Notice: Undefined offset: 8192 in /srv/www/zss.elk.pl/galeria/include/debugger.inc.php on line 112 Galeria - Strona główna `
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, tel. 087 615 47 50, fax 087 615 47 61, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona główna: SerwisuForumGaleria  
 

Galeria

Fotograficzna kronika szkoły


Strona główna :: Zaloguj się
Lista albumów :: Ostatnio przesłane :: Komentarze :: Popularne :: Najlepiej oceniane :: Ulubione :: Szukaj

Kategorie Albumy Pliki
Najlepsi absolwenci LO
1 3
2014


e_-1-.jpg

3 plików, ostatni dodany 26 maja 2014

albumów: 1 stron: 1

Rok szkolny 2018/2019
31 786
Akcja charytatywna klasy 1S


acharyt_011.jpg

Wzorem lat ubiegłych podopieczni pani Ewy Gorlewskiej – uczniowie klasy 1S LO wzięli udział w akcji charytatywnej na rzecz potrzebujących. 12.12.2018 r. 5 grup podjęło się zadania pieczenia i zdobienia pierniczków. W niektórych przypadkach było to prawdziwe wyzwanie. Pierniczki zostały przekazane na kiermasz szkolny.
Dziękujemy za okazałe serce i zaangażowanie na rzecz innych :)

12 plików, ostatni dodany 12 grudnia 2018

Wycieczka do Warszawy


warszawa_024.jpg

07.12.2018 r. klasy 1S, 2L i 1L LO na zaproszenie posła na sejm Pawła Papke udały się na wycieczkę do Warszawy. Po przybyciu do stolicy młodzież wraz z opiekunami udała się do sejmu, by tam uczestniczyć w lekcji parlamentarnej, usłyszeć historię Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i kilka słów posła Papke o pracy posła i o odbywających się w sejmie obradach.
Po obiedzie uczniowie udali się na Starówkę w celu obejrzenia zabytków oraz zakupienia pamiątek. Był też czas na relaks w pięknej scenerii dekoracji bożonarodzeniowych.
Nie zabrakło również takich atrakcji jak lekcja sportowa na trampolinach w Parku Trampolin – długo wyczekiwany przez młodzież punkt programu. Po udanej zabawie na zakończenie wycieczki uczniowie podziwiali pięknie udekorowany "Królewski Ogród Światła w Wilanowie" oraz pokaz iluminacji świetlnych.
Z nadzieją i planami na kolejną wycieczkę, zmęczeni, ale szcześliwi uczniowie Zespołu Szkół Sportowych powrócili do Ełku po północy.

Organizator i opiekunowie: Ewa Gorlewska, Agnieszka Łabanowska, Katarzyna Zastocka, Aneta Dobkowska

25 plików, ostatni dodany 12 grudnia 2018

Kwiaty dla Niepodległej


kdn_005.jpg

Uczniowie klasy II „a” i II „c” wzięli udział w konkursie plastycznym „KWIATY JESIENI DLA NIEPODLEGŁEJ” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 im Jana Pawła II w Ełku. Wykonali oni piękne prace prezentując swoje umiejętności i zrozumienie tematu. Komisja konkusowa wyróżniła prace:

Olafa Gładkowskiego, ucznia klasy II „a”- II miejsce
Malwiny Zyskowskiej, uczennicy klasy II „a” - III miejsce
Amelii Kuczyńskiej, uczennicy klasy II „c” - III miejsce

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Staniszewska

6 plików, ostatni dodany 27 listopada 2018

Na meczu Plus Ligi


mecz_pl_004.jpg

W dniu 18 listopada 2018r. uczniowie klas 5a i 4a wraz z opiekunami udali się do Olsztyna z na mecz Plus Ligi. Wraz z grupą KS Dream Ełk obserwowali zmagania dwóch drużyn: Indykpol AZS Olsztyn i Jastrzębski Węgiel. Rywal olsztyńskiego zespołu był bardzo wymagający i ostatecznie wygrał spotkanie wynikiem 3:1. Niesamowita atmosfera i doping na trybunach, możliwość podziwiania najlepszych siatkarzy z bliska na długo pozostaną w pamięci naszych sportowców. Po zakończeniu meczu uczniowie mieli możliwość zejścia z trybun na boisko i wzięcia autografów oraz zrobienia pamiątkowych zdjęć. Poza widowiskiem była też okazja do zobaczenia Pucharu Mistrzów Świata!!!!.
Wyjazd zorganizowany był przez Urząd Miasta Ełku w ramach Programu Partnerstwa Regionalnego. Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak wspaniałym widowisku.

Opiekunowie: Katarzyna Cholewińska, Iwona Konowalska, Krzysztof Konowalski

6 plików, ostatni dodany 25 listopada 2018

Wieczorek poezji patriotycznej


wpoetycki_004.jpg

W ramach wieczorków recytatorskich 14 listopada 2018r. odbył się wieczorek poezji patriotycznej. Uczniowie klas 0 - III mieli okazję zaprezentować swoje artystyczne umiejętności. Na spotkanie przybyli rodzice, rodzeństwo oraz dziadkowie, którzy podziwiali i nagradzali występy uczniów gorącymi brawami. Zaprezentowane zostały piękne wiersze i pieśni mówiące o doli żołnierskiej, miłości do Ojczyzny i radości z odzyskanej wolności. Pomimo ogromnej tremy uczniowie poradzili sobie świetnie. Był to uroczysty i patriotyczny wieczór, który dostarczył wielu wzruszeń i refleksji nad skomplikowaną przeszłością naszego narodu. Dzięki takim spotkaniom uczniowie mają możliwość rozwinięcia swoich umiejętności muzycznych i recytatorskich.
Organizatorki Grażyna Sacharzewska i Teresa Mierzwińska

8 plików, ostatni dodany 19 listopada 2018

Bóbr - Międzynarodowy Konkurs Informatyczny


bobr_st002.jpg

38 plików, ostatni dodany 17 listopada 2018

Forum Młodych Historyków


fmh_017.jpg

8 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się Forum Młodych Historyków: (nie) Zapomniani Bohaterowie Dużej i Małej Ojczyzny. Kwalifikacje do udziału w forum rozpoczęły się w ubiegłym roku szkolnym. Zadaniem młodych historyków było wybranie sobie mało znanego bądź zupełnie zapomnianego bohatera naszej ojczyzny i opisanie jego losów oraz stworzenie prezentacji multimedialnej na jego temat. Swoje prace uczniowie ełckich szkół zaprezentowali podczas Forum Młodych Historyków. Mogliśmy zapoznać się z losami Karola Bahrke, Haliny Orzechowskiej, Leopolda Lisa-Kuli, Kazimierza Leskiego, Jana Hawrusa i innych. Naszą szkołę godnie reprezentowała Iga Rutkowska z klasy 6a, która przedstawiła postać Grzegorza Rosińskiego – twórcę polskiego komiksu i otrzymała I miejsce za najciekawszą pracę.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Elżbieta Kalinowska

21 plików, ostatni dodany 16 listopada 2018

Śniadanie daje moc


sdm_010.jpg

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania nasza szkoła w dniu 8.11.2018 r. kolejny raz włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc”.
Celem programu jest:
- zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka;
- przyczynianie się (pośrednio) do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce - poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia;
- edukacja najmłodszych przez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.
Tego dnia dzieci z klas 0-III miały okazję wcielić się w kucharzy i samodzielnie przygotowywały zdrowe śniadanie. Nie zabrakło kolorowych kanapek, sałatek warzywnych i owocowych, szaszłyków owocowych, a także słodkich, ale naturalnych wypieków. Akcję wsparli również rodzice, którzy także zaangażowali się przygotowywanie smakołyków za co serdecznie dziękujemy.
Wszystkie potrawy nie dość, że bardzo apetycznie wyglądały, to były wyjątkowo smaczne i zdrowe!!! A dzieci przekonały się jak wiele emocji i wrażeń przynosi wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłku.

Wychowawczynie klas 0-III

10 plików, ostatni dodany 16 listopada 2018

Lapbook - książka tworzona na kolanach


lapbook_004.jpg

W dniu 14 listopada 2018 w siedzibie MODN w Ełku zostały rozdane nagrody w powiatowym konkursie matematycznym „Mój lapbook”. W konkursie tym naszą szkolę reprezentowało dwóch uczniów: Kamil Worończuk z klasy 7a i Mateusz Wysota z klasy 8a. Konkurs polegał na opracowaniu
i wykonaniu lapbooka (papierowej teczki tematycznej) o tematyce związanej z wybranym zagadnieniem z dziedziny matematyki.
I miejsce zdobył nasz uczeń - Kamil Worończuk za lapbooka „Ułamki zwykłe”, natomiast Mateusz Wysota otrzymał dyplom za udział.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom!!!

Szkolny koordynator konkursu
Anna Rutkowska

5 plików, ostatni dodany 14 listopada 2018

100-lecie odzyskania niepodległości, klasy 0-3


IMG_2450.JPG

55 plików, ostatni dodany 9 listopada 2018

100-lecie odzyskania niepodległości, część 2


IMG_20181109_104409_HDR.jpg

69 plików, ostatni dodany 9 listopada 2018

100-lecie odzyskania niepodległości, część 1


IMG_2310.JPG

54 plików, ostatni dodany 9 listopada 2018

To Have Another Language is To Possess a Second Soul


ssoul_010.jpg

10 plików, ostatni dodany 31 października 2018

W jesiennym nastroju


wpoetycki_027.jpg

24 października 2018 r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu wieczorek poetycki zatytułowane „W jesiennym nastroju ”. To artystyczne wydarzenie przygotowali uczniowie z klas 0-III, którzy mieli okazję zaprezentować swoje artystyczne umiejętności. Przybyli goście wysłuchali wierszy i przepięknych piosenek o tematyce jesiennej, którym towarzyszyła scenografia przypominająca park jesienią. Rodzice oraz dziadkowie pięknie wspierali występujących uczniów. Wszyscy doskonale przygotowali swoje występy. Połączyli recytację ze wspaniałą grą aktorską i śpiewem. W nagrodę za udział w wieczorku uczniowie otrzymali gromkie brawa oraz słodkie upominki. Gratulujemy uczniom i dziękujemy rodzicom oraz wychowawcom za zaangażowanie, a p. Iwonie Grygo za dekorację. W imieniu wszystkich nauczycieli i uczniów kl. 0-III SPS serdecznie zapraszamy na następny wieczorek poetycki, tym razem o tematyce patriotycznej, który odbędzie się w listopadzie.

Organizatorzy: Beata Staniszewska, Helena Borowa

38 plików, ostatni dodany 31 października 2018

„Kolej na klocki” – ciekawe zajęcia z programowania


kodowanie_009.jpg

10 plików, ostatni dodany 23 października 2018

Castorama – udział w warsztatach „drewno”


castorama_015.jpg

28 plików, ostatni dodany 23 października 2018

CEE w Ełku – Lekcja o lesie


las_016.jpg

22 plików, ostatni dodany 23 października 2018

CodeWeek 2018


codeweek_004.jpg

Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa zapoczątkowana w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej współpracujących z Komisją Europejską. Akcja realizowana jest przez wolontariuszy w całej Europie i ma na celu szeroko rozumianą promocję programowania. W tym roku Code Week trwał od 6 do 21 października 2018. Wzięliśmy w nim udział organizując własne wydarzenie w piątek 19 października!
Szczególnym gościem i obserwatorem warsztatów programowania w Szkole Podstawowej nr 6 w Ełku był Minister Cyfryzacji Marek Zagórski. Zajęcia zorganizował ełcki Klub Młodego Programisty.
Ełk jest jednym z 16 miast na terenie Polski, w których uruchomiono Kluby Młodego Programisty. W klubach organizowane są bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci i ich rodziców.
Kluby Młodego Programisty powstały w ramach realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”.

Joanna Kupidłowska

16 plików, ostatni dodany 22 października 2018

Uroczyste ślubowanie klas czwartych Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku


slubowanie_042.jpg

Dnia 11 października 2018 roku w Zespole Szkół Sportowych w Ełku odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej Sportowej nr.6 w Ełku. W tym szczególnym dniu naszym młodym sportowcom towarzyszyli zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, wychowawcy, trenerzy, nauczyciele, a przede wszystkim dumni rodzice. Uczniowie klas czwartych pięknie zaprezentowali się przy dźwiękach muzyki wybitnego greckiego kompozytora Vangelisa „Rydwany ognia”. Prezesi klubów sportowych: UKS Rona 03 Ełk –
Pan Marcin Ryszkiewicz i UKS Green Volley – Pan Jarosław Andrzejewski powiedzieli jak wygląda szkolenie sportowe w szkole oraz przedstawili najważniejsze osiągnięcia naszych piłkarzy i siatkarzy. Uczniowie uroczyście ślubowali być dobrymi sportowcami, którzy godnie reprezentują barwy swojej szkoły i klubów sportowych. Prezydent Miasta Ełku -Pan Tomasz Andrukiewicz i Przewodniczący Rady Miasta Ełku- Pan Dariusz Wasilewski uroczyście wręczyli sportowe prezenty wszystkim uczniom klas czwartych. Pani Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych Dorota Karpińska w swoich słowach odniosła się do pracy nauczycieli i wychowawców, szkolenia trenerskiego, a rodzicom uczniów podziękowała za wsparcie jakiego udzielają swoim dzieciom. Życzyła wszystkim dalszych sukcesów w nauce i w sporcie.
Specjalnie przygotowane pokazy wysokich umiejętności naszych sportowców z zakresu piłki siatkowej i piłki nożnej przez trenerów: Pana Daniela Potuszyńskiego, Pana Krzysztofa Konowalskiego i Pana Jarosława Andrzejewskiego pozostawiły niezapomniane wrażenia.
Prowadzenie uroczystości: Katarzyna Klimach
Dekoracja: Iwona Grygo, Iwona Kacprzyk
Nagłośnienie: Paweł Duba
Zdjęcia: Jakub Lasota

42 plików, ostatni dodany 15 października 2018

Uczniowie klasy 3S Gimnazjum Sportowego na wystawie „Sport w Powojennym Ełku"


3s4.jpg

Dnia 10 października 2018 roku uczniowie klasy 3S Gimnazjum Sportowego w Ełku pod opieką wychowawczyni Edyty Ostrowskiej uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez dr Stefana Michała Marcinkiewicza w Muzeum Historycznym w Ełku.
Dr Marcinkiewicz, który jest autorem wystawy Sport w Powojennym Ełku 1945-1956, opowiadał o historii sportu w barwny i zajmujący sposób. Uczniowie-sportowcy z dużym zainteresowaniem przysłuchiwali się historii powojennej naszego miasta i jej mieszkańców. Podczas wystawy mieliśmy możliwość zapoznać się z oryginalnymi przedmiotami ówczesnej epoki oraz porównać jak sport zmieniał się na przestrzeni lat. Chcielibyśmy podziękować za ciekawie spędzony czas oraz polecić odwiedzenie wystawy wszystkim osobom interesującym się sportem.

Edyta Ostrowska

5 plików, ostatni dodany 10 października 2018

Pozdrowienia z Boliwii


boliwia_025.jpg

We dniach 4-6.10.2018r. odwiedził nas misjonarz, ksiądz Sławomir Cimochowski. Święcenia kapłańskie przyjął 28.05.2005 r. z rąk Ks. Bpa Jerzego Mazura SVD. Pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Białej Piskiej oraz w parafii pw. Opatrzności Bożej w Ełku. Od czerwca 2013 r. pracuje na misjach. Posługuje w Boliwii
w diecezji Oruro.
Opowieści księdza Sławka porwały nasze serca. Ciekawe różnice w kulturze i zwyczajach jak również informacje o sytuacji gospodarczej tych części świata cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wrażenie robiły domy ulepione z gliny bez dostępu do mediów, kanalizacji, prądu jak i trudności życia wysokich górach- ok 4000 m n. p. m.. Uczniom spodobał się również język tamtejszych Indian.
Misjonarz poprzez pokazane zdjęcia, odpowiadanie na pytania uczniów pragnął uświadomić, że każdy z nas jest wezwany do odpowiedzialności za Kościół- ten miejscowy jak i misyjny. Każdy może być misjonarzem w swoim środowisku, jak i na dalekim lądzie.

75 plików, ostatni dodany 10 października 2018

Spotkanie i zajęcia ze strażnikami miejskimi


smiejska_048.jpg

Funkcjonariusze ełckiej straży miejskiej- p. Ewa Bugieda oraz p. Jan Falaciński odwiedzili uczniów klasy 2 „a”. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na ulicy, w szkole i w domu. Celem spotkania było kształtowanie wyobraźni dzieci dotyczącej bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życiowych oraz poszerzenie wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa na ulicy. Uczniowie byli bardzo zaciekawione praktycznymi zajęciami, zadawali mnóstwo pytań oraz odpowiadali na zadawane przez strażników, wykazując się przy tym niezwykłą wyobraźnią i pomysłowością. Funkcjonariusze straży miejskiej bardzo dużą uwagę poświęcili noszeniu odblasków, które mogą uratować komuś życie. Takie odblaski otrzymały dzieci na zakończenie spotkania. Dziękujemy!

Beata Staniszewska

58 plików, ostatni dodany 10 października 2018

II Ogólnopolska Młodzieżowa Sztafeta Szlakiem Żołnierzy Wyklętych


sztafeta_069.jpg

Po raz drugi 15-16.09.2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku, według zamieszczonej poniżej listy, wzięli udział w II Ogólnopolskiej Młodzieżowej Sztafecie Szlakiem Żołnierzy Wyklętych Gajrowskie – Wydminy:
1. Kamil Bugieda – klasa III S (Gim.)
2. Natalia Bugieda – klasa II L (LO) – kapitan szkolnej drużyny
3. Wiktoria Filonowicz – klasa III S (Gim.)
4. Michał Gosztkowski – klasa III S (Gim.)
5. Anna Gulan – klasa III S (Gim.)
6. Krzysztof Ignatowski – klasa 8 A (SP)
7. Aleksander Kalicki – klasa III S (Gim.)
8. Kamil Kalinowski – klasa III S (Gim.)
9. Jakub Limberger – klasa III S (Gim.)
10. Dominik Moldenhower – klasa III S (Gim.)
11. Sandra Nasiadko– klasa II L (LO)
12. Gabriel Olchowski – klasa III S (Gim.)
13. Elżbieta Staniaszek – klasa II L (LO)
14. Aleksandra Wesołowska – klasa II L (LO)
15. Wiktoria Wienikajtis – klasa III S (Gim.)
16. Mateusz Wysota – klasa 8 A (SP)
Sztafeta miała następujący porządek. 15.09.2018 roku o godz.1600 odbyła się odprawa opiekunów i kapitanów sztafet w biurze zawodów w Urzędzie Gminy Wydminy. Został nam przekazany pakiet startowy, w skład którego wchodziła przydzielona dla każdego zawodnika czarna koszulka z nadrukiem: „Szlakiem Żołnierzy Wyklętych Gajrowskie – Wydminy”. Ponadto otrzymaliśmy numery startowe od 1 do 17, które zostały umieszczone obok cyfry 5 (była ona numerem startowym naszej szkoły).
W Wydminach tego dnia odbywały się gminne dożynki, a gwiazdą wieczoru był zespół Bayer Full, na którego koncercie nie mogło nas zabraknąć.
Niedzielne uroczystości rozpoczęły się o godz.1000. Zespoły startujące w sztafecie zebrały się na Skwerze Żołnierzy Wyklętych w Wydminach, gdzie nastąpiło zapalenie zniczy pod pomnikiem Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych. Następnie o godz.1030 rozpoczęła się Msza święta w kościele pw. Chrystusa Zbawiciela w Wydminach w intencji Żołnierzy Wyklętych oraz por. Stanisława Jaworskiego, kpt. Eugeniusza Grapowa i aspiranta Policji Państwowej Marcina Jaworowskiego, który został zamordowany przez NKWD strzałem w tył głowy w Twerze w 1940 roku. Po Mszy świętej w kościele wystąpił Chór Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego z repertuarem pieśni religijno-patriotycznych. O godz.1140 autobusem podstawionym przez Organizatorów wyjechaliśmy do Orłowa, gdzie na cmentarzu komunalnym w Panteonie Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych miały miejsce dalsze uroczystości. Został tam odczytany apel o następującej treści: „Jutro, 17 września będziemy obchodzić 79. rocznicę ataku Sowietów na Polskę. 17 września 1939 roku „Czwarty rozbiór Polski” – to jedna z najważniejszych dat, jakie powinniśmy pamiętać z historii XX wieku. Niestety przez blisko 50 lat po zakończeniu II wojny światowej ta data była Top Secret. Nie pamiętano jej w Polsce, nie uczono o niej w polskich szkołach naszych rodziców. Jeśli już o niej czasem mówiono, to tylko szeptem w domach. Każdy, kto głośno przypominał, co się wtedy naprawdę stało mógł zniknąć w niewyjaśnionych okolicznościach lub przysporzyć sobie i swojej rodzinie wielu problemów prywatnie, ale także w szkole oraz w pracy. Dzisiaj jesteśmy wolni, żyjemy w niepodległej i suwerennej Ojczyźnie, możemy i powinniśmy mówić, pisać, śpiewać, pokazywać w internecie to o czym wielu miało nadzieję, że zapomnimy, że udało im się wymazać z naszej pamięci Ludzi Niezłomnych, płynących pod prąd. Data 17 września to sprawdzian naszej polskości, tak jak Zbrodnia Katyńska, tak jak Żołnierze Podziemia Niepodległościowego, jak ich ofiara krwi. Większość powie, po co to rozpamiętywać, lepiej żyć dniem dzisiejszym i myśleć o tym co jutro. Ale jak planować jutro, by nie popełnić wczorajszych błędów? Jak iść do przodu, nie wiedząc skąd się przybyło? Jeśli my zapomnimy o nich – świat zapomni i o nas. Mamy swoje talenty – użyjmy ich, by być dobrym i prawym Polakiem. To w naszych rękach jest przyszłość Polski. Budujmy jej dobrobyt, a Ci pochowani w tej mogile będą nam błogosławić z góry, wdzięczni, że ich poświęcenie nie poszło na marne. Tak nam dopomóż Bóg! Uczestnicy II Ogólnopolskiej Młodzieżowej Sztafety Szlakiem Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych Gajrowskie – Wydminy. Orłowo 16 września 2018 roku”.
Również podczas tych uroczystości uczennica naszej szkoły Aleksandra Wesołowska bardzo pięknie wyrecytowała wiersz Mariana Jeleniewicza – mieszkańca wsi Gajrowskie pt. „Żołnierze Wyklęci”.

Żołnierze Wyklęci

Friedrisch Haide, dziś Gajrowskie
Skrwawione krwią ku pamięci
Tutaj za naszą wolną Polskę
Polegli Żołnierze Wyklęci

Zagoiły się powojenne blizny
Kraj odnowił się po zrywach
A Was walczących za wolną Ojczyznę
Ziemia Mazurska przykrywa

Za wolność tą dla Polaków
Okrzyknięto Was bandą
Zbrojąc przedwojennych biedaków
Karmiono fałszywą propagandą

W każdym domu czekano ze łzami
Na mężów, synów i braci
A wróg czaił się pod oknami
Zacierali ręce kaci

Znaliście wroga tajemnice
Zwyciężyć nie dało się rady
Za to przed Boga Obliczem
Brygadą staniecie do defilady

Baczność! Powstańcie bataliony!
My dziś Wam honor przywracamy.
Historia odkryła nowe strony
Zmyła z Was krwawe, brudne plamy.

Głównym punktem uroczystości w Panteonie Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych było posadzenie Dębu Pamięci upamiętniającego aspiranta Marcina Jaworowskiego. Posadzenia Dębu Pamięci dokonał zastępca komendanta Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak, a pamiątkową tablicę odsłonili krewni Bohatera – Robert i Rafał Romanowiczowie. Natomiast Dąb Pamięci poświęcił krewny aspiranta Marcina Jaworowskiego ks. dr Bogusław Jaworowski, MSF (Zgromadzenie Misjonarzy Świętej Rodziny). Po uroczystościach religijno-patriotycznych o godz.1245nastąpił start sztafety. W związku z tym, że mieliśmy w drużynie tylko 16 zawodników, a powinno startować 17 (jedna zawodniczka nie dostarczyła na czas zgody rodziców), to Kamil Kalinowski na ochotnika zgłosił się, że może pobieć dwa etapy (biegł jako pierwszy i ostatni zawodnik). Każdy uczestnik sztafety niósł flagę z napisem: „Żołnierze Wyklęci. Gajrowskie – Wydminy”. Flaga ta została przekazana przez Organizatorów poszczególnym sztafetom na własność. Każdą drużynę obejmował limit 120 minut. Trasa liczyła 17 kilometrów, a każdy etap liczył około 1 kilometra. Meta była na Skwerze Żołnierzy Wyklętych w Wydminach. Nasza drużyna na całym dystansie była w ścisłej czołówce, chociaż Organizatorzy, tak jak w ubiegłego roku, nie przyznawali poszczególnym zespołom miejsc w ogólnej klasyfikacji. Celem sztafety było przypomnienie rocznicy agresji ZSRR na Polskę, upowszechnienie wśród młodzieży etosu Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych, zapoznanie z najnowszą historią Polski oraz popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu. Poszczególne zespoły otrzymały puchary, a wszystkim uczestnikom sztafety wręczono okolicznościowe medale. Koszulki, w których startowali zawodnicy stały się również ich własnością. Uroczystości zakończyły się wspólnym posiłkiem z kuchni polowej przed Urzędem Gminy w Wydminach.
Organizatorami II Ogólnopolskiej Młodzieżowej Sztafety Szlakiem Żołnierzy Wyklętych Gajrowskie – Wydminy był Związek Stowarzyszeń „Sztafeta Pokoleń” oraz Samorządy Gmin Wydminy i Świętajno.
Trzecia edycja Ogólnopolskiej Młodzieżowej Sztafety Szlakiem Żołnierzy Wyklętych Gajrowskie – Wydminy odbędzie się 14–15.09.2019 roku, na którą już zostaliśmy zaproszeni, jako jedyna szkoła z Ełku.

Opracowanie i zdjęcia: Andrzej Mocarski

70 plików, ostatni dodany 1 października 2018

Trening z AZS Olsztyn


IMG_5091.JPG

Dnia 21.10.2018r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Sportowych w Ełku odbyły się pokazowe treningi siatkówki prowadzone przez II trenera zespołu Indykpol AZS Olsztyn Marcina Mierzejewskiego Indykpol AZS Olsztyn oraz trzech zawodników: Pawła Woickiego - kapitana drużyny, Mateusza Kanczoka i Sergieja Kapelusa.
W zajęciach wzięli udział uczniowie klas sportowych naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 7. Celem spotkania była popularyzacja piłki siatkowej oraz propagowanie aktywności fizycznej wśród uczniów.
Młodzi sportowcy w godzinach od 10.00 do 11.30, pod okiem trenera marcina Mierzejewskiego, kapitana Pawła Woickiego oraz kolegów z zespołu mogli doskonalić swoją technikę oraz uczyć się nowych umiejętności. Zawodnicy Indykpol AZS Olsztyn bacznie obserwowali trenujących oraz służyli cennymi uwagami i poradami. Ze sportowcami spotkał się również pezydent miasta Ełku - Tomasz Andrukiewicz. Treningi odbyły się w ramach partnerstwa regionalnego pomiędzy miastem Ełk oraz drużyną Indykpol AZS Olsztyn, która w sezonie 2017/2018 zajęła wysokie czwarte miejsce w rozgrywkach Plus Ligi, wyprzedzając m.in. Jastrzębski Węgiel oraz Asseco Resovia Rzeszów.Istotnym aspektem podjętej współpracy jest propagowanie zdrowego trybu życia, doskonalenie umiejętności ełckich siatkarzy oraz promowanie piłki siatkowej w województwie Warmińsko-Mazurskim.
Koordynator spotkania: Katarzyna Cholewińska
Przygotowanie uczniów: Krzysztof Konowalski, Paweł Duba, Marcin Kohlman

8 plików, ostatni dodany 30 września 2018

Sztuka to emocje, poczuj je


DSCN6195.jpg

„Sztuka to emocje, poczuj je”
Dnia 27 września 2018 roku w naszej szkole mieliśmy niebywałą okazję podziwiania oryginalnych dzieł sztuki jednego z najsłynniejszych artystów XX wieku –Pabla Picasso. Prezentowane prace pochodzą z kolekcji Pana Dariusza Matyjasa, marszanda i kolekcjonera dzieł sztuki, prezesa Mazurskiej Fundacji Sztuki "Art Progress". Spotkanie prowadzone było w formie wystawy i prelekcji. Wernisaż składał się z grafik-akwafort, sygnowanych przez artystę, prac wykonanych w latach 60-tych techniką linorytu oraz dzieł w formie barwnych litografii.
Cykl spotkań z panem Dariuszem Matyjasem, które miały miejsce w naszej szkole to kontakt z wysoką sztuką i dziełami najwybitniejszych artystów.
Dziękujemy

Organizatorzy: Dorota Karpińska – Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Ełku, Katarzyna Klimach – nauczyciel plastyki

25 plików, ostatni dodany 29 września 2018

CZTERY PORY ROKU-LATO


DSCN6161.jpg

27 września 2018r. odbyło się ogłoszenie wyników i nagrodzenie laureatów konkursu plastycznego „Cztery Pory Roku – Lato”. Konkurs miał na celu prezentacje twórczości uczniów naszej szkoły inspirowanej zmianami w otoczeniu i przyrodzie pod wpływem pór roku oraz kształtowanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej uczniów. Werdykt komisji konkursowej brzmiał następująco:
I miejsce
Natalia Gawronik – klasa VIIa
II miejsce
Krystian Kalinowski – klasa Vb
Adrian Zdankowski – klasa Vd
III miejsce
Patrycja Pieśnikowska – klasa Vd
Kacper Mroczkowski – klasa VIIc
Wyróżnienie
Patryk Kolendo – klasa VIIb
Dominika Krysiewicz – klasa VIIc
Daria Karpienko – klasa VIIIa
Jury konkursu podkreśliło, że autorzy nagrodzonych prac wykazali się dużą wyobraźnią i umiejętnościami plastycznymi. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym serdecznie dziękujemy. Nagrodzonym natomiast GRATULUJEMY!.
Komisja konkursowa: Katarzyna Cholewińska, Ewa Awramik, Anna Dytkowska, Krystyna Marchel
Organizator konkursu plastycznego: Katarzyna Klimach

8 plików, ostatni dodany 29 września 2018

Podwójny sukces naszych drużyn rowerowych


rower_004.jpg

Dnia 20 września 2018 roku odbył się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku „Turniej Rowerowy” organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Szkołę Podstawową Sportową nr.6 w Ełku reprezentowało pięć drużyn. Każda drużyna składała się z trzech zawodników. Uczestnicy podczas zmagań w „miasteczku rowerowym” musieli wykazać się umiejętnościami poruszania się według znaków i zasad ruchu rowerowego oraz poruszania się po torze przeszkód. I miejsce wśród drużyn ze szkół podstawowych zajęła drużyna naszej szkoły w składzie: Mateusz Dębek, Adam Kawula, Jakub Sokołowski-uczniowie klasy VIIb. II miejsce ex aequo z zawodnikami ze Szkoły Podstawowej nr.4 w Ełku zajęła drużyna w składzie: Tomasz Brzozowski-kl.VIIc, Paweł Górski-kl.VIIc, Piotr Sołtys-kl.VIIIa. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Po zmaganiach konkursowych wszyscy uczestnicy turnieju wraz z opiekunami zostali zaproszeni na ognisko z pieczeniem kiełbasek. Pozostali zawodnicy, którzy reprezentowali naszą szkołę w turnieju to: Adrian Zdankowski, Dawid Podbielski, Rafał Gutowski-uczniowie kl.Vd, Filip Wierzbicki, Patryk Dudek-uczniowie kl.VIIIb, Mateusz Iwaszko-kl.VIIb, Weronika Gryn, Krzysztof Ignatowski, Kacper Borodziuk-uczniowie kl.VIIIa.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy godnego reprezentowania naszej szkoły.
Przygotowanie drużyn: Katarzyna Klimach
Opiekun: Marta Niemotko

5 plików, ostatni dodany 21 września 2018

Spotkanie integracyjne klas 4-ych


sint_009.jpg

Drugi tydzień września zaczął się bardzo miłym akcentem dla klas czwartych SPS 6. Uczniowie z wychowawczyniami i trenerami udali się na spotkanie integracyjne w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Był czas na ognisko, posiłek, lekcję z mikroskopem (przeprowadzoną przez p. Grażynę Buksińską) oraz wypoczynek, gry i zabawy w otoczeniu pięknej przyrody.
Wychowawczynie: Małgorzata Klimach, Marlena Skutnik, Krystyna Marchel, Kamila Kęsicka.
Trenerzy: M. Kohlman. K. Konowalski.

13 plików, ostatni dodany 19 września 2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w szkole podstawowej w klasach 1-3


spsp_012.jpg

13 plików, ostatni dodany 9 września 2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w szkole podstawowej klas 4-8


DSC_0500.jpg

19 plików, ostatni dodany 5 września 2018

albumów: 31 stron: 2 1

rok szkolny 2017/2018
102 4251
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w klasach 0-2 SPS nr 6


sp02_009.jpg

20 plików, ostatni dodany 31 lipca 2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018


kr_035.jpg

61 plików, ostatni dodany 15 lipca 2018

Obóz sportowy w Gawrych Ruda


gr_049.jpg

W dniach 24.06 – 29.06.2018 r. uczniowie klas sportowych 4 – 7 (piłka siatkowa) Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 wzięli udział w obozie sportowym w Gawrych Rudzie – w pięknie położonej wśród drzew Pozaszkolnej Placówce Specjalistycznej Młodzieżowym Ośrodku Edukacyjno – Wypoczynkowym „Zatoka Uklei”.
Uczniowie codziennie uczestniczyli w dwóch treningach w sali gimnastycznej, a ponadto mieli możliwość gry w siatkówkę plażową, piłkę nożną czy zwykłą gumę. Jedną z atrakcji obozu była wycieczka Wigierską Koleją Wąskotorową po terenach Wigierskiego Parku Narodowego i Puszczy Augustowskiej. Uczestnicy mogli podziwiać uroki natury ze specjalnie przygotowanych punktów widokowych.
Intensywnym treningom towarzyszyły gry i zabawy na świeżym powietrzu, dzięki czemu wszyscy wypoczęci i zadowoleni wrócili do domu.

Kierownik obozu: Jolanta Rynkowska
Opiekunowie i trenerzy: Iwona Konowalska, Teresa G. Gorajewska, Krzysztof Konowalski, Grzegorz Orzeł, Paweł Duba

Tekst i zdjęcia: Teresa G. Gorajewska

51 plików, ostatni dodany 4 lipca 2018

Wyprawa po mleko!!!


mleczarnia_2_024.jpg

Muzeum Mleczarstwa zwiedzali uczniowie klasy 2a, 1b oraz 0a. Dzieci miały możliwość poznania drogi mleka od krówki do domu. Muzeum Mleka to miejsce, w którym uczniowie poprzez zabawę i wzajemną interakcję z elementami wystaw mogą poznawać np. ciekawą historię mleczarstwa. Zajęcia zostały zakończone bardzo ciekawymi warsztatami plastycznymi- malowaliśmy na mleku.

Jolanta Gutowska, Grazyna Sacharzewska, Iwona Grygo

133 plików, ostatni dodany 21 czerwca 2018

Dzień Mamy i Dzień Taty


mama_tata_100.jpg

76 plików, ostatni dodany 21 czerwca 2018

Piknik „Brzechwa przyjacielem dzieci”


piknik_097.jpg

13 czerwca 2018 r. uczniowie klas I-III oraz uczennice klasy V „a” reprezentowali naszą szkołę na Pikniku zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną PCPP-P W Ełku. Nad organizacją udziału naszej szkoły w tym wydarzeniu czuwała p. Hanna Tyszko. Zespół „Skaczące Nutki” pod kierunkiem p. Heleny Borowej zaprezentował swoje umiejętności taneczne. Uczniowie klasy III „a” wystąpili z pokazem ćwiczeń gimnastyki korekcyjnej do wierszy Jana Brzechwy, przygotowanym przez p. Katarzynę Cholewińską i p. Beatę Staniszewską. Do wspólnych ćwiczeń włączyły się również chętne dzieci. Organizatorzy, przy współpracy nauczycieli bibliotekarzy z ełckich szkół, przygotowali dzieciom wiele atrakcji: konkursy, quizy, zajęcia plastyczne. Odbył się również konkurs na najciekawsze przebranie za postać z utworów Jana Brzechwy. Wśród jego laureatów znalazły się nasze uczennice: Gaja Jastrzębska oraz Natalia Klimach. Podczas Pikniku panowała serdeczna atmosfera, a dzieci mogły spędzić miło czas wśród pięknej zieleni w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie, a uczniom za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły w Pikniku.

Hanna Tyszko, Beata Staniszewska

99 plików, ostatni dodany 21 czerwca 2018

Wycieczka do filharmonii i papugarni


papugarnia_045.jpg

8 czerwca 2018r. uczniowie klasy I „a” i I „c” odbyli wycieczkę do Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz Papugarni w Białymstoku. Obejrzeli spektakl pt. „Sprawa Kapturka Cz.” – uwspółcześnioną wersję baśni, w której tradycyjny las zastępuje wielkomiejska dżungla. Było to nowe doświadczenie kulturalne, które wywołało dużo emocji i radość wśród dzieci. Następnie w Papugarni miały okazję obejrzeć kilkadziesiąt papug różnych gatunków. Mogły tam poznać unikalne ptaki, dotknąć ich oraz nakarmić. To były niezapomniane przeżycia.
Beata Staniszewska
Fotorelacja: H. Borowa, B. Staniszewska

198 plików, ostatni dodany 21 czerwca 2018

Wycieczka do Białegostoku


bialystok_035.jpg

15 czerwca 2018 roku 42 uczniów klas 4a i 5a wzięło udział w wycieczce do Białegostoku. Główną atrakcją wyjazdu były dwugodzinne zajęcia w parku trampolin Strefa Wysokich Lotów. Uczniowie mieli szansę nie tylko dobrze się bawić, ale również rozwijać swoje umiejętności lub uczyć się nowych rzeczy.
W drodze do Białegostoku, dzięki postojowi w okolicach Osowca, można było rozkoszować się pięknem natury Biebrzańskiego Parku Narodowego. Wszyscy żałowali, że nie mają ze sobą strojów kąpielowych – piasek nad rzeką i cudowna woda wręcz namawiały do kąpieli. W Białymstoku uczniowie mieli okazję poznania Pałacu Branickich, a spacer po okalającym go parku na pewno wszystkim zapadł w pamięć ze względu na pięknie uformowane alejki, mnóstwo kwiatów, fontann czy rzeźb.

