• Rozmawiajmy o sytuacji na Ukrainie

      28.02.2022

      Wszyscy jesteśmy zgodni, że trudnych tematów nie można unikać i zamiatać pod dywan. Trzeba stawiać im czoła i dostosowując przekaz do wieku dziecka, do jego potencjału intelektualnego i możliwości poznawczych mówić i tłumaczyć trudną rzeczywistość. Ważne, aby nasz przekaz i nasze rozmowy były szczere i opierały się na prawdzie, nie na domysłach i własnych lękach. 

      Jak zatem i czy w ogóle rozmawiać z dzieckiem o wojnie?

      Tak, rozmawiajmy. Dzieci mają dostęp do mediów i w końcu sami o tym usłyszą, a wtedy niepokoje i lęki mogą być większe. Dostosujmy przekaz do wieku dziecka. Nie odkładajmy rozmowy na później.  Wojna jest zawsze zła, wynika z nieporozumień, uzurpacji, zapędów imperialistycznych i braku komunikacji. Ten przekaz każdy z nas musi dostosować do wieku ucznia i jego wrażliwości, ale także historycznej wiedzy. Mówimy przez pryzmat pokoju i tego, że to szacunek do każdego człowieka jest najważniejszy. Miejmy kontrolę nad tym co nasze dzieci oglądają i czytają w sieci. Wojna jest zawsze zła. Dajmy możliwość opowiedzenia dzieciom o swoich emocjach i okażmy wsparcie i zrozumienie dla ich emocji. Pozwólmy dzieciom wykonać serce czy laurkę ze słowami wsparcia dla Ukrainy.

       

     • Było pysznie i kolorowo

      27.02.2022

      W piątek chętni uczniowie klasy 7D uczestniczyli w zabawie karnawałowej zorganizowanej przez ich wychowawczynię.  Uczniowie tanecznym krokiem chcieli zakończyć ostatni tydzień karnawału. Było również pysznie i kolorowo. Nagrodę za przebranie otrzymały dziewczyny :)

       Po tańcach i małym obżarstwie był czas na zmianę obuwia na buty sportowe. Uczniowie w aktywność fizyczną również zaangażowali swoją wychowawczynię i razem grali w piłkę siatkową oraz koszykówkę. Na koniec  nie odbyło się  bez poważnych rozmów i odrobiny zadumy....

      Wychowawczyni klasy 7D,

      Kamila Kęsicka

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ „Dziękuję, nie piję, nie palę, nie biorę...”

      27.02.2022

      Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku w Międzypowiatowym konkursie informatyczno – profilaktycznym na prezentację multimedialną „DZIĘKUJĘ, NIE PIJĘ, NIE PALĘ, NIE BIORĘ...”przyznał Katarzynie Safiejko, uczennicy klasy VIIa zaszczytne III miejsce oraz dwa wyróżnienia Aleksandrze Kłosek, uczennicy klasy Va oraz Maciejowi Pietruszewskiemu, uczniowi klasy VIIa.

      Przedmiotem konkursu było przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat profilaktyki uzależnień. Prace konkursowe przybliżyły temat dotyczący szkodliwości używek, szczególnie dla młodych ludzi oraz promowanie zdrowego stylu życia, bez stosowania alkoholu, papierosów, narkotyków i środków psychoaktywnych. Wszystkie prace naszych uczniów, biorące udział w tym konkursie, były na niezwykle wysokim poziomie.

      W imieniu dyrekcji i grona pedagogicznego gratuluję zajęcia tak wysokiego miejsca Katarzynie oraz zdobycia wyróżnień Aleksandrze i Maciejowi.

       

      Marta Małkowska

     • Walentynki klasy IVb

      27.02.2022

      14 lutego uczniowie kasy 4b obchodzili klasowe walentynki – dzień przyjaźni, życzliwości i szacunku. Tego dnia dominowały ubrania w kolorze czerwonym. Uczniowie z zaangażowaniem przyozdobili przygotowane przez nauczycielki walentynkowe babeczki. Walentynkowy dzień dostarczył nam wielu pozytywnych emocji.

