Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rodziców uczniów chętnych do klas sportowych (piłka nożna, piłka siatkowa) zapraszamy po podania do sekretariatu szkoły ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook23/04/2017 23:34:41 
 
Rekrutacja 2017/2018
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
„GHOST”-MIŁOŚĆ SILNIEJSZA NIŻ ŚMIERĆ W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Wycieczka do Trójmiasta, która odbyła się 21.04.2017 roku w ramach edukacji teatralnej pozwoliła nam podziwiać znakomity spektakl muzyczny „Gohst” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Opowieść o miłości, która potrafi przetrwać nawet najtrudniejszą próbę wzruszyła nas w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Musical „Gohst”, który został opracowany na podstawie filmu „Uwierz w ducha” jest widowiskiem muzycznym i tanecznym z imponującymi efektami iluzjonistycznymi. Przedstawiona historia wielkiej miłości Sama i Molly porusza do łez. Wspaniała scenografia, grana na żywo muzyka, taniec i możliwości wokalne aktorów czynią ten musical wyjątkowym. "Gohst" w wielkim stylu zaprasza wszystkich widzów w magiczną teatralną podróż.
Swoją osobliwością zainteresowało nas bardzo Stare Miasto jako najstarsza i zabytkowa część Gdańska. Podziwialiśmy uroki tego historycznego miejsca: Dwór Artusa, Ratusz Głównego Miasta, Fontanna Neptuna, Żuraw-największy dźwig portowy średniowiecznej Europy, pięknie zdobione kamiennice. Kolejnym etapem naszej wycieczki było Centrum Nauki Experyment w Gdyni. To miejsce zaciekawiło wszystkich uczestników ze względu na bogatą ofertę fascynujących, naukowych wystaw. Strefy tematyczne: Hydroświat, Niewidoczne Siły, Akcja: Człowiek, Drzewo Życia, Wirtualna Wystawa Wynalazków Leonardo Da Vinci, Zdrowie, to miejsca które wyzwalają kreatywność, pobudzają ciekawość świata i głód wiedzy.
Wycieczka była niezwykle interesującą i atrakcyjna formą naszej aktywności społecznej, intelektualnej i emocjonalnej.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekun: Kamila Kęsicka
ORYGINALNE DZIEŁA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ SPORTOWYCH W EŁKU
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

„Sztuka to emocje, poczuj je”
Dnia 20 kwietnia 2017 roku w naszej szkole po raz trzeci gościliśmy pana Dariusza Matyjasa, kolekcjonera, marszanda, pasjonata sztuki oraz prezesa Mazurskiej Fundacji Sztuki „Art. Progress”. Trzecia odsłona projektu, podczas której pan Dariusz Matyjas wygłosił prelekcję, a następnie zaprezentował dzieła wybitnych artystów sztuki współczesnej, była unikalną edukacją artystyczną wszystkich uczniów. Wśród wystawionych dzieł znalazły się prace polskich artystów takich jak – Zdzisław Beksiński, Jerzy Baranowski, Dorota Nowosad oraz zagranicznych – Oliver Priebe, Lucio Fontana, Doreen Schmidt czy Andy Warhol. Oglądając oryginalne dzieła sztuki nowoczesnej zrozumieliśmy, że poszerzamy w ten sposób swoje spojrzenie na rzeczywistość. Sztuka ta uczy rozumienia piękna i estetyki w innym wymiarze artystycznym i jest znacząca w dziedzinie artyzmu XXI wieku.
Cykl spotkań z panem Dariuszem Matyjasem, które miały miejsce w naszej szkole to kontakt z tzw. wysoką sztuką i dziełami najwybitniejszych artystów.
Dziękujemy

Organizatorzy: Dorota Karpińska, Katarzyna Klimach
Uczniowie klas 2b i 2c wybrali się do Muzeum Mleka w Grajewie
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

,,Jeśli myślisz , że widziałeś już wiele i nic nie jest w stanie Cię zaskoczyć, to zapraszamy w podróż z kropelką mleka w tle”.
I w taką oto podróż 21.04.2017 uczniowie klas 2b i 2c wybrali się do Muzeum Mleka w Grajewie. Na uczniów czekało wiele atrakcji, całość ekspozycji podzielona jest na konkretne strefy, które opowiadają o mleku i tradycji jego przetwarzania.
Uczniowie najpierw zwiedzili łąkę, na niej kolorowe zwierzęta. Następny etap to historia i kultura, powrót do przeszłości( strefa przeniosła nas do obory, gdzie każdy mógł wydoić krowę, zapoznać się z narzędziami do produkcji mleka).
Uczniowie zwiedzili Bar mleczny, laboratorium, gdzie uzyskali odpowiedź na pytania: Skąd się biorą dziury w serze? Dlaczego mleko jest białe?
Zajęcia zakończyliśmy warsztatami plastycznymi, gdzie każdy kolorował za pomocą kolorowej soli ,,Krówkę Matyldę”.
Uśmiechnięci i pełni nowej wiedzy wróciliśmy do szkoły.