Opiekunowie: Paulina Rynkowska, Teresa G. Gorajewska, Krzysztof Konowalski, Grzegorz Orzeł
Tekst i zdjęcia: Teresa G. Gorajewska

37 plików, ostatni dodany 20 czerwca 2018

Podsumowanie projektu „Wychować człowieka mądrego”


suprasl_005.jpg

14 czerwca 2018 roku grupa nauczycieli uczestniczących w projekcie „Wychować człowieka mądrego” wzięła udział w wycieczce do Supraśla, gdzie odbyło się szkolenie prowadzone przez panią Małgorzatę Borowską z Centrum Szkoleniowego KLANZA w Białymstoku. Tutorzy poznali szereg zabaw z wykorzystaniem chusty. Wyjazd połączony był również ze zwiedzaniem urokliwego Supraśla, w tym wnętrza Liceum Plastycznego, i jego okolic. Ciekawym przeżyciem był spacer z przewodniczką – Szwędaczki Supraskie, oraz spotkanie z Duchem Puszczy, który nagle pojawił się na ścieżce.

tekst i zdjęcia: Teresa G. Gorajewska

23 plików, ostatni dodany 20 czerwca 2018

Trening z przedszkolakami


goscie_005.jpg

W dniu 14.06 na swoim treningu uczniowie klasy 5a mieli przyjemność gościć grupę dzieci z miejskiego przedszkola "Słoneczna Ósemka". Podczas zajęć przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem wykonywały wszystkie elementy treningu w parach ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami. Dzieci z wielkim zapałem podrzucały, chwytały piłki i brały udział we wszystkich konkurencjach wymyślanych przez trenerów. Był to dzień pełen wrażeń zarówno dla odwiedzających nas dzieci jak i uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że grupa "Wiewióreczek" wraz z opiekunem Panią Justyną Zawadzką, długo będzie pamiętać nasz trening i zagości w naszej szkole jeszcze nie raz.

Paulina Rynkowska, Grzegorz Orzeł

5 plików, ostatni dodany 19 czerwca 2018

Zbliżają się wakacje i nasza przygoda z MegaMisją również dobiega końca


mmisja4_009.jpg

Podczas różnorodnych zajęć dzieci z zaangażowaniem pogłębiały swoją wiedzę na temat prawidłowego użytkowania komputera, wymieniały znane i przydatne aplikacje, które można zainstalować w telefonie czy tablecie. Dowiedziały się, czym jest chmura internetowa, jakie są jej wady i zalety, a także, czym jest zgoda na upublicznienie wizerunku. Poprzez wykonywanie różnych plakatów dzieci już wiedzą, że niektóre aplikacje mogą generować koszty, zarówno przy instalacji, jak i podczas ich późniejszego użytkowania. Zdają sobie sprawę z tego, że instalowane w urządzeniach aplikacje mogą okazać się niebezpieczne. Uświadomiły sobie również, jak reagować na zaczepki nieznajomych, jakie zagrożenia wynikają z umieszczania ich śmiesznych zdjęć przez innych w Internecie. Wiedzą, że każdy ma prawo decydować o publikacji swojego wizerunku. Wierzę, że uczniowie dużo się nauczyli biorąc udział w programie edukacyjnym MegaMisja. Systematycznie poszerzały swoją wiedzę, rozwijały umiejętności, ale też dowiedziały się, że należy krytycznie odnosić się do treści, które napotykają serfując po Internecie. Dziękujemy Fundacji Orange za wiele interesujących zajęć, które uczą zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, rozwijając przy tym umiejętność pracy zespołowej. Mam nadzieję, że wiedza, którą uczniowie zdobyli przyda im się w przyszłości i będą mogli wykorzystywać nowe media w pożyteczny sposób.

Marta Niemotko

22 plików, ostatni dodany 15 czerwca 2018

Międynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" - Gala Finalistów


kangur_005.jpg

Dnia 4 czerwca 2018 roku w Ełckim Centrum Kultury zostały wręczone z rąk Prezydenta Miasta Ełku nagrody za najwyższe wyniki w konkursie Kangur Matematyczny. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności matematycznych.
Uczennica klasy 5a – Iga Rutkowska uzyskała najlepszy wynik w swojej kategorii wiekowej
w całym rejonie ełckim!
Pozostali nagrodzeni uczniowie to:
KATEGORIA MALUCH - klasy 3 SP:
Paweł Filipkowski - klasa 3 b – wyróżnienie,
KATEGORIA MALUCH - klasy 4 SP:
Lena Rutkowska – klasa 4a – wynik bardzo dobry,
KATEGORIA BENIAMIN – klasy 5 SP:
Kacper Chudziński – klasa 5b – wynik bardzo dobry,
Filip Kuberski – klasa 5b – wynik bardzo dobry,
KATEGORIA BENIAMIN – klasy 6 SP:
Pola Kopiczko – klasa 6c – wyróżnienie,
KATEGOIA KADET – Klasy 7 SP:
Julia Szulc – klasa 7a – wyróżnienie,
KATEGORIA JUNIOR – klasy 3 Gimnazjum:
Michał Herman – klasa 3N – wyróżnienie,
Natalia Safiejko – klasa 3S – wyróżnienie,

Serdecznie gratulujemy uczestnikom, rodzicom i nauczycielom!

10 plików, ostatni dodany 12 czerwca 2018

Wycieczka do Krakowa


wkrakow_007.jpg

W dniach 24-25.05.2018 r. odbyła się wycieczka szkolna do Krakowa i Oświęcimia, w której uczestniczyli uczniowie klasy 3S i 2N.
Pierwszym punktem naszej wyprawy był Kraków, który pokazała nam wspaniała pani przewodnik. Jednym z elementów naszej podróży po Krakowie był standardowo Rynek oraz Sukiennice. Oczywiście mieliśmy okazje zobaczyć Kościoł Mariacki i Wawel. Niepowtarzalny klimat Krakowa dało się także odczuć spacerując uliczkami Starego Miasta m.in. Floriańską kończącą się Barbakanem czy ulicą Franciszkańską ze słynnym Oknem Papieskim. W Krakowie uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z historią miasta, wieloma zabytkami oraz poczuć niepowtarzalną atmosferę dawnej stolicy Polski. Była to bardzo dobra lekcja historii, niektórzy z uczestników wycieczki w Krakowie byli po raz pierwszy, wrażenia pozostaną w nas na długo.
Po południu udaliśmy się do Oświęcimia w celu zwiedzenia byłego obozu koncentracyjnego. Przejście przez autentyczny teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady było nie tylko cenną lekcją historii, ale też ważnym osobistym doświadczeniem.
Osobiste zagłębienie się w historię i przestrzeń Auschwitz stawia po powrocie, przed każdym z nas, wiele niepokojących pytań. Z tego względu dalsze rozważania bedziemy czynić, zgłębiając literaturę na ten temat.

Drugiego dnia, po śniadaniu w hostelu, udaliśmy się do miejscowości Zator do największego parku rozrywki w Polsce – Energylandii. W tym fenomenalnym miejscu spędziliśmy cały dzień. W pamięci najdłużej zostanie nam strefa ekstremalna - dla wszystkich, którzy chcieli zmierzyć się ze strachem, dostarczająca maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach oraz Water Park - strefa uruchomiona latem 2016 roku - naśladuje tropikalną wyspę, z mnóstwem atrakcji, zakątków, wodnych zabaw.

Do Ełku wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi późną nocą.

Organizator: Ewa Gorlewska
Opiekun: Katarzyna Zastocka

31 plików, ostatni dodany 7 czerwca 2018

Festyn Rodzinny


drodziny_009.jpg

27 plików, ostatni dodany 6 czerwca 2018

Mali Mistrzowie Na Start i otwarcie siłowni zewnętrznej


mmns_069.jpg

81 plików, ostatni dodany 5 czerwca 2018

Bukiet dla mamy


bukiet_003.jpg

Dnia 25 maja 2018 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Florystyczny pt. "Bukiet dla mamy". Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej. Wszystkie prace wykonane były samodzielnie przez dzieci i były bardzo piękne - bo przeznaczone dla mam.
Komisja miała bardzo trudne zadanie w wytypowaniu tych najpiękniejszych bukietów.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce – Daria Budzińska - klasa V a
II miejsce – Natalia Klimach - klasa V a
III miejsce – Filip Kuberski - klasa V b
Wyróżnienia otrzymali:
Karolina Dolewa - klasa IV d
Adrian Zdankowski- klasa IV d
Mikołaj Jastrzębski -klasa V a

Organizatorzy: Beata Florczyk, Iwona Jastrzębska

5 plików, ostatni dodany 30 maja 2018

Ekologia leży w naszej naturze!


ekologia_011.jpg

25 maja 2018r. uczniowie z klas 5 b i 6 c wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Anną Dytkowską i p. Katarzyną Klimach wybrali się na wycieczkę do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przykopce, gdzie znajduje się stacja uzdatniania wody. Zwiedzanie odbyło się z przewodnikiem. Dzieci zobaczyły dyspozytornię, z której sterowana jest praca całej stacji, budynek napowietrzania, budynek filtrów oraz budynek pompowni.
Uczniowie dowiedzieli się jak pracuje stacja, poznali etapy uzdatniania wody, procesy technologiczne im towarzyszące, system kontroli wody pitnej, a także znaczenie jakości wody ujmowanej w procesie jej uzdatniania.
W programie przewidziana również została degustacja wody pitnej.
Pracownicy zorganizowali również dzieciom zawody sportowe oraz ognisko.
Był to bardzo miło spędzony czas!

12 plików, ostatni dodany 29 maja 2018

Niezwykła podróż z Marią Konopnicką


konkursy_013.jpg

Uczniowie klasy I „a” wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt.: „Niezwykła podróż z Marią Konopnicką” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku . Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania twórczością Marii Konopnickiej, ukazanie piękna polskiej przyrody w utworach poetki, rozwijanie talentów artystycznych uczniów, kreatywności, wrażliwości oraz wyobraźni twórczej. Komisja konkursowa wyróżniła prace 5 uczniów z tej klasy:
Maja Walczuk - I miejsce,
Zuzanna Kacprzyk- III miejsce,
Malwina Zyskowska- wyróżnienie
Ignacy Chrzanowski- wyróżnienie
Cyprian Doliwa- wyróżnienie
Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.
Beata Staniszewska

15 plików, ostatni dodany 29 maja 2018

Stop drapaniu


sdrap_001.jpg

W czwartek - 17 maja, w ramach projektu „Stop drapaniu”, w naszej szkole odbyły się zajęcia prowadzone przez lekarza weterynarii, panią Renatę Dziedzic, której towarzyszyła suczka Sabina. Uczniowie klas 4a, 4c i 4d mieli okazję dowiedzieć się jak zbudowana jest skóra psa, dlaczego zwierzęta się drapią i jakie należy podjąć kroki, kiedy naszym czworonożnym przyjaciołom doskwiera nieprzyjemny świąd. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wykazując się ogromną wiedzą, nawet na temat szczegółów dotyczących budowy skóry. Niewątpliwą atrakcją była możliwość pogłaskania Sabiny i zrobienia sobie z nią zdjęcia, a także udzielenia wywiadu dla radia 5, które było obecne podczas zajęć. Wizyta pani doktor, to pierwszy etap projektu, drugim jest konkurs plastyczny, w którym przewidziane są nagrody rzeczowe. Kolejne spotkanie z panią Renatą i Sabiną już w czerwcu.

Elżbieta Kalinowska

5 plików, ostatni dodany 21 maja 2018

Święto Konstytucji 3 Maja


3maja_010.jpg

W piątek - 11 maja, w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klasy 4d i 5a w ciekawy sposób przedstawili okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Część artystyczną wspaniale dopełnił występ muzyczny przygotowany prze pana Pawła Borzeńskiego i chór uczennic z klasy 6c oraz panią Ewę Awramik, która z klasami 4a, 5a i 5b wykonała, podsumowujący uroczystość, wspaniały utwór „Polska flaga”. Całą uroczystość poprowadził uczeń klasy 3N Kacper Sałek.

Elżbieta Kalinowska

10 plików, ostatni dodany 21 maja 2018

Wycieczka do szkółki leśnej


szkolka_055.jpg

56 plików, ostatni dodany 21 maja 2018

Święto Nauki


ignacy_003.jpg

Ignacy Chrzanowski, uczeń klasy I „a” godnie reprezentował naszą szkołę 11 maja 2018 r. na „Święcie Nauki”, organizowanym od wielu lat przez SP nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku. Ignaś wziął udział w konkursie recytatorskim „O mojej ojczyźnie”. Zaprezentował wiersz Katarzyny Ziętal pt. „Symbole narodowe”. Gratulujemy talentu oraz odwagi i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Staniszewska

6 plików, ostatni dodany 21 maja 2018

Klasa 1a na zajęciach w Ogniku w KP PSP Ełk


ognik_084.jpg

93 plików, ostatni dodany 21 maja 2018

Klasa 1a w poradni


poradnia_007.jpg

Uczniowie klasy I „a” w PCPP-P w Ełku na zajęciach czytelniczych i zabawach ruchowych pt.:
"Wąż i dwa jeże- nie wierzę!"


Beata Staniszewska

65 plików, ostatni dodany 21 maja 2018

Sukces najmłodszych z SPS 6 !!!


snutki_006.jpg

Zespół ,,Śpiewające Nutki” w składzie Natalia Bartoszewicz, Marta Łochowska, Amelia Kuczyńska, Gabriela Wierzbicka z klasy 1c oraz Natalka Maciorowska z klasy 2a zajął I miejsce w Miejsko – Gminnym Konkursie Muzycznym ,, Moja Mała – Wielka Ojczyzna” w ramach III Festiwalu Piosenki Świetlicowej. Zespół wykonał piosenkę ,, Myślimy o Polsce”. Najmłodszym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Jolanta Gutowska, Helena Borowa

9 plików, ostatni dodany 18 maja 2018

Zdrowa woda – siły i urody doda


poidelko_009.jpg

Każdy uczeń Szkoły Podstawowej Sportowej doskonale wie, że sport i zdrowe odżywianie muszą iść w parze. Dlatego też dzieci z klas 0-III wcale nie trzeba namawiać do rezygnowania z picia słodkich napojów bo same wiedzą, że najzdrowsza dla ich rozwoju jest woda! Dzięki poidełku, które mamy dostępne, chętnie po nią sięgają i na co dzień przekonują się o jej zaletach. Poidełko zawdzięczamy panu Wojciechowi Jassak – prezesowi Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. W dniu 16 maja 2018r. nastąpiło oficjalne otwarcie. Pani dyrektor Dorota Karpińska przecięła wstęgę, a uczniowie klas 0-III wspólnie zaśpiewali „Piosenkę o zdrowej wodzie”, w której śpiewająco wymieniali do czego ona nam służy. Cieszymy się, że nasi uczniowie sami sięgają po to, co dla nich najlepsze, o czym świadczą kolejki, w których codziennie się ustawiają!

9 plików, ostatni dodany 18 maja 2018

Idziemy po Niepodległość


ipn_006.jpg

Uczniowie klasy 5a pod opieką nauczyciela WF - Grzegorza Orzeł, rozpoczęli w sobotę - 12 maja, udział w projekcie "Idziemy po niepodległość". Celem całego przedsięwzięcia jest przejście 100 kilometrów! dla uczczenia 100 lat naszej niepodległej Polski. Pierwszy marsz nosił tytuł: Wędrówka szlakiem Królewsko-Papieskim. Plac Jana Pawła, promenada (rzeźby Królów). Cała ekipa dzielnie zniosła trudy wycieczki. Z niecierpliwością czekamy na następne wyzwanie, czyli przejście dookoła jeziora ełckiego.

6 plików, ostatni dodany 13 maja 2018

Rozpoczęliśmy etap 8!


mmisja3_013.jpg

Rozpoczęliśmy etap 8! Sami nie możemy uwierzyć w to, że tyle misji już za nami. MegaMisja opanowała naszą świetlicę i czas, który w niej spędzamy. Zajęcia na temat: Co to jest komunikat, reklama?, okazały się równie ciekawe, jak poprzednie. Dzieci miały okazję wspólnie zdefiniować słowo „komunikat”, wcielić się w rolę nadawców i odbiorców lub odkryć, w których mediach nadawane są komunikaty, do których możemy wracać wielokrotnie, a w których, jeśli nie nagramy prezentowanych treści – zobaczymy lub usłyszymy dany komunikat tylko raz. Każdego dnia dociera do nas wiele informacji. Warto jednak wiedzieć, które z nich zostały stworzone, aby przekazać nam rzetelną wiedzę, pewne użyteczne wiadomości, a które są reklamą produktów czy usług. Poprzez wykonanie różnorodnych plakatów dzieci miały okazję nauczyć się, że informacje na plakatach nie zawsze są prawdziwe i budzą wiele wątpliwości, co do ich wiarygodności. Wiemy już, że nie warto wierzyć we wszystko, co pokazują reklamodawcy. Czekamy z niecierpliwością na kolejne misje nabywając nowe cyfrowe kompetencje.

Marta Niemotko

13 plików, ostatni dodany 10 maja 2018

Awans do Finału Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego


final_011.jpg

24 kwietnia 2018r. i 27 kwietnia 2018r na boisku Orlik Zespołu Szkół Sportowych odbył się półfinał W-M SZS. Reprezentacje Gimnazjum Sportowego i Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 we wspaniałym stylu wygrały wszystkie mecze i zajęły I miejsca. W czerwcu wezmą udział w finale wojewódzkim. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom. Życzymy powodzenia i zdobycia tytułów Mistrza Województwa!!!!

Wyniki Gimnazjum
SP Biała Piska – GIM 2 Szczytno 2 : 2
SP 2 Giżycko – GIM Sportowe Ełk 0 : 2
SP Biała Piska – SP 2 Giżycko 6 : 3
GIM 2 Szczytno – GIM Sportowe Ełk 1 : 6
SP Biała Piska – GIM Sportowe Ełk 1 : 5
GIM 2 Szczytno - SP 2 Giżycko 7 : 2

Skład zespołu Gimnazjum Sportowego: Jakub Rusak, Filip Ryszkiewicz, Kacper Gajewski, Oskar Waszkiewicz, Kamil Albo,Mateusz Kot, Jakub Lewandowski, Piotr Murawski, Jakub Perkowski, Bartosz Śniadach.

Trener Dariusz Ryszkiewicz

Wyniki Szkoła Podstawowa
Nidzica - Szczytno 3:2
Elk - Nidzica 4:1
Elk - Szczytno 7:3

Skład zespołu Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 : Filip Luberecki, Mateusz Danielczyk, Jakub Sokołowski, Dawid Zabielski, Mateusz Dębek, Karol Godlewski , Krystian Krzyś, Brajan Skoczek, Dawid Zagórski , Kacper Łobacz

Trener Marcin Ryszkiewicz

15 plików, ostatni dodany 5 maja 2018

Kodowanie i spacer


kodowanie_038.jpg

38 plików, ostatni dodany 26 kwietnia 2018

albumów: 102 stron: 4 1

rok szkolny 2016/2017
80 2130
Zespół Szkół Sportowych w oczach swoich uczniów


plakaty_015.jpg

W minionym już roku szkolnym uczniowie przygotowali plakaty o swoich klasach, które można było oglądać na szkolnych korytarzach. Chociaż zaczęły się wakacje i plakaty zniknęły ze ścian, warto jednak o nich pamiętać.

Zdjęcia: Teresa G. Gorajewska

17 plików, ostatni dodany 3 lipca 2017

Międzyszkolny Konkurs Literacki „I Ty Możesz Zostać Poetą”


wyroznienie_1.jpg

„Moja szkoła za 100 lat”
Dnia 25 maja 2017 r. rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs Literacki
„ I ty możesz zostać poetą”. Organizatorami konkursu były nauczycielki Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6, p. Hanna Tyszko i p. Jolanta Rynkowska. Celem konkursu było pobudzenie wrażliwości poetyckiej, stworzenie literackiej przygody dla dzieci i młodzieży oraz promocja utalentowanych młodych literatów. Nadesłano wiele wierszy na temat przyszłej szkoły.
Do konkursu została powołana komisja, w skład której wchodziły panie: Małgorzata Kosieradzka nauczyciel języka polskiego w liceum oraz organizatorki.
Laureatami konkursu zostali uczniowie:
I miejsce- Hubert Grzymkowski ze Szkoły Podstawowej nr 4,
II miejsce- Oliwia Kamińska ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6,
III miejsce- Julia Wyłuda Szkoły Podstawowej nr 7.
Wyróżnienia otrzymali następujący uczestnicy:
Mateusz Wiszowaty ze Szkoły Podstawowej nr 3,
Mateusz Lipka ze Szkoły Podstawowej w Chełchach.
Wręczenie dyplomów i nagród miało miejsce dnia 3.06.2017 r. o godz. 9.00
w czasie „Festynu rodzinnego” w ZSS w Ełku.
Organizatorzy: Jolanta Rynkowska, Hanna Tyszko

6 plików, ostatni dodany 21 czerwca 2017

Klasa 1a odwiedziła Gospodarstwa Agroturystycznego w Giżach


gize_084.jpg

Dnia 07 czerwca 2017 r klasa 1a odwiedziła Gospodarstwa Agroturystycznego w Giżach. Mimo, że pogoda tego dnia była niepewna, wszystkie dzieci nie mogły doczekać się wyjazdu. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od krótkiego spacerku po gospodarstwie, następnie nadeszła pora by zjeść śniadanko. Po drodze dzieci miały okazję dowiedzieć się co rośnie w polu i w jaki sposób dane rośliny są uprawiane oraz do czego są wykorzystywane. Następnie wróciliśmy na teren gospodarstwa gdzie na dzieci czekał kolejny poczęstunek. Po chwili odpoczynku nastał czas na szaleństwa na podwórku, Dzieci miały do dyspozycji trampoliny, piłki, skakanki, paletki, autka, liny do skakania i wiele innych rzeczy. Każdy znalazł coś dla siebie. Niestety wszystko co piękne kiedyś się kończy dlatego też o godzinie 15:00 wycieczka dobiegła końca. Za wspaniałe ugoszczenie i dzień pełen wrażeń dzieci podziękowały szerokimi uśmiechami i głośnym „dziękujemy!”. Jak wiadomo nikt nie ma niekończących się pokładów energii, dlatego też już w autokarze po dniu pełnym szaleństw i emocji niektórzy uczniowie zasnęli.
Jolanta Gutowska

86 plików, ostatni dodany 19 czerwca 2017

Młodzież z Gimnazjum Sportowego w Niemczech


wniemcy_086.jpg

W dniach 25.05-01.06.2017 r. młodzież z Ełku wyjechała do swojej zaprzyjaźnionej szkoły w Niemczech Hans-Furler Gymnasium w Oberkirch.
Uczniowie uczestniczyli w kolejnej polsko- niemieckiej wymianie młodzieży organizowanej przez Zespół Szkół Sportowych wraz ze Stowarzyszeniem Green Tour. Mieli możliwość doskonalenia języków obcych, wymiany doświadczeń kulturowych, obalenia stereotypów na temat naszych sąsiadów, poszerzyli swoją wiedzę z różnych dziecin życia oraz ćwiczyli umiejętności interpersonalne oraz pracy w zespole. Młodzież uczestniczyła w życiu rodzinnym i szkolnym swoich partnerów wymiany oraz w licznych przedsięwzięciach. Zwiedziła kilka miast w Niemczech oraz Strassburg we Francji. Efektem pracy metodą projektu są polsko-niemiecko-angielskie przewodniki turystyczne po regionie.
Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Ełku oraz Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Ewa Gorlewska –organizator wymiany
Iwona Kacprzyk - pomoc w organizacji i opieka nad uczniami


Z wizytą w Oberkirch – druga część polsko-niemieckiej wymiany młodzieży

Nasza podróż zaczęła się 25 maja 2017 r. Po kilkugodzinnej drodze dotarliśmy na lotnisko, gdzie czekaliśmy na nasz lot. Po niespełna półtorej godziny byliśmy już w Niemczech, a późnym popołudniem byliśmy już z naszymi partnerami i ich rodzinami. Dzień ten zakończył się wspólną kolacją i spacerem po Oberkirch i okolicach.
Następnego dnia, po przywitaniu w Hans-Furler Gymnasium wybraliśmy się do Stuttgartu, gdzie zwiedzaliśmy muzeum Mercedes-Benz. Kolejnym punktem naszej wycieczki był wspólny obiad z partnerami oraz zakupy na jednej z największych ulic w Stuttgarcie i zwiedzanie miasta. Po powrocie do domu i wspólnej kolacji wszyscy udaliśmy się na ognisko.
W sobotę i niedzielę spędzaliśmy czas wspólnie z partnerami: poznawaliśmy ich zwyczaje, kulturę, ale też ich najbliższych, czyli rodowitych Niemców, z którymi mieliśmy możliwość doskonalić naszą znajomość języków obcych.

W poniedziałek uczestniczyliśmy w lekcjach, które oczywiście prowadzone były w języku niemieckim, następnie udaliśmy się do ratusza, gdzie przywitał nas burmistrz miasta i opowiedział o roli turystyki i jej wpływie na rozwój regionu, a później realizowaliśmy projekt edukacyjny. Polegał on na przygotowaniu pytań i wywiadu, a następnie przeprowadzenia go z potencjalnymi turystami wypoczywającymi w Oberkirch. Na podstawie ich odpowiedzi musieliśmy wykonać statystyki. Po wykonaniu zadania, zwiedzaliśmy Oberkirch i udaliśmy się na kręgle.

Wtorek według nas był najlepszym dniem całej wymiany, ponieważ pojechaliśmy do Europaparku. Jest to największy park rozrywki w Europie, oferujący mnóstwo różnych atrakcji. Spędziliśmy tam około 8 godzin na dobrej zabawie.
W ostatni dzień naszego pobytu w Niemczech udaliśmy się do Strasburga – miasteczka we Francji. W planie dnia mieliśmy zwiedzanie miasta, między innymi słynną katedrę Munster, zwiedzanie Europarlamentu i krótka lekcja WOS-u, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i warsztaty, ale też czas na posiłek oraz nasze ostatnie zakupy. Gdy wróciliśmy do „naszego” miasteczka mieliśmy pożegnalny piknik, na którym została podsumowana cała wymiana.
Następnego dnia rano musieliśmy się niestety pożegnać z naszymi partnerami oraz ich rodzinami. Po niedługim locie byliśmy już w Warszawie, a w Ełku późnym wieczorem.
Każdego dnia wraz z partnerami tworzyliśmy polsko-niemiecko-angielskie przewodniki turystyczne po regionie.
Niesamowita przygoda, piękne wspomnienia oraz wspaniałe doświadczenie na długo pozostaną w naszej pamięci.
Karolina i Ola - uczestniczki wymiany

86 plików, ostatni dodany 19 czerwca 2017

Karawana Bez Granic zawitała do naszej szkoły!


karawana_022.jpg

W dniu 9 czerwca 2017 r. po raz kolejny odwiedziła naszą szkołę Karawana Bez Granic z Różanego Stoku. Młodzi ludzie z całego świata raz w roku spotykają się w tej małej miejscowości, aby ćwiczyć i prezentować swoje talenty. Dzięki księdzu Marcinowi Koncewiczowi i my mogliśmy obejrzeć tegoroczną prezentację. Jak zwykle było dużo muzyki,śpiewu, pokazów gimnastycznych oraz pokazów klaunów. Okazało się, ze sztuka nie ma granic i to właśnie jest w niej najpiękniejsze.
Dziękujemy i zapraszamy za rok!
D.Karpińska

Opieka nad artystami: K.Klimach,T.Kowalko
Zdjęcia: K. Kęsicka

22 plików, ostatni dodany 19 czerwca 2017

Podziękowanie Pani Ewie Litman za wieloletnią pracę cz.2


podziekowanie2_161.jpg

30 maja odbyło się w naszej szkole uroczyste podziękowanie za wieloletnią pracę Pani Dyrektor Ewie Litman. W ten sposób pragnęliśmy wyrazić wdzięczność osobie, która przez wiele lat swojej pracy z ogromnym zaangażowaniem i oddaniem wykonywała powierzone zadania dyrektora i nauczyciela tej placówki. Na uroczystość przybyli: Prezydent Miasta Ełku-Pan Tomasz Andrukiewicz, Wiceprezydent Miasta Ełku-Pan Artur Urbański, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Ełku-Pan Stanisław Zalewski, dyrektorzy placówek oświatowych w Ełku, nauczyciele, trenerzy, pracownicy szkoły, przyjaciele i uczniowie.
Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach podkreślali wielki wkład Pani Dyrektor w rozwój szkoły, dziękowali za wieloletnią współpracę, za zaangażowanie w codzienne życie szkoły i sumienną realizację obowiązków służbowych.
Specjalne podziękowania na ręce Pani Dyrektor złożył Przewodniczący Rady Rodziców-Pan Łukasz Budziński. Również prezesi klubów sportowych: Rona 03Ełk, Green Volley, UKS Maratończyk w ciepłych słowach dziękowali Pani Dyrektor Ewie Litman za wparcie rozwoju sportu w naszej szkole. Przedstawiciele grona pedagogicznego i samorządów uczniowskich przekazali podziękowania za to, że Pani Dyrektor potrafiła połączyć wykonywanie swoich obowiązków z pasją kształcenia i wychowania uczniów.
Podczas uroczystości wicedyrektor ds. opiekuńczo-wychowawczych- Pani Dorota Karpińska z rąk Prezydenta Miasta Ełku-Pana Tomasza Andrukiewicza odebrała akt powierzenia stanowiska Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.
Program artystyczny przygotowany przez uczniów, pod kierunkiem Pani Beaty Staniszewskiej, Pani Katarzyny Klimach i Pani Heleny Borowej podkreślił wyjątkowość i doniosłość uroczystości.
Życzymy Pani Dyrektor Ewie Litman, aby wszystko splatało się w piękne wspomnienia. Życzymy również, aby plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, aby nie opuszczał Pani dobry humor, aby znalazła Pani czas dla siebie, na realizację swoich pasji. Życzymy również dobrego zdrowia, ciepła i spokoju w życiu osobistym.

Prowadzenie: Katarzyna Klimach, Katarzyna Cholewińska
Dekoracja: Iwona Jastrzębska, Edyta Ostrowska
Zdjęcia: Kamila Kęsicka
Nagłośnienie: Tomasz Kowalko

161 plików, ostatni dodany 19 czerwca 2017

Podziękowanie Pani Ewie Litman za wieloletnią pracę


podziekowanie_056.jpg

30 maja odbyło się w naszej szkole uroczyste podziękowanie za wieloletnią pracę Pani Dyrektor Ewie Litman. W ten sposób pragnęliśmy wyrazić wdzięczność osobie, która przez wiele lat swojej pracy z ogromnym zaangażowaniem i oddaniem wykonywała powierzone zadania dyrektora i nauczyciela tej placówki. Na uroczystość przybyli: Prezydent Miasta Ełku-Pan Tomasz Andrukiewicz, Wiceprezydent Miasta Ełku-Pan Artur Urbański, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Ełku-Pan Stanisław Zalewski, dyrektorzy placówek oświatowych w Ełku, nauczyciele, trenerzy, pracownicy szkoły, przyjaciele i uczniowie.
Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach podkreślali wielki wkład Pani Dyrektor w rozwój szkoły, dziękowali za wieloletnią współpracę, za zaangażowanie w codzienne życie szkoły i sumienną realizację obowiązków służbowych.
Specjalne podziękowania na ręce Pani Dyrektor złożył Przewodniczący Rady Rodziców-Pan Łukasz Budziński. Również prezesi klubów sportowych: Rona 03Ełk, Green Volley, UKS Maratończyk w ciepłych słowach dziękowali Pani Dyrektor Ewie Litman za wparcie rozwoju sportu w naszej szkole. Przedstawiciele grona pedagogicznego i samorządów uczniowskich przekazali podziękowania za to, że Pani Dyrektor potrafiła połączyć wykonywanie swoich obowiązków z pasją kształcenia i wychowania uczniów.
Podczas uroczystości wicedyrektor ds. opiekuńczo-wychowawczych- Pani Dorota Karpińska z rąk Prezydenta Miasta Ełku-Pana Tomasza Andrukiewicza odebrała akt powierzenia stanowiska Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.
Program artystyczny przygotowany przez uczniów, pod kierunkiem Pani Beaty Staniszewskiej, Pani Katarzyny Klimach i Pani Heleny Borowej podkreślił wyjątkowość i doniosłość uroczystości.
Życzymy Pani Dyrektor Ewie Litman, aby wszystko splatało się w piękne wspomnienia. Życzymy również, aby plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, aby nie opuszczał Pani dobry humor, aby znalazła Pani czas dla siebie, na realizację swoich pasji. Życzymy również dobrego zdrowia, ciepła i spokoju w życiu osobistym. 

Prowadzenie: Katarzyna Klimach, Katarzyna Cholewińska
Dekoracja: Iwona Jastrzębska, Edyta Ostrowska
Zdjęcia: Kamila Kęsicka
Nagłośnienie: Tomasz Kowalko

56 plików, ostatni dodany 11 czerwca 2017

Festyn rodzinny "Miłość w rodzinie nigdy nie zginie"


festyn_rodzinny_051.jpg

Wszystkim organizatorom, sponsorom w tym Urzędowi Miasta w Ełku, oraz uczestnikom Festynu Rodzinnego "Miłość w rodzinie nigdy nie zginie". Serdecznie dziękujemy!!!

Dyrekcja Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.

53 plików, ostatni dodany 9 czerwca 2017

Sesja Dziecięco – Młodzieżowej Rady Miasta Ełku


s_ddziecka_002.jpg

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku wzięli 1 czerwca 2017 roku udział w uroczystej Sesji Dziecięco - Młodzieżowej Rady Miasta Ełku, która odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Już w piątek 26.05.2017 roku cztery osoby: Pola Kopiczko (klasa 5c), Eryk Kozicki (klasa 6b), Zuzanna Korenkiewicz i Maksymilian Smoliński (oboje z klasy 2N) jako przedstawiciele szkoły uczestniczyły w warsztatach przygotowujących do sesji. W ich trakcie uczniowie mieli możliwość poznania innych radnych, omówienia podstawowych problemów społeczności szkolnych i przedyskutowania propozycji rozwiązań.
W czasie sesji przedstawiciele ełckich szkół podstawowych i gimnazjów podjęli uchwały między innymi dotyczące darmowych przejazdów autobusami MZK dla dzieci i młodzieży czy uruchomienia na terenie Ełku samoobsługowych wypożyczalni rowerów. Problemy społeczności szkolnych i całego miasta zostały przedstawione Prezydentowi Miasta, Przewodniczącemu Rady Miasta i naczelnikom różnych wydziałów Urzędu Miasta, którzy odpowiadali na pytania młodzieży i obiecali zająć się prezentowanymi sprawami. Uroczysta sesja zakończyła się wręczeniem każdemu uczestnikowi certyfikatu radnego i drobnego upominku.
Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie szkoły w czasie Dziecięco – Młodzieżowej Sesji Rady Miasta Ełku i życzymy dalszych sukcesów.

Teresa G. Gorajewska

19 plików, ostatni dodany 2 czerwca 2017

Mistrzostwa Ełku w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego


me_007.jpg

Uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 i Gimnazjum Sportowego w roku szkolnym 2016/2017 brali udział w Mistrzostwach Miasta Ełku w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego.
24 maja 2017r. na Stadionie Miejskim odbyło się podsumowanie rywalizacji szkół gimnazjalnych, a 25 maja 2017 r. szkół podstawowych. Ostatecznie Szkoła Podstawowa nr 6 zajęła III miejsce i otrzymała czek na sumę 2700 zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego, natomiast Gimnazjum Sportowe IV miejsce i otrzymało czek na sumę 1900 zł.
Sport to nie tylko puchary, medale i dyplomy. Sport pomaga w pokonywaniu własnych słabości, kształtuje charakter, uczy odpowiedzialności, systematyczności i pokory. Sport to zwycięstwa, ale również dzielnie zniesione porażki.-Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę w zawodach sportowych. Podziękowania za sportowe serce i oddanie w przygotowanie uczniów do zawodów składamy również nauczycielom wychowania fizycznego.

Katarzyna Cholewińska

10 plików, ostatni dodany 29 maja 2017

Wycieczka do Olsztyna


olsztyn_031.jpg

19 maja uczniowie klasy 4a pod opieką wychowawczyni Pauliny Rynkowskiej oraz uczniowie klasy 5a i 5b pod czujnym okiem wychowawczyni Anny Rutkowskiej oraz innych nauczycielek matematyki – Joanny Kupidłowskiej, Katarzyny Frankiewicz i Agnieszki Łabanowskiej wzięli udział  w jednodniowym wyjeździe do Olsztyna. Pierwszym punktem programu była wizyta w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym na pokazie filmowym „Jasna i ciemna materia”. 
Kolejnym punktem programu była wizyta w Olsztyńskim Parku Naukowo – Technologicznym, gdzie uczestnicy wycieczki mieli możliwość aktywnego udziału w wystawie "Matematyczny Pociąg". Była to okazją do samodzielnego zapoznania się z pewnymi matematycznymi osobliwościami, twierdzeniami, prawidłowościami, ale przede wszystkim sposobność do wspaniałej zabawy.
Po intelektualnym wysiłku i smacznym obiedzie wycieczkowicze z przyjemnością przespacerowali się po Olsztyńskiej Starówce. Wszyscy jednak oczekiwali na ostatni punkt programu - wizytę w Parku Trampolin. W Parku Trampolin dzieci przywitali młodzi, pełni energii instruktorzy, którzy przez godzinę opiekowali się gośćmi korzystającymi z trampolin. Niektórzy skakali niczym gazele, inni wykonywali akrobacje, a jeszcze inni próbowali zagrać w kosza czy zbijaka. Czas upłynął wszystkim niewiarygodnie szybko i trzeba było pożegnać się.

