Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych liceum ogólnokształcącego na rok szkolny 2019/2020 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook20/05/2019 16:22:14 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Goście z Grodna
Obecna wizyta poświęcona była prezentacji bazy szkoły, środków dydaktycznych, którymi dysponujemy oraz metodyce nauczania w polskiej szkole. Naszych gości interesowały zwłaszcza nowości techniczne, tj.: tablice interaktywne, multimedialna sala językowa, pracownie komputerowe, internetowe centrum multimedialne. Szkoła wzbogaciła się o nie dzięki projektom realizowanym przez Urząd Miasta Ełku.
Postaraliśmy się, aby pobyt w Ełku stał się dla naszych gości niezapomniany. Zaczęliśmy od wizyty w naszej szkole, gdzie goście spotkali się z nauczycielami i uczniami . Tak jak się spodziewaliśmy, praktyczne wykorzystanie tablic interaktywnych spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Podczas zajęć w pracowni językowej zebrani goście wypróbowali najnowsze metody nauczanie w oparciu o dostępne oprzyrządowanie multimedialne. Uczniowie ZSS przygotowali również występy grup artystycznych. Z wielkim wzruszeniem nasi goście wysłuchali i obejrzeli układ taneczny poloneza Ogińskiego „ Pożegnanie ojczyzny”. Następnie odwiedziliśmy Szkołę Artystyczną w Ełku, Centrum Edukacji Ekologicznejoraz odwiedziliśmy inne miejsca szczególnie ważne dla naszego miasta (Eko-spacer do wiedzy). W sobotę pojechaliśmy na wycieczkę do Sanktuarium w Świętej Lipce, gdzie goście wysłuchali koncertu organowego oraz do zamku w Reszlu. Uwieńczeniem wspaniałej wycieczki była uroczysta kolacja w gospodarstwie ekoturystycznym w Giżach.
Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca przyniesie wymierne efekty zarówno szkole jak i miastu. Być może uda się wspólnie zrealizować kolejne projekty.
Tak ciekawy plan wizyty stał się możliwy dzięki wsparciu: Urzędu Miasta w Ełku, Starostwa Powiatowego w Ełku, Towarzystwa Przyjaciół Grodna i Wilna, Związku Nauczycielstwa Polskiego, Zakładu Cukierniczego „ Michał”. Gospodarstwu Rybnemu w Ełku, Hurtowni Owoców i Warzyw „ Cytrus”, Hurtowni „IWA”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom oraz rodzicom i nauczycielom Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku, którzy byli zaangażowali w przygotowanie i przebieg wizyty gości z Grodna. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Dyrektora ZSS Pani Ewy Litman.
Helena Borowa Dorota Karpińska
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1857985 Unikalnych wizyt