Notice: Undefined offset: 8192 in /srv/www/zss.elk.pl/galeria/include/debugger.inc.php on line 112 Galeria - Home > Rok szkolny 2008/2009 `
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, tel. 087 615 47 50, fax 087 615 47 61, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona główna: SerwisuForumGaleria  
 

Galeria

Fotograficzna kronika szkoły


Home :: Login
Album list :: Last uploads :: Last comments :: Most viewed :: Top rated :: My Favorites :: Search

Home > Rok szkolny 2008/2009
Category Albums Files
Uroczystości szkolne 2008/2009
9 380
Otrzęsiny


o9.jpg

16 października 2008 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku odbyły się tradycyjne Otrzęsiny klas pierwszych liceum. Wspólną zabawę w tym roku przygotowali i przeprowadzili uczniowie klasy II C.
Uroczystość rozpoczęła się od zaprezentowania się klas, które miały za zadanie przebrać się i przygotować swoje hasło. Kolejne konkurencje związane były miedzy innymi ze śpiewaniem wylosowanej piosenki, układaniem wiersza o klasie czy przekazywaniem sobie ustami obranej cytryny. Szczególną pomysłowością uczniowie wykazali się w konkurencji polegającej na ubieraniu wychowawcy w strój z gazety i ustawieniu się jak największej liczby osób na brystolu.
Konkurencyjne zmagania w tym roku wygrała klasa I A, która w nagrodę zorganizuje Otrzęsiny za rok. Wszystkie klasy nagrodzono pamiątkowymi dyplomami i cukierkami.

9 files, last one added on Oct 22, 2008

Ślubowanie klas I SP


DSC02550.jpg

19 files, last one added on Oct 22, 2008

Dzień Zdrowego Żywienia


DSC02448.jpg

Drodzy Rodzice dbajcie o to, aby wasze dzieci jadły zdrowo!!!

W dniu 02.10.2008r. w naszej szkole w klasach 0-VI obchodziliśmy Dzień Zdrowego Żywienia. Klasy od 0 do III zaprezentowały wierszyki, piosenki i inscenizacje dotyczące zdrowego odżywiania się. Ponadto wszystkie dzieci mogły spróbować pysznych warzyw, jarzyn i owoców zebranych na straganach. Wielkim powodzeniem cieszyły się jabłka i marchewki. Podsumowaniem Dnia była prezentacja udzielania pierwszej pomocy przygotowana przez uczniów klas VI.

55 files, last one added on Oct 31, 2008

Konkurs recytatorsko-plastyczny


IMG_1318.jpg

Dnia 15 grudnia 2008 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Recytatorski „Michał Kajka w słowie i obrazie”. Został on zorganizowany w związku z obchodami sto pięćdziesiątej rocznicy urodzin Michała Kajki.
W konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV- VI z następujących szkół : Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 6 oraz Szkoła Podstawowa nr 7. Każdą szkołę reprezentowało 2 lub 3 uczniów. Łącznie w konkursie brało udział dwunastu uczniów.
Do konkursu powołana została komisja, w skład której wchodzili: pani Teresa Kossakowska oraz pan Piotr Kowalewski. Konkurs odbywał się na sali gimnastycznej, w której zgromadzili się uczniowie wraz z opiekunami, dyrekcja Zespołu Szkół Samorządowych, członkowie komisji oraz publiczność.
Konkurs był dwuetapowy. Pierwsza część polegała na zaprezentowaniu wybranego wiersza Michała Kajki. Laureatami etapu recytatorskiego zostali: Paulina Tyszka (I miejsce)- uczennica klasy Va z SP nr 7, Dominika Pabich (II miejsce)- uczennica klasy IVd z SP nr 4 oraz Rafał Królikowski (III miejsce)- uczeń klasy IVc z SP nr 5.
W drugiej części konkursu uczestnicy wykonywali ilustracje do wylosowanych wierszy Michała Kajki. Laureatami etapu plastycznego zostali: Michał Chołko (I miejsce)- uczeń klasy Va z SP nr 7, Sara Światkowska (II miejsce) z klasy VIc z SP nr 2 oraz Klaudia Waszkiewicz z klasy Via z SP nr 2.
Uczniowie, którzy zajęli I, II oraz III miejsce otrzymali nagrody w postaci pendrive’ów, tomików wierszy oraz przyborów plastycznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

46 files, last one added on Dec 17, 2008

Jasełka 2009


DSC02807.jpg

15 files, last one added on Jan 14, 2009

Dzień Babci i Dziadka


DSC08430_(Medium).JPG

100 files, last one added on Jan 27, 2009

Międzyszkolny konkurs recytatorski poezji Adama Mickiewicza


DSC01430.jpg

Międzyszkolny konkurs recytatorski poezji Adama Mickiewicza
Eliminacje szkolne odbyły się 14 stycznia 2009r. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów
z klas IV-VI. Tematyka wierszy Adama Mickiewicza była różnorodna.
Do etapu międzyszkolnego wytypowano trzech uczniów:
Izabelę Sokołowska z klasy VIb, Kingę Ciszewską z klasy IVb i Klaudię Ostapkiewicz
z klasy VIa.