31 plików, ostatni dodany 24 maja 2017

Dzień Mamy i Taty


mit_041.JPG

„Miłość w rodzinie nigdy nie zginie” pod takim hasłem rozpoczęły się tegoroczne Ełckie Dni Rodziny. Dnia 19 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku wielkie poruszenie, ponieważ odbyła się tam uroczystość właśnie z okazji Dni Rodziny. Świętowanie rozpoczęło się o godzinie 16.30 w sali gimnastycznej. Spotkanie przygotowały wszystkie dzieci z klas I-III, które tańczyły, śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze tematycznie związane ze świętem. Wszystko dla swoich rodziców.   Na zakończenie każda obecna mama i tata otrzymali od swojej pociechy własnoręcznie przygotowane upominki, kwiatki i laurki. Uroczystość była bardzo udana, wszyscy byli bardzo wzruszeni. Podziękowań, braw i pochwał tego dnia w czasie uroczystości nie brakowało. Spotkanie to podkreśliło wielką rolę rodziny w życiu dziecka. Dało się zauważyć, że mądra miłość rodzicielska daje gwarancję tego, aby dzieci były zdrowe, radosne, życzliwe i otwarte na innych. 

Jolanta Gutowska

42 plików, ostatni dodany 24 maja 2017

Otwarte zajęcia logopedyczne z elementami kinezjologii edukacyjnej


zl_032.jpg

12 maja 2017r.uczniowie klasy 3 „b” uczestniczyli w otwartych zajęciach logopedycznych z elementami kinezjologii edukacyjnej, prowadzonych przez metodyka MODN w Ełku -panią Marię Łepkowską. Celem lekcji były ćwiczenia artykulacyjne i oddechowe poprawiające dykcję i wyrazistość mowy wzbogacone gimnastyką mózgu. Uczniowie bardzo chętnie, z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w proponowanych zabawach i ćwiczeniach, podczas których zdobyli nowe umiejętności i ciekawe doświadczenia. Zajęcia zostały przeprowadzone w bardzo ciekawej, atrakcyjnej formie i sprawiły dzieciom wiele radości i satysfakcji. Zakończyły się wręczeniem dzieciom niespodzianek oraz dyplomów. Serdecznie dziękujemy pani Marii Łepkowskiej za kolejne już zajęcia i życzymy wielu sukcesów w pracy.

Beata Staniszewska

33 plików, ostatni dodany 19 maja 2017

Polsko - niemiecka wymiana młodzieży w Zespole Szkół Sportowych w Ełku


wmn_157.jpeg

W dniach 08-14.05.2017 r. w Zespole Szkół Sportowych odbyła się polsko- niemiecka wymiana młodzieży pomiędzy naszą szkołą i Hans-Furler Gymnasium w Oberkirch w Niemczech, realizowana w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalno Oświatowym „Green Tour”. Projekt "Ełk i Oberkirch – dwa zakątki Europy" realizowali uczniowie klas 2S i 2N Gimnazjum Sportowego. Wraz ze swoimi rodzinami gościli u siebie młodzież z Niemiec, z którą przez cały tydzień uczestniczyli w rożnych zajęciach i przedsięwzięciach mających na celu:

-wymianę doświadczeń kulturowych,
-doskonalenie znajomości języków obcych,
-przeciwdziałanie uprzedzeniom i ksenofobii,
-naukę tolerancji,
-otwieranie na innych,
-poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego i gospodarczego,
-poznawanie nowych zakątków naszego miasta i okolic.

Wielomiesięczny trud włożony w przygotowanie wymiany przyniósł wymierne efekty. Wszystkie założone cele zostały zrealizowane. Realizację celów umożliwił bardzo bogaty i intensywny program, który nie pozwolił młodzieży na nudę, a uczestnikom wymiany z Niemiec pokazał nasz kraj w bardzo dobrym świetle. Podczas realizacji programu uczniowie Zespołu Szkół Sportowych doskonalili znajomość języków obcych i mieli możliwość rozwoju na wielu różnych płaszczyznach.
W poniedziałek młodzież z Niemiec przyleciała z Niemiec, popołudnie spędziła na zwiedzaniu Warszawy. We wtorek uczniowie z Hans-Furler Gymnasium zwiedzali również Warszawę, a po południu przybyli do Ełku. Realizację projektu w Ełku rozpoczęliśmy w Zespole Szkół Sportowych, gdzie przywitała wszystkich uczestników bardzo serdecznie pani dyrektor Ewa Litman, następnie nasi uczniowie udali się wraz ze swoimi partnerami na zajęcia lekcyjne, ponieważ jednym z założeń wymiany było poznanie życia szkolnego w obu krajach. Po zajęciach udaliśmy się do Mikołajek, gdzie odbył się rejs statkiem po największym z naszych jezior Śniardwach. Po rejsie udaliśmy się do Ąqua Parku w hotelu Gołębiewskim. Wieczór uczniowie spędzili z rodzinami. W czwartek wcześnie rano wyruszyliśmy do Gierłoży do Wolfschanze, gdzie czekali na nas przewodnicy, którzy przekazali nam „kawałek” historii związanej z tym miejscem. Następnie udaliśmy się do Świętej Lipki, gdzie oprócz podziwiania pięknej barokowej bazyliki, mieliśmy możliwość wysłuchania wspaniałego koncertu organowego. Przed obiadem zwiedziliśmy zamek krzyżacki w Reszlu, po czym zjedliśmy przepyszny obiad w karczmie serwującej kuchnię polską w Starławkach Wielkich. Po przybyciu do Ełku wyruszyliśmy na rajd rowerowy, pokazując naszym gościom Ełk i jego okolice. W piątek wyruszyliśmy na wycieczkę do Olsztyna. Tam młodzież miała chwilę szaleństwa w Jump –Parku, potem upragniony przez dziewczęta czas wolny w galerii zakupów i wspólny obiad. Potem krótki spacer po Starówce w Olsztynie i wyczekiwany koncert symfoniczny w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Sobotnie przedpołudnie uczniowie spędzili z rodzinami, pracując nad projektem. Następnie testowaliśmy swoją sprawność fizyczną w parku linowym, jednym z miejsc w naszym mieście, gdzie można spędzać aktywnie czas wolny. Po południu podziwialiśmy piękne krajobrazy naszych okolic podczas spływu kajakowego. Wieczór spędziliśmy przy ognisku w Centrum Edukacji Ekologicznej. Podczas różnych gier i zabaw oraz rozmów można było zauważyć, jak bardzo zintegrowała się młodzież z obu krajów.
Wszystkie stereotypy towarzyszące uczniom i nauczycielem a pośrednio też całej ich społeczności szkolnej na temat naszego kraju zostały przełamane. Młodzież z Niemiec opuściła Ełk ze łzami w oczach z nadzieją na powrót kiedyś do naszego miasta. Pożegnanie podczas spotkania przy ognisku trwało wiele godzin, młodzieży było trudno się rozstać. Uczniowie spędzili ze sobą wiele godzin w różnych sytuacjach, co umocniło ich znajomość, którą zawarli wiele tygodni jeszcze przed rozpoczęciem wymiany. Mamy nadzieję, że przyjaźnie, które zostały zawarte podczas projektu przetrwają lata i przyczynią się do wzrostu tolerancji wśród naszych uczniów.
W ramach pracy metodą projektu w 8-osobowych grupach powstały 4 polsko-niemieckie przewodniki turystyczne po regionie w wersji elektronicznej.
Zdjęcia i uśmiech na twarzach uczestników wymiany pokazują, jaka atmosfera panowała podczas projektu.
W ramach rewizyty nasza młodzież wyjeżdża do Niemiec i Francji 25 maja i wraca dopiero 01 czerwca 2017 roku.
Pierwsza część projektu „Ełk i Oberkirch – dwa zakątki Europy” była możliwa dzięki wsparciu finansowemu przez prezydenta miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza oraz dotacji z Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Organizator: Ewa Gorlewska
Opiekun: Iwona Kacprzyk

157 plików, ostatni dodany 15 maja 2017

Wycieczka do Londynu


ad_londyn_022.jpg

W dniach 24 – 29.04.2017r, w naszej szkole odbyła się zagraniczna wycieczka organizowana przez panią Annę Dytkowską. Uczniowie naszej szkoły, pod czujnym okiem opiekunów (pani Katarzyny Klimach i pani Kamili Kęsickiej) spędzili tydzień na Wyspach Brytyjskich w Londynie. Wyruszyliśmy wczesnym rankiem dnia 24 kwietnia. Cały dzień spędziliśmy w autokarze przejeżdżając prawie całą Polskę, w nocy „przecięliśmy” Niemcy od wschodniej granicy do północno-zachodniej, aby następnego dnia o 4:30 rano dotrzeć do francuskiego portu Calais. Stąd wyruszał nasz prom do Anglii. Dla wielu osób był to pierwszy rejs, pomimo to nikt nie cierpiał z powodu choroby morskiej. Po półtoragodzinnym rejsie przywitał nas piękny widok. Były to znane z podręczników do języka angielskiego White Cliffs of Dover, czyli angielskie wybrzeże w białym kolorze. Zmęczeni podróżą, lekko niewyspani, ale za to przygotowani na czekające nas atrakcje, wyruszyliśmy w kierunku Greenwich, gdzie znajduje się południk zerowy. Później czekał nas przejazd słynną kolejką bezzałogową DLR oraz zwiedzanie Muzeum of London Docklands, po krótkim spacerze po biznesowej dzielnicy Canary Wharf wyruszyliśmy na rejs po Tamizie. Kolejną atrakcją tego dnia była przejażdżkę London Eye. Dla kilku osób były to niestety chwile grozy, gdyż zapomnieli, że cierpią z powodu lęku wysokości. Później skierowaliśmy się w stronę Placu Trafalgar Square gdzie mogliśmy obejrzeć oryginalne obrazy w Galerii Narodowej.
Po skończonym zwiedzaniu udaliśmy się do południowo-wschodniej dzielnicy Londynu, gdzie był nasz hostel viaLewisham, w którym to mieszkaliśmy przez następne dni. Brytyjczycy, których spotykaliśmy byli mili i bardzo otwarci. Większość z nich to obywatele Korony Brytyjskiej pochodzący z różnych stron świata. Każdego wieczoru po powrocie ze zwiedzania razem spędzaliśmy czas na rozmowach i uzupełnianiu ćwiczeń oraz wspólnie siadaliśmy do kolacji.
Trzeci dzień wycieczki rozpoczęliśmy od spaceru po Westminsterze. Zobaczyliśmy słynne opactwo Westminster Abbey oraz Houses of Parliament. Ku zdziwieniu wielu z nas okazało się, że Big Ben to jedna z wież Parlamentu. Następnie udaliśmy się pod pałac Buckingham, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć zmianę warty, a nawet przekonać się jak świetnymi muzykami są członkowie królewskiej orkiestry. Spod Pałacu Buckingham udaliśmy się do trzech sławnych muzeów Londynu. Były to: Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Techniki oraz Science Museum. Obejrzenie takiej ilości eksponatów było nie lada wyzwaniem. Na szczęście każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Następnym punktem programu był Harrods ale, ku naszej rozpaczy, tylko koło niego przejeżdżaliśmy. Może kiedyś stać nas będzie by robić w nim zakupy!! Nasz trzeci dzień zakończyliśmy spacerem w ogrodach Kensington.
Czwartego dnia dzień odwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s. Wśród podobizn znajdowali się między innymi członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, William Shakespeare, the Beatles, znani sportowcy oraz prezydenci. Nasi uczniowie mieli możliwość zasiąść w jury słynnego programy "The Voice of Britain". Wszyscy byli bardzo podekscytowani możliwością zrobienia zdjęć ze swoimi idolami, mimo iż byli oni tylko z wosku. I tak pani Kamila została przyłapana na tańcu z Michalem Jacksonem, pani Kasia z Piccassem, a pani Ania sprawdziła, czy Shrek ma pełny brzuszek. No i wreszcie na koniec zwiedzania mieliśmy okazję zrobić zakupy w wielkim sklepie z na Oxford Street, czyli w upragnionym Primarku. Dzień zakończyliśmy spacerem po Regent Street, Piccadilly Circus, Leicester Square a zwiedzanie uwieńczyliśmy zakupami w M&M's World. Po długim i męczącym dniu zwiedzania wróciliśmy się do ‘naszych’ hostelu.
Piątego dnia udaliśmy się do Muzeum Brytyjskiego, monumentalnej i nieco przytłaczającej swoim bogactwem budowli, gdzie znajdują się bezcenne zabytki ze starożytnej Grecji, Egiptu, Chin oraz całej Azji południowo-wschodniej, Afryki i obu Ameryk, nie wspominając o Europie. Spędziliśmy tam około 2 godzin. W tym dniu przeszliśmy obok The Shakespeare's Globe, zwiedziliśmy galerię Tate Modern, spacerkiem przeszliśmy wzdłuż północnego brzegu Tamizy obok The Monument oraz zobaczyliśmy Millenium Brigde. Wiele osób było zaskoczonych, gdy w tym ostatnim rozpoznali most „występujący” w Harrym Potterze. Tego dnia czekała na nas niespodzianka. Okazała się nią wizyta w Tower of London jednej z najpotężniejszych fortec średniowiecznej Europy. W murach Tower znajdowało się okryte złą sławą więzienie, w którym przetrzymywano najważniejszych jeńców. Mogliśmy tu także zobaczyć skarbiec królewski z klejnotami koronnymi. Znajduje się tu jeden z największych diamentów świata – 530-karatowa „Pierwsza Gwiazda Afryki”. W pobliżu tej średniowiecznej twierdzy znajduje się jedna z najsłynniejszych atrakcji turystycznych Londynu Tower Bridge – symbol Wielkiej Brytanii. Zanim opuściliśmy Londyn, mieliśmy okazję skosztować słynnej potrawy "Fish and Chips".
Pełni wrażeń i emocji wyruszyliśmy w podróż powrotną, najpierw na prom w Dover, a potem do Ełku.
Wycieczkę możemy uznać za bardzo udaną.

Autor: Anna Dytkowska

22 plików, ostatni dodany 8 maja 2017

Zakończenie roku szkolnego klas 3-ich Liceum Ogólnokształcącego


krk3_027.jpg

„Nic dwa razy się nie zdarza …”

Pożegnanie absolwentów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego

28 kwietnia 2017 roku kolejny rocznik absolwentów Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Sportowych otrzymał świadectwa ukończenia szkoły. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie zakończyli pewien etap swojego życia.
Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości pani dyrektor Ewa Litman wraz z przewodniczącym Rady Rodziców panem Łukaszem Budzińskim wręczyli nagrodę najlepszej absolwentce klas trzecich – Paulinie Wiszniewskiej, która uzyskała świadectwo z wyróżnieniem. Następnie wychowawcy klas wraz a panią dyrektor Dorotą Karpińską i panią dyrektor Joanną Kupidłowską przekazali nagrody i wyróżnienia uczniom wykazującym się szczególnymi osiągnięciami, zarówno w nauce, jak i działalności na rzecz szkoły i innych. Nie zabrakło również wyróżnień za osiągnięcia sportowe w różnych dyscyplinach. Po rozdaniu nagród nastąpił uroczysty moment przekazania pocztu flagowego uczniom drugiej klasy i ślubowanie absolwentów. Na zakończenie uroczystości uczniowie klas trzecich przygotowali niespodziankę – wzruszające podziękowania nauczycielom i pracownikom szkoły, natomiast ich młodsi koledzy pożegnali ich symbolicznymi długopisami, które mają przynieść szczęście na maturze. Całość uświetniła krótka część artystyczna przygotowana pod kierunkiem pani Marzeny Tyborskiej, pani Małgorzaty Kosieradzkiej i pana Wojciecha Tyborskiego.
Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Może po latach z „łezką w oku" wspomną tych, którzy tu zostali: troskliwych nauczycieli i wychowawców, młodszych kolegów i koleżanki. Przecież to tutaj zrodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co do niedawna było obce i nieznane - stawało się zrozumiałe, przyjazne i bliskie. Wszystkim życzymy powodzenia na maturze i dobrych wyborów życiowych.

prowadzenie uroczystości – pani Katarzyna Cholewińska
dekoracje – pani Iwona Jastrzębska, pani Edyta Ostrowska
nagłośnienie – pan Tomasz Kowalko
część artystyczna – pani Marzena Tyborska, pani Małgorzata Kosieradzka, pan Wojciech Tyborski
wychowawcy klas – pani Teresa G. Gorajewska, pan Zygmunt Sikorski

25 plików, ostatni dodany 5 maja 2017

Wiosna zawitała w naszej szkole!


do_051.jpg

22 kwietnia 2017 r. odbył się Dzień Otwarty w Zespole Szkół Sportowych w Ełku. Ciepła atmosfera sprzyjała zwiedzającym, których przywitały zespoły taneczne „ Arabeski” pod kierunkiem p. K. Klimach i „Tańczące Nutki” pod kierunkiem p.H. Borowej. Uczniowie klasy II N gimnazjum sportowego J. Rusak i F.Ryszkiewicz pokazali, że są równie dobrymi gimnastykami jak piłkarzami. Akrobacje i skoki w ich wykonaniu zapierały oddech widzom. Uczniowie naszej szkoły jak i odwiedzający mogli uczestniczyć w wielu atrakcyjnych zajęciach: plastycznych (decoupage, tworzenie figurek z masy solnej), wykonywanie kolczyków, grach edukacyjnych z matematyki i języków obcych, szybkim kurskie pierwszej pomocy, informatycznych z wykorzystaniem tablic interaktywnych. Wielu uczniów wraz z rodzicami wzięło udział w profesjonalnym treningu piłki siatkowej oraz rozegrali mecze. Emocji nie brakowało a wspólna zabawa zintegrowała środowisko siatkarskie.
Szkoła prezentowała się w tym dniu wyjątkowo pięknie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem oprowadzali gości i opowiadali im o ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2017/2018. Oprawa muzyczna i prezentacje multimedialne zapewnione zostały przez p. Z. Sikorskiego i p. T. Kowalko. Mam nadzieję, że pomoże to podjąć, niełatwą przecież, decyzję dotyczącą dalszego kształcenia.
Zapraszamy!!!

Organizatorzy: Katarzyna Cholewińska, Dorota Karpińska, Katarzyna Klimach, Grażyna Sacharzewska, Jolanta Rynkowska, Jerzy Sowulewski

52 plików, ostatni dodany 26 kwietnia 2017

„GHOST”-MIŁOŚĆ SILNIEJSZA NIŻ ŚMIERĆ W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI


uwd_037.jpg

Wycieczka do Trójmiasta, która odbyła się 21.04.2017 roku w ramach edukacji teatralnej pozwoliła nam podziwiać znakomity spektakl muzyczny „Gohst” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Opowieść o miłości, która potrafi przetrwać nawet najtrudniejszą próbę wzruszyła nas w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Musical „Gohst”, który został opracowany na podstawie filmu „Uwierz w ducha” jest widowiskiem muzycznym i tanecznym z imponującymi efektami iluzjonistycznymi. Przedstawiona historia wielkiej miłości Sama i Molly porusza do łez. Wspaniała scenografia, grana na żywo muzyka, taniec i możliwości wokalne aktorów czynią ten musical wyjątkowym. "Gohst" w wielkim stylu zaprasza wszystkich widzów w magiczną teatralną podróż.
Swoją osobliwością zainteresowało nas bardzo Stare Miasto jako najstarsza i zabytkowa część Gdańska. Podziwialiśmy uroki tego historycznego miejsca: Dwór Artusa, Ratusz Głównego Miasta, Fontanna Neptuna, Żuraw-największy dźwig portowy średniowiecznej Europy, pięknie zdobione kamiennice. Kolejnym etapem naszej wycieczki było Centrum Nauki Experyment w Gdyni. To miejsce zaciekawiło wszystkich uczestników ze względu na bogatą ofertę fascynujących, naukowych wystaw. Strefy tematyczne: Hydroświat, Niewidoczne Siły, Akcja: Człowiek, Drzewo Życia, Wirtualna Wystawa Wynalazków Leonardo Da Vinci, Zdrowie, to miejsca które wyzwalają kreatywność, pobudzają ciekawość świata i głód wiedzy.
Wycieczka była niezwykle interesującą i atrakcyjna formą naszej aktywności społecznej, intelektualnej i emocjonalnej.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekun: Kamila Kęsicka

43 plików, ostatni dodany 23 kwietnia 2017

ORYGINALNE DZIEŁA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ SPORTOWYCH W EŁKU


stuka_021.jpg

„Sztuka to emocje, poczuj je”

Dnia 20 kwietnia 2017 roku w naszej szkole po raz trzeci gościliśmy pana Dariusza Matyjasa, kolekcjonera, marszanda, pasjonata sztuki oraz prezesa Mazurskiej Fundacji Sztuki „Art. Progress”. Trzecia odsłona projektu, podczas której pan Dariusz Matyjas wygłosił prelekcję, a następnie zaprezentował dzieła wybitnych artystów sztuki współczesnej, była unikalną edukacją artystyczną wszystkich uczniów. Wśród wystawionych dzieł znalazły się prace polskich artystów takich jak – Zdzisław Beksiński, Jerzy Baranowski, Dorota Nowosad oraz zagranicznych – Oliver Priebe, Lucio Fontana, Doreen Schmidt czy Andy Warhol. Oglądając oryginalne dzieła sztuki nowoczesnej zrozumieliśmy, że poszerzamy w ten sposób swoje spojrzenie na rzeczywistość. Sztuka ta uczy rozumienia piękna i estetyki w innym wymiarze artystycznym i jest znacząca w dziedzinie artyzmu XXI wieku.
Cykl spotkań z panem Dariuszem Matyjasem, które miały miejsce w naszej szkole to kontakt z tzw. wysoką sztuką i dziełami najwybitniejszych artystów.
Dziękujemy

Organizatorzy: Dorota Karpińska, Katarzyna Klimach

22 plików, ostatni dodany 23 kwietnia 2017

Uczniowie klasy 2b i 2c z wizytą w Muzeum Mleka w Grajewie


km_007.jpg

,,Jeśli myślisz , że widziałeś już wiele i nic nie jest w stanie Cię zaskoczyć, to zapraszamy w podróż z kropelką mleka w tle”.
I w taką oto podróż 21.04.2017 uczniowie klas 2b i 2c wybrali się do Muzeum Mleka w Grajewie. Na uczniów czekało wiele atrakcji, całość ekspozycji podzielona jest na konkretne strefy, które opowiadają o mleku i tradycji jego przetwarzania.
Uczniowie najpierw zwiedzili łąkę, na niej kolorowe zwierzęta. Następny etap to historia i kultura, powrót do przeszłości( strefa przeniosła nas do obory, gdzie każdy mógł wydoić krowę, zapoznać się z narzędziami do produkcji mleka).
Uczniowie zwiedzili Bar mleczny, laboratorium, gdzie uzyskali odpowiedź na pytania: Skąd się biorą dziury w serze? Dlaczego mleko jest białe ?
Zajęcia zakończyliśmy warsztatami plastycznymi, gdzie każdy kolorował za pomocą kolorowej soli ,,Krówkę Matyldę”.
Uśmiechnięci i pełni nowej wiedzy wróciliśmy do szkoły.

Opiekunowie: Katarzyna Pietruszewska, Anna Kuczyńska, Iwona Grygo.

7 plików, ostatni dodany 23 kwietnia 2017

Tola Jastrzębska i Gaja Jastrzębska ponownie na podium


tola_gaja_007.jpeg

3 kwietnia 2017 r. odbył się coroczny konkurs „Przez różową szybkę”, którego organizatorami tradycyjnie już byli: Ełckie Centrum Kultury oraz Szkoła Artystyczna w Ełku. Wzięło w nim udział 84 uczestników. Nasze utalentowane uczennice- Tola Jastrzębska z klasy III „b” i Gaja Jastrzębska z klasy IV „a” kolejny raz znalazły się w gronie laureatów. Tola zajęła II miejsce w kategorii klas I-III, natomiast Gaja – I miejsce w kategorii klas IV- VI. Obie dziewczynki recytowały wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej, Tola wiersz pt. „ Leśne głupki i protoplasta”, Gaja- „Leśne głupki i doktor”. Niewątpliwie obie mają talent aktorski. Jesteśmy z nich bardzo dumni. 8 kwietnia można je było ponownie zobaczyć i posłuchać na koncercie laureatów. Jak przyznał przewodniczący jury - Piotr Witaszczyk poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Tym bardziej gratulujemy dziewczynkom miejsca na podium i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Staniszewska

7 plików, ostatni dodany 12 kwietnia 2017

Zdrowie - sprawność - uroda z Akademią Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej


piknik_awf_015.JPG

5 kwietnia w Zespole szkól Sportowych w Ełku 5 kwietnia odbył się piknik pod hasłem "Zdrowie - sprawność - uroda" z Akademią Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej.
Program obejmował m.in.: pokazy sprzętu naukowo-badawczego, sportowo-rekreacyjnego, pomiary i testy, zabiegi fizjoterapii, zabiegi kosmetyczne, pokazy studentów wychowania fizycznego w służbach mundurowych, porady dotyczące diety i suplementacji, pokazy taneczne, pokazy sztuk walki, pokazy gimnastyczne, konsultacje z trenerem personalnym, a także konkursy z nagrodami.
Uczniowie i nauczyciele najpierw mogli zobaczyć przygotowane pokazy, a następnie sami spróbować swoich sił m.in. w zajęciach fitness czy porozmawiać z przyszłymi trenerami personalnymi. Był również czas na zabiegi kosmetyczne, masaż klasyczny i próby sprawności.
Podczas spotkania została zaprezentowana także oferta edukacyjna AWF w Białej Podlaskiej. Tego typu działania są przydatne w promocji aktywnego stylu życia, przysłużą się również młodzieży przejawiającej zainteresowania sportem, wychowaniem fizycznym, rekreacją, turystyką, rehabilitacją, promocją zdrowia oraz pielęgnacją ciała i być może w przyszłości ułatwią im dokonanie trafnego wyboru studiów. To było spotkanie, które dostarczyło nam nie tylko wiedzy, ale również niezapomnianych wrażeń
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkól Sportowych oraz Gimnazjum nr 1, Zespołu Szkól nr 5, Zespołu Szkół nr 6.

Organizatorzy spotkania: Dorota Karpińska, Katarzyna Cholewińska, Katarzyna Klimach, Jarosław Andrzejewski, Tomasz Kowalko

18 plików, ostatni dodany 6 kwietnia 2017

ABC pierwszej pomocy


abc_pomocy_003.jpg

O tym, jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, nikogo przekonywać nie trzeba. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat oswajać uczniów z ideą pomagania i skoncentrować się na praktycznych umiejętnościach. Pierwsza pomoc to często jedyna szansa, by zapobiec tragedii. Przykładów ratowania życia przez dzieci i młodzież nie brakuje. Co jakiś czas słyszymy o kolejnych małych bohaterach. O 6-letniej Zosi, która wezwała pogotowie, gdy jej mama straciła przytomność, albo 12-letnim Mateuszu, który powiadomił straż pożarną, gdy rodzice i siostra podtruli się tlenkiem węgla. To dzieci i młodzież najczęściej podejmują się udzielania pierwszej pomocy. Potwierdzają to lekarze i ratownicy medyczni, którzy po wezwaniu dojeżdżają na miejsce wypadku. To pokazuje również, że uczestnictwo dzieci w szkoleniach z pierwszej pomocy jest koniecznością.
Rozumieją to nasi uczniowie z klasy 2L Liceum Ogólnokształcącego, którzy realizują program „Ratownictwo z elementami rehabilitacji” i z pełnym zaangażowaniem prowadzą zajęcia w klasach I-III Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6. Dzieci oswajają się z ważnymi zagadnieniami, kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Najważniejsze jest, aby umiały wezwać pomoc. Dlatego muszą pamiętać, jaki jest numer pogotowi i jak przekazać komunikat. Dzieci uczą się jak udzielić pomocy praktycznej, czyli w którym miejscu i w jaki sposób zastosować uciski, jak wykonać wdechy ratownicze i jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej.
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i gratulujemy wspaniałej postawy.

Katarzyna Cholewińska

6 plików, ostatni dodany 6 kwietnia 2017

Tydzień Matematyki


tm_026.jpg

W dniach 13 – 17 marca obchodziliśmy w szkole TYDZIEŃ MATEMATYKI.
W poniedziałek 13 marca królowała u nas gra SUDOKU. Na lekcjach matematyki uczniowie klas 4 i 5 mogli spróbować swoich sił w tej ciekawej i bardzo popularnej na całym świecie grze logicznej. Uczniowie, którzy do tej pory nie zetknęli się z SUDOKU, zapoznali się z zasadami gry i rozegrali pierwsze diagramy.
We wtorek 14 marca obchodziliśmy Święto liczby π. Na czwartej godzinie lekcyjnej uczniowie klas drugich Gimnazjum Sportowego spotkali się w Sali 207 by świętować „urodziny” liczby π. W ramach realizacji projektu uczennice klasy 2S przygotowały ciekawą prezentację o historii i zastosowaniach Ludolfiny, a nauczyciele matematyki zaprezentowali film na ten temat. Na koniec obie klasy zmierzyły się w Quizie matematycznym przygotowanym i poprowadzonym przez uczniów klasy 2N. Wszyscy zgodnie twierdzimy, że liczba π to jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości.
W środę również królowała matematyka! Na lekcji można było otrzymać bardzo dobrą lub celującą ocenę. Wystarczyło wziąć aktywny udział w quizie na portalu www.DzienMatematyki.pl . Quiz cieszył się ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów. Rywalizacja była bardzo zażarta.
W czwartek 16 marca już kolejny rok z rzędu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie Kangur matematyczny. W tym roku padł rekord ilości uczestników – po raz pierwszy w konkursie w naszej szkole wzięło udział aż 92 osoby!!! Teraz już tylko czekamy na wyniki… - do maja!
W piątek uczniowie klas 6 SP i 1 Gimnazjum rywalizowali ze sobą za pośrednictwem portalu www.quizizz.com . Dodatkową trudnością było to, że zadania podane były w języku angielskim! Każdy mógł spróbować swoich sił w konkursie „Math in English” za pośrednictwem komputera lub telefonu komórkowego. Naszym uczniom najbardziej podobały się animowane komentarze autorów portalu do rozwiązywanych zadań. Było dużo śmiechu, wytężonego myślenia i zdrowej rywalizacji!!!
Wszystkich uczniów, którzy nie zdążyli wziąć udziału w naszych zabawach oraz tych, którzy odczuwają niedosyt atrakcji matematycznych, zapraszamy do wzięcia udziału w zabawach na korytarzach szkoły w dniu 7 kwietnia!!!

Organizatorzy:
Anna Rutkowska Joanna Kupidłowska, Agnieszka Łabanowska, Katarzyna Frankiewicz

26 plików, ostatni dodany 3 kwietnia 2017

Dzień Talentów w klasach 1 - 3


dt_044.JPG

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. W naszej szkole w tym dniu obchodzono Dzień Talentów. Oj działo się działo!!! Uczniowie klas 0-III prezentowali swoje zdolności wokalne, taneczne, instrumentalne i recytatorskie. Z zaciekawieniem wysłuchali wszystkich utworów przygotowanych przez koleżanki i kolegów. Dużym powodzeniem cieszyły się występy ludowego zespołu tanecznego. Występom towarzyszyły wspaniałe humory. Rozstrzygnięto również konkurs matematyczny klas II i III „Mistrz Matematyki” zorganizowany przez p. Grażynę Syrwid-Paszkowską oraz p. Grażynę Sacharzewską. Najlepsi matematycy z kl. II i III otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Wszyscy występujący za wspaniałe występy otrzymali gromkie brawa. Bardzo miło było posłuchać i popatrzeć na młodych artystów. Odwiedzili nas również goście. Przedszkolaki ze ,, Słoneczka” zwiedzali naszą szkołę, brali udział we wspólnych tańcach oraz zajęciach plastycznych. Dzięki przyjaznej atmosferze wszyscy świetnie się bawili.

Jolanta Gutowska

Zdjęcia G. Sacharzewska

44 plików, ostatni dodany 28 marca 2017

Wiosenne świętowanie w Zespole Szkół Sportowych w Ełku


wiosna_043.jpg

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkich. 21 marca 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość  z tej okazji, pod hasłem „Powitanie Wiosny - Odkrywamy Talenty’’. Było to powitanie wyjątkowe - barwne, wesołe i urozmaicone. Wszystkich na ludową nutę powitał zespół Arabeski pod kierunkiem Pani Katarzyny Klimach. Zaproszeni goście przybyli w progi naszej szkoły z dużą porcją muzyki i tańca. Wszyscy zaprezentowali swoje zdolności, umiejętności i talenty. A byli wśród nich tacy, którzy sławią nasze miasto w kraju i za granicą. W pięknych, ludowych strojach zaprezentował się Mazurski Zespół Pieśni i Tańca Ełk pod kierunkiem Pana Piotra Witaszczyk i Pani Magdy Witaszczyk. Wielki aplauz publiczności zdobył występ karateków z Ełckiego Klubu Karate Kyokushin na czele z Oskarem Sosnowskim uczniem klasy IL naszego liceum, który jest wicemistrzem Europy Kadetów Karate. Stylowo i tanecznie było również podczas występu uczestników New Style Dance Studio Dominika Nowakowska Ełk. Trening funkcjonalny V.I.P.- GYM z udziałem swoich podopiecznych poprowadził Pan Dominik Golak. Urozmaiceniem wiosennej uroczystości w naszej szkole był również występ grupy taneczno-wokalnej pod okiem Pani Kamili Kęsickiej oraz aerobic pod kierunkiem Pani Pauliny Rynkowskiej. Natomiast wszystkich uczestników do wspólnego tańca zachęcił ekspresyjny pokaz tańca cygańskiego w wykonaniu zespołu Arabeski. Bogatą ofertę odkrywania talentów w naszej szkole zakończyliśmy na sportowo, rozgrywkami piłki siatkowej. Na parkiecie sali gimnastycznej spotkały się zespoły Gimnazjum Sportowego w Ełku i Gimnazjum nr4 w Ełku. Wiosenne odkrywanie talentów było doskonałą formą integracji społeczności szkolnej i pozaszkolnej.
W imieniu dyrekcji szkoły zaproszonym gościom i wszystkim uczestnikom za przygotowanie tak urozmaiconego i bogatego programu artystycznego pięknie dziękujemy i zapraszamy za rok.

Organizacja: Dorota Karpińska, Katarzyna Klimach, Katarzyna Cholewińska Jolanta Rynkowska, Samorządy Uczniowskie, uczniowie klasy IL

Nagłośnienie: Tomasz Kowalko

Prowadzenie: Zuzanna Kunda, Karolina Budzińska, Maksymilian Smoliński, Katarzyna Klimach

45 plików, ostatni dodany 26 marca 2017

Ełk zimą


ez_005.jpg

zieci z klas 0-III wzięły udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. „Ełk zimą”.
Dla naszych najmłodszych uczniów Ełk okazał się bardzo dobrze znany. Wykonały one piękne prace prezentujące najbardziej charakterystyczne miejsca naszego miasta.
Szymon Szumiło z kl. „0” zajął I miejsce, a Iwo Złotowski z kl. 1a II miejsce. Chłopcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy zwycięzcom!

Małgorzata Zdankowska, Jolanta Gutowska

3 plików, ostatni dodany 21 marca 2017

Dzień Ziemi


dz_004.jpg

Dzieci z kl. „0” 16 marca 2017r. udały się do Centrum Edukacji Ekologicznej na zajęcia związane z Dniem Ziemi połączone z nauką języka angielskiego. Mimo, że do obchodów Dnia Ziemi pozostało jeszcze trochę czasu, to najmłodsi już teraz przygotowują się do niego. Przede wszystkim jednak dzieci po zajęciach uznały, że o Ziemię należy dbać codziennie a nie tylko od święta i postanowiły solidniej segregować śmieci, oszczędzać wodę i prąd oraz pilnować w tym dorosłych!

Małgorzata Zdankowska

4 plików, ostatni dodany 21 marca 2017

Sobotni trening 4a razem z rodzicami


st_012.jpg

W sobotni poranek 11.03 na naszej sali gimnastycznej odbył się niezwykły trening klasy 4a. Nasi mali siatkarze przyprowadzili ze sobą swoich rodziców, rodzeństwo, ciocie, wujków, którzy wspólnie z nimi trenowali tego dnia. W bardzo miłej atmosferze pełnej śmiechu i radości czas płynął nam za szybko. Początkowo dzieci grały w parach turniejowych przeciwko swoim rodzicom, lecz później rywalizowali już jako zespół rodzic - dziecko. Po treningu wszyscy zgodnie przyznali, że była to świetna zabawa. Dziękujemy za tak liczne przybycie rodzicom i zapewniamy, że jeszcze nie raz spotkamy się by razem potrenować.

