• Zawody siatkarskie kl 4a

      28.11.2021

      W sobotę 27.11.2021 siatkarze i siatkarki z klasy 4a rozegrali swoje pierwsze zawody. Był to nasz wewnętrzny Turniej singli siatkarskich, który jest częścią przygotowania do zawodów międzyszkolnych i zawodów Kinder + Sport. W Turnieju wzięło udział 11 zawodników i był rozgrywany systemem każdy z każdym. Poniżej przedstawiam klasyfikację:

      1. Paweł Orzeł
      2. Maria Nerkowska
      3. Igor Ludwanowski
      4. Lena Żyluk
      5. Hania Poturzyńska
      6. Wiktoria Kruczyńska
      7. Maja Gudawajtys
      8. Szulińska Nela
      9. Hania Buksa
      10. Wiktoria Sekuła
      11. Zuzia Urynowicz

      Trener: Grzegorz Orzeł

     • Ogłoszenie Komisji Socjalnej

      17.11.2021

      Szanowni Państwo,

      W związku ze zbliżającym się okresem Świąt Bożego Narodzenia, informujemy wszystkich Państwa uprawnionych do korzystania ze środków ZFŚS, że podjęto decyzję o realizacji świadczenia świątecznego w 2021 roku.

      Informujemy również o rozpoczęciu zbierania dokumentu -"Wniosek o przyznanie świadczenia socjalnego w 2021 roku". Niezłożenie w/w dokumentu wyklucza z możliwości przyznawania świadczeń w 2021. Druk wniosku, można pobrać w wersji papierowej, w strefie ogólnej na stoliku podawczym, przy wyjściu bocznym szkoły. Wniosek można również pobrać w wersji elektronicznej tutaj Wniosek_na_swieta_2021.docx

      Osoby uprawnione do składania wniosku prosimy o jego wypełnienie oraz podpisanie i przesłanie na adres mailowy szkoły sekretariat@zss.elk.pl w wersji elektronicznej lub dostarczenie go, do skrzynki lub do stolika podawczego w szkole.
      (ograniczenia działalności szkoły w związku z COVID-19).

      Komisja socjalna

     • Przedstawienie Snow White - Królewna Śnieżka w ZSS Ełk

      24.11.2021

      Dnia 10 listopada 2021 roku w Zespole Szkół Sportowych uczniowie klasy 5a pod opieką wychowawczyni i nauczycielki angielskiego Pani Edyty Ostrowskiej wystawili przedstawienie pod tytułem Snow White czyli Królewna Śnieżka.  Uczniowie klasy 5a Ignacy B.- Książę, Ola S. i Gabriela W. jako królowa Elisabeth matka Śnieżki, Lidia L. jako królewna Śnieżka, Eryk R. jako król , Mikołaj U. jako magiczne lustro, Malwina Z. jako zła macocha oraz uczennica klasy 6a Natalia M. narrator, Aleks L. – narrator, Adam D. myśliwy, Eryk R. Filip P. Franek K. Bartek B. Mariusz M Michael R. Mikołaj U. krasnoludki  uczyli się ról podczas zajęć dodatkowych z języka angielskiego realizowanych w naszej szkole. Zajęcia te rozwijają umiejętności językowe jak również zachęcają dzieci do systematycznej pracy nad językiem obcym. Uczniowie uczęszczają na zajęcia, podczas których realizowany jest międzynarodowy projekt  E-Twinning pt Tell the Tale prowadzony we współpracy z Panią Marleną Milewską. Przedstawienie zostało pokazane klasom piątym A i C, 6a ale szczególnie cieszyliśmy się z przybycia oddziału zerowego - naszych sześciolatków, które z zaaferowaniem śledziły  losy królewny. Dzieci oglądały przedstawienie w wersji angielskiej, a następnie w ramach podsumowania odpowiadały na pytania prowadzącej o czym była sztuka i jaki morał wynika z przedstawionej bajki.

