Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook20/02/2019 15:20:17 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Valentine's Day
Ogłoszenie
Klasa 4b szkoły Podstawowej Sportowej w Ełku wicemistrzem województwa w piłce nożnej halowej
Kronika

Młodzi piłkarze od listopada do początku stycznia rywalizowali w Warmińsko Mazurskiej Lidze Halowej, kategoria Orlik. Uczniowie klasy 4b przystąpili do zimowych zmagań, w których na starcie było pond 40 drużyn z całego województwa.

Dnia 6.01.2019. odbył się finał tych rozgrywek, gdzie spotkały się najlepsze 6 drużyn województwa warmińsko-mazurskiego. W końcowej klasyfikacji uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce i tytuł Wicemistrza Województwa w piłce nożnej halowej.

Kadra uczniów klasy 4b: Wenda Dawid, Danielczyk Paweł, Tymoszczuk Krystian, Zastocki Bartek, Wojtkowski Fabian, Stankiewicz Igor, Mościcki Michał, Nowicki Filip, Grabowski Tymek, Markiewicz Adrian, Nagolski Patryk, Korenkiewicz Kacper, Goździk Artur, Nerkowski Gabryś, Kućmierz Maciej, Szorc Borys, Kowalski Kornel, Lach Oskar.

Trener Tomasz Kowalko

Wielki Gratulacje dla całej drużyny i trenera.

Wspólne kolędowanie
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Wspólne kolędowanie kl. 0-III to piękny, świąteczny zwyczaj kultywowany w naszej szkole od lat. W tym roku uroczystość rozpoczęła się pięknymi Jasełkami w wykonaniu zerówki. Maluchy stanęły na wysokości zadania. Z powagą deklamowały i śpiewały kolędy. Następnie każda klasa zaprezentowała przygotowaną kolędę lub pastorałkę. Na koniec wspólnie z katechetką panią M. Gajewską i zastępcą dyrektora panią K. Cholewińską zaśpiewaliśmy kolędy i w świątecznym nastroju udaliśmy się do klas, aby podzielić się opłatkiem życząc sobie nawzajem Szczęśliwego Nowego 2019 Roku.
Ozdobą Sali była świąteczna dekoracja za którą dziękujemy pani Iwonie Grygo.
Organizatorki: Grażyna Sacharzewska i Teresa Mierzwińska
Wycieczka do fabryki bombek
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dobrze jest wiedzieć, jak coś jest zrobione, a jeszcze lepiej zrobić to samemu. W tym celu kl. 2b SPS udała się do fabryki bombek w Kętrzynie. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały jak wykonuje się ozdoby, a następnie same dmuchały i malowały piękne bombki. Trud się opłacił, bombki były niepowtarzalne. Dzieci spotkały się również z Mikołajem i zwiedziły Muzeum Bombek. Z uśmiechem na twarzy i pudełkami własnoręcznie wykonanych ozdób choinkowych wróciliśmy do domu.

Wych. G. Sacharzewska
Zdjęcia: Justyna Has
Miła niespodzianka
Kronika

Okres świąteczny to czas życzeń i wizyt Mikołaja. Miłą niespodziankę kl. 2b SPS sprawiła wychowawczyni internatu Zespołu Szkół nr 6 w Ełku pani Alicja Kaczyńska z grupą wychowanków. Licealiści swoimi występami i zestawem gier planszowych, które klasa otrzymała w prezencie podbili serca dzieci. Wiersze Brzechwy i Tuwima w profesjonalnym wykonaniu uradowały i rozweseliły dzieci. Było na co popatrzeć i posłuchać, za co z serca dziękujemy.
Klasa 2b SPS z wych. G. Sacharzewską
Kolejne sukcesy naszych uczniów
Kronika
Gratulujemy
Uczniowie zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych
KonkursyZnamy już ostateczne wyniki etapu szkolnego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Miło nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2018/2019 zakwalifikowali się następujący uczniowie:

szkoła podstawowa

matematyka - Paweł Krysiewicz 8a, Julia Szulc 8a - opiekun Anna Rutkowska, Oliwier Piętko 8b - opiekun Grażyna Buksińska/Anna Rutkowska

język angielski - Paweł Krysiewicz 8a - opiekun Dorota Wyłuda

gimnazjum

matematyka - Bartosz Michałowski - 3N, Kacper Prawdzik - 3S, Jakub Sieńkowski - 3S - opiekun Joanna Kupidłowska

wiedza o społeczeństwie - Jakub Usiak - 3S - opiekun Andrzej Mocarski.

Przed uczniami jednak jeszcze bardzo dużo pracy. Etap wojewódzki już w lutym. Jest o co walczyć. Laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim przyjmowani są w pierwszej kolejności do szkół odpowiednio ponadpodstawowych lub ponadgimnazjalnych. Nagrodą jest również ocena celująca z przedmiotu objętego konkursem i zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu, co jest jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku z egzaminu z tego przedmiotu.

