Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook19/04/2019 05:13:32 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Młodzież Zapobiega Pożarom
Kronika

Młodzież naszej szkoły 27 marca 2019r wzięła udział w Konkursie Pożarniczym na szczeblu powiatowym - "Młodzież Zapobiega Pożarom". Wysokie trzecie miejsce zajął Jakub Sawicki z kl. 2L.

Do konkursu młodzież przygotowywał p. Jerzy Sowulewski

Stypendia za wyniki w nauce i aktywność społeczną
Kronika

13 marca 2019r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Ełku odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów najlepszym uczniom miejskich szkół.

Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz wręczył 32 stypendia za wyniki w nauce i aktywność społeczną, a wśród nagodzonych są również uczennice naszej szkoły Iga Rutkowska i Lena Rutkowska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Cholewińska

Trening z Indykopl AZS Olsztyn
Kronika

22 marca2019r. w Zespole Szkół Sportowych w Ełku odbyły się pokazowe treningi siatkówki prowadzone przez trenera AZS Olsztyn i obecnie II trenera reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn Michała Gogola oraz dwóch zawodników: Michała Żurka oraz Pawła Pietraszko. Z młodzieżą spotkał się dzisiaj również prezes klubu Tomasz Jankowski.

W zajęciach wzięli udział m.in. uczniowie klas sportowych o profilu siatkarskim szkoły sportowej, Szkoły Podstawowej nr 9 oraz zawodniczki UKS Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL „SALOS” w Ełku. Celem spotkania była popularyzacja piłki siatkowej oraz propagowanie aktywności fizycznej wśród uczniów.

Młodzi sportowcy w godzinach od 11.00 do 13.00 pod okiem trenera Michała Gogola oraz kolegów z zespołu, mogli doskonalić swoją technikę oraz uczyć się nowych rzeczy. Zawodnicy Indykpol AZS Olsztyn bacznie obserwowali trenujących oraz służyli cennymi uwagami i poradami. Dzisiejsze treningi odbyły się w ramach partnerstwa regionalnego pomiędzy miastem Ełk oraz drużyną Indykpol AZS Olsztyn.

Istotnym aspektem podjętej współpracy jest propagowanie zdrowego trybu życia, doskonalenie umiejętności ełckich siatkarzy oraz promowanie piłki siatkowej w województwie Warmińsko-Mazurskim.

Źródło: tekst i zdjęcia: www.elk.pl

Sukcesy naszych uczniów
wydarzenia sportowe

Aleksandra Cholewińska, klasa 5a – II miejsce w klasyfikacji końcowej Ełckiej Ligii Pływackiej

Natalia Maciorowska, klasa 3a- III Miejsce w klasyfikacji końcowej Ełckiej Ligii Pływackiej, II miejsce w Międzyszkolnych Spotkaniach gitarzystów

Maja Rowińska, klasa, 2a – I miejsce w Otwartych mistrzostwach Ełku Dzieci w Judo, III miejsce w Ełckiej Lidze Judo sezon 2018

Antek Kratyński, klasa 3a – II i III miejsce w Międzynarodowym turnieju „Mistrzostwa Powiatu Szczycieńskiego o Puchar Starosty Szczycieńskiego” Dla dzieci BJJ

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst i zdjęcia Katarzyna Cholewińska

III Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski „Rozkwitamy na wiosnę”
Kronika

21.03.2019 uczeń klasy 0a Bartłomiej Szumski reprezentował naszą szkołę w konkursie recytatorskim, którego organizatorem było Miejskie Przedszkole „Światełko”.

Bartek przygotował wiersz A. Łakomiaka – Dudka „Pracowita pszczoła”. Serdeczne podziękowania składam mamie chłopca, która własnoręczne wykonała przepiękny strój pszczółki. W konkursie tym nie było przegranych, każdy uczestnik otrzymał dyplom i prezent.

Katarzyna Pietruszewska

3... 2... 1... Impro
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

23 marca 2019 roku na scenie sali widowiskowej Ełckiego Centrum Kultury wystąpiło 18 zespołów z Ełku, Węgorzewa, Suwałk, Ostrowca Świętokrzyskiego i Warszawy, w tym grupa pod kierunkiem pani Teresy G. Gorajewskiej ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6. Młody Teatr (Young Theatre) to międzynarodowy projekt, na podsumowanie którego zorganizowany został w Ełku I Dzień Impro. Zespoły przedstawiały gry improwizacyjne w trzech kategoriach: ruch, opowiadanie historii, emocje.

