Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook Edukacja teatralna01/09/2014 13:11:18 
 
Szkoła
Rekrutacja SP
Szkoła Podstawowa Sportowa
Rekrutacja LO 2014/2015
Uczniowie
Rodzice
Matura
Nauczyciel
Organy szkoły
Wprowadzamy dziennik elektroniczny
OgłoszenieInformujemy, że nasza szkoła od roku szkolnego 2014/2015 wprowadza dziennik elektroniczny, który zastąpi dziennik papierowy.

E-dziennik dostępny jest pod adresem:

https://uonetplus.vulcan.net.pl/elk/.


Link do strony umieszczony jest na witrynie szkoły.

W procesie edukacyjnym dzieci i młodzieży współpraca szkoły i rodziców pozwala uzyskać wiele pozytywnych efektów kształcenia. Systematyczne kontakty, zebrania rodziców, wsparte bieżącą informacją dostarczaną za pomocą witryny ułatwiają śledzenie postępów w nauce i odpowiednie dobranie motywujących narzędzi rozwoju ucznia.

Przed korzystaniem z e-dziennika należy zapoznać się z Zasadami Funkcjonowania Dziennika Elektronicznego w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku.

Więcej informacji na stronie producenta e-dziennika.

Aby korzystać z e-dziennika należy posiadać pocztę elektroniczną i wypełnić deklarację, która znajduje się w sekretariacie (lub kliknij, aby pobrać). Oświadczenie musi być dostarczone osobiście do wychowawcy klasy, potwierdzone podpisem. Rodzice nie ponoszą żadnych kosztów związanych z obsługą e-dziennika.

Prosimy o przekazywanie sugestii i uwag dotyczących funkcjonowania dziennika.
Rozpoczęcie roku szkolnego
Ogłoszenie
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września 2014 r. w sali gimnastycznej:

Liceum Ogólnokształcące – godzina 9:00

Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 oraz oddziały przedszkolne – godzina 11:00.


Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców , opiekunów oraz pracowników szkoły.
zebrania RP
Zebrania Rady Pedagogicznej odbędą się:

25.08.2014 r. o godz. 8:00 spotkanie rady Zespołu Szkół Samorządowych w sali 213,

25.08.2014 r. o godz. 9:30 spotkanie zespołu edukacji wczesnoszkolnej, oddziałów przedszkolnych, świetlicy, biblioteki i nauczycieli języków obcych w świetlicy,

29.08.2014 r. o godz. 9:00 spotkanie rady Zespołu Szkół Samorządowych w sali 213,
1.09.2014 r. o godz. 10:00 spotkanie wychowawców klas sportowych, nauczycieli wychowania fizycznego oraz trenerów w sali 213.
Treningi do turnieju Tuska
Treningi przygotowujące dzieci do turnieju o puchar Tuska, w miesiącu sierpniu będa odbywać się w następujące dni: 8,9,10,11,19,21,22,28,29
-dziewczynki: godzina 12.00
-chłopcy: godzina 13.15

Kowalko Tomasz
Uwaga! Zmiana numerów telefonów
OgłoszenieOd dnia 01.08.2014 zostają zmienione nr telefoniczne w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku
w następujący sposób:
- Sekretariat - 87-732-63-70
- Dyrektor - 87-732-63-71
- Księgowość - 87-732-63-75
z uwagi na sezon urlopowy informację można uzyskać pod nr 87-732-63-75
Wyprawka szkolna w 2014r.
Wnioski na dofinansowanie podręczników w programie "Wyprawka szkolna" można pobierać i składać w sekretariacie szkoły po 20 sierpnia 2014r.

Ponadto przypominamy:
"W 2014 r. pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, przewidziana jest dla uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2014/2015 naukę w: klasach II, III lub VI szkoły podstawowej, klasie III szkoły ponadgimnazjalnej, tj. zasadniczej szkole zawodowej, liceum ogólnokształcącym lub technikum, klasach II, III lub VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, klasie VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klasie VI ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klasie III liceum plastycznego, klasie III lub IX ogólnokształcącej szkoły baletowej."

"W przypadku uczniów, którzy ubiegają się o pomoc na podstawie kryterium dochodowego w 2014 r. dla uczniów z wszystkich klas objętych programem wprowadzono jednolite kryterium dochodowe, z ustawy o świadczeniach rodzinnych. Oznacza to, że w br. kwota uprawniająca do otrzymania pomocy wynosi 539 zł na osobę w rodzinie."