      Marta Małkowska, Ewelina Surynt, uczniowie klasy IVb

     • KONKURS PLASTYCZNY

      25.02.2022

      Wiosenne obrazki”

      Cele konkursu:

      Rozwijanie kreatywności oraz twórczości plastycznej dzieci;

      Kształcenie wiedzy na temat pór roku oraz zmian zachodzących w przyrodzie wiosną;

      Prezentacja twórczych umiejętności dzieci oraz ciekawych technik plastycznych.

      REGULAMIN KONKURSU:

      1. Konkurs skierowany jest do dzieci 5 - 6 letnich w przedszkolach, punktach przedszkolnych i oddziałach przedszkolnych na terenie miasta Ełku;

      2. Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie indywidualnej pracy o tematyce wiosennej;

      3. Technika prac dowolna;

      4. Format prac: A-4 lub A-3;

      5. Praca powinny zawierać następujące dane: imię, nazwisko, nazwa przedszkola (placówki), telefon do kontaktu;

      6. Kryterium oceny prac: zgodność z tematem, oryginalność, estetyka wykonania;

      7. Prace należy dostarczyć do sekretariatu SPS nr 6 w Ełku, ul. Suwalska 15;

      8. Termin składania prac – do 16 marca 2022r;

      9. Prace nie podlegają zwrotowi.

      Komisja Konkursowa:

      1. O wyłonieniu zwycięzców decyduje Komisja Konkursowa.

      2. Komisja zobowiązana jest do zachowania bezstronności podczas oceny prac.

      3. Ogłoszenie wyników na stronie internetowej szkoły do dnia 23.03.2022r.

      4. Przyznane zostaną nagrody za zajęcie I, II, III miejsca oraz wyróżnienia.

      Organizatorzy: G. Sacharzewska, K. Pietruszewska, I. Grygo,

      A. Dytkowska, M. Małkowska.

     • 11 LUTEGO - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO 112

      25.02.2022

      11 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112.

      Z tej okazji uczniowie klasy 3S liceum ogólnokształcącego, realizujący program rehabilitacja z elementami ratownictwa, przeprowadzili lekcje w klasach I-III z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams. Celem głównym zajęć było uświadomienie uczniom, kiedy i jak należy używać numeru alarmowego 112.

      112" to numer alarmowy, który obowiązuje we wszystkich krajach europejskich. Obyśmy nigdy nie musieli z niego korzystać, bo oznaczałoby to, że mamy kłopoty.

      1CO TO JEST "112"?
      Ogólnoeuropejski numer alarmowy „112” został powołany do życia uchwałą Rady Europy z dnia 29 lipca 1991 roku, a obowiązek ten usankcjonowano postanowieniami Dyrektywy 2002/22/WE Parlamentu Europejskiego z dnia 7 marca 2002 r., w sprawie usługi powszechnej i związanych z sieciami i usługami łączności elektronicznej praw użytkowników (dyrektywa o usłudze powszechnej).
      Numer alarmowy „112” jest jednolitym ogólnoeuropejskim numerem alarmowym zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych, który służy do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Wybranie numeru 112 nie wymaga odblokowania klawiatury telefonu komórkowego. Ponadto numer 112 można wybrać w telefonie bez karty SIM. Kierowanie połączeń na numer alarmowy „112” jest bezpłatne.
      Zgłoszenia kierowane na numer „112” są przyjmowane przez operatorów centrów powiadamiania ratunkowego.

      W Zespole Szkół Sportowych tradycją jest, że starsi uczą młodszych. Dziękujemy wychowawcą klas I- III za zaangażowanie i pomoc podczas prowadzonych lekcji.

      Katarzyna Cholewińska, uczniowie klasy 3S LO


       

     • TŁUSTY CZWARTEK a więc na słodko!

