Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 087 615 47 50, Fax 087 615 47 61, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
Uczniów klas 4 SPS prosimy o dostarczanie świadectw
 
  Strona Główna Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook Edukacja teatralna28/07/2014 18:23:33 
 
Szkoła
Rekrutacja SP
Szkoła Podstawowa Sportowa
Rekrutacja LO 2014/2015
Uczniowie
Dla rodziców
Matura
Nauczyciel
Organy szkoły
Treningi przygotowujące do pucharu Tuska
Wszystkie dzieci z klas III-IV SP, które zapisały się na turniej o puchar Tuska rozpoczynają treningi na orliku szkolnym.
Grafik na lipiec, w następujące dni: 9,10,15,17,18,22,24
- dziewczynki godz. 12.00
-chłopcy godz. 13.15
Kto ma piłkę, proszę zabrać ze sobą.
Kowalko Tomasz
Egzaminy poprawkowe uczniów klas I i II LO
OgłoszenieTerminy egzaminów poprawkowych uczniów klas 1 i 2 LO (PDF)
SUKCES UCZNIÓW KLAS VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Kronika

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas VI szkoły podstawowej odnieśli wielki sukces. Sprawdzian szóstoklasiści napisali na bardzo wysokim poziomie, a nasza szkoła zajęła – ósmy stanin. Jest to wynik bardzo wysoki, który uplasował nas na najwyższym miejscu w naszym mieście. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z matematyki i z języka polskiego. Dobry wynik z jakim uczniowie opuszczają mury szkoły podstawowej umożliwią lepszy start w gimnazjum, jak również i w innych etapach edukacyjnych.
Myślimy, że to wielkie osiągnięcie i najlepszy wynik w Ełku będą początkiem wielu jeszcze sukcesów w karierze edukacyjnej naszych uczniów.
Wyjazd uczniów klasy 2C L0 do Oberkirch w Niemczech
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 21 Czerwca 10 osób z Kl.IIC wyjechało na polsko - niemiecką wymianę młodzieży do miasta Oberkirch zorganizowaną przez wychowawczynię p.Ewe Gorlewską. Wraz z nimi pojechała także p.Dorota Zabłocka nauczycielka j. angielskiego. Pełni entuzjazmu spotkaliśmy się o godz. 10.30 na stacji po czym wyruszliśmy z Ełku. W autokarze nie zabrakło dobrego humoru i żartów. Około godz. 11 dotarliśmy do Offenburga skąd odebrały nas rodziny u których mieliśmy spędzić tydzień. Każda z nich okazała się bardzo przyjazna i serdeczna.Każdy z nas był mile zaskoczony atmosferą jaka panuje w niemieckich rodzinach, a osoby które nas wybrały okazały się być bardzo zabawnymi i miłymi młodymi ludźmi.
Niedziela to dzień, który każdy spędził ze swoją rodziną, poznając ją i nawiązując z nią kontakt. Nazajutrz wraz z uczniem u którego przebywaliśmy spotkaliśmy się w szkole udając się na lekcje według ich planu. W ten sposób poznaliśmy ich tok nauczania. Dostaliśmy także plan, który przedstawiał szczegółowo co czeka nas w następujące dni tygodnia. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie miasta oraz na wzgórze, na którym położony był zamek. Drogę jaką przebyliśmy by tam dojść nie była porównywalna do tego co tam ujrzeliśmy. Mogliśmy podziwiać całe miasto, widok zapierał dech w piersiach. Miasto było otoczone pięknym górami pokrytymi zielenią. Wieczorem zmęczeni i nieco głodni, udaliśmy się do domów na kolację. Nazajutrz udaliśmy się na lekcje po czym pojechaliśmy do Strasburga we Francji gdzie nie tylko zwiedzaliśmy miasto lecz także odwiedziliśmy Parlament Europejski, Radę Europy po której zostaliśmy oprowadzeni i braliśmy udział w debacie na temat praw człowieka i agresji w mediach. To co tam ujrzeliśmy, na pewno przeszło nasze oczekiwania. Wąskie uliczki, pełne kawiarni i francuskiego szyku urzekłyby niejedne serce, przy czym zdobywając nasze. Każdy kolejny krok w głąb miasta upewniał nas w tym że wymiana to niesamowita przygoda. Po całym dniu pełnym wrażeń, pełni wiedzy na temat wielu zabytków, instytucji europejskich i ulic wróciliśmy do domu. Plan na środę zakładał przywitanie nas w urzędzie miasta przez prezydenta miasta zwiedzanie Freiburga oraz wolny czas dla nas na zwiedzanie i wyczekane zakupy. Zobaczyliśmy piękną Katedrę Najświętszej Marii Panny, która całkowicie nas urzekła i wiele innych równie pięknych miejsc. Po zakupach udaliśmy się jak zawsze na wieczorną kolację. We czwartek po śniadaniu oraz porannej toalecie udaliśmy się do szkoły a stamtąd pojechaliśmy do Europa Parku-największy w Niemczech i najpopularniejszy park rozrywki w Europie. Gdy go zobaczyliśmy od razu przypomniały nam się czasy dzieciństwa-pełno ogromnych rozmiarów kolejek, karuzel oraz bajkowych postaci zapierało dech w piersiach. Szaleliśmy tam do godziny 17, po czym udaliśmy się z powrotem do szkoły na oglądanie meczu oraz wspólnego grilla. Spędziliśmy miło czas przy dobrym jedzeniu, rozmowach i miłej atmosferze. Następnie udaliśmy się z naszymi partnerami do domów. W piątek rano udaliśmy się do szkoły na kilka lekcji ,następnie po zakupy na podróż do domu.Po zakupach robiliśmy wspólne projekty z młodzieżą z Niemiec- przez to poznawaliśmy ich obyczaje, system kształcenia próbowaliśmy obalić stereotypy na temat Polaków i Niemców. Po tym niestety musieliśmy pożegnać się z rodzinami-było nam bardzo przykro, ponieważ bardzo miło spędziliśmy czas z nimi. O godzinie 14 udaliśmy się do Offenburga po czym o godzinie 15.20 wyruszyliśmy autokarem do Ełku. Podróż była bardzo męcząca, lecz każdy był zadowolony, ponieważ w autokarze wymienialiśmy się pozostałymi wrażeniami. W sobotę o godzinie 17.50 w końcu byliśmy już w Ełku.
Ta wymiana była wspaniała! Jak mówi Patrycja Kuklińska : Jestem zadowolona z wymiany, było to bardzo ciekawe doświadczenie, miałam okazje zobaczyć jak żyje prawdziwa niemiecka rodzina oraz poznać ich obyczaje.
Na długo pozostanie nam w pamięci.