12 plików, ostatni dodany 17 marca 2017

Spotkanie edukacyjno-wychowawcze z Ambasadorem Akademii Siatkarskich


prus_104.JPG

„Jednego możesz być pewien. Nie będzie sielanki. By dotrzeć do celu ,musisz wykazywać się ogromem doświadczenia. A to zdobywasz, żyjąc z dnia na dzień. Ucząc się, bawiąc, pracując. Odpoczywając, śniąc i zdobywając.” / Marcin Prus /
24 lutego 2017r. w Zespole Szkół Sportowych odbyło się spotkanie edukacyjno-wychowawcze z Ambasadorem Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Panem Marcinem Prusem. W spotkaniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej sportowej nr 6, Gimnazjum Sportowego, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 9 oraz trenerzy, wychowawcy i nauczyciele. Uczestnicy mieli świetną okazję, aby krok po kroku, godzina po godzinie szukać odpowiedzi na wiele pytań dotyczących marzeń, celu, ambicji, chęci, talentu, szacunku, pokory, skromności. Wsłuchani w słowa byłego reprezentanta Polski, którego pasją jest życie, dotarliśmy do bezwarunkowego przekonania, iż warto mieć charyzmę, wiarę w sukces i swoje marzenia. O tych ostatnich Marcin Prus - autor książki ”Mistrzem być!” - pisze tak:
„Właśnie po to są, by je spełniać. I wciąż wymyślać kolejne…”. „Najcudowniej realizuje się marzenia, gdy współtworzą je bliscy nam ludzie. Gdy mamy z kim się cieszyć i dla kogo móc je spełniać. Moim zdaniem realizacja czyichś marzeń jest tak samo ważna, jak swoich…”
Spotkanie z Marcinem Prusem to była wspaniała lekcja , która pozwoliła naszym uczniom uwierzyć w to, że każdy może osiągnąć sukces. Od pracy i silnej woli zależy efekt naszych sportowych zmagań. Dziękujemy!
W bibliotece wkrótce dostępne będą książki Marcina Prusa ”Mistrzem być!” i „Wszystkie barwy siatkówki” . Jeżeli chcecie wiedzieć więcej koniecznie je wypożyczcie!
Przygotowanie spotkania: Katarzyna Cholewińska, Paulina Rynkowska, Paweł Duba, Jarosław Andrzejewski, Grzegorz Orzeł, Dariusz Maciorowski.
Przygotowanie podziękowań: Iwona Jastrzębska, Katarzyna Klimach, Katarzyna Cholewińska

Zdjęcia: Iwona Kacprzyk

Nagłośnienie : Tomasz Kowalko

107 plików, ostatni dodany 1 marca 2017

albumów: 80 stron: 3 1

rok szkolny 2015/2016
78 2403
Koniec roku szkolnego 2015/2016 klas 1-2 LO


IMG_0967.jpg

67 plików, ostatni dodany 2 lipca 2016

Koniec roku szkolnego 2015/2016 klas 4-5 i 0-2


IMG_0900.jpg

183 plików, ostatni dodany 24 czerwca 2016

Koniec roku szkolnego 2015/2016 klas 6-tych i 3-cich


IMG_0708.jpg

205 plików, ostatni dodany 24 czerwca 2016

Bezpieczne wakacje-spotkanie z policjantem, urzędnikiem pocztowym


IMAG1273.jpg

Dnia 17 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku odbyło się spotkanie
z policjantem na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Celem wizyty było omówienie zagrożeń czyhających na dzieci w okresie wakacyjnym: w wodzie, na drodze, w domu, w Internecie. Zwrócono uwagę na zagrożenia płynące z korzystania niestrzeżonych kąpielisk, rozpalania ognisk, organizowania zabaw w niebezpiecznych miejscach. Przypomniano uczniom o tym jak zachować się w sytuacji trudnych, o powiadomieniu odpowiednich służb. Pan policjant przestrzegał także przed zawieraniem znajomości z osobami spoza rodziny. Podczas spotkania uczniowie zadawali wiele pytań. Spotkanie przebiegało w miłej, przyjaznej atmosferze.
Ponadto uczniowie kl.1a wyszli poza teren szkoły, aby rozpoznać znaki drogowe i bezpiecznie poruszać na przejściach dla pieszych. Następnie udali się na Pocztę Główną przy ul. F.Chopina.
Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty, pracą listonosza, poprawne adresowanie kopert. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu. Obejrzały logo poczty, różnorodne przekazy pocztowe, poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek, wysłały też własnoręcznie zrobione laurki na dzień taty. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Utrwalono zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Ważne jest, aby najmłodsi wypoczęli i wrócili do swoich domów bezpiecznie.

Opiekunowie: Magdalena Budzińska, G.Syrwid-Paszkowska

9 plików, ostatni dodany 24 czerwca 2016

W poszukiwaniu lata -przejażdżka bryczkami


bryczki_009.jpg

Dnia 21 czerwca dzieci z klasy 1a Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 udały się na atrakcyjną wycieczkę „Bryczkami” do okolic Ełku i Szelig. Głównym celem było doskonalenie wiedzy na temat przyrody i wypoczynek na świeżym powietrzu. Każdy uczestnik wycieczki starał się przypomnieć wiadomości na temat ochrony przyrody. Wspólne zabawy ruchowe, ognisko z kiełbaskami, plac zabaw przy hotelu „Gryfia”- to dobra okazja do wypoczynku na świeżym powietrzu podczas lata. Była to wspaniała okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych. Przejażdżka bryczkami była ciekawa, relaksująca i odprężająca...

Opiekunowie: Magdalena Budzińska, G.Syrwid-Paszkowska

9 plików, ostatni dodany 22 czerwca 2016

II Turniej Sportowy "Mali Mistrzowie na start" klas I i II SP o Puchar Prezydenta Ełku


DSCN5194.jpg

W dniach14 i15 czerwca 2016 r. na boisku „Orlik” i w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku odbył się II Turniej Sportowy „Mali Mistrzowie Na Start” klas I i II SP o Puchar Prezydenta Miasta Ełku. W turnieju wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich z ełckich szkół podstawowych, realizujący ogólnopolski program Mały Mistrz. Turniej miał na celu promocję aktywności ruchowej wśród najmłodszych uczniów i rozwijanie pasji sportowych. Stworzył możliwość wymiany doświadczeń i zaprezentowania nabytych umiejętności ruchowych w czasie mijającego roku szkolnego. Konkurencje sportowe przeprowadzone były w formie gier i zabaw rzutnych, skocznych, bieżnych, zwinnościowych, orientacyjno-porządkowych. Każda konkurencja przysporzyła uczniom wiele pozytywnych emocji i radości. Wspaniała atmosfera rywalizacji sportowej z zachowaniem zasad fair play była możliwa dzięki perfekcyjnemu przygotowaniu zawodników przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego. Nasz turniej uświetnił występ szkolnego zespołu taneczno-gimnastycznego: „Fair Play” pod kierunkiem Pani Katarzyny Klimach. Dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności w bardzo ciekawym układzie tańca sportowego, wzbudzając ogólny aplauz.
Na zakończenie zmagań sportowych wszyscy uczestnicy otrzymali medale z tytułem „Mały Mistrz 2016”, a dekoracji zawodników dokonali: Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych Pani Ewa Litman, Główny Specjalista Do Spraw Oświaty Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Ełku Pani Barbara Kott oraz Kierownik Filii W-MODN w Olecku Pan Zbigniew Bogdan. Szkoły otrzymały również puchary. Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Ełku, za co serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy również wszystkim, którzy włączyli się w organizację turnieju, a szczególnie uczennicom klas: VIa SP, VIc SP, IIM LO.

Organizatorki: Katarzyna Cholewińska, Katarzyna Klimach
Obsługa techniczna - Tomasz Kowalko, Grzegorz Orzeł
Obsługa księgowa projektu - Jadwiga Tafelska

50 plików, ostatni dodany 19 czerwca 2016

Poznajemy Podlasie


wp_015.jpg

W dniu 7 czerwca klasy 1b i 1c SP wybrały się w edukacyjną podróż szlakiem podlaskich okolic. Pierwszym etapem wyprawy było odwiedzenie Opery i Filharmonii Podlaskiej, gdzie uczniowie obejrzeli spektakl muzyczny „Pinokio” według opowiadania Carlo Collodi. Dzieci miały również okazję zwiedzić całą operę i wysłuchać opowiadania pana przewodnika opery na temat jej historii. Kolejnym etapem podróży było zwiedzanie Białostockiego Minizoo, gdzie uczniowie mogli zobaczyć różne gatunki zwierząt m.in.: niedźwiedzie brunatne, żubry, wilki, jelenie europejskie, myszołowy, kuce szetlandzkie, świnki wietnamskie i kozy karłowate. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Tykocinie, gdzie zwiedziliśmy „Flisak Park”. Tam dzieci mogły zobaczyć gigantyczne owady, odwiedzić Muzeum Narwi z mnóstwem zabytków archeologicznych oraz dowiedziały się jak wyglądały dawne urządzenia i statki tykocińskie. Wyprawa zakończyła się pieczeniem kiełbasek przy ognisku i zabawami na świeżym powietrzu. Dzieci wróciły z podróży pełne nowych wrażeń i z uśmiechem na twarzy.

15 plików, ostatni dodany 13 czerwca 2016

Mazury w moich oczach


kf_031.jpg

Dnia 4 czerwca 2016 r. w Szkole Artystycznej w Ełku zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego i fotograficznego pt: „Mazury w moich oczach”. Patronat nad konkursami objęli: Prezydent Miasta Ełku oraz „Rozmaitości Ełckie” i Radio 5. Były one kierowane do uczniów wszystkich szkół na terenie Ełku i powiatu ełckiego. Celem konkursów było rozbudzenie zainteresowań uczniów dziedzictwem przyrodniczym Mazur, pogłębienie znajomości walorów krajobrazowych oraz rozwijanie więzi z własnym regionem i jego pięknem. Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Przysłano na nią bardzo dużo zdjęć i prac plastycznych, na których utrwalono piękno krajobrazu naszego regionu. Podczas uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród została przygotowana wystawa prezentująca wybitne dzieła młodych artystów. Zdjęcia opracowane przez nasze uczennice, jury konkursu fotograficznego wysoko oceniło za kompozycję - równowagę kadru, rytm budowany kształtem i kolorem oraz światło i kontrast. Nagrodzeni w tej kategorii to:
Cholewińska Aleksandra klasa IIb Szkoła Podstawowa Sportowa Nr6 w Ełku (opiekun Beata Staniszewska)
Cholewińska Paulina klasa IS Gimnazjum Sportowe w Ełku (opiekun Katarzyna Klimach)
Kunda Zuzanna klasa IS Gimnazjum Sportowe w Ełku (opiekun Katarzyna Klimach)
Waszkiewicz Agnieszka klasa IVa Szkoła Podstawowa Sportowa Nr6 w Ełku(opiekun Katarzyna Klimach)
Nagrodzone prace plastyczne naszych uczniów w piękny sposób przedstawiały i promowały wyjątkowy charakter mazurskiego krajobrazu za pomocą bogatych środków wyrazu artystycznego. Nagrodzeni w tej kategorii to:
Zdankowski Adrian klasa IIb Szkoła Podstawowa Sportowa Nr6 w Ełku (opiekun Beata Staniszewska)
Budzińska Karolina klasa IS Gimnazjum Sportowe w Ełku (opiekun Katarzyna Klimach)
Praca plastyczna Karoliny Budzińskiej cieszyła się dużą popularnością, jako jedyna praca o charakterze instalacji.
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom za godne reprezentowanie szkoły w konkursie plastycznym i fotograficznym. Życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Klimach

31 plików, ostatni dodany 7 czerwca 2016

1050-lecia Chrztu Polski - ”Tak Polska się zaczęła”


pp_004.jpg

Dnia 1 czerwca 2016r. podczas Uroczystej Gali na Placu Jana Pawła II w Ełku z udziałem
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja i małżonki zostały wręczone nagrody
za konkurs plastyczny z okazji 1050-lecia Chrztu Polski-”Tak Polska się zaczęła-refleksja
dla teraźniejszości i przyszłości. Organizatorzy konkursu - Caritas Diecezji Ełckiej
oraz Urząd Miasta Ełku. Julia Jelska uczennica klasy 1a zajęła IV miejsce.
Serdecznie gratulujemy.

G.Syrwid-Paszkowska

5 plików, ostatni dodany 6 czerwca 2016

Piknik rodzinny „Mamo, tato baw się razem ze mną”


fr_119.jpg

Pogoda i humory dopisywały! Dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli atrakcji było tak wiele, że do końca wszystkie stoiska były oblężone. Każdy znalazł coś ciekawego, a było w czym wybierać! Dmuchańce, koniki, mini boisko do piłki nożnej, Turbo-kozak, stoiska ze smakołykami, zwierzątka z baloników, bańki mydlane, tatuaże, malowanie twarzy, origami, gry planszowe, grill, warsztaty taneczne i aerobik to wybrane atrakcje naszego Festynu.
A wszystko zaczęło się wspaniałymi występami grup : Fair Play, Arabeski oraz Tańczących Nutek . Rozdane zostały także nagrody dla uczestników konkursów- florystycznego : Bukiet dla Mamy” oraz literackiego „Rodzina tu wszystko się zaczyna”.
Festyn zakończyliśmy XVII już edycją Spartakiady „ Mamo, Tato baw się razem ze mną”. Wszyscy uczestnicy Spartakiady otrzymali pamiątkowe medale oraz słodycze.
Jak co roku nasza wspaniała kuchnia szkolna ugotowała pyszną grochówkę i przygotowała lemoniadę, która bardzo przydała się w ten gorący, czerwcowy dzień.
Organizację Pikniku umożliwiło dofinansowanie zadania przez Urząd Miasta Ełku oraz wielkie zaangażowanie rodziców i nauczycieli. Wszystkim w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy!

Organizator: Dorota Karpińska, Katarzyna Cholewińska

119 plików, ostatni dodany 6 czerwca 2016

XXI Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej Ełk 2016


DSC_0604.jpg

28 maja odbyły się XXI Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej Ełk 2016.
Nasze dwie drużyny Green Volley i Gimnazjum Sportowe brały udział w turnieju piłki siatkowej dziewcząt rocznik 2001 i młodsze. W sali sportowej przy SP nr 2 zespoły rozegrały spotkania w dwóch grupach:
Grupa A- Salos Ełk, Salos Ełk 2, Salos Kutno, Salos Suwałki,
Grupa B - Green Volley, Gimnazjum Sportowe, UKS Jantar Gołdap, UKS Nidka Ruciane Nida.
Ostatecznie po pasjonujących pojedynkach w grupie A, I miejsce zajęła drużyna Salos Ełk, a w grupie B Green Volley i to pomiędzy tymi zespołami odbył się mecz finałowy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Salos Ełk. W nasze ręce powędrował puchar za II miejsce.
Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe medale, a nasze drużyny za swoją postawę na boisku, Puchar FAIR PLAY
Trzecia drużyna "czwórki” dziewcząt w hali sportowej MOSiR zmierzyła się z : Salos 1, Salos 2, UMKS MIKRO FPP Ełk, Orbita Ełk. Po wyrównanych pojedynkach nasze zawodniczki zajęły II miejsce.
Serdecznie gratulujemy!

Składy zespołów
Green Volley: Olimpia Ardziejewska, Karolina Budzińska, Paulina Cholewińska, Kinga Kirycka, Beata Łozowska, Natalia Safiejko, Izabela Strzałkowska
Gimnazjum Sportowe: Paulina Iwiska, Zuzanna Korenkiewicz, Ada Krystochowicz Anna Maciorowska, Aleksandra Niedżwiecka, Wiktoria Zarzecka, Dominika Żytyniec

Green Volley „czwórki”: Katarzyna Łoboda, Karolina Niecikowska, Gabriela Lutyńska, Julia Kamińska, Julia Borkwska, Anna Gulan


Trenerzy : Katarzyna Cholewińska, Dariusz Maciorowski

180 plików, ostatni dodany 2 czerwca 2016

Najpiękniejsze bukiety dla mamy


DSC00125.jpg

W czwartek 25 maja 2016r z okazji Dnia Matki, w naszej szkole, odbył się konkurs florystyczny „Najpiękniejszy bukiet dla mamy”. Organizatorem konkursu były panie Beata Florczyk i Iwona Jastrzębska. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 50 bukietów wykonanych przez uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej.
Każda kompozycja była realizacją własnej wizji, niebanalna, niecodzienna, nietuzinkowa i zupełnie niepowtarzalna. Kwiatowy czar odurzająca woń wypełniały całą pracownie przyrodnicza.
Komisja konkursowa była pod wielkim wrażeniem różnorodności prac, pomysłów aranżacji i zastosowanych kwiatów. Po długich debatach wytypowano te najpiękniejsze, najciekawsze bukiety.
I m-ce – Monika rogucka kl.IVc
II m-ce – Kamil Worończuk kl IVa
III m-ce – Zuzanna Sobolewska klVa
Wyróżnienia: Federowicz Roksana Va, Kopiczko Pola IVc Dąbrowski Franciszek IVb, Dawidowska Anna VI a, Sieńkowski Jakub VI a.
Wszystkie bukiety zostały wręczone mamom w dniu ich święta. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i do zobaczenia za rok w kolejnej edycji.

13 plików, ostatni dodany 2 czerwca 2016

Podsumowanie sportowego roku szkolnego 2015/2016


prs_014.jpg

24.05.2016 na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się uroczyste podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2015/2016. W tym dniu rozegrane zostały pokazowe mecze i mini turnieje w różnych dyscyplinach sportowych. Reprezentacja Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 rozegrała mecze z piłki nożnej i piłki siatkowej. Podsumowana została również tegoroczna klasyfikacja punktowa Mistrzostw Miasta Ełku. Nasza szkoła zajęła IV miejsce i otrzymała okolicznościowy puchar oraz czek na kwotę 2300 zł. w dowód uznania za całoroczną rywalizację sportową. Nagrody wręczał Zastępca Prezydenta Miasta Ełku Pan Artur Urbański.
Serdecznie gratulujemy wyników sportowych wszystkim naszym uczniom biorącym udział w międzyszkolnej rywalizacji.

Katarzyna Cholewińska, Grzegorz Orze

14 plików, ostatni dodany 31 maja 2016

Happening - "Bohaterowie Sienkiewiczowskich Utworów"


DSCN5003.jpg

Decyzją Senatu RP rok 2016 został ustanowiony „Rokiem Henryka Sienkiewicza”. By przypomnieć naszego noblistę i jego twórczość, dnia 24.05.2016r w naszym mieście został zorganizowany uliczny happening. Akcja, która w swoim charakterze łączy teatr z plastyką i muzyką wzbudziła wielkie zainteresowanie mieszkańców Ełku. Radośnie, ekspresyjnie i z pomysłem barwny korowód postaci-bohaterów sienkiewiczowskich utworów przemaszerował głównymi ulicami naszego miasta. Brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych tworząc „żywą sztukę”. Przedstawiciele naszej szkoły, uczniowie klas IVc, Va i VIc zadbali o atrakcyjne przebrania za postaci z powieści pisarza. Śpiewane utwory z adaptacji filmowych do dzieł autora były nagradzane gromkimi oklaskami. Jedną z atrakcji dla najmłodszych były inscenizacje sienkiewiczowskich bajek. Ta artystyczna forma wypowiedzi podkreśliła istotne wartości w twórczość Henryka Sienkiewicza jakimi są patriotyzm, umiłowanie ojczyzny i pielęgnowanie tradycji narodowych. Z perspektywy lat zauważamy, że są to wartości ponadczasowe.  W akcję włączyli się także przedstawiciele ełckich urzędów: Marek Chojnowski – starosta ełcki oraz Artur Urbański – zastępca prezydenta miasta, którzy odczytali fragmenty dzieł Henryka Sienkiewicza. Inicjatorem barwnego wydarzenia była Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Ełku. Było to wyjątkowe i pouczające wydarzenie dla najmłodszych i dorosłych.

Katarzyna Klimach

57 plików, ostatni dodany 26 maja 2016

Rodzinny piknik w Żabim Raju


piknik_009.jpg

Słoneczny, niedzielny dzień dzieci z klasy 1a ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 spędziły
na rodzinnym pikniku we wsi Golubie. To piękny teren położony wśród zieleni, lasów. Tutaj znajduje się uroczy dworek, a w nim Dom Pomocy Społecznej „Lili”, do którego to właśnie otrzymaliśmy zaproszenie na wspólną zabawę i odpoczynek. Głównym celem spotkania była integracja z ludźmi starszymi, chorymi oraz szacunek i życzliwość do drugiego człowieka.
Z okazji Czwartego Święta Żabiego Raju dzieci razem z rodzicami uczestniczyły w różnych zabawach muzyczno-ruchowych zorganizowanych przez pracowników tego ośrodka. Sprawnie pokonywały tory przeszkód, uczestniczyły w pokazach strażackich, w akcji pierwszej pomocy,
rozwiązywały zadania konkursowe np. ”Kto żabkę znalazł”. Dzieci popisywały się też przed podopiecznymi ośrodka różnymi umiejętnościami. Na scenie zaprezentowały piosenki o tematyce rodzinnej, które wywarły na pensjonariuszy wielkie wzruszenie i radość. Dzieci nagrodzone zostały brawami oraz upominkami. Wspólna zabawa zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami, bigosem i grochówką. Mali wykonawcy wraz z rodzicami zostali zaproszeni do kolejnych odwiedzin. Mieszkańcy i pracownicy przyjęli nas z wielką życzliwością. Rodzinny piknik w Golubi na długo pozostanie w pamięci. Wyjazd był dla uczniów był prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku, życzliwości dla drugiego człowieka, czynienia dobra na rzecz ludzi szczególnie potrzebujących.
Składamy serdeczne podziękowania wspaniałej Dyrekcji i pracownikom DPS „Lili” za zaproszenie oraz miłą, wspólną zabawę.

Rodzice, wychowawca:Grażyna Syrwid-Paszkowska oraz uczniowie klasy 1a SPS nr 6 w Ełku

9 plików, ostatni dodany 24 maja 2016

Polityka Oświatowa Samorządu Terytorialnego na lata 2016-2023


DSCN4899.jpg

Miasto Ełk wspólnie z Powiatem Ełckim prowadzi prace nad opracowaniem Polityki Oświatowej na najbliższe lata. Partnerem projektu jest Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. W ramach tej działalności zmierzającej do powstania dokumentu POST, która wskazuje kierunek rozwoju oświaty w Ełku i powiecie ełckim odbywały się spotkania środowiskowe. Obecni na nich byli m.in. radni miasta Ełku i powiatu ełckiego, dyrektorzy placówek oświatowych prowadzonych przez miasto Ełk i powiat ełcki, organizacje pozarządowe, instytucje i służby społeczne, szkolni koordynatorzy POST, przedstawiciele młodzieży oraz media. Wypracowany wspólny cel POST to przygotowanie uczniów do dorosłego życia oraz pełnienia różnych ról społecznych, z uwzględnieniem oczekiwań rodziców, uczniów oraz społeczności lokalnej. Podczas prowadzonych spotkań odbywały się również warsztaty tematyczne. Miały one na celu zebranie opinii przedstawicieli różnych środowisk w zakresie lokalnej oświaty. Spotkania pozwoliły poznać najważniejsze oczekiwania społeczne w obszarze oświaty i zaplanować wynikające z nich cele strategiczne na najbliższe lata. Cele te zawierają:
-doskonalenie kształcenia, wychowania i opieki dzieci i młodzieży,
-przygotowanie uczniów do skutecznego porozumiewania się językiem obcym i swobodnego korzystania z technologii komputerowej i informatycznej,
-organizacja bazy oświatowej z uwzględnieniem danych i prognoz demograficznych ludności powiatu ełckiego,
-podniesienie poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży,
-zwiększenie oferty zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych,
-kształtowanie postaw obywatelskich, społecznych, patriotycznych i przedsiębiorczości wśród młodzieży.
W najbliższych dniach każda placówka edukacyjna przeprowadzi prace zmierzające do opracowania działań do istniejących celów strategicznych.
W naszej szkole został powołany zespół koordynujący prace POST. Przewodniczy jemu Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku- Pani Ewa Litman.

Opracowanie: Dorota Karpińska, Katarzyna Klimach - szkolni koordynatorzy POST

10 plików, ostatni dodany 20 maja 2016

Rotmistrz Witold Pilecki w twórczości naszych uczniów


DSCN4904.jpg

W dniu 18 maja 2016 r. w Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Ełku odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia konkursu plastycznego na portret rotmistrza Witolda Pileckiego. Konkurs ten był skierowany do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjów z powiatu ełckiego. Celem takiej działalności plastycznej było kształtowanie i rozwijanie wśród uczniów postaw patriotycznych oraz upowszechnianie wiedzy o żołnierzach, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej. Wśród licznie nadesłanych prac, komisja konkursowa przyznała wyróżnienie Karolinie Budzińskiej uczennicy klasy IS Gimnazjum Sportowego. Praca naszej uczennicy okazała się pracą bardzo ciekawą pod względem techniki wykonania, kolorystyki i bardzo interesującej kompozycji. Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie i reprezentowali szkołę - dziękujemy, a Karolinie serdecznie gratulujemy.

Opiekun: Katarzyna Klimach

8 plików, ostatni dodany 19 maja 2016

Z wizytą w „Słoneczku”


wprzedszkolu_055.jpg

Dnia 13 maja 2016 r. uczniowie klasy 2 „b” odwiedzili dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Słoneczko”. Celem spotkania była promocja naszej szkoły, prezentacja przedstawienia pt. „Ścieżka po górkę” oraz integracja dzieci podczas wspólnej zabawy. Gospodarze byli bardzo gościnni. Przedszkolaki ze wszystkich grup w skupieniu, z zainteresowaniem wysłuchały przedstawienia i dziękując wręczyły naszym uczniom słodkie upominki. Po występie zostaliśmy zaproszeni do wspólnej zabawy z dziećmi, z grupy „Motylki”. Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w tańcu integracyjnym. Było tak miło i wesoło, że drugoklasistom trudno było rozstać się z maluchami. Dziękujemy dyrekcji przedszkola oraz wychowawczyniom za tak wspaniałe i życzliwe przyjęcie.

Beata Staniszewska

55 plików, ostatni dodany 18 maja 2016

Dołączcie razem z nami  do przyjaciół naszego globu i wspólnie dbajmy o nasz dom


spg_027.jpg

„Ziemia byłaby oazą piękna i spokoju, gdyby nie my - ludzie. Zadymiliśmy ją, zaśmiecili, niszczymy zieleń, zatruwamy wodę i glebę, nie pozwalając żyć roślinom, zwierzętom i sobie. Ochrona środowiska jest bardzo ważna. Rok w rok niezmiernie bogata przyroda staje się uboższa. Niektóre gatunki roślin i zwierząt możemy dzisiaj podziwiać już tylko na obrazkach. Wielu gatunkom grozi wyginięcie. Jest to następstwem często nieprzemyślanych działań człowieka. Okazuje się, że zniszczenia dokonane w przyrodzie przez człowieka zaczynają zagrażać samemu człowiekowi. My – dzieci, pragniemy mieć swój udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy. Jesteśmy jego częścią i chroniąc je przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie. Kochamy naszą Ziemię, na której rośniemy i która nas żywi.”
Takimi słowami uczniowie klasy 2 „b” rozpoczęli 11 maja 2016 r. prezentację przedstawienia o tematyce ekologicznej pt. „Ścieżka pod górkę”. W trosce o nasze środowisko chcieli jeszcze bardziej uświadomić swoim rówieśnikom, jak ważną rolę pełni przyroda w naszym życiu. Jak należy o nią dbać i chronić ją, bo bez niej nie byłoby przecież życia na ziemi.

Beata Staniszewska

27 plików, ostatni dodany 18 maja 2016

Aktywna majówka w Ełku


majowka_004.jpg

W czwartkowe, słoneczne popołudnie tj. 12 maja po zajęciach szkolnych uczniowie klasy 1 a ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku postanowili aktywnie spędzić czas.
W trakcie aktywności ruchowej ujawniają się potencjalne możliwości dziecka związane ze sprawnością i wydolnością fizyczną oraz zdolnością przystosowania się. Dobrze zaplanowany czas wolny pozwala wyeliminować negatywne nawyki biernego stylu życia.
Postanowiliśmy połączyć naukę z ruchem na świeżym powietrzu. Po raz pierwszy wspólnie wysłuchaliśmy hejnał ełcki z wieży kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego.
Następnie udaliśmy się na skwer z fontannami chodnikowymi. Największą frajdę sprawiły nam
próby pokonania zmieniających wysokość słupów wodnych. Pięknie prezentuje się tu pomnik nimfy wodnej. Obejrzeliśmy też zegar słoneczny i tablice zodiakalne. Z tarasu widokowego dostrzegliśmy piękno promenady i malowniczego jeziora. Spacerując po centrum miasta zatrzymaliśmy się na pyszne lody. Atrakcją naszej majówki był plac zabaw usytuowany przy promenadzie. Zjeżdżaliśmy, wspinaliśmy, sprawnie poruszaliśmy się mostkiem z tunelem linowym. Taka konstrukcja w kształcie statku to świetna okazja na pobudzenie wyobraźni oraz ćwiczenie zręczności. Przyjemne zabawy i szaleństwa dostarczyły nam wiele radości. Kulturalnie i aktywnie spędzony czas wolny podczas majówki w Ełku to świetny odpoczynek po zajęciach szkolnych. Zrelaksowani i wypoczęci wróciliśmy do domu.

Opiekunowie: Grażyna Syrwid-Paszkowska, Paulina Rynkowska

8 plików, ostatni dodany 18 maja 2016

A to ciekawe -„Jak się robi papier?”


cpapieru_073.jpg

Dnia 6 maja 2016r. uczniowie klasy II „b” uczestniczyli w zajęciach plastycznych pt. „Jak się robi papier?” na terenie PCPP-P w Ełku, zorganizowanych przez p. Barbarę Maciukiewicz i p. Teresę Galias. Mieli okazję zobaczyć i brać bezpośredni udział w czerpaniu papieru- pierwszym znanym ludzkości rodzajem papieru. Głównym surowcem do jego wykonania jest rozdrobniona makulatura, z której po połączeniu z wodą i klejem robi się pulpę. Następnym etapem jest czerpanie papieru, po czym następuje odsączenie i wysuszenie. Każdy uczeń mógł samodzielnie uczestniczyć w zrobieniu swojego egzemplarza. Ostatnią czynnością było ozdabianie go suszonymi kwiatami, listkami i brokatem, co sprawiło dzieciom niesamowitą przyjemność. Okazało się, że wykonanie papieru czerpanego w domowych warunkach jest dość czasochłonne, ale wbrew pozorom bardzo proste. Po jednym, pokazie - instrukcji może go samodzielnie zrobić nawet siedmioletnie dziecko. Satysfakcjonujące jest to, że nie było dwóch identycznych egzemplarzy. Każdy zrobiony papier, nawet ten bez elementów zdobniczych, był inny, autorski. Robiąc papier z dziećmi możemy przy okazji nauczyć je recyklingu. Serdecznie dziękujemy pani Barbarze i Teresie za możliwość uczestniczenia w tak ciekawych i twórczych zajęciach.

Beata Staniszewska

73 plików, ostatni dodany 10 maja 2016

Moje drzewko


mdrzewko_008.jpg

Dnia 5 maja 2016 r uczniowie klasy 1a ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku sadzili
drzewka na terenie Nadleśnictwa Przykopka. Głównym celem wycieczki było uświadomienie uczniom roli, jaką odgrywają drzewa w przyrodzie i ich znaczenie dla człowieka.
Pan leśniczy Andrzej Piela przekazał uczniom wiele ciekawych informacji na temat lasu. Zwrócił
uwagę na znaczenie lasu jako zielonych płuc Ziemi (filtrowanie powietrza, którym oddychamy), na niekorzystne zmiany w przyrodzie i aktywnie uczestnictwo w ochronie naturalnego środowiska oraz przyczyny i skutki ingerencji człowieka w świat przyrody.
Pan Andrzej Piela wraz z pracownikami pokazał dzieciom jak prawidłowo sadzić las. Następnie uczniowie z wielkim zapałem zabrali się do posadzenia swojego drzewka. Pragnęli zostawić po sobie ślad, co będzie trwałym symbolem klasy 1a. Po kilku latach odwiedzą zalesione miejsce, przyjdą na spacer, na grzyby.
Największą atrakcją było zorganizowane ognisko z kiełbaskami oraz zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Sadzenie drzewek to wielka radość, cierpliwość oraz przyjemność z pracy na rzecz środowiska.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na teren Nadleśnictwa Przykopka, za gościnność oraz przyjazną atmosferę.

Opiekunowie:Grażyna Syrwid-Paszkowska, Paulina Rynkowska oraz rodzice uczniów kl.1a.

8 plików, ostatni dodany 10 maja 2016

XII Międzypowiatowa Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych


wieliczki_013.jpg

29 kwietnia 2016r. w Wieliczkach odbył się ostatni turniej XII Międzypowiatowej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Ostatecznie, w rywalizacji trwającej od października 2015r., uczennice klasy 1N i 1S zajęły IV miejsce. Najlepszą zawodniczką drużyny została Adrianna Krystochowicz, która nagrodzona została pamiątkową statuetką.
W ramach rozgrywek ligowych odbyło się pięć turniejów, a końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce Gimnazjum nr 4 w Suwałkach,
II miejsce Gimnazjum w Raczkach,
III miejsce Gimnazjum w Płocicznie- Tartak,
IV Gimnazjum Sportowe w Ełku,
V miejsce Gimnazjum w Wieliczkach.
Wysoki poziom rozgrywek odbywających się w przyjaznej atmosferze , sprzyjał zdobywaniu doświadczenia, które w następnej edycji pozwoli nam powalczyć o wyższe miejsce.
Serdecznie dziękujemy panu Karolowi Warsewicz za organizację ligi i grę w duchu fair play. Naszym uczennicom gratulujemy zaangażowania i życzymy dalszych sukcesów.

Skład drużyny: Zuzanna Korenkiewcz, Anna Maciorowska , Aleksandra Niedźwiecka, Paulina Ostrowska, Karolina Pawłowska, Izabela, Strzałkowska, Ada Krystochowicz, Natalia Gałęska, Karolina Budzińska, Wiktoria Zarzecka, Dominika Żytyniec, Aleksandra Michniewicz, Paulina Iwiska Łozowska Beata, Kirycka Kinga,Natalia Majewska, Ardziejewska Olimpia, Paulina Cholewińska, Natalia Safiejko, Zuzanna Kunda,
Trenerzy
Katarzyna Cholewińska
Jarosław Andrzejewski

13 plików, ostatni dodany 10 maja 2016

Kolejna wizyta w gościnnym Oratorium im św. Jana Bosko na osiedlu Baranki


orat_014.jpg

W dniu 6 maja klasy IV-VI Szkoły Podstawowej Nr 6 w Ełku oraz część klasy IS Gimnazjum Sportowego wybrały się na zajęcia terenowe do Oratorium. Już po raz trzeci mieliśmy okazję być serdecznie goszczeni w Oratorium im św. Jana Bosko. Zajęcia rozpoczęły się od wykonania kart pracy z języka polskiego, matematyki, przyrody, historii i języka angielskiego. Zadania okazały się niezbyt trudne tym bardziej, że przy ich wykonywaniu pomagali nauczyciele. Następnie były zabawy integracyjne przygotowane przez wolontariuszy działających w Oratorium. Tym razem pogoda nam dopisała i sprzyjała wesołym zabawom i grom zespołowym. Czas płynął bardzo szybko i wszyscy ze smutkiem stwierdzili, że już pora wracać do szkoły. Ten wspólny czas uświadomił nam jak ważna jest współpraca i wsparcie grupy. Razem naprawdę jest weselej! Nad bezpieczeństwem wszystkich uczniów czuwali nauczyciele i niezastąpiony ksiądz Marcin Koncewicz.
Dziękujemy !
Organizatorzy: Ks. Marcin Koncewicz, Dorota Karpińska

14 plików, ostatni dodany 9 maja 2016

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 klas 3 LO


kr3lo_022.jpg

Dnia 29.04. 2016 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. Dla tegorocznych abiturientów mijający rok był czasem nowych wyzwań, zdobywania wiedzy i kształtowania umiejętności. Podczas uroczystości najlepszym uczniom wręczono świadectwa z wyróżnieniem. Najlepsi sportowcy, którzy godnie reprezentowali barwy szkoły w zawodach i turniejach otrzymali podziękowania i medale z rąk nauczycieli wychowania-fizycznego: Pana Jarosława Andrzejewskiego i Pana Tomasza Kowalko. Pani Dyrektor Ewa Litman wszystkim absolwentom pogratulowała ukończenia szkoły, życzyła realizacji planów i zamierzeń związanych z dalszą edukacją. Ten wzruszający dzień uświetnił występ artystyczny naszych młodych piosenkarzy przygotowany przez Panią Marzenę Tyborską, Pana Wojciecha Tyborskiego i Pana Pawła Borzeńskiego. Wokalny występ spotkał się z aplauzem publiczności oraz pozostawił nas w miłym i pogodnym nastroju. Była radość i było wzruszenie. Wierzymy, że długopisy wręczone w prezencie przez klasy drugie naszym absolwentom przyniosą szczęście na egzaminie maturalnym. Wszystkim zatem życzymy, aby egzamin dojrzałości okazał się znakomitym wstępem w dorosłe życie.

Prowadzenie: Katarzyna Klimach
Nagłośnienie: Tomasz Kowalko
Dekoracja: Iwona Jastrzębska, Edyta Ostrowska

22 plików, ostatni dodany 30 kwietnia 2016

Wrocławski Mistrz i Małgorzata


mm_053.jpg

Wycieczka do Wrocławia, która odbyła się 22.04.2016 roku w ramach edukacji teatralnej zawiodła nas do Teatru Muzycznego Capitol na musical „Mistrz i Małgorzata” na podstawie powieści Michaiła Bułhakowa pod tym samym tytułem. „Mistrz i Małgorzata” to nie tylko kultowa książka, ale w obecnych czasach najmodniejsza szkolna lektura. Reżyser spektaklu Wojciech Kościelniak wykorzystując możliwości techniczne nowej sceny stworzył dzieło imponujące, które zachwyca fantazją i rozmachem. Wspaniała scenografia, grana na żywo muzyka, taniec i możliwości wokalne aktorów czynią ten musical wyjątkowym. Ciekawe rozwiązania wizualne, gra świateł oraz kostiumy powodują, że spektakl jest prawdziwą teatralną perłą. Jest na tyle fascynujący, że zainteresuje z pewnością każdego wielbiciela teatru. Obejrzeliśmy również fragment przedstawienia Teatru Ulicznego „Wątek miłosny w Soplicowie”. Na wrocławskim rynku uczniowie liceum teatralnego za pomocą muzyki, tańca i nowoczesnej interpretacji tekstu, czarowali publiczność barwnym wydarzeniem. Kolejnym etapem naszej wycieczki było Muzeum Panorama Racławicka. To monumentalne malowidło przedstawiające bitwę pod Racławicami, które można porównać do współczesnej technologii 3D zachwyciło wszystkich uczestników. Swoją osobliwością zainteresował nas bardzo Ostrów Tumski jako najstarsza i zabytkowa część Wrocławia. Ciekawym sposobem zwiedzania miasta było wspólne poszukiwanie wrocławskich krasnali. Wycieczka do jakże pięknego miasta udowodniła nam, dlaczego Wrocław został wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016 roku.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Katarzyna Cholewińska, Małgorzata Kosieradzka

53 plików, ostatni dodany 26 kwietnia 2016

Aktywna sobota w „Zielonym”


do_149.jpg

Zainteresowani edukacją w naszej szkole oraz obecni uczniowie spędzili sobotę w sposób bardzo aktywny. Mieli możliwość zmierzyć się podczas rozgrywek sportowych, konkursów
i zabaw. Zaprezentowali również swoje talenty i umiejętności w czasie występów tanecznych, pokazów, warsztatów oraz konkursów.