      Tekst i zdjęcia E. Ostrowska

     • MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY BÓBR

      22.11.2021

      Za nami zmagania z zadaniami tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr. Nasza szkoła wzięła udział w trzech poziomach konkursu: Benjamin, Junior i Senior. Od poniedziałku 15 listopada do środy 17 listopada uczestnicy prezentowali swoje umiejętności logicznego i algorytmicznego myślenia. Wstępne informacje o liczbie zdobytych punktów są dostępne na kontach uczniowskich na platformie edukacyjnej dzwonek.pl. Informacje o uczniach wyróżnionych i laureatach konkursu na poszczególnych poziomach otrzymamy w grudniu miesiąc po napisaniu konkursu. Trzymamy kciuki!!!

      Szkolni koordynatorzy konkursu Anna Rutkowska, Marta Małkowska, Zygmunt Sikorski

     • Trzecioklasiści! Do piór!

      22.11.2021

      Takim sloganem motywowaliśmy siebie dzisiaj o poranku! W ZSS w Ełku pełną parą ruszyły matury próbne! A więc... strój prawie galowy włożony, długopis czarnopiszący zdobyty, numer ławki wylosowany... Nic tylko czytać, odtwarzać i tworzyć... A jutro liczyć, całkować, pierwiastki wałkować, by we środę łatwiznę wylookać... Trzymajcie kciuki! 

     • Buchnęło, zawrzało... I nie zgasło!

      22.11.2021

      Życzliwością u nas dzisiaj w ZIELONYM buchnęło! Samorząd Uczniowski przygotował żółtą skrzyneczkę z dobrym słowem. Każdy z nas witany był życzliwym słowem losowany ze skrzynki. Na korytarzach rozwiesiliśmy sentencje zachęcające do bycia dobrym. Wyżółciliśmy się i w ten kolor przybraliśmy również swoich nauczycieli, wręczając im ordery życzliwości! Dobrym słowem obdarzyliśmy też naszych ,, współpracowników'' -panie z Biblioteki Miejskiej w Ełku, pracowników Muzeum Historycznego w Ełku, pielęgniarki ze Szpitala Wojskowego, obsługę kina Planet Cinema, kasjerki z PKP... A że dobro, kiedy się je dzieli, pomnaża się, to bogaci wróciliśmy! W naszych sercach życzliwość nie zgaśnie! 

     • ALtRuiŚci Są WśRóD Waaas! 

      22.11.2021

      Jesteście niesamowici! Po raz kolejny stanęliście na wysokości zadania! Rozradowaliśmy dzięki Wam serca i ogrzaliśmy dłonie podopiecznych Domu Ojca Pio w Ełku! Podarowaną przez Was herbatkę dostarczyliśmy wraz z życzeniami z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień NIEZWŁOCZNIE! Pomocników do niesienia wypełnionych po brzegi kartonów- z miętą, melisą, herbatą porzeczkową, granulowaną, malinową- nie trzeba było szukać! Piotr, Cyprian, Michał I Kamil okazali się życzliwi i niezwykle pomocni! Takich jak Wy i oni ze świecą szukać! 

     • ETwinning: TELL THE TALE

      22.11.2021

      We wrześniu 2021r. Uczniowie i Uczennice klasy 5a i 7c wraz z Wychowawczyniami - p. Marleną Milewską i p. Edytą Ostrowską zaczęli pracę nad nowym międzynarodowym projektem eTwinning: TELL THE TALE. Jednym z pierwszych zadań dla wszystkich uczestników było zaprojektowanie logo projektu. W  październiku odbyło się międzynarodowe głosowanie na najciekawszy znak, który od tej pory stał się wizytówką TELL THE TALE. Każda szkoła biorąca udział w projekcie przedstawiła 2 najciekawsze prace swoich Uczniów. Zwyciężył projekt Uczennicy naszej szkoły - Nikoli Łabieniec (7c) z czego jesteśmy niezmiernie dumni. 

      Wszystkie projekty można obejrzeć na stronie eTwinning.

