Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych liceum ogólnokształcącego na rok szkolny 2019/2020 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook23/07/2019 18:22:51 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Zostaliśmy mistrzem województwa
wydarzenia sportowe

Chłopcy z naszego klubu oraz uczniowie Zespołu Szkół Spotowych w Ełku (IVB i VB) udowodnili, ze potrafią grać na wysokim poziomie, zostali mistrzem województwa 🤙 Zauważony przez organizatorów nasz zawodnik - Sebastian Mikołajczyk został wyróżniony i otrzymał nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju, wielkie brawa 👏👏

Trener Kamil Bruliński: Na pochwałę zasługuje cała drużyna, turniej finałowy poprzedzony był kilkoma turniejami eliminacyjnymi, w których zagrała większość zawodników i każdy z nich dołożył swoją małą „cegiełkę”. Podziękowania dla wszystkich trenerów, którzy również poświęcają swój czas dla tej grupy - Michał Rutkowski, Daniel Potuszyński, Tomasz Kowalko oraz wielkie podziękowania dla Dyrekcji Szkoły za wsparcie!!!

Mecze grupowe:
RONA 7:0 MKS Jeziorany
RONA 3:3 Żuri Olsztyn
RONA 7:1 MKS Korsze

Półfinał:
RONA 3:0 Mazuria Giżycko

Finał:
RONA 2:0 Vęgoria Węgorzewo

Być lepszym każdego dnia!!!
Liga zadaniowa
KronikaZakończyły się tegoroczne zmagania Matematycznej Ligii Zadaniowej klas czwartych i piątych.
Zwycięzcami zostali

klasa czwarta:
I miejsce Jakub Wenda IV b
II miejsce Dominik Karbowski IV b
III miejsce Dawid Wenda IV b

klasa piąta:
I miejsce Lena Rutkowska V a
II miejsce Małgorzata Dawidowska V a
III miejsce Kamil Rymarowicz Va

Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w matematycznych zmaganiach i życzę wielu sukcesów.
K. Marchel

Nasza reprezentacja spisała się na medal
wydarzenia sportowe

10.czerwca 2019r. w Mrągowie został rozegrany półfinał mistrzostw województwa Szkolnego Związku Sportowego. Nasza reprezentacja spisała się na medal wygrywając wszystkie spotkania. Główną nagrodą jest udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się 14.06 w Nowym Mieście Lubawskim.
Wyniki:
Gimnazjum Sportowe 10:2 ZS Janowiec
Gimnazjum Sportowe 4:2 ZS Mrągowo

Skład zespołu : Modzelewski Kamil- Szuchnicki Cyprian, Kucharski Arkadiusz, Pieńczykowski Bartosz, Lipiński Piotr, Sylwisty Kacper, Suski Konrad, Antonowicz Wiktor
Trener: Dariusz Ryszkiewicz
Wycieczka do Wrocławia
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

Wycieczka do Wrocławia, która odbyła się 31.05.2019 roku zawiodła nas do pięknego wrocławskiego ZOO, które ma 150 lat i w wyjątkowy sposób łączy tradycję z nowoczesnością. Podziwialiśmy Oceanarium poświęcone faunie i florze jednego kontynentu-Afryce. Afrykarium pokazało nam kolorową mozaikę ekosystemów-egzotyczne zwierzęta, rośliny i charakterystyczne warunki atmosferyczne. Była to niesamowita podróż w świat przyrody i geografii, która pozwoliła nam poszerzyć swoje wiadomości. Kolejnym etapem naszej wycieczki było Muzeum Panorama Racławicka. To monumentalne malowidło przedstawiające bitwę pod Racławicami, które można porównać do współczesnej technologii 3D zachwyciło wszystkich uczestników. Specjalna, panoramiczna perspektywa, oświetlenie, scenografia dobudowana przed płótnem wywołują wrażenie jego wielowymiarowości. Swoją osobliwością zainteresował nas bardzo Ostrów Tumski jako najstarsza i zabytkowa część Wrocławia. Ciekawym sposobem zwiedzania miasta było wspólne poszukiwanie wrocławskich krasnali. Wycieczka do jakże pięknego miasta udowodniła nam, dlaczego Wrocław był wybrany na Europejską Stolicę Kultury.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach

Opiekunowie: Marta Niemotko, Daniel Potuszyński

Złota Nutka
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

28 maja 2019 roku odbywały się przesłuchania w ramach XXV Festiwalu Piosenki Dziecięcej ZŁOTA NUTKA, którego celem jest promowanie młodych talentów i inspirowane do dalszych poszukiwań i doskonalenia warsztatu.

Jury w składzie: Anna Świderska, Dominika Krassowska, Marcin Pyciak – ceniło poziom wykonywanych utworów przez osoby śpiewające, dykcję, intonację, interpretację, dobór repertuaru do wieku oraz ogólny wyraz artystyczny i wyłoniło zwycięzców, którzy wystąpili 05 czerwca 2019 roku w Ełckim Centrum Kultury na sali widowiskowej w czasie finału Konkurs. Z Zespołu Szkół Sportowych – Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku Złotą Nutkę za wykonanie utworu „Kolorowy Wiatr” – piosenka z filmu „Pocahontas”, otrzymał zespół przygotowany przez Panią Ewę Awramik:

Wiktoria Lipińska
Julia Danowska
Martyna Jankowska

Wśród najlepszych znalazła się również Natalia Maciorowska z utworem „Dyrygent” – autor tekstu i muzyki: Ewa Krysian.