      23.02.2022

      Uczniowie klasy 7D mieli przyjemność uczestniczyć w słodkich zajęciach na stołówce szkolnej z okazji Tłustego Czwartku. Spotkanie miało wiele pozytywnych aspektów, ale głównym celem była integracja klasy poprzez wspólne spędzenie czasu i współpracę oraz poznanie krótkiej historii pączków w Polsce oraz krajach anglojęzycznych (Pancake Day, Shrove Tuesday, Mardi Gras or Fat Tuesday).

      Dziewczyny chętnie wyrabiały ciasto i formowały kulki a chłopcy ochoczo zajęli stanowiska gdzie czekały na nich wałki i foremki do wykrawania.

      W czasie gdy ciasteczka się piekły, przeczytaliśmy ciekawostki o pączku. Jedną z nich było to, że kiedyś pączki były chlebowym ciastem nadziewanym słoniną.

      Kiedy przyszła pora na ucztowanie wszyscy rzucili się na talerze pełne aromatycznych i kruchych ciasteczek. Jak to sami uczniowie przyznali:

      Szybko się zjada a tyle trzeba by je przygotować...dlatego szanujmy czyjąś pracę oraz produkty spożywcze a przy okazji osłódźmy sobie troszeczkę życia!

      Smacznego pączka życzy klasa 7D wraz z wychowawczynią!

      Specjalne podziękowania Pani Annie Chylińskiej, która jako rodzic jednego z uczniów klasy 7D pomogła w zorganizowaniu całego spotkania oraz nadzorowała pracę nad wyrobami cukierniczymi.

     • SAINT PATRICK’S DAY – LET’S LEARN & PLAY!!!

      21.02.2022

                                      ‘May your troubles be less
                                      and your blessings be more.
                                     
      And nothing but happiness
                                      come through your door.’

      ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY I WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE
                             Z OKAZJI SAINT PATRICK’S DAY
                            DLA KLAS 4-8 SZKOŁY PODSTAWOWEJ!!!

      do 4 marca 2022r :
      * wychowawca zgłasza udział klasy w zabawie do organizatorów
         (M.Milewska / E.Ostrowska).

      7 marca 2022r :
      * organizatorzy poinformują wszystkie zainteresowane (zgłoszone klasy)
       o szczegółach dotyczących przygotowania się do zabawy.

      17 marca 2022r :
      SAINT PATRICK’S DAY – LET’S LEARN & PLAY!!!

                    (Zespół Szkół Sportowych w Ełku)


      ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!! J J J
                
                   Marlena Milewska & Edyta Ostrowska

     • Serduszkowy dzień

      20.02.2022

      Ucząc się poprzez  zabawę grupa wychowania przedszkolnego  nabyła dużo umiejętności  matematycznych oraz plastyczno – technicznych dzięki współpracy z klasą IVb SPS i zaangażowaniu pani Marty Małkowskiej. Walentynkowe święto również przyczyniło się do nowych pomysłów. Było serduszkowe kodowanie i kreatywne dekoracje pierniczków. Słodko i twórczo.

      Wychowawczynie:  G. Sacharzewska,  Marta Małkowska

     • Megamisja

      20.02.2022

      Ferie już za nami, wróciliśmy wypoczęci do szkoły i gotowi do zmierzenia się z kolejnymi wyzwaniami MegaMisji. Nowy semestr rozpoczęliśmy tematem: Czym jest prawdziwa przyjaźń? Co jest dla nas ważne w przyjaźni – takie pytania postawiliśmy sobie przy okazji wykonywania kolejnego zadania MegaMisji w nowym dziale kompetencji dotyczącym etyki w mediach. Media i nowe technologie dają nam ogromne możliwości komunikacyjne. Dzięki nim możemy poznać ciekawe osoby z całego świata. Zajęcia przybliżyły dzieciom wartość przyjaźni, także tej na odległość. Nowa technologia uświadomiła im, że przyjaźń taka jest możliwa, ale nie jest pozbawiona wad. Wspólnie stwierdziliśmy, że osoba poznana przez internet i kontakt z nią wyłącznie internetowy nie jest wystarczający, a czasem może być niebezpieczny. Po doświadczeniach i przykładach z poprzednich zajęć dzieci potrafią wspaniale wymienić zagrożenia i jak na nie reagować. To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia – to zdanie stało się mottem naszych zajęć. Czekamy z entuzjazmem na kolejne zadania przy wykonywaniu, których uczymy się zasad bezpiecznego korzystania z internetu.