Opiekunowie: Katarzyna Pietruszewska, Anna Kuczyńska, Iwona Grygo.
Ligowa Rona 2004 - kolejka nr. 3!!!
wydarzenia sportoweJak co piątek do zmagań ligowych przystąpili zawodnicy Ełckiej Rony rocznik 2004 (w większości uczniowie klasy 6B Zespołu Szkół Sportowych nr w Ełku). Mimo szarpanej gry w ataku, jednak solidnej grze w obronie zdobywamy komplet punktów z beniaminkiem naszej ligi Czarni Olecko.

Wynik :
vs 1-0 (Ułanowicz)

Grali:
Julecki, Kuczyński, Kozicki, Uściłowicz, Piętko, Przyborowski, Tymoszczuk, Walczak , Rzymski, Kacprzyk, Sobolewski, Dawidowski, Pietraszek, Juchniewicz, Dudek, Ułanowicz, Kiarszys, Walejewski.

Przed meczem zespół prowadzony przez Michała Rutkowskiego otrzymał pamiątkowy puchar za zdobycie Mistrzostwa Jesieni w swojej grupie w kategorii MŁODZIK wręczony przez przedstawiciela Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Pana Wiesława Żmudę.

Już za tydzień kolejne zmagania ponownie w Ełku. Przeciwnikiem będzie drużyna Korki Biskupiec.

BYĆ LEPSZYM KAŻDEGO DNIA...
Dzień Otwarty
Ogłoszenie
Wygrana z liderem !
wydarzenia sportowe

Stomil Olsztyn 0:3 Rona 03 Ełk
Bramki: 2x Dębek, Rusak
I liga Trampkarza WMZPN
Data: 13.04 godz. 17.00 Olsztyn
Była to pierwsza porażka zespołu z Olsztyna w sezonie.

Skład zespołu:
Gajewski- Szuchnicki, Grądziel, Makar, Waszkiewicz, Lewandowski (36' Albo), Murawski, Ryszkiewicz, Żołądkiewicz (45' Smoliński), Dębek, Rusak
Trenerzy: Ryszkiewicz D., Potuszyński D., Zientarski A.
Terminy testów sprawnościowych do klas 4-ych sportowych o profilu piłka nożna i piłka siatkowa w roku szkolnym 2017/2018
Ogłoszenie
Dyscyplina Termin I Termin II Miejsce Uwagi
Piłka siatkowa – dziewczęta i chłopcy
(opis testów)
20 maja 2017 r. (sobota) godz. 9:00 10 czerwca 2017 r. (sobota) godz. 9:00 Zespół Szkół Sportowych, ul. Suwalska 15 – sala gimnastyczna Obowiązuje strój sportowy, obuwie sportowe
Piłka nożna- chłopcy
(opis testów)
20 maja 2017 r. (sobota) godz. 9:00 10 czerwca 2017 r. (sobota) godz. 9:00 Zespół Szkół Sportowych, ul. Suwalska 15 – boisko ORLIK Obowiązuje strój sportowy, obuwie sportowe

Uczeń przystępujący do testów powinien obowiązkowo posiadać oświadczenie o stanie zdrowia podpisane przez rodziców/opiekunów prawnych (załącznik do podania). Podanie można pobrać ze strony szkoły lub otrzymać w sekretariacie. Serdecznie zapraszamy
Liga Tenisa Stołowego
wydarzenia sportoweSerdecznie zapraszam wszystkie osoby chętne ! (zachęcam również rodziców i nauczycieli), do udziału w Lidze Tenisa Stołowego organizowanej w naszej szkole przez UKS Maratończyk.


Liga obejmuje 5 Turniejów - każdy rozegrany w kolejnym miesiącu.
Trzeci Turniej odbędzie się:
21 kwietnia (piątek), o godzinie
16.30 - Chłopcy
17.00 - Dziewczyny
18.00 - Dorośli


Tabela punktowa umieszczona będzie na tablicy ogłoszeń przy Sali Gimnastycznej naszej szkoły.

