Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
Uwaga! Ogłaszamy zapisy do klasy IV SPS nr 6 i do Gimnazjum Sportowego o specjalnościach piłka siatkowa dziewcząt i chłopców oraz piłka nożna chłopców
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook Edukacja teatralna28/03/2015 02:44:59 
 
Rekrutacja 2015/2016
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Po lekcjach
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Rekrutacja do klas sportowych
Ogłoszenie

Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku ogłasza w roku szkolnym 2015/2016 nabór do
Gimnazjum Sportowego
oraz Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 do klas o następujących specjalnościach sportowych:
Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców,
Piłka nożna chłopców.


Składanie podań do klasy I Gimnazjum Sportowego od 11 maja do 22 czerwca 2015 r.

Próba sprawności fizycznej dla kandydatów odbędzie się :
Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców - 16 maja 2015 r. o godz. 12:00 sala sportowa.
Ewentualny dodatkowy test kwalifikacyjny odbędzie się 20 czerwca 2015 r. o godz. 12:00.

Piłka nożna chłopców - 28 maja 2015 r. o godz. 17:00 boisko „Orlik” .
Ewentualny dodatkowy test kwalifikacyjny odbędzie się 18 czerwca 2015 r. o godz. 17:00.

Składanie wniosków o przyjęcie do Szkoły Podstawowej Sportowej do 30 kwietnia 2015 r.

Próba sprawności fizycznej dla kandydatów odbędzie się:
Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców 16 maja 2015 r. o godz. 9:00 sala sportowa.
Ewentualny dodatkowy test kwalifikacyjny odbędzie się 20 czerwca 2015 r. o godz. 9:00.

Piłka nożna chłopców 9 maja 2015 r. o godz. 10:00 boisko „Orlik”.
Ewentualny dodatkowy test kwalifikacyjny odbędzie się 18 czerwca 2015 r. o godz. 17:00.

Serdecznie zapraszamy. Szczegóły w zakładce REKRUTACJA.
Rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszą Wiosenną Salę Lekcyjną
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

21 marca 2015 r, podczas Dnia Otwartego Szkoły rozstrzygnięto konkurs na NAJpiękniejszą Wiosenną Salę Lekcyjną.
W konkursie wzięły udział prawie wszystkie klasy SPS 6. Jury w składzie: pani dyrektor Ewa Litman, pani w-ce dyrektor Dorota Karpińska oraz pani Katarzyna Cybulska Buźniak, po wnikliwym obejrzeniu i ocenie wszystkich pięknie udekorowanych sal, postanowiło:
I miejsce zajęła klasa 5a (sala 114)
II miejsce zajęła klasa 5c (sala 115)
III miejsce zajęła klasa 6a (sala 113)
Wiosenne zawody pływackie
wydarzenia sportowe

Dn. 21 – 22 marca 2015 r. w Giżycku odbyły się XII Wiosenne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. Organizatorem zawodów był: MKS MEDYK GIŻYCKO.
Uczeń klasy III b Krzysztof Przybysz zdobył I miejsce z czasem 1:21.26 w kategorii 10 lat chłopców stylem dowolnym na 100 m oraz I miejsce z czasem 1:31.26 w kategorii 10 lat chłopców stylem grzbietowym na 100 m.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Grażyna Syrwid-Paszkowska
Wiosna, wiosna, wiosna zawitała na zielono i sportowo!!!
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię I

Kliknij, aby zobaczyć galerię II

Z okazji Dnia Wiosny 21.03.2015 w Zespole Szkół Samorządowych w klasach 0-III uczniowie mimo soboty chętnie uczestniczyli w zajęciach. Każdy znalazł coś dla siebie. Różnorodność zajęć była ogromna. Jedni występowali w kabarecie, inni wykonywali pisanki. Nie zabrakło też sportu. Można było tańczyć, ćwiczyć i gimnastykować się. W tym dniu szkoła nasza tętniła życiem. Odwiedzili nas także rodzice, dziadkowie oraz przyszli uczniowie zainteresowani nauką w naszej szkole. Wszyscy mogli się przekonać, że u nas każdy może czuć się bezpieczny, bo panuje wręcz ciepła, rodzinna atmosfera. Pamiętając o naszym przewodnim haśle ,, W zdrowym ciele, zdrowy duch”, uczniowie z dużym zaangażowaniem włączyli się w działania promujące zdrowy styl życia i sportowe zachowania. Wszyscy świetnie się bawili. Niech żałują Ci, którzy nie byli !!!