W turnieju piłki siatkowej drużyn mieszanych o puchar Prezydenta Miasta Ełku wzięlo udział 8 drużyn z klas 6-stych szkół podstawowych: SP2, SP3, SP7 oraz SP6 w Ełku.
Nie byliśmy zbyt gościnni, ponieważ wszystkie miejsca na podium zajęły reprezentacje naszej szkoły, ale trzeba przyznać, że wszystkie drużyny dzielnie walczyły, a grze towarzyszyła świetna zabawa.
W turnieju piłki nożnej o puchar Prezydenta Miasta Ełku wzięło udział 8 drużyn z gimnazjów ełckich, z 6-stych klas SP6 oraz z klubu Talent Ełk. Podium należało do reprezentacji klasy 6b SP6. Puchar zdobyła drużyna Rona1.
Wszystkim zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


W bogatym programie Dni Otwartych Zespołu Szkół Samorządowych znalazły się między innymi:
malowanie twarzy
warsztaty plastyczne - lepienie z gliny i piasku kinetycznego
zawody sportowe dla najmłodszych na wesoło
warsztaty plastyczne - scrapbooking
origami
quizy matematyczne
konkurs plastyczno – językowy
warsztaty artystyczne – robienie kolczyków
szybki kurs udzielania pierwszej pomocy
turnieje piłki siatkowej i nożnej
zajęcia fitness
gry i zabawy metodą Labana i Orffa
międzyszkolny konkurs plastyczny „1050 Rocznica Chrztu Polski”

Uczniowie mogli również podziwiać wystawę fotograficzną uczestników koła dziennikarskiego „Z życia szkoły”oraz piękne prace plastyczne naszych uczniów.

Goście mieli też okazję poznać ofertę szkoły oraz ofertę szkół językowych, które będą dostępne dla uczniów w naszej szkole.

Rozgrywki sportowe odbyły się dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miasta Ełku.

Wszystkim uczestnikom, uczniom i nauczycielom zaangażowanym w organizację Dni Otwartych Szkoły serdecznie dziękujemy :)

150 plików, ostatni dodany 25 kwietnia 2016

Wyniki szkolnego konkursu matematycznego klas pierwszych „Mały Matematyk”


IMAG0654_BURST001.jpg

Dnia 7 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Ełku odbył się szkolny konkurs matematyczny klas pierwszych „Mały Matematyk”. Główne cele konkursu to motywacja
uczniów do rozwijania intelektualnych wyzwań. Zadania testowe pozwalają diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.
Konkurs obejmował zadania otwarte i zamknięte.

Laureatami zostali :
I miejsce Patrycja Lutow kl. I c
II miejsce Maja Sobańska kl. I a
III miejsce Iga Bernat kl. I a
Maciej Zawadzki kl. I b

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, odwagi oraz uporu i ambicji.

Organizatorzy: Grażyna Syrwid-Paszkowska, Paulina Rynkowska

5 plików, ostatni dodany 20 kwietnia 2016

Konkurs plastyczny "Wróćmy Doo Tamtych Dni" roztrzygnięty


DSCN4734.jpg

W ramach obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski w szkole naszej został zorganizowany konkurs plastyczny „Wróćmy do tamtych dni”. Był on adresowany do uczniów klas gimnazjalnych miasta Ełku. Na konkurs wpłynęły bardzo ciekawe prace plastyczne wykonane pod kierunkiem nauczycieli plastyków. Celem konkursu, oprócz uczczenia rocznicy Chrztu Polski, było także zwrócenie uwagi na konsekwencje tego wydarzenia, szczególnie w obszarze kultury, sztuki i obyczajów dla Polaków żyjących współcześnie. Poszerzenie wiedzy o początkach państwa polskiego, pobudzanie wrażliwości zarówno plastycznej, jak i historycznej, religijnej oraz kulturowej. Jury oceniło prace młodych twórców i wyłoniło laureatów:

I miejsce
Karolina Budzińska-klasa IS Gimnazjum Sportowe w Ełku
Weronika Bajko-klasa IIId Gimnazjum nr 2 w Ełku
II miejsce
Paulina Cholewińska-klasa IS Gimnazjum Sportowe w Ełku
Julia Podczaska-klasa Ia Gimnazjum nr 2 w Ełku
III miejsce
Klaudia Gątowska-klasa IIIb Gimnazjum nr1 w Ełku
Karolina Łajewska-klasa IIIb Gimnazjum nr 1 w Ełku
Emilia Pieśnikowska-klasa IIId Gimnazjum nr 2 w Ełku

Przyznano również wyróżnienia:
Bartosz Hermanowski, Julia Dzięgielewska, Anna Czerwonka, Zyta Kościuk, Kacper Chwiedor uczniowie Gimnazjum nr 2 w Ełku
Agata Zięba, Angelika Dytłow uczennice Gimnazjum nr 1 w Ełku
Nikodem Herbszt, Kacper Śleszyński, Adrianna Krystochowicz uczniowie Gimnazjum Sportowego w Ełku

Uzdolnionym uczniom bardzo serdecznie gratulujemy. 
Najlepsze prace konkursowe tworzą w naszej szkole specjalną wystawę poświęconą temu historycznemu wydarzeniu.
Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród w/w uczniom odbędzie się podczas „Dni Otwartych Szkoły”, które odbędą się 23 marca 2016 roku o godz. 9.00 w sali gimnastycznej Z.Sz.S w Ełku . Serdecznie zaprasza zwycięzców wraz z opiekunami.

Organiatorzy:
Katarzyna Klimach, Hanna Tyszko, Jolanta Rynkowska

15 plików, ostatni dodany 20 kwietnia 2016

Konkurs historyczny


kh_008.jpg

Dnia 13.04.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Międzyszkolny Turniej Historyczny. Tematem głównym była przypadająca w tym roku 1050 rocznica Chrztu Polski. Przedstawiciele z siedmiu szkół musieli się zmierzyć z ośmioma rundami. Oprócz wypełnienia testu historycznego zawodnicy mieli również ułożyć rymowankę, wieżę z patyczków, puzzle, a także wykonać kukiełkę średniowiecznego mnicha. Nasi uczniowie: Bartosz Michałowski, Jakub Bukowski i Artur Lewandowski wspaniale poradzili sobie z większością zadań i wywalczyli trzecie miejsce. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i gratulujemy naszym laureatom. Życzymy dalszych sukcesów!!!

Elżbieta Kalinowska

8 plików, ostatni dodany 20 kwietnia 2016

albumów: 78 stron: 3 1

rok szkolny 2014/2015
95 3431
Zakończenie roku szkolnego klas 6


kroku_060.jpg

60 plików, ostatni dodany 13 lipca 2015

Bal szóstoklasistów


bal6_040.jpg

23 czerwca 2015 w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku przy dźwiękach 'Poloneza' rozpoczął się uroczysty Bal Szóstoklasistów. Uczniowie z klasy 6a i 6b SPS 6 spędzili niezapomniany wieczór świętując i bawiąc się w rytmie swoich ulubionych utworów muzycznych. Były tańce, wyśmienity poczęstunek przygotowany przez rodziców, karaoke i mnóstwo dobrej energii.
Dziękujemy Rodzicom, którzy włączyli się w przygotowania do Balu: Państwu Magdalenie i Łukaszowi Budzińskim, Pani Katarzynie Zyzman, Pani Urszuli Oleksińskiej, Pani Agnieszce Malinowskiej, Pani Annie Przybysz.
Dziękujemy Nauczycielom i Dyrekcji SPS6 za spędzenie tego wieczoru z nami.
Dziękujemy Pani Katarzynie Klimach, nauczycielce wychowania fizycznego, za trud włożony w przygotowannie naszych szóstoklasistów do zatańczenia 'Poloneza'.

Było wesoło i optymistycznie. Być może Bal Szóstoklasistów na stałe wpisze się w kalendarz uroczystości w naszej szkole - czego sobie i uczniom życzymy :-)

Marlena Skutnik & Katarzyna Cholewińska
(wychowaczynie klasy 6a i 6b).

40 plików, ostatni dodany 28 czerwca 2015

Mali Mistrzowie na start


DSC09885.jpg

16 czerwca 2015 r. na boisku Orlik Zespołu Szkół Samorządowych odbył się Turniej Sportowy Mali Mistrzowie Na Start klas I SP o Puchar Prezydenta Miasta Ełku. W turnieju wzięli udział uczniowie klas pierwszych z ełckich szkół podstawowych, realizujący ogólnopolski program Mały Mistrz. Turniej miał na celu promocję aktywności ruchowej wśród najmłodszych uczniów i rozwijanie pasji sportowych. Stworzył możliwość wymiany doświadczeń i zaprezentowania nabytych umiejętności ruchowych w czasie mijającego roku szkolnego. Konkurencje sportowe przeprowadzone były w formie gier i zabaw rzutnych, skocznych, bieżnych, zwinnościowych, orientacyjno-porządkowych. Każda konkurencja przysporzyła uczniom wiele pozytywnych emocji i radości. Wspaniała atmosfera rywalizacji sportowej była możliwa dzięki perfekcyjnemu przygotowaniu zawodników przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego. Nasz turniej uświetnił występ szkolnych zespołów taneczno-gimnastycznych: „Fair Play” i „Arabeski” pod kierunkiem Pani Katarzyny Klimach. Dziewczęta pokazały swoje umiejętności w bardzo ciekawym układzie tańca ludowego „Krakowiaka” i piosence „Czerwone Jagody” oraz układzie gimnastycznym, wzbudzając aplauz wśród zebranych tego dnia na płycie boiska.
Na zakończenie zmagań sportowych wszyscy uczestnicy otrzymali medale z tytułem „Mały Mistrz”, a dekoracji zawodników dokonali: wiceprezydent Miasta Ełku Pan Artur Urbański, dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych Pani Ewa Litman oraz główny specjalista do spraw oświaty Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Ełku Pani Barbara Kott. Szkoły otrzymały również puchary i nagrody w postaci słodkich upominków. Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Ełku, za co serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy również wszystkim, którzy włączyli się w organizację turnieju, a szczególnie uczniom klas: VIa SP, Vb SP, IIB LO, IIC LO.

Organizator - Katarzyna Cholewińska
Współorganizator -Katarzyna Klimach
Obsługa techniczna - Jarosław Andrzejewski, Tomasz Kowalko
Obsługa księgowa projektu - Jadwiga Tafelska

169 plików, ostatni dodany 17 czerwca 2015

I ty możesz zostać poetą


konkurs4.jpg

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs literacki, który skierowany był do uczniów klas 4-6. Wszystkie prace przesłano do dnia 15.05.2015 r.
Zadaniem uczestników było napisanie wierszy (czcionką 12) dotąd niepublikowanych i nienagradzanych w innych konkursach.
Celem konkursu było wzbudzanie w uczestnikach wrażliwości poetyckiej, łowienie talentów, promowanie twórczości.
Organizatorzy otrzymali 48 wierszy napisanych przez uczniów ełckich i pobliskich szkół podstawowych zgodnie z regulaminem konkursu.
Komisja w składzie: Ewelina Koniecko- nauczyciel Gim nr 1, Małgorzata Kosieradzka- nauczyciel LO ZSS w Ełku oraz panie Hanna Tyszko i Jolanta Rynkowska nauczycielki SPS nr 6 wyłoniła 6 najlepszych prac.
Ocenie podlegały: oryginalność w przedstawieniu swojej rodziny, zastosowane środki poetyckie, ogólny walor artystyczny.
Prace uczestników były na wysokim poziomie, wobec czego komisja miała trudny wybór.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: uczennica Marysia Kowalewicz - SP 2
II miejsce: uczennica Gabriela Lis – SP w Mrozach Wielkich
III miejsce: uczennica Wiktoria Bagińska - SPS 5
Wyróżnienia:
uczennica Aleksandra Gastoł - SP 7
uczennica Aleksandra Urbanowicz - SP 6
uczennica Patrycja Jakuć - SP 3
Wręczenie dyplomów i nagród książkowych miało miejsce dnia 01.06.2015 r. o godz. 16.00 w czasie „Festynu rodzinnego” w ZSS w Ełku.

6 plików, ostatni dodany 12 czerwca 2015

Lekcja czytelnicza w grupie sześciolatków


DSC_0397.jpg

Dnia 27.05.2015r. uczennice klasy If z Gimnazjum nr 1 pod kierunkiem pani Eweliny Koniecko przeprowadziły w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 lekcję czytelniczą w grupie sześciolatków. Gimnazjalistki rozmawiały z dziećmi na tematy poruszane w utworze, który miały przeczytać, wprowadzając ich w jego treść. Dzieci wykonały szereg ćwiczeń plastycznych , tematycznie związanych z bajką, a następnie umiejscowiły się przed minisceną teatralną. Tam miały okazję wysłuchać bajki, oglądając jednocześnie jej inscenizację kukiełkową. Uczennice gimnazjum zmieniały plansze, stanowiące tło wydarzeń, oraz poruszały kukiełkami wyobrażającymi bohaterów utworu. Po zakończeniu przedstawienia uczennice przeprowadziły z sześciolatkami rozmowę na temat utworu, a następnie kontynuowały ćwiczenia manualne. Prace plastyczne wykonane w czasie zajęć z pewnością będą dla dzieci miłą pamiątką spotkania z literaturą i pracy ze starszymi koleżankami.

13 plików, ostatni dodany 12 czerwca 2015

Pouczająca lekcja dla księżniczki


DSC_0273.jpg

Dnia 10.06.2015r. w ramach Dni Rodziny uczniowie klasy If z Gimnazjum nr 1 zaprezentowali w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 przedstawienie kukiełkowe zatytułowane „Pouczająca lekcja dla księżniczki”. Autorem scenariusza jest Łukasz Haraburda (pomoc: Wiktoria Piotrowicz). Bajka opowiada o księżniczce, która, mając podły charakter, nie pomagała i nie okazywała szacunku rodzicom, gardziła poddanym, była nieuprzejma i potrafiła wyprowadzić każdego z równowagi. Z tej przyczyny król, straciwszy cierpliwość, opuścił zamek. Pewnego dnia księżniczka, będąc na spacerze, zachowała się bardzo nieuprzejmie względem spotkanego na swojej drodze staruszka. Okazał się on być czarnoksiężnikiem, który, chcąc dać jej nauczkę, rzucił klątwę na jej matkę, mającą niedługo umrzeć. Niedługo potem królowa zachorowała i żaden lekarz nie był w stanie jej uleczyć. Zrobić to mogła jedynie księżniczka podczas długiej wyprawy. Nie sprostała ona jednak zadaniu na skutek swojego lenistwa. Stojąc jednak później przy łóżku zmarłej mamy zdała sobie sprawę z ogromu poniesionej straty i pożałowała swojego zachowania. Czarnoksiężnik, który okazał się być królem, cofnął czas i od tej pory cała rodzina żyła w miłości i harmonii.
Bajka miała uzmysłowić dzieciom, jak ważne jest okazywanie rodzicom szacunku, miłości oraz pomoc w codziennych obowiązkach.
Liczne plansze stanowiące tło wydarzeń, rekwizyty oraz kukiełki do przedstawienia zostały przygotowane we współpracy z uczniami klas V i VI Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6. Głosu postaciom użyczyły: Wiktoria Piotrowicz oraz Klaudia Wielgat. Za zmianę dekoracji odpowiedzialne były: Ula Zajk oraz Martyna Raczyńska. Kukiełki wprawiały w ruch: Aleksandra Bartków, Aleksandra Winkler oraz Wiktoria Kempisty. O oprawę muzyczną zadbał Łukasz Haraburda, który w trakcie przedstawienia grał na gitarze. Opiekunem grupy była pani Ewelina Koniecko.
Zgromadzeni uczniowie oglądali przedstawienie w skupieniu. Widać było, że zainteresowały ich losy bohaterów, a akcja trzymała w napięciu. Pani Ewelina Koniecko wyraziła nadzieje, że bajka spełni swój edukacyjny cel.

9 plików, ostatni dodany 12 czerwca 2015

Szkolenie AED


szkolenie_026.jpg

25 i 28 maja 2015r. w Zespole Szkół Samorządowych odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy; ”AED- bezpieczna szkoła” zorganizowane przez Fundację Ratujmy Życie. Przeprowadzone zostało przez doświadczonych ratowników Panią Aleksandrę Wałdowską- Oszako, Monikę Szumską, Pana Bartosza Stawskiego i pielęgniarkę naczelną- Panią Alicję Wysocką.
W grudniu ubiegłego roku nasza szkoła zakupiła za pozyskane z zewnątrz środki finansowe defibrylator AED- urządzenie do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym z zatrzymaną akcją serca. Stąd potrzeba przeszkolenia pracowników i uczniów szkoły.
W szkoleniu brali udział zarówno uczniowie, jak też nauczyciele i pracownicy administracji.
98 uczestników poznało metodę resuscytacji krążeniowo - oddechowej, czyli zespołu czynności stosowanych u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia i oddechu. Każdy z uczestników, z pełnym zaangażowaniem, przeprowadził krótką akcję ratunkową korzystając z fantomu. Omówione też zostały sposoby postępowania w przypadku zatrzymania krążenia oraz zadławienia u niemowląt i małych dzieci.
Tematyka szkolenia obejmowała również użycie defibrylatora AED. Defibrylator to urządzenie do udzielania pomocy pacjentom z zatrzymaniem krążenia, których serce pracuje nieregularnie. Aparat sam kieruje akcją ratunkową: wyświetla instrukcję, jak postępować, powtarza ją przez głośniki. Jeśli stwierdzi, że wystąpiło migotanie komór, wysyła silny impuls elektryczny, który je przerywa. Użycie defibrylatora AED w pierwszej fazie resuscytacji zwiększa szanse na przeżycie osoby z zatrzymaniem krążenia o około 75%.
Dzięki szkoleniu uczniowie, jak i kadra będą potrafili skorzystać ze specjalistycznego sprzętu do ratowania życia ludzkiego z pożytkiem dla potrzebujących.

Katarzyna Cholewińska – organizator i koordynator szkolenia

26 plików, ostatni dodany 11 czerwca 2015

Karawana bez granic


DSC09862.jpg

Dzieci i młodzież z "Samorządówki" gościły "Karawanę bez granic"
W środę 10 czerwca 2015 roku Zespół Szkół Samorządowych w Ełku kolejny raz gościł KARAWANĘ BEZ GRANIC – grupę młodych ludzi z różnych krajów świata, którzy zaprezentowali swoje zdolności wokalne, taneczne czy akrobatyczne. Spotkanie rozpoczęło się teatralną prezentacją wszystkich artystów. Przedstawiciele Brazylii, Kenii, Czech, Łotwy, Izraela i Polski pokazali swoje umiejętności w takich dziedzinach jak: capoeira, bębny i muzyka Afryki, beat box, jazz, taniec współczesny czy freestyle. Uczniowie klas sportowych szczególnie zachwycili się pokazem żonglerki piłką – wielu z nich mogła spróbować tego po zakończonym występie. Dziewczynki wolały skorzystać z warsztatu makijażu teatralnego, z dumą prezentując go później wszystkim w szkole.
KARAWANA BEZ GRANIC promuje idee edukacji poprzez sztukę oraz międzykulturowej integracji Festiwalu Młodzieży Bez Granic realizowanego w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym od 2010 roku.

26 plików, ostatni dodany 10 czerwca 2015

„Mały Mistrz” trenuje!


P1060772.jpg

To miłe, że młodzi garną się do sportu. A jeszcze milszy jest fakt, że Ci młodzi którzy już posiadają trochę umiejętności piłkarskich chcą je przekazać jeszcze młodszym. A to dzięki trenerowi p. Michałowi Rutkowskiemu. Pan Michał jest trenerem klas sportowych piłki nożnej w naszej szkole i zaaranżował wspólny trening kl. IV b sportowej z „małymi mistrzami” z kl. Ia. Trenując i ucząc jednocześnie współpracy starszych z młodszymi, pokazał nam, że jest to możliwe. Dzięki takim treningom na pewno sport w naszej szkole będzie jeszcze bardziej rozkwitał!
Powodzenia!

Wychowawczyni kl. Ia Grażyna Sacharzewska

37 plików, ostatni dodany 9 czerwca 2015

Z wizytą w straży pożarnej


P1060829.jpg

Jak trudna, odpowiedzialna i potrzebna jest praca strażaka zobaczyły i przekonały się dzieci z klasy Ia SPS będąc z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej w Ełku przy ul. Suwalskiej. W każdej porze roku strażacy mają dużo pracy, jednak czas wakacyji sprzyja zagrożeniom. Strażacy przekazali młodym słuchaczom cenne rady dotyczące zachowania bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wypraw, zabaw nad wodą, na słońcu i w lesie, przypomnieli numery alarmowe oraz pokazali zaciekawionym pierwszakom sprzęt i piękne wozy strażackie.
Dziękujemy i życzymy spokojnej pracy w nadchodzących wakacyjnych miesiącach.

Wychowawczyni kl. Ia Grażyna Sacharzewska wraz z uczniami.

31 plików, ostatni dodany 9 czerwca 2015

Skąd się biorą śmieci?


P1060586.jpg

Z przyjemnością gościliśmy w naszej szkole wychowanków internatu ZS nr 6 w Ełku. Młodzież pod kierunkiem Pani Alicji Kaczyńskiej przygotowała i przedstawiła lekcję ekologii w formie wesołego teatrzyku. Uczniowie z zerówek oraz klas I-III SPS z zaciekawieniem uczestniczyli w przedstawieniu „ Skąd się biorą śmieci? ”. Po obejrzeniu teatrzyku wszyscy powinniśmy zastanowić się nad zawsze aktualnym problemem : Skąd się biorą śmieci w naszym życiu i jak zadbać o to, żeby było ich mniej?
Dziękujemy za pouczającą lekcję ekologii i zapraszamy do nas ponownie.

G. Sacharzewska

20 plików, ostatni dodany 9 czerwca 2015

Festyn rodzinny „Mamo, tato baw się razem ze mną”


dd_049.jpg

Festyn rodzinny „ Mamo, tato baw się razem ze mną” zorganizowany 1 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku upłynął pod znakiem świetnej zabawy i rodzinnych spotkań.
Imprezę rozpoczęły najmłodsze dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 występami dla swoich kochanych mam. Dzieci naprawdę się postarały i niejednej mamie ze wzruszenia zakręciła się łza w oku. Po występach zaczęła się zabawa na świeżym powietrzu. Na wszystkich czekały pieczone kiełbaski, grochówka i lemoniada. Na deser można było zjeść ciasto, watę cukrową lub popcorn.
Dmuchany zamek i kucyki cieszyły się takim powodzeniem, że do końca festynu chętni musieli chwilę poczekać na swoją kolej. Rodzinne potyczki podczas spartakiady dla uczniów klas I-III przyniosły wiele emocji i radości. Najważniejsze, że wszyscy byli razem i wspólnie przeżywali te wspaniałe, rodzinne święto.
Wiele emocji wzbudziły także rodzinne rozgrywki w piłkę siatkową. Drużyna rodziców była tak silna, że drużynę nauczycieli wsparli nasi wspaniali uczniowie- zawodnicy z klasy V i Vi trenujący piłkę siatkową. I tu wynik nie był najważniejszy a wspaniała, aczkolwiek zawzięta gra.
Festyn zakończył się tworzeniem z balonów kwiatów, piesków, opasek na głowę.
Jesteśmy dumni z naszych kreatywnych nauczycieli, dzięki ich pomysłowości i zaangażowaniu nasz festyn możemy zaliczyć do bardzo udanych. Mamy nadzieję, że wszyscy , którzy zechcieli nas odwiedzić z przyjemnością uczestniczyli we wszystkich zaproponowanych atrakcjach.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji imprezy a Panu Prezydentowi Miasta Ełku za dofinansowanie Festynu, które pozwoliło na zakup nagród i przygotowanie grochówki i napojów.

Dorota Karpińska

49 plików, ostatni dodany 4 czerwca 2015

Wycieczka uczniów klas I do Białegostoku


P5270141.jpg

Dnia 27 maja 2015r. uczniowie klas pierwszych pod opieką p. B. Staniszewskiej, p. H. Borowej i p. G. Sacharzewskiej byli na wycieczce w Białymstoku. Głównym jej celem było obejrzenie przedstawienia pt. „ Adonis ma gościa” w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Akcja spektaklu rozgrywa się w… klatce dla ptaków. Zamieszkuje ją pewna zadufana w sobie papuga, która nie tylko nic nie wie o otaczającym świecie, ale też zupełnie się nim nie interesuje. Sytuacja ulega zmianie, kiedy do jej spokojnego królestwa trafia niespodziewany gość – ptak, który o prawdziwym życiu wie wszystko…Ich spotkanie to zderzenie dwóch różnych charakterów i wizji świata, dlatego jest tak zabawne, ale i pouczające. Jak wytłumaczyć papudze, czym jest wolność? Ona nawet nie wie, że żyje w niewoli. Jak przekonać ją do ucieczki, skoro twierdzi, że jest jej dobrze? Jak się nie kłócić, nie wściekać, nie dąsać? I czy można się zaprzyjaźnić, gdy tak wiele nas różni?
To było niesamowite przeżycie. Niecodzienny był też bezpośredni kontakt aktorów z widzami, którzy mieli możliwość aktywnego uczestniczenia w spektaklu. Następnie, po posiłku w MacDonald’s, dzieci odwiedziły Jurajski Park Dinozaurów. Ta niezapomniana przygoda spotkania się oko w oko z wielkimi gadami połączona była z ciekawymi opowieściami przewodnika, a także z możliwością skorzystania z wielu atrakcji m.in. z Parku linowego. Po zakupie pamiątek, uczniowie wrócili z wycieczki szczęśliwi i pełni wrażeń.
B. Staniszewska, H. Borowa, G. Sacharzewska

60 plików, ostatni dodany 2 czerwca 2015

Polsko - Niemiecka współpraca młodzieży


niemcy_077.jpg

W dniach 13-20.05.2015r. uczniowie Zespółu Szkół Samorządowych w Ełku po raz kolejny gościli młodzież z Niemiec z Hans Furler - Gymnasium w Oberkirch w ramach polsko- niemieckiej wymiany młodzieży. W projekcie wzięło udział ponad 50 uczniów i nauczycieli z obu krajów.
Celem organizowanego przedsięwzięcia była wymiana doświadczeń kulturowych pomiędzy uczestnikami z obu krajów, przeciwdziałanie uprzedzeniom i stereotypom. Realizowany projekt był szansą na obcowanie z innymi narodowościami i kulturami, to propagowanie otwartości, nauka i doskonalenie umiejętności językowych. Uczniowie z Niemiec mieli możliwość poznania tradycji i obyczajów w Polsce, mieli okazję poznania przyrodniczych walorów naszego kraju oraz rozwijania umiejętności pracy w grupie dwujęzycznej – nauka podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów. By osiągnąć zakładane cele i mieć pozytywny wpływ na wyżej wymienione problemy społeczne, uczestnicy wymiany brali udział w zajęciach lekcyjnych, pracowali metodą projektu i uczestniczyli w rożnych wydarzeniach kulturowo-sportowych.
W programie wymiany były między innymi:
• wycieczka do Warszawy, a tam zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, Stare Miasto, Łazienki Królewskie, Krakowskie Przedmieście, Muzeum Żydowskie
• wyjazd do Gierłoży i Świętej Lipki – Wilczy Szaniec – spotkanie z historią, koncert muzyki organowej
wyjazd do Białegostoku, zwiedzanie Pałacu Branickich i musical ”Skrzypek na dachu”
• rajd rowerowy - okolice Ełku
• spływ kajakowy 
• ścianka wspinaczkowa
• park linowy
• zwiedzanie okolicy – wycieczki pieszo
• warsztaty edukacyjne 
• praca metodą projektu 
• udział w zajęciach 
• wystawa sztuki nowoczesnej
• pożegnalne ognisko z muzyką na żywo

Rezultatem wymiany były odpowiedzi na problemy, czyli podniesienie świadomości i wiedzy młodzieży na temat innych kultur, poszerzenie horyzontów, podniesienie motywacji do nauki języków obcych, poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego, zwalczanie stereotypów, poznanie pięknych walorów miasta i okolic.
Młodzież z Zielonego pokazała swoim partnerom wymiany polską gościnność, nasz piękny kraj, miasto i szkołę. Wszystkie zaplanowane cele zostały zrealizowane, w pamięci pozostały piękne wspomnienia. Młodzież i nauczyciele bogatsi o doświadczenia i nowe przyjaźnie. Na wrzesień 2015 jest już zaplanowana rewizyta w południowo - zachodnim zakątku Niemiec tuż przy granicy z Francją.

Projekt mógł być realizowany dzięki wsparciu finansowemu Polsko Niemieckiej Organizacji Młodzieży.

Organizator wymiany i koordynator projektu: Ewa Gorlewska
Pomoc w realizacji projektu i zdjęcia: Marlena Skutnik
Opiekunowie grupy podczas wymiany: Daniel Potuszyński, Tomasz Kowalko, ks Marcin Koncewicz

/Ewa Gorlewska/

77 plików, ostatni dodany 29 maja 2015

Gimnastyka buzi i języka


P5150466.jpg

Dnia 15 maja 2015r. uczniowie klasy I „b” po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach logopedycznych w celu usprawniania narządów artykulacyjnych, doskonalenia słuchu fonematycznego oraz prawidłowej artykulacja głosek pod okiem p. Marii Łepkowskiej i p. Beaty Staniszewskiej. Podczas zabaw artykulacyjnych : „Baba w buzi”, „Minki” oraz „Język na defiladzie” dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i aktywnością. Ćwiczyły język przy użyciu lusterek oraz wybrzmiewanie głosek na „ślimaczku” . Zajęcia zakończyły się miłym akcentem w postaci niespodzianek rozdanym uczniom. Dziękujemy p. Marii Łepkowskiej za specjalistyczne, bardzo atrakcyjne zajęcia oraz poświęcony czas.

Beata Staniszewska

62 plików, ostatni dodany 25 maja 2015

Origami czarodziejski świat


P4250314.jpg

„Origami to czarodziejski świat, w którym każdy odkryje
dla siebie radość tworzenia”
(Zulal Ayture – Sheele)
W ramach Dni Otwartych Szkoły, dnia 25 kwietnia 2015r., odbyły się zajęcia plastyczne z orgiami dla najmłodszych i rodziców, które prowadziły: p. Beata Staniszewska i p. Katarzyna Pietruszewska. Zajęcia miały na celu rozwijać, kształtować, odkrywać talenty, zdolności i zainteresowania dzieci. Polegały na odpowiednim składaniu różnorodnych kompozycji płaskich z kolorowych kwadratów. Zastosowane ćwiczenia stworzyły atmosferę aktywności twórczej, dokładności i precyzji manualnej, rozwijały inicjatywę dziecka, zapewniały osiągnięcie sukcesu, motywowały do dalszej pracy a także uczyły dyscypliny. Prezentowane składanki cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców, sprawiły im radość i satysfakcję z wykonanej pracy.
Zachęcamy do dalszych zmagań z orgiami, ponieważ jest to ciekawa metoda wspierająca rozwój dziecka pobudzająca układ nerwowy, integrująca w czasie składania papieru pracę obu półkul mózgowych, doskonale rozwija koordynację wzrokowo- ruchową, pamięć, sprawność dłoni oraz logiczne myślenie. Dzięki temu dziecko odbiera wrażenia angażując wszystkie możliwe zmysły. Ta technika jest doskonałym sposobem miłego i pożytecznego spędzania czasu w rodzinie. Określa się ją jako metodę na sukces dziecka i dorosłego. Zachęcamy do jej stosowania w domu i życzymy wytrwałości oraz powodzenia.

Beata Staniszewska

18 plików, ostatni dodany 25 maja 2015

Wyjątkowy konkurs!!!


DSC07992.jpg

Dnia 9 maja 2015r. uczennice Maja Gutowska, Aleksandra Urbanowicz z klasy IVa
i Karolina Budzińska z VIa pod opieką pani Jolanty Rynkowskiej brały udział w III Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim dla uczniów klas IV- VI „Zaczarowany świat poezji Marii Konopnickiej”.
Odbył się on w Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wyjątkowy talent recytatorski, a ich interpretacje utworów M. Konopnickiej były niepowtarzalne. Organizatorzy zabrali uczestników i publiczność w baśniowy świat twórczości poetki.
W trakcie pracy komisji uczniowie i opiekunowie zostali zaproszeni do zwiedzenia tego wyjątkowego miejsca.
Nasza uczennica Karolina Budzińska z kl. VIa uzyskała wyróżnienie za recytację wiersza „Sposób na laleczkę”.
Przed drogą powrotną wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek do Mc Donald’s.
Z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do Ełku. Dziękujemy za wspaniałą zabawę.
Opracowała: Jolanta Rynkowska

6 plików, ostatni dodany 25 maja 2015

Młodzież z Oberkirch w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku


niemcy_006.jpg

W piątek (15 maja 2015) uczniowie klas I i II Liceum Ogólnokształcącego z ZSzS w Ełku wybrali się wraz z opiekunami: p. Ewą Gorlewską i p. Marleną Skutnik do Warszawy, aby przywitać młodzież z Hans-Furler Gymnasium w Oberkirch, która przyjechała do naszego kraju w ramach polsko – niemieckiej wymiany młodzieży.
Pierwsze wspólne popołudnie naszych uczniów i gości z Oberkirch było wypełnione licznymi atrakcjami zaaranżowanymi przez inicjatorkę wymiany, panią Ewę Gorlewską. Młodzież zwiedziła stolicę Polski pod opieką nauczycieli oraz profesjonalnego przewodnika, który opowiadał o historii miasta i pokazywał najciekawsze miejsca Warszawy. Kuliminacyjnym punktem dnia było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego i Łazienek Królewskich. Późnym wieczorem przywieźliśmy naszych gości do Ełku, gdzie spędzą pięć dni - wypełnionych kolejnymi atrakcjami.
Kolejne relacje z pobytu gości z Oberkirch już wkrótce.

/Marlena Skutnik/

19 plików, ostatni dodany 18 maja 2015

Pociąg do Europy


P1060661.jpg

W dniu 7 maja 2015 r. uczniowie kl. III b, I a, I c SPS wyruszyli kolejką wąskotorową po najbliższym nam regionie Mazur w ciekawą podróż zorganizowaną przez Muzeum Historyczne
w Ełku w ramach ogólnokrajowych Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Celem wyprawy było kształtowanie więzi emocjonalnej z “małą ojczyzną” oraz zdobywanie wiedzy o historii kolejnictwa. Podczas wycieczki dzieci zwiedziły unikalną lokomotywownię, skansen pszczelarski oraz pracownię rzeźb.
Stylowymi wagonikami, z uśmiechem na twarzy, uczestnicy wyruszyli “POCIĄGIEM DO EUROPY”. Miejscem postoju i docelowej atrakcji były Sypitki. Wszyscy integrowali się przy wspólnym ognisku piekąc kiełbaski. Posiłek oraz zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu są doskonałą formą wypoczynku, o czym świadczą uśmiechy na twarzach.
Ten wyjazd na długo pozostanie w pamięci i będzie z pewnością inspiracją do dalszego poznawania naszego regionu.
Organizatorom i pracownikom Ełckiej Kolei Wąskotorowej serdecznie dziękujemy,

G. Syrwid-Paszkowska, G. Sacharzewska, H. Borowa.

40 plików, ostatni dodany 15 maja 2015

Ełk - Perła Mazur


DSC07069.jpg

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „EŁK – PERŁA MAZUR”

Dnia 11 maja 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie „Ełk – Perła Mazur”, zorganizowanym przez SP nr 3 w Ełku. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Budzińska, Paulina Cholewińska oraz Michał Herman. W konkursie uczestniczyło pięć drużyn, które rywalizowały ze sobą w siedmiu konkurencjach. Każda z nich dotyczyła tematyki Ełku, sprawdzała wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu historii, topografii i symboli naszego miasta. Na konkurs dodatkowo każda z drużyn miała za zadanie przygotować pracę przestrzenną, przedstawiającą wybrany zabytek lub obiekt Ełku.
W tej konkurencji pomogli nam chętni uczniowie naszej szkoły, którzy zaangażowali się w wykonanie tego projektu. Uczniowie przygotowali bardzo pomysłowe prace, zrobione z kartonów, gliny, a nawet klocków lego. Spośród nich na największą pochwałę zasługują projekty:
- Karoliny Budzińskiej, która wykonała fontannę na Placu Jana Pawła II;
- Martyny Jaśkiewicz, ukazujący Wieżę Ciśnień;
- Pauliny Cholewińskiej i Kingi Kiryckiej, przedstawiający Ełcką Kolej Wąskotorową.
Ostatecznie ten ostatni projekt został wytypowany na konkurs i tym samym zdobył dla naszej drużyny maksymalną ilość punktów we wspomnianej konkurencji!

W konkursie „Ełk – Perła Mazur” reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni! Uczniowie otrzymali dyplom oraz nagrody. Do konkursu zostali przygotowani przez panią Joannę Gaworską.

Wszystkim uczniom, którzy wykonali prace przestrzenne serdecznie dziękujemy!!!

Joanna Gaworska

17 plików, ostatni dodany 14 maja 2015

Warsztaty dla najmłodszych


w_007.jpg

Dnia 29 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku odbyły się warsztaty dla najmłodszych. Jak co roku w zabawie uczestniczyły dzieci z klas I-III, oddziałów przedszkolnych ZSzS w Ełku oraz przedszkoli „Światełko” i „Słoneczko” . Kulminacyjnym momentem programu było przedstawienie zaprezentowane przez oddział 0a i klasę 5a pt. ”Kopciuszek” przygotowane pod czujnym okiem wychowawczyń pań Edyty Ostrowskiej i Anny Kuczyńskiej. Tegoroczne spotkania z bajką oraz językiem angielskim uświetniły także występy grupy tanecznej prowadzonej przez panią Helenę Borową oraz zabawy ruchowe przygotowane przez panią Katarzynę Pietruszewską. Uczniowie grupy przedszkolnej 0a zaprezentowali piosenki w języku angielskim, których nauczyli się podczas zajęć z języka angielskiego. Warsztaty miały na celu przybliżenie dzieciom języka angielskiego, osłuchanie się z językiem obcym oraz naukę poprzez zabawę. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym do naszej szkoły gościom i zapraszamy na kolejne warsztaty, które odbędą się w następnym roku.

