Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook09/10/2015 03:28:26 
 
Rekrutacja 2015/2016
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Po lekcjach
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum Sportowym
Kronika„Sport sam w sobie jest piękny
i niczego nie trzeba dodawać"

(Bohdan Tomaszewski)


Kliknij, aby zobaczyć galerię

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum Sportowym odbyła się 30 września 2015 r. w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku. W wydarzeniu wzięli udział m.in. nauczyciele i uczniowie szkoły, przedstawiciele ełckiego samorządu oraz znani sportowcy. Naukę w nowej szkole, w klasach o profilu siatkówki i piłki nożnej rozpoczęło 52 uczniów.

Uroczystość rozpoczęła się odczytaniem przez Przewodniczącego Rady Miasta Dariusza Wasilewskiego uchwały Rady Miasta Ełku w sprawie utworzenia Gimnazjum Sportowego. Następnie przecięta została, znajdująca się na tablicy z nazwą nowej szkoły szarfa. Symbolicznego gestu dokonali: Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku, Paweł Papke prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Tomasz Miętkiewicz prezes Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, Ewa Litman dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych oraz przedstawiciele uczniów Gimnazjum Sportowego.

Ksiądz Biskup Jerzy Mazur poświęcił tablicę z nazwą szkoły oraz zawierzył Bogu i Matce Najświętszej uczniów i nauczycieli szkoły. Prosił, by budowali swoje życie na największych wartościach, które dają szczęście. Życzył także uczniom aby rozwijali się fizycznie, zdobywali medale i nagrody, a także mieli radość w sercach.
"Pierwsze koty za płoty"
wydarzenia sportowe

W tym samym czasie, kiedy dziewczyny rywalizowały w Ełku, chłopcy z I klasy Gimnazjum Sportowego również wzięli udział w swoim pierwszym turnieju rozgrywanym szóstkami. Zawody odbyły się w Ostródzie i była możliwość rozegrania aż siedmiu spotkań. Podobnie jak dziewczyny chłopcy pojechali głównie po naukę i możliwość obserwacji doświadczonych drużyn z którymi w przyszłym roku zmierzą się w Lidze Wojewódzkiej. Pomimo to udało się wygrać seta z drużyną z Kętrzyna. Przypominamy, iż od tego roku w Gimnazjum Sportowym I klasa o profilu piłki siatkowej objęta jest programem Szkolnych Ośrodków Siatkarskich.

Zdjęcia z turnieju
Pierwszy sprawdzian młodych siatkarek z Gimnazjum Sportowego
W dniach 25-27 września na hali Mosir-u w Ełku odbył się Międzynarodowy Turniej "SiDBC" zorganizowany przez UKS SALOS Ełk. Reprezentacja Gimnazjum Sportowego rocznik 2002 została zaproszona do udziału w rozgrywkach w kategorii 2000-2001. Dziewczyny rywalizowały z drużynami z Litwy, Portugalii, Bośni, Białorusi oraz z Ełckim Salosem. Ostatecznie rozgrywki ukończyliśmy tuż za podium - na czwartym miejscu, wyprzedzając drużyny z Portugalii oraz Bośni. Niewątpliwie jest to nasz duży sukces, ponieważ trenujemy zaledwie od trzech tygodni i były to nasze pierwsze rozegrane mecze w tym roku. Serdecznie dziękujemy SALOSOWI za zaproszenie na mega turniej, który stał na bardzo wysokim poziomie.
Skład drużyny:
Natalia "Teresa" Gałęska, Natalia Safiejko, Olimpia Ardziejewska, Beata Łozowska, Paulina Cholewińska, Paulina Iwiska, Wiktoria Zarzecka, Kinga Kirycka, Karolina Budzińska, Dominika Żytyniec, Zuzanna Kunda, Aleksandra Niedźwiecka.
Trenerzy:
Jarosław Andrzejewski
Katarzyna Cholewińska

Fotorelacja
Podsumowanie akcji edukacyjnej: "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia".
KronikaTrudno uwierzyć, że tabliczka mnożenia może przynieść tyle radości i przeżyć. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów wszystkich poziomów edukacyjnych. Bardzo chętnie wykonywali przygotowane zadania. Dorośli byli zaskoczeni, że tabliczka mnożenia ma swoje święto. Dla wszystkich była to okazja do powtórzenia tak przydatnej umiejętności, a jednocześnie wspaniała zabawa. Na pewno akcja jest warta kontynuowania w następnych latach.