Jolanta Gutowska
Mistrzostwa Piłki Siatkowej klas 3 SP
wydarzenia sportowe
21.03.2015 na Sali Gimnastycznej w naszej szkole odbył się Turniej mini siatkówki dziewcząt i chłopców klas III szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie uczęszczający na zajęcia w ramach projektu "Nasze Pasje". W turnieju wzięło udział 48 uczniów klas 3 głownie z Ełku, ale również była jedna szkoła z Olecka. Ponieważ były to dzieci dopiero uczące się siatkówki turniej rozegrany został w formie "Rzucanki Siatkarskiej".
Dzięki temu, że turniej był współfinansowany z budżetu Miasta Ełku w ramach projektu „Mistrzostwa Piłki Siatkowej klas 3 SP” dzieci otrzymały ciekawe nagrody oraz coś słodkiego.
Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy wielu sukcesów w przyszłości.
Turniej minisuatkówki dziewcząt
wydarzenia sportowe
16.03.2015 w Gimnazjum nr 4 w Ełku odbył się turniej mini siatkówki dziewcząt dla klas IV i V szkół podstawowych biorących udział w projekcie Akademii Siatkówki Szkolnych Ośrodków Sportowych. Do turnieju szkoły mogły zgłosić maksymalni 3 zespoły dziewcząt.

Naszą szkołę reprezentowały:

Klasy IV
1 Zespół: Sobolewska Zuzanna i Gutowska Maja
2 Zespół: Lewandowska Julia i Urbanowicz Aleksandra
3 Zespół: Popławska Michalina i Stachyra Patrycja

Klasy V
1 Zespół: Jaśkiewicz Martyna, Lutyńska Gabriela, Łoboda Katarzyna, Niecikowska Karolina
2 Zespół: Borkowska Julia, Dawidowska Anna, Kamińska Julia
3 Zespół: Gulan Anna, Kadłubowska Natalia, Smoleńska Wiktoria

W turnieju wzięło udział 60 dziewcząt z klas czwartych i piątych ełckich szkół podstawowych.

Dzieci otrzymały słodkie upominki od prezydenta Tomasza Andrukiewicza oraz dyrektora Gimnazjum nr 4 Mirosławy Modzelewskiej. Poza tym każda szkoła biorąca udział w turnieju otrzymała 14 kompletów meczowych z nadrukiem akademii siatkówki.

Trenerzy: Dariusz Maciorowski i Grzegorz Orzeł
Czwarta edycja Międzyszkolnego Konkursu Optymistycznej Piosenki Angielskiej 'Don't Worry, Sing Happy!'
Ogłoszenie
9 kwietnia 2015 w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku, odbędzie się czwarta edycja Międzyszkolnego Konkursu Optymistycznej Piosenki Angielskiej 'Don't Worry, Sing Happy!' Zgłoszenia będą przyjmowane do 23 marca 2015, więc jeśli ktoś z uczniów SPS 6 lub LO nie zdążył jeszcze poinformować swojego nauczyciela języka angielskiego o chęci wystąpienia w konkursie

Zapraszamy!!!

Organizatorzy: Marlena Skutnik & Katarzyna Cybulska-Buźniak.
Indywidualne Mistrzostwa Miasta Ełku w Tenisie Stołowym
wydarzenia sportowe

Kliknij, aby zobaczyć galerię


Dnia 13 marca w Szkole Podstawowej nr 9 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Miasta Ełku w Tenisie Stołowym. Zawody rozegrano systemem turniejowym według przepisów Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Reprezentanci naszej szkoły wykazali się wspaniałą postawą, zaangażowaniem, grą fair play i zajęli wysokie miejsca:
Filip Ryszkiewicz - III miejsce
Kacper Gajewski –IV miejsce
Kacper Śleszyński –X miejsce.
Gratulujemy bardzo dobrego występu i życzymy powodzenia i sukcesów w kolejnych zawodach.

