, które zabraliśmy na pamiątkę. Pod okiem specjalistów farmacji powstały ciekawe, pod względem zapachów jak i wyglądu środki czystości. Zabawa była wspaniała. Nie obyło się bez zakupu ciekawych pamiątek.

      Drugim miejscem, które udało nam się odwiedzić- szczególnie ciekawym dla klasy piłkarskiej, był Miejski Stadion Jagiellonii. Mogliśmy zwiedzić niesamowite miejsca, do których zwykły kibic nie ma wstępu. Mogliśmy zobaczyć galerię zdjęć z budowy Stadionu Miejskiego w Białymstoku, galerię zdjęć i medali z najważniejszych wydarzeń ostatnich lat Jagiellonii Białystok. Ciekawa była galeria sław prezentująca wystawę koszulek oraz pamiątek Tomasza Frankowskiego. Zwiedziliśmy szatnię zawodniczą Reprezentacji Polski w strefie gości. Miło było rozsiąść się w fotelach szatni zawodniczej gospodarzy przygotowaną przez klub Jagiellonia Białystok. Mieliśmy możliwość wejścia na boisko tunelem, którym piłkarze wychodzą na mecz czy krótkiego relaksu na ławkach rezerwowych. Szczególnym zainteresowaniem wśród nas cieszyła się sala konferencyjna. Nie jeden z nas zasiadł za mikrofonem i był gotowy na udzielanie wywiadu jak zawodnicy Jagiellonii. Bardzo ciekawe doświadczenie.

      Następnie udaliśmy się na naukowe szaleństwa w Epicentrum. Znaleźliśmy się w niesamowitym miejscu. Wystawa Główna, która była do naszej dyspozycji obejmuje powierzchnię 2 670 m2, czyli tyle, ile 50 klas szkolnych. Na jej terenie znajduje się niemal 100 stanowisk doświadczalnych. Nie ma tam ustalonych tras zwiedzania, dzięki czemu każdy mógł samodzielnie decydować, jaką ścieżką i w jakim tempie będzie się poruszał. Wystawa obejmuje kilkanaście obszarów tematycznych i 3 laboratoria. Znajdują się tam stanowiska z dziedzin takich jak: optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, automatyka, robotyka, mechanika oraz wiele innych. Każdy z nas znalazł coś wyjątkowego dla siebie. Niektórzy nawet wracali w najciekawsze stanowiska po kilka razy. Udało się nawet wysłać wiadomość alfabetem Morsa do mamy: „Jest super”.

      Na koniec, po takich wrażeniach intelektualnych, naukowych koniecznie było dodać coś dla ciała. Obiad kończący naszą wizytę w Białymstoku zjedliśmy w restauracji Pieprz i Wanilia. Z pełnymi żołądkami, pełną głową wiedzy i wspaniałymi doświadczeniami wróciliśmy do Ełku. Pozostaje tylko czekać na kolejny wyjazd. W naszym regionie jest jeszcze wiele ciekawych do odkrywania miejsc, które na nas czekają.

     • Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych do 31 sierpnia 2023

      02.06.2023

      31.05.2023

      Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia, które przedłużają do 31 sierpnia 2023 roku obowiązywanie stopni alarmowych: 3. stopnia CHARLIE-CRP, 2. stopnia BRAVO na terenie całego kraju oraz 2. stopnia BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej, mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

      W przypadku stopnia BRAVO do zadań służb należy m.in. wzmożona kontrola dużych skupisk ludzi, obiektów użyteczności publicznej i innych obiektów mogących stać się celem ataków terrorystycznych. Umundurowani funkcjonariusze i żołnierze zabezpieczający miejsca, które mogą stać się celem, mają obowiązek noszenia broni długiej oraz kamizelek kuloodpornych. Wśród zadań administracji jest m.in. wprowadzenie zakazów wstępu do przedszkoli, szkół i uczelni osobom postronnym.

      W stopniu alarmowym CHARLIE-CRP trzeba natomiast zapewnić całodobowe dyżury administratorów systemów kluczowych dla funkcjonowania poszczególnych instytucji.

      Podczas obowiązywania stopnia alarmowego należy zwracać szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład: nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń"

      "Nie lekceważ żadnej informacji o zagrożeniu! Natychmiast powiadom służby dzwoniąc na numer tel. 112"

       

     • Historia Misia „Nie bij mnie, kochaj mnie”

      30.05.2023

      Po raz kolejny ruszyła akcja społeczna „Nie bij mnie, kochaj mnie”. Dziś na ulicach Ełku można przygarnąć „poturbowane” misie w ramach inicjatywy, której celem jest zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec dzieci. Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych przyłączyli się do tego działania. Nasze misie też czekają na nowych właścicieli.

      Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje akcję „Historia Misia. Nie bij mnie - kochaj mnie”. Celem jest zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec dzieci. Niestety wciąż co jakiś czas słychać w mediach o przypadkach dzieci z obrażeniami spowodowanymi agresywnym zachowaniem osoby dorosłej. Akcję zainicjowano jako protest przeciwko takim zachowaniom. Uczniowie w szkole zgromadzili misie, a następnie każdy z nich został obandażowany, naklejone zostały plasterki, a wszystko po to, by pokazać, że nie zgadzamy się z krzywdzeniem dzieci.
      Miasto Ełk - jak co roku - dołączyło się do akcji. Dzisiaj 30 maja w wielu miejscach Ełku pojawiły się misie z symbolicznie zabandażowaną łapką lub zaklejoną plastrem głową.

      Spotkanego misia prosimy przygarnąć. Nasi uczniowie pozostawili je na przystankach, schodach, placach zabaw, przed sklepami blisko szkoły. Niech miś stanie się okazją do zastanowienia, czy nie dzieje się krzywda dzieciom wokół nas. Warto to zauważyć. Może zareagować?

      Dziękujemy za zaangażowanie się w tak szczytną akcję.

      Samorząd Uczniowski ZSS

     • Laboratorium

      30.05.2023

      29 maja w ramach lekcji biologii i rehabilitacji klasy 2S i 3S udały się do Szpitala Wojskowego w Ełku.Chcieliśmy zobaczyć jak wygląda i na czym polega praca laboratorium.

      Pani dr Luiza Koda oraz Pan dr Mariusz Koda w bardzo ciekawy sposób przedstawili nam pracę patomorfologa. Patomorfologia to dziedzina medycyny zajmująca się rozpoznawaniem, klasyfikacją oraz prognozowaniem chorób na podstawie zmian morfologicznych w komórkach, tkankach, narządach.Widzieliśmy co może zawierać oprócz żółci pobrany wcześniej od pacjenta woreczek żółciowy. NIESAMOWITE WRAŻENIE. Po raz kolejny okazuje się jak ważna jest PROFILAKTYKA.PAMIĘTAJCIE O TYM!

      Pani doktor, Panie doktorze serdecznie dziękujemy za wspaniałe zajęcia.

      Pani Beacie Cieśluk - Olchowskiej dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu zajęć i przybliżenie pracy laboratorium.

     • Finały Województwa Kinder + Sport

      29.05.2023

      W sobotę 27.05.2023 siatkarki z klasy 6a oraz siatkarz z klasy 5a razem ze swoją klubową drużyną rozegrali Finały Województwa Warmińsko-Mazurskiego Kinder + Sport w Piłce Siatkowej „4” dziewcząt i „3” chłopców. Turniej był rozgrywany w Kętrzynie. W zawodach uczestniczyło 7 czołowych drużyn z naszego województwa. Obie drużyny zajęły 5 miejsce, zaliczając bardzo dobry występ. Gratulacje.

      Skład:

      Oliwia Szypulska, Lidia Leszko, Amelia Kuczyńska, Aleksandra Suchocka, Lena Drewniak, Paweł Orzeł.

      Trener: Grzegorz Orzeł

     • Sowy – mądre głowy

      29.05.2023

      Maj to miesiąc intensywnych zmagań edukacyjnych naszych uczniów. Wraz z maturzystami, ósmoklasistami i trzecioklasistami cieszymy się, że ich egzaminy i sprawdziany dobiegły końca. Miały one na celu sprawdzenie wiadomości i umiejętności, które zdobyli na poszczególnych etapach edukacyjnych i otworzenie drzwi do wymarzonej uczelni i szkoły. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki i mamy nadzieję, że nasze Sowy – mądre głowy, wydrukowane na drukarce 3d pozyskanej w ramach programu Laboratoria Przyszłości, przyniosą im szczęście i poprowadzą mądrze na dalszej drodze życiowej i szkolnej.

     • Ełcka Liga Koszykówki Chłopców Szkół Ponadpodstawowych 2023

      26.05.2023

      W czwartek 18 maja 2023 r. w Zespole Szkół Sportowych w Ełku zostały rozegrane ostatnie mecze w ramach pierwszej edycji  Ełckiej  Ligii  Koszykówki Chłopców Szkół Ponadpodstawowych 2023. Trzy miesiące zmagań na parkiecie pomiędzy zespołami sześciu ełckich szkół przyniosły wiele pozytywnych emocji sportowych i  wyłoniły zwycięzcę. Już w czerwcu nastąpi uroczyste podsumowanie rywalizacji i wręczenie nagród. Organizatorem ligi był Zespół Szkół Sportowych. A w planach mamy już kolejną edycję, również z udziałem zespołów dziewcząt.

      Organizacja rozgrywek: Paweł Duba, Katarzyna Cholewińska

      Sędziowie: zespół Młodzieżowych Sędziów Koszykówki.

      Wkrótce relacja z tego wydarzenia ! A tymczasem przedstawiamy zespoły biorące udział w lidze. Autor zdjęć Paweł Duba.

       

       

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15

    19-300 Ełk
    Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 100658