Relacja Radia5

Dziękujemy wszystkim Egzaminatorom i Egzaminowanym

Organizatorki: Agnieszka Łabanowska i Anna Rutkowska
Deklaracje maturalne
OgłoszenieAby zapewnić możliwość wypełnienia i wydrukowania deklaracji maturalnych zgodnie ze zaktualizowanymi przepisami prawa oświatowego, firma obsługująca aplikację musi dokonać zmiany sposobu wypełniania deklaracji.

Informacje dla absolwentów
dotyczące składania deklaracji maturalnych i odpłatności za egzamin maturalny można znaleźć na stronie: EGZAMIN W "STAREJ" FORMULE lub EGZAMIN W "NOWEJ" FORMULE
Dokumenty zgodne ze zaktualizowanymi przepisami prawa oświatowego będą dostępne 28.09 po godzinie 13:00.
Sukces naszej drużyny rowerowej
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 22 września 2015 roku odbył się w Centrum Edukacji Ekologicznej Turniej Rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Spośród 12 trzyosobowych grup z ełckich szkół podstawowych, nasza drużyna uplasowała się na III medalowym miejscu. Werdykt sędziów przyjęliśmy z dużym zadowoleniem. Wiele wysiłku fizycznego musieliśmy włożyć w pokonanie rowerem trudnego toru przeszkód oraz przejechać określoną trasę z zastosowaniem się do znaków poziomych i pionowych. Zorganizowany turniej stworzył możliwości zmierzenia się uczniów z zagadnieniami dotyczącymi zasad ruchu drogowego i sprawdzenia umiejętności poruszania się w ruchu drogowym. Otrzymaliśmy dyplomy, nagrody a główną atrakcją było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Cała akcja miała na celu zwiększenie świadomości ekologicznej i ukazanie korzyści płynących z wybrania przyjaznych dla środowiska form transportu-roweru, komunikacji miejskiej czy chodzenia pieszo.

Zwycięska drużyna rowerowa to uczniowie klasy VIb: Szymon Dębek, Bartosz Michałowski, Szymon Jonik i rezerwowy Mateusz Opacki.

Opiekun i trener: Katarzyna Klimach
V Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia
KronikaŚwiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay) to nietypowa akcja edukacyjna, Odbywa się w ostatni piątek września. W tym roku – 25 września nasza szkoła będzie uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.
E-podręczniki
OgłoszenieNAJWIĘKSZE I BEZPŁATNE ZASOBY EDUKACYJNE

Pierwsza seria 22 e-podręczników już dostępna.
Zabierz uczniów do jaskini Raj, odwiedź rycerskie zamki i przejdź ulicami Starożytnego Rzymu bez wychodzenia z domu. Taką możliwość dają e-podręczniki!

Pierwszy pakiet e-podręczników od końca sierpnia jest już dostępny na stronie Zabierz uczniów do jaskini Raj, odwiedź rycerskie zamki i przejdź ulicami Starożytnego Rzymu bez wychodzenia z domu. Taką możliwość dają e-podręczniki!

Pierwszy pakiet e-podręczników od końca sierpnia jest już dostępny na stronie E-podręczniki

Kolejne pojawiają się na stronie każdego dnia. Komplet e-podręczników będzie udostępniony do 15 listopada.

W pierwszej kolejności zostały oddane do konsultacji podręczniki otwierające etapy edukacyjne: do 1 i 4 klasy szkoły podstawowej, 1 klasy gimnazjum i 1 klasy ponadgimnazjalnej. Matematyka, historia, przyroda, biologia, geografia, fizyka, chemia, informatyka i zajęcia komputerowe oraz edukacja dla bezpieczeństwa.

E-podręczniki są całkowicie bezpłatne i dostępne on-line nie tylko dla uczniów i nauczycieli, ale również dla wszystkich zainteresowanych.

