• Do Centrum Ekologicznego! - zajęcia integracyjne

      13.10.2023

      ,,Deszcze niespokojne potargały sad...", a nas - sportowców z zacięciem humanistycznym - październikowy opad nieliściasty bynajmniej nie przeraził, tylko zagnał aż do Centrum Ekologicznego! A szliśmy dłuuuugo, całe 2,5h...Przycinało z lewa, z prawa, wyginało parasole, ale nie zniechęciło nikogo! Wszak sentymentalizmu i grzybów,....,.... żądni byliśmy! Po nocach budowaliśmy zadania do EKOLOGICZNO-SENTYMENTALNYCH PODCHODÓW DESZCZOWYCH... Żadne zmarnować się nie mogło! A ileż radości dostarczało to rozwieszanie, chowanie, przyklejanie, a potem przemokniętych kopert otwieranie, brrrr.... Ponadto pachniały szczelnie zapakowane  marchewki, jabłuszka, czosnek i oliwa z oliwek w torbie zniesione! Czyż dla takich nagród nie warto rywalizować? O ironio, o sarkazmie, deszcz Ciebie nas nie pozbawił! Pozostań i ucz dystansu do siebie i życia! 

     • KOLEJNE SUKCESY NASZYCH PIŁKARZY

      12.10.2023

      W dniu 11.10.2023 w Nidzicy odbył się Finał Województwa turnieju "Moje Boisko Orlik" w kategori Igrzysk Młodzieży, chłopcy, piłka nożna.

      Klasyfikacja końcowa tego turnieju wskazuje, iż jesteśmy piątą Szkołą Podstawową w województwie warmińsko-mazurskim.

      Gratulacje Szkoła Sportowa, klasa 7b.

      Kolejnym sukcesem, którym chcemy się pochwalić jest Mistrzostwo Miasta Ełku.

      W dniu 12.10.2023 odbył się turniej wszystkich ełckich Szkół Podsawowych w Ełku, kategoria Igrzyska Młodzieży. W tym turnieju Szkoła Sportowa udowodniła, że nie ma sobie równych. Nasi uczniowie pewnie oraz zdecydowanie wygrali wszystkie mecze i zostali Mistrzami Ełku. Tytuł ten promuje nasza Szkołę Sportowa do dalszego etapu rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego.

      Brawo Drużyna, Brawo Trenerzy: Kuba Lasota i Tomek Kowalko

     • Podziękowanie

      11.10.2023

      Po 40 latach pracy pedagogicznej, w tym 38 latach w Zespole Szkół Sportowych w Ełku jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, osiągnąwszy wiek emerytalny, postanowiłam  zakończyć aktywność zawodową i przejść na emeryturę.

      Należę do grona nielicznych osób związanych z ta szkołą od tak długich lat.

      Tak wysokie zaufanie przełożonych, rodziców i uczniów jakim byłam obdarzona przez te wszystkie lata oraz docenienie mojej pracy pedagogicznej i wychowawczej napawa mnie radością i wdzięcznością, a aktywność zawodowa przyniosła mi wiele satysfakcji osobistej i dumy z uczniów.

      Praca z dziećmi była dla mnie przede wszystkim pasją, która każdego dnia przynosiła mnóstwo zadowolenia mierzonego uśmiechami moich wychowanków.

      Mam świadomość, że sama nie osiągnęłabym tak wiele gdyby nie wsparcie i pomoc koleżanek i kolegów z pracy. To znakomite osoby, którymi byłam otoczona, ich profesjonalizm, zaangażowanie i zamiłowanie do wykonywanej pracy inspirowały mnie przez lata,  a życzliwość i miła atmosfera  sprawiały, że czułam się potrzebna.

      W szczególny sposób dziękuję Przełożonym oraz Koleżankom i Kolegom z pracy. Zaszczytem była praca w tak profesjonalnym gronie i w tak prężnie rozwijającej się i innowacyjnej szkole.

      Dziękuję Rodzicom oraz moim wychowankom i wszystkim uczniom Zespołu Szkół Sportowych.

      Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej życzę Wszystkim dalszych sukcesów w pracy i w życiu osobistym, wszelkiej pomyślności, a uczniom radości z poznawania świata.