      Zapraszamy!! 

      Marlena Milewska.

     • SZKOLNE KOŁO ARTYSTYCZNE „SZTUKA NIE ZNA GRANIC”

      21.11.2021

      W ramach działającego w szkole koła artystycznego „Sztuka nie zna granic” uczennice klasy 5d biorą udział w kulturalnych wydarzeniach naszego miasta.
      W Galerii "Ślad" podziwialiśmy wystawę malarstwa i grafiki: „Słynni Katalończycy”. Wystawa prezentuje pięciu artystów, uznanych malarzy i grafików katalońskich, którzy swoją twórczością związani są z tym regionem. To oni w swoich obrazach olejnych, akrylowych, rysunkach, drzeworytach, akwafortach, litografiach, linorytach przedstawiają własne doświadczenia i emocje. Przedstawiają swoją ojczyznę-Katalonię. Należą do nich: Salvador Dali, Joan Miro, daniel Argimon, Alvar Sunol, Josep grau-Garriga.

      W galerii „Na Skarpie” oglądaliśmy wystawę ełczanina pana Tomasza Jaszkowskiego: „Fotografia Analogowa”. Jest on fotografem przyrody i jednym z założycieli FOTOGRAFICZNEJ GRUPY EKO’ 95. Wystawa zawiera ostatnie fotografie analogowe wykonane przez autora pod powiększalnikiem i ukazujące piękno otaczającego nas krajobrazu.

      Pani Anecie Werli - Dyrektor Ełckiego Centrum Kultury dziękujemy również za przychylność i gościnność.

      Organizator: Katarzyna Klimach

     • Międzynarodowy projekt eTwinning ‘BEYOND BORDERS: Buddies not bullies’

      20.11.2021

      Z ogromną przyjemnością informujemy, iż międzynarodowy projekt eTwinning ‘BEYOND BORDERS: Buddies not bullies’, który tworzyłyśmy wraz z Uczniami klasy 5a i 7c, został doceniony i uhonorowanyEuropejską Odznaką Jakości – EUROPEAN QUALITY LABEL.Europejska Odznaka Jakości (EOJ) przyznawana jest przez Centralne Biuro Programu eTwinning tym projektom, gdzie co najmniej dwóch partnerów z dwóch różnych krajów, otrzymało już Krajową Odznakę Jakości.Europejskie Odznaki Jakości przyznawane są tylko raz w roku i ogłaszane są na portalu eTwinning.

      ‘BEYOND BORDERS: Buddies not bullies’ to projekt, nad którym pracowaliśmy w roku szkolnym 2020/2021. Wszyscy partnerzy biorący w nim udział byli niezwykle zaangażowani i aktywni. Kolejne etapy naszych działań można obejrzeć na platformie twinSpace oraz w grupie na portalu społecznościowym Facebook (https://www.facebook.com/groups/3432954196747340).

      Autorki projektu: Marlena Milewska & Edyta Ostrowska.

     • Młodzieżowe Słowo Roku w Zielonym

      20.11.2021

      Młodzieżowe Słowo Roku w Zielonym już wybrane! Plebiscyt przeprowadziły uczennice klasy 3G Kasia Łoboda i Martyna Jaśkiewicz. Licealiści z ZSS nie mieli  problemu z wyborem. Znaczenie żadnego słowa nie wymagało objaśnienia. Na kartce uczniowie dopisywali takie wyrazy, które są tylko w ZIELONEJ gwarze powszechne. Wśród nich znalazły się słowa: MOHER, KABAN i zdanie: ,, Kto pytał? NIKT". 

