Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook Edukacja teatralna01/02/2015 15:40:43 
 
Szkoła
Rekrutacja SP
Szkoła Podstawowa Sportowa
Rekrutacja LO 2014/2015
Uczniowie
Rodzice
Egzaminy zewnętrzne
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Obóz sportowy zimowy już za nami!!!
W dniach 26 - 30 stycznia odbył się zimowy obóz klas sportowych IV-VI o profilu piłki siatkowej Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku. Tym razem postanowiliśmy zostać w Ełku, aby zaoszczędzić pieniążki na obóz letni, na który planujemy wyjechać nad morze!! Codziennie odbywały się dwa treningi w różnych halach z ełckich szkół . Obóz zakończyliśmy w piątek kuligiem oraz treningiem!! Udział w obozie dla dziecka był całkowicie bezpłatny! Dziękujemy Prezydentowi Miasta Ełku oraz Radnym Miejskim za pomoc w rozwoju młodych talentów siatkarskich!
Dziękujemy również wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu obozu oraz gratulujemy wytrwałości młodym siatkarzom i życzymy samych sukcesów w najbliższych rozgrywkach!!!
Trenerzy:
Jarosław Andrzejewski
Dariusz Maciorowski
Grzegorz Orzeł

Galeria
Zima na wesoło!
KronikaW Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku żadne mrozy i śniegi nie są straszne!
Od poniedziałku - 26 stycznia 2015 r. do piątku 30 stycznia 2015 r. dzieci w klas O-III uczestniczą w zimowisku na terenie szkoły. Codziennie działo się coś bardzo ciekawego i na pewno nikt się nie nudził. Byliśmy w kinie na filmie 3D „ Królowa śniegu 2” oraz w niezwykle gościnnym Oratorium św. Jana Bosko. Pogoda również dopisała! Zabawy na śniegu i lepienie bałwanów to jest to co dzieci lubią najbardziej! W czasie zajęć w szkole dzieci poznały wspaniałe techniki plastyczne- origami, decoupage, lepienie z masy solnej. Uczyły się tańczyć i bawić w grupie. Każdy dzień kończył się wspaniałym obiadem. Zimowisko odbyło się dzięki pracy nauczycieli – wolontariuszy, którzy poświęcili swój wolny czas dzieciom oraz dofinansowaniu przekazanemu przez Urząd Miasta Ełku. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wypoczynku zimowego.

Dorota Karpińska
WIELKI SUKCES NASZYCH MISTRZÓW
wydarzenia sportowe

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 22.01.2015roku zostały rozegrane I MISTRZOSTWA POWIATU EŁCKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM. Zawody odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr.4 w Ełku. Organizatorem był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Ełku. Zawodnicy dziewięciu szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Ełk wystartowali w kategorii dziewcząt i chłopców na dystansie 500 metrów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VIa i VIb w mistrzowskim składzie: Kirycka Kinga, Iwiska Paulina, Zarzecka Wiktoria, Budzińska Karolina, Ostrowska Paulina, Ryszkiewicz Filip, Smoliński Maksymilian, Aleszczyk Krystian, Gutowski Tymon, Rusak Jakub. Liczył się start każdego zawodnika bowiem wszyscy zdobywali punkty do klasyfikacji drużynowej. W kategorii chłopców triumfowała drużyna naszej szkoły, zajmując zaszczytne I miejsce. Natomiast w kategorii dziewcząt, nasza drużyna zajęła wysokie II miejsce. Była to pasjonująca rywalizacja naszych mistrzów w tej nietypowej, ale rozwijającej się dyscyplinie sportu. Każdemu ergometrowi przypisany był na ekranie tor z poruszającą się po nim ryciną łódki. Wiosłujących zagrzewali do walki koledzy ze szkół i nauczyciele, a atmosfera nie odbiegała od wielkich widowisk sportowych. Zmagania na ergometrze pozwoliły określić poziom wytrenowania naszych zawodników i porównać się z poszczególnymi szkołami. Był to duży wysiłek fizyczny zawodników, ponieważ ćwicząc na ergometrze wioślarskim wprawiamy w ruch większość partii mięśni, głównie brzucha, nóg, rąk i barków. Młodzi zawodnicy przekonali się jak trudno utrzymać tempo na ergometrze. Naszym młodym mistrzom należy się wielki aplauz i słowa uznania za upór i wolę walki do końca.
Trenerzy: Katarzyna Cholewińska - nauczycielka wychowania fizycznego, Katarzyna Klimach - nauczycielka wychowania fizycznego
Zabawa choinkowa
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

,,Radości zabawom i tańcom niech nie będzie końca,
a choinka szkolna niech trwa aż do wschodu słońca.”

