• Informacja

      15.12.2021

      Drodzy uczniowie, rodzice i opiekunowie!

      Uprzejmie informuję, że na podstawie rozporządzenia MEIN z dnia 13 grudnia 2021 r.   w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz  na podstawie art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz.  1082).

      Od dnia 20 grudnia 2021 r. do dnia 9 stycznia 2022 r. na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie publicznych  i niepublicznych szkół podstawowych i  szkół ponadpodstawowych. 

      W Zespole Szkół Sportowych w Ełku kształcenie uczniów na odległość odbywać się będzie w dniach 20-22 grudnia 2021 r. oraz 3-5 stycznia 2022 r. Szczegółowe informacje posiadają wychowawcy klas.

      Dyrektor ZSS

      Dorota Karpińska

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA MEM „NIE DLA PLASTIKU”

      23.12.2021

      Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku w Międzypowiatowym konkursie informatycznym „NIE DLA PLASTIKU” na projekt memu w programie graficznym przyznał Lenie Rutkowskiej, uczennicy klasy VIIIa zaszczytne II miejsce oraz trzy wyróżnienia Patrycji Żytyniec, Danieli Zalewskiej oraz Aleksandrowi Zyskowskiemu, uczniom klasy VIIIa.

      Celem konkursu było zwiększenie wiedzy uczniów na temat pochodzenia tworzyw sztucznych, ich zalet i wad, wpływu na środowisko naturalne, sposobów ograniczenia użycia oraz prawidłowego postępowania z odpadami z tworzyw sztucznych, w tym segregowania. Konkurs miał również zachęcić młodych ludzi do aktywnego wspierania działań związanych z ochroną środowiska.  Była to okazja  do refleksji, jak dużo plastiku towarzyszy nam w życiu codziennym i że warto podjąć próbę zmniejszenia tych ilości. Wszystkie prace naszych uczniów, biorące udział w tym konkursie, były na niezwykle wysokim poziomie.

      W imieniu dyrekcji i grona pedagogicznego gratuluję zajęcia tak wysokiego miejsca Lenie oraz zdobycia wyróżnień Patrycji, Danieli i Aleksandrowi.

      Marta Małkowska

     • Akcja ,,Podaruj misia, okaż swe serce”- zakończona

      21.12.2021

      Akcja charytatywna ,, Podaruj misia ,okaż swe serce”, zorganizowana przez Mały Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 została zakończona. Udało nam się zebrać ogrom pięknych pluszaków, które zostały dostarczone przez opiekunów MSU p. Beatę oraz p. Iwonę do szpitala „Pro-Medica” w Ełku na oddział pediatryczny i podarowane chorym dzieciom.

      Niespodzianki sprawiły małym pacjentom ogromną radość i przywołały na ich twarze uśmiech.
      Wszystkim, którzy otworzyli swe serce, okazali wrażliwość i zaangażowanie się w akcję serdecznie dziękujemy!

      Mały Samorząd Uczniowski

     • Warsztaty świąteczne

      21.12.2021

      Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach choinki, piernika tworzą wyjątkowy, świąteczny klimat.
      W naszej szkole również zagościła świąteczna atmosfera. Uczniowie klas 0- III wraz z panią Anią, panią Beatą oraz panią Iwoną zorganizowali WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE, których celem było wspólne wykonanie ozdób świątecznych.

      Nauczyciele oraz uczniowie z zapałem wykonywali stroiki, bombki, kartkiświąteczne, które później zostały przekazane na kiermasz charytatywny zorganizowany w naszej szkole.

      Wszyscy wykazali się wielką pomysłowością i kreatywnością. Był to bardzo mile spędzony czas, podczas którego wszyscy wspólnie pracowali i jednocześnie świetnie bawili się.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział !

     • Podróż do krainy, gdzie magia świąt Bożego Narodzenia trwa cały rok

      21.12.2021

      17 grudnia uczniowie klasy 2a i 3c odwiedzili Fabrykę bombek w Ketrzynie oraz znajdujący siętam Konsulat św. Mikołaja –niezwykłe miejsce, w którym produkowane są ozdoby bożonarodzeniowe. Nasz przewodnik – elf - opowiedział dzieciom o produkcji ozdób choinkowych oraz zaprezentował różne sposoby ich ozdabiania. Każdy mógł wykonać bombkę ze szkłai ozdobić ją według własnego pomysłu, wykorzystując różnokolorowe elementy.