Grupa dziewcząt z klasy 4a i 5a zaprezentowała się w czterech grach w kategorii opowiadanie historii: Ekspert od bełkotu, Chińskie pudełko, Trzygłowy ekspert i Maszyna do pisania. Była okazja do śmiechu, uruchomienia wyobraźni i wyrażenia siebie. W impro to publiczność decyduje, co będzie tematem scenki, gdzie ma się rozgrywać akcja lub w jakiej dziedzinie ekspert ma zabrać głos (np. od czesania jeży).
Przygoda z impro w naszej szkole nie kończy się - grupa planuje na przełomie maja i czerwca przedstawienie dla społeczności szkolnej, na które serdecznie zapraszamy.

tekst: Teresa G. Gorajewska

zdjęcia: Katarzyna Cholewińska, Anna i Marek Rutkowscy

Wyjątkowy Gość w Zespole Szkół Sportowych w Ełku
Kronika
Pierwsza Pomoc Bez Tajemnic
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Podczas jednej z godzin wychowawczych gościem klasy 4'c' była Pani Monika Kemicer, która jest Ratownikiem Medycznym. Mieliśmy okazję posłuchać o udzielaniu pierwszej pomocy, zobaczyć jak pomagać tak, aby nie zaszkodzić osobie potrzebującej - a nawet przećwiczyć pomaganie (oczywiście na manekinie). Dziękujemy Pani Monice za przekazanie fachowej wiedzy w miłej atmosferze.

Organizator spotkania: Marlena Milewska
Cyberprzemoc – inny nie znaczy gorszy, nie każdy jest mistrzem
Kronika Kliknij, aby zobaczyć galerię

‘Co jest gorsze: przemoc czy cyberprzemoc?’, ‘W jaki sposób policja identyfikuje sprawcę cyberprzemocy?’, ‘Jak rozpoznać osobę, która ulega cyberprzemocy?’, ‘Jak radzić sobie z szantażem w sieci?’, ‘Jak przebiega akcja odnalezienia sprawcy cyberprzemocy?’ Odpowiedzi na te pytania udzielili goście zaproszeni do Zespołu Szkół Sportowych w Ełku w pierwszym dniu wiosny – 21 marca 2019. Okazją do spotkania się w gronie ekspertów, przedstawicieli Władz Miasta, psychologów, przedstawicieli Rady Rodziców oraz nauczycieli, kolegów i koleżanek z innych szkół, była debata zatytułowana ‘Cyberprzemoc – inny nie znaczy gorszy, nie każdy jest mistrzem’. Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku, pod opieką nauczycielek i organizatorek debaty: pani Doroty Wyłuda oraz pani Agnieszki Łabanowskiej stali się gospodarzami szkoły i zabrali głos w ważnej sprawie.

Przemoc elektroniczna to prześladowanie przez Internet. Niestety jest to powszechne zjawisko, z którym zetknęło się wielu z nas. Celem debaty w ZSS było uświadomienie zebranym w tym dniu uczniom, jak dużym i poważnym zagrożeniem staje wylewanie nienawiści w Internecie.

Pierwszym punktem debaty były scenki sytuacyjne na temat różnych form cyberprzemocy i ich konsekwencje. Przed zgromadzonymi gośćmi wystąpili: Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ełku. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku oraz gospodarze spotkania Uczniowie z Zespołu Szkół Sportowych w Ełku. Wszystkie występy miały bardzo czytelny przekaz i wywarły wrażenie na widzach.

Kolejnym punktem debaty były wystąpienia uczniów na temat ‘Czy sport daje szansę na odnalezienie się w grupie’ oraz wystąpienie trenerów piłki nożnej i piłki siatkowej (Krzysztofa Konowalskiego, Daniela Potuszyńskiego i Dariusza Ryszkiewicza) odnoszące się do zagadnienia ‘Czy rywalizacja sportowa sprzyja nasilaniu się zjawiska cybermprzemocy?’.

Po przemowach uczniów i trenerów nadszedł czas na zabranie głosu przez zaproszonych gości, którzy opowiadali o doświadczeniach związanych z cyberprzemocą z perspektywy wykonywanych przez nich zawodów. Gośćmi byli: pani Dorota Karpińska – dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Ełku. pani Katarzyna Cholewińska – wicedyrektor do spraw sportu w Zespole Szkół Sportowych w Ełku. pan Mirosław Hołubowicz – wiceprezydent Miasta Ełku pani Agata Jonik – nadkomisarz z Komendy Powiatowej Policji w Ełku pani Ewa Osowska – psycholog z Powiatowego Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej pani Katarzyna Wysocka – kurator sądowy z Sądu Rejonowego w Ełku. pani Patrycja Karpińska – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pani Małgorzata Grzesiukiewicz – przewodnicząca Rodziców Zespołu Szkół Sportowych w Ełku. pan Bartosz Detkiewicz – zastępca przewodniczącej Rady Rodziców Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.

