Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook19/04/2019 05:29:02 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Turniej piłki nożnej kobiet
wydarzenia sportowe
Dzień Kobiet (08.03.2019) bardzo aktywnie rozpoczęła reprezentacja dziewczyn z Licem Zespołu Szkół Sportowych w Ełku podczas turnieju piłki nożnej kobiet, który został rozegrany na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Szkole Podstawowej nr 5. Mimo dzielnej postawy naszym kobietom nie udało się wyjść z grupy.

Wyniki :
vs I LO 2-2
vs CEM 1-0
vs ZDZ 0-2

Grały :
Katarzyna Wrochniak, Zuzanna Jakacka, Patrycja Norr, Nikol Gryczkowska, Natalia Rejkiewicz, Weronika Kordowska - 1 klasa LO,
Aleksandra Wesołowska, Joanna Szczotko, Sandra Bajkiewicz - 2 klasa LO,
Weronika Matysiewicz - 3 klasa LO.

Opiekun - Michał Rutkowski
Gimnastyka korekcyjna
Kronika

W naszej szkole, w ramach projektu realizowanego przez UKS Maratończyk i Zespół Szkół Sportowych „Trzymaj się prosto" - edukacja zdrowotna i aktywność fizyczna w profilaktyce wad postawy, organizowane są zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla uczniów klas 0-III.

Działania profilaktyczno-zdrowotne mają na celu harmonijny rozwój naszych uczniów oraz zapobieganie wadom postawy i niwelowanie skutków już istniejących wad u dzieci. Prowadzący zajęcia Katarzyna Cholewińska Projekt współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Ełku.

Wicemistrzostwo w Zimowym Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn
wydarzenia sportowe

9 marca 2019r. w hali MOSiR odbył się Zimowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn. Naszą szkołę reprezentowały zarówno zespoły dziewcząt jak i chłopców. Ostatecznie drużyna dziewcząt zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Skład zespołu: Martyna Jaśkiewicz, Wiktoria Filonowicz, Anna Dawidowska, Wiktoria Wienikajtys, Katarzyna Łoboda, Julia Borkowska, Anna Gulan, Paulina Iwiska, Alicja Piwko.

Trener wicemistrzyń: Dariusz Maciorowski

Trener drugiego zespołu dziewcząt: Marcin Kohlamn

Trener reprezentacji chłopców: Jarosław Andrzejewski

Dobrze Cię Widzieć
Kronika

„DOBRZE CIĘ WIDZIEĆ” to ogólnopolska kampania społeczna – realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży. W ramach projektu do naszej szkoły trafiły kamizelki odblaskowe. Organizatorem kampanii jest Fundacja Narodowego Dnia Życia. Projekt współfinansowana jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości

Pamiętaj! 7 odblaskowych rad drogowych

• Noś kamizelki odblaskowe lub inne elementy odblaskowe w warunkach niedostatecznej widoczności.
• Korzystaj z chodnika lub drogi dla pieszych, a jak ich nie ma to z pobocza. Dopiero jeśli nie ma pobocza, albo czasowo nie można z niego korzystać, możesz korzystać z jezdni.
• Ale pamiętaj: idź jak najbliżej krawędzi i ustępuj miejsca nadjeżdżającemu samochodowi.
• Jeśli idziesz poboczem lub jezdnią, to idź lewą stroną drogi, tak żebyś widział nadjeżdżający samochód. Jeśli idziesz z kolegą lub koleżanką, to idź jeden za drugim.
• Z drogi dla rowerów korzystaj tylko jak nie ma chodnika lub pobocza. Na drodze dla rowerów powinieneś ustąpić rowerzyście. Nie dotyczy to osób niepełnosprawnych.
• Nie wchodź na jezdnię tuż przed pojazdem. Jeśli nadjeżdżający samochód jedzie szybko lub jest blisko – zaczekaj aż przejedzie.
• Nie przekraczaj jezdni w miejscu niedozwolonym i pamiętaj by nie wchodzić na jezdnię przy czerwonym świetle.

Reprezentacja naszej szkoły zdobyła wicemistrzostwo miasta Ełku
wydarzenia sportowe

7 marca 2019r. w hali MOSiR odbyły się Mistrzostwa Miasta Ełku w koszykówce chłopców w ramach rozgrywek Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła wicemistrzostwo miasta Ełku. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju sportowych pasji.

Skład reprezentacji szkoły: Wiktor Antonowicz, Arkadiusz Kucharski, Cyprian Szuchnicki, Kacper Sałek, Konrad Wyrębak, Maciej Toczyłowski, Gabriel Olchowski, Jakub Limberger, Kamil Kaliinowski

Trener: Dariusz Ryszkiewicz

Mały Mistrz
Kronika

W Zespole Szkół Sportowych w klasach 1b, 2a, 3a nauczyciele wychowania fizycznego wraz z nauczycielkami edukacji wczesnoszkolnej realizują program Mały Mistrz.

Główną ideą projektu jest zachęcenie uczniów klas I-III szkół podstawowych do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej, kształtowania odpowiednich nawyków i postaw, w tym zwłaszcza dotyczących zdrowego stylu życia, a także podniesienie atrakcyjności zajęć, wzmocnienie roli nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego.