      Marta Małkowska

     • Współpraca kl. IVb SPS z zerówką

      20.02.2022

      Pomoc starszych koleżanek i kolegów zawsze jest mile widziana, zwłaszcza, gdy dotyczy trudnych matematycznych zadań, a takimi są niewątpliwie kodowanie i robotyka. I tym razem klasa IVb stanęła na wysokości zadania i pokazała zerówce tajniki robotyki i kodowania.  Chociaż kodowanie było trudne, ileż radości i satysfakcji sprawiło dzieciom, gdy małe roboty ruszyły po dobrze wytyczonej trasie. Przyjemnie popatrzeć gdy wszyscy angażują się podczas zadania, a poprzez działanie uczą się.

       Marta Małkowska, Grażyna Sacharzewska

     • Walentynki 2022 w klasach 0- III

      16.02.2022

      Poniedziałek, 14 lutego upłynął w klasach 0-III w kolorach czerwieni oraz w atmosferze przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek. Jak powiedzieć „Lubię Cię,,,”, gdy brakuje odwagi lub gdy chcemy sprawić komuś miłą niespodziankę? Oczywiście wysyłając wiadomość Szkolną Pocztą Walentynkową.

      Jak co roku, Mały Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie mogli wrzucać swoje walentynkowe kartki, w tygodniu poprzedzającym wydarzenie, do specjalnie przygotowanej skrzynki. Poczta walentynkowa cieszyła się taką popularnością, że 14 lutego walentynkowi listonosze mieli mnóstwo pracy z dostarczeniem wszystkich kartek. Były chwile wzruszenia i mnóstwo zabawy przy domyślaniu się, kto jest autorem otrzymanej walentynki. Podczas przerwy na szkolnym korytarzu rozbrzmiewała muzyka i wszyscy mogli trochę poszaleć. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji szkoły , nauczycieli i pracowników obsługi. To było udane święto sympatii i koleżeństwa.

      Z ogromną przyjemnością informujemy przy tej okazji, iż konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Walentynkową zorganizowany przez Samorząd Uczniowski został rozstrzygnięty. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i przygotowanie pięknych, walentynkowych prac.

      Oto lista nagrodzonych uczniów:

      I miejsce:
      Anita Zdankowska kl. I „a”
      Weronika Nina Sadowska kl. II „b”

      II miejsce:
      Karol Galiński kl. II „a”
      Lena Wojsław kl. III „c”

      III miejsce:
      Karolina Chmielewska kl. 0
      Iwo Kruszewski kl. II „a”

      Wyróżnienia:
      Magda Potuszyńska kl. II „a”
      Alicja Rydzewska kl. II „a”
      Lena Koszykowska kl. II”a”
      Kuba Jurewicz kl. II”a”
      Wiktoria Borysow kl. III „b”
      Amelia Rokosz kl. III „b
      Ines Lenczewska kl. III „c”
      Zuzanna Drewnowska kl. III „c”

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

      Opiekunowie MSU: B. Staniszewska, I. Grygo

     • PROGRAM ERASMUS+, LONDYN

      15.02.2022

      Wraz z początkiem ferii zimowych  rozpoczęła się moja przygoda w ramach programu Erasmus+.

      W dniach 24.01- 04.02.22 uczestniczyłam w kursie języka angielskiego w Londynie w Wielkiej Brytanii.

      Głównym celem mojego wyjazdu była nauka języka, poszerzenie słownictwa a także poprawienie struktur gramatycznych zdań wypowiadanych/pisanych w tym języku.