      Wszystkie bombki były oryginalne i piękne. Uczniowie napisali także listy do Świętego Mikołaja i zwiedzili każdy zakątek tego czarującego miejsca. Byli z wizytą w bajkowej „Krainie lodu”, muzeum świątecznych dekoracji i spotkali sympatycznego Mikołaja, który wręczył wszystkim drobne upominki.

      Na zakończenie wszyscy mieli możliwość zrobienia zakupów w firmowym sklepie fabryki. Wszystkim udzieliła się świąteczna atmosfera. Było wspaniale!

      I. Grygo, B. Staniszewska

       

     • Kinder + Sport

      20.12.2021

      W sobotę i niedzielę 18 i 19 grudnia siatkarze i siatkarki z klasy 4a, 5a i 7a uczestniczyli w pierwszych w tym roku zawodach Kinder + Sport. Turniej odbył się w Kętrzynie. Wszyscy zawodnicy wykazali się walecznością i każda drużyna doświadczyła zarówno zwycięstwa jak i porażki. Na szczególne wyróżnienie zasługują chłopcy z klasy 4a, którzy po zaciętej walce zdobyli drugie miejsce. Gratulujemy.

     • Mistrzostwa Rejonu

      20.12.2021

      W piątek 17.12.2021 siatkarze z klasy 4a rozegrali Półfinały Województwa Dwójek Siatkarskich. Turniej odbył się w Szczytnie i był rozgrywany systemem każdy z każdym. Chłopcy po wyrównanej i zaciętej walce zdobyli drugie miejsce i awansowali do Finałów Wojewódzkich. Ogromne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

      Skład drużyny:

      Paweł Orzeł, Igor Ludwanowski, Kajetan Szumski.

      Trener: Grzegorz Orzeł

     • W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

      20.12.2021

      „Są święta w naszym kalendarzu

      najdroższe i najbliższe,

      bo wywołują fale marzeń

      najczulszych i najmilszych.

      Ten nastrój wszystkim się udziela…” , a przede wszystkim najmłodszym.

      Dzieci z zerówki już od kilkunastu dni przygotowują się do świąt i czekają na nią wykonując ozdoby choinkowe, ubierając choinkę klasową, dekorując świątecznie salę lekcyjną, biorąc udział w konkursach przedświątecznych, przygotowując jasełka.

      6 grudnia przyszedł do zerówki Mikołaj, była również taneczna, świąteczna zumba a przed świętami czeka na dzieci wycieczka do wioski Mikołaja i spotkanie z reniferami.

      Wych. G. Sacharzewska

     • Akcja „Kartka dla Polskich Żołnierzy”

      20.12.2021

      Akcja „Kartka dla Polskich Żołnierzy” została zakończona!

      Ogrom pięknych, świątecznych, ręcznie wykonanych kart zostało zapakowane i przekazane do

      ‘15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego’.

      Mamy nadzieję, że ciepło płynące z życzeń,

      ogrzeje serca wszystkich pełniących służbę Żołnierzy

       podczas tych niezwykłych Świąt.

      Jesteśmy wdzięczni za to, że możemy przeżywać ten okres

      w poczuciu bezpieczeństwa !

      Piękna jest radość w Święta.
      Ciep
      łe są myśli o bliskich,
      Niech pokój, mi
      łość i szczęście
      Otocz
      ą dzisiaj nas wszystkich!

      Dziękujemy serdecznie uczniom biorącym udział w akcji.

              Marta Łaszcz,   Marta Małkowska,  Ewelina Surynt

     • Nauka kodowania

      19.12.2021

      Nauka kodowania, tak bardzo potrzebna w matematyce i przedmiotach ścisłych, okazała się wspaniałą zabawą. Na zajęciach z zerówką, realizując drugi punkt „dobrej współpracy” pani Marta Małkowska pokazała sześciolatkom jak można  nauczyć się logicznego, matematycznego myślenia podczas zabawy w kodowanie. Umiejętność ta, przyda się dzieciom podczas dalszej nauki w szkole podstawowej.  Podczas wspólnego działania dzieci szybko się uczyły i były pełne zapału.

      Dzieci z zerówki czekają już na kolejne zajęcia  w styczniu, tym razem kulinarne, a następne z robotyki.

      Marta Małkowska i  Grażyna Sacharzewska

     • MegaMisja

      19.12.2021

      Przed świętami Bożego Narodzenia po raz kolejny zawitał Mikołaj do uczniów naszej szkoły uczęszczających do świetlicy szkolnej. Tym razem uczniowie otrzymali nagrodę zdobytą w programie edukacyjnym MegaMisja. Uczniowie zmagając się z kolejnymi zadaniami poznali zasady bezpiecznego korzystania z mediów i internetu, przypomnieli sobie prawa dziecka, o których każdy powinien na co dzień pamiętać i korzystać z nich, poznali również najważniejsze zasady obowiązujące wszystkich świetnych fotografów wykonując przy tym różne ciekawe plakaty. Wychowankowie świetlicy szkolnej otrzymali nagrodę w postaci książek i gier edukacyjnych. Kolejna nasza misja zakończona sukcesem. Czekamy po świętach na kolejne zadania, by móc poprzez zabawę uczyć się bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii.