Tekst i zdjęcia: Edyta Ostrowska

7 plików, ostatni dodany 14 maja 2015

Z wizytą u strażaków


P5080381.jpg

Dnia 8 maja 2015r. uczniowie z klasy I „b” odwiedzili Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku. Celem wycieczki było przybliżenie specyfiki zawodu strażaka. Dzięki życzliwości pracowników Straży Pożarnej, dzieci zostały oprowadzone po budynku i zapoznane ze sprzętem, jakiego używa się podczas akcji pożarniczych. Z zaciekawieniem oglądały węże, prądownice, radiostację i inne elementy wyposażenia. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki z włączonym sygnałem, w którym można było posiedzieć i z bliska zobaczyć jego wnętrze. Dużą atrakcją dla dzieci była również możliwość ubrania strażackich hełmów oraz próba „gaszenia pożaru”. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób należy przekazywać telefonicznie informację o zauważonym niebezpieczeństwie. Teraz już wiedzą, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, pomagają w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych i katastrof, udzielają pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę dotyczącą wielozadaniowej, odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka. To była bardzo ciekawa wizyta i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów. Być może niektórzy z nich w przyszłości zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.
Serdecznie dziękujemy strażakom za ciekawe, atrakcyjne przeżycia i przybliżenie specyfiki ich zawodu!

Beata Staniszewska

80 plików, ostatni dodany 12 maja 2015

Dzień w Oratorium


oratorium_017.jpg

W dniu 6 maja gościliśmy w Oratorium im. Św. Jana Bosko na osiedlu Baranki. Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 już po raz drugi odwiedzili to niezwykle przyjazne dzieciom i młodzieży miejsce. Wyjście poprzedzone było przygotowaniami. Każda klasa wybrała ulubiona bajkę i przygotowała się do konkursów związanych z bajkami i baśniami. W środę przygotowani przyszliśmy do szkoły, niektórzy zadbali o piękne stroje. Były więc skrzaty, wróżki no i oczywiście księżniczki. Po przyjeździe do Oratorium okazało się, że czekają tam już wolontariusze z listą zadań do wykonania dla każdego ucznia. Nie było łatwo! Ale większości udało się zebrać wszystkie potwierdzenia udziału w poszczególnych częściach konkursów.
Dzień zakończył się wspólnym posiłkiem, który bardzo smakował po tak intensywnej zabawie. Nasi sportowcy mimo niesprzyjającej aury wykorzystali czas na rozgrywki na boisku. Im naprawdę pogoda nie przeszkadza w treningach! Pozostałym deszcz także nie zepsuł humorów! We wspaniałych, radosnych nastrojach wróciliśmy do szkoły.
Dziękujemy serdecznie Księdzu Tadeuszowi Jareckiemu Proboszczowi Parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego oraz Księdzu Marcinowi Koncewiczowi za zaproszenie a wolontariuszom za zorganizowanie konkursów dla uczniów naszej szkoły.

Dorota Karpińska

18 plików, ostatni dodany 9 maja 2015

Zabawa w teatr


SAM_6946.jpg

88 plików, ostatni dodany 8 maja 2015

Lekcja przyrody


20150410_092346.jpg

Mali przyrodnicy z klasy Ob uczestniczyli w lekcji zorganizowanej przez klasę 2a.Starsi uczą młodszych" to jeden z pomysłów, by uatrakcyjnić naukę w szkole. Uczniowie przygotowali zajęcia przyrodnicze, które dotyczyły zasad zakładania ogródków na parapecie oraz opieki nad roślinkami. Nasi uczniowie klasy 2a wcielili się na chwilę w rolę nauczycieli, którzy w ciekawy sposób chcieli nauczyć swych młodszych przyjaciół – jak należy dbać o rośliny. Pokazali również okazy ciekawych roślin wiosennych oraz rosiczkę. Zajęciom towarzyszyło wiele emocji, jednak wyników twórczej pracy było mnóstwo. Mamy nadzieje, że uczniom z klas Ob zajęcia się podobały.

25 plików, ostatni dodany 8 maja 2015

VIb jest w finale mistrzostw województwa!


Obraz754.jpg

Klasa VI b wygrała mistrzostwa regionu warmińsko mazurskiego szkolnego związku sportowego szkół podstawowych w mini piłce nożnej chłopców. Turniej został rozegrany w Nidzicy i były to półfinał mistrzostw województwa szkół podstawowych. Nasza szkoła zagra w ścisłym finale gdzie wystąpią 4 najlepsze zespoły.

Oto wyniki:

SPS 6 Ełk 4:2 SP Nidzica
SPS 6 Ełk 6:0 SP Giżycko
SPS 6 Ełk 6:0 SP Szczytno

Skład zespołu:
Gajewski Kacper, Tymon Gutowski, Kamil Albo, Błażej Makar, Jakub Rusak, Filip Ryszkiewicz, Oskar Waszkiewicz, Jakub Lewandowski, Gabryś Rećko.

Trener Dariusz Ryszkiewicz
Opiekun Katarzyna Cholewińska

7 plików, ostatni dodany 7 maja 2015

Królowa Elżbieta II oczami Artystek z SPS 6 :)


wke_003.jpg

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, iż szkolny etap konkursu dla klas 4-6 SP 'Elżbieta II - Królowa Wielkiej Brytanii' wygrały:
Martyna Jaśkiewicz (klasa 5a), Karolina Niecikowska (klasa 5a) oraz Karolina Budzińska i Zuzanna Kunda (klasa 6a).
Jury w składzie: pani dyrektor Ewa Litman i pani wicedyrektor Dorota Karpińska, oceniało zgodność z tematem, walory artystyczne, estetykę i pomysłowość.
Prace wykonane przez naszych uczniów robią duże wrażenie. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymają oceny celujące od swoich nauczycieli języka angielskiego.
Portrety wykonane przez Martynę, Karolinę Niecikowską, Karolinę Budzińską i Zuzię zostaną wysłane do SP 9 w Ełku - gdzie będą reprezentowały naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym.

Gratulujemy & trzymamy kciuki za dalsze sukcesy młodych artystek :-)

-Marlena Skutnik-

4 plików, ostatni dodany 29 kwietnia 2015

Warsztaty plastyczne


20150425_121513.jpg

Dnia 25 kwietnia- w trakcie Dni Otwartych Szkoły- miały miejsce warsztaty plastyczne prowadzone przez panią Ewelinę Koniecko dla uczniów klas IV- VI. Przybyli uczniowie wykonywali wielkoformatowe prace plastyczne z użyciem różnych materiałów, m.in. różnego rodzaju kasz i makaronów, grochu, ryżu, wykałaczek, waty, bibuły. Po kilku godzinach pracy powstały krajobrazy wykonane z materiałów naturalnych.

7 plików, ostatni dodany 29 kwietnia 2015

Otwarta Sobota na sportowo


IMG_3267.jpg

Dnia 25.04.2015r podczas soboty otwartej, najmłodsze dzieci z klasy 1 i 2 SP, trenujący siatkówkę w szkółce siatkarskiej "Green Volley", zaprezentowały nabyte umiejętności w ćwiczeniach z balonikami. Trening przeprowadzili Pan Dariusz Maciorowski i Grzegorz Orzeł. Dodatkową atrakcję były ćwiczenia końcowe w formie zabaw, które przygotowała Pani Katarzyna Cholewińska.

37 plików, ostatni dodany 27 kwietnia 2015

Światowy Dzień Ziemi


P4220299.jpg

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Tego dnia uczniowie klasy I „b” postanowili zrobić prezent naszej planecie i posprzątali jej skrawek. Hasło przewodnie naszej akcji brzmiało "O przyrodę dbamy, jej przyjaciółmi się nazywamy!". W tym dniu przeprowadzone zostały także zajęcia wzbogacające wiedzę dzieci na temat ekologii, kształtowania właściwych postaw związanych z ochroną środowiska wśród najmłodszych oraz uświadamiające dzieciom, że codziennie powinniśmy myśleć o przyszłości planety, na której żyjemy, bo zależy ona od każdego z nas.

Beata Staniszewska

49 plików, ostatni dodany 27 kwietnia 2015

albumów: 95 stron: 4 1

rok szkolny 2013/2014
70 2268
Wyjazd uczniów klasy 2C L0 do Oberkirch w Niemczech


wyniana_lo_028.jpg

Dnia 21 Czerwca 10 osób z Kl.IIC wyjechało na polsko - niemiecką wymianę młodzieży do miasta Oberkirch zorganizowaną przez wychowawczynię p.Ewe Gorlewską. Wraz z nimi pojechała także p.Dorota Zabłocka nauczycielka j. angielskiego. Pełni entuzjazmu spotkaliśmy się o godz. 10.30 na stacji po czym wyruszliśmy z Ełku. W autokarze nie zabrakło dobrego humoru i żartów. Około godz. 11 dotarliśmy do Offenburga skąd odebrały nas rodziny u których mieliśmy spędzić tydzień. Każda z nich okazała się bardzo przyjazna i serdeczna.Każdy z nas był mile zaskoczony atmosferą jaka panuje w niemieckich rodzinach, a osoby które nas wybrały okazały się być bardzo zabawnymi i miłymi młodymi ludźmi.
Niedziela to dzień, który każdy spędził ze swoją rodziną, poznając ją i nawiązując z nią kontakt. Nazajutrz wraz z uczniem u którego przebywaliśmy spotkaliśmy się w szkole udając się na lekcje według ich planu. W ten sposób poznaliśmy ich tok nauczania. Dostaliśmy także plan, który przedstawiał szczegółowo co czeka nas w następujące dni tygodnia. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie miasta oraz na wzgórze, na którym położony był zamek. Drogę jaką przebyliśmy by tam dojść nie była porównywalna do tego co tam ujrzeliśmy. Mogliśmy podziwiać całe miasto, widok zapierał dech w piersiach. Miasto było otoczone pięknym górami pokrytymi zielenią. Wieczorem zmęczeni i nieco głodni, udaliśmy się do domów na kolację. Nazajutrz udaliśmy się na lekcje po czym pojechaliśmy do Strasburga we Francji gdzie nie tylko zwiedzaliśmy miasto lecz także odwiedziliśmy Parlament Europejski, Radę Europy po której zostaliśmy oprowadzeni i braliśmy udział w debacie na temat praw człowieka i agresji w mediach. To co tam ujrzeliśmy, na pewno przeszło nasze oczekiwania. Wąskie uliczki, pełne kawiarni i francuskiego szyku urzekłyby niejedne serce, przy czym zdobywając nasze. Każdy kolejny krok w głąb miasta upewniał nas w tym że wymiana to niesamowita przygoda. Po całym dniu pełnym wrażeń, pełni wiedzy na temat wielu zabytków, instytucji europejskich i ulic wróciliśmy do domu. Plan na środę zakładał przywitanie nas w urzędzie miasta przez prezydenta miasta zwiedzanie Freiburga oraz wolny czas dla nas na zwiedzanie i wyczekane zakupy. Zobaczyliśmy piękną Katedrę Najświętszej Marii Panny, która całkowicie nas urzekła i wiele innych równie pięknych miejsc. Po zakupach udaliśmy się jak zawsze na wieczorną kolację. We czwartek po śniadaniu oraz porannej toalecie udaliśmy się do szkoły a stamtąd pojechaliśmy do Europa Parku-największy w Niemczech i najpopularniejszy park rozrywki w Europie. Gdy go zobaczyliśmy od razu przypomniały nam się czasy dzieciństwa-pełno ogromnych rozmiarów kolejek, karuzel oraz bajkowych postaci zapierało dech w piersiach. Szaleliśmy tam do godziny 17, po czym udaliśmy się z powrotem do szkoły na oglądanie meczu oraz wspólnego grilla. Spędziliśmy miło czas przy dobrym jedzeniu, rozmowach i miłej atmosferze. Następnie udaliśmy się z naszymi partnerami do domów. W piątek rano udaliśmy się do szkoły na kilka lekcji ,następnie po zakupy na podróż do domu.Po zakupach robiliśmy wspólne projekty z młodzieżą z Niemiec- przez to poznawaliśmy ich obyczaje, system kształcenia próbowaliśmy obalić stereotypy na temat Polaków i Niemców. Po tym niestety musieliśmy pożegnać się z rodzinami-było nam bardzo przykro, ponieważ bardzo miło spędziliśmy czas z nimi. O godzinie 14 udaliśmy się do Offenburga po czym o godzinie 15.20 wyruszyliśmy autokarem do Ełku. Podróż była bardzo męcząca, lecz każdy był zadowolony, ponieważ w autokarze wymienialiśmy się pozostałymi wrażeniami. W sobotę o godzinie 17.50 w końcu byliśmy już w Ełku.
Ta wymiana była wspaniała! Jak mówi Patrycja Kuklińska : Jestem zadowolona z wymiany, było to bardzo ciekawe doświadczenie, miałam okazje zobaczyć jak żyje prawdziwa niemiecka rodzina oraz poznać ich obyczaje.
Na długo pozostanie nam w pamięci.

Izabela Worm uczennica kl. 2C - uczestniczka wymiany

28 plików, ostatni dodany 3 lipca 2014

Zakończenie roku szkolnego klas 6


koniec_6_019.jpg

19 plików, ostatni dodany 3 lipca 2014

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014


zss_kr_014.jpg

16 plików, ostatni dodany 30 czerwca 2014

Trzecia Ogólnopolska E-Spartakiada Dzieci i Młodzieży Szkolnej


DSC_0564.JPG

W dniu 06.06.2014 odbyła się Trzecia Ogólnopolska E-Spartakiada Dzieci i Młodzieży Szkolnej pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024. Jest to innowacyjny, unikalny i opatentowany system, który umożliwia uczniom uczestnictwo w tym samym rzeczywistym czasie w ogólnopolskich e-spartakiadach, czyli zawodach on-line, bez konieczności opuszczania swojego szkolnego boiska czy hali. Nieistotne zatem stało się oddalenie geograficzne szkoły i wiążące się z tym problemy, np. wydatki na podróże.
W spartakiadzie brała udział nasza Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6. Chłopcy z klasy 4-5 zaprezentowali się bardzo dobrze i zajęli wysokie miejsca wśród rówieśników z całej Polski. Uczniowie startowali w konkurencjach: skok w dal, bieg na 60 i 1000 metrów.
W próbie skoku w dal, w kategorii klas 5 startowało 310 uczniów z całej Polski. Najlepiej spośród naszych sportowców zaprezentowali się Rusak Jakub uzyskując bardzo wysokie 13 miejsce i Waszkiewicz Oskar, który uplasował się na 21 miejscu. Natomiast wśród uczniów , w tej samej próbie wzięło udział 226 uczniów z całej Polski. Opacki Mateusz i Sylwisty Kacper udowodnili , że są w ścisłej czołówce sportowców i zajęli odpowiednio 10 i 20 miejsce.
158 uczniów z klasy piątej przystąpiło do próby biegu na 1000m. W tej konkurencji nasza szkoła była w ścisłej czołówce. Kacper Łask zajął 2 miejsce, Murawski Piotr był 6, Ryszkiewicz Filip 11, Stelmaszuk Marcin uplasował się na 14 miejscu, Herbszt Nikodem był 16, Makar Błażej i Smoliński Maksymilian zajęli odpowiednio 20 i 27 miejsce. Wielkie brawa ! Wśród uczniów klas czwartych w konkurencji 1000m. wystartowało 99 uczniów. Najlepsi długodystansowcy Szkoły Podstawowej nr 6 to Opacki Mateusz- 15 miejsce, Sylwisty Kacper -20sty i Kalicki Aleksander, który był 27.
Konkurencja sprinterska, czyli bieg na 60m. przyniósł naszej szkole również wielką chwałę, gdyż jak w poprzednich konkurencjach, nasi uczniowie zostali sklasyfikowani w ścisłej czołówce. Wśród 384 piątoklasistów Waszkiewicz Oskar był 8, Rusak Jakub 14, Murawski Piotr 17, Lewandowski Jakub 25 i Bielski Bartek 33. Nasi czwartoklasiści nie chcieli wypaść gorzej od starszych kolegów i na 298 sprinterów z całej Polski, Usiak Jakub był 17, zaś Sylwisty Kacper był 40.
Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową Sportową nr 6 w Trzeciej Ogólnopolskiej E-Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Szkolnej pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024 : Rusak Jakub, Waszkiewicz Oskar, Stelmaszuk Marcin, Ryszkiewicz Filip, Murawski Piotr, Lewandowski Jakub, Bielski Bartek, Herman Michał, Makar Błażej, Łask Kacper, Herbszt Nikodem, Smoliński Maksymilian, Łochowski Jakub, Usiak Jakub, Sylwisty Kacper, Bugieda Kamil, Kalinowski Kamil, Kalicki Aleksander, Cybyla Kacper, Moldenhower Dominik, Olchowski Gabriel, Smoleński Bartek, Rymarczyk Dawid.
Wyniki III Ogólnopolskiej E- Spartakiady Dzieci i Młodzieży http://www.polskisport2024.pl/contest_public
Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy: Katarzyna Cholewińska i Tomasz Kowalko

35 plików, ostatni dodany 26 czerwca 2014

Przedstawienie kukiełkowe "Elinoria"


DSC_0024.JPG

17 plików, ostatni dodany 26 czerwca 2014

Ilustrowana bajka "Płaszcz"


DSC_0045.JPG

10 plików, ostatni dodany 26 czerwca 2014

Wycieczka 4a i 5a do Mrągowa


mragowo_013.jpg

Piątek 13-stego okazał się bardzo radosnym i pozytywnym dniem dla uczniów klasy 4a i 5a SPS 6. Wraz z wychowawczyniami / organizatorkami - p. Marleną Skutnik i p. Edytą Ostrowską oraz opiekunem p. Jarosławem Andrzejewskim, uczniowie udali się do miasteczka westernowego Mrongoville w Mrągowie.
Dzień był pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń: pokazy kowbojskie; pojedynek rewolwerowców; pokazy iluzji;
kino 5D; strzelanie z łuku; plac zabaw; płukanie złota; nauka tańca kowbojskiego.
Wesoła gromadka z SPS 6 zdobyła Dziki Zachód. Kolejne podboje - już w nowym roku szkolnym.

Marlena Skutnik

14 plików, ostatni dodany 22 czerwca 2014

Kolejne ciekawe lekcje przyrody i historii dla klas najmłodszych !!!


SAM_4771.JPG

Kolejne ciekawe lekcje przyrody i historii dla klas najmłodszych !!!
10 czerwca 2014 roku klasy 1a,2a i 2b ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 wyruszyły na wycieczkę do Łomży, Nowogrodu i Drozdowa. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem zwiedzili Skansen w Nowogrodzie oraz Muzeum Przyrody w Drozdowie. Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie ma charakter parku etnograficznego. Uczniowie zachwycali się zabudową ,,drewnianego osiedla puszczańskiego" na tle miejscowej przyrody. Muzeum Przyrody w Drozdowie prezentujące przyrodę dolin rzek Narwi i Biebrzy oraz historię Drozdowa: „Salon dworski”, „Trofea łowieckie”, Przyrodę Kotliny Biebrzańskiej” wywarło wielkie wrażenie na uczestnikach wycieczki. Wiele radości wszystkim dzieciom sprawił wspólny posiłek w McDonald’s oraz lody w Grajewie. Wspaniałe są takie lekcje!!!

Jolanta Gutowska, Teresa Mierzwińska, Grażyna Syrwid - Paszkowska

72 plików, ostatni dodany 13 czerwca 2014

Wiosna , wiosna na łące!!!


SAM_4667.JPG

Wiosna , wiosna na łące!!!
Wiosenna łąka w promieniach słońca – to była kolejna lekcja przyrody klasy 1a i 2a.
Mali obserwatorzy stwierdzili, że łąka cała zielona jest i kwitnąca.
Różne owady nad nią fruwają, ptaki głośno śpiewają i dzieci świetnie wypoczywają.
Zapraszamy wszystkich na zielone lekcje!!!

Jolanta Gutowska, Teresa Mierzwińska

12 plików, ostatni dodany 13 czerwca 2014

Teatr w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 !!!


SAM_4690.JPG

9 czerwca w naszej szkole mieliśmy okazję gościć Teatr Lalkowy z Warszawy, który przedstawił wszystkim dzieciom z klas 0-III historię ,, Tajemniczego Hipopotama”. Przedstawienie teatralne dostarczyło dzieciom rozrywki i zabawy, ale także było formą edukacji, tak kulturalnej jak i wychowawczej. Przedstawienie teatralne to niezapomniana przygoda dla naszych uczniów.

Jolanta Gutowska

24 plików, ostatni dodany 13 czerwca 2014

BEKO EŁK TRIATHLON


DSC_0793.JPG

W dniach 7-8 czerwca 2014r. odbyła się trzecia edycja BEKO EŁK TRIATHLON. Były to największe i najważniejsze zawody triathlonowe na dystansie olimpijskim w Polsce. Organizatorem tych zawodów była firma Sport Evolution Sp.j. z siedzibą w Warszawie, a partnerem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku.

W tym roku tej ogólnopolskiej sportowej imprezie towarzyszył konkurs „Doping z klasą”, który wspierał Urząd Miasta Ełku i Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz. Nasza szkoła jak się okazało przygotowała najciekawszy i najładniejszy punkt kibicowania wzdłuż trasy rowerowej. Piękna wizualizacja tego punktu była oprawiona ciekawymi występami uczennic z zespołów „Arabeski” i „Fair Play”. Całej prezentacji towarzyszyła radosna, zawierająca sportowe przesłanie muzyka, która w sposób szczególny zagrzewała wszystkich rowerzystów do walki o wygraną. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Przygotowali bardzo ciekawe materiały promocyjne w postaci barwnych plakatów i haseł zawierających promocję aktywnego i zdrowego stylu życia. Uczestnicząc w tym ważnym dla naszego miasta wydarzeniu sportowym uczniowie uczyli się kulturalnego i kreatywnego wspierania sportowców. W konkursie „Doping z klasą” zajęliśmy zaszczytne I miejsce, a główna nagroda w postaci bonu towarowego do Decathlonu na zakup sprzętu sportowego w wysokości 2000 zł przyniosła całej szkole ogromną radość.

Osoby odpowiedzialne za organizację punktu kibicowania: Katarzyna Klimach. Katarzyna Cholewińska – nauczycielki wychowania fizycznego

5 plików, ostatni dodany 13 czerwca 2014

Pantomima "Więzi"


pantomima_012.jpg

Pantomima „Więzi” wystawiona w Gimnazjum nr 3 w Ełku
Dnia 9 czerwca uczniowie LO i SP z Zespołu Szkół Samorządowych wystawili w Gimnazjum nr 3 w Ełku pantomimę „Więzi”. Miała ona charakter profilaktyczny. Dotyczyła problemu nadużywania alkoholu i prezentowała destrukcyjny wpływ tego zjawiska na więzi łączące rodzinę.
Pantomimę przygotowali: J. Lewandowska, D.Kasiborski, Z.Brzozowska, K.Balik, K.Ostapkiewicz, N.Krukowska, A.Stefanowicz, R.Kozikowski, P.Karwowski, I.Boruszewska, M.J anuszewska, K.Śliwowska, P.Wierciszewski pod kierunkiem pani D. Zabłockiej i E. Koniecko.

12 plików, ostatni dodany 12 czerwca 2014

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Mały Ilustrator"


maly_ilustrator06.JPG

Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego
dla klas 4 – 6
„Mały Ilustrator”

Konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas 4-6 miał miejsce w dniach 30.04.- 26.05.2014r. Zadaniem uczestników było wykonanie techniką dowolną ilustracji (format A4) do pracy pt.„Płaszcz” nagrodzonej (I miejsce) w Międzyszkolnym Konkursie Literackim dla klas 4-6 „Zostań bajkopisarzem” autorstwa Emilii Gróbarczyk z kl.VIc z SP 4.
Organizatorzy otrzymali 18 prac plastycznych wykonanych przez uczniów ełckich szkół podstawowych zgodnie z regulaminem konkursu.
Komisja wyłoniła cztery najlepsze prace będące ilustracjami baśni Emilii Gróbarczyk „Płaszcz” Ocenie podlegały: oryginalność pracy, zastosowana technika plastyczna, estetyka wykonania, zgodność z tematem baśni. Prace uczestników były na wysokim poziomie, wobec czego komisja miała trudny wybór.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: uczennica Joanna Babińska z kl. VI a - SPS 6
II miejsce: uczennica Monika Zambrowska z kl. IV c – SP 2
III miejsce: uczeń Kacper Zambrowski z kl. V c - SP 2
Wyróżnienie:
uczeń Kacper Śleszyński z kl. V b -SPS 6

Wręczenie dyplomów i nagród książkowych miało miejsce dnia 3.06.2014r. w bibliotece szkolnej.
Nagrodzone prace literackie i plastyczne zostaną wydane w publikacji książkowej.

Organizatorzy: Ewelina Koniecko, Hanna Tyszko

6 plików, ostatni dodany 12 czerwca 2014

„Chłopi” WŁadysława Reymonta w Teatrze Muzycznym w Gdyni


DSCN2874.jpg

„CHŁOPI” WŁADYSŁAWA REYMONTA W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI

Dnia 6.06.2014 r. po zauroczeniu się spektaklem „Lalka” na prośbę uczniów naszej szkoły został zorganizowany wyjazd tym razem na musicalową wersję „Chłopów” Wł. Reymonta. To również pierwsza próba opowiedzenia w musicalowy sposób tej słynnej lektury. Musical nawiązuje do polskiej tradycji i zachowuje swoją wartość literacką. W „Chłopach” Reymonta uczniowie odnaleźli wszystko to, co charakteryzuje społeczeństwo i jednostkę XX jak i XXI wieku. Młodzież miała niepowtarzalną okazję, aby na własne oczy zobaczyć łowickie, barwne kostiumy, które stanowiły piękną oprawę tego niezwykłego widowiska. W sposób szczególnie wyraźny zostaliśmy zapoznani z obrazem życia społeczności zamieszkującej wieś Lipce na przestrzeni czterech pór roku. Uczniowie podczas oglądania spektaklu spostrzegli wszystko to, co charakteryzuje ówczesne społeczeństwo i jednostkę. Zwrócili uwagę na różnorodność charakterów i zachowań bohaterów spektaklu. Obserwowali niesamowite przywiązanie ludzi do tradycji i gloryfikację pracy, która choć nie daje komfortowego życia to nadaje mu sens i rytm. Sam reżyser Wojciech Kościelniak o spektaklu powiedział te słowa: „Żyjemy w czasach, gdy narody szukają swojej odrębności, my też zaczynamy chwalić się tym, co jest nasze i niepowtarzalne”. Powstał spektakl mądry, świetnie zaśpiewany, bardzo dobrze wyreżyserowany, z polotem zagrany i zatańczony przez cały zespół Teatru Muzycznego w Gdyni.
To, że pisarz otrzymał za ten utwór Nagrodę Nobla w 1924 roku jest jeszcze dodatkowym faktem, aby to wybitne dzieło zobaczyć. „Chłopi" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka mają już miejsce w historii polskiego musicalu.
Wycieczka nasza obfitowała również i w inne ciekawe atrakcje. Zatrzymaliśmy się w Sopocie, gdzie podziwialiśmy urzekającą scenerię miasta. Naszą szczególną uwagę zwróciła architektura Krzywego Domku oraz najdłuższego w Europie mola o drewnianej konstrukcji. W Gdyni natomiast byliśmy w niezwykłym miejscu jakim jest Akwarium Gdyńskie. Podziwialiśmy tam niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych stron świata. Była to ciekawa lekcja przyrody.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Katarzyna Cholewińska, Grzegorz Orzeł, Anna Rutkowska

15 plików, ostatni dodany 12 czerwca 2014

Ełckie Targi Edukacyjne


DSC00977.jpg

TARGI EDUKACYJNE 2014

Dnia 27.05.2014 r. przy ełckim Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym odbyły się XII Targi Edukacyjne zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Ełku. W jednym miejscu szkoły ponadgimnazjalne i placówki oświatowe zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną. Na każdym etapie naszego życia podejmujemy ważne decyzje, nierzadko takie, które mają wpływ na nasze dalsze losy. Takim właśnie wyborem jest na pewno wybór szkoły i dalszej drogi rozwoju intelektualnego. W podjęciu tej trudnej i ważnej decyzji na pewno pomaga udział w Targach Edukacyjnych, gdzie spotykamy nauczycieli i zapoznajemy się z opinią uczniów na temat interesującej nas placówki. W tym roku nasza szkoła przygotowała wyjątkowo atrakcyjną ofertę edukacyjną dla wszystkich gimnazjalistów. Przygotowując ją zwróciliśmy uwagę na indywidualne predyspozycje i zainteresowania przyszłych uczniów. Stoisko naszej szkoły prezentowało się bardzo atrakcyjnie i profesjonalnie, przyciągając uwagę wszystkich zwiedzających. Pięknie wyeksponowane zdjęcia ukazywały nasze liczne sukcesy, osiągnięcia w nauce i sporcie oraz prowadzoną z powodzeniem współpracę międzynarodową, która we współczesnym kształceniu stwarza niepowtarzalną szansę wymiany doświadczeń. Interesująco przygotowana prezentacja multimedialna ukazała największe atuty naszej szkoły i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Odwiedzający naszą wystawę mogli dowiedzieć się, że dysponujemy między innymi: wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, bogatą bazą środków dydaktycznych, programami komputerowymi dostosowanymi do potrzeb edukacyjnych szkoły, klasopracowniami, siłownią, odnowioną salą gimnastyczną, kompleksem sportowym „Orlik”, biblioteką wyposażoną w pozycje książkowe dla uczniów, nauczycieli i rodziców, świetlicą szkolną oraz stołówką. Jednak najcenniejsze okazały się bezpośrednie rozmowy gimnazjalistów z uczniami naszej szkoły. Byli oni najlepszym źródłem informacji i skutecznie pomagali gimnazjalistom w podjęciu wyboru.
Prezentacja naszej szkoły cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół gimnazjalnych, ich rodziców, nauczycieli oraz innych osób przybyłych na tegoroczne targi.


Koordynatorem przygotowań naszej wystawy była wicedyrektor szkoły: Pani Dorota Karpińska.
Nauczyciele wychowania – fizycznego odpowiedzialni za przygotowanie i przedstawienie prezentacji szkoły to: Katarzyna Klimach, Jarosław Andrzejewski i Grzegorz Orzeł.
Osoby współpracujące – Edyta Ostrowska – nauczycielka języka angielskiego i niemieckiego, Iwona Jastrzębska – nauczycielka w bibliotece szkolnej.
W tworzeniu prezentacji szkoły udział brali uczniowie naszej szkoły, którym należą się szczególne podziękowania:
Natalia Krukowska, Monika Januszewska, Izabela Boruszewska, Maciej Niedźwiedzki, Paweł Wierciszewski, Marcin Fiedorczyk – uczniowie klasy IIB1, Julia Skrodzka – uczennica klasy IA, Julia Andruszkiewicz – uczennica klasy IC.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Klimach

24 plików, ostatni dodany 31 maja 2014

Obchody 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej


strona_glowna.JPG

W czwartek, 22 maja bieżącego roku w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej - „Quiz o Europie”. Wzięły w nim udział drużyny z klas IV-VI Szkoły Podstawowej Sportowej. Uczestnicy zmierzyli się z sześcioma zadaniami, wśród których m.in.: rozwiązywali test o Unii Europejskiej, projektowali plakat o tematyce europejskiej oraz rozpoznawali najsłynniejsze zabytki wybranych krajów UE. Uczniowie w potyczkach konkursowych musieli wykazać się nie tylko wiedzą na temat Unii Europejskiej, ale także dużą kreatywnością i umiejętnościami plastycznymi. W konkursie I miejsce zajęła drużyna z klasy VIb, II miejsce uczniowie klasy IVc, natomiast III – przedstawiciele klasy Vb. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki o tematyce Unii Europejskiej. Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy!
Zwieńczeniem szkolnych obchodów 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej była uroczysta akademia, która odbyła się w środę - 28 maja. Uroczystość miała charakter wyjątkowy. Składała się bowiem z dwóch zasadniczych części. W pierwszej z nich w wielkim skrócie została przedstawiona droga przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz podstawowe informacje na temat tej organizacji. Następnie w myśl europejskiego motta „Zjednoczeni w różnorodności” uczniowie za pomącą ciekawych, rymowanych wierszy zaprezentowali architekturę i obyczajowość Polski oraz jej europejskich sąsiadów: Litwy, Słowacji, Czech i Niemiec. W ten sposób ukazali te państwa jako kraje unijne, zachowujące jednocześnie swoją tożsamość narodową.
W drugiej części akademii odbyło się krótkie przedstawienie pod tytułem „Więzi”, w którym uczniowie ukazali szczególną wartość rodziny we współczesnym świecie. Do pokazu zostali przygotowani przez panią Ewelinę Koniecko i Dorotę Zabłocką.
„Quiz o Europie” oraz akademia z okazji 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej była efektem projektu edukacyjnego pod tytułem „Jedność w różnorodności” – Polska z sąsiadami za pan brat, realizowanego w ramach „Naszych Pasji”, w II semestrze bieżącego roku przez uczniów liceum ogólnokształcącego. Jego autorkami były: pani Joanna Gaworska i pani Małgorzata Kosieradzka.

Joanna Gaworska, Małgorzata Kosieradzka

23 plików, ostatni dodany 29 maja 2014

Piknik Rodzinny, jeszcze kilka zdjęć


DSC09634.JPG

15 plików, ostatni dodany 31 maja 2014

Piknik Rodzinny


-50-.jpg

48 plików, ostatni dodany 29 maja 2014

Piknik Rodzinny, kolej wąskotorowa, ognisko


SAM_4476.JPG

Oj, działo się działo!!!

W sobotę 24.05.2014 w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku odbywały się różne uroczystości związane z obchodami Dni Rodziny. Na początek uczniowie z klas 0-VI przygotowali występ dla rodziców. Było super wszyscy tańczyli, śpiewali i grali. Następnie dzieci z rodzicami korzystali z atrakcji przygotowanych na świeżym powietrzu. Był dmuchany zamek, przejażdżki kucykami, konkursy, grochóweczka i pyszne smakołyki przygotowane przez dzieci i rodziców. Największą frajdę sprawił jednak przejazd Koleją Wąskotorową oraz wspólne ognisko i zabawy na świeżym powietrzu. Odwiedziliśmy również w tym dniu pracownię ełckich rzeźbiarzy. Ta sobota na długo zapadnie nam w pamięci!!!

Jolanta Gutowska

63 plików, ostatni dodany 28 maja 2014

Warsztaty - angielski na wesoło


10155425_10203698191523962_4730101019486062098_n.jpg

W Zespole Szkół Samorządowych w Ełku po raz kolejny odbyły się warsztaty przeprowadzone w języku angielskim przez panią Edytę Ostrowską- nauczycielkę języka niemieckiego i angielskiego. W zabawie uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych ZSzS w Ełku oraz przedszkoli „Światełko”, „Słoneczko” oraz „Niezapominajka”. Warsztaty obejmowały cykl zabaw ruchowych ( gra w kolory, tańce) oraz naukę słownictwa i piosenek w języku obcym. Kulminacyjnym momentem programu było przedstawienie przygotowane przez klasę 4 a pt. ”The Wishing Fish”. Historia luźno powiązana z bajką „O rybaku i złotej rybce” przedstawia historię dziewczynki, która nie lubiła pracować i swoim nierozważnym życzeniem sprowadza na siebie i swoją rodzinę nieszczęście.
Warsztaty miały na celu przybliżenie dzieciom języka angielskiego, osłuchanie się z językiem obcym oraz naukę poprzez zabawę. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym do naszej szkoły gościom i zapraszamy na kolejne warsztaty, które odbędą się w następnym roku.

Tekst i zdjęcia: Edyta Ostrowska

5 plików, ostatni dodany 12 maja 2014

Realizacja projektu szkoła współpracy


photo_007.jpg

Realizacja projektu „ Szkoła Współpracy” przyniosła wymierne efekty.
W dniu 8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się dwa spotkania z panem Ireneuszem Dzienisiewiczem, który w niezwykle ciekawy i zajmujący sposób przedstawił uczniom klas Vi VI Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku oraz uczniom klas I i II liceum ogólnokształcącego swoją wyprawę do Tajlandii. Prezentacja ubarwiona była wspaniałymi zdjęciami. Uczniowie poznali w zarysie historię, zabytki, religię, roślinność i zwierzęta zamieszkujące tak daleki nam zakątek świata. Wszyscy zebrani z zainteresowaniem słuchali opowieści pana Ireneusza, który jest wytrawnym podróżnikiem i potrafił pięknie przekazać wrażenia z odbytej podróży. Jego słowa z pewnością zapadły w pamięć wielu uczniów.
Dziękujemy Panu I. Dzienisiewiczowi za wspaniałą lekcję geografii i przyrody oraz pani Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Iwonie Drażba za udostępnienie sali konferencyjnej.

Dorota Karpińska

7 plików, ostatni dodany 12 maja 2014

W gościnnym oratorium im. św. Jana Bosko


photo_019.jpg

7 maja 2014 r. wszyscy uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 wzięli udział w terenowych lekcjach poświęconych poznawaniu przyrody Ełku i okolic.
Zajęcia rozpoczęły się wycieczką obrzeżami rzeki i jeziora, obserwacją występującej tam roślinności, ptaków i owadów.
Główną częścią projektu były zajęcia w niezwykle gościnnym Oratorium im. Św. Jana Bosko w Parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego. Uczniowie naszej szkoły uczyli się poprzez zabawę, rozegraliśmy także mecze siatkówki i piłki nożnej. Uczniowie wykonywali prace plastyczne, malowali, tańczyli i śpiewali. Nikt się nie nudził, a co najważniejsze wszyscy dowiedzieli się dużo o naszym regionie, jego walorach i o występującej tu faunie i florze.
Wizytę w Oratorium zakończyliśmy wspólnym grillowaniem. Pogoda i humory dopisały!

Dziękujemy Księdzu Marcinowi Koncewiczowi za zaproszenie i pomoc w realizacji projektu.