Izabela Worm uczennica kl. 2C - uczestniczka wymiany
Rona rocznik 2003 i uczniowie IV b Szkoły Podstawowej Sportowej zostają Mistrzem Województwa w kategorii Orlik
KronikaRona rocznik 2003 i uczniowie IV b Szkoły Podstawowej Sportowej zostają Mistrzem Województwa w kategorii Orlik.Tytuł ten wywalczyła w Lidzbarku Warmińskim po wielkich emocjach. Zwycięstwo nie przyszło łatwo jednak zawodnicy Naszego klubu pokazali chart ducha i wielką chęć osiągnięcia tego sukcesu. Turniej finałowy rozegrano w sobotę w niesprzyjających warunkach w trakcie ulewnych opadów i w kałużach. Rona rozegrała trzy spotkania nie ponosząc żadnej porażki. Najbardziej dramatyczne spotkani Rony było te z Olimpią Elbląg gdzie wynik zmieniał się na korzyść jednych raz drugich. Za turniej należą się chłopakom WIELKIE BRAWA. BRAWO RONA !!!!
Oto wyniki:

Rona 03 Ełk 4:0 Polonia Lidzbark Warmiński
Rona 03 Ełk 2:1 Don Bosco Ostróda
Rona 03 Ełk 3:3 Olimpia Elbląg
Olimpia Elbląg 1:2 Don Bosco Ostróda
Olimpia Elbląg 3:0 Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński 1:6 Don Bosco Ostróda

Tabela:
1. Rona 03 Ełk
2. Don Bosco Ostróda
3. Olimpia Elbląg
4. Polonia Lidzbark Warmiński

W kategorii Orlików tytuł Mistrza Województwa wywalczyła drużyna Rona 03 Ełk. Wicemistrzem Województwa została drużyna Don Bosco Ostróda, a brązowe medale otrzymali piłkarze Olimpii Elbląg. Najlepszym bramkarzem został wybrany Oskar Chmilewski z Don Bosco Ostróda. Tytuł Króla strzelców zdobył Kacper Sezonienko również z Don Bosco Ostróda, a najlepszym piłkarzem turnieju w kategorii orlik wybrano Konrada Ławeckiego z Olimpii Elbląg.

