Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 087 615 47 50, Fax 087 615 47 61, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
Uwaga! Ogłaszamy zapisy do klasy IV SPS nr 6 i do Gimnazjum Sportowego o specjalnościach piłka siatkowa dziewcząt i chłopców oraz piłka nożna chłopców.
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook Edukacja teatralna03/03/2015 21:15:59 
 
Szkoła
Rekrutacja SP
Szkoła Podstawowa Sportowa
Rekrutacja LO 2014/2015
Uczniowie
Rodzice
Egzaminy zewnętrzne
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
SZKOLNY SEZON NARCIARSKI 2015
wydarzenia sportowe

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniu 19.02.2015 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wychowania fizycznego brali udział w wycieczce do Jeleniewa na stok narciarski. Stok należy do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Szelment”. Ten nowoczesny kompleks sportów zimowych znajduje się piętnaście kilometrów na północ od Suwałk w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Szelment Wielki na Górze Jesionowej. W latach międzywojennych góra ta służyła do startów szybowców. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu połączyliśmy ze zdobyciem trudnej umiejętności jazdy na nartach. Po dopasowaniu nart, ruszyliśmy w stronę stoku, gdzie pod fachowym okiem nauczycieli wychowania-fizycznego uczniowie wykonywali ćwiczenia przygotowujące do bezpiecznych zjazdów. Większość uczestników w tym dniu przeżywała swoją pierwszą przygodę z nartami. Były to wyjątkowe i emocjonujące chwile. Ruch na świeżym powietrzu rozwijał naszą ogólną sprawność fizyczną i hartował organizm. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na obiad i umówiliśmy się na narty już za rok.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Katarzyna Cholewińska, Jarosław Andrzejewski,
Grzegorz Orzeł, Tomasz Kowalko
Ciekawe lekcje – Gimnastyka z gazetą!
wydarzenia sportowe

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Aktywność fizyczna jest podstawą dobrego samopoczucia i sprawnego intelektu tę maksymę znają wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej w Ełku. Jak interesujące mogą być zajęcia sportowe przekonała się klasa 2a. Tym razem podstawowym rekwizytem do gimnastyki na zajęciach ruchowych była gazeta. Ćwiczenia były rewelacyjne. Każdy chętnie ćwiczył. Uczniowie dzielili się również swoimi propozycjami zabaw. Pomysł ćwiczeń z gazetą przyczynił się do wzrostu atrakcyjności zajęć ruchowych. Przeprowadzone zajęcia sportowe okazały się naprawdę świetną zabawą. Polecamy wszystkim!!!

Jolanta Gutowska
Mistrzostwa Miasta Ełku w Dwójkach Siatkarskich
wydarzenia sportowe

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 18.02.2015r w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Miasta Ełku w Dwójkach Siatkarskich dziewcząt, a dwa dni później w SP4 dwójki chłopców. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie trenujący siatkówkę z klasy 4a. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Gutowska Maja, Sobolewska Zuzia, Lewandowska Julia, Stachyra Patrycja, Urbanowicz Ola i Popławska Michasia. Chłopców reprezentowali: Chmielewski Piotr, Liszewski Kamil, Kasiborski Damian, Ignatowski Krzysiek i Sołtys Piotr.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie szczególnie w kategorii dziewcząt. W turnieju wystąpił 7 reprezentacji, czyli wszystkie szkoły podstawowe z Ełku. Rozrywki prowadzone były systemem każdy z każdym. Dziewczęta po zaciętym boju zdobyły 2 miejsce, przy tym wygrywając 5 pojedynków – uległy jedynie SP4. Chłopcy natomiast zajęli 4 miejsce grając dość nierówno – pokonali mistrza Ełku SP4, a przegrali ze słabszymi szkołami. Nikomu jednak nie można odmówić walecznej postawy.
Ogromne gratulacje naszym drużynom, z życzeniami wielu sukcesów w sporcie.
Ruch na świeżym powietrzu
wydarzenia sportowe

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W lutym zdobywaliśmy sprawność saneczkarza. Kolejna już sprawność „Małego Mistrza” okazała się dużą przyjemnością dla małych sportowców z klasy Ia SPS. Ileż w tym dziecięcej zabawy i radości, a przy tym ruch na świeżym powietrzu, rozwijanie i usprawnianie wszystkich mięśni po zimowo - wieczornym siedzeniu przed komputerem i telewizorem. Do ruchu na świeżym powietrzu, długo, nikogo nie trzeba namawiać, a szczególnie wysportowanych uczniów z naszej szkoły. Tak trzymać!

