Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook28/11/2015 01:26:03 
 
Rekrutacja 2015/2016
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Po lekcjach
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Nasi Laureaci Konkursu Plastycznego
Kronika


W dniu 23.11.2015 roku podczas uroczystej gali finałowej na obchodach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, zostały wręczone nagrody laureatom konkursu „Jak wygląda cukrzyca”. Nasze uczennice z klasy Va odniosły duży sukces zdobywając najwyższe lokaty. Julia Lewandowska i Maja Gutowska zajęły I miejsce, a Gabriela Piotrowska II miejsce. Prace oceniane były pod względem wartości artystycznej i oryginalności. Konkurs współfinansowany był z budżetu miasta Ełk, a główny cel to upowszechnianie wiedzy na temat cukrzycy. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w formie artystycznej własnej wizji tej choroby. Organizatorem było Ełckie Stowarzyszenie Diabetyków, które zwycięzcom przyznało nagrody rzeczowe. Laureatom gratulujemy!.

Opiekun: Katarzyna Klimach-nauczycielka plastyki
Jesienne zwyczaje na Mazurach
wydarzenia sportowe

Dzieci 5-cio i 6-cioletnie z kl. 0 uczestniczyły w zajęciach w Muzeum Historycznym. Tematem zajęć były „Jesienne zwyczaje na Mazurach”. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści na temat prac jesiennych w polu. Dowiedziały się również, jak kiedyś wykorzystywano słomę. Dzieciom najbardziej spodobały się wykonane z niej ozdoby do domu, które zupełnie różnią się od dzisiejszych. A słomiana biżuteria (pierścionek, bransoletka, broszka) wywołały zdziwienie i wielki podziw!
Radosnym akcentem na zakończenie zajęć było samodzielne wykonanie słomianego słoneczka, które dzieci mają zamiar powiesić na choince.

Małgorzata Zdankowska
Piłkarski weekend uczniów klasy IV i V B
wydarzenia sportowe

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Rona '04-VB Szkoła Podstawowa Sportowa
Po serii zwycięskich sparingów rocznika 2004 przyszedł czas na porażkę. Z nie byle kim, bo z rówieśnikami z Białostockiej Jagiellonii. Spotkanie rozegrane zostało w wymiarze czasowym 3x25. Mimo słabszej pierwszej tercji (0-4) kolejne były już wiele lepsze w wykonaniu młodych RONIARZY.
Wynik:
I - 0-4
II - 0-1
III - 1-1 (SOBOLEWSKI)
Grali:
JAKONIUK, SOBOLEWSKI, DAWIDOWSKI, KACPRZYK, RZYMSKI, PRZYBOROWSKI, UŁANOWICZ, UŚCIŁOWICZ, BALCERZAK, HAS, BALUTA, GAWOT, UŁANOWICZ, Tymoszczuk, Pietraszek, Pejcz, Filipowicz, Julecki, Kuczyński, Chrościelewski, JUCHNIEWICZ Gawot, Szymbor.
Po meczu chłopcy udali się na Stadion miejski w Białymstoku aby obejrzeć pojedynek EKSTRAKLASY JAGIELLONIA BIAŁYSTOK VS KORONA KIELCE.
Plany rocznika 2004 jeszcze w tym roku:
28.11.2015 - Mecz Kontrolny z MOSP JAGIELLONIIĄ BIAŁYSTOK W BIAŁYMSTOKU
05.12.2015 - turniej halowy Jagielloniia Cup w Białymstoku
12.12.2015 - turniej 9x9 w Marijampolu (Litwa)

Rona '05: Kolejne doświadczenia - IV b Szkoła Podstawowa Sportowa
W dniu dzisiejszym Nasi chłopcy z rocznika 2005 rozegrali 100 minut gry kontrolnej z MOSP-em Jagiellonia Białystok. Mecz rozłożony był na 5 cześci.
20 min - Rona - MOSP 0:2
20 min - Rona - MOSP 1:1
20 min - Rona - MOSP 2:2
20 min - Rona - MOSP 2:1
Piąte spotkanie pierwszy raz rozegraliśmy w układzie 9:9!!!
Rona - MOSP 4:2 (Luberecki, Krzyś, Łobacz, Zabielski)
Zawodnicy biorący udział w zawodach:
Iwaszko Mateusz, Danielczyk Mateusz, Sokołowski Jakub. Zabielski Dawid, Godlewski Karol, Rusak Mateusz, Gajdek Adrian, Zaręba Jakub, Cwalina Błażej, Dębek Mateusz, Dzierżanowski Jakub, Krzyś Krystian, Szydłowski Maksymilian, Zagórski Dawid, Luberecki Filip, Łobacz Kacper
Wielkie pochwały dla wszystkich zawodników.
Po sparingu obejrzeliśmy mecz ekstraklasy Jagiellonia - Korona Kielce!

