Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
Uwaga! Ogłaszamy zapisy do klasy IV SPS nr 6 i do Gimnazjum Sportowego o specjalnościach piłka siatkowa dziewcząt i chłopców oraz piłka nożna chłopców
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook Edukacja teatralna27/04/2015 00:29:34 
 
Rekrutacja 2015/2016
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Po lekcjach
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Rekrutacja do klas sportowych
Ogłoszenie

Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku ogłasza w roku szkolnym 2015/2016 nabór do
Gimnazjum Sportowego
oraz Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 do klas o następujących specjalnościach sportowych:
Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców,
Piłka nożna chłopców.


Składanie podań do klasy I Gimnazjum Sportowego od 11 maja do 22 czerwca 2015 r.

Próba sprawności fizycznej dla kandydatów odbędzie się :
Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców - 16 maja 2015 r. o godz. 12:00 sala sportowa.
Ewentualny dodatkowy test kwalifikacyjny odbędzie się 20 czerwca 2015 r. o godz. 12:00.

Piłka nożna chłopców - 28 maja 2015 r. o godz. 17:00 boisko „Orlik” .
Ewentualny dodatkowy test kwalifikacyjny odbędzie się 18 czerwca 2015 r. o godz. 17:00.

Składanie wniosków o przyjęcie do Szkoły Podstawowej Sportowej do 30 kwietnia 2015 r.

Próba sprawności fizycznej dla kandydatów odbędzie się:
Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców 16 maja 2015 r. o godz. 9:00 sala sportowa.
Ewentualny dodatkowy test kwalifikacyjny odbędzie się 20 czerwca 2015 r. o godz. 9:00.

Piłka nożna chłopców 9 maja 2015 r. o godz. 10:00 boisko „Orlik”.
Ewentualny dodatkowy test kwalifikacyjny odbędzie się 18 czerwca 2015 r. o godz. 17:00.

Serdecznie zapraszamy. Szczegóły w zakładce REKRUTACJA.
Najmłodsi Siatkarze
wydarzenia sportoweDnia 25.04.2015r podczas soboty otwartej, najmłodsze dzieci z klasy 1 i 2 SP, trenujący siatkówkę w szkółce siatkarskiej "Green Volley", zaprezentowały nabyte umiejętności w ćwiczeniach z balonikami. Trening przeprowadzili Pan Dariusz Maciorowski i Grzegorz Orzeł. Dodatkową atrakcję były ćwiczenia końcowe w formie zabaw, które przygotowała Pani Katarzyna Cholewińska.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 KLAS III LO
KronikaDnia 24.04. 2015 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. Dla tegorocznych abiturientów mijający rok był czasem nowych wyzwań, zdobywania wiedzy i kształtowania większych umiejętności. Uroczystość miała charakter wyjątkowy, podczas której najlepszym uczniom wręczono świadectwa z wyróżnieniem, nagrody a ich rodzicom listy gratulacyjne. Najlepsi sportowcy, którzy godnie reprezentowali barwy szkoły w różnorodnych zawodach sportowych otrzymali podziękowania i dyplomy z rąk nauczycieli wychowania-fizycznego: Pana Jarosława Andrzejewskiego i Pana Tomasza Kowalko. Pani Dyrektor Ewa Litman wszystkim absolwentom pogratulowała ukończenia szkoły, życzyła realizacji planów i zamierzeń związanych z dalszą edukacją. Ten wzruszający dzień uświetnił występ artystyczny naszych młodych, zdolnych aktorów i piosenkarzy przygotowany przez Panią Teresę Gorajewską i Panią Małgorzatę Kosieradzką. Przedstawienie spotkało się z aplauzem publiczności oraz wprowadziło miły i pogodny nastrój. Była radość. Było wzruszenie. Były też łzy, gdyż „ucieka niepowtarzalnie czas”. Wierzymy, że długopisy wręczone w prezencie przez klasy drugie przyniosą szczęście na egzaminie maturalnym. Tego z całego serca wszystkim absolwentom życzymy.