Skład Mistrzów Województwa:
Cyprian Szuchnicki - Szymon Sobolewski, Kacper Sylwisty, Bartosz Pieńczykowski, Błażej Makar, Bartosz Michałowski, Błażej Makar, Mateusz Opacki, Adrian Dawidowski, Michał Mościcki, Dębek, Krzysztof Potoczny.

"W pierwszej kolejności chciałbym podziękować wszystkim chłopcom którzy
uczestniczyli w walce o mistrzostwo WMZPN rocznika 2003,a szczególnie
tym którym przyszło wystąpić w wielkim finale. Moje ciche marzenie spełniło się,dzięki Wam. Jeszcze raz udowodniliście że dzięki wspólnemu treningowi , zespołowej grze, zaufaniu,szacunku dla siebie samych i innych potrafiliście spełnić moje i na pewno swoje marzenia. Chciałbym również korzystając z okazji podziękować trenerom Rutkowskiemu i Ryszkiewiczowi, który zastąpił mnie w tak ważnym dla mnie i chłopców momencie. Nie możemy również zapomnieć że na nasz sukces pracowali i wspierali nas nauczyciele na czele z
Panią Dyrektor Szkoły Sportowej,wasi rodzice,Zarząd Klubu oraz nasi chłopcy z starszych i młodszych roczników. Mimo odniesionego sukcesu warto zapamiętać że czeka nas teraz jeszcze bardziej wytężona praca i zaangażowanie na treningach,oczywiście po zasłużonym odpoczynku"- podsumował trener Andrzej Zientarski.

Geleria zdjęć z turnieju
Trzecia Ogólnopolska E-Spartakiada Dzieci i Młodzieży Szkolnej
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniu 06.06.2014 odbyła się Trzecia Ogólnopolska E-Spartakiada Dzieci i Młodzieży Szkolnej pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024. Jest to innowacyjny, unikalny i opatentowany system, który umożliwia uczniom uczestnictwo w tym samym rzeczywistym czasie w ogólnopolskich e-spartakiadach, czyli zawodach on-line, bez konieczności opuszczania swojego szkolnego boiska czy hali. Nieistotne zatem stało się oddalenie geograficzne szkoły i wiążące się z tym problemy, np. wydatki na podróże.
W spartakiadzie brała udział nasza Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6. Chłopcy z klasy 4-5 zaprezentowali się bardzo dobrze i zajęli wysokie miejsca wśród rówieśników z całej Polski. Uczniowie startowali w konkurencjach: skok w dal, bieg na 60 i 1000 metrów.
W próbie skoku w dal, w kategorii klas 5 startowało 310 uczniów z całej Polski. Najlepiej spośród naszych sportowców zaprezentowali się Rusak Jakub uzyskując bardzo wysokie 13 miejsce i Waszkiewicz Oskar, który uplasował się na 21 miejscu. Natomiast wśród uczniów , w tej samej próbie wzięło udział 226 uczniów z całej Polski. Opacki Mateusz i Sylwisty Kacper udowodnili , że są w ścisłej czołówce sportowców i zajęli odpowiednio 10 i 20 miejsce.
158 uczniów z klasy piątej przystąpiło do próby biegu na 1000m. W tej konkurencji nasza szkoła była w ścisłej czołówce. Kacper Łask zajął 2 miejsce, Murawski Piotr był 6, Ryszkiewicz Filip 11, Stelmaszuk Marcin uplasował się na 14 miejscu, Herbszt Nikodem był 16, Makar Błażej i Smoliński Maksymilian zajęli odpowiednio 20 i 27 miejsce. Wielkie brawa ! Wśród uczniów klas czwartych w konkurencji 1000m. wystartowało 99 uczniów. Najlepsi długodystansowcy Szkoły Podstawowej nr 6 to Opacki Mateusz- 15 miejsce, Sylwisty Kacper -20sty i Kalicki Aleksander, który był 27.
Konkurencja sprinterska, czyli bieg na 60m. przyniósł naszej szkole również wielką chwałę, gdyż jak w poprzednich konkurencjach, nasi uczniowie zostali sklasyfikowani w ścisłej czołówce. Wśród 384 piątoklasistów Waszkiewicz Oskar był 8, Rusak Jakub 14, Murawski Piotr 17, Lewandowski Jakub 25 i Bielski Bartek 33. Nasi czwartoklasiści nie chcieli wypaść gorzej od starszych kolegów i na 298 sprinterów z całej Polski, Usiak Jakub był 17, zaś Sylwisty Kacper był 40.
Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową Sportową nr 6 w Trzeciej Ogólnopolskiej E-Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Szkolnej pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024 : Rusak Jakub, Waszkiewicz Oskar, Stelmaszuk Marcin, Ryszkiewicz Filip, Murawski Piotr, Lewandowski Jakub, Bielski Bartek, Herman Michał, Makar Błażej, Łask Kacper, Herbszt Nikodem, Smoliński Maksymilian, Łochowski Jakub, Usiak Jakub, Sylwisty Kacper, Bugieda Kamil, Kalinowski Kamil, Kalicki Aleksander, Cybyla Kacper, Moldenhower Dominik, Olchowski Gabriel, Smoleński Bartek, Rymarczyk Dawid.
Wyniki III Ogólnopolskiej E- Spartakiady Dzieci i Młodzieży http://www.polskisport2024.pl/contest_public
Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy: Katarzyna Cholewińska i Tomasz Kowalko
KUKIEŁKOWE EMOCJE W SPS6 I W PRZEDSZKOLU „SŁONECZKO”
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 17 czerwca uczniowie klas O-III mieli okazję obejrzeć przedstawienie kukiełkowe „Elinoria” w wykonaniu uczniów klas V-VI uczęszczających na warsztaty literacko- plastyczne prowadzone przez panią Ewelinę Koniecko i panią Hannę Tyszko. Na podstawie jednej z bajek napisanej przez uczestników zajęć uczniowie stworzyli scenariusz, kukiełki oraz scenografię do przedstawienia „Elinoria”. Efektem ich twórczej pracy było, poprzedzone wieloma próbami, przedstawienie.
Zgromadzeni w holu SPS6 mali widzowie wraz z opiekunami z wielkim zainteresowaniem śledzili losy księżniczki Elinorii i księcia Kronosa. Poszczególnym wydarzeniom towarzyszyły efekty dźwiękowe, pozwalające uczniom na pełny odbiór widowiska.
Kolejnym miejscem, w którym zaprezentowane zostało przedstawienie było Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”. Zgromadzone na widowni dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych z entuzjazmem przyjęły uczniów SPS6. W skupieniu obserwowały poszczególne kukiełki żywo reagując na zaskakujące momenty akcji. Występ naszych uczniów został nagrodzony gromkimi brawami.
Przygotowywanie widowiska sprawiło uczniom wiele radości i było dla nich źródłem satysfakcji, a widzom zapewniło wiele niezapomnianych wrażeń.
Realizacja projektu edukacyjnego „Mały twórca bajkowego świata”
KronikaKliknij galerię ilustracji

