• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

      23.11.2023

      20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. 

      W tym dniu, szczególna uwaga skierowana jest na dzieci i ich prawa. Kolor niebieski - symbolizuje solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, także tymi, których prawa nie są przestrzegane. 

      Konwencja o prawach dziecka, chroni je oraz pozwala na to, aby czuły się bezpiecznie. My, jako dorośli - powinniśmy być blisko i reagować, gdy widzimy, że dzieje się krzywda. Mamy nadzieję, że dzięki poruszaniu tak ważnego tematu, każdy będzie respektować ustanowione prawa, jakimi są: prawo do miłości i bezpieczeństwa, prawo do wychowania bez przemocy, prawo do równego traktowania, prawo do nauki, prawo do opieki, prawo do odpoczynku, prawo do imienia i narodowości, prawo do wyrażania własnego zdania i informacji. 

      Klasa 2a pod okiem pani psycholog Natalii Wasilewskiej oraz pani wychowawczyni Iwony Grygo, pięknie przedstawiła, o czym mówią nam poszczególnego prawa. Na koniec, uczniowie wspólnie zaśpiewali piosenkę „Mam supermoce”, która miała pokazać, że każdy z nich jest wyjątkowy i zasługuje na dobro. 

      „Pamiętajcie - chociaż mali, 

      Też czujemy i chcemy być kochani”. 

       

      Scenariusz: Natalia Wasilewska 

     • Orzeł Informatyczny

      23.11.2023

      Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!

      Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Informatyczny” stworzonym wyłącznie dla szkół podstawowych.

      Zajmujemy się organizacją ogólnopolskich konkursów przedmiotowych na różnym poziomie zaawansowania. Organizowane przez nas konkursy urozmaicają program zajęć, stanowią cenne rozszerzenie programów nauczania, jednocześnie popularyzując naukę przez zabawę. Są platformą dającą możliwość porównania poziomu wiedzy z rówieśnikami z terenu całej Polski.

      Wspieramy i nagradzamy szkoły, nauczycieli i ambitne, uzdolnione dzieci oraz młodzież zarówno za wiedzę jak i za aktywność, samodzielność i wolę współzawodnictwa. Dlatego każdy uczestnik Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Informatyczny” zostanie wyróżniony.

      Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Informatyczny” otrzymają prestiżowy tytuł „Orzeł Informatyczny wraz z dyplomem i cenną nagrodą.

      Konkursy przygotowane są przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę. Każdy z testów składa się z 21 pytań jednokrotnego wyboru. Skala trudności pytań konkursowych pozwala każdemu uczniowi spróbować swoich sił.

      Konkurs informatyczny przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 3 do klasy 8.

      Nagrody

      W naszym konkursie nie ma przegranych.

      Uczniowie uczestniczący w ogólnopolskim konkursie, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzymają dyplom uznania. Najlepsi otrzymają tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu, dyplomy i nagrody.

      Każdy nauczyciel odpowiedzialny za organizację konkursu w szkole otrzyma podziękowanie za współorganizację ogólnopolskiego konkursu, a szkoła certyfikat placówki rozwijającej talenty.

      Zapraszamy do wspólnej zabawy i intelektualnego współzawodnictwa!!!

      Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Informatyczny” odbędzie się 11 stycznia 2024 r.

      Szczegółowe informacje można znaleźć:

      https://www.konkursy-delta.edu.pl/orze322-informatyczny.html

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      23.11.2023

      W piątek 17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji, na holu szkoły (I piętro) podczas każdej długiej przerwy można było sprawdzić swoje umiejętności matematyczne. Młodsi i starsi uczniowie bardzo chętnie brali udział w quizach sprawdzajęcych biegłość naszych uczniów w mnożeniu. Za poprawne odpowiedzi były są bonusy. Jedno poprawnie wykonane wyzwanie dawało zwolnienie z pracy domowej z matematyki, a za większą ilość dobrze rozwiązanych zadań, nagrodą było pięć minut z zeszytem podczas sprawdzianu z matematyki. Bonusy są do jednorazowego wykorzystania z terminem do końca grudnia! Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

      Uczniowie klas czwartych mieli też okazję do zagrania w tabliczkę mnożenia podczas lekcji matematyki. Drużynowa rywalizacja wzbudziła dużo emocji i była okazją do wesołej zabawy.