źródło: http://www.men.gov.pl/index.php/aktualnosci/wizyty-krajowe-i-zagraniczne-ministra/1118-wyprawka-szkolna-w-2014-r

Treningi przygotowujące do pucharu Tuska
Wszystkie dzieci z klas III-IV SP, które zapisały się na turniej o puchar Tuska rozpoczynają treningi na orliku szkolnym.
Grafik na lipiec, w następujące dni: 9,10,15,17,18,22,24
- dziewczynki godz. 12.00
-chłopcy godz. 13.15
Kto ma piłkę, proszę zabrać ze sobą.
Kowalko Tomasz
Egzaminy poprawkowe uczniów klas I i II LO
OgłoszenieTerminy egzaminów poprawkowych uczniów klas 1 i 2 LO (PDF)
SUKCES UCZNIÓW KLAS VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Kronika

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas VI szkoły podstawowej odnieśli wielki sukces. Sprawdzian szóstoklasiści napisali na bardzo wysokim poziomie, a nasza szkoła zajęła – ósmy stanin. Jest to wynik bardzo wysoki, który uplasował nas na najwyższym miejscu w naszym mieście. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z matematyki i z języka polskiego. Dobry wynik z jakim uczniowie opuszczają mury szkoły podstawowej umożliwią lepszy start w gimnazjum, jak również i w innych etapach edukacyjnych.
Myślimy, że to wielkie osiągnięcie i najlepszy wynik w Ełku będą początkiem wielu jeszcze sukcesów w karierze edukacyjnej naszych uczniów.
Wyjazd uczniów klasy 2C L0 do Oberkirch w Niemczech
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 21 Czerwca 10 osób z Kl.IIC wyjechało na polsko - niemiecką wymianę młodzieży do miasta Oberkirch zorganizowaną przez wychowawczynię p.Ewe Gorlewską. Wraz z nimi pojechała także p.Dorota Zabłocka nauczycielka j. angielskiego. Pełni entuzjazmu spotkaliśmy się o godz. 10.30 na stacji po czym wyruszliśmy z Ełku. W autokarze nie zabrakło dobrego humoru i żartów. Około godz. 11 dotarliśmy do Offenburga skąd odebrały nas rodziny u których mieliśmy spędzić tydzień. Każda z nich okazała się bardzo przyjazna i serdeczna.Każdy z nas był mile zaskoczony atmosferą jaka panuje w niemieckich rodzinach, a osoby które nas wybrały okazały się być bardzo zabawnymi i miłymi młodymi ludźmi.
Niedziela to dzień, który każdy spędził ze swoją rodziną, poznając ją i nawiązując z nią kontakt. Nazajutrz wraz z uczniem u którego przebywaliśmy spotkaliśmy się w szkole udając się na lekcje według ich planu. W ten sposób poznaliśmy ich tok nauczania. Dostaliśmy także plan, który przedstawiał szczegółowo co czeka nas w następujące dni tygodnia. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie miasta oraz na wzgórze, na którym położony był zamek. Drogę jaką przebyliśmy by tam dojść nie była porównywalna do tego co tam ujrzeliśmy. Mogliśmy podziwiać całe miasto, widok zapierał dech w piersiach. Miasto było otoczone pięknym górami pokrytymi zielenią. Wieczorem zmęczeni i nieco głodni, udaliśmy się do domów na kolację. Nazajutrz udaliśmy się na lekcje po czym pojechaliśmy do Strasburga we Francji gdzie nie tylko zwiedzaliśmy miasto lecz także odwiedziliśmy Parlament Europejski, Radę Europy po której zostaliśmy oprowadzeni i braliśmy udział w debacie na temat praw człowieka i agresji w mediach. To co tam ujrzeliśmy, na pewno przeszło nasze oczekiwania. Wąskie uliczki, pełne kawiarni i francuskiego szyku urzekłyby niejedne serce, przy czym zdobywając nasze. Każdy kolejny krok w głąb miasta upewniał nas w tym że wymiana to niesamowita przygoda. Po całym dniu pełnym wrażeń, pełni wiedzy na temat wielu zabytków, instytucji europejskich i ulic wróciliśmy do domu. Plan na środę zakładał przywitanie nas w urzędzie miasta przez prezydenta miasta zwiedzanie Freiburga oraz wolny czas dla nas na zwiedzanie i wyczekane zakupy. Zobaczyliśmy piękną Katedrę Najświętszej Marii Panny, która całkowicie nas urzekła i wiele innych równie pięknych miejsc. Po zakupach udaliśmy się jak zawsze na wieczorną kolację. We czwartek po śniadaniu oraz porannej toalecie udaliśmy się do szkoły a stamtąd pojechaliśmy do Europa Parku-największy w Niemczech i najpopularniejszy park rozrywki w Europie. Gdy go zobaczyliśmy od razu przypomniały nam się czasy dzieciństwa-pełno ogromnych rozmiarów kolejek, karuzel oraz bajkowych postaci zapierało dech w piersiach. Szaleliśmy tam do godziny 17, po czym udaliśmy się z powrotem do szkoły na oglądanie meczu oraz wspólnego grilla. Spędziliśmy miło czas przy dobrym jedzeniu, rozmowach i miłej atmosferze. Następnie udaliśmy się z naszymi partnerami do domów. W piątek rano udaliśmy się do szkoły na kilka lekcji ,następnie po zakupy na podróż do domu.Po zakupach robiliśmy wspólne projekty z młodzieżą z Niemiec- przez to poznawaliśmy ich obyczaje, system kształcenia próbowaliśmy obalić stereotypy na temat Polaków i Niemców. Po tym niestety musieliśmy pożegnać się z rodzinami-było nam bardzo przykro, ponieważ bardzo miło spędziliśmy czas z nimi. O godzinie 14 udaliśmy się do Offenburga po czym o godzinie 15.20 wyruszyliśmy autokarem do Ełku. Podróż była bardzo męcząca, lecz każdy był zadowolony, ponieważ w autokarze wymienialiśmy się pozostałymi wrażeniami. W sobotę o godzinie 17.50 w końcu byliśmy już w Ełku.
Ta wymiana była wspaniała! Jak mówi Patrycja Kuklińska : Jestem zadowolona z wymiany, było to bardzo ciekawe doświadczenie, miałam okazje zobaczyć jak żyje prawdziwa niemiecka rodzina oraz poznać ich obyczaje.
Na długo pozostanie nam w pamięci.