Trener: Grzegorz Orzeł
Opiekun : Katarzyna Cholewińska
Which way to the UK?
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię


'Jak brzmi angielskie dzień dobry po 12:00?', 'Kim był John Lennon'?, 'Co to jest Harrods?' - na te i wiele innych pytań dotyczących Wielkiej Brytanii odpowiadali uczniowie klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Elku.
Konkurs wiedzy o kulturze brytyjskiej 'Which Way To The UK' zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego, p. Marlenę Skutnik i p. Edytę Ostrowską miał na celu zachęcić uczniów szkoły podstawowej do zapoznania się z historią i kulturą Zjednoczonego Królestwa. Uczniowie klas 4-6 walczyli o zwycięstwo w trzech kategoriach. Każda klasa wykonała plakat pod hasłem 'Short Guide To Thge UK' - zachęcający do odwiedzenia UK poprzez pokazanie najciekawszych miejsc i zabytków tego kraju. Kolejną kategorią był występ wokalno-taneczny do muzyki najsławniejszej grupy brytyjskiej, The Beatles. Sala gimnastyczna SPS 6 wypełniła się dźwiękami takich hitów jak 'Love Me Do', 'Eight Days A Week' czy 'Here Comes The Sun'.
Ostatnia kategoria to 'Quiz'. Przedstawiciele każdej klasy odpowiadali na pytania dotyczące British Royal Family, historii i zwyczajów panujących w Wielkiej Brytanii.
Konkurs wygrała klasa 6a z wynikiem 200 punktów. Drugie miejsce zajęła klasa 5b, a trzecie klasa 6b. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody, a wszystkie klasy opuściły salę gimastyczną z pamiątkowymi dyplomami i bogatsze w wiedzę o kraju języka, którego uczą się na co dzień w szkole.
Klasa 6a otrzymała również 'Złoty Bilet' do występu podczas Międzyszkolnego Konkursu optymistycznej Piosenki Angielskiej 'Don't Worry, Sing Happy', który odbędzie się Zespole Szkół Samorządowych w Ełku już 9 kwietnia.

Marlena Skutnik.
ZAPROSZENIE
wydarzenia sportowe Kluby Siatkarskie UKS Maratończyk i Green Volley zapraszają dzieci w rocznikach 2006 i 2007 na „Gry i zabawy z elementami siatkówki” Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę: Dariusz Maciorowski – rocznik 2006 –tel. 509 930 789, Grzegorz Orzeł – rocznik 2007- tel. 696 861 469, Wszystkie zajęcia odbywają się w poniedziałki od 16.00 do 17.00, na Sali gimnastycznej w SPS 6 przy ul. Suwalskiej 15 Zajęcia współfinansowane z budżetu Miasta Ełku w ramach projektu „Mali mistrzowie siatkówki”.
Sprawozdanie z realizacji konkursu czytelniczego klas 5 „Z nitką Ariadny po wieniec laurowy”
Kronika
Od wielu lat znajomość mitologii greckiej i rzymskiej należy do kanonu kultury europejskiej. Pierwszy kontakt z mitami to opowiadania zamieszczone w szkolnych podręcznikach, a następnie „Mitologia” Jana Parandowskiego, nieco później „Iliada” i „Odyseja” Homera. Należy pamiętać, że starożytność jest cały czas obecna w naszej współczesnej kulturze: sztuce, tradycji i języku. Konkurs mitologiczny „Z nitką Ariadny po wieniec laurowy”, który odbył się 9 marca 2015r. w naszej szkole, miał na celu upowszechnienie wiedzy dotyczącej mitologii, rozwijanie zainteresowań i umiejętności uczniów klas piątych. Zmagania konkursowe polegały na rozwiązaniu przez uczniów, w ciągu 45 minut, testu wiedzy złożonego z 20 zadań, sprawdzających wiedzę z mitologii starożytnej Grecji i Rzymu. O tym, że pytania zawarte w konkursie nie były trudne, świadczyły uśmiechnięte buźki.
Laureaci konkursu
I miejsce Jakub Bukowski uczeń klasy 5 c
II miejsce Adelina Dziemidow uczennica klasy 5 c
III miejsce Aleksander Kalicki uczeń klasy 5 a
Wyróżnienia
Anna Gulan uczennica klasy 5 a
Kamila Jeremicz uczennica klasy 5 a
Wszystkim serdecznie gratuluję i życzę powodzenia w kolejnych konkursach. Organizator: Hanna Tyszko
Strona 1 z 43 1 2 3 4 > >>

Poćwicz online
Projekty w szkole
Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
kontakt z administratorem

667803 Unikalnych wizyt