     • Kolejny mecz w TOP SALS

      23.11.2023

      torek 21.11.2023 zespół ZSS UKS Maratończyk Ełk rozegrał kolejny mecz w TOP SALS wygrywając pewnie 2:0 KMP Suwałki.

      Skład Zespołu

      Patryk Ułanowicz

      Maciej Hodun

      Maciej Kohlman

      Damian Skrajnowski

      Arkadiusz Śliż

      Janusz Kamizelich

      Igor Bratkowski

      Oliwier Milewski

      Adam Chwiedor

      Kacper Pieńkosz

      Bartłomiej Kohlman

     • Ogłoszenie Komisji Socjalnej

      22.11.2023

      Szanowni Państwo,

      W związku ze zbliżającym się okresem Świąt Bożego Narodzenia, informujemy wszystkich Państwa uprawnionych do korzystania ze środków ZFŚS, że podjęto decyzję o realizacji świadczenia świątecznego w 2023 roku.

      Informujemy również o rozpoczęciu zbierania dokumentu -"Wniosek o przyznanie świadczenia socjalnego w 2023 roku". Niezłożenie w/w dokumentu wyklucza z możliwości przyznawania świadczeń w 2023. Druk wniosku, można pobrać w wersji papierowej, w strefie ogólnej na stoliku podawczym, przy wyjściu bocznym szkoły oraz w dziele gospodarczym. Wniosek można również pobrać w wersji elektronicznej tutaj  Wniosek_socjalny_2023.docx

      Osoby uprawnione do składania wniosku prosimy o jego wypełnienie oraz podpisanie i przesłanie na adres mailowy szkoły sekretariat@zss.elk.pl w wersji elektronicznej lub dostarczenie go do działu gospodarczego w szkole.

      Komisja socjalna

        

       

     • Jesienny las w słoiku

      21.11.2023

      Uczniowie klasy 3a SPS, podczas lekcji przyrody poznawali zwierzęta zamieszkujące las oraz budowę lasu. Zakończeniem cyklu tematu związanego z lasem było przygotowanie długoterminowej pracy domowej, w ramach której uczniowie wykonali piękne lasy w słoikach. 

       

      Wychowawczyni - Anna Kuczyńska 

     • Konkurs informatyczny "Bóbr"

      19.11.2023

      W dniach 14 – 18 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr” (więcej o konkursie). Uczniowie, za pośrednictwem Internetu, zmierzyli się z zadaniami algorytmicznymi w trzech kategoriach wiekowych: senior (klasy liceum ogólnokształcącego), junior (klasy 7 – 8 szkoły podstawowej)i beniamin (klasy 4 – 6 ).

      Wstępne informacje o liczbie zdobytych punktów będą dostępne na kontach uczniowskich na platformie edukacyjnej dzwonek.pl. Informacje o uczniach wyróżnionych i laureatach konkursu na poszczególnych poziomach otrzymamy w grudniu miesiąc po napisaniu konkursu. Trzymamy kciuki!!!

      Anna Rutkowska, Aldona Wojciechowska, Krystyna Marchel, Ewa Piórkowska, Agnieszka Łabanowska, Zygmunt Sikorski

     • Wycieczka do Starych Juch

      19.11.2023

      18 listopada udaliśmy się na wycieczkę krajoznawczą do Starych Juch w ramach zajęć kół zainteresowań ”Zawirowania przyrodnicze” i „Jestem eko”. Miejscowość położona jest nad rzeką Gawlik, na przesmyku między jeziorami: Jędzelewo, Rekąty i Ułówki. Już wiemy, że jest to krajobraz polodowcowy. A widoki, szczególnie z wieży widokowej były przepiękne. Dowiedzieliśmy się, że na temat nazwy miejscowości krąży legenda, wiążąca się z położonym niedaleko Juch w lesie głazem narzutowym. Głosi ona, iż był on za czasów Jaćwingów (Pruskiego ludu zamieszkującego do czasów średniowiecza te tereny) ołtarzem ofiarnym, na którym składano krwawe ofiary swoim bóstwom. Niesamowite!

      Obecnie odbywają się Pikniki Jaćwieskie, podczas których spotykają się miłośnicy rycerstwa, ale też osoby zafascynowane lokalną historią. Odbywają się turnieje średniowieczne, koncerty, zabawy dla najmłodszych. Ukoronowanie całodziennych zmagań – to rekonstrukcja oblężenia grodu jaćwieskiego przez Krzyżaków. Mamy nadzieję, że uda nam się przyjechać na piknik w przyszłym roku.