      Wyniki głosowania rozkładają się następująco. 

      baza wyraz aprobaty, pozytywnych emocji - 1głos

      boomer przedstawiciel pokolenia urodzonego w latach 40., 50. lub 60.-3 głosy

      cringe żenada, wstyd-12 głosów

      essa ‘łatwy’ lub okrzyk radości-14 głosów

      ez ‘łatwy’-26 głosów

      foliarz ‘wyznawca teorii spiskowych’, w ostatnim roku często o antyszczepionkowcach - 1 głos

      gituwa ocena pozytywna, od git ‘świetnie’-13 głosów

      IMO skrót od ang. in my opinion-17 głosów

      kox, koks zgłaszane najczęściej jako ‘świetnie’, ma jednak wiele znaczeń, m.in. ‘kokaina’, ‘substancja anaboliczna’ oraz ‘osoba trenująca na siłowni, zażywająca takie substancje’-20 głosów

      mrozi reakcja na coś żenującego- 19 głosów

      naura skrót od na razie- 28 głosów

      oddaje ‘opłaca się’-23 głosy

      pogchamp wyraz zadowolenia, aprobaty, pierwotnie emotikon-8 głosów

      rel ‘czuję to samo’, skrót od ang. relatable

      sheesh wyraz zdziwienia lub zaskoczenia- 26 głosów

      sus skrót od suspect lub suspicious ‘podejrzany’-15 głosów

      sześćdziesiona ‘donosiciel, skarżypyta’, od art. 60 kodeksu karnego o nadzwyczajnym złagodzeniu kary dla sprawcy przestępstwa, który ujawni informacje dotyczące innych sprawców - 29 głosów

      śpiulkolot miejsce do spania, słowo nawiązuje do mema, śpiulkać to ‘spać’- 0 głosów

      twoja stara funkcjonuje jako dezaprobująca odpowiedź na pytanie: kto? lub na dowolną inną wypowiedź- 29 głosów

      zodiakara dziewczyna, która wierzy w moc znaków zodiaku i często o tym mówi-2 głosy

     • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNO-PLASTYCZNEGO „Z MIŁOŚCI DO POLSKI”

      19.11.2021

      Z ogromną przyjemnością i satysfakcją ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu historyczno- plastycznego „Z miłości do Polski”. Komisja konkursowa w składzie: p. Dorota Karpińska, p. Jolanta Ratuszny, p. Elżbieta Kalinowska, p. Katarzyna Klimach nagrodziła najciekawsze prace w następujących kategoriach:

      W kategorii klas IV-VI
      I miejsce: Michael Russo – kl. Va
      II miejsce: Jakub Gabruś – kl. Vb i Nela Szulińska – kl. IVa
      III miejsce: Maja Gudawajtys – kl. IVa

      Wyróżnienia:
      Estera Kowalska – kl. IVa
      Bartosz Szymczyk – kl. Vb
      Mateusz Stypułkowski – kl. VIa

      W kategorii klas VII-VIII i 1LO
      I miejsce: Artur Słowikowski– kl. VIIc
      II miejsce: Łukasz Bednarek– kl. IS i Jan Żołobów – kl. VIIc
      III miejsce: Maja Mocarska– klasa VIIIa i Antonina Kowalewska– kl. VIIc

      Wyróżnienia:
      Patrycja Lutow – kl. VIIc
      Karolina Dolewa – kl. VIIId
       

      Uczniowie naszej szkoły jako autorzy prac wykazali się dużym zainteresowaniem historią niepodległej Polski, szacunkiem i pamięcią wobec twórców Polski niepodległej oraz wysokimi umiejętnościami plastycznymi i ekspresją twórczą. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac GRATULUJEMY!

      Nagrody do odebrania w sali 113 od 22.11.2021r

      Organizatorzy konkursu: Katarzyna Klimach – nauczyciel plastyki

                                              Jolanta Ratuszny – nauczyciel historii

                                              Elżbieta Kalinowska – nauczyciel historii

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Sportowych w Ełku, ul. Suwalska 15
   • 87 732 63 70
   • Suwalska 15

    19-300 Ełk
    Poland
   • Godziny pracy szkoły 7-20
   • NIP: 8481553112
   • REGON: 790371285
   • Strona archiwalna: www.archiwalna.zss.elk.pl/news.php
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 100422