Dnia 27 stycznia 2009r. w Centrum Ekologicznym przy ulicy Parkowej 2 odbył się po raz pierwszy Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza w 210 rocznicę śmierci poety.
Celem konkursu była popularyzacja twórczości Adama Mickiewicza, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
Organizatorami konkursu były nauczycielki Szkoły Podstawowej nr6, p. Hanna Tyszko
i p. Jolanta Rynkowska. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV-VI z następujących szkół:
SPnr2, SP nr3, SP nr4, SP nr5, SP nr6 oraz SP nr7. Każdą szkołę reprezentowało trzech uczniów, wyjątkiem była SP nr7, z której do konkursu przystąpiło dwoje dzieci. Łącznie w konkursie wzięło udział 17 uczniów.
Do konkursu została powołana komisja, w skład której wchodzili: pan Piotr Witaszczyk
i p. Daniel Szejda. Konkurs rozpoczął się o godzinie 11:00 w CE, w którym zgromadzili się uczniowie wraz z opiekunami, członkowie komisji oraz publiczność.
Uczestnicy zaprezentowali różnorodną twórczość Adama Mickiewicza.
Laureatami konkursu recytatorskiego zostali:
I miejsce- uczennica klasy Vb ze SP nr4 Alicja Polakowska
II miejsce- uczennica klasy IVd ze SPnr4 Dominika Pabich
III miejsce- uczeń klasy IVa ze SP3 Eryk Wiszenko
Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek, a laureaci konkursu interesujące książki
i gadżety. W trakcie pracy komisji konkursowej organizatorzy zaprosili na drobny poczęstunek.
Konkurs ten cieszył się ogromnym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli. Organizatorzy przewidują kontynuację w kolejnych latach.

22 files, last one added on Feb 18, 2009

Kaziuki 2009


bia_orus_085_[800x600].jpg

61 files, last one added on Mar 12, 2009

Dzień Matki


DSC03195_(Medium).JPG

W dniu 26 maja 2009r. odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z Dniem Matki. Wielu wzruszeń dostarczyły mamom występy uczniów klas O-III oraz grupy gimnastycznej uczennic klasy VI. Zarówno mamy jak i występujące dzieci długo będą pamiętać ten wyjątkowy dzień. Dzieci z ogromnym przejęciem prezentowały przygotowane występy, zerkając raz po raz na zebrane wśród publiczności mamy. Wszystkim zebranym nieraz zakręciła się łezka w oku. Tym bardziej na wyróżnienie zasługują tu wszystkie panie, które przyczyniły się do powstania tak ciepłej atmosfery podczas występu. We wszystkich klasach O-III po wspólnym występie na sali gimnastycznej odbyły się spotkania klasowe, podczas których każde dziecko mogło indywidualnie zaprezentować się swojej mamie. Wzruszeniom nie było końca. W trakcie imprezy mamy mogły również skorzystać z bezpłatnych badań poziomu cukru we krwi i ciśnienia, przeprowadzanych przez uczennice Studium Medycznego w Ełku i panią pielęgniarkę szkolną. Ponadto w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie mam z przedstawicielką Klubu Amazonek. Wszystko pod hasłem „ Bądź zdrowa mamo, zbadaj się”. To był naprawdę wspaniały dzień! Dziękujemy organizatorom oraz gościom za przybycie!

53 files, last one added on May 28, 2009

9 albums on 1 page(s)

Czas wolny - 2008/2009
6 109
Salon maturzystów


salmat13.jpg

W dniu 15.09.08r. 44 maturzystów Liceum Zespołu Szkół Samorządowych odwiedziło „Białostocki Salon Maturzystów 2008”. Wyjazd okazał się bardzo atrakcyjny.
Uczelnie z całej Polski postarały się, aby ich oferta przyciągała wzrok odwiedzających. Maturzyści mogli przekonać się, że jest, w czym wybierać i że warto przemyśleć decyzję o dalszym kierunku nauki. Przedstawiciele OKE postarali się również o przybliżenie zainteresowanym zasad zdawania matury z poszczególnych przedmiotów. Wszystkie stoiska i wykłady były tłumnie odwiedzane, każdy starał się dowiedzieć się jak najwięcej. Do szkoły wróciliśmy z nowymi pomysłami, z mnóstwem ulotek i informatorów dla tych, którzy nie mogli być tam z nami.