Projekt finansowany jest z budżetu Urzędu Miasta Ełku

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej: Anna Kuczyńska, Beata Staniszewska, Teresa Mierzwińska

Nauczyciele wychowania fizycznego: Michał Rutkowski, Krzysztof Konowalski, Grzegorz Orzeł

III miejsce w Turniej piłki nożnej halowej szkół ponadgimnazjalnych i wyższych mężczyzn
wydarzenia sportowe

1 marca 2019r. odbył się Turniej piłki nożnej halowej szkół ponadgimnazjalnych i wyższych mężczyzn. Organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku. W turnieju wzięły udział reprezentacje z dziewięciu szkół, które zostały podzielone na trzy grupy: Zespół Szkół Sportowych w Ełku, Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku, ZDZ Ełk, Zespół Szkół nr 6 w Ełku, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku, I Liceum Ogólnokształcące w Ełku, Zespół Szkół nr 1 w Ełku, Zespół Szkół nr 2 w Ełku, Zespół Szkół nr 5 w Ełku.

Ostatecznie reprezentacja naszej szkoły, po wyjściu z grupy na pierwszym miejscu, zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Skład zespołu naszej szkoły: Bartosz Gałaszewski, Dawid Kondratowicz, Kacper Kościuk, Patryk Rosiński, Piotr Wiktorzak, Adrian Szklanko, Mikołaj Osiecki, Miłosz Sztachański.

Trener Adrian Wojciechowski

Więcej o przebiegu i wynikach turnieju na stronie
http://mosir.elk.pl/wyniki-turnieju-pilki-noznej-1-marca-2019/

Muzeum Historyczne w Ełku
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniach 18, 19 i 20 lutego 2019 r. uczniowie klasy VII a, b, c odwiedzili Muzeum Historyczne w Ełku. Celem spotkania było zapoznanie uczestników z tematem I wojny światowej. Prowadzący skupił się głównie na przedstawieniu przyczyn wybuchu oraz opowiadał o przygotowaniach Prus i Rosji do Wielkiej Wojny. Przedstawił przebieg starć ze szczególnym uwzględnieniem bitwy na jeziorach mazurskich oraz bitwy zimowej na Mazurach, w tym ich znaczenia dla dalszych losów wojny.
Urozmaiceniem zajęć była możliwość wcielenia się uczniów w role oficerów sztabowych dwóch przeciwnych armii.
Nasi uczniowie wykazali zainteresowanie tematem i aktywnie uczestniczyli w zajęciach tym bardziej, że dotyczyły one również historii naszego miasta i okolic.

Jolanta Ratuszny
Międzynarodowy turniej w Łebie

W dniach 28.02 - 03.03 nasi siatkarze i siatkarki uczestniczyli w XXI Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej w Łebie. Spotkaliśmy się z bardzo dobrymi drużynami m.in. reprezentacja Chin, Kaliningrad, Trefl Gdańsk. Zebrane doświadczenie już w najbliższą sobotę spróbujemy wykorzystać na Zimowym Turnieju organizowanym przez MOSiR Ełk
Zdjęcia
Warsztaty medialne dla młodzieży Nowe Widnokręgi-zrozumieć media
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

4 marca 2019 roku w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Ełku odbyły się warsztaty edukacyjne dla młodzieży z cyklu ,,Zrozumieć media”, zorganizowane przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu we współpracy z Radiem Maryja i TV TRWAM.

Oprócz uczniów z klasy 3N i 1L z naszej szkoły wzięło w niej udział łącznie 300 uczniów, m.in. z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach, Szkoły Podstawowa nr 3 w Ełku, I Liceum Ogólnokształcące w Giżycku, Zespołu Szkół Samorządowych w Starych Juchach, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Piszu.

Warsztaty podzielone były na różne części tematyczne: od języka obrazu, przez światło
i cień po słowa. Uczniowie uczyli się, aby po zakończeniu zajęć każdy z uczestników potrafił wskazać różnicę między komunikatem, informacją, opinią, perswazją, manipulacją oraz posługiwać się podstawowymi terminami medialnymi.

Nasi uczniowie byli w tych warsztatach bardzo aktywni, co pokazują zdjęcia: byli prezenterami sportowymi, śpiewali, odgrywali różne powierzone role. To był bardzo dobrze i mądrze spędzony czas.

Marzena Tyborska, Katarzyna Zastocka.

Zimowy wieczorek recytatorsko-wokalny
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Uczniowie klas 0-III już po raz czwarty w tym roku szkolnym spotkali się po południu (27.02.2019r.), aby zaprezentować swoje artystyczne umiejętności. Na spotkanie przybyli rodzice, rodzeństwo oraz dziadkowie naszych uczniów.
Młodzi artyści pięknie recytowali wiersze o tematyce zimowej oraz pokazali swoje umiejętności wokalne w zimowych aranżacjach. Dziękujemy naszym uczniom za chwilę wzruszeń.

Organizatorzy: M. Zdankowska, K. Pietruszewska
Strona 4 z 122 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1833334 Unikalnych wizyt