Grażyna Sacharzewska, Katarzyna Cholewińska
Góra grosza
Kronika

Na przełomie grudnia i stycznia Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej; pod opieką pań Beaty Florczyk i Marleny Skutnik, oraz Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego, pod opieką pań Edyty Ostrowskiej i Joanny Gaworskiej, włączył się do ogólnopolskiej akcji „ Góra Grosza”- akcja ta przebiegała pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W wyniku zbiórki Samorząd Uczniowski SP zebrał 364,47 zł. Pieniądze zostały przekazane Towarzystwu „Nasz Dom”- z przeznaczeniem na Rodzinne Domy Dziecka. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w zbiórce pieniędzy.

Opracowała Edyta Ostrowska
Mistrz matematyki - konkurs
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 16 lutego 2015r. w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 odbył się Szkolny Konkurs
Matematyczny ,,MISTRZ MATEMATYKI”. Konkurs był adresowany do uczniów klas trzecich edukacji wczesnoszkolnej.
Celem organizowanego konkursu było rozbudzanie zainteresowań i rozwijanie zdolności matematycznych, logicznego myślenia, pamięci, spostrzegawczości, umiejętności wyciągania wniosków, uwrażliwienie dzieci na problematykę zadaniową, dostarczenie radosnych przeżyć i zadowolenia z osiągnięcia sukcesu oraz zachęcenie uczniów do poznawania zasad zdrowej rywalizacji.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej:
p. G. Syrwid-Paszkowska i p. Teresa Mierzwińska.
Zadaniem uczniów było rozwiązanie 28 zadań, wśród których były zadania zamknięte
i otwarte.

I miejsce - Pola Kopiczko kl. III a .
II miejsce - Krzysztof Przybysz kl. III b, Michał Szydlik kl. III a
III miejsce - Kacper Mroczkowski kl. III a, Piotr Kruczyńsk kl. III b
Dzieci bardzo chętnie biorą udział w różnorodnych konkursach szkolnych
i międzyszkolnych, gdyż sprawdzając swoje możliwości rywalizują nie tylko w swojej klasie, ale także wśród rówieśników z innych klas, czy szkół.
Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział. Życzymy powodzenia w następnych konkursach!
Teresa Mierzwińska, Grażyna Syrwid - Paszkowska

Głos Afryki
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Głos Afryki dotarł do Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku za pośrednictwem wolontariuszy – Ewy Jodko i Wojciecha Niewińskiego którzy w grudniu 2014r zakończyli realizację projektu współfinansowanego w ramach programu Wolontariat Polska pomoc 2014 Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Projekt "Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży z wysp Ssese w Ugandzie" był realizowany od czerwca do grudnia 2014 r.10 lutego 2015 r. wolontariusze odwiedzili licealistów Zespołu Szkół Samorządowych i uczniów SPS 6.
W ramach projektu odbyły się lekcje języka angielskiego dla dzieci i młodzieży, warsztaty z zakresu rozwoju talentu i zainteresowań, counselling indywidualny, zajęcia artystyczne, warsztaty dotyczące podstaw ekonomii i efektywnego zarządzania pieniędzmi, happeningi tematyczne dla lokalnych społeczności, warsztaty rękodzielnicze i kulinarne dla młodych kobiet. W ramach inicjatywy edukacyjnej w projekcie powstał kalendarz 2015 dla nauczycieli i uczniów klas 4-6 wraz ze scenariuszem zajęć oraz wystawa fotografii poświęcona edukacji na wyspach Ssese w Ugandzie. Kalendarz trafił do 200 szkół podstawowych w całej Polsce.
Spotkanie wolontariuszy z uczniami okazało się znakomitą lekcją kulturową dla wszystkich, którzy wzięli w niej udział.Uczestnicy słuchali z zainteresowaniem relacji pana Wojtka i pani Ewy. Piękne zdjęcia obrazujące życie w Ugandzie zaprezentowane przez niecodziennych gości zachwyciły uczniów.
Wyjątkowi goście zainteresowali młodzież tematem Afryki i pokazali czym jest pasja i zaangażowanie. Zapytana o satysfakcję z podejmowanych działań, pani Ewa powiedziała ‘Satysfakcja? Chyba to że wiemy że robimy coś dobrego dla kogoś kto ma trudniejszy start w życiu z różnych powodów, że widzimy efekty naszej pracy, że sami wciąż się dużo uczymy i rozwijamy, że możemy podróżować zawodowo’.
Miejmy nadzieję, że wielu uczestników opisanego spotkania będzie mogło za kilka lat podsumować tak również swoje życiowe przedsięwzięcia.

