Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook20/02/2019 16:21:54 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Rona 2008 - podsumowanie turnieju w Gdańsku
KronikaW miniony weekend (14-16 grudnia) uczniowie klasy 4 B i 5 B Zespołu Szkół Sportowych w Ełku uczestniczyli w silnie obsadzonym turnieju organizowany przez Jaguar Gdańsk. Mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności z drużynami z Niemiec, Ukrainy oraz Polski.
Pierwszy dzień to przyjazd oraz zakwaterowanie w hotelu. Podczas drugiego dnia odbyły się zmagania grupowe, w których rywalizowaliśmy z takimi drużynami jak: FC Frankfurt (Niemcy),Jaguar Gdańsk, Jedynka Reda, Pogoń Kraków, Sparta Sycewice, Czajka Wyszgorod (Ukrainą) oraz Gigant Smile. Ostatecznie z 3 wygranymi, remisem oraz 3 porażkami zajmujemy 4 miejsce w grupie co w niedziele pozwala nam walczyć o miejsca 7-12. Niestety niedziela nie przyniosła korzystnych wyników, co ostatecznie uplasowało nas na 12 miejscu na 24 drużyny. Ostatniego dnia rywalizowaliśmy z takimi drużynami jak: Stomil Olsztyn, Hutnik Kraków, Arkonia Szczecin, Sparta Sycewice, Gwardia Koszalin. Wolne chwile podczas wyjazdu spedziliśmy relaksując się w Aquaparku oraz podczas spacerów nad morzem. Z bardzo dużym bagażem doświadczeń wracamy do Ełku.Kadra RONIARZY:
1. Mikołajczyk Sebastian
2. Kłubowicz Wiktor
3. Uściłowicz Kacper
4. Karbowski Dominik
5. Tymoszczuk Krystian
6. Trocki Bartłomiej
7. Szymański Błażej
8. Nadolny Igor
9. Gulan Oliwier
10. Wojtkowski Fabian
11. Starzomski Julian
12. Bekulard Aleksander

Być lepszym każdego dnia ...
W Krainie św. Mikołaja
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Św. Mikołaj ma swoją główną siedzibę w Finlandii, ale w ten gorący przedświąteczny czas jego namiestnik zamieszkał w Mazurolandii. Dnia 12 grudnia uczniowie klas II a i II c spotkali się tam z atmosferą świąt oraz samodzielnie wykonali świąteczne ozdoby.
Swoją podróż zaczęliśmy od Konsulatu św. Mikołaja –niezwykłego miejsca, w którym produkowane są ozdoby bożonarodzeniowe. Nasz przewodnik – elf - opowiedział dzieciom o produkcji ozdób choinkowych oraz zaprezentował różne sposoby ozdabiania ich. Każdy uczestnik mógł wykonać bombkę ze szkła i ozdobić ją według własnego pomysłu, wykorzystując różnokolorowe elementy. Wszystkie bombki były oryginalne i piękne.
Wycieczka była bardzo udana – poczuliśmy w tym niezwykłym miejscu magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Beata Staniszewska, Helena Borowa


Green Volley Ełk v SMS Ostróda
Wycieczka szkolna: Bratysława, Wiedeń, Budapeszt klas 3S, 7A oraz 6B
Ogłoszenie

Osoby, które zapisały się na wycieczkę proszone są o wpłacenie zaliczki 300 zł do dnia 17.01.2019 na konto 33 1090 2792 0000 0001 3335 4216 w tytule wpisujemy Imię Nazwisko wycieczka Budapeszt

Ilość uczestników -44+ 4 opiekunów;

Wycieczka autokarowa

Miejsce wsiadania-Ełk

Ramowy program imprezy:

1 dzień Bratysława Zbiórka uczestników wycieczki Wyjazd . Przejazd w kierunku Bratysławy. Po drodze przepisowe postoje w tym jeden dłuższy na posiłek. Przyjazd do Bratysławy. Spotkanie z przewodnikiem lub pilotem. Bratysława - zwiedzanie miasta: Rynek Staromiejski, Ratusz, Pałac Biskupów Ostrzychomskich, Katedra św. Marcina, Brama Michalska, Wzgórze Zamkowe (siedziba prezydenta, panorama miasta z tarasu widokowego).

Zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień Wiedeń Po śniadaniu. Przyjazd do Wiednia.

a) Pierwsza tura 4-godzinna: , t.j. objazdowa autobusem z komentarzem

• Przejazd na Wzgorze Kahlenberg /II. Odsiecz Wiedenska, Jan III Sobieski/

• zwiedzanie letniej rezydencji Habsburgów- Schönbrunn. Ogrody kompleksu. (w tym 3 godz. pieszo):

• spotkanie z przewodnikami : Schwedenplatz /centrum, w zatoczce przy przystanku dla autobusów turystycznych, t.j. nad Kanałem Dunaju, nie na parkingu dla autobusow!/

• Cesarskie Apartamenty Hofburg /rezyd. zimowa Habsburgów/wraz dodatkową wystawą o Cesarzowej Sisi: o jej życiu i śmierci. Cena biletu wstępu: 9.90 €, Tutaj kręcono też o niej filmy z Romy Schneider.

• Ringstraße/Park Miejski-J.Strauß, Opera, Plac Św.Karola, Filharmonia, Dom Secesji/,

• Zwiedzanie cesarskiej Opery Wiedeńskiej: 6.50 €/os. /

• Spacer po „Starówce“ – po ekskluzywnych ulicach zakupowych Wiednia, zaułki miasta.

• Katedra Św.Szczepana 4.50

• PRATER-zwiedzanie wesołego miasteczka

Powrót do Bratysławy, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień Budapeszt Śniadanie. Przejazd do Budapesztu. Plac Bohaterów godz 10:30-11:00 spotkanie z przewodnikami, Bazylika św. Stefana, Parlament, Wzgórze Gellerta z budapesztańska Statuą Wolności i cytadelą, Zamek, Katdera św. Macieja, Baszty Rybackie. 16:00 Rejs statkiem po Dunaju Powrót na miejsce zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg. 4 Dzień Brno. Po śniadaniu wykwaterowanie. Zwiedzanie Brna, krótki spacer po starówce miasta. / zwiedzanie Brna, jednego z najważniejszych miast królewskich: Stare Miasto z 2 rynkami - Zelný Trh ( z kolumną Św. Trójcy oraz fontanną Parnasa) Wyjazd z Brna i przejazd w kierunku granicy.

Przerwa na Agencja Turystyczna Oddział Kujawsko-Pomorski ATAS sp. z o.o. 85-009 Bydgoszcz ul. Dworcowa 81/104 tel./fax (52) 322 03 34 e-mail: bydgoszcz@atas.com.pl obiad w Gorzyce.

5 Dzień powrót do Polski

Cena przy 44 uczniach wynosi 780 zł/osoba

Świadczenia

CENA ZAWIERA • transport autokarem • noclegi w hotelu 2*lub 3*** w pok. 2 lub 3 os. z łazienkami • wyżywienie 3 śniadania 3 obiadokolacje 1 obiad w drodze powrotnej • opiekę pilota • ubezpieczenie KL i NNW AXA • podatek Vat • cenę skalkulowano przy kursie Euro nie przekraczającym 4,3o zł.

Cena nie zawiera: Biletów wstępu oraz opłat za przewodnika w Budapeszcie, Bratysławie i Wiedniu.

Na wstępy do zwiedzanych obiektów i przewodników należy posiadać dodatkowo + ok. 300 CZK/os na zwiedzanie jaskini + ok. 50 EUR/os.- ostateczny program zwiedzania w Wiedniu , Budapeszcie, Bratysławie do ustalenia przy podpisaniu umowy.

Serdecznie zapraszam

organizator Edyta Ostrowska

Mikołajki szkolne
Kronika

Dnia 6 grudnia w Mikołajki zawitał do naszej szkoły Mikołaj. Wraz z pomocnikami rozdawał cukierki i pierniczki upieczone wcześniej przez uczniów liceum. W tym szczególnym dniu w czasie przerw rozbrzmiewały świąteczne piosenki. Można było również zauważyć świąteczne akcenty w ubiorze uczniów. Wszyscy miło spędzili ten dzień.

Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych Mikołajek.

Stypendysći Prezesa Rady Ministrów
Kronika
Dnia 15 listopada 2018 w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendia otrzymali uczniowie z najwyższą średnią w szkole lub wykazujących się szczególnymi uzdolnieniami. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennicą naszej szkoły Karolina Mikielska z klasy 2l.

Karolinie serdecznie gratulujemy!!!
Turniej w Michałowie
Kronika

13 grudnia 2018r. dwa zespoły Zespołu Szkół Sportowych rozegrały turniej piłki nożnej w Michałowie. Uczniowie Vd, VI b i VII b zagrali w barwach UKS Rona 03 Ełk.

Zajęliśmy IV i IX miejsce na 10 zespołów. Nieczęsto trenujemy na hali, dlatego takie turnieje są dobrym urozmaiceniem sezonu piłkarskiego.

