• Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych

      20.04.2022

      Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające, do 15 maja 2022 r. do godz. 23:59, obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO. Stopnie alarmowe obowiązują na terytorium całego kraju.

      Stopień alarmowy BRAVO (drugi w czterostopniowej skali) wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Oznacza to, że służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, a w związku z tym administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności. Należy wprowadzić zakaz wstępu do przedszkoli, szkół i uczelni osobom postronnym. Należy zwracać uwagę na dziwnie zachowujące się osoby, pozostawiony w miejscach publicznych bagaż, podejrzanie wyglądające paczki czy samochody, które zaparkowano w miejscach niedozwolonych. Należy wprowadzić kontrolę wszystkich przesyłek pocztowych kierowanych do urzędu lub instytucji. O każdej sprawie powinno się informować policję. Dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ważne są także informacje o sytuacjach niestandardowych, które mogą nam wydać się co najmniej dziwne.

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „BEZPIECZNI W SIECI”

      29.04.2022

      Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku w Międzypowiatowym konkursie informatycznym „BEZPIECZNI W SIECI” na projekt plakatu w programie graficznym przyznał Wiktorii Pieśnikowskiej, uczennicy klasy VIIId zaszczytne I miejsce.

      Konkurs był realizowany w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Celem konkursu była edukacja w zakresie problematyki zagrożeń wynikających z korzystania z sieci oraz zwrócenie uwagi na zjawisko cyberprzemocy. Wszystkie prace naszych uczniów biorące udział w tym konkursie były na niezwykle wysokim poziomie.

      Wiktorii Pieśnikowskiej w imieniu dyrekcji szkoły gratuluję zdobycia tak wysokiego miejsca.

      Marta Małkowska

     • V miejsce w województwie

      29.04.2022

      27 kwietnia 2022 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się Gala Sportu Szkolnego. Uroczystość została zorganizowana przez Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy i stanowiła podsumowanie współzawodnictwa za rok 2021  szkół  funkcjonujących w naszym województwie w różnych dyscyplinach sportu.

      W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy szkół, animatorzy sportu, nauczyciele wychowania fizycznego oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego. Podczas uroczystości, na której obecni byli  Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Marek Krzysztof Nowacki  oraz Przewodniczący W- MSZS  Dariusz Marchlewski zostały wręczone puchary za osiągnięcia w rywalizacji sportowe

       Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Sportowych w Ełku  zajął  w wojewódzkiej rywalizacji na najbardziej usportowioną szkołę V miejsce, zarówno w kategorii szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych.  Puchary odebrała w imieniu Pani Dyrektor Doroty Karpińskiej delegacja w składzie:

      Katarzyna Cholewińska- z-ca dyrektora

      Dariusz Ryszkiewicz- nauczyciel wychowania fizycznego

      Amelia Mścichowska – uczennica klasy 7a

      Maciej Hodun – uczeń klasy 1S

      Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych sportowców i ich nauczycieli. Serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

     • POWIATOWY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

      28.04.2022

      W kwietniu w Zespole Szkół Sportowych w Ełku odbyły się szkolne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Podczas etapu szkolnego została wyłoniona drużyna laureatów (grupa wiekowa 10-12 lat), która wzięła udział w eliminacjach miejskich. Nasi uczniowie z klas IV i V w eliminacjach miejskich zdobyli I miejsce, co dało im awans do eliminacji powiatowych.

      W dniu 26.04.2022 r. w Centrum Edukacji BRD w Ełku przy Szkole Podstawowej nr 9 w Ełku uczniowie naszej szkoły, rywalizowali w ramach „Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Głównym celem tego konkursu jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Podczas turnieju młodzi uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, nie tylko w zakresie przepisów ruchu drogowego, prawidłowego poruszania się rowerem, ale również w zakresie zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

      Pomimo dużej konkurencji nasza drużyna stanęła na podium, zajmując III miejsce.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

      Marta Małkowska

     • Spotkanie z psychodietetykiem

      27.04.2022

      26 kwietnia 2022, klasa 7c gościła na godzinie wychowawczej panią Annę Ardzińską - psychodietetyczkę dla kobiet i dzieci. Głównym tematem spotkania były zasady zdrowego odżywiania. Pani dietetyk opowiedziała również o zaburzeniach żywienia i jakie zagrożenia niosą z sobą bulimia i anoreksja. Cenne informacje zdobyte podczas zajęć wykorzystamy w życiu codziennym.

      Organizacja spotkania: Marlena Milewska, wychowawczyni klasy 7c.

     • Turniej dwójeczek siatkarskich

      26.04.2022

      23 kwietnia w sobotę na hali sportowej odbył się turniej dwójeczek siatkarskich. Do rywalizacji stanęło 17 par mieszanych -  uczeń klasy 4 a + osoba do pary ( mama, tata, babcia, dziadek, siostra, brat, sąsiadka kto tylko wyraził chęć J)

      Wszystkie drużyny rozegrały po 16 meczów trwających 6 minut każdy. Wszyscy dali z siebie wszystko, trochę  się zmęczyli ale przede wszystkim świetnie się bawili. Na koniec każda para dostała słodki upominek.

       

      Organizatorzy Paulina Rynkowska, Grzegorz Orzeł

     • Sztafetowe Biegi Przełajowe

      26.04.2022

      22 kwietnia na stadionie miejskim odbyły się sztafetowe biegi przełajowe w rywalizacji Mistrzostw Miasta Ełku Szkół Podstawowych.