Więcej o projektach Ewa i Wojtka można przeczytać na:
www.uslyszecafryke.org oraz http://www.eddoboozi.blogspot.com/

Organizatorka spotkania: Marlena Skutnik.
Tydzień Świadomości Dysleksji
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Uczniowie klasy I „a”, I „b” oraz IV „a” naszej szkoły wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Ełku pod patronatem Starostwa Powiatowego w Ełku, w ramach Tygodnia Świadomości Dysleksji. Pierwszaki uczestniczyły w zajęciach pt. "Myślę i działam- świąteczny zawrót głowy", prowadzonych przez p. Beatę Staniszewską i p. Katarzynę Jachowicz, natomiast uczniowie klasy IV - w zajęciach "Świąteczne składanki- sztuka składania orgiami”, prowadzonych przez p. Beatę Staniszewską. Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem wykonywali prace. Widać było, że sprawia im to dużo radości.
Nasi uczniowie wzięli także udział w konkursie plastycznym- „Baśniowa kraina ortografii”, którego celem było:
- zdobycie odpowiedzi na pytanie: Co to jest dysleksja ?
- przybliżenie uczniom idei Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji,
- aktywizacja dzieci mających trudności w czytaniu i pisaniu do wspólnych działań,
- wspieranie i integrowanie uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się,
- pogłębianie wiedzy z zakresu ortografii, rozwijanie zainteresowań tą dziedziną wiedzy,
- poszerzenie doświadczeń osobistych uczniów, w tym ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się,
- rozwój wrażliwości artystycznej, wyobraźni, postaw twórczych, pobudzenie naturalnej ekspresji.
Czworo uczniów z klasy I „b” zostało jego laureatami. I miejsce zajął Adrian Zdankowski, III miejsce – Lena Rutkowska. Wyróżnione zostały także prace Mai Guzek oraz Aleksandry Cholewińskiej. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które zostały uroczyście wręczone na terenie PCPP-P w Ełku 23 stycznia 2015 roku.

Beata Staniszewska
Konkursy, konkursy ...
OgłoszenieIV edycja Konursu 'Don't Worry, Sing Happy!' już w kwietniu!!!!
IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Optymistycznej Piosenki Angielskiej odbędzie się w czwartek, 9 kwietnia 2015r.
Aktualne informacje i relacje z poprzednich edycji
Plakat

Już w marcu czekają nas ogromne emocje podczas szkolnego konkursu Which Way To The UK?.
Szczegóły na stronie: Dołącz do nas!

spotkanie informacyjne
Drodzy Rodzice
serdecznie zapraszamy na spotkanie z Prezydentem Urbańskim, dyrekcją szkoły i trenerami w dniu 19 lutego 2015 r. o godz. 16:00 (piłka siatkowa) lub 17:00 (piłka nożna) w sprawie organizacji drużyn piłki siatkowej i nożnej od roku szkolnego 2015/2016 w klasie „IV” w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 i klasie „I” w Gimnazjum Sportowym.

Spotkanie odbędzie się w świetlicy szkolnej (parter).
Happy Valentine's Day!!
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Walentynkowy nastrój zapanował wśród uczniów SPS 6 tuż przed Świętem Zakochanych. We wtorek, 10 lutego rozstrzygnięto szkolny etap konkursu na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Jury w składzie: Edyta Ostrowska, Marlena Skutnik, Iwona Kacprzyk i Wojciech Tyborski, spośród wielu prac wykonanych przez uczniów klas 4-6, wybrało osiem najładniejszych i najbardziej pomysłowych 'walentynek', które zostały wysłane do Szkoły Podstawowej nr 3 w Ełku gdzie wezmą udział w konkursie międzyszkolnym 'Valentine's Day Card'. Autorzy najpiękniejszych prac z SPS 6 to: Gabriela Dąbrowska (6a), Jakub Sieńkowski (5a), Bartłomiej Sieńkowski (6a), Mateusz Kułakowski (5b), Bartosz Michałowski (5b), Kinga Kirycka (6a), Karolina Budzińska (6a) i Zuzanna Kunda (6a).
Trzymamy kciuki za Wasze powodzenie w dalszym etapie konkursu! :-)

Happy Valentine's Day!!

Marlena Skutnik
Strona 1 z 41 1 2 3 4 > >>

Zarejestruj się
Projekty w szkole
Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
W skrócie
Liceum Ogólnokształcące
Prowadzimy klasy z rozszerzeniem:
- matematyka, informatyka, geografia
- język polski, język angielski, historia
- geografia, język angielski, język niemiecki
- język polski, historia, wiedza o społeczeństwie,
egzamin maturalny
Szkoła Podstawowa
- nauczanie przedszkolne
- nauczanie zintegrowane
- nauczanie kl. 4 - 6
- sprawdzian w klasie 6-tej
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
kontakt z administratorem

653388 Unikalnych wizyt