      Dziękując, zachowuję wszystkich Państwa oraz uczniów  w serdecznej pamięci.

      Z poważaniem Grażyna Sacharzewska

     • Zawirowania Przyrodnicze

      11.10.2023

           10.10.2023r. uczniowie naszej szkoły - członkowie koła naukowego:” Zawirowania przyrodnicze” - grupa I i II oraz „Jestem Eko”  brali udział w zajęciach edukacyjnych pt.: „O Małeckich i nie tylko… Historia pisma, papieru i druku” w Muzeum Historycznym w Ełku. Warsztaty były wspaniałą okazją do zapoznania się z historią pisma i drukarstwa.

      Dzięki pracownikom Muzeum Historycznego, którzy w sposób bardzo ciekawy przedstawili te niezwykle ważne wydarzenia, czas spędzony  na warsztatach był bardzo owocny i twórczy. Podczas zajęć uczniowie własnoręcznie  na tabliczkach glinianych wypisywali swoje inicjały,  czerpali papier oraz próbowali zabytkową prasę drukarską, którą wynalazł Gutenberg. Poznali historię Małeckich i ich zasługi dla naszego miasta. Na zakończenie uczniowie podziękowali pracownikom Muzeum Historycznego i zaprosili do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

      Opiekunowie:

      Małgorzata Grońska, Beata Florczyk, Aldona Wojewódzka

     • „Moje Boisko Orlik”

      11.10.2023

      6 października 2023r. na orliku przy Zespole Szkół Sportowych w Ełku odbył się Półfinał
      szkół ponadpodstawowych w piłce nożnej chłopców „Moje Boisko Orlik”. Naszą szkołę
      reprezentowali: Rapita, Wielgat, Dunaj, Sturgulewski, Kłubowicz, Fiedoruk, Zagórski,
      Ryszkiewicz, Choma, Rafało. Nasi zawodnicy po trzech zwycięstwach i jednym remisie
      zajmują pierwsze miejsce i uzyskują awans do finału rozgrywek „ Moje Boisko Orlik”.

      Wyniki:
      ZSS EŁK 1:0 I LO PISZ
      ZSS EŁK 3:1 ZS II EŁK
      ZSS EŁK 2:2 I LO MRĄGOWO
      ZSS EŁK 1:0 II LO PISZ
      Klasyfikacja końcowa: 

      1. ZSS EŁK 10 pkt
      2. I LO PISZ 9 pkt
      3. I LO MRĄGOWO 7 pkt
      4. ZS II EŁK 3 pkt
      5. II LO PISZ 0 pkt

     • Sukces w Finałach Województwa

      09.10.2023

      W poniedziałek 9.10.2023 siatkarki z klasy 7a wspomagane dwoma siatkarkami z 6a rozegrały Finały Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Moje Boisko Orlik” w Piłce Siatkowej dziewcząt. Turniej był rozgrywany w Iławie i wzięły w nim udział cztery zespoły. Nasze dziewczyny, po bardzo dobrej grze, wywalczyły 3 miejsce! Ogromne gratulacje.

      Skład:

      Oliwia Szypulska, Lidia Leszko, Amelia Kuczyńska, Aleksandra Suchocka, Lena Drewniak, Aleksandra Kłosek, Nerkowska Maria, Szulińska Nela

      Trener: Grzegorz Orzeł

     • 2- 6 października Tydzień Uczniowskiej SuperMocy w Zespole Szkół Sportowych w Ełku