      W sztafecie  12x 200m klas 4 – 6 wzięło udział 6 dziewcząt oraz 6 chłopców z rocznika od 2009 – 2011, biegnąc naprzemiennie. Zajęliśmy I miejsce ze znaczną przewagą wyprzedzając pozostałe szkoły.

      Szkołę reprezentowali:

      Rocznik 2011  : Potuszyńska Hanna, Orzeł Paweł, Szulińska Nela, Królczyk Bartłomiej

      Rocznik 2010 : Leszko Lidia, Królczyk Szymon, Amelia Kuczyńska, Szymczyk Bartosz

      Rocznik 2009: Natalia Urwan, Stankiewicz Igor, Amelia Mścichowska, Zastocki Bartłomiej

      W sztafecie 8x 400 m klas 7-8 udział wzięło 4 chłopców oraz 4 dziewczęta. Poszło nam tu nieznacznie gorzej i zajęliśmy II miejsce.

      Szkołę reprezentowali:

      1. Julia Jelska, Daniela Zalewska, Tola Jastrzębska, Patrycja Żytyniec
      2. Kamil Rymarowicz, Maik Dorsch, Kłubowicz Wiktor, Kowalczyk Gracjan.

      Opiekunowie : Paulina Rynkowska, Tomasz Kowalko

      Gratulujemy i dziękujemy za walkę do ostatniego metra !

     • Wycieczka do Zamku w Tykocinie

      20.04.2022

      13 kwietnia 2022 Uczniowie i Uczennice biorący udział w międzynarodowym projekcie eTwinning 'Tell The Tale' oraz Uczestnicy Koła Krajoznawczego prowadzonego przez panią Beatę Florczyk, wybrali się na wycieczkę do Zamku w Tykocinie.

      Wizyta w Zamku była jednym z zadań projektu eTwinning polegającego na przedstawieniu naszym międzynarodowym partnerom historycznego miejsca w Polsce. Zaczęliśmy od 'Lekcji Żywej Historii' w formie warsztatów, podczas których zapoznaliśmy się z dziejami Tatarów osiadłych na ziemiach Rzeczypospolitej. Po spotkaniu z animatorami udaliśmy się na dziedziniec aby spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Następnie zwiedziliśmy cały zamek w towarzystwie przemiłej pani przewodnik. Nasz pobyt w Zamku zakończył się degustacją tradycyjnej potrawy regionalnej z Białostocczyzny - o wdzięcznej nazwie Białys. 

      Nie mogliśmy odmówić sobie przyjemności zwiedzenia urokliwego miasteczka jakim jest Tykocin. Spacer uliczkami Tykocina zwieńczył naszą wizytę w tym pięknym miejscu.

      Organizacja wyjazdu: Marlena Milewska i Edyta Ostrowska

     • Zając wielkanocny

      19.04.2022

      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu na prace naszych dzieci w konkursie „Wielkanocny zając” zorganizowanym przez Galerię Brama Mazur. W rezultacie zając wykonany przez uczniów klasy 2a i 3c zajął II miejsce, natomiast zając wykonany przez uczniów klasy I a i I b zajął III miejsce.

      Dziękujemy za głosy i życzymy radosnych świąt.

     • Turniej Gołdap

      14.04.2022

      W czwartek 14.04.2022 siatkarze z klasy 4a wyjechali na Turniej dwójek siatkarskich do Gołdapi. W zawodach uczestniczyło 10 drużyn. Rozgrywki były prowadzone z podziałem na grupy oraz graniem o wszystkie miejsca, dzięki czemu wszystkie drużyny rozegrały po 5 lub 6 meczów. Nasza drużyna zajęła 4 miejsce.

      Skład grużyny:

                  Paweł Orzeł, Kajetan Szumski

      Trener: Grzegorz Orzeł

     • Święta tuż, tuż ….

      14.04.2022

      A ze świętami życzenia od zerówki oraz klasy IV b SPS, która z okazji świąt uczyła najmłodszych wykonania ozdób wielkanocnych. Tym razem były to wielkanocne jajeczka.

      Zdrowia, szczęścia, humoru dobrego,

      A przy tym wszystkim stołu bogatego.

      Mokrego dyngusa, smacznego jajka

      I niech te święta będą jak bajka.

      Życzy klasa IVb z klasą 0a oraz wychowawczynie M. Małkowska i G. Sacharzewska

     • KIERMASZ WIELKANOCNY

      13.04.2022

      Zbliżająca się Wielkanoc wzbudziła w uczniach jak i pracownikach szkoły chęć pomocy. Wpadliśmy na pomysł zorganizowania KIERMASZU WIELKANOCNEGO!

      Uczniowie sprzedawali na nim ręcznie zrobione stroiki wielkanocne, wianki, pisanki, zajączki. Na stole nie zabrakło też słodkości: babeczek, ciastek, ciast przygotowanych przez naszych uczniów. Przez dwa dni 5-6.04.22. stoisko cieszyło się wielkim powodzeniem, a ozdoby wielkanocne i ciasta rozchodziły się w mgnieniu oka.

      Zebraliśmy 664zł, za które zakupione zostały płyny do mycia naczyń oraz płyny domestos. Dary przekazaliśmy na ręce ks. Krzysztofa Kaszuby, który rozdysponuje je w Ełckim Caritas. Środki czystości trafią do rodzin potrzebujących z Ukrainy.

      Dziękujemy Wszystkim za udział w kiermaszu i zapraszamy za rok :)

      Marta Małkowska, Magdalena Dołęga

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15 19-300 Ełk Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 67104