W dniu 22.01.2015r. w Zespole Szkół Samorządowych odbyła się zabawa choinkowa dla najmłodszych dzieci z klas 0-III. Zabawę poprzedziło spotkanie z Mikołajem. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały śmieszne wiersze o Mikołaju . Choinka noworoczna na zakończenie I semestru nauki jest w naszej szkole jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci . Gorące rytmy porwały do tańca wszystkich uczestników balu. Uczestnikom dopisywał znakomity humor i kondycja fizyczna....Dla wielu dzieci był to niezapomniany wieczór pełen wrażeń !!!

Jolanta Gutowska
Babcia i dziadek – to miłość bez granic !!!
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe święto, to jedno z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu. Nie zapomnieli o tym najmłodsi uczniowie z klas 0-III uczęszczający do Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku. Właśnie z tej okazji przygotowali wspaniały występ poprzez, który chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek swoim kochanym babciom i dziadkom. To przecież od nich wnuczęta otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować.
W tym wyjątkowym dniu uczniowie wcielili się w rolę aktorów, tancerzy i piosenkarzy. Pomimo tremy związanej z występem, uroczystość wypadła pięknie. Uczniowie otrzymali gromkie brawa, a babcie i dziadkowie byli dumni ze swych wnucząt. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy. Jolanta Gutowska
Turniej Siatkówki chłopców klas czwartych w Suwałkach
wydarzenia sportoweKliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 17.01.2015r w Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach odbył się Turniej Siatkówki chłopców klas czwartych. Naszą Szkołę reprezentowała klasa 4a siatkarska, dwie pary. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a wzięło w nich udział aż 24 pary z województwa podlaskiego i warmińsko – mazurskiego. Łącznie w całych zawodach odbyło się 112 meczy.
Chłopcy w składzie:
Chmielewski Piotr i Kasiborski Damian zajęli bardzo dobre 8 miejsce, wygrywając 5 spotkań. Niewiele zabrakło, bo gdyby wygrali z Sokółką (a przegrali jedynie na przewagi), byliby w pierwszej piątce zawodów.
Ignatowski Krzysiek i Sołtys Piotr zajęli 21 miejsce, zaliczając niezły występ, wygrali 2 mecze a trzy przegrali na przewagę.
Doświadczenia jakie wynieśliśmy z tych zawodów, zarówno zawodnicy jak i trener, są bezcenne.
Ogromne gratulacje za waleczną postawę i dobry występ naszym drużynom, z życzeniami wielu sukcesów w sporcie.

Grzegorz Orzeł
„Więksi Mistrzowie” uczą „Małych Mistrzów”
wydarzenia sportoweKliknij, aby zobaczyć galerię

Nasza szkoła od 3 lat może się poszczycić statusem szkoły sportowej. I jest czym się pochwalić, ponieważ mamy już wiele osiągnięć nie tylko sportowych. Sport w naszej szkole jest priorytetem. „Mali Mistrzowie” z klasy Ia szkoły podstawowej to małe perełki, ale jeszcze dużo treningu przed nimi. W przygotowaniach do zdobycia następnej sprawności piłkarz – siatkarz z zapałem pomagali im starsi koledzy i koleżanki z klasy Va o profilu piłki siatkowej pod bacznym okiem trenera p. Jarosława Andrzejewskiego oraz p. Katarzyny Cholewińskiej, która ma dużo dobrych pomysłów na zajęcia sportowe. Nie ma jak starszy, większy, kolega SPORTOWIEC – wzór do naśladowania. To korzyść obopólna – jedni przekazują i utrwalają zdobytą na treningach wiedzę - drudzy, młodsi, przyszli „Mistrzowie” uczą się z zapałem od kolegów „Większych Mistrzów” z tej samej szkoły.