      Zajęcia, w których uczestniczyłam, rozpoczynały się codziennie o godz. 9:45 i trwały do 14:30 (od poniedziałku do piątku). Zorganizowane były przez szkołę językową LSI - Language Studies International, która mieści się w centralnym Londynie w dzielnicy Bloomsbury, blisko University of London i British Muzeum.

      Grupa liczyła 12 osób, uczestników, z różnych krajów: Brazylii, Chile, Kolumbii, Rosji, Ukrainy, Turcji, Izraela, Japonii i Korei Południowej.

      Grupa była bardzo zróżnicowana wiekowo, językowo i kulturowo jednak nauczyciel Toni (Anthony) prowadził zajęcia bardzo ciekawie i z humorem. ,

      Podstawą i początkiem każdej lekcji języka było wyjaśnianie idiomów, używanych bardzo często przez Brytyjczyków, które przy różnicach kulturowych są dla nas trudne do zrozumienia.

      Nauka języka nie kończyła się jednak po wyjściu poza budynek szkolny, bo jak wiadomo najlepiej uczyć się języka w sytuacjach życiowych, codziennych, dlatego szkoła po zajęciach organizowała wyjścia/wspólne spacery po Londynie tzw. social programme.

      Poruszanie się po Londynie środkami komunikacji miejskiej, robienie zakupów, wyjście do kina czy muzeum zmuszały do używania języka i nabierania pewności siebie podczas rozmów.

      Szybko minęły ferie, dwutygodniowy kurs dobiegł końca ale najważniejsze, że chęć nauki języka pozostała i myślę o tym aby skorzystać  z oferty londyńskiej szkoły, kontynuować naukę języka on-line do czego wszystkich zachęcam.

      Grażyna Buksińska

     • Kinder + Sport

      15.02.2022

      W sobotę i niedzielę 12 i 13 lutego siatkarze i siatkarki z roczników z klasy 4a, 5a i 7a uczestniczyli w zawodach Kinder + Sport. Turniej odbył się w Bartoszycach. Wszyscy zawodnicy wykazali się walecznością i każda drużyna doświadczyła zarówno zwycięstwa jak i porażki. Na szczególne wyróżnienie zasługują chłopcy z rocznika 2011, którzy po zaciętej walce zdobyli czwarte miejsce, oraz chłopcy z rocznika 2010 którzy zajęli miejsce szóste. Gratulujemy.

      Grzegorz Orzeł

     • AWANS DO ĆWIERĆFINAŁÓW MISTRZOSTW POLSKI

      15.02.2022

      UKS Maratończyk Ełk zakończył udział w Turnieju Finałowym o tytuł Mistrza województwa
      warmińsko-mazurskiego juniorów młodszych reprezentując Zespół Szkół Sportowych w Ełku . W
      swoim pierwszym sezonie zespół zajął III miejsce w województwie i uzyskał awans do ćwierćfinałów
      Mistrzostw Polski.
      Zespół grał w składzie:
      Patryk Ułanowicz, Damian Skrajnowski, Maciej Hodun, Kamil Rymarowicz, Kacper Rymarowicz,
      Bartłomiej Kohlman , Arkadiusz Śliż, Kacper Pieńkosz ,Maciej Kohlman, Adam Chwiedor.
      Trener marcin Kohlman
      1 Miejsce AZS SMS Olsztyn
      2 Miejsce SMS Ostróda
      3 Miejsce UKS Maratończyk Ełk
      4 Miejsce UKS Absolwent Olsztyn
      Do sukcesu zespołu przyczynili się trenerzy UKS Maratończyk Paweł Duba, Grzegorz Orzeł, Marcin
      Kohlman , Krzysztof Konowalski oraz Marian Malewski. Trenerzy UKS Maratończyk dziękują Dyrekcji
      Zespołu Szkół Sportowych za bardzo dobrą współpracę .

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15 19-300 Ełk Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 88573