13 files, last one added on Sep 16, 2008

Pielgrzymka Maturzystów 2008


foto13.jpg

32 files, last one added on Oct 22, 2008

Przedstawienie pt. "Błogosławieni ubudzy w duchu"


DSC02638.jpg

20 files, last one added on Oct 22, 2008

Malowanie dzieci


DSC_1078.jpg

8 files, last one added on Feb 18, 2009

Kulig


DSC_1227.jpg

17 files, last one added on Feb 24, 2009

Udział w wymianie ze szkołą w Weener w Niemczech


DSCF0170_(Medium).jpg

W dniach 2-10.05.2009 piętnastu uczniów LO Zespołu szkół Samorządowych w Ełku wzięło udział w wymianie młodzieży ze szkołą w Weener w Niemczech. Weener to małe miasteczko leżące w Dolnej Saksonii 7 km od granicy z Holandią, uczniowie mieli więc do pokonania ponad 1400 km. Uczniowie mieszkali u rodzin uczniów Hauptschule Weener. Przed południem uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, po południu brali udział w kolejnych punktach programu. Wymiana młodzieży była świetną okazją


Wypowiedzi uczniów
Renata Wiśniewska
Podczas wymiany młodzieży poszerzyłam swoje słownictwo, poznałam tamtejsze zwyczaje i kulturę. Taka wymiana jest świetną okazją do nauki i przeżycia niezapomnianych wrażeń.

Klaudia Ptak
Rodzina, w której mieszkałam, bardzo dobrze mnie przyjęła, poznałam warunki, w jakich żyje i uczy się młodzież w Niemczech. Zapadły mi w pamięć wszystkie wycieczki.

Anna Kalinowska
W czasie pobytu w Weener panowała miła atmosfera, miałam możliwość podszkolenia się w języku niemieckim. Interesujące były wycieczki do Bremy i Holandii, chodzenie po mieliźnie nad Morzem Północnym, proszona herbatka w muzeum organów.

Milena Lamek
Wymiana młodzieży była dobrym pomysłem. Można było podszkolić język niemiecki. Było bardzo dużo atrakcji. Polecam wszystkim

Program wymiany młodzieży
2.05 - 10.05.2009 Weener (Niemcy)

Sobota 02.05
9.30 spotkanie uczestników, przystanek MZK nr 6, ul Dąbrowskiego
10.00 wyjazd z Ełku

Niedziela 03.05.
9.00 przyjazd do Leer, odebranie młodzieży przez rodziny goszczące prywatnymi samochodami, czas wolny, obiad u rodziny goszczącej.
18.00 Spotkanie w mieście, spacer po okolicy.
Wieczór - dowolna możliwość spędzania czasu.

Poniedziałek 04.05.
Przed południem – powitanie, zajęcia w klasie.
Obiad w szkole, później wspólny wyjazd do Leer, spacer po mieście. Powrót pociągiem. Wieczór - czas wolny

Wtorek 05.05.
Przed południem zajęcia w klasie. Obiad w szkole. Następnie wyjazd do Norddeich (ok.70 km) i wędrówka po mieliźnie. Powrót pociągiem.
Wieczór - czas wolny

Środa 06.05.
Zajęcia w szkole (1. i 2. godz. lekcyjna), następnie wyprawa pociągiem do Winschoten (Holandia). 0djazd pociągu 9.35. Obiad u rodziny. Wizyta w lodziarni, później w elektrociepłowni.
Wieczór - czas wolny

Czwartek 07.05.
Wyjazd do Bremy, wejście do Weser-Stadion. Zwiedzanie miasta, zakupy, obiad.
Wieczór - czas wolny

Piątek 08.05.
Gra miejska "Poznajemy Weener". Obiad u rodziny. 16 .00 - muzeum organów. Wieczorem - dyskoteka w szkole.

Sobota 09.05.
8.00 pożegnanie w szkole. Wyjazd autobusem do parku rozrywki "Heidepark Soltau". Wieczorem - przejazd do Hamburga. 19.30 wyjazd z Hamburga do Ełku.