      W Starych Juchach znajduje się także Kościół Trójcy Przenajświętszej. Jest to świątynia wzniesiona w latach 1885-1886.

      Spacerowaliśmy promenadą nad jeziorem, podziwiając piękny krajobraz, a przy tym przypominając sobie warstwy lasu. Dotarliśmy do zabytkowego parowozu, który został wyprodukowany w "Pierwszej Fabryce Lokomotyw" w Chrzanowie w 1952r. Niedaleko przy rzece Gawlik spędziliśmy miło czas w Parku Owadów. Było super.

      Aldona Wojewódzka, Małgorzata Grońska, Beata Florczyk

     • Sukces w Lidze Wojewódzkiej

      19.11.2023

      W sobotę 18.11.2023 siatkarki z klasy 7a, wspomagane dwiema dziewczynami z innych szkół - trenującymi w naszym klubie, rozegrały Turniej Młodziczek 7 Ligii Wojewódzkiej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej. Zawody były rozgrywane u nas w szkole i wzięły w nim udział trzy zespoły. Nasze dziewczyny, po bardzo dobrej grze, wywalczyły
      1 miejsce i awansowały do Ligi 6. Ogromne gratulacje.

      Wyniki meczów:

      UKS Mikro Ełk 2 – UKS Olimpik Szczytno 2:0

      ZSS UKS Maratończyk Ełk - UKS Mikro Ełk 2 2;0

      ZSS UKS Maratończyk Ełk - UKS Olimpik Szczytno 2:0

      Skład:

      Oliwia Szypulska, Lidia Leszko, Amelia Kuczyńska, Aleksandra Suchocka, Aleksandra Kłosek, Lena Świderska, Alicja Szejda.

      Trener: Grzegorz Orzeł

     • "Europa da się lubić"  "Viva Espania" część 8 WERONA I PADWA

      17.11.2023

      Ostatni dzień naszej wycieczki spędziliśmy we Włoszech. Pierwszysm przystankiem była Werona. Spacerowaliśmy po mieście, zobaczyliśmy amfiteatr rzymski oraz balkon i dom Julii.

      Następnie przemieściliśmy się wygodnym pociągiem do Padwy. Zobaczyliśmy tu historyczne centrum, Piazza delle Erbe. Podziwialiśmy bazylikę św. Antoniego oraz plac Prato della Valle wraz z wyspą Memmia – jest to największy plac w mieście, gdzie znajduje się 78 posągów, w tym m.in. Stefana Batorego i Jana III Sobieskiego.

      Oczywiście Włochy słyną z najlepszej pizzy na świecie, którą i my skosztowaliśmy.

      Organizatorki wyjazdu panie Agnieszka Łabanowska i Edyta Ostrowska- Mękus chciałyby serdecznie podziękować opiekunom pani Paulinie Rynkowskiej oraz panom Pawłowi Dudzie i Adrianowi Wojciechowskiemu za ich cierpliwość, zaangażowanie oraz ogromną pomoc w opiece nad młodzieżą.

      Tekst i zdjęcia : Organizatorki wyjazdu

     • "Europa da się lubić" "Viva Espania" część 4 - MONTSERRAT I BARCELONA

      14.11.2023

      Po śniadaniu wybraliśmy się na wycieczkę niesamowitą trasą do Montserrat – miejsca kultu religijnego Katalończyków, gdzie zwiedzaliśmy klasztor z figurą Czarnej Madonny i Bazylikę położoną wśród skalnych formacji o przedziwnych kształtach. Następnie wybraliśmy się do Barcelony, gdzie spacerowaliśmy po mieście, podziwiając Parc de la Ciutadella jeden z największych i najpiękniejszych parków miasta ze słynną fontanną Cascada, którą współtworzył sam Gaudi. Dzieła tego katalońskiego artysty widzimy w Barcelonie na każdym kroku. Dziś zobaczyliśmy najbardziej znane monumentalne dzieło Antonio Gaudiego – Bazylikę Sagrada Familia oraz park Güell tym razem o zachodzie słońca. Widoki zapierały dech w piersi. Tekst i zdjęcia:

      Organizatorki wyjazdu

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15

    19-300 Ełk
    Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 100636