Pobierz ilustrowaną bajkę (PDF)

W dniach 4 marca 2014r. – 27 czerwca 2014r. w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku był realizowany projekt „Mały twórca bajkowego świata” w ramach grantu edukacyjnego „Nasze Pasje”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 we współpracy z uczniami ełckich szkół podstawowych. Projekt realizowany był przez nauczycielki ZSS w Ełku: panią Ewelinę Koniecko oraz panią Hannę Tyszko.
Realizacja projektu została rozpoczęta od warsztatów literackich, w trakcie których uczniowie poznali zasady tworzenia bajek oraz scenariuszy teatralnych. Kolejnymi działaniami było przeprowadzenie warsztatów plastycznych celem zapoznania uczniów z technikami ilustrowania książek oraz sposobów tworzenia kukiełek teatralnych. Pierwszym efektem pracy uczniów były teksty bajek. Na ich podstawie powstały ilustracje oraz scenariusz przedstawienia kukiełkowego. Podczas kolejnych spotkań uczniowie wykonali kukiełki do przedstawienia „Elinoria”.
W trakcie realizacji projektu zostały zorganizowane dwa konkursy mające na celu zaangażowanie uczniów ełckich szkół podstawowych do pracy twórczej. Zadaniem uczestników Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Zostań bajkopisarzem” było napisanie bajki z zachowaniem wszystkich cech gatunkowych. Cieszył się on ogromnych zainteresowaniem, czego skutkiem była duża ilość nadesłanych prac. Laureatami konkursu zostali: uczennica Emilia Gróbarczyk z kl.VIc z SP 4 (I miejsce- bajka „Płaszcz”), uczennica Maria Marchel z kl. IVa z SP7 (II miejsce), uczennica Zuzanna Brzozowska z kl.VIb z SPS 6 (III miejsce), uczennica Karolina Kopiczko z kl. VIc z SP 2 oraz uczennica Natalia Babińska z kl. VIb z SP 9 (wyróżnienia). Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Mały ilustrator” wymagał od uczestników wykonania ilustracji do nagrodzonej pracy (I miejsce) w konkursie „Zostań bajkopisarzem”.
Efektem literackiej i plastycznej pracy uczniów było wykonanie książeczki będącej ilustrowaną wersją bajki „Płaszcz”.
Z tekstami bajek wyłonionych w konkursie „ Zostań bajkopisarzem” mieli okazję zapoznać się uczniowie w trakcie zajęć bajkoterapii z elementami dramy prowadzonych w bibliotece szkolnej.
Kulminacją pracy uczniów było przygotowanie przedstawienia kukiełkowego na podstawie autorskiej bajki „Elinoria” napisanej przez uczennicę SPS6. Zostało ono zaprezentowane uczniom klas 0-III SPS6 oraz dzieciom z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Ełku.
Uczestnictwo w projekcie edukacyjnym pozwoliło uczniom wzbogacić warsztat pisarski, rozwinąć uzdolnienia plastyczne, wyobraźnię, ekspresję oraz twórczą aktywność.