Tabela turnieju:
1. Talent Białystok I
2. OSiR Hajnówka
3. Talent Białystok I
4. UKS Rona 03 Ełk
5. MOSP BiałystokI
6. Zabłudów
7. MOSiR Michałowo
8. Falcon Sokółka
9. UKS Rona 03 Ełk
10. MOSP Białystok II

Klasa 6b,7b- zespół I: Filip Kuberski, Konrad Michniewicz, Adrian Kawula, Kacper Pieńczykowski, Hubert Wnorowski, Kacper Chudziński, Piotr Kozicki

Trener Dariusz Ryszkiewicz

Klasa 5d- zespół II: Rafał Gutowski, Konrad Kraszewski, Oskar Ryszkiewicz, Łukasz Albo, Dawid Podbielski, Damian Podlecki, Alan Odolecki, Filip Detkiewicz, Adrian Zdanowski

Trener Daniel Potuszyński

Mistrzowie Rejonu VI
13 grudzień okazał się naszym siatkarzom z klasy III s gimnazjum szczęśliwy. Chłopcy w Gołdapi bezapelacyjnie pokonali swoich rywali z Wilkas oraz Gołdapi i zameldowali się w półfinale województwa.
Skład drużyny:
1. Kamil Bugieda
2. Bartek Sieńkowski
3. Jakub Usiak
4. Michał Gosztkowski
5. Olek Kalicki
6. Dominik Moldbehower
7. Kamil Kalinowski
8. Kacper Prawdzik
Trener
Jarosław Andrzejewski
ZDJĘCIA
Kampania "Biała Wstążka"
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W listopadzie w ramach kampanii „Biała Wstążka” uczniowie Zespołu Szkół Sportowych wzięli udział w konkursie pod tytułem „Kącik Prawny - Podaj Rękę nie podstawiaj nogi” organizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku. Zadanie polegało na utworzeniu w szkole kącika prawnego i podjęły się go uczennice klasy 8a SP 6: Aleksandra Urbanowicz, Daria Karpienko, Maja Gutowska, Julia Lewandowska i Nikola Czarnecka przy nadzorze Pani Ewy Gorlewskiej. Podsumowanie całej kampanii oraz rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 10 grudnia 2018 roku podczas konferencji dotyczącej przemocy. Jurorami konkursu byli między innymi przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku, Zespół Interdyscyplinarny oraz Ełcka Policja. Podczas konferencji ogłoszono wyniki konkursu. Drużyna Szkoły Sportowej w Ełku zajęła I miejsce. W ramach podsumowania kampani został nagrany spot dotyczący przemocy w rodzinie. Aktorami byli również uczniowie naszej szkoły: Michał Konopka i Karolina Barwikowska z klasy 2 LO oraz Alex z klasy 2b SP. Na konferencji nastąpiło podsumowanie szeregu działań w ramach kampanii „Biała Wstążka” . Największe wrażenie na młodzieży Szkoły Sportowej wywarła prelekcja psychologa Jacka Dolińskiego dotycząca przemocy w rodzinie.

Wyniki konkursu:
I Miejsce – Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6
II Miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5
III Miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i reprezentowanie szkoły.

Gratulacje !
Chętnie pomagamy innym…
Kronika


Uczniowie naszej szkoły mimo tak wielu zajęć znajdują czas, aby bezinteresownie pomagać innym. Swoją chęć działania w Szkolnym Kole Caritas zgłosiło około 40 uczniów z klas od 5 szkoły podstawowej do 3 gimnazjum. Poświęcają swój prywatny czas, dzielą się radością, dobrocią serca, ogromną wrażliwością. Odwiedzają chorych, samotnych, pomagają odrabiać lekcje, biorą udział w wielu akcjach: sprzątanie zaniedbanych grobów, zbiórki żywności, malowanie twarzy w czasie dnia dziecka, pomagali zorganizować przedstawienie z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, poprowadzili czuwanie modlitewne dla młodzieży z parafii Opatrzności Bożej w Ełku i wiele innych.
Wielką radością jest dla nas fakt, iż zostaliśmy wyróżnieni za swoją działalność jako Szkolne Koło Caritas funkcjonujące przy Zespole Szkół Sportowych nr 6 w Ełku podczas gali wolontariatu diecezji ełckiej dnia 5 grudnia 2018 roku.
Akcja charytatywna klasy 1S
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Wzorem lat ubiegłych podopieczni pani Ewy Gorlewskiej – uczniowie klasy 1S LO wzięli udział w akcji charytatywnej na rzecz potrzebujących. 12.12.2018 r. 5 grup podjęło się zadania pieczenia i zdobienia pierniczków. W niektórych przypadkach było to prawdziwe wyzwanie. Pierniczki zostały przekazane na kiermasz szkolny.

Dziękujemy za okazałe serce i zaangażowanie na rzecz innych :)

Strona 4 z 117 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1775510 Unikalnych wizyt