Ostatnim punktem debaty były wspomniane już pytania uczniów do zaproszonych gości. Dzięki rzeczowym odpowiedziom, wszyscy mogli pogłębić swoją wiedzę na temat zjawiska cyberprzemocy. Wśród odpowiedzi i dobrych rad pojawiły się między innymi te o zwracaniu uwagi na to co znajduje się na zdjęciach, które wrzucamy do Internetu – ponieważ to co raz znajdzie się w sieci, zostanie tam na zawsze. Powinniśmy chronić swoją prywatność, a kiedy już dotknie nas problem jakiejkolwiek przemocy, nie możemy zostać z tym sami – ważne jest dzielenie się problemami i proszenie o pomoc.

Zanim zebranych gości pożegnała pani dyrektor ZSS Dorota Karpińska, głos zabrał wiceprezydent Ełku – Mirosław Hołubowicz. Zdanie którym podsumował swoją wypowiedź to stare polskie przysłowie: ‘Nie rób drugiemu co tobie niemiłe’. Pamiętajmy o tym w realu i w sieci. p przemocy" przygotowali uczniowie

Piękne plakaty pod hasłem "Stop Przemocy", przygotowali uczniowie klas 4-7 SPS i III Gimnazjum Sportowego pod kierunkiem pani Katarzyny Klimach

Tekst i zdjęcia: Marlena Milewska

Turniej MOSP CUP
wydarzenia sportowe

Zawodnicy UKS Rony i uczniowie Zespołu Szkół Sportowych przez trzy dni brali udział w międzynarodowym turnieju MOSP CUP. Oprócz rywalizacji sportowej w sobotę uczniowie obejrzeli mecz ekstraklasy Jagiellonia- Korona Kielce.

Wyniki Turnieju: Piątek: UKS Rona 03 Ełk 0:1 Lublinianka Lublin UKS Rona 03 Ełk 0:4 Milanas Wilno UKS Rona 03 Ełk 2:3 Taras Kowno

Bramki: Ryszkiewicz 2x UKS Rona 03 Ełk 4:1 Semp Siedlce Bramki: Kuberski 3x, Pieńczykowski

Sobota: UKS Rona 03 Ełk 0:3 FK Baltai Kłajpeda (LT) UKS Rona 03 Ełk 1:3 MOSP Białystok

Bramki: Kuberski

Niedziela Mecz o 11 miejsce: UKS Rona 03 Ełk 3:0 Białe Orły Warszawa

Bramki: 2x Kuberski, Pieńczykowski

Klasyfikacja: 1- MOSP, 2- Wilno, 3- Kłajpeda I, 4. Kaliningrad, 5- Widzew Łódź, 6- MOSP II, 7- Piast Gliwice, 8- Lublin, 9- Kowno, 10- Garliava, 11- Rona 03 Ełk, 12- Warszawa, 13- Siedlce, 14- Kłajpeda II

Najlepszy zawodnikiem Zespołu został Filip Kuberski.

Skład zespołu: Kolendo Patryk, Gutowski Rafał- Kamińska Oliwia, Orzechowski Maciej, Ryszkiewicz Oskar, Kuberski Filip, Chudziński Kacper, Wnorowski Hubert, Pieńczykowski Kacper, Wielgat Jakub, Pawłowicz Igor, Kruczyński Bartosz, Maziukiewicz Adrian, Kozicki Piotr, Zdankowski Adrian, Kawula Adrian

Trener Dariusz Ryszkiewicz

Lekcja otwarta z ozobotami
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniu 14.03.2019 r. odbyła się lekcja otwarta z zajęć komputerowych, w których główną atrakcją były małe robociki – Ozoboty. Ozobot – jeden z najmniejszych inteligentnych robotów, zabrał uczniów w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Dzięki wbudowanym czujnikom światła i koloru, ozobot rozpoznawał odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podążał ich śladem. Podczas zajęć brały udział dwie grupy uczniów. Każda z grup otrzymała planszę z wyrysowaną trasą dla Ozobota. Celem zabawy było narysowanie różnych komend za pomocą trzech kolorów. Różne kombinacje kolorów odpowiadają za odpowiednie polecenia np. skręt w lewo, prawo, jedź wolno, prosto, zawróć. Oprócz zabawy zajęcia wchodziły w korelację z takimi przedmiotami jak informatyka, technika, matematyka i język polski, z których uczniowie odpowiadali na liczne pytania i zdobywali punkty. Lekcja miała na celu świetną zabawę połączoną z programowaniem. Dzięki Ozobotom zajęcia stają się bardziej interesujące i sprawiają większe zaangażowanie uczniów.

Marta Niemotko

Strona 2 z 122 < 1 2 3 4 5 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1833324 Unikalnych wizyt