Już za tydzień w niedzielę obie ekipy ponownie wybiorą się do Białegostoku by rywalizować z Jagiellonią i drużyną z Grodna (Białoruś)

5-6 grudzień turniej w Kiedinai (Litwa)
19-20 grudzień turniej w Mariampolu (Litwa) 9v9!!!
"Być lepszym każdego dnia..."
Listopadowe sukcesy siatkarskie naszej szkoły
wydarzenia sportoweW tym roku listopad w wykonaniu uczniów naszej szkoły i nie tylko można uznać za bardzo udany. Począwszy od 10 listopada, kiedy odbyły się Mistrzostwa Ełku Szkół Gimnazjalnych, gdzie nasze dziewczęta jako I klasa Gimnazjum zdobyły Wicemistrzostwo Ełku, po turniej rodziców z ełckich podstawówek, gdzie zdobyliśmy Mistrzostwo Ełku. 16 listopada dziewczęta w kategorii czwórek zajęły I i II miejsce w turnieju w ramach ełckiej akademii siatkówki zorganizowanej przez SOS, 19 listopada chłopcy z szóstej klasy w kategorii czwórek wywalczyli Wicemistrzostwo Ełku, 20 listopada dziewczęta z Liceum zdobyły trzecie miejsce w mistrzostwach powiatu ełckiego. Dziewczęta z I klasy gimnazjum 21 listopada rozgrały II turniej eliminacyjny w ramach ligi wojewódzkiej, gdzie wygrały swoje dwa mecze z drużynami z Olsztyna i awansowały do ligi wyżej. Pozostał nam jeszcze turniej 27 listopada w kategorii czwórek, w którym nasze dziewczęta powalczą o Mistrzostwo Ełku.
Zapraszamy do obejrzenia naszych aktualnych postępów i zdjęć na Facebook Green Volley
Musical „Romeo i Julia” w teatrze Buffo
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 19 listopada 2015 r. odbyła się wycieczka naszych uczniów do Warszawy na musical „Romeo i Julia” w reżyserii Janusza Józefowicza. Była to kolejna uczta teatralna w ramach prowadzonej edukacji teatralnej. Nasze spotkanie ze stolicą rozpoczęliśmy od spaceru na Starym Mieście i wizyty w Zamku Królewskim. Podziwialiśmy przepiękny wystrój wnętrz Sali Rycerskiej, Sali Tronowej, Pokoju Marmurowego, Pokoju Króla, Pokoju Canaletta, Sali Senatorskiej oraz niepowtarzalny klimat obrazów Jana Matejki. Następnie udaliśmy się do Teatru Buffo, który zachwycił nas własną interpretacją „Romea i Julii” wg. tragedii Williama Szekspira pod tym samym tytułem. Dużym walorem musicalu jest muzyka Janusza Stokłosy do tekstów piosenek Jana Wermera: „Świetlista noc”, „Twych oczu blask”, „Boję się”. Tematem musicalu jest miłość dwojga ludzi, nie umiejących odnaleźć porozumienia ze światem dorosłych w chwili rodzącej się wielkiej miłości. Oglądaliśmy dramat pokoleń rodziców i dzieci, którzy nie umieją ze sobą rozmawiać, słuchać siebie i szanować. Przesłanie młodzieńczej miłości, która napotyka bezwzględność komercyjnego świata rodziców, pochłoniętych swoimi sprawami porusza nasze serca dogłębnie. Przepiękne stroje, aktorzy zawieszeni nad głowami widzów czynią ten musical niezwykle widowiskowym. Ze względu na niezwykle oryginalny sposób podejścia reżysera do głównego tematu, Sztuka zbiera entuzjastyczne opinie zarówno wśród znanych twórców, krytyków teatralnych i widzów.

W wycieczce brali udział uczniowie klas: 1L,3A,1S,1N,VIa
Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Małgorzata Kosieradzka, Katarzyna Cholewińska
Młodzi siatkarze z Gimnazjum w akcji
wydarzenia sportowe

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Po raz kolejny młodzi siatkarze z I klasy Gimnazjum Sportowego, objęci programem Szkolnych Ośrodków Siatkarskich mieli okazję sprawdzić swoje postępy w szkoleniu sportowym. W dniach 6 – 8 listopada uczestniczyli w Turnieju SOS w Szczytnie, gdzie zajęli III miejsce, natomiast tydzień później 13 listopada chłopcy zajęli już II miejsce w Turnieju Niepodległościowym w Olsztynie. Z tygodnia na tydzień widać duży postęp wśród chłopców, którzy trzy razy w tygodniu trenują na hali MOSiR-u na ul. Kolbego, a zajęcia w ramach SOS odbywają się w szkole sportowej.
Skład:
Trusiński Dominik, Rozmysłowski Kewin, Prawdzik Bartłomiej, Sieńkowski Bartłomiej, Śleszyński Kacper, Malinowski Mikołaj, Malinowski Sebastian, Kołdysz Krystian, Majchrzak Dawid, Łochowski Jakub, Grygo Kacper , Herbszt Nikodem.
Śniadanie daje moc!
Kronika

Dnia 6 listopada 2015r. W Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku odbyła kolejna akcja ,,Śniadanie Daje Moc”.