wychowawczyni kl. Ia Grażyna Sacharzewska
Dzień Babci i Dziadka
Ogłoszenie
Szkolny konkurs czytelniczy dla klas trzecich "Dzieci z Bullerbyn"
KronikaW dniu 16.12.2014r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy
dla klas 3 SP.
Celem konkursu było sprawdzenie stopnia znajomości książki Astrid Lindgren
„Dzieci z Bullerbyn”, oraz kształtowanie umiejętności przekazywania przez uczniów zapamiętanych wiadomości.
Uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania zamknięte, otwarte oraz rozwiązać krzyżówkę.
Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Damian Skrajnowski kl.3a
II miejsce Krzysztof Przybysz kl.3b
III miejsce Pola Kopiczko kl. 3a

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy a laureaci nagrody książkowe.Hanna Tyszko
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”


Nazywam się Piotrek Świderski – mam 17 lat

Już prawie 9 lat zmagam się z ostrą białaczką limfoblastyczną. W 2013 roku rozpocząłem po raz trzeci walkę z tą straszną chorobą i z ciężkimi powikłaniami po drugim leczeniu: (uszkodzony słuch, powiększona komora serca i uszkodzone stawy po leczeniu sterydami i wiele innych komplikacji). W tej chwili jestem po przeszczepie szpiku kostnego (XII.2013r).
Od kilku lat moje życie to ciągłe pobyty w szpitalach, a przede mną jeszcze ciężka walka o powrót do zdrowia. Walka z chorobą, z wieloma powikłaniami jest długotrwała, uciążliwa i wymaga ogromnych nakładów finansowych, na które nie stać moich rodziców.

Gdybyście Państwo zechcieli wesprzeć moje dalsze leczenie możecie to uczynić poprzez przekazanie 1% podatku dochodowego w rozliczeniu rocznym za 2014 rok
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
w formularzu PIT wpisując numer KRS 0000037904
w rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” dopisek:
„16268 Świderski Piotr”
lub wpłatę na konto: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem: 16268 Świderski Piotr - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę” – X
Serdecznie Państwu dziękuję za okazaną pomoc
Rozśpiewany początek roku
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Uczniowie SPS 6 śpiewająco rozpoczęli rok 2015. Reprezentanci klasy 5a i 6a wzięli udział w II edycji konkursu 'Christmas Time', który odbył się 9 stycznia w Szkole Artystycznej w Ełku. 'Rockin Around The Christmas Tree' brawurowo wykonali: Zuzanna Kunda, Karolina Budzińska, Paulina Cholewińska, Natalia Safiejko (klasa 6a) i Kacper Łask (klasa 6b) przygotowani przez p. Marlenę Skutnik. Ucznnice z klasy 5a: Anna Dawidowska, Katarzyna Łoboda, Julia Kamińska, Natalia Kadłubowska, Martyna Jaśkiewicz i Karolina Niecikowska - przygotowane przez p. Edytę Ostrowską, zaśpiewały utwór 'Snow Is Falling'. Uczeń klasy 6b - Kamil Albo śpiewał 'Last Christmas' przy akompaniamencie p. Pawła Borzeńskiego, który również przygotował go do występu.
Mimo aplauzu publiczności pierwsze miejsce powędrowowało do uczennic z SP2. Świąteczna atmosfera konkursu na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Marlena Skutnik.
Strona 1 z 40 1 2 3 4 > >>

Zarejestruj się
Projekty w szkole
Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
W skrócie
Liceum Ogólnokształcące
Prowadzimy klasy z rozszerzeniem:
- matematyka, informatyka, geografia
- język polski, język angielski, historia
- geografia, język angielski, język niemiecki
- język polski, historia, wiedza o społeczeństwie,
egzamin maturalny
Szkoła Podstawowa
- nauczanie przedszkolne
- nauczanie zintegrowane
- nauczanie kl. 4 - 6
- sprawdzian w klasie 6-tej
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
kontakt z administratorem

637539 Unikalnych wizyt