Dorota Karpińska

19 plików, ostatni dodany 12 maja 2014

Wycieczka do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji


SAM_4246.jpg

KOLEJNE CIEKAWE LEKCJE W TERENIE !!!
Tym razem mali ekolodzy z klas I-III Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku skorzystali z lekcji edukacji ekologicznej przygotowanej przez pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. W czasie zajęć na ujęciu wodnym i oczyszczalni ścieków uczniowie poznali, jaką drogę pokonuje woda do naszych domów i co się z nią później dzieje. Uczniowie porównywali jakość wody mineralnej kupionej w sklepie i wody z kranu. Po degustacji kazało się, że ełcka kranówka jest znacznie lepsza. Później na wszystkich czekały jeszcze inne atrakcje – zawody sportowe z wykorzystaniem wody oraz zabawy z piłką. Wszystkie konkurencje wygrały pierwszaki!!! Na zakończenie wizyty na wszystkich czekała niespodzianka – każdy uczestnik wycieczki otrzymał upominki: piłeczki, długopisy i słodycze.
Dzieci do szkoły wracały pełne wrażeń i we wspaniałych humorach. Dzięki tej wycieczce uczniowie dowiedzieli się, że należy oszczędzać wodę, bo to wielki skarb!!!
Jolanta Gutowska Teresa Mierzwińska

281 plików, ostatni dodany 12 maja 2014

Majówka we Wrocławiu


w_-61-.jpg

W dniach 28 - 30 kwietnia 2014 grupa uczniów z klasy 2C Licuem Ogólnokształcącego pod opieką nauczycielek p. Ewy Gorlewskiej (organizatorki wyjazdu) i p. Marleny Skutnik wybrała się na wycieczkę do Wrocławia.
Przed-majówkowy wyjazd na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników. Program wycieczki wypełniony był mnówstwem turystycznych atrakcji. Zwiedziliśmy najstarszą część miasta - Ostrów Tumski; Rynek wrocławski; ogród botaniczny. Udało nam się 'wyśledzić' rozrzucone po całym mieście wrocławskie krasnale, które stały się integralną częścią przestrzeni miejskiej oraz zjawiskiem społecznym. Podziwialiśmy Panoramę Racławicką, Halę Stulecia, Fontannę Multimedialną, Mostek Zakochanych, najmniejsze kamieniczki połączone arkadą - Jaś i Małgosia bez Baby Jagi; katedry, zabytkowe kościoły i Uniwersytet Wrocławski.
M. Skutnik

13 plików, ostatni dodany 5 maja 2014

Konkurs Recytatorski


Obraz_088.jpg

Dnia 24 kwietnia 2014 roku w ZSS odbył się konkurs recytatorski „Wiersze znane i nieznane Jana Brzechwy”
Uczestniczyli w nim uczniowie klas 0 – 1. Łącznie brało udział czternastu uczniów.
Do konkursu została powołana komisja, w skład której wchodziły: pani Dorota Karpińska oraz pani Hanna Tyszko.
Konkurs rozpoczął się o godzinie 13.15. Odbywał się w bibliotece szkolnej,
w której zgromadzili się uczniowie z opiekunami, dyrekcja ZSS, członkowie komisji.
Zadaniem uczniów było zaprezentowanie wybranego wiersza z twórczości Jana Brzechwy. Po zakończeniu komisja konkursowa udała się na naradę. W tym czasie uczestnicy wraz z opiekunami mogli posilić się ciasteczkami.

Laureatami konkursu recytatorskiego zostali:

Klasa I
I miejsce uczennica Gaja Jastrzębska
II miejsce uczennica Natalia Klimach
III miejsce uczennica Natalia Szutkowska

Klasy 0
I miejsce uczennica Lena Rutkowska
II miejsce uczennica Tola Jastrzębska
III miejsce uczennica Patrycja Żytyniec

Poprzez kontakt z utworami Jana Brzechwy jego twórczość została wśród uczniów spopularyzowana. Uczestnicy udoskonalili umiejętności recytatorskie.
Każdy otrzymał nagrodę książkową oraz dyplom upamiętniający miłe chwile spędzone w bibliotece.
Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy.
Mamy nadzieję, że konkurs recytatorski klas 0 – 1 zagościł już na dobre
w kalendarzu imprez naszej szkoły.Organizatorzy:
Małgorzata Zdankowska
Katarzyna Pietruszewska
Hanna Tyszko

51 plików, ostatni dodany 5 maja 2014

Deutsch Wagen Tour


-64-.jpg

Deutsch Wagen Tour to projekt realizowany przez Goethe Institut w Warszawie, którego głównym celem jest motywowanie uczniów do nauki oraz zainspirowanie nauczycieli do wprowadzania niekonwencjonalnych metod i nauki poprzez śmiech i zabawę. Lektorzy z Goethe Institut jeżdżąc po całym kraju prezentują szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka niemieckiego. Pięć niezwykłych kolorowych samochodów ruszyło w trasę po naszym kraju w 2009 roku z misją dotarcia do najdalszych jego zakątków. Animatorzy projektu przeprowadzają warsztaty z młodzieżą przy pomocy starannie wybranych materiałów dydaktycznych.
Na specjalne zaproszenie pani Ewy Gorlewskiej – nauczycielki języka niemieckiego z Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku, 26 kwietnia 2014 ‘Zielone Liceum’ miało niepowtarzalną okazję gościć panią Magdalenę Jurowską – lektorkę z Goethe Institut. Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych oraz ełckich gimnazjów wzięli udział w warsztatach językowych prowadzonych przez panią Magdalenę.
Spotkanie rozpoczęła oficjalnym powitaniem pani Ewa Litman, dyrektor ZSzS w Ełku. Następnie wszyscy zgromadzeni goście wysłuchali piosenki ‘Vom Selben Stern’ zespołu Ich Und Dich w wykonaniu Natalii Piorunek i Karoliny Sulimy, uczennic klasy III LO. Wiersz ‘Das macht SpaB’ Josepha von Eichendorf zaprezentowała Paulina Surażyńska z klasy IB1 LO. Wydarzenie uświetniły występem tanecznym uczennice klasy szóstej Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku przygotowane przez panią Katarzynę Klimach.
Emocjonującym punktem programu było rozstrzygnięcie dwóch konkursów międzyszkolnych: Na najładniejszy plakat ‘ Eine Entdeckungsreise durch die deutschsprachigen Lander’, w którym pierwsze miejsce zajął Damian Gross - z Gimnazjium nr 3; drugie Edyta Grygo i Zuzanna Gardocka z Zespołu Szkół Samorządowych i trzecie Natalia Pieńczykowska z Gimnazjum nr 3 w Ełku. Drugi konkurs: ‘Aktuelles Deutschlandsbild’ dotyczył najciekawszej prezentacji multimedialnej, a najlepszą prezentację przygotował Adam Górski z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Drugie miejsce zajęła Sandra Boguta z Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku, a trzecie Magdalena Gwiazdowska z Zespołu Szkół Nr 3 w Ełku.
Warsztaty przeprowadzone przez panią Magdalenę Jurowską to dla wszystkich uczniów inspirująca, a przede wszystkim niekonwencjonalna lekcja języka niemieckiego, która odbyła się w radosnej, przyjaznej atmosferze. Spotkanie, w którym wzięła udział młodzież ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych w ZSzS w słoneczne, sobotnie popołudnie. Deutsch-Wagen-Tour pokazuje , że nauka języka niemieckiego nie musi być nudna i że jest to świetna zabawa. Oprócz nowych słówek, uczniowie poznali też wiele faktów na temat Niemiec.
Więcej na temat projektu można przeczytać na stronie http://www.deutsch-wagen-tour.pl/.
Organizacją Deutsch Wagen Tour w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku zajęła się wspomniana już germanistka - pani Ewa Gorlewska, a w organizacji przedsięwzięcia pomogli jej:
Dyrekcja ZSzS w Ełku oraz nauczyciele: Ewelina Koniecko, Marlena Skutnik, Hanna Tyszko, Tomasz Kowalko, Zygmunt Sikorski, Katarzyna Zastocka, Katarzyna Kilmach, Dorota Zabłocka. Wielkie podziękowania należą się także wspaniałym uczniom z Zespołu Szkół Samorządowych oraz z ełckich gimnazjów. Bez pomocy tych osób impreza nie odbyłaby się.

tekst i zdjęcia: Marlena Skutnik

23 plików, ostatni dodany 28 kwietnia 2014

Żyjmy zdrowo na sportowo


DSC06463.jpg

7 plików, ostatni dodany 5 maja 2014

W poszukiwaniu Króliczka Wielkanocnego


photo_007.jpg

W poszukiwaniu Króliczka Wielkanocnego
16 kwietnia uczniowie klasy 4 a udali się pod opieką pani Edyty Ostrowskiej oraz pani Anny Rutkowskiej na wycieczkę krajoznawczą na Żółte Piaski, gdzie poszukiwali upominków od wielkanocnego zajączka. Zabawa była wyśmienita a pogoda dopisała. Uczniowie „buszowali” wśród drzew i traw odnajdując schowane pośród nich słodycze. Każdy z nich miał okazję wykazać się zmysłem tropiciela. Najbardziej wytrwałym poszukiwaczem okazała się Karolina Niecikowska, która odnalazła główną nagrodę- czekoladowego króliczka.
Wspaniałą zabawę zorganizowała pani Edyta Ostrowska.
Tekst i zdjęcia : Edyta Ostrowska

8 plików, ostatni dodany 25 kwietnia 2014

Dziecięcy Konkurs Recytatorski "Przez Różową Szybkę"


SAM_3564.jpg

22 plików, ostatni dodany 14 kwietnia 2014

Z wizytą w Muzeum Historycznycm - Obrzędy i zwyczaje Świąt Wielkanocy


SAM_3518.jpg

67 plików, ostatni dodany 14 kwietnia 2014

albumów: 70 stron: 3 1

rok szkolny 2012/2013
62 1844
koniec roku szkolnego LO


koniec_roku_023.jpg

23 plików, ostatni dodany 28 sierpnia 2013

Koniec roku szkolnego klas 6 - 27 czerwca


koniec_-43-.jpg

37 plików, ostatni dodany 5 lipca 2013

MIędzyszkolny Konkurs Literacki


DSC07867.JPG

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POETĄ”
Dnia 29 maja 2013 r. rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs Literacki
„ I ty możesz zostać poetą”. Celem konkursu było pobudzenie wrażliwości poetyckiej, stworzenie literackiej przygody dla dzieci i młodzieży oraz promocja utalentowanych młodych literatów. Organizatorami konkursu były nauczycielki Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6, p. Hanna Tyszko i p. Jolanta Rynkowska. Nadesłano 62 utwory literackie o różnej tematyce.
Do konkursu została powołana komisja, w skład której wchodziły panie: Małgorzata Pieńkowska nauczyciel języka polskiego w gimnazjum, której znane są utwory w środowisku miłośników poezji i Ewelina Koniecko nauczyciel języka polskiego.
Laureatami konkursu zostali uczniowie:
I miejsce- Maja Marta Piekarska, lat 12, ze Szkoły Podstawowej nr 5, wiersz „Rzewna królewna”.
II miejsce- Aleksandra Guziejko, lat 12, ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Stradunach, wiersz „Ucieczka”.
III miejsce- Dominika Olechnowicz, lat 12, ze Szkoły Podstawowej nr 3, wiersz „Wiosenny czarodziej”.
Wyróżnienia komisja przyznała następującym uczestnikom:
SP nr 6 Mya Kulbacki, lat 12, wiersze „Przyjacielska odwaga”, „Psotniki”
SP nr 7 Dominika Budzińska, lat 11, wiersz „Wiosenne rady”
SP nr 3 Zuzanna Szuluk, lat 11, wiersze „Wiosna”, „Sen siostry”
SP nr 5 Lidia Kruszewska, lat 12, wiersz „Leśna biesiada”
Laureaci konkursu otrzymali interesujące książki i drobne upominki. Po uroczystym wręczeniu nagród organizatorzy zaprosili zebranych gości (uczniów, rodziców i nauczycieli) na drobny poczęstunek.

9 plików, ostatni dodany 21 czerwca 2013

Festyn Rodzinny w naszej szkole


festyn_rodzinny_029_.jpg

28 plików, ostatni dodany 17 czerwca 2013

Umwelt Festival


scena_-5-.jpg

30 maja 2013r grupa jedenastu osób z Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku wyruszyła w podróż na trasie Ełk – Warszawa – Berlin. Wyjazd do stolicy Niemiec był ukoronowaniem dwuletniej współpracy z Grüne Liga– niemiecką ekologiczną organizacją pozarządową. Tegoroczny projekt prowadzony przez nauczycielki języka angielskiego i języka niemieckiego – p. Marleną Skutnik i p. Edytę Ostrowską dotyczył nawyków żywieniowych i eko-transportu w Polsce. W projekcie wzięli udział uczniowie z pierwszych i drugich klas Liceum Ogólnokształcącego: Edyta Ziarko, Jakub Sierzputowski, Kuba Wyrzykowski, Patryk Kubrak, Patrycja Mioduszewska, Natalia Sternik, Mikołaj Piela, Paula Konopka, Mateusz Romatowski, Tomasz Siedlecki, Aleksandra Prochorów, Nikolina Sienkiewicz, Rafał Kozikowski, Julia Stefanowicz, Agata Stefanowicz i Mateusz Kurza. Szczegółowe relacje z kolejnych etapów projektu można przeczytać i obejrzeć na stronie Zespołu Szkół Samorządowych, w zakładce ‘Go Green In Berlin’ (http://zss.elk.pl/readarticle.php?article_id=106).
Wyjazd do Berlina to udział w Umwelt Festival – festiwalu ekologicznym, w którym uczestniczą przedstawiciele wielu krajów europejskich i nie tylko. Zespół Szkół Samorządowych z Ełku był jedynym przedstawicielem z Polski. Mieliśmy możliwość zaprezentować efekty naszej pracy podczas warsztatów tematycznych oraz przed większą publicznością – na scenie. Część naszej ekipy otrzymała zaproszenie na spotkanie z niemieckim ministrem środowiska, Peterem Altmaier’em – które zakończyło się krótkim rajdem rowerowym po głównej ulicy miasta. Po rajdzie udało nam się także przez chwilę porozmawiać z tym znanym politykiem i chyba wzbudziliśmy niemałą sympatię, czego efektem były pozdrowienia ‘Dla przyjaciół z Polski’ przesłane przez ministra ze sceny, na której oficjalnie otwierał festiwal. Relację i zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć na niemieckiej stronie rządowej www.bmu.de (http://www.bmu.de/service/fotos-und-filme/fotogalerien/detailview/gallerypage/0/?tx_cpsbmugallery_pi1[showUid]=49580&tx_cpsbmugallery_pi1[backPid]=1&tx_cpsbmugallery_pi1[image]=8&cHash=7885894311dab69aa12faa0b7b08b257).
Oprócz reprezentowania Ełku w stolicy Niemiec, udało nam się znaleźć trochę czasu na zwiedzanie Berlina. Zwiedzanie zaczęliśmy od Berliner Dom. Spacerowaliśmy słynnym Alexander Platz. Widzieliśmy Fernsehturm (Wieżę TV), Rathaus, Charlottenburg, Brandenburger Tor, Reichstag. Odwiedziliśmy też siedzibę Grune Liga w centrum miasta. Ostatnim punktem wizyty w Niemczech było spotkanie w szkole Wedding Schule – z którą będziemy współpracować w nowym roku szkolnym.
Nasz pierwszy wyjazd do Berlina był możliwy dzięki wsparciu finansowemu następujących organizacji: Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży; Centrum Integracji Społecznej; Urząd Miasta Ełk; Biuro Organizacji Pozarządowych; Ełckie Stowarzyszenie Ekologiczne. Serdecznie dziękujemy za pomoc w tym ważnym przedsięwzięciu.

Marlena Skutnik

22 plików, ostatni dodany 10 czerwca 2013

Mazurskie Święto Tańca - przegląd dziecięcych zespołów tanecznych


P1070557.jpg

16 plików, ostatni dodany 10 czerwca 2013

4a i 4b w Olsztynie


olsztyn_-26-.jpg

W słoneczny poniedziałek (20 maja 2013) klasa 4a i 4b wybrały się wraz z
wychowawczyniami p. Marleną Skutnik i p. Katarzyną Cholewińską na
wycieczkę do Olsztyna.
Od samego rana wszystkim dopisywał dobry humor. Pierwszym obiektem, do
którego udali się uczestnicy wycieczki było Olsztyńskie Planetarium
Astronomiczne - drugie co do wielkości planetarium w Polsce będące
siedzibą Federacji Miast Kopernikowskich. Obejrzeliśmy tam film o
zjawiskach astronomicznych. 'Najbardziej podobało mi się planetarium.
Można było zobaczyć, jak piękne są gwiazdy i dowiedzieć się wielu
ciekawostek', relacjonuje Natalia Safiejko, uczennica klasy 4a.

Kolejnym przystankiem było Obserwatorium Astronomiczne na wzgórzu św.
Andrzeja (najwyższym (143 m n.p.m.) wzniesieniu dawnego Olsztyna). 'Na
wycieczce najbardziej podobało mi się Obserwatorium. Zobaczyliśmy tam
wiele urządzeń, których używał Mikołaj Kopernik. To była udana
wycieczka', podsumowała Zuzanna Kunda z klasy 4a.

Po spacerze olsztyńską starówką, którą od najpiękniejszej strony
pokazała nam pani przewodnik, udaliśmy się na obiad. Po energetycznym
posiłku nasz wesoły autokar wyruszył do Ełku.

Organizatorzy wycieczki: Katarzyna Cholewińska i Marlena Skutnik.
Opiekunowie: K. Cholewińska, M. Skutnik, Edyta Ostrowska, Jarosław
Andrzejewski.

16 plików, ostatni dodany 28 maja 2013

Miłośnicy zwierząt z zerówki


DSCF1188.jpg

Miłośnicy zwierząt
W minionym tygodniu najmłodsze dzieci z kl. „0”a odwiedzili nietypowi goście. Nasi „zerówkowicze” wraz z mamami przynosili swoje zwierzątka domowe. Gościły u nas i te bardziej znane, jak chomiki, żółw wodno-lądowy, ale i te bardzo egzotyczne jak kameleon i jaszczurka agama. Właściciele zwierzątek chętnie opowiadali nam o zwyczajach swoich pupili, ale także o sposobie odżywiania się, opieki i pielęgnacji. Pozostałe dzieci wykazały się dużą delikatnością i troską w stosunku do zwierząt.
Dzięki tej niecodziennej lekcji dzieci dowiedziały się m.in., że kameleony, aby ugasić pragnienie spijają wodę ze zroszonych liści a żółwie wbrew przekonaniu wcale nie są takie powolne! Dużą ciekawostką były również wyjątkowo ruchome oczy kameleona i jego zmieniające kolor ubarwienie.
Tego typu zajęcia pozwoliły nam na bliższe poznanie różnych gatunków zwierząt i przypomnienie, że każde z nich potrzebuje dużo opieki i miłości.

5 plików, ostatni dodany 26 maja 2013

Koniec roku szkolnego 2012/2013 klas trzecich liceum ogólnokształcącego


913297_10151600464186690_643599186_n.jpg

23 plików, ostatni dodany 8 maja 2013

Wizyta przedszkolaków ełckich w naszej szkole


swiatelko.jpg

6 plików, ostatni dodany 8 maja 2013

Konkurs - Chcę zdrowo żyć


SAM_2288.jpg

11 plików, ostatni dodany 5 maja 2013

Mistrzostw Miasta Ełku Szkół Podstawowych w Biegach Przełajowych klas IV,V,VI


IMG_2453.JPG

5 plików, ostatni dodany 5 maja 2013

Warsztaty dla rodziców 5 i 6 latków


P4184750.jpg

18.04.2013 o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 odbyły się warsztaty dla rodziców 5 i 6 latków. Miały one na celu przekazanie rodzicom z jakimi umiejętnościami dzieci ukończą oddział zerowy i czego nauczą się w klasie I.
Oprócz wiedzy teoretycznej rodzice choć przez chwilę poczuli się jak dzieci. Ćwiczyli rysowanie po śladzie, kolorowanie, wycinanie.
Brali udział w ćwiczeniach rytmicznych i logorytmicznych.

Katarzyna Pietruszewska i Małgorzata Zdankowska

7 plików, ostatni dodany 27 kwietnia 2013

Go Green in Berlin - visiting Water Tower


44842_10151569238901690_77371699_n.jpg

9 plików, ostatni dodany 18 kwietnia 2013

Go Green in Berlin - cook for less


581794_10151528747106690_868776513_n.jpg

24 plików, ostatni dodany 18 kwietnia 2013

Dzień Otwarty


DSC09997.jpg

211 plików, ostatni dodany 16 kwietnia 2013

Targi Edukacyjne 2013


DSC09983.jpg

Dnia 06.04.2013 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku odbyły się XI Targi Edukacyjne, w których uczestniczyły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne o różnym profilu kształcenia. Pomagają one uczącej się młodzieży w zdobyciu wiarygodnej i wszechstronnej informacji o możliwościach dalszego kształcenia w istniejących szkołach średnich w Ełku. Przygotowując naszą szkolną ofertę edukacyjną na tegoroczne targi zwróciliśmy uwagę na indywidualne predyspozycje i zainteresowania przyszłych uczniów. Dlatego stoisko naszej szkoły prezentowało się bardzo atrakcyjnie i profesjonalnie, przyciągając uwagę wszystkich zwiedzających. Zaprezentowaliśmy swoje liczne sukcesy i osiągnięcia w nauce i sporcie oraz prowadzoną z powodzeniem współpracę międzynarodową, która we współczesnym kształceniu stwarza niepowtarzalną szansę wymiany doświadczeń. Interesująco przygotowana prezentacja multimedialna szkoły ukazała największe atuty naszej placówki i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Odwiedzający naszą wystawę mogli dowiedzieć się, że dysponujemy między innymi: wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, bogatą bazą środków dydaktycznych, programami komputerowymi dostosowanymi do potrzeb edukacyjnych szkoły, klasopracowniami, siłownią, odnowioną salą gimnastyczną, kompleksem sportowym „Orlik”, biblioteką wyposażoną w pozycje książkowe dla uczniów, nauczycieli i rodziców, świetlicą szkolną oraz stołówką. Jednak najcenniejsze okazały się bezpośrednie rozmowy gimnazjalistów z uczniami naszej szkoły, którzy byli najlepszym źródłem informacji o szkole w której uczą się i pomagali w podjęciu trafnego wyboru. Prezentacja naszej szkoły cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów szkół gimnazjalnych, ich rodziców, nauczycieli oraz innych osób licznie przybyłych na tegoroczne targi.

Koordynatorem przygotowań wystawy była wicedyrektor szkoły: Pani Dorota Karpińska.
Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie prezentacji szkoły to: Katarzyna Klimach i Jarosław Andrzejewski.

28 plików, ostatni dodany 9 kwietnia 2013

Edukacja teatralna - Deszczowa piosenka


DSCN1467.jpg

Dnia 11 kwietnia 2013 r. w naszej szkole została zorganizowana wycieczka do Warszawy, do Teatru Muzycznego Roma na musical „Deszczowa piosenka” w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Wyjazd odbył się w ramach prowadzonej edukacji teatralnej. W wycieczce brały udział klasy: 1B2, 2A, 2B2, 2D, 1C, 2B1, 3A, 3B, 6a. 6b.
Naszą wycieczkę w stolicy rozpoczęliśmy od wizyty na Stadionie Narodowym. Z punktu widokowego podziwialiśmy przestronność stadionu, jego architekturę i przez pewien czas czuliśmy się jak kibice. Byliśmy również świadkami wymiany murawy po meczu.
Następnie udaliśmy się do Teatru Roma, który po raz kolejny zachwycił nas własną inscenizacją musicalu. „Deszczowa piosenka” to sceniczna wersja jednego z najpopularniejszych filmów muzycznych na świecie. Nakręcona w 1952roku komedia należy do klasyki kina. Akcja opowieści rozgrywa się w środowisku filmowym Hollywood, pod koniec lat 20. Jest to trudny okres przechodzenia z filmu niemego na dźwiękowy. Są w tym musicalu role, które wymagają najwyższego kunsztu, a aktorzy Teatru Roma zagrali je brawurowo. Atrakcją wieczoru i zarazem nowinką techniczną jest ulewny deszcz padający na scenie, w którego strugach wykonywany jest nieśmiertelny przebój „Singin’ In The Rain”. Efekt przygotowała doświadczona firma brytyjska wsławiona współpracą z najlepszymi scenami operowymi świata. Możemy podziwiać także orkiestrę grającą jak za złotych lat Hollywood, a przepiękne kostiumy, partie taneczne aktorów ze stepowaniem w roli głównej czynią ten spektakl widowiskowym jakiego jeszcze nie oglądano na polskiej scenie muzycznej. Musical zbiera entuzjastyczne opinie zarówno wśród znanych twórców, jak i pośród widzów. Przekonaliśmy się, że Teatr Muzyczny Roma gwarantuje perfekcjonizm i z wielkim zniecierpliwieniem czekamy na następną propozycję dyrektora teatru.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Małgorzata Kosieradzka, Anna Rutkowska, ks. Sławomir Kudrawiec

9 plików, ostatni dodany 18 kwietnia 2013

Edukacja teatralna


DSC_0100.jpg

EDUKACJA TEATRALNA
W ZESPOLE SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH
w EŁKU

Mając na uwadze jedno z głównych zadań współczesnej szkoły jakim jest przygotowanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i wprowadzenie ich w zagadnienia związane z tym tematem, została powołana w naszej szkole edukacja teatralna. Wychodzi ona naprzeciw zainteresowaniom młodych ludzi, ponieważ chętniej obcują oni ze sztuką wizualną niż ze słowem pisanym. W szeroko rozumianej edukacji nie powinno zatem zabraknąć kształcenia kulturalnego, w tym teatralnego. Bo to właśnie teatr wywiera silny wpływ na sferę uczuć i myśli odbiorcy, wymaga emocjonalnego i intelektualnego zaangażowania. W ten sposób uczniowie wzbogacają swoją wiedzę i słownictwo związane ze sztuką teatralną, stają się wrażliwi na odbiór słowa poetyckiego i utrwalają nawyki bywania w teatrze. Prowadzona edukacja teatralna w naszej szkole opiera się na założeniu, że dzięki jej realizacji rozwija się i wzbogaca kompetencje polonistyczne ucznia, przygotowuje się go do krytycznego i aktywnego odbioru sztuki oraz rozbudza się jego wyobraźnię. Nasi uczniowie szczególnie upodobali sobie musical, czyli formę teatralną łączącą muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec. Byliśmy w znanych, słynących ze wspaniałego repertuaru teatrach w Polsce: w Warszawie w Teatrze Współczesnym na „Moralności Pani Dulskiej”, Teatrze Roma na musicalach: „Nędznicy” i „Deszczowej Piosence”. Mieliśmy niebywałą okazję podziwiania wielkiego kunsztu aktorskiego i wokalnego artystów występujących w przedstawieniu operowym „Straszny Dwór” na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej. W Teatrze im. Józefa Węgrzyna w Ełku oglądaliśmy „Zemstę” brawurowo zagraną przez ełckich artystów. Prowadzona edukacja teatralna w naszej szkole cieszy się coraz większą popularnością. Przed nami jeszcze wiele spektakli teatralnych stanowiących „ucztę dla naszej duszy”.
Nauczyciel prowadzący edukację teatralną: mgr Katarzyna Klimach

7 plików, ostatni dodany 4 kwietnia 2013

Klasa 4a SPS na Turnieju Piłki Siatkowej


voll_-27-.jpg

18 plików, ostatni dodany 2 kwietnia 2013

Dzień Samorządności - pierwszy dzień wiosny


ds_-51-.jpg

42 plików, ostatni dodany 2 kwietnia 2013

I Wiosenna Spartakiada o Puchar Prezydenta Miasta Ełku


DSC09859.jpg

142 plików, ostatni dodany 28 marca 2013

Turniej Mini Legia Cup


P1000564.jpg

IV b na Mini Legia Cup

16 marca 2013 chłopcy z IV b zagrali w barwach UKS Rona 03 Ełk bardzo ciekawy turniej Mini Legia Cup. W meczach grupowych rywalizowali z bardzo silnymi Warszawskimi zespołami Varsovią i Legią. Mecze grupowe zakończyły się dwiema nieznacznymi porażkami kolejno z Varsovią 0:1 i Legią 0:2. Mecze były wyrównane i Rona potrafiła grać z tymi zespołami jak równy z równym. Turniej był podzielony na dwie grupy jak się okazało później grupa z ełcką Roną była dużo trudniejsza i bardziej wymagająca. Wszystkie zespoły z grupy „A” konsekwentnie wygrały mecze o miejsca. W meczu o 5 miejsce chłopcy z IV b zagrali z trzecim zespołem grupy „B” Bronią Radom. W tym meczu oprócz dobrej gry nasi chłopcy potrafili też zdobyć bramki i wygrać 2:0 (bramki: Filip i Dominik).
„ Mecze grupowe z Legią i Varsovią były bardzo ciekawe i wymagały od moich podopiecznych 100% koncentracji i zaangażowania. W tych spotkaniach pozytywne rzeczy to mimo zimy i treningach na hali nasza gra w warunkach zbliżonych do „normalnych” jest bardzo dobra, potrafiliśmy się utrzymywać przy piłce i wymieniać podania mimo presingu przeciwnika. Stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe po swoich przemyślanych akcjach. Zawodnicy wprowadzani z „ławki” byli wartościowymi zmiennikami. A minusy to brak skuteczności i w paru sytuacjach niedokładność w podaniach otwierających drogę do bramki. Wynik jaki osiągnęliśmy nie jest najlepszy ale nie to jest najważniejsze teraz”- podsumował trener Dariusz Ryszkiewicz.
„Rozegraliśmy trzy mecze. Starcia w fazie grupowej z Varsovią i Roną były bardzo wymagające. Pierwszy raz spotkaliśmy sie na boisku z ełczanami, którzy zaprezentowali się bardzo ciekawie. W finale było już nieco łatwiej, co przełożyło się na ilość bramek” - podsumował turniej trener Legi 2002 Świerczewski (źródło: Legia.com)

8 plików, ostatni dodany 22 marca 2013

Zagraniczni goście w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku


Zdjęcie275.jpg

W marcu bieżącego roku uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych wraz z nauczycielami tradycyjnie integrowali się ze Szkołą Nr 3 im W.M. Usowa w Grodnie. W sobotę dnia 9 marca spotkaliśmy się w Ełckim Centrum Kultury podczas próby białoruskich artystów. Uczniowie udali się z gośćmi na spacer po mieście oraz zakupy. Takie wizyty stały się już tradycją, ponieważ ze szkołą w Grodnie nawiązaliśmy współpracę w 2010 roku. W latach 2011 oraz 2012 nauczyciele Zespołu Szkół Samorządowych wybrali się z wizytą do Grodna. Pierwsze spotkanie odbyło się celem nawiązania współpracy, natomiast w roku 2012 kadra nauczycielska towarzyszyła chórowi „Kontrapunkt” podczas festiwalu.
Przedstawiciele szkoły z Białorusi byli gośćmi Zespołu Szkół Samorządowych trzykrotnie. Każda wizyta była wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń, udoskonalania umiejętności posługiwania się językami obcymi i zacieśniania międzynarodowych kontaktów- nie tylko między gronem pedagogicznym, ale również uczniami, którzy zawsze chętnie biorą czynny udział w opiece nad zagranicznymi gośćmi. Serdeczne podziękowania składamy Pani Katarzynie Rydzewskiej za udostępnienie nam dwukrotne Kręgielni Rydzewski, aby młodzież mogła integrować się podczas zawodów bowlingowych.

M. Skutnik, E. Ostrowska, M. Kosieradzka

8 plików, ostatni dodany 20 marca 2013

NAJPIĘKNIEJSZE PALMY WIELKANOCNE


4.jpg

Wybór najpiękniejszej palmy wielkanocnej jest jednym z elementów, odbywającego się co roku w naszym mieście „Jarmarku Kaziuka”. Nasza szkoła wraz z Towarzystwem Przyjaciół Grodna i Wilna zorganizowała drugą już edycję konkursu „Palma Wielkanocna”, którego koordynatorem była p. Anna Kuczyńska. Podobnie jak w pierwszej edycji do konkursu przystąpiły dzieci z ełckich szkół i przedszkoli. Wykonane przez nie palmy oceniane były w dwóch kategoriach: indywidualna i grupowa. Z każdym rokiem pomysłowość oraz kunszt wykonania palm są na coraz wyższym poziomie. Najwięcej prac było wykonanych przez dzieci z przedszkoli. Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w dniu 7 marca w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół Samorządowych. Laureaci:
Kategoria indywidualna:
I Maja Kozłowska, 5 lat –Przedszkole Niepubliczne „Promyk” w Ełku
II Piotr Sulewski, 7 lat –Przedszkole Niepubliczne „Promyk” w Ełku
III Zuzanna Chmielewska, 6 lat – Miejskie Przedszkole „Mali Odkrywcy” w Ełku
Wyróżnienie: Lena Filiks, 6 lat – Miejskie Przedszkole „Niezapominajka”
Kategoria grupowa:
I Szkoła Podstawowa nr 2 ( świetlica szkolna)
II Przedszkole Niepubliczne „Promyk” ( grupa Pszczółki)
III Szkoła Podstawowa nr 3 ( świetlica szkolna)

4 plików, ostatni dodany 14 marca 2013

II Międzyszkolny Konkurs Optymistycznej Piosenki Angielskiej


sing_happy_-39-.jpg

6 marca 2013 w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku odbył się II Międzyszkolny Konkurs Optymistycznej Piosenki Angielskiej 'Don't Worry, Sing Happy!'
W konkursie wzięło udział ponad 50 uczestników. Publiczność zgromadzona w ZSzS obejrzała i wysłuchała 23 występy konkursowiczów ze szkół podstawowych. 17 piosenek wykonali uczniowie gimnazjum i szkół ponad gimnazjalnych. Młodzi artyści reprezentowali nie tylko ełckie szkoły. Pojawili się uczniowie z Pisza, Nowej Wsi Ełckiej, Stradun i Prostek.
Konkurs patronatem objął Prezydent Miasta Ełku, pan Tomasz Andrukiewicz.
Wschodzące gwiazdy sceny muzycznej oceniało profesjonalne jury w składzie: Marcin Pyciak (instrumentalista, kompozytor, wokalista, artysta znany od lat z ełckiej sceny muzycznej), Janusz Garlicki
(członek znanego zespołu NAZIR, instrumentalista, muzyk) oraz Tomasz Dorf (instrumentalista, nauczyciel muzyki, członek zespołu Diwers). Jury oceniało słuch muzyczny, walory głosowe, dykcję, interpretację utworu oraz dobór repertuaru. Nad poprawnością językową czuwały organizatorki konkursu: nauczycielki języka angielskiego w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku: Marlena Skutnik i Katarzyna Cybulska-Buźniak.
I miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa zajęła Natalia Albo ze Szkoły Sportowej nr 6 w Ełku, która wykonała piosenkę 'Baby, Baby' zespołu Blue Cafe. II miejsce przyznano Zuzannie Miakinin ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku. Zuzanna zaśpiewała 'I Won?t Give Up' Jasona Mraz. III miejsce zajęła Katarzyna Wesołowska, również uczennica SP 4 w Ełku ? z piosenką 'Hometown Glory'. Wyróżnienie otrzymały Milena Worm, reprezentantka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi Ełckiej za 'My Road' zespołu
Blue Cafe i przebojowa Aleksandra Chrystuk z SP 3 w Ełku z piosenką 'I'm Alive' Celine Dion.
Najlepszą wokalistką w kategorii Gimnazjum i Szkoły Ponad Gimnazjalne okazała się Karolina Pisowacka z gimnazjum w Prostkach - zwyciężczyni pierwszej edycji konkursu z 2012 r. Tym razem szczęście Karolinie przyniosła 'Euphoria' z repertuaru Loreen. II miejsce zajęła Paulina Tyszka z Gimnazjum nr 2 w Ełku wykonując 'Girl With One Eye' Florence And The Machine. III miejsce ex aequo zajęły uczennice z Gimnazjum nr 2 w Ełku: Natalia Choma z 'If You Don?t know Me By Now', Simply Red i Klaudia Mużyło z 'Promise Me', Beverly Craven. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej przyznano zespołowi ROMBSOX z Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku i Patrykowi Waszkiewiczowi z Gimnazjum nr 3 w Ełku.
Nagrodę publiczności otrzymał zespół ROMBSOX z ZSzS w Ełku po wykonaniu piosenki 'Dumb Ways To Die', Tangerine Kitty.
Główną nagrodą w obu kategoriach wiekowych były pamiątkowe puchary, karnety na nagranie piosenki w profesjonalnym studio nagrań, kupony na zakupy w sklepie muzycznym MusicMan w Ełku, książki, słowniki i liczne gadżety ufundowane przez sponsorów: Urząd Miasta Ełk, wydawnictwo Macmillan i Oxford, księgarnię językową Bookland, zespół Diwers i Multimedia Ełk. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.
II edycja konkursu wniosła mnóstwo emocji w serca młodych wokalistów i oglądającej ich publiczności. Miejmy nadzieję, że spotkamy się ponownie już za rok dzieląc się ogromną dawką pozytywnej, muzycznej energii. A tymczasem: 'Don't Worry, Sing Happy!'.

Marlena Skutnik

39 plików, ostatni dodany 14 marca 2013

Walentynki


BeFunky_Picture.jpg

W tym roku Św. Walenty odwiedził Zespół Szkół Samorządowych z małym
wyprzedzeniem. Uczniowie Szkoły Podstawowej bawili się na Dyskotece
Walentynkowej już 12 lutego
Imprezę przygotowali i prowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego
Liceum Ogólnokształcącego. O oprawę muzyczną zadbali: Mateusz Kurza,
Maciek Niedźwiecki i Kamil Lipiński .... a konkursy i zabawy
zorganizowały i przeprowadziły Natalia Sternik i Patrycja Mioduszewska. Po demokratycznych wyborach królem Balu został Patryk Rowiński z kl. 6a.
Na królową wybrano Natalię Safiejko z kl. 4a.
kolejna taka impreza .... już za rok

SU LO

34 plików, ostatni dodany 28 lutego 2013

Każdy jest ważny


P1030885.jpg

Zespół Szkół Samorządowych Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 w Ełku nadal realizuje zajęcia Projektu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych” ,,Każdy jest ważny”.

Przypominamy projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem ogólnym projektu jest wsparcie indywidualnego rozwoju uczniów klas I-III szkół podstawowych, zgodnie ze zdiagnozowanymi potrzebami i możliwościami tych uczniów w okresie:

marzec 2012 – czerwiec 2013.