Celem programu jest zwiększanie świadomości – nie tylko uczniów, ale też nauczycieli i rodziców - na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.  W dalszej perspektywie, działania te przyczyniają się bowiem do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce.

Uczniowie klas 0-III przygotowały zdrową żywność. Były kolorowe, apetyczne i zdrowe kanapki, smaczne koktajle, sałatki, owocowe szaszłyki i mnóstwo innych różnorodnych zdrowych smakołyków.

Uwieńczeniem tej corocznej akcji był występ teatrzyku ,,Bajka” z klasy III a.
Aktorzy na tle przepięknej dekoracji i wspaniałych strojów wcielili się w postacie z bajki pt.,,Witaminki dla księżniczki Marcelinki”.
Swoją wspaniałą grą udowodnili, że aby być zdrowym, należy zdrowo się odżywiać i spożywać dużo owoców i warzyw. Wszyscy świetnie się bawili.

Teresa Mierzwińska
Sukces w Mistrzostwach Ełku Szkół Podstawowych w Pływaniu
wydarzenia sportowe

Kliknij, aby zobaczyć galerię

13 listopada 2015r. w Parku Wodnym MOSiR odbyły się Mistrzostwa Ełku Szkół Podstawowych w Pływaniu. W zawodach brali udział uczniowie klas 4, 5 i 6 w 8-osobowych zespołach. Szkoła mogła zgłosić po jednej sztafecie oraz dwóch zawodników na jednym dystansie indywidualnym. Zawody zostały rozegrane w kategorii dziewcząt i chłopców.
W łącznej klasyfikacji nasza szkoła zajęła IV miejsce na siedem startujących szkół. Bardzo dobrze spisała się sztafeta chłopców, która z wynikiem 2.36.11 zajęła III miejsce Dziewczęta natomiast uzyskały czas 3,14.28 i zajęły IV miejsce. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskał uczeń klasy 4c Krzysztof Przybysz- 34.70 stylem dowolnym. Był to jednocześnie jego rekord życiowy! Serdecznie gratulujemy. Pozostali zawodnicy również zasługują na pochwałę za sportową postawę i współzawodnictwo w duchu fair play.
Wszystkie szczegółowe wyniki dostępne są na stronie MOSiR: http://mosir.elk.pl/wyniki-me-szkol-podstawowych-w-plywaniu/.
Reprezentacja szkoły:
Maja Gutowska, Agnieszka Waszkiewicz, Anna Lewandowska, Amelia Pieloch, Budukiewicz Zuzanna, Anna Dawidowska, Gabriela Lutyńska, Katarzyna Łoboda, Anna Gulan, Krzysztof Przybysz, Mateusz Kułakowski, Kacper Borodziuk, Gabriel Olchowski, Wiktor Antonowicz, Dawid Has, Wiktor Makal, Mikołaj Obara, Patryk Filipowicz

Opiekunowie reprezentacji: Katarzyna Cholewińska i Grzegorz Orzeł
Prace plastyczne naszych uczennic wysoko ocenione!
KronikaDnia 16.11.2015roku został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Historia Polski Pędzlem Malowana” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr.5 im. M. Konopnickiej w Ełku. Celem konkursu było przedstawienie oczyma dzieci historii naszej ojczyzny oraz poszukiwanie nowych środków wyrazu w twórczości plastycznej dzieci. Każda szkoła podstawowa mogła zgłosić dwie prace wykonane dowolną techniką. Konkursowi towarzyszyło motto: „Maluj tak, jak widzisz, jak czujesz! Słuchaj swe serce”. Praca rysunkowa pt: „Warszawa w zgliszczach” wykonana przez Zuzię Pawłowską z klasy VIc zajęła II miejsce, a praca pt: „Bóg-Honor-Ojczyzna namalowana przez Julię Lewandowską z klasy Va zajęła III miejsce. Naszym utalentowanym plastycznie uczennicom z całego serca gratulujemy!

Opiekun: Katarzyna Klimach-nauczycielka plastyki
Sukces piłkarzy rocznik 2003'
SukcesyW Mistrzostwach Ełku Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej rocznika 2003 chłopcy reprezentujący Szkołę Sportową Sportową nr 6 w Ełku zajęli I miejsce nie przegrywając żadnego meczu. W eliminacjach na szczeblu regionalnym awansowali do dalszych rozgrywek.


Wyniki:
SPS 6 - Olecko 2:2
SPS 6- SP 3 Ełk 4-2
SPS 6- Giżycko 4-1

Gratulujemy zawodnikom i trenerowi. Życzymy dalszych sukcesów.
Nagroda w VIII Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dn.7 listopada 2015r. w Ełckim Centrum Kultury w Ełku zespół "Żaczki z Szósteczki" otrzymał nagrodę i dyplom za zajęcie II miejsca w VIII Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

Wychowawcy klas pierwszych
Strona 1 z 52 1 2 3 4 > >>

Poćwicz online
Projekty w szkole
Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
kontakt z administratorem

812345 Unikalnych wizyt