W Indianskiej Wiosce i w Chlebowym Domku
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię


W piątek 7 czerwca, klasa 4c i 4d SPS6 razem z wychowawczyniami - Marleną Milewską i Kamilą Kęsicką wybrały się na wycieczkę klasową . Pierwszym punktem programu wycieczki był rejs po pięknym jeziorze Niegocin. Po spędzeniu relaksującej godziny na statku, udaliśmy się do Wioski Indiańskiej w Spytkowie, gdzie wszyscy Uczniowie wzięli udział w warsztatach chlebowych w 'Chlebowym Domku'.

Dzień pełen pozytywnych wrażeń był również okazją do integracji, zdobywania nowych doświadczeń i poszerzenia wiedzy kulinarnej.

Organizator wycieczki: Marlena Milewska.

Opieka: M. Milewska, Kamila Kęsicka, Edyta Ostrowska, Agnieszka Łabanowska.

Oswoić się ze zdarzeniami nad wodą
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniach 06.06 – 07.06.2019 r. 25 uczniów klasy 5a Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku wzięło udział w zorganizowanym przez Fundację Naktuz szkoleniu z ratownictwa wodnego. Głównym założeniem była niwelacja strachu i oswojenie dzieci ze zdarzeniami nad wodą.

W pięknie położonej Bazie Mazurskiej Służby Ratowniczej Okartowo nad Śniardwami uczniowie przez dwa dni poznawali i ćwiczyli różne techniki ratownicze zarówno z plaży, jak i łódki. Jedną z nich było tworzenie z 8 osób łańcucha służącego do wyciągnięcia z wody osoby tonącej. Chociaż były to tylko ćwiczenia, dzieci z wielkim zaangażowaniem starały się nie dopuścić, by koleżanka czy kolega zginęli. Wiele emocji wzbudziło również wykorzystanie liny na kołowrotku oraz wyciąganie osoby z wody na pomost lub łódkę. Na zakończenie wszyscy przeżyli ślizg po 3 osoby na obiekcie pływającym za motorówką ratowniczą – jak twierdzili uczniowie: „to było straszne, ale fajne; można jeszcze raz?”.

Wstępne dane Komendy Głównej Policji wskazują, że tylko w czerwcu 2019 r. utonęło 19 osób. W 2018 r. liczba utonięć wyniosła 545, z czego 33 osoby do 18. roku życia. Najczęstszymi okolicznościami utonięć jest kąpiel w miejscu niestrzeżonym lub zabronionym. Warto zatem uświadamiać dzieciom, jak ważne są prawidłowe zachowania w kontakcie z wodą.

tekst i zdjęcia: Teresa G. Gorajewska
opiekunowie: Iwona Grygo, Teresa G. Gorajewska, Krzysztof Konowalski
prowadzący szkolenie: Grzegorz Gajewski, Dariusz Kosnowski

Film promocyjny szkoły
KronikaAutorzy filmu: Alicja Piwko, Paulina Iwiska - uczniowie klasy 1S, 2019

Zawody pływackie z okazji Dnia Dziecka
wydarzenia sportowe

Uczennica klasy 3a Natalia Maciorowska zajęła dwa II miejsca- w stylu grzbietowym i dowolnym podczas Zawodów z okazji Dnia Dziecka - Mój pierwszy start!

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu wspaniałych sukcesów

Katarzyna Cholewińska

Mistrzostwa Miasta Ełku
wydarzenia sportowe

Uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 i Gimnazjum Sportowego w roku szkolnym 2018/19 brali udział w Mistrzostwach Miasta Ełku w ramach rozgrywek Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnego Związku Sportowego.

30 maja 2018r. na Stadionie Miejskim odbyło się podsumowanie rywalizacji klas IV-VI oraz VII-VIII i III gimnazjum. Tego dnia reprezentacja dziewcząt rozegrała mini turniej piłki nożnej i zajęła II miejsce, natomiast sztafeta 10x200m po zaciętej walce z SP 2, również II miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Ostatecznie w pierwszej kategorii nasza szkoła zajęła I miejsce, a w drugiej II miejsce i otrzymała czek na sumę 3000 zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego!

Sport to nie tylko puchary, medale i dyplomy. Sport pomaga w pokonywaniu własnych słabości, kształtuje charakter, uczy odpowiedzialności, systematyczności i pokory. Sport to zwycięstwa, ale również dzielnie zniesione porażki. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę w zawodach sportowych. Podziękowania za sportowe serce i oddanie w przygotowanie uczniów do zawodów składamy również nauczycielom wychowania fizycznego. Dziękujemy również wszystkim nauczycielom przedmiotów za wyrozumiałość i sprawną organizację procesu dydaktycznego.

Katarzyna Cholewińska

VII Gminny konkurs Piosenki Dziecięcej
Kronika
W dniu 31 maja 2019 roku odbył się VII Gminny konkurs Piosenki Dziecięcej, w którym uczennica klasy 2a prezentując piosenkę "Cud w szafie" wyśpiewała 3 miejsce. Gratulujemy serdecznie.
Strona 2 z 126 < 1 2 3 4 5 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1913854 Unikalnych wizyt