Liga współfinansowana jest ze środków otrzymanych w ramach grantu miejskiego:
" Tradycje sportowe" przez Samorząd Miasta Ełk.
Ligowa Rona 2004!!!
wydarzenia sportoweOd drugiej kolejki (pierwsza została przełożona) rozpoczęli zmagania podopieczni Michała Rutkowskiego w I lidze wojewódzkiej WMZPN w kategorii Młodzik grupa 1. Przeciwnikiem Ełckiej drużyny złożonej w większości z uczniów klasy VI B Zespołu Szkół Sportowych nr 6 w Ełku na boisku przy ul. 11 Listopada była drużyna Granicy Kętrzyn.

Wynik: 4-1 (2xMościcki, 2xKiarszys)

Grali:
Julecki, Kuczyński, Kozicki, Tymoszczuk, Uściłowicz, Piętko, Kacprzyk, Mościcki, Sobolewski, Dawidowski, Pietraszek, Łukawski, Dudek, Kuligowski, Walejewski, Kiarszys.

Już z za tydzień III kolejka w ktorej Rona 2004 zmierzy się w Olecku z Czarnymi Olecko.
Trzymamy kciuki!!!

Być Lepszym Każdego Dnia!!!
Podsumowanie udziału w Konkursie Bezpiecznie Tu i Tam Szkoła bezpieczna w Internecie
Konkursy Fundacja Orange zakończyła zainaugurowany we wrześniu ubiegłego roku Konkurs edukacyjny Bezpiecznie Tu i Tam , którego celem było edukowanie uczniów szkół podstawowych w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu i nowych technologii, a także rozwijanie kompetencji rodziców w tej tematyce.

W trwającym siedem miesięcy Konkursie udział wzięli uczniowie i nauczyciele 403 szkół podstawowych z całej Polski oraz ich rodzice.

Aktywność, kreatywność i zaangażowanie Uczniów i większości Wychowawców naszej szkoły była ogromna i przerosły nasze oczekiwania. Niestety niewielu rodziców znalazło czas i czuło potrzebę, żeby aktywnie uczestniczyć w zabawie zdobywając punkty na konto szkoły. Brak punktów zdobywanych przez rodziców wpłynął na ostateczny wynik. Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 w Ełku zajęła 57 miejsce w rankingu, zdobywając 978 punkty.

Przez siedem miesięcy odbyło się wiele wydarzeń aktywizujących całą społeczność szkolną, w tym zajęcia edukacyjne dla uczniów, spotkania dla rodziców, konkursy tematyczne (literacki, plastyczny, multimedialny), szkolny pikniki oraz szereg aktywności dodatkowych.
W celu dokumentowania realizacji działań konkursowych szkoła korzystała ze specjalnie dedykowanej platformy z materiałami edukacyjnymi. Za jej pośrednictwem zgłaszaliśmy prace uczniów przygotowanych w ramach poszczególnych zadań konkursowych.

Żadne z działań konkursowych nie mogłoby być zrealizowane, gdyby nie zaangażowanie wychowawców aktywnie włączających się w promowanie wiedzy o bezpieczeństwie w sieci wśród dzieci i młodzieży.
Serdecznie dziękujemy wychowawcom, uczniom i rodzicom za aktywne zaangażowanie w działania prowadzone w ramach Konkursu. Jesteśmy dumni, iż wspólnie zrealizowaliśmy wszystkie zadania konkursowe i wzmocniliśmy kompetencje cyfrowe naszych podopiecznych i nasze własne w zakresie znajomości zasad bezpieczeństwa online i mądrego korzystania z nowych technologii.

Koordynator konkursu Joanna Kupidłowska


Tola Jastrzębska i Gaja Jastrzębska ponownie na podium
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

3 kwietnia 2017 r. odbył się coroczny konkurs „Przez różową szybkę”, którego organizatorami tradycyjnie już byli: Ełckie Centrum Kultury oraz Szkoła Artystyczna w Ełku. Wzięło w nim udział 84 uczestników. Nasze utalentowane uczennice- Tola Jastrzębska z klasy III „b” i Gaja Jastrzębska z klasy IV „a” kolejny raz znalazły się w gronie laureatów. Tola zajęła II miejsce w kategorii klas I-III, natomiast Gaja – I miejsce w kategorii klas IV- VI. Obie dziewczynki recytowały wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej, Tola wiersz pt. „ Leśne głupki i protoplasta”, Gaja- „Leśne głupki i doktor”. Niewątpliwie obie mają talent aktorski. Jesteśmy z nich bardzo dumni. 8 kwietnia można je było ponownie zobaczyć i posłuchać na koncercie laureatów. Jak przyznał przewodniczący jury - Piotr Witaszczyk poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Tym bardziej gratulujemy dziewczynkom miejsca na podium i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Staniszewska
Strona 1 z 78 1 2 3 4 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1185360 Unikalnych wizyt