W roku szkolnym 2012 – 2013 zajęcia są prowadzone w ośmiu grupach.
Do projektu po uprzednio przeprowadzonej diagnozie zostali zakwalifikowani uczniowie ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi oraz uczniowie szczególnie uzdolnieni.

W trakcie realizacji projektu ,, Każdy jest ważny” szkoła pozyskała nowe pomoce dydaktyczne, które pozwalają na uatrakcyjnienie prowadzonych zajęć.

Koordynator Projektu ,, Każdy jest ważny” mgr Jolanta Gutowska

79 plików, ostatni dodany 17 lutego 2013

Wyjazd na narty


DSCN1270.jpg

26 plików, ostatni dodany 11 lutego 2013

Dzień babci i dziadka


P1040528.jpg

Dzień Babci i Dziadka
Tradycyjnie już w styczniu organizujemy w naszej szkole uroczystą akademię z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym roku uroczystość udała się nadzwyczajnie. Występy uczniów klas 0 – III poruszyły serca babć i dziadków, którzy licznie przybyli aby podziwiać swoje pociechy w roli artystów. Wszystkim dzieciom dziękujemy, a babciom i dziadkom życzymy długiego i szczęśliwego życia.

58 plików, ostatni dodany 11 lutego 2013

albumów: 62 stron: 3 1

Rok szkolny 2011/2012
36 776
Konkurs poezji


DSC07629.JPG

Międzyszkolny Konkurs Literacki „I Ty możesz zostać poetą”

Dnia 25 czerwca 2012r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „I Ty możesz zostać poetą”. Organizatorami konkursu były nauczycielki Szkoły Podstawowej Nr 6, p. Hanna Tyszko i p. Jolanta Rynkowska. Nadesłano 19 utworów literackich o różnej tematyce.
Laureatami konkursu zostali uczniowie:
I miejsce- Katarzyna Grajewska ze Szkoły Podstawowej Nr 6
II miejsce- Jakub Stolarczyk ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich
III miejsce- Karolina Bielecka ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich
Wyróżnienia: Natalia Kossakowska- Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich, Joanna Babińska- Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ełku.
Laureaci konkursu otrzymali interesujące książki i drobne upominki. Po uroczystym wręczeniu nagród organizatorzy zaprosili zebranych gości (rodziców i uczniów) na drobny poczęstunek.

Opracowały: Jolanta Rynkowska
Hanna Tyszko

11 plików, ostatni dodany 27 czerwca 2012

Wizyta w wodociągach


IMGP1672.JPG

24 plików, ostatni dodany 26 czerwca 2012

Białowieża


100_2335.JPG

29 plików, ostatni dodany 26 czerwca 2012

Przegląd piosenki „NA LUDOWĄ NUTĘ”


148.jpg

Przegląd piosenki „NA LUDOWĄ NUTĘ”

W dniu 12 czerwca 2012r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny przegląd piosenki „Na ludową nutę”, zorganizowany przez panią Annę Kuczyńską. Celem konkursu była popularyzacja śpiewu związanego z folklorem i tradycjami Polski. Do konkursu przystąpiły dzieci z ełckich szkół i przedszkoli w wieku od 5 do 10 lat ( Zespół Szkół Samorządowych, SP nr 5, SP nr 9, Miejskie Przedszkole Mali Odkrywcy, Przedszkole Niepubliczne Jedyneczka). Uczestnicy przeglądu wykonali piosenki i przyśpiewki biesiadne z dowolnym akompaniamentem. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie. Były piękne, kolorowe stroje folkowe, dobra zabawa i uśmiech na dziecięcych twarzach. Jury w składzie: pan Wojciech Wrona - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kalinowie oraz pan Daniel Szejda – instruktor do spraw muzyki w ECK, wyłoniło zwycięzców konkursu, przyznając trzy równoległe miejsca pierwsze: SP nr 5- Zespół „Pofajdoki” z utworem „Kendy ty Jasieńku pojedziesz” , opiekun – p. Grażyna Czubacka; ZSzS – Adelina Dziemidow z utworem „W lesie, co jest blisko sadu”, opiekun p. Jolanta Gutowska; SP nr 9 – Liwia Charlotte Pacholska z piosenką „ Słońce się zniżyło”, opiekun p. Anna Lachowicz. Jury przyznało też dwa wyróżnienia: zespołowi Tańczące Piąteczki ( SP nr 5) z utworem „Hej z góry, z góry jada mazury”, opiekun p. Małgorzata Popielarz oraz Zuzannie Buchnowskiej z przedszkola Jedyneczka za utwór „ Gdybym ja wiedziała”, opiekun p. Anna Lachowicz.
Wszyscy uczestnicy dostali słodkie upominki a zwycięzcy nagrody główne ufundowane przez hurtownię „Kajo” w Ełku, Zakład Cukierniczy Michał oraz Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Ełk.

13 plików, ostatni dodany 18 czerwca 2012

Bezkrwawe Safari


safari_-27-.jpg

10 plików, ostatni dodany 18 czerwca 2012

Igrzyska Przedszkolaków


P6134328.JPG

21 plików, ostatni dodany 16 czerwca 2012

Wizyta w Grodnie


Grodno_2012_-75-.jpg

23 plików, ostatni dodany 11 czerwca 2012

Festyn rodzinny 2012


DSCF2308.JPG

34 plików, ostatni dodany 27 maja 2012

SP6 w Centrum Nauki Kopernika


Obraz_032.jpg

9 plików, ostatni dodany 16 maja 2012

Wizyta w PPSP


wizyta_u_strazakow_-39-.jpg

21 plików, ostatni dodany 12 maja 2012

Wycieczka do Wa-wy


DSCN0052.jpg

10 plików, ostatni dodany 1 maja 2012

Wiosna w ZSS Ełk


DO_SP6_-52-.jpg

14 plików, ostatni dodany 1 maja 2012

Targi szkół 2012


DSC08867.JPG

9 plików, ostatni dodany 26 kwietnia 2012

Oziersk-Ełk


DSC08402.JPG

W środę 14 marca 2012r. odbyło się spotkanie dzieci klas 4 - 5, z dziećmi z Ozierska z Rosji. Spotkanie zorganizowane zostało w naszej szkole i rozpoczęło się występami naszych uczniów na sali gimnastycznej. Potem wszystkie dzieci wzięły udział w zabawach sportowo - integracyjnych. Na koniec dzieci zostały podzielone na grupy i rozeszły się po szkole gdzie pod opieką nauczycieli uczestniczyli w różnych ciekawych zajęciach.

24 plików, ostatni dodany 19 marca 2012

Występy Oziersk


DSC08487.JPG

24 plików, ostatni dodany 19 marca 2012

Rekolekcje w ZSS


DSC08337.JPG

14 marca 2012 roku gościliśmy w naszej szkole zespół "Effata" z Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. Pierwsze spotkanie odbyło się z naszymi najmłodszymi uczniami z klas O-VI. Atmosfera była gorąca a piosenki o Bogu rozgrzały uczniów do czerwoności. Po krótkiej przerwie klerycy zagrali dla uczniów klas ponadgimnazjalnych nieco ostrzejsze rytmy, w które wpletli świadectwo jednego z kleryków oraz scenkę o niebezpieczeństwach czyhających na młodego człowieka w jego wyborach życiowych.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania.
Ks. Sławomir Kudrawiec

15 plików, ostatni dodany 14 marca 2012

'Don't Worry, Sing Happy!'


sing_happy_-81-001.jpg

W czwartek 8 marca 2012 w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku odbył się I Konkurs Optymistycznej Piosenki Angielskiej, ‘Don’t Worry, Sing Happy!’
Udział w konkursie wzięli uczniowe ze szkół podstawowych oraz utalentowani wokalnie gimnazjaliści z Ełku i okolic.
Jurorzy oceniali słuch muzyczny konkursowiczów, walory głosowe, poprawność językową, interpretację oraz dobór repertuaru. Młodzi wokaliści i wokalistki mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed jury w składzie: Piotr Karpienia (finalista programu ‘Mam Talent’, wokalista i gitarzysta), Krzysztof Laszkowski (wokalista zespołu Sandaless), Tomasz Dorf (instrumentalista, członek zespołu Diwers) oraz Katarzyna Cybulska-Buźniak i Marlena Skutnik (nauczycielki języka angielskiego w ZSzS w Ełku oraz organizatorki konkursu).
Przyznano dwa pierwsze miejsca: w kategorii Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. W pierwszej kategorii zwyciężyła Klaudia Mużyło ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ełku, która wykonała piosenkę z repertuaru Celine Dion, ‘My Heart Will Go On’. Drugie miejsce zajęła Marta Merska ze Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Prostkach, która zaśpiewała ‘I Have Nothing’, niezapomnianej Whitney Houston. Trzecią nagrodę otrzymał Oskar Choruży z Zespołu Szkół Samorządowych w Woszczelach, który brawurowo wykonał ‘Uptown Girl’, Billy Joel’a.
W kategorii gimnazjum bezkonkurencyjna okazała się Karolina Pisowacka z Publicznego Gimnazjum w Prostkach, która urzekła jury i słuchaczy zgromadzonych w ZSzS zdobywając również Nagrodę Publiczności. Karolina zaśpiewała ‘Titanium’ Davida Guetta. Drugie miejsce na podium zajęła Patrycja Januszkiewicz z Zespołu Szkół Samorządowych w Woszczelach z piosenką ‘Chasing Pavements’, Adele. Trzecią nagrodę zdobyła Anna Zyzik z Gimnazjum im Adama Mickiewicza w Orzyszu. Ania wykonała utwór ‘Make Me Wanna Die’, The Pretty Reckless przy akompaniamencie Joanny Jabłońskiej.
Zwycięzcy otrzymali Puchar ZSzS w Ełku oraz nagrody w postaci kuponów na nagranie piosenki w profesjonalnym studio nagraniowych od Studio Kenomovia. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, których sponsorami byli Wydawnictwo MacMillan, Wydawnictwo Longman, Multimedia Polska oraz prezydent miasta Ełk, Pan Tomasz Andrukiewicz.
O oprawę graficzną zadbała pani Iwona Jastrzębska, a foto-relację zawdzięczamy Gabrieli Pogroszewskiej z kl. III B.
Publiczność zgromadzona tego dnia w Zespole Szkół Samorządowych nagradzała stremowanych młodych artystów gromkimi brawami. Konkurs odbył się w prawdziwie optymistycznej atmosferze - zgodnie z hasłem: 'Don't Worry, Sing Happy!'
Marlena Skutnik & Katarzyna Cybulska-Buźniak.

32 plików, ostatni dodany 13 marca 2012

Akcja krwiodawstwo


Scan10.jpg

9 plików, ostatni dodany 5 marca 2012

Szkoła Nowych Technologii


DSC08246.jpg

W dniu 29 lutego 2012 r. w naszej szkole przedstawiciele firm Microsoft i WSiP przeprowadzili szkolenie uczniów w ramach projektu <b>Szkoła Nowych Technologii</b>. Zajęcia obejmowały następujące zagadnienia:

· programowanie urządzeń mobilnych z systemem Windows Phone – podczas zajęć trenerzy przedstawili uczniom najnowszy mobilny system operacyjny oraz pokazali jak łatwo i szybko stworzyć swoją własną aplikację mobilną oraz w jaki sposób można na niej zarobić,

· tworzenie rozwiązań webowych przy użyciu HTML5 – podczas zajęć trenerzy przyblizyli najnowszą technologię do tworzenia rozwiązań internetowych oraz pokazali, w jaki sposób każdy może sam stworzyć atrakcyjną graficznie aplikacje przy użyciu HTML5,

· tworzenie stron internetowych – podczas zajęć trenerzy przedstawili narzędzia przy pomocy, których uczniowie w łatwy i szybki sposób będą mogli stworzyć własną stronę internetową,

· programowanie kontrolera Kinect – podczas zajęć trenerzy przedstawili uczniom najnowszy kontroler, który wykorzystując ruchy człowieka pozwala na interakcje z komputerem,

· Usługi Windows Live – podczas zajęć trenerzy przedstawili uczniom, w jaki sposób korzystać z usług Windows Live w szczególności z pamięci sieciowej SkyDrive, konta emailowego Hotmail, narzędzi do tworzenia filmów Windows MovieMaker oraz wielu innych funkcji.

Wsród uczniów największe zainteresowanie wywołał temat 1 dotyczący programowania urządzeń mobilnych.

7 plików, ostatni dodany 1 marca 2012

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Jana Brzechwy


DSC07397.JPG

„Szpak umiał mówić trzy słowa,
że najmądrzejsza jest sowa”
Jan Brzechwa

Dnia 9 lutego 2012. w Centrum Ekologicznym przy ulicy Parkowej 2 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Jana Brzechwy. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Jana Brzechwy, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
Organizatorami konkursu były nauczycielki Szkoły Podstawowej nr6, p. Hanna Tyszko
i p. Jolanta Rynkowska. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas III i IV z następujących szkół: SPnr2, SP nr3, SP nr6, SP nr7, SP9 oraz SP w Mrozach Wielkich i SP w Nowej Wsi Ełckiej. Każdą szkołę reprezentowało dwóch uczniów, wytypowanych w eliminacjach szkolnych, wyjątkiem była SP nr7, z której do konkursu przystąpiło jedno dziecko. Łącznie w konkursie wzięło udział 13 uczniów.
Do konkursu została powołana komisja, w skład której wchodziły panie: Katarzyna Budzejko i Monika Makowska aktorki, tancerki Ełckiego Teatru Tańca.
Konkurs rozpoczął się o godzinie 11:00 w CE, w którym zgromadzili się uczniowie wraz z opiekunami, członkowie komisji oraz publiczność.
Uczestnicy zaprezentowali poezję i prozę Jana Brzechwy.
Laureatami konkursu recytatorskiego zostali:
I miejsce- uczennica klasy IVb ze SP nr9 Oliwia Kruszewska, wiersz „Grzyby”,
II miejsce- uczennica klasy IV ze SP w Nowej Wsi Ełckiej Milena Worm z wierszem „Kaczki”
III miejsce- uczennica klasy IVa ze SP nr6 Julia Jurkowska, wiersz „Kłamczucha”.
Wyróżnienia komisja przyznała następującym uczestnikom:
SP nr2- Sandra Długołęcka klasa IVa, wiersz „Ryby, żaby i rak”,
SP nr6- Paulina Cholewińska klasa IIIb, wiersz „Foka”,
SP nr7- Błażej Makar klasa IIIa, wiersz „Żuraw i czapla”,
SP w Mrozach Wielkich- Klaudia Zapolski klasa IV, fragment „Akademii Pana Kleksa”
Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek, a laureaci konkursu interesujące książki.
W trakcie pracy komisji konkursowej organizatorzy zaprosili na drobny poczęstunek.
Konkurs ten cieszył się ogromnym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli.

Sponsorzy:
Caritas Diecezji Ełckiej
Motozbyt Ełk

35 plików, ostatni dodany 13 lutego 2012

Zimowisko


ferie_2012_-56-.jpg

73 plików, ostatni dodany 1 lutego 2012

Wigilia w szkole podstawowej


DSC02993.jpg

Niezwykły wieczór w Szkole Podstawowej nr 6 w Ełku.

Okres świat Bożego Narodzenia to czas szczególny, w którym wszyscy spotykamy się przy wigilijnym stole i składamy najlepsze życzenia łamiąc się opłatkiem.
20 grudnia 2011r. w Szkole Podstawowej nr 6 odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez p. Grażynę Syrwid – Paszkowską. Wieczorne, uroczyste spotkanie w sali lekcyjnej rozpoczęły Jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów z klasy III a. W tej miłej i tajemniczej atmosferze było dzielenie się opłatkiem, życzenia, wspólne śpiewanie pięknych, polskich kolęd i degustacja świątecznych potraw. Największym powodzeniem cieszyły się pierniczki w różnych kształtach wykonane i wypieczone przez dzieci oraz wigilijny kompot. Przybyli na spotkanie rodzice i dziadkowie wspólnie z dziećmi śpiewali kolędy, a uczeń Jakub Łochowski przepięknie zagrał na akordeonie „Lulajże Jezuniu”. W podniosłej atmosferze szybko upłynął wieczór kultywowania polskich tradycji związanych ze świętem Bożego Narodzenia.
Wszystkim dziękuję za pomoc, udział w spotkaniu i życzę, aby takich chwil w życiu było jak najwięcej.
Grażyna Syrwid - Paszkowska

12 plików, ostatni dodany 22 grudnia 2011

Relaks po lekcjach


DSC07942.JPG

RELAKS PO LEKCJACH
Na początku października w Szkole Podstawowej nr 6 w Ełku powstało
koło origami, prowadzone przez panią Grażynę Buksińską. Na zajęcia uczęszczają uczniowie klas IV, V i VI, gdzie uczą pod profesjonalnym okiem sztuki składania papieru.
Podczas zajęć dzieci nauczyły się składać wiele ciekawych figur .
Na uwagę zasługują piłka Izabeli, sześcian czy choinka. Z upływem czasu uczestnicy tych zajęć z modułów składali coraz trudniejsze bryły.
Zajęcia te cieszą się wyjątkowym powodzeniem wśród uczniów, ponieważ uczą one zamiany zwykłego papieru w wyjątkowe figury
,kształtują wyobraźnię, są miejscem wyciszenia, cierpliwości i szczególnego skupienia.
Na ostatnich zajęciach nasze bryły zamieniły się w ozdoby choinkowe i zawisły na zielonym drzewku w klasie.
Aleksandra Wesołowska kl.Va

6 plików, ostatni dodany 22 grudnia 2011

Mikołajki


DSC07916.JPG

Mikołaj o nas nie zapomniał!!!

Już od rana w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku gościliśmy Mikołaja ze Śnieżynkami. Każdy uczeń dostał coś słodkiego. Nasz gość nie zapomniał też o nauczycielach! Ci ostatni dziwili się, że tak dużo uczniów ma na sobie czerwone ubranie. Ale czego się nie robi, żeby nie być pytanym!
Najmłodsi uczniowie mieli jeszcze inne atrakcje. Część uczniów z klasy Ia i IVa pojechała na wycieczkę do radia Bayer.fm, gdzie wzięli udział w specjalnej audycji poświęconej mikołajkowym tradycjom. Przeczytali również listy do Sw. Mikołaja. Mamy nadzieję, że te wiadomości dotrą na czas i dzieci dostaną wymarzone prezenty!
Pozostałe dzieci z klas O-III Szkoły Podstawowej nr 6 udały się do ECK na film „ Kubusiowe przygody”. Miłą niespodzianką było to, że i tam czekał na dzieci Mikołaj z pomocnikami! To był naprawdę miły dzień!!!

13 plików, ostatni dodany 7 grudnia 2011

Dzień otwarty


dzien_otwarty_3_12_2011__-66-.jpg

W sobotę 3 grudnia 2011, w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku miał miejsce Dzień Otwarty. Już od godziny 10:00 rano wszyscy zainteresowani goście mieli możliwość przyjść do szkoły i obejrzeć występy uczniów i uczennic szkoły podstawowej. Dziewczęta z klas V i VI zaprezentowały układy taneczno-gimnastyczne przygotowane przez panią Katarzynę Klimach. Występy młodszych uczennic, z klas I - IV przygotowała pani Helena Borowa. Publiczność bawiła się znakomicie i nagrodziła wszystkie artystki gromkimi brawami.
Po części artystycznej zgromadzeni w szkole rodzice wraz ze swoimi pociechami mogli zwiedzić całą szkołę, wziąć udział w zajęciach malowania gipsowych figurek i robienia origami, a także obejrzeć trening tenisa stołowego i podziwiać ozdoby, oryginalne choinki i kartki świąteczne przygotowane przez uczniów pod pilnym okiem pani Iwony Jastrzębskiej i pani Anny Kuczyńskiej.
Sobotni Dzień Otwarty w Samorządówce do wstęp do kolejnych spotkań, które będą odbywały się w szkole przy ulicy Suwalskiej 15 przez kolejne 3 soboty grudnia w godzinach 10:00 - 13:00. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4-10 lat do wspólnej zabawy :-)

32 plików, ostatni dodany 4 grudnia 2011

Turniej siatkówki - Gołdap 2011


20111130167.jpg

Z wielką radością pragnę poinformować, iż reprezentacja naszej szkoły w piłkę siatkową dziewcząt zdobyła mistrzostwo Powiatu Ełckiego, a następnie zdobyła wicemistrzostwo Rejonu VI i awansowała do półfinału Mistrzostw Województwa. W zawodach o Mistrzostwo Powiatu Ełckiego, które odbyły się 18.11.2011r. nasze siatkarki pokonały w grupie ZS nr 6 (2-0) oraz ZS nr 3 (2-0) i w półfinale spotkały się z drużyną I LO, którą po zaciętym pojedynku pokonały 2 - 1. W spotkaniu finałowym ZSS zmierzył się z zespołem ZS nr 2. Mecz był bardzo zacięty i stał na wysokim poziomie. Pierwszego seta "nasze złotka" rozstrzygnęły na swoją korzyść, jednak w kolejnym secie doznały porażki. Set decydujący przebiegał pod naszą kontrolą, od początku dziewczęta utrzymały prowadzenie zwyciężając 15:11, a całe spotkanie 2:1. Turniej o Mistrzostwo Rejonu VI, odbył się 30.11.2011r w Gołdapi i przebiegał systemem „każdy z każdym” . W spotkaniu decydującym o I miejscu w turnieju ZSS zmierzył się ze zwycięzcami z poprzedniego roku z II LO z Giżycka. W pierwszym secie po piętnastu minutach dziewczęta z II LO Giżycko cieszyły się z gładko wygranego seta do 11. W drugim secie nasze siatkarki zrewanżowały się rozstrzygając go na swoją korzyść do 22. Trzeci set był bardzo wyrównany jednak końcówka należała do licealistek z Giżycka, wygrały go do 11. Klasyfikacja drużyn w Mistrzostwach Rejonu VI I - miejsce II LO Giżycko – awans do półfinału województwa II - Zespół Szkół Samorządowych – awans do półfinału województwa III - LO Olecko IV - LO Gołdap Skład drużyny: Gręś Paulina, Karpuk Anna, Kucharczyk Emilia, Kiełczewska Monika, Szaraniec Sandra, Grzegorczyk Sylwia, Gręś Kamila, Odolecka Martyna, Sternik Natalia Serdecznie gratulujemy uzyskanych sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnym etapie rozgrywek!!!!!!!!!!!!!!!

24 plików, ostatni dodany 21 grudnia 2011

Otrzęsiny 2011


DSC07223.JPG

21 plików, ostatni dodany 30 września 2011

Krupin kl 6b


Krupin_September2011_-2-.jpg

14 plików, ostatni dodany 30 września 2011

Pielgrzymka 2011


ORLEN_dla_Agnieszki_113.jpg

43 plików, ostatni dodany 8 października 2011

Wizyta w sądzie


court_-1-.jpg

6 plików, ostatni dodany 8 października 2011

albumów: 36 stron: 2 1

Rok szkolny 2010/2011
31 1378
Otrzęsiny klas pierwszych LO - Szeligi, 10 września 2010


DSC05233.jpg

106 plików, ostatni dodany 17 września 2010

Pielgrzymka na Jasną Górę


PICT8063.JPG

52 plików, ostatni dodany 10 października 2010

Ślubowanie klas I SP


PICT8148.JPG

61 plików, ostatni dodany 13 października 2010

Plener I


DSC01576.JPG

33 plików, ostatni dodany 19 października 2010

Kolejna wizyta gości z Grodna


DSC01642.JPG

13 plików, ostatni dodany 16 listopada 2010

Turniej koszykówki dziewcząt 09.11.2010r.


20101109202.jpg

4 plików, ostatni dodany 17 listopada 2010

Otwarte Mistrzostwa Ełku w Tenisie Stołowym


100_2633.JPG

20 plików, ostatni dodany 30 listopada 2010

Promocja zdrowia


DSC05490.JPG

36 plików, ostatni dodany 22 listopada 2010

Piłka siatkowa w naszej szkole


20101207241.jpg

9 plików, ostatni dodany 17 grudnia 2010

Jasełka 2010


DSC05573-1.JPG

22 plików, ostatni dodany 22 grudnia 2010

Karnawał 2011


DSC05780.JPG

36 plików, ostatni dodany 11 stycznia 2011

3 Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza


DSC06360.jpg

Dnia 13 stycznia 2011r. w Centrum Ekologicznym przy ulicy Parkowej 2 odbył się
III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza.
Celem konkursu była popularyzacja twórczości Adama Mickiewicza, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
Organizatorami konkursu były nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 6, p. Hanna Tyszko
i p. Jolanta Rynkowska. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych w Ełku z klas IV-VI. Każdą szkołę reprezentowało trzech uczniów, wyjątkiem była SP nr7, z której do konkursu przystąpiło dwoje dzieci.
Do konkursu została powołana komisja, w skład której wchodzili: pan Piotr Witaszczyk- Kierownik Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Ełk” oraz Ełckiego Teatru Tańca
i pan Krzysztof Murzyn- aktor i solista Ełckiego Teatru Tańca. Konkurs rozpoczął się
o godzinie 11:00 w CE, w którym zgromadzili się uczniowie wraz z opiekunami, członkowie komisji oraz publiczność.
Uczestnicy zaprezentowali różnorodną twórczość Adama Mickiewicza.
Laureatami konkursu recytatorskiego zostali:
I miejsce- uczennica klasy IVa ze SP nr7 Zuzanna Cwalina
II miejsce- uczennica klasy VIa ze SPnr 7 Paulina Mroziewska
III miejsce- uczeń klasy Va ze SP nr 9 Tomasz Staniszewski
Uczniowie wyróżnieni:
SP nr 2 uczeń klasy VI f Szymon Rosiński
SP nr 6 uczennica klasy VI b Kinga Ciszewska
SP nr 6 uczeń klasy VI b Alan Kotowski
Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek, a laureaci konkursu interesujące książki
i gadżety. W trakcie pracy komisji konkursowej organizatorzy zaprosili na drobny poczęstunek.
Konkurs ten cieszył się ogromnym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli.

10 plików, ostatni dodany 19 stycznia 2011

Nasze Pasje - Ewelina Koniecko


DSCN0216.jpg

15 plików, ostatni dodany 19 stycznia 2011

Zimowisko 2011


PICT8235.JPG

89 plików, ostatni dodany 26 stycznia 2011

Dzień Babci i Dziadka


DSC05940.jpg

72 plików, ostatni dodany 26 stycznia 2011

I Międzyszkolny Turniej Wiedzy o UK & USA


Turniej__2011_-200-.jpg

53 plików, ostatni dodany 28 stycznia 2011

Mecz nauczyciele - uczniowie (2:1) z okazji Walentynek


DSC06161.jpg

39 plików, ostatni dodany 15 lutego 2011

Konkurs ortograficzny klas 2-3 SP


DSC06163.jpg

5 plików, ostatni dodany 23 lutego 2011

Spotkania z muzyką


DSC06185-1.JPG

22 plików, ostatni dodany 24 lutego 2011

Goście z Grodna wiosną


DSC06268.JPG

17 plików, ostatni dodany 9 marca 2011

Zawody MOSiR


IMG_1046-1.jpg

24 plików, ostatni dodany 14 marca 2011

Wiosenny turniej piłki siatkowej


DSC06443.JPG

25 plików, ostatni dodany 28 marca 2011

Wizyta biskupa


DSC06589.JPG

38 plików, ostatni dodany 18 kwietnia 2011

Dni otwarte 2011


DSCN6001.JPG

66 plików, ostatni dodany 18 kwietnia 2011

Maturzyści 2011


DSC06689.JPG

45 plików, ostatni dodany 28 kwietnia 2011

Targi 2011


DSC06643.JPG

10 plików, ostatni dodany 29 kwietnia 2011

Litwa2011


PICT8342.JPG

24 plików, ostatni dodany 4 czerwca 2011

Nasze pasje


DSCN2255.JPG

15 plików, ostatni dodany 20 czerwca 2011

Panel koleżeński "Szkoła ucząca się", 8 czerwca


Obraz_139.jpg

168 plików, ostatni dodany 21 czerwca 2011

Mamo Tato baw się z nami


DSC06954.JPG

200 plików, ostatni dodany 20 czerwca 2011

albumów: 31 stron: 2 1

rok szkolny 2009/2010
17 876
Salon Maturzystów, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Olsztyn, 16 września 2009


100_1492.jpg

Dnia 16 września 2009 roku uczniowie klas trzecich liceum wzięli udział w Olsztyńskim Salonie Maturzystów zorganizowanym przez czasopismo Perspektywy oraz Uniwersytet Warmińsko – Mazurski. Młodzież miała możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół wyższych i policealnych z naszego regionu. Ciekawym przeżyciem był zapewne także udział w uroczystej inauguracji Salonu. Można było na żywo zobaczyć i posłuchać między innymi wiceministra edukacji narodowej pana Zbigniewa Włodkowskiego i dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pana Krzysztofa Konarzewskiego. Ważnym elementem spotkania w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego był wykład pani Agaty Siwik, eksperta Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży z zakresu matematyki, która starała się przekonać tegorocznych maturzystów, że nie taki diabeł straszny jak go malują i matura z matematyki wcale nie jest taka trudna. Ale to się okaże w maju….

64 plików, ostatni dodany 19 września 2009

Pielgrzymka klas maturalnych na Jasną Górę, 6-10 października


100_1750.jpg

W dniach 06.10 – 10.10.2009 r. maturzyści uczestniczyli w corocznej pielgrzymce na Jasną Górę. Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły zwiedzili ponadto Kraków, Zakopane, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice i Oświęcim.
Po całonocnej podróży na południe Polski w środę 07.10.2009 r. maturzyści odwiedzili Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, a następnie zwiedzili Wawel i Starówkę ze słynnymi Sukiennicami, które niestety są remontowane. Można jednak było sfotografować się w towarzystwie stojącego na krakowskim Rynku Adama Mickiewicza.
W czwartek 08.10.2009 r., zgodnie z harmonogramem wycieczki, odbyła się msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, a następnie wszyscy pod opieką bardzo sympatycznej pani przewodnik przespacerowali się trasą po Dolinie Kościeliskiej. Dodatkową atrakcją wyjścia w góry była wizyta w Jaskini Mroźnej, w której naprawdę było zimno. Po południu uczniowie mogli zrobić zakupy na straganach na słynnych Krupówkach albo, co udało się nielicznym, sfotografować się z Adamem Małyszem pod Wielką Krokwią.

275 plików, ostatni dodany 12 października 2009

Pielgrzymka (2) klas maturalnych na Jasną Górę, 6-10 października


PICT7564.JPG

Piątek 09.10.2009 r. rozpoczął się od wizyty w Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej, do którego tak często pielgrzymował papież Jan Paweł II. Wędrując szlakiem papieskim, maturzyści odwiedzili także Wadowice, a w nich dom rodzinny Karola Wojtyły i Papieską Bazylikę pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Nie zabrakło oczywiści słynnych papieskich kremówek, które trzeba było zjeść przed wejściem do autokarów.
Kolejnym przystankiem na drodze do Częstochowy był Oświęcim, a właściwie Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau.
Końcowym etapem piątkowej podróży była Jasna Góra, gdzie maturzyści uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, Drodze Krzyżowej na wałach oraz uroczystej Eucharystii odprawianej specjalnie w ich intencji.
Zmęczeni trudami podróży wszyscy wrócili do domu w sobotę 10.10.2009 r.
Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Teresa Cywka, p. Małgorzata A. Kosieradzka, p. Teresa G. Gorajewska. p. Arkadiusz Bobrowski, p. Zygmunt Sikorski i ks. Sławomir Cimochowski. Całość zorganizowała p. Teresa Cywka, której należą się szczególne słowa uznania i podziękowania.

34 plików, ostatni dodany 13 października 2009

Ślubowanie klas pierwszych 2009/2010


DSC04009.JPG

82 plików, ostatni dodany 18 października 2009

Plener koła foto wrzesień 2009


PICT7515.JPG

80 plików, ostatni dodany 19 października 2009

Mikołajki 2009


DSC04186.JPG

10 plików, ostatni dodany 9 grudnia 2009

Plener koła foto grudzień 2009


IMG_0299.JPG

26 plików, ostatni dodany 17 grudnia 2009

Przekazanie sali gimnastycznej


DSC04406.JPG

74 plików, ostatni dodany 21 stycznia 2010

II Międzyszkolny Konkurs Poezji Adama Mickiewicz


DSC04857.jpg

Dnia 15 lutego 2010r. w CE przy ul. Parkowej 2 w Ełku odbył się po raz drugi Międzyszkolny Konkurs Poezji Adama Mickiewicza skierowany do uczniów klas 4 – 6.
Do konkursu przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe (po 3 uczestników) z terenu miasta Ełk.
Organizatorami konkursu były nauczycielki SP nr 6 p. Hanna Tyszko i p. Jolanta Rynkowska.
Komisja w składzie pan Piotr Witaszczyk i pan Wojciech Wyłuda wyłoniła laureatów:
I miejsce Alicja Polakowska SP nr 4
II miejsce Edyta Gierasimiuk SP nr 2
III miejsce Paulina Mroziewska SP nr 7
Wyróżniono:
Paulinę Kuczkowską SP nr 2
Piotra Drzymkowskiego SP nr 3
Dominikę Pabich SP nr 4
Rafała Królikowskiego SP nr 5
Kingę Ciszewską SP nr 6
Agatę Dziekońską SP nr 9
Konkurs ten cieszył się ogromnym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli.

13 plików, ostatni dodany 23 lutego 2010

Zimowisko 2010


DSC04514.JPG

62 plików, ostatni dodany 28 stycznia 2010

Akcja - pomoc zwierzętom


DSC04608.jpg

5 plików, ostatni dodany 5 marca 2010

Plakat


DSC04706-1.JPG

7 plików, ostatni dodany 11 marca 2010

Bezpieczny Internet


SDC10070.jpg

Policjanci podczas Dnia Bezpiecznego Internetu, zorganizowanego 10.03.2010 r. w naszej szkole uświadomili młodym internautom, jak bezpiecznie korzystać z sieci.

Celem działań było zwrócenie uwagi, że postęp w rozwoju nowoczesnych technologii, oprócz pozytywnych aspektów, wiąże się także z powstawaniem zagrożeń, których ofiarami stają się coraz częściej młodsi internauci. Dlatego tak ważną rolę policjanci przypisują edukacji dotyczącej bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci. Z tej okazji zorganizowano Dzień Bezpiecznego Internetu. Policjanci zwrócili uwagę najmłodszym przede wszystkim na kwestię prywatności w Internecie oraz zagrożeń płynących z umieszczania zdjęć, filmów i danych osobowych. Funkcjonariusze namawiali uczniów klas 0-IV do ograniczonego zaufania wobec osób poznanych w sieci oraz szukania pomocy u rodziców, opiekunów i nauczycieli w każdej sytuacji zagrożenia i informowania ich o pojawiających się krzywdzących treściach.

Dzieci wspólnie z policjantami wypracowały zasady bezpiecznego i kulturalnego korzystania z Internetu. Każda z klas podpisała się pod umową przestrzegania tych zasad. Ponadto uczniowie klas I-III wzięli udział w krótkim teście dotyczącym wiedzy o bezpiecznym surfowaniu. Na wszystkich uczniów czekały gadżety w postaci kolorowanek, zakładek do książek, komiksów i naklejek.

W ramach akcji przez dwie godziny w szkole dyżurował funkcjonariusz ds. przestępczości internetowej z komendy w Ełku, który służył pomocą oraz radą wszystkim uczniom między innymi w kwestii zabezpieczeń komputerów przed atakami wirusów.

Akcję zorganizowano dzięki pomocy i współpracy Fundacji Dzieci Niczyje.

41 plików, ostatni dodany 18 marca 2010

Wycieczka do Wilna i Trok


PICT7672.JPG

25 plików, ostatni dodany 24 kwietnia 2010

Idzie wiosna


DSC04782-1.JPG

16 plików, ostatni dodany 30 kwietnia 2010

Rodzina razem


DSC04940.jpg

57 plików, ostatni dodany 10 czerwca 2010

Ułatwienie dostępu do wymiaru sprawiedliwości


DSC04952.jpg

5 plików, ostatni dodany 10 czerwca 2010

albumów: 17 stron: 1

Rok szkolny 2008/2009
2 84
Zdjecia klasowe


LO3b.jpg

26 plików, ostatni dodany 21 maja 2009

IV Powiatowy Przegląd Piosenki Obcojęzycznej


20_05_2009_-1-_(Medium).jpg

20 maja 2009, w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ełku odbył się IV Przegląd Piosenki Obcojęzycznej, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Ełku i okolic.
Zespół Szkół Samorządowych reprezentowały uczennice z klasy VIb, w składzie: Anna Eliasz, Karolina Duchnowska, Emilia Bratkowska, Izabela Sokołowska, Izabela Kunda i Paulina Gąsiewska. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę "Angels" zespołu Morandi.Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali pamiątkową statuetkę oraz upominki. Publiczność bawiła się znakomicie słuchając hitów światowych w wykonaniu uczniów. Opiekunem dziewcząt była pani Marlena Skutnik.

58 plików, ostatni dodany 27 maja 2009

albumów: 2 stron: 1

Zdjęcia klasowe - 2007/2008
Rok szkolny 2007/2008
Rok szkolny 2006/2007
User galleriesThis category contains albums that belong to Coppermine users.
3 0
21632 plików w 670 albumach i 30 kategoriach z 0 komentarzami - wyświetlono 1452136 razy

Losowo
DSC_0490.JPG
62 odsłon
sing_happy_-55-001.jpg
108 odsłon
025.jpg
75 odsłon
sszw_017.jpg
33 odsłon
rij014.jpg
34 odsłon
DSC09968.jpg
19 odsłon
knklocki_006.jpg
57 odsłon
PC170357.jpg
23 odsłon

Ostatnio dodane
acharyt_011.jpg
10 odsłon12 grudnia 2018
acharyt_012.jpg
9 odsłon12 grudnia 2018
acharyt_009.jpg
9 odsłon12 grudnia 2018
acharyt_010.jpg
10 odsłon12 grudnia 2018
acharyt_008.jpg
12 odsłon12 grudnia 2018
acharyt_005.jpg
11 odsłon12 grudnia 2018
acharyt_007.jpg
12 odsłon12 grudnia 2018
acharyt_006.jpg
9 odsłon12 grudnia 2018

Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku, administrator