      09.10.2023

                  Poprzez akcję Tydzień Uczniowskiej SuperMocy chcieliśmy bardzo, aby każdy uczeń poznał swoją moc, swoją mocną stronę. Dlaczego ważne jest, aby każdy znał swoje mocne strony? Bo warto wiedzieć, na czym można oprzeć swój życiowy fundament, na jakie cechy własnego charakteru można liczyć, na jakie umiejętności można postawić, podczas mierzenia się z nowymi zadaniami i różnymi sytuacjami, często trudnymi i stresującymi. Dzięki wiedzy o swoich mocnych stronach możemy precyzyjnie określić swoje możliwości i podołać wyzwaniu. Wiedza o mocnych stronach dodaje skrzydeł, unosi, podnosi na duchu – powoduje, że mocno wierzymy w siebie i dużo łatwiej pokonujemy własny strach i stres. Wykorzystywanie swoich mocnych stron, gdy się coś robi całym sercem, gdy się robi to co się kocha, w co się wierzy, do czego jest się stworzonym, sprawia ogromną radość, daje satysfakcję oraz wielkie poczucie spełnienia. Poza tym, jeżeli bardziej skupiamy się na swoich mocnych stronach, to częściej o nich myślimy i zauważamy je, mamy więc szanse na ich doskonalenie i rozwijanie, a każde szlifowanie swoich mocnych stron, może stać się podstawą do osiągnięcia życiowego sukcesu. Bazując na swoich mocnych stronach dużo łatwiej ułożyć swoją przyszłość, dokonując odpowiedniego wyboru kierunku kształcenia, a później wyboru własnej ścieżki kariery zawodowej.
                  Uczniowie każdego dnia skupiali się na czymś innym. Poniedziałek był dniem uświadamiania sobie w czym jestem najlepszy- co jest moją SuperMocą?
      Wtorek miał pokazać, co będzie najbliższym celem, dzięki któremu rozwiniemy skrzydła- nasze cele na dziś! Do czego dążę?
      Środa to dzień talentów- drzewo talentów w tym pomogło- zaowocowało dorodnymi talentami. Każdy mógł pochwalić się swoimi zdolnościami.

      Czwartek okazał się dniem wzmocnień- każdy z nas jest niepowtarzalny i wyjątkowy, w każdym drzemią superMoce, tylko trzeba je wydobyć. Jesteśmy wszyscy wspaniali, utalentowani i to jest cudowne!
      Piątek to ogromny talentshow. Pojawiła się scena, na której każdy mógł zaprezentować swój talent. Mamy wspaniałych piosenkarzy indywidualnych i zespołowych. Malujących, grających na instrumentach, recytujących. Mających ciekawe zainteresowanie- zbieranie medali, strzelectwo, makijaże. Nie brakuje sportowców i umysłów ścisłych. Są też talenty, które ukryły się, bo zabrakło odwagi je zaprezentować, ale mamy nadzieję, że następnym razem już zobaczymy. Talenty nagrodzone to: talent numizmatyczny Filipa, ścisły umysł Łucji, balistyczny Zuzi oraz nagroda publiczności dla śpiewającego zespołu z klasy 5c. Serdecznie gratulujemy i podziwiamy!
                  Uczniowski Tydzień SuperMocy przyniósł nam wiele uśmiechu i pozytywnych wrażeń, a przede wszystkim umożliwił nam poznać samych siebie.

     • Zajęcia iontegracyjne w 6b

      09.10.2023

      4 października 2023 roku klasa 6b udała się w ramach zajęć integracyjnych do KRĘGIELNI RYDZEWSKI. Podczas jednogodzinnych zawodów uczestnicy doskonalili techniki zbijania jak największej ilości kręgli. Wszyscy aktywnie zaangażowali się w rywalizację, oczywiście stosując zasady FAIR PLAY. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z przebiegu rywalizacji i wspólnego wyjścia. Akcja spełniła zadanie wyjścia sportowo- rekreacyjnego.

     • Europejski Dzień Języków

      05.10.2023

      26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków.  Tradycyjnie organizujemy z tej okazji różne konkursy, akcje, quizy .... W tym roku klasy 4-8 Szkoły Podstawowej oraz 1-4 Liceum Ogólnokształcącego wzięły udział w konkursie na najbardziej oryginalną flagę wylosowanego kraju (Konkurs MAGIC FLAG). Spośród przepięknie wykonanych plakatów,  jury w składzie, panie: Iwona Grygo, Katarzyna Cholewińska, Anna Rutkowska i Emilia Pawlik, wyłoniły 3 zwycięzców:

      I miejsce - Klasa 5c

      II miejsce- Klasa 7a

      III miejsce - Klasa 5a

      IV miejsce - Klasa 2L

      V miejsce - Klasa 4a & 4b

      VI miejsce - Klasa 1S

      VII miejsce - Klasa 8a

      VIII miejsce - Klasa 3L & 6b

      IX miejsce  - Klasa 6a & 2S.