      Marta Małkowska

     • Pomagamy!!!

      18.12.2021

      W naszej szkole w dniach 15-16.12.2021r. odbył się kiermasz świąteczny. Celem kiermaszu było uzbieranie pieniędzy na rehabilitację Sebastiana Ocimka z Prostek, który rok temu uległ wypadkowi, w wyniku którego doznał poważnego urazu rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym.

      Na kiermaszu można było znaleźć przeróżne ozdoby świąteczne: choinki, bombki, stoiki, kubki itp. Można było też kupić wiele smakołyków: ciasta, babeczki, pierniczki, rogaliki, wafle, które wykonali nasi uczniowie, chcąc pomóc Sebastianowi. Do akcji włączyli się też najmłodsi uczniowie z klas 0-III, którzy wraz z wychowawcami wykonali przepiękne, żywe stroiki.
      W przygotowywanie ozdób świątecznych włączyła się także pani Ewa Gorlewska wraz z klasami licealnymi.

      W ciągu dwóch dni kiermaszu udało się nam zebrać 1355 zł, które zostaną przekazane na rehabilitację Sebastiana Ocimka.

      Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji kiermaszu, tym którzy tworzyli ozdoby i ciasta, tym którzy je sprzedawali oraz tym, którzy chętnie je kupowali. Dzięki Wam i waszym ogromnym sercom udało się zrealizować cel i uzbierać znaczną kwotę, która pomoże w powrocie Sebastiana do zdrowia.

      Organizatorzy kiermaszu:

      Magdalena Dołęga

      Marta Małkowska

     • Akcja charytatywna „Paczuszka dla Maluszka”

      18.12.2021

      W dniach 29.11. - 06.12.21. w Zespole Szkół Sportowych odbyła się akcja charytatywna pod hasłem „Paczuszka dla Maluszka”.

      Nasza szkoła nawiązała współpracę z Fundacją Małych Stópek, z pomocą której zbieraliśmy prezenty dla najmłodszych. Każda chętna osoba, mogła przynieść swój podarunek i zostawić go pod świąteczną choinką oraz odebrać bombkę „Paczuszka dla Maluszka”.

      Zebraliśmy ponad 30 prezentów, które wraz z uczniami przekazaliśmy do Domu Samotnej Matki im. bł. Marianny Biernackiej w Ełku. W paczkach można było znaleźć kocyki, ręczniczki, mydełka, pieluszki, chusteczki nawilżane i wiele innych artykułów higienicznych potrzebnych do pielęgnacji małych dzieci.

      Dzięki ogromnym sercom naszych uczniów oraz zaangażowaniu koordynatorów akcji pani Magdaleny Dołęgi i pani Marty Małkowskiej, w ten piękny, świąteczny czas na twarzach wielu dzieci i ich mam zagościł uśmiech.

      Szkolni koordynatorzy akcji charytatywnej

      Magdalena Dołęga, Marta Małkowska

     • ,,Idą ŚWIĘTA nie o esemesie, lecz o kartce pamiętaj!''

      18.12.2021

      ,,Idą ŚWIĘTA nie o esemesie, lecz o kartce pamiętaj!'' - tak brzmi hasło ogólnopolskiej kampanii społecznej, której organizatorem jest Fundacja „Dbam o Mój Z@sięg”.

      Celem akcji jest zwrócenie uwagi na to, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach rodziny, lokalnej społeczności, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Akcja ma na celu uświadomienie, że „sms” nie zastąpi świątecznej pocztówki i ma zachęcać do tego, aby w okresie ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA  w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe! 

      Samorząd Uczniowski zakupił od fundacji

      kartki. Wypisaliśmy je ręcznie najpiękniej, jak potrafiliśmy. Włożyliśmy do kopert opatrzonych hasłem,, Idą ŚWIĘTA nie o esemesie, lecz o kartce pamiętaj! '' wykaligrafowanym przez Zuzię  i roznieśliśmy je do szkół, przedszkoli, instytucji z nami współpracujących! Wszystko po to, by idea wypisywania kartek nie została odłożona do lamusa! 

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15

    19-300 Ełk
    Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 100424