Izabela Worm uczennica kl. 2C - uczestniczka wymiany
Rona rocznik 2003 i uczniowie IV b Szkoły Podstawowej Sportowej zostają Mistrzem Województwa w kategorii Orlik
KronikaRona rocznik 2003 i uczniowie IV b Szkoły Podstawowej Sportowej zostają Mistrzem Województwa w kategorii Orlik.Tytuł ten wywalczyła w Lidzbarku Warmińskim po wielkich emocjach. Zwycięstwo nie przyszło łatwo jednak zawodnicy Naszego klubu pokazali chart ducha i wielką chęć osiągnięcia tego sukcesu. Turniej finałowy rozegrano w sobotę w niesprzyjających warunkach w trakcie ulewnych opadów i w kałużach. Rona rozegrała trzy spotkania nie ponosząc żadnej porażki. Najbardziej dramatyczne spotkani Rony było te z Olimpią Elbląg gdzie wynik zmieniał się na korzyść jednych raz drugich. Za turniej należą się chłopakom WIELKIE BRAWA. BRAWO RONA !!!!
Oto wyniki:

Rona 03 Ełk 4:0 Polonia Lidzbark Warmiński
Rona 03 Ełk 2:1 Don Bosco Ostróda
Rona 03 Ełk 3:3 Olimpia Elbląg
Olimpia Elbląg 1:2 Don Bosco Ostróda
Olimpia Elbląg 3:0 Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński 1:6 Don Bosco Ostróda

Tabela:
1. Rona 03 Ełk
2. Don Bosco Ostróda
3. Olimpia Elbląg
4. Polonia Lidzbark Warmiński

W kategorii Orlików tytuł Mistrza Województwa wywalczyła drużyna Rona 03 Ełk. Wicemistrzem Województwa została drużyna Don Bosco Ostróda, a brązowe medale otrzymali piłkarze Olimpii Elbląg. Najlepszym bramkarzem został wybrany Oskar Chmilewski z Don Bosco Ostróda. Tytuł Króla strzelców zdobył Kacper Sezonienko również z Don Bosco Ostróda, a najlepszym piłkarzem turnieju w kategorii orlik wybrano Konrada Ławeckiego z Olimpii Elbląg.

Skład Mistrzów Województwa:
Cyprian Szuchnicki - Szymon Sobolewski, Kacper Sylwisty, Bartosz Pieńczykowski, Błażej Makar, Bartosz Michałowski, Błażej Makar, Mateusz Opacki, Adrian Dawidowski, Michał Mościcki, Dębek, Krzysztof Potoczny.

"W pierwszej kolejności chciałbym podziękować wszystkim chłopcom którzy
uczestniczyli w walce o mistrzostwo WMZPN rocznika 2003,a szczególnie
tym którym przyszło wystąpić w wielkim finale. Moje ciche marzenie spełniło się,dzięki Wam. Jeszcze raz udowodniliście że dzięki wspólnemu treningowi , zespołowej grze, zaufaniu,szacunku dla siebie samych i innych potrafiliście spełnić moje i na pewno swoje marzenia. Chciałbym również korzystając z okazji podziękować trenerom Rutkowskiemu i Ryszkiewiczowi, który zastąpił mnie w tak ważnym dla mnie i chłopców momencie. Nie możemy również zapomnieć że na nasz sukces pracowali i wspierali nas nauczyciele na czele z
Panią Dyrektor Szkoły Sportowej,wasi rodzice,Zarząd Klubu oraz nasi chłopcy z starszych i młodszych roczników. Mimo odniesionego sukcesu warto zapamiętać że czeka nas teraz jeszcze bardziej wytężona praca i zaangażowanie na treningach,oczywiście po zasłużonym odpoczynku"- podsumował trener Andrzej Zientarski.

Geleria zdjęć z turnieju
Strona 1 z 34 1 2 3 4 > >>
Zarejestruj się
Projekty w szkole
Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
W skrócie
Liceum Ogólnokształcące
Prowadzimy klasy z rozszerzeniem:
- matematyka, informatyka, geografia
- język polski, język angielski, historia
- geografia, język angielski, język niemiecki
- język polski, historia, wiedza o społeczeństwie,
egzamin maturalny
Szkoła Podstawowa
- nauczanie przedszkolne
- nauczanie zintegrowane
- nauczanie kl. 4 - 6
- sprawdzian w klasie 6-tej
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
kontakt z administratorem

538384 Unikalnych wizyt