Niedziela 10.05
11.30 Powrót do Ełku

Wspomnienia jednej z uczennic

Dnia 2 maja 2009 r. uczestnicy wymiany spotkali się o 9.30 na przystanku MZK nr 6 przy ul. Dąbrowskiego, a o 10.00 wyruszyliśmy do Weener ( Niemcy ).
Podróż przebiegała zgodnie z planem, mieliśmy przesiadkę w Olsztynie i Hamburgu.
Kiedy dotarliśmy na miejsce 3 maja 2009 o godzinie 10, w Weener czekały na nas rodziny, które miały nas gościć. Wśród nich był pan Letzmann – dyrektor tamtejszej szkoły, który pilnował, aby każdy trafił do odpowiedniej rodziny. Uczestnicy do 18.00 przebywali w domach prywatnych. Następnie zgromadziliśmy się pod Grundschule w Weener, aby poznać okolicę. Dnia 4 maja o 8.00 rano wszyscy spotkaliśmy się w Hauptschule, gdzie uczy się młodzież lokalna. Zostaliśmy zapoznani z planem zajęć oraz przydzieleni do klas, w których mieliśmy poznać obyczaje panujące w tej szkole. O 11.00 zjedliśmy obiad i udaliśmy się do Leer pociągiem, by zwiedzić zabytkowe domy i port. Otrzymaliśmy mapki z planem miasta, aby się nie zgubić. Późnym popołudniem wróciliśmy tym samym środkiem transportu do Weener. Kolejnego dnia również byliśmy w szkole, zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy pociągiem do Norddeich (ok. 70 km od Weener ). Był to teren nad Morzem Północnym, gdzie odbywają się wędrówki po mieliźnie po odpływie.
6 maja planowo odbyła się wycieczka do Winschoten ( Holandia ), gdzie zwiedzaliśmy miasto oraz mieliśmy czas na zakupy. Po powrocie do Weener udaliśmy się do elektrociepłowni. Następnego dnia, w czwartek, pojechaliśmy do Bremy, a pan Letzmann pokazał nam najciekawsze zabytki tego miasta, np. rzeźbę czterech muzykantów z Bremy, stary kościół, starówkę itp. Później udaliśmy się tramwajem na Weser-Stadion. Tam przewodnik oprowadził nas po lożach ( biznesowej, platynowej i złotej), pokazał murawę oraz muzeum. Mieliśmy czas na zakupy i samodzielne zwiedzanie miasta. Po południem wróciliśmy do Weener. Przedostatniego dnia zaplanowano grę miejską „Poznajemy Weener„. Polegała ona na tym, że 15 uczniów z Polski podzielono na 5 drużyn, które miały za zadanie odpowiedzieć na 29 pytań dotyczących tej miejscowości. Mogli pytać mieszkańców i prosić ich o pomoc w języku niemieckim. Wszyscy ukończyli zabawę z pozytywnym wynikiem. O godzinie 16.00 odbyło się spotkanie uczestników wymiany w muzeum organów, gdzie podano nam herbatę i pokazano sposób jej picia. Wieczorem zorganizowano nam dyskotekę w szkole.
Ostatniego dnia o 8.00 rano pożegnano nas w Hauptschule i udaliśmy się autobusem do parku rozrywki Heidepark Soltau. Tam spędziliśmy czas do 18.00 na dobrej zabawie. Później udaliśmy się do Hamburga, gdzie o 19.30 mieliśmy autokar do Ełku. Do Ełku dotarliśmy o 11.30.

Klaudia Ptak

19 files, last one added on May 28, 2009

6 albums on 1 page(s)


Zdjecia klasowe


LO3b.jpg

26 files, last one added on May 21, 2009

IV Powiatowy Przegląd Piosenki Obcojęzycznej


20_05_2009_-1-_(Medium).jpg

20 maja 2009, w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ełku odbył się IV Przegląd Piosenki Obcojęzycznej, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Ełku i okolic.
Zespół Szkół Samorządowych reprezentowały uczennice z klasy VIb, w składzie: Anna Eliasz, Karolina Duchnowska, Emilia Bratkowska, Izabela Sokołowska, Izabela Kunda i Paulina Gąsiewska. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę "Angels" zespołu Morandi.Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali pamiątkową statuetkę oraz upominki. Publiczność bawiła się znakomicie słuchając hitów światowych w wykonaniu uczniów. Opiekunem dziewcząt była pani Marlena Skutnik.

58 files, last one added on May 27, 2009

2 albums on 1 page(s)

Random files - Rok szkolny 2008/2009
P1030068_(Medium).JPG
265 views
DSC08426_(Medium).JPG
112 views
20_05_2009_-19-_(Medium).jpg
87 views
20_05_2009_-17-_(Medium).jpg
40 views
bia_orus_065_[800x600].jpg
73 views
DSC02416.jpg
60 views
DSC02436.jpg
79 views
20_05_2009_-23-_(Medium).jpg
43 views

Last additions - Rok szkolny 2008/2009
DSC03231_(Medium).JPG
163 viewsMay 28, 2009
DSC03227_(Medium).JPG
167 viewsMay 28, 2009
DSC03215_(Medium).JPG
156 viewsMay 28, 2009
DSC03216_(Medium).JPG
157 viewsMay 28, 2009
DSC03214_(Medium).JPG
156 viewsMay 28, 2009
DSC03246_(Medium).JPG
164 viewsMay 28, 2009
DSC03204_(Medium).JPG
164 viewsMay 28, 2009
DSC03248_(Medium).JPG
164 viewsMay 28, 2009

Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku, administrator