Osoba odpowiedzialna za prowadzenie uroczystości: Katarzyna Klimach

Osoba odpowiedzialna za nagłośnienie: Jarosław Andrzejews
'Królowa Elżbieta II' - konkurs
Ogłoszenie

Zapraszamy wszystkich uzdolnionych plastycznie uczniów klas 4-6 SPS 6 do wzięcia udziału w konkursie 'Elżbieta II - Królowa Wielkiej Brytanii'.
Zadaniem uczestników konkursu jest samodzielne wykonanie portretu Królowej Elżbiety II. Technika wykonania i rozmiar pracy są dowolne. Praca może być wkonana indywidualnie lub grupowo. Ocenie będą podlegały: zgodność z tematem, walory artystyczne, estetyka i pomysłowość.
Portrety należy przekazać do dnia 27.04.2015 (poniedziałek) do pani Marleny Skutnik lub pani Edyty Ostrowskiej.
Trzy najlepsze prace (wybrane przez specjalnie powołaną komisję) będą reprezentowały naszą szkołę podczas Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego ogłoszonego przez SP 9 w Ełku: 'Elżbieta II - Królowa Wielkiej Brytanii - portret'.
Życzymy powodzenia WSZYSTKIM konkursowiczom!

organizatorki szkolnego etapu konkursu: M. Skutnik & E. Ostrowska.
„Słucham i mówię”- zabawy logopedyczne
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 17 kwietnia 2015r. uczniowie klasy I „b” uczestniczyli w zajęciach pt. „Słucham i mówię” z udziałem logopedy- p. Marii Łepkowskiej. Celem ich było usprawnianie narządów mowy, wyrazista wymowa samogłosek, odblokowywanie nagromadzonych, zblokowanych emocji, wdrażanie do koncentracji na słowie mówionym, utrwalanie prawidłowego toru oddechowego Dzieci chętnie wykonywały ćwiczenia z elementami kinezjologii edukacyjnej przy muzyce. Bardzo podobały się im ćwiczenia uwalniające emocje w formie masażu stóp. Najciekawsza okazała się zabawa fabularyzowana pt. „Samogłoski i ich przyjaciele”. Zajęcia były bardzo zajmujące. Dzieci z radością i dużym zaangażowaniem w nich uczestniczyły. Na zakończenie, za aktywną pracę, otrzymały nagrody, co jeszcze bardziej podniosło atrakcyjność lekcji. Dziękujemy p. Marii Łepkowskiej i zapraszamy do dalszej współpracy.
Beata Staniszewska
Dzieci uczyły pierwszej pomocy!
W dniu 15.04.2015 na dworcach kolejowych w całej Polsce odbyła się akcja Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: "Pierwsza pomoc - to dziecinnie proste". Brali w niej udział trzecioklasiści z naszej szkoły. Pola Kopiczko, Mateusz Łochowski, Krzysztof Przybysz i Kamil Worończuk uczyli podróżnych udzielania pomocy przedmedycznej. Dzięki tej akcji i wcześniejszym szkoleniu uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 uświadomili sobie jak ważna, skuteczna i prosta jest pierwsza pomoc. Gratulujemy odwagi i zaangażowania!
Tomasz Kowalko
„WESELE” STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W TEATRZE POLSKIM W WARSZAWIE
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 14 kwietnia 2015 r. odbyła się wycieczka naszych uczniów do Warszawy na spektakl „Wesele” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Wyjazd odbył się w ramach prowadzonej edukacji teatralnej. Nasze spotkanie ze stolicą rozpoczęliśmy od wizyty na Stadionie Narodowym. Z punktu widokowego podziwialiśmy przestronność stadionu i jego ogólną architekturę. Zwiedziliśmy również Łazienki Królewskie z licznymi obiektami zabytkowymi. Spacer w tak uroczym miejscu, które stało się najpiękniejszym układem przestrzennym Warszawy zakończyliśmy przy pomniku Fryderyka Chopina. Następnie udaliśmy się do Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana, który zachwycił nas własną inscenizacją „Wesela” wg. utworu St. Wyspiańskiego pod tym samym tytułem. „Wesele” jest jednym z najważniejszych dzieł kultury narodowej powstałych w epoce Młodej Polski. Utwór podejmuje najważniejsze zagadnienia polskiego bytu narodowego i jest jednym z tych utworów, które kształtowały wyobraźnię zbiorową Polaków. Realizacja „Wesela” w Teatrze Polskim wychodzi z chałupy do eleganckiej oranżerii, która może być pracownią malarza, bo na balkonach wiszą obrazy z epoki. Aktorzy często się do nich odwołują, ponieważ ilustrują akcję przedstawienia. Tekst utworu dopełniany jest piosenkami discopolowymi, co odnosi się do czasów nam współczesnych. Ciekawe rozwiązania scenograficzne, przyśpiewki weselne i przepiękne kostiumy czynią ten spektakl wyjątkowym i widowiskowym. Zachwycaliśmy się grą znanych polskich aktorów – Andrzeja Seweryna, Joanny Trzepiecińskiej, Jerzego Schejbala, Piotra Cyrwusa, Natalii Sikory i innych. Sztuka zbiera entuzjastyczne opinie zarówno wśród znanych twórców, krytyków teatralnych i widzów. Przekonaliśmy się, że Teatr Polski w Warszawie gwarantuje wielki kunszt gry aktorskiej i reżyserię na najwyższym poziomie.
Pogoda i humory na wycieczce dopisywały nam wspaniale.