Uwaga
OgłoszenieOd poniedziałku 21 września 2015 r. obowiązuje nowy plan lekcji
Turniej o puchar Tuska
wydarzenia sportoweW dniu 14.09.2015. młode siatkarki stały się piłkarkami i reprezentowały barwy naszej szkoły w meczu piłki nożnej o puchar Tuska. Na orliku przy Zespole Szkół Samorządowych stawiły się dziewczyny z gimnazjum w Nowej Wsi Ełckiej, które po pełnym emocji i wrażeń meczu pokonały nasze zawodniczki i awansowały do dalszego etapu turnieju.
Tomasz Kowalko: Mimo przegranej jestem pozytywnie zaskoczony postawą naszych młodych dziewczyn, które pokazały, że są bardzo sprawne fizycznie i poza piłką siatkową potrafią super grać w piłkę nożną. Uczennice były bardzo zaangażowane zarówno podczas treningu jak i meczu. Gratuluje dobrej zabawy i postawy "fair play".
KADRA DZIEWCZYN: Borkowska Julia, Gałęska Teresa, Gutowska Maja, Iwiska Paulina, Lewandowska Julia, Lutyńska Gabriela, Łoboda Katarzyna, Niecikowska Karolina, Zakrzewska Wiktoria.

W turnieju o puchar Tuska brali także udział chłopcy, którzy swoje mecze rozegrali dzień później tj. 15.09.2015. Piłkarze o dalszy etap rozgrywek musieli również zmierzyć sie z uczniami z gimnazjum w Nowej Wsi Ełckiej. Sportowcy z naszej szkoły sprawili ogromną niespodziankę, wygrywając mecz 5:4 i uzyskali prawo do dalszej gry w turnieju.
Tomasz Kowalko: Muszę wspomnieć, że nasi uczniowie wygrali z piłkarzami z Nowej Wsi Ełckiej, którzy byli o rok starsi. Tym bardziej składam wielkie gratulacje i zachęcam zawodników do dalszej pracy nad doskonaleniem swoich umiejętności sportowych.
KARDA CHŁOPCÓW: Bugieda Kamil, Gosztkowski Michał, Kalinowski Kamil, Kalicki Aleksander, Moldenhower Dominik, Olchowski Gabriel, Rymarczyk Dawid, Sałek Kacper, Usiak Jakub.
Memoriał Kamili Skolimowskiej – 2015
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 13 września 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli jako kibice w Memoriale Kamili Skolimowskiej, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Organizatorem tego wielkiego widowiska sportowego o międzynarodowym charakterze była Fundacja Kamili Skolimowskiej. Celem jej jest pielęgnowanie pamięci o naszej najmłodszej mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem, zmarłej 18 lutego 2009 roku. Na największej arenie sportowej w Polsce czekała nas duża dawka sportowych emocji z udziałem najlepszych lekkoatletów świata. Wśród nich nie zabrakło naszych medalistów olimpijskich i mistrzostw świata – Tomasza Majewskiego w pchnięciu kulą, Anity Włodarczyk, Pawła Fajdka w rzucie młotem oraz Piotra Małachowskiego w rzucie dyskiem. Rywalizacja w memoriale rozpoczęła się o godzinie 14.00 i przez trzy godziny obejrzeliśmy zmagania lekkoatletów na najwyższym poziomie w następujących konkurencjach: 100m przez płotki, skok wzwyż, skok o tyczce, rzut dyskiem, pchnięcie kulą, rzut młotem, 100m niepełnosprawnych, 100m dzieci. Zawody zakończyły się ceremonią wręczenia nagród. Nasi uczniowie z wielką uwagą obserwowali współzawodnictwo sportowe prowadzone w duchu fair play. Korzystali z możliwości zdobycia autografów i zrobienia zdjęć z ulubionymi sportowcami. Wyjazd na tak ważną imprezę sportową w kraju był dla wszystkich wielkim sportowym wydarzeniem.
Uczniowie klas: IVc, Va, Vb, VIa, VIb, VIc, IN, IS
Organizatorzy: Katarzyna Klimach, Katarzyna Cholewińska
Opiekunowie: Małgorzata Kosieradzka, Edyta Ostrowska, Paulina Rynkowska
Strona 1 z 50 1 2 3 4 > >>

Poćwicz online
Projekty w szkole
Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
kontakt z administratorem

781117 Unikalnych wizyt