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Klasy, które stanęły na podium nagrodzono również słodkościami. A bezkonkurencyjna Klasa 5c dostała w prezencie Dzień z Wychowawcą :)

      Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy pięknych prac.

      Organizatorki Konkursu:

      Marlena Milewska & Edyta Ostrowska-Miękus

     • Sztafetowe Biegi Przełajowe

      05.10.2023

      W dniu 3 października na plaży miejskiej odbyły się  Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Ponadpodstawowych. Z naszej szkoły zgłoszona została sztafeta w kategorii dziewcząt i chłopców po 6 osób. Okazaliśmy się bezkonkurencyjni i wygraliśmy oba biegi ! 💪 🏆🏆

       Dziewczęta w składzie : Ella Bronina, Anastazja Pogorzelska, Patrycja Kukier, Karolina Własiuk, Nina Szulińska, Weronika Gulan

      Chłopcy w składzie : Przemysław Sturgulewski, Filip Popowski, Szymon Koncert, Piotr Kozicki, Jakub Zagórski, Miłosz Dunaj. 

      Opiekun : Paulina Rynkowska 

      Gratulujemy serdecznie 🤗

     • Kolejny sukces naszych piłkarzy!

      03.10.2023

      28 września 2023r. na orliku przy Zespole Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ełckiego Szkół Ponadpodstawowych w piłce nożnej chłopców. Nasi zawodnicy po czterech zwycięstwach i jednym remisie pewnie wygrywają zawody i uzyskują awans do mistrzostw rejonu W-M SZS. Naszą szkołę reprezentowali: Rapita, Kozicki, Wielgat, Dunaj, Sturgulewski, Kłubowicz, Zagórski, Ryszkiewicz, Kuberski, Choma.

      Faza grupowa:
      ZSS EŁK 3:0 ZDZ
      ZSS Ełk  1:0 ZSME
      ZSS Ełk  1:1 ZS II EŁK

      Półfinał
      ZSS 3:0 CEM
      Finał
      ZSS 3:1 ZS I EŁK


     • Nowy Projekt Międzynarodowy

      02.10.2023

      Koniec września jest w naszej szkole początkiem nowego projektu międzynarodowego eTwinning.Najnowsze eTwinning'owe przedsięwzięcie to projekt pod hasłem 'Green Guardians: Nurturing Nature for a Sustainable Future'. Wspólnie ze szkołami partnerskimi z Turcji, Grecji, Mołdawii i Rumunii będziemy angażować się w akcje mające na celu ochronę środowiska i dbanie o naturę. Udział w projekcie będzie również doskonałą okazją do nauki języka angielskiego - tym razem dla Uczniów Liceum Ogólnokształcącego (z klasy 1L, 2L i 2S) oraz poznania rówieśników w różnych części Europy.  Podczas pierwszego spotkania pracowaliśmy nad projektem logo, który weźmie udział w międzynarodowym głosowaniu na oficjalne logo 'Green Guardians'. Omówiliśmy też sprawy organizacyjne i dyskutowaliśmy na temat zadań na kolejne miesiące. Relacje z naszych działań będziemy zamieszczać na stronie szkoły. 

      Prowadząca projekt: Marlena Milewska

     • MISTRZOSTWA REJONU W PIŁCE NOŻNEJ

      02.10.2023

      26 września 2023r. na orliku przy Zespole Szkół Sportowych w Ełku odbyły się Mistrzostwa Rejonu szkół ponadpodstawowych w piłce nożnej chłopców „Moje Boisko Orlik”. Naszą szkołę reprezentowali: Rapita, Kozicki, Wielgat, Dunaj, Sturgulewski, Zagórski, Ryszkiewicz, Choma, Bednarek. Nasi zawodnicy po trzech zwycięstwach i jednej porażce zajmują drugie miejsce i uzyskują awans do półfinału rozgrywek „ Moje Boisko Orlik”.
             Klasyfikacja końcowa: 


      1. ZS 2 Ełk           9 pkt

      2. ZSS Ełk            9 pkt

      3. ZSZ GOŁDAP    6 pkt

      4. LO GOŁDAP      6 pkt

      5. ZS 5 EŁK          0 pkt

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15

    19-300 Ełk
    Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 100632