Tytuł laureata konkursu przedmiotowego otrzymują uczestnicy etapu wojewódzkiego pod warunkiem, że uzyskali co najmniej 85 % punktów możliwych do zdobycia.

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielom i życzymy wytrwałości i kolejnych sukcesów!!!
Udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR
Kronika

W listopadzie uczniowie Zespołu Szkół Sportowych wzięli po raz kolejny udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Na poziomie szkolnym najlepszymi okazali się:

Poziom BENIAMIN - 5 klasa SP
I miejsce – Adrian Zdankowski – klasa 5d
II miejsce – Laura Jastrzębska – klasa 5d

Poziom BENIAMIN - 6 klasa SP
I miejsce – Wiktoria Lipińska – klasa 6a
II miejsce – Iga Rutkowska – klasa 6a
III miejsce – Gaja Jastrzębska – klasa 6a

Poziom Junior – 8 klasa SP
I miejsce – Paweł Krysiewicz – klasa 8a
II miejsce – Kacper Kostyk – klasa 8b
III miejsce – Mateusz Wysota – klasa 8a

Poziom Junior – 3 klasa Gimnazjum
I miejsce – Jakub Sieńkowski – klasa 3S
II miejsce – Jakub Limberger – klasa 3S

Poziom Senior
I miejsce – Kacper Kościuk – klasa 3L
II miejsce – Zuzanna Korenkiewicz – klasa 1S
III miejsce – Dawid Świrydowicz – klasa 2L

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Szkolni koordynatorzy konkursu Anna Rutkowska i Zygmunt Sikorski
„Julian Tuwim – czarodziej słów”
Kronika

Wiersze Juliana Tuwima skierowane do dzieci pozostają na długo w sercach każdego kto w dzieciństwie je czytał. Dzięki wielu niesamowitym przygodom opisanym w wierszykach dla dzieci można odbyć cudowną podróż do krainy fantazji i przeżyć niezwykłe przygody. Po latach wiersze są nadal czytane
i kochane.

Chcąc przyczynić się do popularyzowania wśród dzieci wierszy Juliana Tuwima zorganizowałam 17 grudnia 2018 r w bibliotece szkolnej konkurs dla klas 2 – 3 „Julian Tuwim – czarodziej słów”, który nie tylko przyczynia się do zdobywania i utrwalenia znajomości utworów poety, rozwijania umiejętności czytania ze zrozumieniem, ale także popularyzacja twórczości Juliana Tuwima.

Zadania konkursowe polegały na rozwiązaniu przez uczniów w ciągu 60 minut, testu sprawdzającego wiedzę, złożonego z 5 zadań: zestaw pytań zamkniętych, krzyżówka, skojarzenia, wykreślanka i uzupełnianka.

Komisja konkursowa po sprawdzeniu 19 prac przyznała następujące miejsca:

Lauretami konkursu zostali:

I miejsce Ignacy Budziński klasa 2c
II miejsce Marta Łochowska klasa 2c
III miejsce Aleksandra Prochowska klasa 2a

,p>Wyróżnienie: Natalia Maciorowska klasa 3a

Serdecznie gratuluję wszystkim zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów.

Hanna Tyszko

Jasełka miejskie w ECK wystawione przez naszą szkołę
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, 19 grudnia, uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W Ełckim Centrum Kultury podczas opłatka miejskiego w specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej stajenkę w Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, Pasterze. Wzniosłości temu wydarzeniu dodawały kolędy, które wykonywał chóru aniołów pod dyrekcją pani Małgorzaty Klimach przy akompaniamencie gitary, skrzypiec i akordeonu. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. W dzisiejszych czasach, tak samo jak 2000 lat temu, Jezus pukał do drzwi i szukał schronienia w niejednym sercu człowieka. Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od dwóch miesięcy, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Całość przedstawienia została przygotowana pod czujnym okiem nauczycieli: Magdaleny Dołęga, Teresy Gorajewskiej, Ewy Awramik, Iwony Grygo oraz Beaty Staniszewskiej.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia łączą wszystkich. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.

Po zakończonym spektaklu głos zabrał Zastępca Prezydent Ełku Artur Urbański, który podziękował uczniom i organizatorom przedsięwzięcia za występ oraz życzył im dalszych sukcesów. Do podziękowań dołączył się także Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz oraz ksiądz biskup Jerzy Mazur życząc, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy.

Magdalena Dołęga

zdjęcia: Andrzej Mocarski

Dwa złote medale
Kronika

Miło nam jest poinformować, że uczennica naszej szkoły z klasy 3a Natalia Maciorowska zdobyła dwa złote medale w MIKOŁAJKOWYCH ZAWODACH PŁYWACKICH, które odbyły się 2.12.2018 w Ełku. Jej złote konkurencje to 50m grzbietem i 50m stylem dowolnym.
Gratulujemy.
Strona 3 z 117 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1775462 Unikalnych wizyt