W wycieczce brali udział uczniowie klas: 1L,1M,2C,2B2,2A,3B2,VIa

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Małgorzata Kosieradzka, Katarzyna Cholewińska
Pieczenie ciasteczek
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Klasa Ia szkoły podstawowej jest dobra nie tylko w sporcie i nauce ale również ... w kuchni. Dzięki współpracy z rodzicami i zaangażowaniu mamy uczennicy Pani Alicji Kaczyńskiej, udało się zorganizować lekcję pieczenia ciasteczek z klasą cukiernictwa prowadzoną przez Panią Małgorzatę Włodarczyk w Zespole Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku we wspaniale wyposażonej pracowni. Już samo przebywanie w tak nowoczesnej pracowni cukierniczej sprawiało wrażenie. A cóż dopiero kiedy można było na chwilę stać się prawdziwym cukiernikiem. Piekliśmy i dekorowaliśmy ciasteczka pod bacznym okiem specjalistów cukierników, a potem była rozkosz dla podniebienia, czyli konsumpcja własnych wyrobów. Radości nie było końca gdy oprócz ciasteczek na drogę uczniowie dostali dyplom „młodych cukierników” wraz z przepisem na babeczki z czekoladą, które właśnie robili. Było wspaniale! Dziękujemy! I do zobaczenia następnym razem.

wych. G. Sacharzewska
„Planetarium” w naszej szkole
KronikaWiosną klasy Ia, Ib, Ic, szkoły podstawowej miały okazję uczestniczyć w nietypowych lekcjach astronomii. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o kosmosie oraz oglądali gwiazdy, planety i drogę mleczną na „kulistym ekranie”. A było co oglądać, bo piękno wszechświata jest niepowtarzalne.

G. Sacharzewska, B. Staniszewska, H. Borowa
„Mały Mistrz” sportowy
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Uczniowie kl. Ia szkoły podstawowej podczas różnych uroczystości szkolnych, promując aktywność fizyczną, prezentują nabyte umiejętności poznane podczas zajęć „Małego Mistrza”. Jednym z takich dni były „ Dni Otwarte Szkoły”. Wraz z siatkarkami z klasy piątej sportowej uczniowie pod kierunkiem p. K. Cholewińskiej pokazali zestaw ćwiczeń z piłką do wykorzystania na co dzień. Bierzmy przykład z naszych młodych sportowców.

wych. G. Sacharzewska
Plan lekcji
OgłoszenieOd 8 kwietnia zajęcia sportowe piłki nożnej odbywać się będą na Orliku lub stadionie MOSiR. W zakładce PLAN LEKCJI umieszczony jest plan uwzględniający zmiany. Proszę o sprawdzenie i poinformowanie uczniów.
Strona 1 z 44 1 2 3 4 > >>

Poćwicz online
Projekty w szkole
Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
kontakt z administratorem

684242 Unikalnych wizyt