Organizatorzy: Ewelina Koniecko, Hanna Tyszko
Wycieczka 4a i 5a do Mrągowa
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Piątek 13-stego okazał się bardzo radosnym i pozytywnym dniem dla uczniów klasy 4a i 5a SPS 6. Wraz z wychowawczyniami / organizatorkami - p. Marleną Skutnik i p. Edytą Ostrowską oraz opiekunem p. Jarosławem Andrzejewskim, uczniowie udali się do miasteczka westernowego Mrongoville w Mrągowie.
Dzień był pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń: pokazy kowbojskie; pojedynek rewolwerowców; pokazy iluzji;
kino 5D; strzelanie z łuku; plac zabaw; płukanie złota; nauka tańca kowbojskiego.
Wesoła gromadka z SPS 6 zdobyła Dziki Zachód. Kolejne podboje - już w nowym roku szkolnym.

Marlena Skutnik
Kolejne ciekawe lekcje przyrody i historii dla klas najmłodszych !!!
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

10 czerwca 2014 roku klasy 1a,2a i 2b ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 wyruszyły na wycieczkę do Łomży, Nowogrodu i Drozdowa. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem zwiedzili Skansen w Nowogrodzie oraz Muzeum Przyrody w Drozdowie. Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie ma charakter parku etnograficznego. Uczniowie zachwycali się zabudową ,,drewnianego osiedla puszczańskiego" na tle miejscowej przyrody. Muzeum Przyrody w Drozdowie prezentujące przyrodę dolin rzek Narwi i Biebrzy oraz historię Drozdowa: „Salon dworski”, „Trofea łowieckie”, Przyrodę Kotliny Biebrzańskiej” wywarło wielkie wrażenie na uczestnikach wycieczki. Wiele radości wszystkim dzieciom sprawił wspólny posiłek w McDonald’s oraz lody w Grajewie. Wspaniałe są takie lekcje!!!

Jolanta Gutowska, Teresa Mierzwińska, Grażyna Syrwid - Paszkowska
Wiosna , wiosna na łące!!!
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Wiosenna łąka w promieniach słońca – to była kolejna lekcja przyrody klasy 1a i 2a.
Mali obserwatorzy stwierdzili, że łąka cała zielona jest i kwitnąca.
Różne owady nad nią fruwają, ptaki głośno śpiewają i dzieci świetnie wypoczywają.
Zapraszamy wszystkich na zielone lekcje!!!

Jolanta Gutowska, Teresa Mierzwińska
Strona 1 z 33 1 2 3 4 > >>
Zarejestruj się
Projekty w szkole
Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
W skrócie
Liceum Ogólnokształcące
Prowadzimy klasy z rozszerzeniem:
- matematyka, informatyka, geografia
- język polski, język angielski, historia
- geografia, język angielski, język niemiecki
- język polski, historia, wiedza o społeczeństwie,
egzamin maturalny
Szkoła Podstawowa
- nauczanie przedszkolne
- nauczanie zintegrowane
- nauczanie kl. 4 - 6
- sprawdzian w klasie 6-tej
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
kontakt z administratorem

517119 Unikalnych wizyt